Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Jelentem, 10-ből 10 mag kikelt:D El sem hiszem. A gondom az, hogy az első három ami kikelt mintha megállt volna a növekedésben. A maradék hét már majdnem akkora mint az első három… igaz nem sokat lámpázom őket. Napi 2-3 órát tudom csak, mert amikor nem vagyok otthon nem merem bekapcsolva hagyni a lámpát. Este meg gondolom nem jó ha világítom őket. vagy éjjel világítsam, nappal meg ne, az úgy jó lenne?
Másik kérdés, most olyan 4-5 centisek. Érdemes átültetnem rendes virágföldbe, vagy jó még abba a kókusz valamibe?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#6002) e=mc² válasza MikeWazowski (#6001) üzenetére


e=mc²
őstag

Reggel mielott elmesz bekapcsolod a lampat, este, mielott lefekszel aludni meg lekapcsolod. Ez a legtobb es legjobb, amit tehetsz a gyorsabb fejlodesukert.

Ambulimax Provider

(#6003) lev258 válasza MikeWazowski (#6001) üzenetére


lev258
veterán

Beszéltünk már időkapcsolóról is. A kókusz dolog tudtommal nem sok tápanyagot tartalmaz, jó lenne nekik a rendes föld.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6004) MikeWazowski válasza e=mc² (#6002) üzenetére


MikeWazowski
addikt

De mondom, hogy nem akarom úgy otthon hagyni. Lehet hülye vagyok, de bekapcsolva soha semmit nem hagyok otthon. Hétvégén átültetem őket akkor rendes földbe. Direkt olyat vettem ami gyógynövényekhez meg fűszerekhez alkalmas. Elvileg több a tápanyag is benne, és akkor gyorsabban nőnek majd. Mondjuk ne csak nőjön hanem erősödjön is:)

egyébként az nem baj, ha öntözésnél a levelük vizes lesz?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#6005) n00n válasza MikeWazowski (#6004) üzenetére


n00n
őstag

A kókuszból át kell ültetni minél előbb, mert abban nem sok tápanyag van, azért álltak meg a fejlődésben. A napi 2-3 óra lámpa pedig nagyon kevés, ha nem ablakban van egyébként a növény. Vagy tedd ablakba a maradék időben mindet, vagy pedig muszáj lesz lámpáznod.

(#6006) MikeWazowski válasza n00n (#6005) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Az nem gond, mert ablakban van mindig. Akkor hétvégén ültetek.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#6007) fausto válasza fausto (#5946) üzenetére


fausto
addikt

Na szóval, írtam, hogy a december 29-i rendelés nem rég ért ide. Egyébként februárban írtam, hogy nem jött meg és küldtek helyettesítő csomagot. A helyettesítő csomag ma jött meg :Y Úgyhogy most van ~1040 magom :))
A másik, hogy a kis kába palántákat még aznap jól megöntöztem + azóta is alaposabban locsolom, úgyhogy szépen magukhoz tértek :C Még ez a nyomorult kis habanero is leveleket növesztett, pedig már letettem róla.

[ Szerkesztve ]

(#6008) MikeWazowski válasza fausto (#6007) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem látjuk a képeket.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#6009) fausto válasza MikeWazowski (#6008) üzenetére


fausto
addikt

Ja, most nem is csatoltam mert nem otthon vagyok, este lekapom :)

(#6010) Digitalpimp válasza TeeJay (#5999) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nekem jött már meg 5 napra is. Vasárnap megrendeltem pénteken a ládában volt.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#6011) TeeJay válasza Digitalpimp (#6010) üzenetére


TeeJay
félisten

mázlid volt akkor januárban tré volt a posta mert március 10körül jött meg amti január elején rendeltem és mivel már nagyon sok idő volt vissza adták az árát :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6012) vince


vince
őstag

Napsütés híján beállítottam a palántákat lámpa alá én is. A gyerekek íróasztalán kértem egy "kis" helyet a szemet gyönyörködtető installációhoz :D Hőtükör fóliával tekertem őket körbe és ez került a tetejére is. Meglehetősen szedett-vetett, de a célnak megfelelni látszik.

Este halványan dereng (a fotó hosszú záridővel készült, ennyire nem világít a valóságban):

Belülről:

Egy 20 wattos hidegfehér ledes szerelőlámpát állítottam be, míg nem élvezhetik a napsütést :D

Meddig maradhatnak ezekben a tápkorongokban? Mikor ültessem őket földbe? A szélén a nagyobbak másfél-két hete bújtak ki (long slim és golden cayenne), a középső kisebbek a hétvégén, nagyjából egyszerre (szintén cayenne, ezek a LIDL-ből származnak).

