Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) Criton válasza PuffySite (#18299) üzenetére


Criton
veterán

hát nekem a logo is bejött mint ha akkor kapcsoltam volna be..... nálad mitől?

(#18302) Danika256 válasza G4bi89 (#18298) üzenetére


Danika256
aktív tag

A mostani zipben minden kisebb particiónak az image fájljai benne vannak. Egyedül a system image van datban, img helyett. Valószínűleg ez nem menne fel fastbootból, meg az appok telepítése is másként zajlik így..
De ha nem vagy benne biztos, hogy minden felmegy, szedd ki a zipből a kis image fájlokat, told fel őket fastbootban, aztán utána TWRP-ben meg mehet fel rendesen :D

(#18303) Danika256 válasza ittakary (#18300) üzenetére


Danika256
aktív tag

Igen, de arra azt írtam, hogy majd később kiderül, a többi meg nem hinném, hogy magától javulna. De mint írtam, nem rossz a rendszer, csak lehetne jobb is :D

(#18304) Danika256 válasza Danika256 (#18303) üzenetére


Danika256
aktív tag

Ja még annyi, hogy én nem találom a teljesítmény beállításokat.. Lehet csak én vagyok vak, de ha benn van akkor meg nem tudom miért kellett elrakni. Nem kell nekem sem sokszor a performance mód, de azért had én döntsem már el.. Ha nincs benne akkor ezt jól elb***ták! :(

(#18305) axlfsi válasza ananasz1 (#18276) üzenetére


axlfsi
veterán

Báákker! :D Nem vagyok itt par orat es vagy 70 uj hozzaszolas :P

Nah, igen, batorkodtam. Nem is ertem, eddig miert nem foglalkoztam mokolgatassal tobbet, hiszen anno a Note szeriakon napi szinten varialtam valamit (uj rom, napi nightly, hackek tomkelege).

Egy szo mint szaz, MultiRom megoldas faszanyos. Egyszeru feltenni, konnyu a hasznalata, perfekt megoldas, hogy kivalaszd, melyik is a neked tetszetos ROM, ahelyett, hogy nandroiddal kellene mentegetni (nekem a sok 100 alkalmazassal nem ket perc es nem ket GB lenne), de igy ettol megkimelhetem magam. Nem tetszik, nincs idom folytatni a belakast, tesztelgetest, egyszeruen bebootolok a regi, utoljara hasznalt stabil ROM-ba es megyek el itthonrol.

Most is fent van 4 ROM; legutolso ketto CM12.1 nightly, Oxygen OS es most a CM12S (Oxygen nagy fos, tobb dolog is nem tetszik benne, kezdve a root hianya miatti mokolgatas miatt, vagy akar az OTG korlatozast is emlithetnem), viszont ez a CM12S egyelore nagyon faszanyos. Lassan kezdem belakni, de elotte meg egy nanibekápp es Xposed-et tesztelek.

Apropo: van itt kozulunk valaki, akinek modositott TWRP-je van a (Multirom miatt ugyebar) es az x-edik romkent telepitett CM21S-re probalkozik Xposed-et telepiteni? ... csak mert nekem egyelore nem megy. Hibaval leall a zip telepitese.

Szerk.: ez lenne a feltetele: "You should have a working recovery (the busted ass "OEM" TWRP releases that don't have busybox are not "working recoveries")" de egyelore nem jottem ra, hogy ez a mokolt TWRP megfelel-e ennek (busybox working recoveries).

(#18306) Criton marmint mire gondolsz? Oxygen? ... de amugy minden ROM-om szuzen raktam fel, zip-bol, semmi OTA, semmi dirty flash.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#18306) Criton


Criton
veterán

Vannak hibák, és ahogy nézem több is mint OxygenOS esetében :DDD a random reboot sem ismeretlen, sokaknak előjött. ahogy nekem is 1 óra használat után.... OxygenOS esetében egyedül az akkumulátor merülést szídják, de elvileg arra is van mód, hm..... lehet a végén még is OxygenOS lesz a végleges..... mert ez az újraindulás nem funny.

(#18305) axlfsi Te a rendes OTA-t raktad fel, szóval ami automatikusan jött, vagy kézzel raktad fel a zippet? Mert ahogy nézem, akik OTA-n szedték le, nem panaszkodnak.....

a userdata_64G csak nekem hiányzik? ahol a zippek vannak, fel is hívják a figyelmet, hogy nem tartalmazza a 64GB userdatat és lehet ez is okozza a random rebootot egy idő után, szóval én most vissza stock 05Q-ra megint, és OTA-n telepítem......

