Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) bzoley válasza ngabor2 (#750) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem nem vittem túlzásba. Lényegében csak száron először nőtt leveleket vágtam ki, amik túl nagyra nőttek. A levéltőből kinőtt oldalhajtások már elég szép mennyiségű saját levéllel rendelkeznek, azokat nem bántottam. Még mindig bokornak néz ki, csak már át lehet létni rajta, ettől terebélyesebbnek is tűnik. De majd úgyis kiderül, mit szól hozzá. Mivel egymást árnyékolták a levelek, nem biztos, hogy így kevesebb fényt kapnak. Azért haszna is van a levelezésnek. A de beraonál pl. minden új pár levéllel az alsókat levágom. Most a 120cm-ből negyven van felpucolva. Sajnos a régi levelek felveszik, és elraktározzák a tápanyagot, nem jut el fontosabb helyekre.

(#752) pepe091 válasza ngabor2 (#750) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ebben egyetértek. Főleg, ha bokrosak tehát bokorparadicsomról van szó, akkor a hónalj hajtásokat sem kell kicsipkedni ennél a fajtánál.

(#753) ngabor2 válasza bzoley (#751) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Jól mondod, a levelek tárolják is a tápanyagot, ez is fontos tulajdonságuk. Viszont mikor szüksége van a növénynek erre a tárolt tápanyagra, bizony mobilizálja is. Ha a feltöltött levelet vágod le, akkor megfosztod a növényt a tartalékai egy részétől.

A legbiztosabb jele annak, hogy egy levélre már nincs szüksége a növénynek az, hogy ha hozzáérsz ledobja. Ekkor általában már el van sárgulva, esetleg fonnyadva is. Ezeket a leveleket erősen ajánlott eltávolítani, mert a gombabetegségek igen könnyen megtelepednek rajtuk.

A takarásban levő levelek se mindig haszontalanok. Én mindenesetre semmilyen fejlődő növényről nem szedtem le élő levelet csak azért, hogy szellősebb legyen (kivéve a földiepret, de ott is más okból).

(#754) bzoley válasza pepe091 (#752) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem ép eszű ember nem vágja le egy determinált paradicsom oldalhajtásait:)

(#755) bzoley válasza ngabor2 (#753) üzenetére


bzoley
veterán

Ennyire nyírtam meg a parikat, és ennyire ritkítottam ki alul a mellettük lévő paprikát. Maradt ott még levél bőven :)

(#756) peter9228


peter9228
aktív tag

[link] és [link]
Nőnek a jolokiák :) Tetszett nekik ez a kis eső.

(#757) bzoley válasza peter9228 (#756) üzenetére


bzoley
veterán

Lájk :C
Én még csak lesegetem, hogy melyik bimbóból lesz végre virág. No meg a kert átka, épp az előbb vettem észre, hogy egy oldalhajtással kevesebb van. A lábnyomokból ítélve egy macska száguldott el mellette :(

(#758) ngabor2 válasza bzoley (#755) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Te tudod :)

Nézem a cserepeket az első képen: porcsint is termesztesz? Tavaly egy kazalnyit irtottam ki a petrezselyem közül... nem volt pihentető móka.

(#759) bzoley válasza ngabor2 (#758) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, most van a szezonja, írtom én is rendesen, de egy keveset megtartottam. Nagyon egészséges, ajánlott a majszolása, és az íze sem rossz. Ha a disznók szeretik, csak jó lehet :)

(#760) escape


escape
aktív tag

Hali!

Nekem is van kiültetve a kertbe néhány jalapeno. Sajnos a Habanerok nem keltek ki, valószínűleg túl mélyre lettek ültetve. A jalapenok viszont szépen nőnek és virágoznak is, csak nagyon picik, alig érik el a 30 centit. Érdemes valamilyen tápot adni nekik, vagy innen már megoldják az alapfeltételek biztosítása mellett(víz/fény /meleg)?
Holnap ha nem felejtem el, dobok fel képet. Két tő Bogyiszlói mellé lettek ültetve, az édes/tv paprika meg jó távol van a kert másik végében, remélem nem lesz idővel kevésbé csípős.

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#761) ngabor2 válasza escape (#760) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ha nem sívó homokban vannak, esetleg alaptrágyázva volt nemrég a talaj, akkor nem feltétlen kell nekik külön táp. Ha nincs rajtuk betegségre, vagy hiányra utaló jel, akkor hagyni kell, hadd csinálják azt, amit pár millió év alatt kifejlesztettek :)

30 cm paprikánál nem olyan pici. Az ősz még messze van, addig még fog nőni rendesen.