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6013) lev258 válasza vince (#6012) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem akkor, amikor jól láthatóan megjelenik a második pár levél (sziklevél után az első pár), akkor nyugodtan átteheted rendes földbe. Tápkorongokkal nincs tapasztalatom, de mint volt már róla szó, pl. a kókuszrost elég tápanyagszegény.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6014) grizlisandor válasza vince (#6012) üzenetére


grizlisandor
addikt

Első pár rendes levélnél, mint (#6013) lev258 is írta vagy az FB csoportokban szokták írni, míg a gyökerek nem látszanak a korong szélén, de ez a két állapot, nagyjából egy idő.

(#6015) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok,

Csatlakoznék én is a chilis csapathoz.

A nagy levelűek elvileg chocolate habanero-k (Blumen), az idősebb, bokros kis levelűek birds eye-ok, középen a fiatalabbak carolina reaper-ek, ezek a Premier Seeds-ről valók.
2x7W 6500K-es led izzó világítja őket, plusz 2m piros ledszalagot tettem még oda.
Azért nincs egy-két pohár tele, mert a kisfiam pár napja az egészet lerántotta és kiborult az összes, de minden palánta megúszta a balesetet.
A minikazán tetején vannak most, a dobozban 25-27 fok van.
A habanerok és a birds eye-ok, már túl vannak egy átültetésen, (virágföld + tőzeg 3/4-1/4 keverékében voltak, most csak virágföldben vannak) kb február elején keltek ki. Szerintetek tápozhatom már őket? Van itthon Lidl-s 8+8+8 as táp mellett dísznövényes 7+3+5 és bonsaihoz való 4+3+9 is.
A Lidl-set szánom a paprikáknak, de ha a többi is jobb egy-egy fejlődési szakaszra, akkor azt is használhatom.
A 14W elég lehet nekik, vagy tegyek be még egy 7W-osat?
Sajnos kikelés után kb 10 nappal kezdtem őket világítani, kicsit nyúltak voltak már akkor főleg a birds eye-ok.

Az lehet, hogy a birds eye-ok már kezdenek virágzásnak indulni?

Ez jó neki? :) vagy még korai lenne?

[ Szerkesztve ]

(#6016) lev258 válasza tzimash (#6015) üzenetére


lev258
veterán

A nagyobbak már nyugodtan kaphatnak tápot, viszont ilyen melegben a szellőzésre nagyon figyelj.
Nálam is elkezdtek már virágot hozni, óvatosan le kell csipkedni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6017) Digitalpimp válasza tzimash (#6015) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A Lidl 8-8-8 tápot adhatod nekik, fél adagot egy héten kétszer. A bimbókat csipkedd le, hagy nőjön még. Szépek, jól haladsz.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#6018) tzimash válasza Digitalpimp (#6017) üzenetére


tzimash
őstag

és lev258
köszi,igazából a feleségemé az érdem, ő gondozza őket. Én csak megcsináltam a boxot, meg a világítást :) ill az első csapat magot elültettem.
Egyen lecsipkedtük most a bimbókat, a többin nem merjük, ha jól viseli és pár nap után nem lesz baja, a többiről is lecsípjük.

A fél adag tápot úgy érted, hogy a kerti növényekhez ajánlott 1 kupak/5l helyett fél kupak/5l arányban keverjem be?

(#6019) TeeJay válasza tzimash (#6018) üzenetére


TeeJay
félisten

10liter/1 kupak 8-8-8 NPK Lidl tápoldattal

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6020) tzimash válasza TeeJay (#6019) üzenetére


tzimash
őstag

Vagyis 5liter/fél kupak :)

