Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#952) Anathema67 válasza pepe091 (#950) üzenetére


Anathema67
tag

Én is ráfaragtam már ebay-on rendelt maggal, egy db Moruga sem kelt ki. Most már inkább többet fizetek a jó minőségű magért. Innen szokatm rendelni:

http://store.puckerbuttpeppercompany.com/ - Ő nemesítette a Carolina Reaper-t

http://fataliiseeds.net/ - nagyon komoly finn termelő

http://www.pepperseeds.eu/ - gyorsak, olcsó posta, ajándék mag

http://www.ukchilliseeds.co.uk/ - gyorsak, ingyenes posta, ajándék mag

(#953) e=mc² válasza pepe091 (#945) üzenetére


e=mc²
őstag

Nekem pontosan ilyen paprikam van. Fajtat nem tudok, csak azt, hogy a helyi zoldsegesnel arultak tavasszal, egesz nagy mennyisegben, es onnan szereztem egyet. Nem volt ereje, vagy csak nagyon enyhen lehetett erezni.

Ambulimax Provider

(#954) Thrawn válasza Anathema67 (#952) üzenetére


Thrawn
félisten

puckerbuttpepper -> őrültek :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#955) MiZY válasza Anathema67 (#949) üzenetére


MiZY
tag

Mennyi novenyed van? :)

(#956) CPT.Pirk válasza pepe091 (#945) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, a termés tényleg más, hiába látszik egyformának a két növény. A zöld résznél térnek el a legjobban a terméseink.


A hossza mindössze 2 centi. Az ereje kb. a Habanero Orange és a Black Royal körül mozog, vagyis még magában is élvezhető. Csípősségének jellegére a melegség a jellemző, míg pl. a Balck Royal inkább a tűszúrásra hasonlít. Ez lenyeléskor adja ki igazán az erejét, mikor egy szeletet jól megrágott az ember. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#957) Anathema67 válasza MiZY (#955) üzenetére


Anathema67
tag

Szabadföldben kb. 25 tö, cserépben 8tő. Fajtánként 2 - 3 tő.

(#958) pepe091 válasza CPT.Pirk (#956) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, így már látszik, hogy nem ugyanaz a két paprika.

(#952) anathemaopet

A pepperseeds-et néztem még ki a múltkor, remélem beválik majd.

(#959) dkpisti válasza sonar (#938) üzenetére


dkpisti
tag

A bankkártyámmal lehet interneten fizetni ugy akartam volna egyenlíteni a számlát

(#960) Jofi81


Jofi81
őstag

Végre fél évvel az ültetés után elkzedtek beérni a habaneroim is :) :

(#961) peter9228


peter9228
aktív tag

Szerintetek hogyan szárítsam ki őket? Probáltam párat felfűzni, de elrohadtak :( Most sütőbe tettem be néhányat 70 fokra félbevágva, hátha így megaszalódnak.

Ha valaki kíváncsi mennyire csípős egy jolokia, szívesen küldök kóstolót vagy magot :)

(#962) pepe091 válasza peter9228 (#961) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A füzért szabadlevegőn próbáltad szárítani?

(#963) peter9228 válasza pepe091 (#962) üzenetére


peter9228
aktív tag

Igen, még amikor kicsit melegebb volt.

(#964) pepe091 válasza peter9228 (#963) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor nem tudom mi miatt lehet. Nem voltak túl szorosan?

(#965) Thrawn válasza peter9228 (#961) üzenetére


Thrawn
félisten

A sütő jó megoldás, csak nem túl gazdaságos. Érdemes beruházni egy kisebb szabályozható konyhai aszalógépbe. Sajnos felfűzve csak a baj van velük :(

Te kóstoltad már milyenek lettek? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#966) dkpisti


dkpisti
tag

Beértek a Habanerok nálam is nem nagy mennyiség bár nekem elég lesz.Van ereje :D

(#967) peter9228 válasza Thrawn (#965) üzenetére


peter9228
aktív tag

Van aszalógép is, csak azért ezt nem akartam beletenni :) Kóstoltam, nagyon durva. Mondjuk még csak egy késhegynyit mertem egyszerre, elég is volt :)

(#968) dkpisti


dkpisti
tag

Képek Habanero Orange



[ Szerkesztve ]

(#969) bzoley válasza dkpisti (#968) üzenetére


bzoley
veterán

Gyönyörűek!
Recept?

