Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) laca4025 válasza Madoc (#18148) üzenetére


laca4025
csendes tag

Aha, te mákos :) Valszeg az lehet a gond, hogy egyrészt a meghívós rendelések előnyt élveznek, másrészt nem csak készüléket rendeltem, hanem kijelzővédőt meg tokot is.

(#18152) kcsa válasza FeRkE (#18144) üzenetére


kcsa
veterán

és Fricci: valóban ez volt a gond, most települ. Köszi :)

(#18153) Criton válasza laca4025 (#18151) üzenetére


Criton
veterán

tokot milyet? Nekem a OnePlus ClearCase van, de nem vagyok megelégedve.

(#18154) vitezlejszlo válasza #01696768 (#18149) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

12 niglty csont ugyanúgy fogyaszt nekem, mint a 11S, valószínű a 12S is ilyen lesz. Éjszaka (8 óra) 3%.

(#18155) laca4025 válasza Criton (#18153) üzenetére


laca4025
csendes tag

Flipcovert. A Nexusom amit lecserélek erre sajnos kétszer halálozódott el úgy, hogy leejtettem a földre és ripityára tört a kijelző, úgyhogy nem akarok még egyszer ilyesmit. Mondjuk soha nem használtam még flipes tokot, de ha megvan, elmondom milyen.

(#18156) #01696768 válasza laca4025 (#18155) üzenetére


#01696768
törölt tag

és Citron: Ha bejön a dizájn, bugdroid. Én azt használom "esős" időben (pl. amikor kicsúszna kesztyűs kézból, vagy sport közben), és eddig jópárszor engedett már a gravitációnak, de semmi sérülés nem érte. Ettől függetlenül volt már 2 csupasz esése is, és csak alig észrevehetően laposabb az egyik sarka, ezt is úgy vettem észre, hogy tavaszi nagytakarítást végeztem rajta. Stramm kis masina, na.

(#18157) DeBe


DeBe
tag

És úgy mikor adják ki, hogy a beállítások-szoftver frissítés fülből lehessen telepíteni? Ezt, amit itt linkeltek file-t recoveryből tudom telepíteni, mint a custom romokat? Full gyári 05Q a telóm. Ha onnan kell telepíteni, akkor wipe, factory reset,clear cache stb mehet előtte?

(#18158) Criton válasza DeBe (#18157) üzenetére


Criton
veterán

majd jön egy értesítés miszerint telepítheted, a zipet csak azok rakják fel akik türelmetlenek még pár órát várni....

(#18159) DeBe válasza Criton (#18158) üzenetére


DeBe
tag

Köszi

(#18160) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan tudom úgy felrakni, hogy mindent töröljön? Minden partíciót stb. Volt régebben 44s hez egy leírás ahol mindent külön lehetett flashelni. Ezt fel lehet rakni valami hasonló módszerrel? Teljesen tiszta telepítést szeretnék. Most az utolsó sima11-es nightly van a telefonomon. Ez helyett menne fő rendszernek.

(#18161) Criton válasza kinghaxor (#18160) üzenetére


Criton
veterán

felrakod OTAN-n majd nyomsz egy full resetet, mindent töröl!

(#18162) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Nem túl régen volt szó autós töltőkről.

Tegnap megjött a Nillkin töltőm. Konkrétan ez.

20 percig töltötte a telefont, és a BMW szerint 1884 és 1912 mA-rel, kb pont mint az asztal töltő. Az OPO gyári piros kábelét használtam, ma megpróbálom a Nillkin kábellel is, amit nemrég rendeltem, és asztali töltővel szintén tudja a 2A-es töltést...

Szóval a fenti Nillkin töltő tudja a 2A-t, bártan ajánlom a mindenféle szutyok helyett (szutykom van, max 500mA-rel hajlandó tölteni, pedig 2.1A-es....)

Ami még érdekessége, hogy a töltő olalán az van, hogy 3.4A-t tud, és bár még nem próbáltam, ez feltételezi, hogy ha két eszközt dugunk rá, akkor nem osztoznak a 2A-ren (mint a szukoknál), hanem a max 2,4A -es aljzat 2.4A-t tol ki, miközben a másik aljazt 1A-t (ami a második aljzat maximuma).