(#6021) peestike


peestike
senior tag

Néhány palánta levélcsúcsa elkezdett barnulni. Palántaföldben vannak, lehet kicsit túlöntöztem?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6022) lev258 válasza peestike (#6021) üzenetére


lev258
veterán

Mutass képet. Hogy mennyire nedves a föld, azt te látod.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6023) peestike válasza lev258 (#6022) üzenetére


peestike
senior tag

Nem tudom, hogy mennyire adja vissza: 1
2
1-2 palántán sárgás-szürkés foltok is megjelentek, hogy jobban átnéztem most. Viszont azt egyáltalán nem tudtam fotózni normálisan.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6024) lev258 válasza peestike (#6023) üzenetére


lev258
veterán

Az első kép valami fehérpenész? Mert az egész levél "lisztesnek" tűnik. A levelek vége valóban gondot sejtet, akár túlöntözés is lehet.
Milyen módon/helyen tartod őket?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6025) peestike válasza lev258 (#6024) üzenetére


peestike
senior tag

A konyhaablakban vannak napközben. Délután meg lámpa alatt, mert akkor már nem éri őket fény rendesen. Igazából tegnap vettem észre pár betegnek tűnő levelet. Gugliztam, hogy mi lehet de nem igazán találtam egyezést. Lehet penész akár... Talán itt valamit lehet látni.

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6026) somasz


somasz
addikt

Egy kis off, bocs, világítás téma.

Sima szobanövényeknek kellene kiegészítő világítást szerkesztenem, kifejezetten sötét szobába.
A 6500K-es palántanevelő fénye túl hideg sztem egy ebédlőbe-konyhába, ugye elég a nem növekedési ciklusban levő szobanövényeknek a melegebb fény is?

Led szalagban gondolkodom, tudtok pontos típust ajánlani? A fénycső és a belógatott 1-1 körte is opció lehet koncepció függvényében.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#6027) lev258 válasza peestike (#6025) üzenetére


lev258
veterán

A konyhában mennyire párás levegőt kapnak? Mert tényleg úgy néz ki, mintha valami betegség elkapta volna. Azt sajnos nem tudom megmondani, pontosan mi a baja.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6028) peestike válasza lev258 (#6027) üzenetére


peestike
senior tag

Most 66%. Eddig nem nézegettem, de már elkezdem. :)
Szellőztetve van, lehet még sok a pára attól függetlenül....

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6029) Digitalpimp válasza somasz (#6026) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Vegyél natural 4000-4500K-es LED-et, annak nagyon kellemes fénye van.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#6030) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Nekem már virágzik. :)

(#6031) CPT.Pirk válasza DLDKox (#6030) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Húbasszus, hány van abban a pici edényben? :Y

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6032) lakisoft


lakisoft
veterán

Ha most vetek milyen fajtákat érdemes most elvetni (szobába cserépbe) ami biztonsággal beérik az első fagyok előtt?

(#6033) CPT.Pirk válasza lakisoft (#6032) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem egyszerűbb, bőtermő fajták mint pl. a Tabasco, de neked már azon is sok múlhat, hogy hány hét alatt csíráznak ki a magok...

Eddig nekem a Trinidad Scorpion hajtott ki 5-6 nap alatt, de az meg megfelelő körülmények között kisebb fává tud fejlődni, azt ne egy nyárra vesd.
Bármit is ültetsz, most már szerintem jobban jársz, ha kitalálod miként tudod télen megtartani őket a lakásban. Nem kell nagy cucc hozzá, igazából csak egy rendes lámpa reggeltől estig.

Aztán úgy is jártam tavaly, hogy a májusban készen vett, szép és egészséges "Peter pepper" csilik amik nagyobbak voltak az itthon nevelt növényeimnél, azok a fagyokig nem tudtak már termést beérlelni, miközben a többi, kisebb társának meg sikerült. Ez egy ilyen biznisz. Vagy sikerül, vagy nem. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6034) lakisoft válasza CPT.Pirk (#6033) üzenetére


lakisoft
veterán

okés meglátjuk. Akkor próbálkozok lesz ami lesz :D. :R

(#6035) fausto válasza lakisoft (#6034) üzenetére


fausto
addikt

Szerintem most már azon is érdemes gondolkozni, hogy kész palántát veszel. Őt tudom ajánlani, ha budapesti vagy és meg tudod oldani az átvételt. Azt hiszem 300 Ft körül van

(#6036) DLDKox válasza CPT.Pirk (#6031) üzenetére


DLDKox
aktív tag

6 db.