[ Szerkesztve ]

(#18307) Danika256 válasza Criton (#18306) üzenetére


Danika256
aktív tag

Azért nem fastbootos.. a system datban vannak benne az appok is. szerintem.. Ennyi a különbség csak. Nálam nincs újraindulás. Csinálj full wipeot aztán told fel rendesen elölről. Vagy próbáld ki a boeffla kernelét.Érdekes, ugyanaz a HW és ahány teló annyi probléma..

(#18308) DeBe


DeBe
tag

Sracok, full wipe után feltettem a zipet, es marha sz@r lett. A kamera marha sokat fagy(bar legalább mar a 100% a legjobb minoseg) plusz elonezetbe horizontális zajok vannak a kijelzőn, a programok lassan indulnak el, facebookot vagy negyed óráig telepitette playbol. Laggolgat a képernyő váltás, most a gépeles is. Mit csinaljak? Fussak meg egy kort, meg egy wipe es install update?
(Am Akksi idő nagyjabol olyannak tűnik mint a 11s )

[ Szerkesztve ]

(#18309) axlfsi válasza Criton (#18306) üzenetére


axlfsi
veterán

Reggel ota fent van, egy fel reboot nem volt, csak amikor en kezdemenyeztem... Szerintem megerdemelne egy szuz install-t es nem OTA-n keresztul. Nalam legalabbis hibatlan eddig minden.

(#18308) DeBe hat ez nagyon fura. Biztos nem ilyen kellene, hogy legyen. Belinkelned a zip fajlt, amibol telepitettel?

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#18310) vitezlejszlo válasza Danika256 (#18304) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

akkunál keresd.

(#18311) Criton válasza Danika256 (#18307) üzenetére


Criton
veterán

boeffla után kezdte el a random rebootot :D

(#18309) axlfsi : teljesen clean install volt, de oneplus-on valaki írja, hogy a spotify bezárása után indul neki újra a telefon.....

[ Szerkesztve ]

(#18312) Danika256 válasza vitezlejszlo (#18310) üzenetére


Danika256
aktív tag

:) Ott még nem néztem, megvan köszi! :)

(#18313) axlfsi válasza G4bi89 (#18294) üzenetére


axlfsi
veterán

Itt megtalalsz mindent. 100% stock CM12S

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#18314) vitezlejszlo válasza Criton (#18311) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Random rebootnal az uzemidod nullazodik vagy ott folytatodik ahol a reboot elott volt?

(#18315) Criton válasza vitezlejszlo (#18314) üzenetére


Criton
veterán

nullázódik

(#18316) vitezlejszlo válasza Criton (#18306) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Hat a legelején is voltak gondok a 11-es sorozattal,majd ez is rendben lesz fél év múlva.. :)

(#18317) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Van ebben a 12S-ben beépített root ? Nem talalom...
Ha nincs, hogyan varázsoljak bele?

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#18318) Criton válasza meridaharcos (#18317) üzenetére


Criton
veterán

Nincs, flashelni kell a supersut.

Én meg most vissza 05Q-ra, felrakom OTAN és utána nyitok egy bootloadert, ami úgy is gyalul mindent, és akkor egy teljesen eredeti mókolatlan rendszerem lesz, és maradok stock kernelen, ha akkor is újraindul a telefon, akkor nem tudom.....

Ezek a bejegyzések is érdekesek....

"Anyone still having the acore error when installed cm12s??
Especially with facebook apps etc...'

[ Szerkesztve ]

(#18319) axlfsi


axlfsi
veterán

Bakker, de beneztem! A Oneplus-os CM12S ugyebar nem 5.1-es Lolli, hanem 5.0 (xposed miatt nagyon nem mindegy).
Ugye jol mondom? :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#18320) gF válasza axlfsi (#18319) üzenetére


gF
senior tag

Jól mondod!

(#18321) DeBe válasza axlfsi (#18309) üzenetére


DeBe
tag

Itt par oldallal előbb töltötte fel valaki a linkeket, abból az egyik

(#18322) Criton


Criton
veterán

teljesen visszaálltam stock 05Q-ra, most meg nem jön az OTA, fck :W

(#18323) axlfsi válasza DeBe (#18321) üzenetére


axlfsi
veterán

Na, azt nem lattam, nem neztem, kicsit hektikusan jutok manapsag forumozni, de amit linkeltem neked xda topikot benne a fajlokkal (abbol is a full rom kell neked) tokeletes.