[ Szerkesztve ]

(#18163) DeBe válasza vitezlejszlo (#18162) üzenetére


DeBe
tag

Valaki linkelt egy videót korábban, hogy az adatkábelbe elvágtak két vezetéket, majd egymásba kötötték.
Na én megcsináltam egy fölös kábelemmel, és lám, sokkal gyorsabban tölt. Eddig ha munka közbe ment a GPS meg a folyamatosan bekapcsolt kijelző, akkor nap végére lemerült félig is, úgy hogy közbe egyfolytában szivargyújtós töltőn volt. Mióta megbuheráltam a kábelt, azóta nem merül, marad 100%on.

(#18164) vitezlejszlo válasza DeBe (#18163) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

ÉS EZT MOST KELL MONDANI? :D

Tervezem már egy ideje én is, hogy megcsinálom csak a móka kedvéért is, de baromira sajnálok minden USB kábelt :D

BatteryMonitorWidget-tel (3c) tudod nézni nagyon szépen, hogy mennyi áramot vesz fel a telefon illetve töltésnél mennyire megy bele a nafta. A 10 perces logos képernyőn a százalékot ha megérinted átvált mA mutatásra. Az a barátod.

[ Szerkesztve ]

(#18165) Criton válasza vitezlejszlo (#18164) üzenetére


Criton
veterán

én mióta közvetlen az autó akkumulátoráról töltöm a telefont, 100%-alá még soha nem ment!!!! :D :DDD

(#18166) DeBe


DeBe
tag

Na feldobtam én is a Lollit, hónapok óta csak azért várom, hogy fel tudjam tenni a Manual Camera appot, erre nem működik. Valaki help. Playen találtam egy Manual Camera compatibility appot, és azt írja, h nem támogatja a készülékem a manuális beállításokat. Mit kéne tennem, hogy működjön?

(#18167) kcsa válasza vitezlejszlo (#18164) üzenetére


kcsa
veterán

Pedig volt már róla szó korábban is :P

(#18168) kinghaxor válasza Criton (#18161) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Tudtommal nekem nem fog OTA-n jönni. Nem s verziós 11 van fent hanem sima cm 11 nightly.

(#18169) Oppenheimer válasza DeBe (#18166) üzenetére


Oppenheimer
veterán

nincs implementálva a camera 2 API, és nem is lesz, mert lustagecik. nekem a gyorsuló kamera miatt kéne.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#18170) #01696768 válasza Criton (#18161) üzenetére


#01696768
törölt tag

Bocs az amatőr kérdésért, de full reset alatt a sima factory reset-et érted? Vagy a recovery-ből kell nyomni? Én eddig (mivel soha meg nem nyitottam a recovery-t) mindig az előbbit használtam, de érdekelnek az alternatívák.

(#18171) DeBe válasza Oppenheimer (#18169) üzenetére


DeBe
tag

Ebből most nem sokat értek, bocsi:D Mi az a Camera 2 API? Szóval a lényeg, hogy semmi módja, hogy működjön nekem a manual camera?

(#18172) s3nsitivity válasza Oppenheimer (#18169) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Mekkora egy suttyók.. Olyan sokba nem tartana nekik..
Ha bár tudtommal a 'nagy' cégek se implementálták még, csak a Nexus 5 és 6 kapta meg.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#18173) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Valaki meg tudná mondani hogy hogyan tudom egyszerűen feldobni a drivereket gépre? valami telepítővel? Minden ismerősömnem én csinálom a telóját, és teli van 80féle driverrel a gépem most szedtem le őket, és próbáltam a Oneét bacon toolkittel feltenni, de nem igazán sikerült.. szóval valami egyszerűbb mód? vagy ki hogy szokta?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#18174) Criton válasza #01696768 (#18170) üzenetére


Criton
veterán

ja, sima factory reset

(#18175) axlfsi válasza Oppenheimer (#18169) üzenetére


axlfsi
veterán

Gyorsulo kamera? Ez pontosan mit jelent? Tudsz linkelni egy videot, ami demonstralja? :) ... csak, hogy ertsem. Koszi.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#18176) Oppenheimer válasza s3nsitivity (#18172) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Azért járna munkával, az egész kamerát érintő HAL-t újra kéne írni, de valóban, erre egy cég se akar semennyi erőforrást se szánni. Az alapból Lollipoppal érkező telefonokban implementálva van, másoknak kár is álmodozni róla.