(#6037) vince válasza DLDKox (#6036) üzenetére


vince
őstag

Nem tervezed átültetni őket? :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6038) lakisoft válasza fausto (#6035) üzenetére


lakisoft
veterán

Debreceni vagyok itt még nem találtam szállítót. :R

(#6039) lev258 válasza lakisoft (#6038) üzenetére


lev258
veterán

Küldtem PÜ-t.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6040) lakisoft válasza lev258 (#6039) üzenetére


lakisoft
veterán

Szupidupi! Örülök hogy itt is van pár debreceni! :Y :R

(#6041) Digitalpimp válasza lakisoft (#6032) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Jalapenot, Cayennet, Poblanot, Pasilla Bajiot stb. ültethetsz nyugodtan. Csináltam 2 éve egy kísérletet, a május végén június elején kikelt Jalapeno szeptemberre egész jól termett.
Debrecenben keresd Dankát, nagyüzemben nyomja, hátha ad pár palántát.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#6042) wierra


wierra
senior tag

Négyből kettő túlélte a teleltetést

Jalapeno

Csoki Habanero

Idénre az alábbiak a tervek magaságyásba és konténerekbe:
- Csoki és Orange Habanero
- Jalapeno, Jalapeno Purple, Jalapeno Fooled You
- Lemon Drop
- Bishop's Crown
- Corno di Toro Yellow
- Trinidad Perfume
- Serrano
- Salsa
- Kaliforniai

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6043) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Hétvégén ültetés lesz, szegények bezárva érzik magukat az ültetőtálcában.
Megint menjen 2dl ->5dl sorrendben vagy mi lenne, ha én egyből 5dl ültetem?

(#6044) wierra válasza grizlisandor (#6043) üzenetére


wierra
senior tag

Megvan rá az esély, hogy nagyobb konténerben addig nem fog a növekedéssel foglalkozni a növény, amíg a gyökerei ki nem töltik a rendelkezésre álló teret.
Egyébként én is kihagytam a közepes méretű tárolót. :DDD

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6045) looser


looser
addikt

Nagy helló! Vettem egy csomag ilyen kis drágát még januárban, amiből február közepén ültettem el 4 magot joghurtospohárba, árnyékos, szélvédett helyre, szobahőmérsékletre, általános virágföldbe. A mai napig nem keltek ki. Viszont fogtam és néhány ív papír kéztőrlőt betettem egy fagyisdobozba, középre a maradék öt magot, megöntöztem úgy, hogy ne tocsogjon, de nedves legyen, rá a tetőt kb. másfél hete és már kint vannak a kis gyökerecskéik. Állati boldog vagyok, remélem most már menni fog rendesen :-)

(TRINIDAD SCORPION PEACH)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6046) wierra válasza looser (#6045) üzenetére


wierra
senior tag

Gratulálok! :K
Egyébként sikerült megfordítani a sorrendet. Először elvetetted, aztán próbacsíráztattál! :DDD
Vetés előtt érdemes először próbacsíráztatást csinálni pár maggal.
Vetés előtt érdemes a magokat beáztatni vízbe, max 24 órára.
Nem szabad túl mélyre ültetni a beáztatott magokat, max pár mm. talajréteget rakj a magra, mert egyébként nem talál ki mélyebbről.
Vannak olyan magok, amelyeknek 3-4 vagy ennél több hét kell, hogy beinduljon.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6047) Thrawn válasza looser (#6045) üzenetére


Thrawn
félisten

Error: "...szobahőmérsékletre..."
Kevésnek tűnik, hacsak nincs 30 fok abban a szobában.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6048) Digitalpimp válasza Thrawn (#6047) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ami ki akar kelni, az kikel, akár 20 fok alatt is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#6049) looser válasza Thrawn (#6047) üzenetére


looser
addikt

"Kevésnek tűnik, hacsak nincs 30 fok abban a szobában."
Ezt a cikket régóta etalonnak tartom, akárcsak ezt. 25-30 fokot ír.
Egy irodaépület napsütötte terasza mellett lett több négyzetméternyi ablaktála mögött lévő temérdek növény egyikének árnyékába téve, tehát közvetlen napsütésnek nem kitéve 7-8 hete, de magasabb hőmérsékleten, mint az állandóan szellőző, árnyékban lévő szobámban, ahol durván 20-22 fok van jelenleg és másfél hét kellett a gyökerecskék kibújásához. Pár miliméter föld került föléjük, nagyon bízom a sikerben :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6050) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Szerintetek miért vannak lekókadva? A legutóbbi kérdésem óta jobban öntözöm, ugyanúgy naponta egyszer, csak "bátrabban". Most is nedves a föld.
Képek
A másik, hogy ez a cayenne 5 hetes, ez bújt ki elsőnek és sajnos későn kezdtem el lámpázni. Elég gyenge és kicsi, meg is van dőlve. Mellette egy ugyanakkor ültetett példány. Szerintetek menthető?
Kép
Érdekesség: ez a jobb oldali meg nincs lekonyulva, pedig ugyanúgy tartom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.