Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) bzoley válasza petipetya (#800) üzenetére


bzoley
veterán

Hú, nagyon jó volt. Érdekes módon az első falat ütött rendesen, talán mert még jó forró is volt, de később beállt egy kellemes huhogós szintre :)

A jalapenok aránylag jól tartják magukat, a leveleik színe érdekes csak. Virág ott is potyog néha, de sok van, jut is, marad is. A beteg habanerokról csak a bimbók száradtak le, maga a bokor tartja magát a csúnya leveleivel. Egy darab szép, és egészségesnek látszó bokor van, azon sorra nőnek a kis habanerok. A egészségesnek látszó jolokiák minden jel nélkül potyogtatnak szép új leveleket. A betegnek látszóról nem potyog egyelőre semmi. Pár közeli, amit tegnap lőttem:[link]

(#802) peter9228


peter9228
aktív tag

Hoztam én is pár képet a jolokiákról: [link]

(#803) bzoley válasza peter9228 (#802) üzenetére


bzoley
veterán

Ó, az enyémhez képest ezek nagyon szépek.
És mihez kezdesz majd velük? Egyáltalán mit lehet kezdeni ennyi méreggel? :)

(#804) Jofi81


Jofi81
őstag

Az mitől lehet, hogy két jalapenon ilyen a termés:

de a harmadikon ilyen:

.

Ezen van egyébként a legtöbb, a másik kettő még csak két-két termést nevelt. Elvileg egyébként ilyennek kellene lennie, nem tudom, ez mitől lett ilyen formájú.

A habanerok pedig hirtelen nagyot nőttek, termésük ugyan még nincs, csak pár virágkezdemény:

(#805) upsyka


upsyka
aktív tag

Sziasztok, sajnos kicsit elmaradtam a fórumról, sok volt a meló, költözés, család...
Hoztam pár képet én is nektek:

Chilifarmom

Sajnos a habanerok nem maradtak meg, talán jövőre :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#806) petipetya válasza Jofi81 (#804) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gondolom kétfajta jalapenod van, nem? Szépek.:C

"nincs rá lezsóidő"

(#807) petipetya válasza upsyka (#805) üzenetére


petipetya
nagyúr

Erősnek és egészségesnek tűnnek, jó kis termés lesz rajtuk. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#808) Jofi81 válasza petipetya (#806) üzenetére


Jofi81
őstag

Egy zacskóból vannak, elvileg egyformának kellene lennie. Már abban sem vagyok biztos, hogy jalapeno. Mindenesetre bőven terem, remélem, hogy jó is lesz valamire... :)

(#809) bzoley válasza Jofi81 (#808) üzenetére


bzoley
veterán

Ilyen nálam is van. Sőt, szinte négy különböző forma, és méret előfordul.

(#810) Jofi81 válasza bzoley (#809) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem a többi 9, amit elajándékoztam, szintén olyan, mint az elvárt, csak ez az egy kakukktojás van.

(#811) bzoley válasza Jofi81 (#810) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam ami cserépben van, az kisebb maradt, sötétebb lett. Két bokor nagyjából egyforma, a harmadikon valamivel rövidebbek vannak, viszont sokkal vastagabbak. És van egy, ami először átlagos termést hozott, most viszont van rajta számos vékonyabb, de tíz centis darab. Olyasmi, mint a tied.

(#812) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Egy kis update.

Szépen virágzik már nálam is a Trinidadi, érdekes hogy itt egy helyen van rengeteg bimbó:

A Serranok is szépen fejlődnek:

Meg a parik is:

[ Szerkesztve ]

(#813) petipetya válasza pepe091 (#812) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép bimbók. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#814) MiZY válasza pepe091 (#812) üzenetére


MiZY
tag

A Trinidado Scorpion Butch T-n egy kupacban nekem is tobb virag van. Valoszinu ezt a Capsicum chinense vonaltol orokolte.

(#815) MiZY válasza MiZY (#814) üzenetére


MiZY
tag

Megtanulhatnek irni :D

(#816) pepe091 válasza MiZY (#814) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Lehet, hogy onnan örökölte. Minden esetre érdekes. :)

(#817) bzoley válasza pepe091 (#816) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam a habanero, és a jolokia is csokorban virágzik. Vannak ilyenek.

(#818) dkpisti


dkpisti
tag

Nos tetünek nyoma sincs,semmi kárt nem okoztak,télire ha 20 fok körüli hömérsékleten vannak (meg persze valamennyi napfényt is kapnak) át lehet teleltetni a chiliket,vagy esélytelen?

[ Szerkesztve ]

(#819) Thrawn válasza dkpisti (#818) üzenetére


Thrawn
félisten

Át lehet :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#820) somasz válasza Thrawn (#819) üzenetére


somasz
addikt

Kertben ássam majd körbe, és tegyem cserépbe a nagy hűvösök előtt?
Milyen körülményekre van szükségük télen?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#821) Thrawn válasza somasz (#820) üzenetére


Thrawn
félisten

Úgy-úgy! A tápoldatozást (ha csináltál) hagyd abba pár héttel azelőtt, hogy bevinnéd őket. A beteg részeket vágd le róla, de mást ne. Leginkább fényre lesz szükségük szóval világos helyre tedd őket, időként pedig locsold is meg őket, hetente max 1-2-szer. A siker sajnos még így sem garantált, de egy próbát megér.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#822) somasz válasza Thrawn (#821) üzenetére


somasz
addikt

Mesterséges is lehet a fény, mint a palántáknál?