(#970) dkpisti válasza bzoley (#969) üzenetére


dkpisti
tag

Kaliforniai paprikával lett összeturmixolva + só,olaj a tetejére,volt illat mikor a Habikat daraboltam :))
Arányokat még nagyon nemtudok idén lett csinálva elöször.

[ Szerkesztve ]

(#971) sonar válasza dkpisti (#968) üzenetére


sonar
addikt

Cimkét neki :D

[link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#972) dkpisti válasza sonar (#971) üzenetére


dkpisti
tag

Ez jó :D Hát majd meglátjuk mennyire lesz ehető,jövőre inkább jalapeno,serrano,satans kiss-ből lesz csinálva,gyanítom hogy ez méregerős lesz na meglátjuk :)

(#973) bzoley válasza dkpisti (#972) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, nem. Kell a habanero, neki íze is van:)
Én jövőre sem hagyom ki, nagyon bejött. Mellette talán jalapeno, és kaliforniai. Utóbbi kicsit kilóg.

(#974) sonar válasza bzoley (#973) üzenetére


sonar
addikt

Személy szerint a jalapeno-s chilis bab a legtutibb. Már ha eltekintünk a durvulástól.
Asszony mikor csinált mindenki a csodájára járt, hogy milyen fűszer keveréket használt :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#975) bzoley válasza sonar (#974) üzenetére


bzoley
veterán

Azért fogy a jalapeno is rendesen. Tegnap is ki lettem zavarva, hogy szedjek egy marék pirosat. Úgyis este a sötétben szeretek legjobban paprikát keresgélni:)
Később annyit láttam a konyhából, hogy tojást is főzött mellé, jalapenot talán kimagozta, és ment az egész az aprítóba, majd szendvicsbe lapátolta. Nem kóstoltam, de lehet, hogy jó volt.

(#976) ngabor2


ngabor2
nagyúr

"Pici" paprikáim. Nagyon kevés nekik a fény, emiatt felnyurgultak, a Naga Bhut Jolokia egyik ága meg is adta magát, szerencsére csak megroppant, nem tört. Ezen van néhány pici kezdemény is. Remélem a szomszédról porozta be valami, az Trinidad Moruga Scorpion (csak hogy valami enyhén pikáns is legyen :DDD). Hogy éretten meg merem-e majd kóstolni bármelyiket, azt nem állítom.

(#977) Thrawn válasza ngabor2 (#976) üzenetére


Thrawn
félisten

Ne legyél papírkutya, kóstold csak meg mind a kettőt. Bár nem ártana, ha lenne habanerod is és azzal kezdenéd, mert így ezzel a kettővel elég magasan lesz a mérce ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#978) e=mc²


e=mc²
őstag

Kollegak!

Jol gondolom, hogy ha jovore szeretnek tenyleges termest az altalatok termesztett paprikafajtakbol, akkor meg iden meg kell rendelnem a magokat, hogy idoben el legyenek ultetve ugye?

Ambulimax Provider

(#979) bzoley válasza e=mc² (#978) üzenetére


bzoley
veterán

Legalább is nem árt, ha időben megvannak a magok. Január végéig nem árt elültetni. Idén a február vége elég megkésettnek bizonyult. Szerintem lassan én is elkezdek bevásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#980) Thrawn válasza bzoley (#979) üzenetére


Thrawn
félisten

Hátööö.
Előszöris jó lenne tudni, hogy ki milyen körülményeket tud biztosítani nekik. Aki fóliázik sem ültet el palántának való magot januárban, mert túl korán elkészülne (értsd: még fagyok vannak/lehetnek).
Nincs elkésve semmi, sőt, szerintem ha valaki csak márciusban rendel magot még az is bőven időben van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#981) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Klónozással valaki próbálkozott már? Neten láttam ilyet, hogy Incittel, vagy egyéb gyökereztető hormonnal kezelték a frissen vágott hajtást, az meg gondolt egyet és legyökerezett. Az egyik paprikából csak egy tő maradt meg, és eleve nagyon rossz kelési arányt írnak mindenhol, nem szórakoznék akkor maggal.