(#762) MiZY válasza escape (#760) üzenetére


MiZY
tag

Ne aggodj, mert nekem is 30cm koruli az osszes paprikam! Raadasul 1 honap lemaradasban vannak, mivel tavaly ilyenkor mar javaban voltak kis Habaneroim... Oktober kozepeig/vegeig remelem beerik minden majd... :)
Azt is hozzateszem, hogy valamilyen oknal fogva 30 magbol 9 paprika maradt meg. Ezek nem lettek melyre ultetve, egyszeruen szerintem a magok minosege nem volt jo, emiatt maradt meg csak ez a par palanta. Minden korulmeny olyan volt mint az ezt megelozo evekben, sooot meg szerintem jobb is!

(#763) petipetya


petipetya
nagyúr

bzoley és peter9228 nagyon szépek és egészségesek a fotóitokon látható paprikák. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#764) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Update.
Nálam nagyon sokat nőttek, főleg bokrosodtak a Trinidad Scorpionsok. A Serranokon meg már elég sok paprika fejlődik, a paradicsomokon meg kinyíltak a virágok. :)

(#765) bzoley válasza pepe091 (#764) üzenetére


bzoley
veterán

Lassan-lassan egyre örömtelibb lesz a helyzet. Hamarosan te is megkezdheted a legelészést, az lesz ám a boldogság :)

petipetya:
Az egészséggel most kicsit hadilábon állok. Az egyik jolokia ága letört, nem tudom, hogy a macskavész vitte-e el. Egy habanerot mintha jég vert volna pár levél kilyukadt, középen megrepedt. Egy másik jolokia pedig kunkorodik, színt vált. Nagy volt a kísértés, hogy kihúzzam az egész bokrot, egyelőre gomba ellen kezeltem. Na meg a héten túl sok esőt kaptak, remélem nem viselik meg nagyon. Most a kisebb bokrokat is megritkítottam alulról. Rengeteget bíbelődök velük, hogy valahogy kinézzenek.

(#766) somasz válasza bzoley (#765) üzenetére


somasz
addikt

Hányszor locsoltok egy verőfényes napsütéses héten?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#767) pepe091 válasza bzoley (#765) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Remélem én is. Már nagyon kíváncsi vagyok a Trinidadiban lévő erőre. :D

(#766) somasz

Attól függ mennyire maradt nedves a föld. Ha sokáig van a szokásos nyári árnyékban 35+ °C, akkor minden nap locsolok, mert itt fent az erkélyen a napon simán van 50+ °C. De most jó pár napig nem kell öntözni, mert rengeteg vizet kaptak ebben az esős időszakban.

[ Szerkesztve ]

(#768) bzoley válasza somasz (#766) üzenetére


bzoley
veterán

Naponta legalább egyszer. Ha nagyon meleg van, a paradicsomok kapnak egy plusz locsolást. Ugyanígy a cserepesek is, csak a hűtés miatt. A paradicsomtól nem sajnálom a vizet, az szereti. A paprika viszont csak módjával kap, az nem szereti annyira.

(#769) bzoley


bzoley
veterán

Véletlenül sikerült egy művészi képet készíteni :)

(#770) petipetya válasza petipetya (#86) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem most már látom a dolog végét. A 25-26 palántából 3 hozott termést, tövenként egyet. Ezek még beérnek, mielőtt az összes levél lehullik róluk. Itt a vége, 3 db kicsi jalapeno paprikám lesz.

:DD Hogy stílszerű legyek: YouTube

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#771) petipetya válasza bzoley (#769) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jól sikerült, mert így igazán látszik a termés. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#772) bzoley válasza petipetya (#770) üzenetére


bzoley
veterán

Részvétem, ez nem túl jó arány. Oka?

(#773) petipetya válasza bzoley (#772) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt nem tudom, nem értek hozzá. Talán ha pont az ablakban lettek volna, ahogyan az egyik blogban láttam, akkor kaptak volna elegendő fényt. Ám nincs olyan széles párkányom, amin elférne egy cserép. Emellett a földből sem az általános, hanem a legjobb kellett volna, és rendszeresen kellett volna tápanyagot is kapniuk. Szerintem.

Azt gondoltam, hogy csak el kell ültetni és locsolni kell őket, aztán a többi magától történik.

Apropó, körbenéztem a neten, és csak olyan webshopot találtam ahol postázzák a chili őrleményt. Személyes átvétel van Pécsen és Szegeden egy-egy bolt esetén, ám én pesti vagyok. Ha valahol lehet is kapni, akkor annak az üzletnek nincs weboldala.

A chilioázist pedig inkább hanyagolnám.