Mindenkinek: van mar ilyen is:
Slimmed down rooted version
★☆★[ROM] One+ Limited Edition 4-14-2015 [CM12s Clean & Optimized]★☆★

(#18322) Criton ne haragudj, hogy megkerdezem, de miert OTA-n varod? Szerintem mindenkepp ajanlatos friss telepites neki. OTA verzio is valahol egy "dirty flash". Beallitasok, telepitett alkalmazasok ugye maradnak, melyek adott esetben bekavarhatnak vagy gyengithetik a stabilitast.

En uj, friss telepitest javasolnek, recoverybol.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#18324) Bobm válasza axlfsi (#18323) üzenetére


Bobm
tag

Ez nagyjából ugyan az mint az OTA? Ezt fel lehet rakni a 05Q gyári recovery-ből?

Privát üzenetre illik válaszolni! OnePlus One 64GB (12S)

(#18325) Criton válasza axlfsi (#18323) üzenetére


Criton
veterán

Te se haragudj meg, de a random reboot új friss telepítés után kezdődött, valamint a onepluson azok panaszkodnak akik a zipet nyomták fel, nem csak random reboot miatt. Valamint még sehol nem publikáltak hivatalosan letölthető zipet, factory imaget. A hivatalos factory image majd ugye kint lesz a https://cyngn.com/support oldalon. Dirty flash igen, de egy factory reset-el ugyan úgy teljes értékű rendszer lesz utána, korábban is 05Q-ra ugyan így mentem, és nem volt probléma.

[ Szerkesztve ]

(#18326) axlfsi válasza Bobm (#18324) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem. Mas mint az ota, mert az ota egy amolyan kummulalt frissitest biztosit a meglevo romnak, amit linkeltem es linkeltel pedig a gyari, teljes (meg gapps sem kell mar) rom. Szuz telepitest igenyel a legjobb mukodes erdekeben.
Nem tudom mennyire volt ez igy ertheto :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#18327) ananasz1 válasza axlfsi (#18305) üzenetére


ananasz1
tag

Jajj, de jó,akkor már csorog is lefelé a drága!
Én is pont így használom a multiromot, aztán, ha nem tudnak elérni, magyarázhatom, hogy drágám, csak a telómat mókoltam... :DDD
Abban nem voltam biztos, hogy a rom támogatja-e a multiromot, találkoztam korábban 1-2-vel, amelyik nem volt jóban vele.

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#18328) vitezlejszlo válasza Criton (#18325) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

En twrp-s zipbol tettem fel cm12-re. csak wipeoltam twrp-bol az xda-s zipet (delelott irtam rola), 8 ora uptime es nem rebootol.

(#18329) Criton válasza vitezlejszlo (#18328) üzenetére


Criton
veterán

Nálad minden stock igaz? Most ugye megint 05Q-n vagyok, ha teljesen tiszta telepítést szeretnék, akkor rakjam fel ezt twrp 2.8.6.0 alól?

(#18330) Bobm válasza axlfsi (#18326) üzenetére


Bobm
tag

őőő hát izzé... Valamit nagy nehezen felfogtam. :) Szóval annyi a különbség hogy ha ezt fel rakom akkor ezután már nem fog nekem jelezni a következő frissítésről.
Viszont arra nem jöttem rá hogy mehet gyári recovery-ből vagy sem vagy jobban járok ha csipog a drága hogy meg jött az OTA?

Privát üzenetre illik válaszolni! OnePlus One 64GB (12S)

(#18331) axlfsi válasza ananasz1 (#18327) üzenetére


axlfsi
veterán

Hajra! ;)
Ne felejtsd el, hogy a root-hoz (ha kell) meg recoverybol fel kell raknod a SuperSU-t.

Nekem kellett egy kis ido, mire megszoktam, hogy az adott romhoz ha akarok flashelni zip-et, akkor nem TWRP es Install, hanem Advanced es ott kell elkalandozni az adott rom-hoz, majd flash zip :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#18332) axlfsi válasza Bobm (#18330) üzenetére


axlfsi
veterán

Gyaribol nem fog felmenni, TWRP recovery kell hozza, abbol is az ujabbik (regiekkel volt gond a telepitesnel, azt olvastam). Viszont ha nincs rutinod (custom recovery, bootloader unlock, root, stb), akkor talan inkabb nem ajanlanam es vard meg az OTA-t...

Szerk.: nah, szerkeszthettem volna inkabb az elozot is az uj post helyett... bocs :)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#18333) vitezlejszlo válasza Criton (#18329) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

En direkt olyat tettem fel, ami kiherelt, nen ellenoriz rootot meg semmit. Amit en linkeltem es twrp szerepel a letoltheto file neveben az ilyen. Es most stock 12s.