(#982) e=mc² válasza Thrawn (#980) üzenetére


e=mc²
őstag

Ugy gondolom, hogy en iden kicsit keson (aprilis elejen) ultettem el a magokat, es ugy nezem nem mind, pontosabban kb. 3-4 db fog beerni talan.

Szoval jovore mindenkepp korultekintobb leszek, illetve ez az egy ev tapasztalat szerzeshez jo volt.
Szerintem februar elso-ket heteben fogok ultetni, hogy aprilis vegen kitehessem az erkelyre oket. De ehhez kell az idei beszerzes, hogy idoben megerkezzenek.

A korulmenyek: ahogy neztem a tobbiek kepeit, talan egy-ket kivetellel ellentetben kert nelkuli termesztesrol van szo a topicban, igy fel sem merult az, hogy le kellene irnom, hogy panellakas, tavfutessel, erkellyel.

szerk. marcius helyett aprilis

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#983) looser


looser
addikt

Ők január elsején kezdik, több szüret is bepottyan az év folyamán.
Nekem a tavaly ültetett Bhut Jolokia Chocolate most nyár végén hozott három termést (minden virága eddig (egy-két száz) lepotyogott), viszont piros lett, nem barna-fekete :-/ Még nem kóstoltam meg, gondolom nem lesz rossz. Sőt, megnyesegetem és átteleltetem, úgyhogy jövőre már két éves lesz a drága :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#984) Jofi81


Jofi81
őstag

Én március 27-én ültettem, az már elég későn volt. A jalapenok beértek már nyáron, de a habanerok csak szeptemberben kezdtek.

(#985) Mika1227


Mika1227
őstag

Melyik oldalról érdemes rendelni? Vagy van aki árul itt magokat?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#986) sonar válasza Mika1227 (#985) üzenetére


sonar
addikt

#952

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#987) Thrawn válasza ngabor2 (#981) üzenetére


Thrawn
félisten

Működik. Bonsait is lehet csinálni belőlük.
Melyik mag volt az a rosszul kelő?

e=mc²: A topik valóban úgy indult, hogy erkélyen való termesztésről szólt, de aztán átvedlett általános chillitopikká. Ha ilyen korán akarsz nekiállni akkor eleinte mesterséges úton kell fényt biztosítanod a növényeidnek és nem lesz elég ha föléjük teszel pl egy százas égőt.

looser: Azt nem tudom kihámozni, hogy most csak nem akartak részletekkel megkavarni senkit amikor ez a leírás készült, de sajnos elég pontatlan nekem. Pl: "A kora júniusi svéd napsütés káros lehet a friss levelekre." Ez így önmagában elég furcsán hangzik nem? Egy trópusi éghajlatról származó növényt károsítja a sarkvidéki napsütés. Najó egy picit azért elmosolyodtam :) Az oka ennek a jelenségnek egyszerűbb és magyarázható a korai ültetéssel+mesterséges megvilágítással.
A Jolokiádnál pár eset lehetséges, miért váltott pirosra:
- az elvetett mag eleve piros akart lenni annak ellenére, hogy csokiról volt szedve (genetika, megesik)
- stresszhatás érte és "elfelejtette" a barna színt (ilyen is van)
- az előzőhöz hasonlóan stresszhatás érte, ilyenkor mindkét (barna, piros) változata megjelenhet a termésnek ugyanazon növényen
Idén nekem a sokadjára újravetett csokis habanero magjaimból lettek piros termést hozó növényeim, szerencsére az ízük, illatuk és erejük megmaradt, de színben visszatértek a "gyökerekhez". Ezért fontos a jó vetőmag, jövőre frisset rendelek.