Tudtok olyan boltot Pesten, ahol lehet chili fűszer őrleményt vagy szárított paprikát kapni? Persze itt nem a hagyományos magyar piros erősre gondolok, hanem jalapeno/habanero paprikára.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#774) Thrawn válasza petipetya (#773) üzenetére


Thrawn
félisten

Pestit nem tudok, de postázóst igen. Van szárított és őrlemény is.
Rakok mindjárt fel képet, tegnap megint voltam látogatóban és nem engedtek el üres kézzel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#775) Thrawn válasza Thrawn (#774) üzenetére


Thrawn
félisten

Nos tehát, van itt jalapeno és giant jalapeno:

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#776) petipetya válasza Thrawn (#775) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jól néznek ki. Tudsz linket adni hozzá?

"nincs rá lezsóidő"

(#777) pepe091 válasza petipetya (#773) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

"Személyes átvétel van Pécsen és Szegeden egy-egy bolt esetén"

Tudod ezt linkelni, amelyiket Szegeden át lehet venni? Kíváncsi vagyok rá.. :)
Egyébként sajnálom, hogy nem sikerültek. De legközelebb már ezekkel a tapasztalatokkal gazdagabb leszel, és majd jobban megy.

(#778) petipetya válasza pepe091 (#777) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem kell, le van szarva. :D Megpróbálom megkeresni az előzmények között a boltot.

"nincs rá lezsóidő"

(#779) pepe091 válasza petipetya (#778) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Közben eszembe jutott egy pesti üzlet, ahol ilyesmit is árulnak: culinaris. 3 boltjuk is van, ha a keresőjükbe beírod hogy chili, elég sok találatot dob. :)

(#780) petipetya válasza pepe091 (#779) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, nézem. :R

Talán ez volt az, itt viszont nem találtam weben keresztüli megrendelést, csak egy szegedi címet: [link]

"nincs rá lezsóidő"

(#781) pepe091 válasza petipetya (#780) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Én is köszi. :R

(#782) Thrawn válasza petipetya (#776) üzenetére


Thrawn
félisten

Linket nem tudok adni mert ez nem bolt hanem maga a termelő, de telefonszámot azt igen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#783) petipetya válasza pepe091 (#779) üzenetére


petipetya
nagyúr

Sajnos ez is lutri, mert nincsenek összhangban a webshop és a pesti boltok. Csak úgy nem megyek be egy boltba, telefonon nem érdeklődöm, az emailre pedig talán válaszolnak.

Az sajnos nem működik itt, hogy a webshopban kiválasztom a nekem tetsző termékeket, majd személyesen veszem át valamelyik boltban, mert csak a szállítást ajánlja fel horror összegért.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#784) pepe091 válasza petipetya (#783) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szerintem ha kinézel valamit a webshopban, aztán bemész, az egyikbe és mondjuk ha véletlenül nincs, akkor rendelnek, és pár napon belül visszamész és megveszed.. :) Egyszer kinéztem itt egy Sirracha szószt, nagynénémék Pesten megvették, egyből volt belőle a boltban. Szóval szerintem sok mindenből van készleten. Próbáld meg, azzal nem veszítesz semmit.

(#785) petipetya válasza pepe091 (#784) üzenetére


petipetya
nagyúr

Vegyük például a csakajósör.hu oldalát. Kedvelem a házisört, csak még sosem rendeltem tőlük, mivel xy helyen szoktam kortyolgatni. Viszont csütörtökön eszembe jutott, hogy veszek két csatos üveges fűszeres Fótit ajándékba. A honlapjukon a "szállítás alatt" státusz szerepelt, ám a fickó válaszolt az emailre hogy van és lehet kártyával fizetni, így munka után be is mentem érte. Természetesen kapott borravalót is, mivel elsőrangú kiszolgálást kaptam.

Az általad linkelt bolt esetén még nem írtam nekik emailt, így nem is ítélhetem el elsőre őket. Teszek velük egy próbát.

Az emailt és egyéb hang nélkül kommunikációt pedig azért részesítem előnyben, mert a munka közben nem igazán tudok telefonálni.

"nincs rá lezsóidő"

(#786) Def26 válasza petipetya (#785) üzenetére


Def26
félisten

Fúúú. Csatos Fóti szerintem rém rossz. Nekem nagyon nem ízlett.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#787) petipetya válasza Def26 (#786) üzenetére


petipetya
nagyúr

A fűszerezett félbarna vagy a világos?