Többiek: nem kaptok videót, nézzétek meg a tavalyi Google I/O ide vonatkozó részét. Cserébe itt egy idézet arstechnicáról:

At Google I/O, Google talked about some of the improvements it was able to make with the new API. On a Nexus 5, the fastest Android 4.4 could capture 8MP images (the sensor's max resolution) was at 3FPS. In Lollipop using the Camera2 API, it's 30FPS. And Android 4.4's 3FPS speed was for images with the same settings; Camera2 hits 30FPS with different settings per frame, so things like HDR can happen instantly instead of having to wait several seconds while the camera is reconfigured for multiple shots.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#18177) beloadjoker válasza Oppenheimer (#18176) üzenetére


beloadjoker
őstag

Én sokáig ebben reménykedtem, nexus 5ön imádtam :)
L camera app:
[link]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#18178) s3nsitivity válasza Oppenheimer (#18176) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A kernelben és a HAL-ban is 1-1 modult kéne cserélni. (Azt hiszem 20 osztály összesen )

Vannak olyan unofficial CM12-k amikbe megcsinálták.. csak nem nálunk. :W
Kétlem, hogy nagyon sokba lenne egy ilyen csapatnak felépíteni azt a pár modult.. Inkább a lustaság meg a 'kis rétegnek kell nem foglalkozunk vele' kategória.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#18179) tick


tick
aktív tag

Jelentem CM12 nightlyre flashelve bootol a sima.
TWRP upgrade és dalviK + cache törlés megvolt azért.

Everything that has a beginning... has an end

(#18180) fricci válasza tick (#18179) üzenetére


fricci
tag

én most felraktam twrp-vel az ota-t a gyári romra és nincs service ill. a tárcsázó progi meghal

Szerk: csupán a dalvik cache törlés nem volt elég, kellett egy full factory reset. most jónak néz ki

[ Szerkesztve ]

(#18181) vitezlejszlo válasza fricci (#18180) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

chache-eket toroltel?

(#18182) beloadjoker


beloadjoker
őstag

egyébként fastboottal fel lehet már dobni? innen szedném le az imaget csak a csodálatos kolineten nem tölt be.... másnak jó? : [link]

És ha igen és sikerült valahogy leszenvednem akkor valaki dobna pár utasítást? /parancsot hogy hogyan kell feldobni? /
Eddig mindig bacon toolkittel toltam de most nincs idegem hozzá

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#18183) somasz


somasz
addikt

Just for the record...
Felraktam az új TWRP-t, onnan az új romot a 05Q-ra, multitouch ugyanolyan szar, mint volt, kíváncsi vagyok ezek után is csak a szoftveres hibát fogja-e mantrázni a support. :U

Remélem ma ideér az új telefon, azon első dolgom lesz multitouch tesztet végezni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#18184) tick válasza fricci (#18180) üzenetére


tick
aktív tag

Nekem eddig jó minden, nagyon tetszik a lock screen minimális áttetszősége. Főleg amikor a google store updatel vagy 10+ dolgot a háttérben :D

Viszont a stock launcher eldobta a két oldalam egyikét.

[ Szerkesztve ]

Everything that has a beginning... has an end

(#18185) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Most akkor két fontos kérdésem lenne.

1: CM12.1 mikor már végre????
2: OOS-hez frissítés mikor?

Bakker nem dogozik senkise? :D Itt se meg ott se? :D

Megreszelték végre a kétlépcsős azonosítást, mert eddig ez bugos volt 11-ben meg 12 nightlyban is, de most végre megjön az SMS az account adatainak megadása után, sőt magátol lekezeli a bejövő SMS-t, szóval be se kell írni.. tuper.

Ja és fekete a menü :D

És természetesen nem merül sőt, termeli az áramot!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#18186) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv.
Nekem eddig nagyon bejön a cm12...
Nagyon szépen, simán fut szerintem szebbek a színek is, teszteltem multitouch-ot is és simán meg van hiba nélkül a 10 érintés.. Antutu is nagyon szép (47000 fölött-ha valakit érdekel). Eddig minden jól és hibátlanul megy! Vodás vagyok és még soha nem volt hálózat el dobás (max 2hónapja van meg). Az alsó részén soha nem tudtam eldönteni , hogy sárga vagy nem mert egyszer látni véltem máskor meg nem... Abszolút nem volt vészes DE ezzel a rommal most úgy néz ki hogy eddig a leg jobb - de ez lehet hogy csak be képzelem..-

(#18187) tick válasza vitezlejszlo (#18185) üzenetére


tick
aktív tag

Nekem ment simán 11-en és nightlyn is.