Úgy általánosságban csak annyit írnék, hogy egy trópusi, évelő növényt akarunk terméshozásra bírni a nem neki való éghajlaton, amiről persze nem tud. Viszont igényei vannak (nem is kevés) amiket muszáj valahogy megadni neki, különben a szüret egyre inkább csak elcsúszik és hát ugye közeleg a tél. Fajtánként is van eltérés, ezért van az, hogy jalapenot nyáron is lehet szedni, de pl már egy habanerora is plusz heteket kell várni hozzá képest.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#988) ngabor2 válasza Thrawn (#987) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A Jolokiából kelt ki 10 magból 1. Ráadásul pont annak tört le az ága.

(#989) Anathema67 válasza Thrawn (#980) üzenetére


Anathema67
tag

A chili paprikák hosszú tenyészidejűek. Minél korábban el kell vetni a magot hogy a nyár végére érett termés is legyen rajta. Én január első napjaiban elkezdem.

A tervek szerint idén kb. 20 fajta chilim lesz. Akit érdekel palánta küldök listát a választékról.

(#990) Thrawn válasza ngabor2 (#988) üzenetére


Thrawn
félisten

Fura, nekem a saját elrakott magjaim jó aránnyal keltek ki.

anathemaopet: Mint írtam a chilli évelő, naná hogy hosszú a tenyészideje, mert ahol él ott folyamatosan terem télen-nyáron.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#991) Anathema67 válasza Thrawn (#990) üzenetére


Anathema67
tag

Tudom :) , a minél korábbi kezdés miatt írtam.

(#992) bzoley válasza Thrawn (#980) üzenetére


bzoley
veterán

Én a saját tapasztalatomból, és szobában előnevelésből indultam ki. Úgy látom, nagyjából egy hónap késében vagyok a február végi ültetéssel. Most kinn fagyoskodnak a bokrok, még elég sok van rajtuk, de már nagyon lassan akarnak nőni, beérni. Jövőre biztos, hogy elültetem január végén.

(#993) Jofi81 válasza Thrawn (#990) üzenetére


Jofi81
őstag

Érdemes egyébként lassan bevenni az erkélyről és átteleltetni, vagy hagyjam inkább és ültessek jövőre újakat?

(#994) ngabor2 válasza Jofi81 (#993) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ha van helyed/lehetőséged átteleltetni őket, akkor vidd be. Így tavasszal már virágzással kezdhetsz, nem kell megvárni, hogy kikeljen, megnőjön.

Más, kézi beporzás. Aki csinálja, milyen eszközt használ hozzá? Én most egy pici ecsettel próbálom, de nem veszem észre, hogy tapad-e rá egyáltalán virágpor, vagy csak cirógatom a porzókat és a bibéket.

[ Szerkesztve ]

(#995) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Beért nálam is a java, itt láthatóak. Jövőre már kicsit másképp és máshogy fogom csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#996) Snypie81


Snypie81
csendes tag

Kaptam ma paprikákat, de nem tudom beazonosítani őket. Kérlek, segítsetek, több szem többet lát! :)

(#997) g@bo válasza Snypie81 (#996) üzenetére


g@bo
nagyúr

kóstold meg. ;)

(#998) Snypie81 válasza g@bo (#997) üzenetére


Snypie81
csendes tag

OK, azon már túl vagyok, de sajnos nem mutatkozott be :P

[ Szerkesztve ]

(#999) CPT.Pirk válasza ngabor2 (#994) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én eszközt sem használok rá, csak fogom az ujjamat és megbuzerálom vele a virágokat, tökéletesen működik a módszer. Ha nem látsz virágport, akkor már régebbi virágot néztél, amiből már kihullott a por nagyja.

Snypie81: amelyik tetszett, annak ültesd el a magját, aztán a levelek, a virágok meg a termés alapján esetleg be lehet azonosítani, de nem egyszerű. Már csak azért sem, mert szeretnek változni a paprikák. Ugyanabból a 10 magból amiből black royalt vetettem az egyiknek hosszukás termései vannak, a másik kettőnek meg új percnyi tömzsik. :)

Olyan sárgát amúgy ettem most nemrég, igen kellemes melengető érzést nyújtott a gyomorban, de valamilyen "kerti keverék" volt csak chili.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1000) Anathema67 válasza CPT.Pirk (#999) üzenetére


Anathema67
tag

Miért csinálod a kézi beporzást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.