"nincs rá lezsóidő"

(#788) somasz válasza petipetya (#787) üzenetére


somasz
addikt

A zwickl és a pils jó tőlük!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#789) bzoley


bzoley
veterán

Hoztam néhány friss képet, bár sok minden nem történik mostanában. Jalapeno van már sok, és virágzik folyamatosan. Viszont még "zöld", várni kell velük, és valószínűleg a mennyiség rovására megy a méretük, 4-5 centinél egyik sem nő tovább. Van két apró habanerom, és kezd körülötte egyre jobban virágozni. egy másik bokor kicsit betegesnek látszik. Végre megjelentek az első jolokia virágok is, remélem megmaradnak kóstolónak.
A paradicsomra azt írták, hogy a 120. naptól folyamatosan szedhető, ez júli 20. És valóban, lassan napi egy maréknál tartok, pirosodnak folyamatosan. Kicsit csalódott vagyok, hogy az ígértnél apróbb szeműek, viszont csak be kell kapkodni őket. És elég ízletesek, nincs vastag héjuk. A legmagasabb fa 160cm-nél jár, lassan létrára kell mászni :)
Közben összefutottam egy ideálisnak tűnő műtrágyával, minden van benne, majdnem ideális arányban. Csak sajnos alig oldódik vízben. Most már ez marad ha tetszik nekik, ha nem.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#790) Mika1227


Mika1227
őstag

Ha most ültetnék magot akkor az még beérik?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#791) MiZY válasza Mika1227 (#790) üzenetére


MiZY
tag

Nem tartom valoszinunek, max. ha tudsz nekik megfelelo kondiciokat biztositani telire.

(#792) petipetya


petipetya
nagyúr

Kérdés volt, hogy miként néz ki az érett jalapeno?

Ezen a képen látható, hogy az alján kezd elsötétedni a zöld ilyen bordós színűre. Azt nem tudom, hogy utána piros lesz-e vagy marad majd ilyen, mivel a növény kipusztult alóla, így most kiraktam a napra a függöny mögé, hátha beérik:

jalapeno paprika

"nincs rá lezsóidő"

(#793) pepe091 válasza petipetya (#792) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A nagyobb már szerintem most is ehető. Az a baj, mivel már nincs a növényen így már csak fonnyadni fog, ahogy a kicsin is látszik, hogy már elkezdett..

(#794) bzoley válasza petipetya (#792) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam egyik sem változik sehova. Ott lógnak százával, teljesen homogén színűek. Ha épp szükség van pár darabra, megnézem melyiknek legvastagabb a szára. Még repedezést sem látok egyen sem.

(#795) Thrawn válasza petipetya (#792) üzenetére


Thrawn
félisten

Az érett jalapeno piros színű, de zölden szokták fogyasztani.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#796) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi mindenkinek. :R

Felvágtam őket hosszában. Csíp a bicska pengéje rendesen, amikor megnyalom. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#797) petipetya


petipetya
nagyúr

:) Íme az első évi termésem:

jalapeno

Egy kis darabot belevágtam egy korty házi cseresznyepálinkába. 3-4 óra múlva megtudom, hogy mennyire ázott ki benne és hogy milyen az íze tőle.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#798) petipetya válasza petipetya (#797) üzenetére


petipetya
nagyúr

A bal alsó sarokban lévő darabot megettem. Első élményem a jalapenoval: éget mint a fene. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#799) bzoley válasza petipetya (#798) üzenetére


bzoley
veterán

Az enyémek még leginkább a jobb oldalihoz hasonlítanak. Belül jól ki vannak tömve. Az előbb kettőt leszedtem a vastagabból, azoknak a belseje már jobban közelített a bal oldalihoz. Sültbe lett belekarikázva. A szára, és a magok nagy része kuka, de azért belenyaltam. Egy pár percig zsibbadt a nyelvem tőle. Most meg a sütőből jön tömény erős paprika illat :)

A többi paprikám viszont gyengélkedik. A jolokiákról lepotyog minden virág, bimbó, és az új levelek, hajtások is. Nem tudom, magukhoz térnek-e, és hogy az időjáráshoz, vagy a bokrosodáshoz van-e köze.

(#800) petipetya válasza bzoley (#799) üzenetére


petipetya
nagyúr

Milyen lett a sütőben készült kaja? :)

Nálam is így kezdődött, hogy tele voltak virággal, amiket aztán szépen le is hullattak, mielőtt kinyíltak volna. Ezután a levelek kezdtek elfonnyadni és aztán annyi.

Vajon ez a jalapeno ilyen igényes, vagy minden más növény? Esetleg a macskapöcse igénytelenebb? Mert akkor jövőre inkább a biztosra mennék és azt próbálnám meg.

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.