Egyébként egy hét alatt, míg nem voltam otthon, duplájukra nőttek kb. Még a végén lesz belőlük valami. Termés mondjuk még nincs. :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#823) Thrawn válasza somasz (#822) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet mesterséges is, vannak kifejezetten növények számára hasznosítható fényt kibocsájtó lámpatestek, neoncsövek.
A chilli ilyen, eleinte nagyon lassan fejlődik, aztán beindul, nyúlik, elágazik, tele lesz virággal és terméssel, csak sajnos amikorra igazán elemében lenne addigra itt vannak az első fagyok.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#824) dkpisti válasza Thrawn (#819) üzenetére


dkpisti
tag

Köszi a választ remélem sikerrel járok :))

[ Szerkesztve ]

(#825) bzoley


bzoley
veterán

Hoztam pár képet az egy szem egészségesnek tűnő habaneroról. A többi elég beteges.

(#826) petipetya válasza bzoley (#825) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nagyon szép, látom őrzik is. :C

Ha az összes tő palántámat összeraktam volna egy nagy cserépbe, az akkor sem lett volna ilyen sűrű, mint ez önmagában. Jó példa arra, hogy milyennek kellene lennie.

"nincs rá lezsóidő"

(#827) bzoley válasza petipetya (#826) üzenetére


bzoley
veterán

Azért arra az őrzésre kíváncsi leszek. A kutya lényegében növényevő, azért van a kerítés is. Viszint néhány ág már kívülre lóg. Ha netán beérik, és a kutyának megtetszenek a szép, piros habanerok, nem tudom milyen pofát fog vágni:)

(#828) petipetya válasza bzoley (#827) üzenetére


petipetya
nagyúr

:D

"nincs rá lezsóidő"

(#829) petipetya


petipetya
nagyúr

Most ettem egy olyan hegyes erőst, hogy a két fülemen jött ki a láng... Ha az ilyennek kiszárítva elrakom a magját, akkor év elején el lehet ültetni igaz? Csak életképesebbek, mint egy trópusi éghajlathoz szokott jalapeno/habanero, nem?

"nincs rá lezsóidő"

(#830) MiZY


MiZY
tag

Sziasztok!

Elnezest ha hulyeseget kerdezek, de a kovetkezo kepeken lathato jelek, mire utalhatnak?

Koszonom a valaszokat!

(#831) upsyka válasza MiZY (#830) üzenetére


upsyka
aktív tag

szerintem túl lett locsolva

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#832) pepe091 válasza MiZY (#830) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha ez paprika, akkor nagyon durván fényhiányosnak tűnik a hatalmas levelekből ítélve. Pluszban a sárgulás elég sok mindent jelenthet, pl kalcium hiányt is amin mondjuk tojáshéjjal lehet segíteni, ha földbe dugdosol belőle egy keveset.

(#833) petipetya


petipetya
nagyúr

Van két csípős receptem, ha érdekel valakit. Ezekről a neten olvastam, aztán megcsináltam házilag is.

Csípős pálinka:
Középsőujjnyi macskapöcse beleáztatva fél liter pálinkába. Amikor annak színe már sárgás, akkor már lehet is inni belőle. A lényeg, hogy a paprikán kis lyukakat kell szúrni egy kés hegyével, hogy az aroma kiázzon belőle, de a magok bent maradjanak. Felejthetetlen élmény. :)

Csípős tea:
Egy filter Pickwick gyümölcstea és egy kisujj körömnyi szárított macskapöcse paprika darab legyen egy bögrében, amire 80 fokos vizet öntünk. 5 perc alatt minden kiázik. Csak egy kis cukrot raktam bele. Az íze így csak alig volt csípős, de ennyi elég is mivel a pozitív élettani hatása miatt ittam.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#834) pepe091 válasza petipetya (#833) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szerintem redukáld vissza a topik címét valami rövidebbre, mert ez így nem túl jól mutat: [link]
Szerintem egyszerűen a "Nagy chili topik" bőven elég lenne. :)

(#835) bzoley válasza petipetya (#833) üzenetére


bzoley
veterán

A teás dolog tervben van, de a chilis mézet tervezem közelebbről körbejárni.
(Ha vesszővel választod el a szavakat, jó lesz a tördelés. Mondjuk tényleg elég hosszú lett:) )

[ Szerkesztve ]

(#836) petipetya válasza pepe091 (#834) üzenetére


petipetya
nagyúr

Bocsi, köszi hogy szóltál. Már át is írtam. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#837) petipetya válasza bzoley (#835) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez nagyon jól hangzik, kíváncsi vagyok mire jutsz majd.