Más: hülye kérdés, de hogy adok hozzá stock launcheren egy új lapot? :D

Everything that has a beginning... has an end

(#18188) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Most tettem fel twrpből az Lt nyomok majd egy gyári visszaállítást, ezen kívül miket kell majd wipeolnom hohgy mindent legyaluljon? /vagy hogy tudom feltenni a romot fastboottal?/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#18189) purcigeorge válasza Roland06 (#18186) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Tényleg szépen megy, de azért simaságban eddig az Oxigen a nyerő. :)

(#18190) #01696768 válasza Criton (#18174) üzenetére


#01696768
törölt tag

:R Akkor az lesz.

Ha már kamera téma: tegnap sötétben íjászkodtunk világító végű nyilakkal. Olyan képet próbáltunk készíteni, amin látszik a világító csík, ahogy elhúz. A gyári/CM app-ben szerintetek ehhez mi kell? 2 mp-s exposure-rel egész jó lett, de a férjem szerint a kollégája ájfónját van ehhez valami szupcsi beállítás, és az enyém túl fapados neki. :U (Nexus5-e van, ha abban ismeritek ezt a beállítást, az is jó). Bocsi, én nem szoktam ilyen marhaságokat fotózni. :)

(#18191) beloadjoker válasza beloadjoker (#18188) üzenetére


beloadjoker
őstag

* gyári visszaállítást nem csinálja meg csak újraindul aztán elindítja twrp-t aztán feke képernyő, megint elindítja megint fekete képernyő...

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#18192) fricci válasza beloadjoker (#18191) üzenetére


fricci
tag

én is beszoptam ezt, így sikerült megállítanom:
1. Tök mindegy mit csinál a telo, tartsd nyomva a FEL + POWER-t
2. belép fastboot-ba vagy mibe
3. semmit se csinálj, csak tartsd nyomva a POWER-t
4. bebootol normál módon
5. indítsd újra a telot normál módon
6. újra bootolás után kapcsold ki
7. tartsd nyomva a LE + POWER-t, belép twrp-be
8. innen csináljad a factory resetet

(#18193) Criton


Criton
veterán

a factory image mérete kisebb lenne mint az ota? valamint mindenki a factory imaget rakja fel?

[ Szerkesztve ]

(#18194) beloadjoker válasza fricci (#18192) üzenetére


beloadjoker
őstag

köszi, kipróbálom!

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#18195) beloadjoker válasza fricci (#18192) üzenetére


beloadjoker
őstag

Sikerült, most csinálja mingy bootolok annyi hogy én a belső sdt is szeretném törölni, azt hogy tudom? eddig mindig visszaállításnál pipáltam be hogy a tárolót is törölje vagy ugye úgy raktam újra hogy gyaluljon mindent, ezt twrpből hogy tudom megcsinálni?

a format data? vagy az ad. wipenál csak az internal storage? vagyis akkor dat, cache, dalvik meg internal?

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#18196) Forest48 válasza Criton (#18161) üzenetére


Forest48
aktív tag

Full reset alatt a gyári visszaállítást érted? Mert az a tárhelyet nem törli a programok adataival.
Vagy mit javasoltok? Én is szeretnék egy pucolást

(#18197) s3nsitivity válasza Criton (#18193) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Elég gyakori, hogy teljes rendszert küldenek OTA-n és csak nincs data, system wipe így maradnak a dolgok csak frissül aminek kell. :K

(#18196) Forest48

Csináld még a felrakás előtt egy vissza állítást mindenestül, akkor tök szűz rendszert kapsz, arra másold fel a zipet és még egy wipe internal storage nélkül és mehet fel a zip. :D
voala. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#18198) Criton válasza s3nsitivity (#18197) üzenetére


Criton
veterán

ezt a leírásodat most nem nagyon értettem..... :U, nos nekem OTA-n is jelzi, csak majd otthon akarok evvel foglalkozni, van OTG is, szóval nekem egy teljes gyalulás is mehetne, a recovery az nálam még stock....

[ Szerkesztve ]

(#18199) s3nsitivity válasza Criton (#18198) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Sose volt erősségem kifejezni magam. :DDD
Egyszerűbbre fogva:

" valamint mindenki a factory imaget rakja fel? "

Igen, az jön OTA-n. :D

Ja, az a legtisztább ha gyalulsz mindent majd OTG-n felnyomod a zip-et.

(#18200) Criton
:K

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#18200) Criton válasza s3nsitivity (#18199) üzenetére


Criton
veterán

nos ha ota telepítés (nem a twrps meg hókuszpókuszos felrakásra gondolok) után nyomok egy gyári visszaállítást, akkor az elvileg mindent töröl nem? szóval szűz lesz a rendszer?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.