"nincs rá lezsóidő"

(#838) bzoley válasza petipetya (#837) üzenetére


bzoley
veterán

Kerestem, de most sehol nem találom a receptet. Amire emlékszem, hogy pár szelet talán habanero lett beledobálva a mézbe, akárcsak a fokhagymás méz. De hogy előtte mi történt vele, meg lett-e sütve(ez rémlik), vagy füstölve, nem emlékszem. Majd még keresgélem. Az tuti, hogy télen nagy hasznát venném. Akár teába, vagy csak úgy natúr, egy-két kanállal.

(#839) petipetya válasza bzoley (#838) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. A füstölt ízvilág logikus, ezt tenném bele a sűrűbb kézműves mézbe.

Viszont a bolti méz hígabb, ezáltal szerintem ebbe bőven megfelelő lesz a kilyuggatott macskapöcse is. Csak tovább tart majd a felszívódás - a pálinkás egy nap helyett egy hét. Remek, ki is próbálom majd.

Azért macskapöcsével, mert a jalapenos kudarc után két csokorral vigasztaltam magam, amelyet azóta is vígan fogyasztok. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#840) pepe091 válasza petipetya (#833) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Alkoholt nem szoktam fogyasztani, de ezt a teásat kipróbálom majd. Kíváncsi vagyok. Így már tökéletes a topik cím. :)

Amúgy tök érdekes, hogy nálam a Trinidad scorpion elkezdett végre termést hozni, de egyelőre csak simán hosszú és vékony, nem gömbölyödik. Majd holnap hozok képet, hogy milyen.

bzoley nálad a Habanero paprika hogy kezdett nőni? Egyből gömbölyödött a paprika?

(#841) bzoley válasza pepe091 (#840) üzenetére


bzoley
veterán

Nagyjából igen. Mondjuk a legtöbbnek érdekes formája van.

(#842) pepe091 válasza bzoley (#841) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Na, hoztam a képeket. Nálam jelenleg így néznek ki a trinidadiak:

További képek.

Érdekes, hogy miért így nőnek.. Bár a trinidadiknak van egy kis lelógó egyenes része, és csak után gömbölyödnek.. De nagy valószínűséggel ezek nem trinidad scorpions magok voltak.... :D

(#843) bzoley válasza pepe091 (#842) üzenetére


bzoley
veterán

Jópofák, de nem igazán hasonlítanak trinidad-re. A levelük alapján is hosszúkás fajta.

(#844) pepe091 válasza bzoley (#843) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Majd a szüretnél kiderül, hogy legalább van-e jó ereje. :D Jövőre már nem hagyatkozom a kínai ebay-es eladókra.. Keresni kell majd valami normális webshopot.

(#845) Jofi81


Jofi81
őstag

Az első jalapeno(?) ami megérett:

Talán nem kellett volna megvárnom, hogy bepirosodjon, de nem tudtam még, hogy mekkorára fog nőni, aztán egyszer csak elkezdte. De nem baj, most karikáztam bele a levesembe, finom volt. :)

(#846) bzoley válasza Jofi81 (#845) üzenetére


bzoley
veterán

Van egy pár jalapenom, fogyasztom is rendesen, de még egy sem kezdett el pirosodni. A korábban említett repedezés már sok darabon is látszik, de még mind zöld.

Most leginkább a habaneroimat tartom szemmel, hogy kezd-e pirosodni.
Viszont jolokia nem nagyon lesz, hála a sok esőnek is. Minden apró lepotyogott. Egy darab maradt eddig életben, de az is elég szörnyszülöttnek látszik.

(#847) Thrawn válasza bzoley (#846) üzenetére


Thrawn
félisten

Jól néz az ki, szépen látszik milyen ragyás :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#848) bzoley válasza Thrawn (#847) üzenetére


bzoley
veterán

A ragyával még nem is lennének gondok, de talán már túlzásba vitte. Ennyire erős nem lehet :) Élőben csúnyább, pattanások, dudorok vannak rajta. Nézegettem képeket, ez csúnyább. De lényeg, hogy beérjen és legyen egy kóstoló, mert úgy látom, a négy bokorból más nem nagyon lesz.

[ Szerkesztve ]

(#849) Jofi81 válasza bzoley (#846) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez érdekes, nálam már a többi is pirosodik, aminek jalapeno formája van:

Közben megjelentek az első habanero-kezdemények is. Meglepő módon a habanerok elhagyták méretben a jalapenokat, pedig van néhány hét hátrányuk, de az utóbbi hetekben nagyon nőttek, tele vannak virággal is.

(#850) escape


escape
aktív tag

Sziasztok!

Látom mások is azzal a gonddal küszködnek, hogy nem egészen azt kapták, amit vártak. Az én jalapenoim is egészen furcsa alakúak, de nincs két egyforma a 15 bokor között. Ami színben oké, az formára és méretre nem, és ennek a három tulajdonságnak az összes létező kombinációját megtestesítik a paprikák. Az ízük viszont frankó, bár a világoszöld egyedek nem csípnek szinte semennyire. Íme a képek:




Szóval támogatnám az ötletet, hogy megbízható boltot kellene keresni, mert ez az ebayes téma így elég lutri. :(

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.