(#18334) vikla007 válasza Criton (#18329) üzenetére


vikla007
aktív tag

Én így csináltam és minden ok...

http://m.mobilarena.hu/tema/re_oneplus_one_kina_mar_itt_one/hsz_18222-18222.html

(#18335) Bobm válasza axlfsi (#18332) üzenetére


Bobm
tag

Szóval akkor kár volt teljesen mindent vissza raknom, eléglet volna nekem egy TWRP frissítés. Akkor mindegy most már nem szórakozok vele. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni! OnePlus One 64GB (12S)

(#18336) Criton


Criton
veterán

Swiftkey telepítés másnál problémamentes volt?

(#18337) ananasz1 válasza axlfsi (#18331) üzenetére


ananasz1
tag

Tudom, amikor először akartam SuperSU-t flashelni secondary ROM-ra, hosszan emlegettem a fejlesztő felmenőit. Azóta viszont az imáimban a helye :D

Mission completed, éles teszt indul! :)

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#18338) FeRkE válasza Criton (#18336) üzenetére


FeRkE
őstag

Igen, semmi gondom vele.

Axlfsi: ha sikerült felrakni xposed framework-öt, írd meg légyszi, hogy tetted fel.

[ Szerkesztve ]

(#18339) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Én meg még csak nem is 05q-ra flasheltem hanem 44s-re és minden tökéletesen működik. Bár a 44s az tiszta telepítés volt, majd custom wipe és csak ezek után flasheltem a 12s-t. Előtte próbáltam 05q-ról is, de valamiért alig volt térerőm és a wifi is gyengélkedett. 44s-ről flashelve viszont tökéletes. Eddig semmi problémám vele. Tetszik.

(#18340) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv.
Twrp-t hogyan tudom frissiteni?
Egyébként én fél raktam a régebbiek zip-ből és egyenlőre nincs gond vele... De lehet hogy csinálnék egy teljes törlést (sd is) hogy full tiszta legyen... Csak akkor már a friss TWRP-vel

(#18341) Roland06 válasza Criton (#18336) üzenetére


Roland06
aktív tag

Nálam rendben van. Működik

(#18342) ananasz1 válasza Criton (#18336) üzenetére


ananasz1
tag

Nálam is rendben.

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#18343) ananasz1 válasza Roland06 (#18340) üzenetére


ananasz1
tag

Nekem ez az app vált be más telefonokon. XDA-ról letöltöd a legfrissebb TWRP-t, ez az app pikk-pakk felteszi neked.
Praktikus, ha nem akarod gépre dugni és úgy flashelni.

[ Szerkesztve ]

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#18344) Roland06 válasza ananasz1 (#18343) üzenetére


Roland06
aktív tag

Ok. Köszi!
És az img - t teszi fel? Le töltöttem egy img.-t és ha rá nyomok akkor egyből be navigál a progiba amit küldtél... Onnan hogyan tovább? Nem csináltam még...

(#18345) ananasz1 válasza Roland06 (#18344) üzenetére


ananasz1
tag

Én a progit nyitom meg, kiválasztom a Recovery from Storage menüt és tallózom a letöltött file-t. Aztán hadd menjen.

[ Szerkesztve ]

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#18346) axlfsi válasza Bobm (#18335) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez van, nincs mit :)

(#18337) ananasz1 na? milyen? zsír, mi? :D

(#18338) FeRkE jelentem xposed gyonyoruen fut! fokozatosan tesztelem oket, szinte egyesevel, illetve itt tudsz rakereseni, utanalolvasni, hogy melyek nem kompatibilisek a Lollival.

[OFFICIAL] Xposed for Lollipop by rovo89
[DISCUSSION] Xposed for Lollipop by rovo89

Tablazatba gyujtve
Sajnos Greenify nem kompatibilis, azt irjak... de meg utanajarok jobban. Ez azert fajo pont most. Ja, nem, az egy regebbi verziora vonatkozott. A 2.6.1 beta mar mukodik ;)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#18347) ananasz1 válasza axlfsi (#18346) üzenetére


ananasz1
tag

Jaja, jóban leszünk, ha nem jön elő a köv. pár napban semmi idegesítő szokása :)

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#18348) Criton


Criton
veterán

van itt olyan aki oxygenos-ről telepítette fel? csak mert a reboot mizériám folytatódott, felraktam oxygenos-t majd cm12st ezzel a leírással és most minden OK.

[ Szerkesztve ]

(#18349) Avicularia


Avicularia
veterán

Sajnos ugyanaz a hiba fennáll mint nightly alatt, hogy nem vált át mobilnetre, mikor elhagyom a wifi lefedettséget :(
Nem tudom mit kellene csinálni, nyilván nem hardver hiba mert nem minden esetben fordul elő csak kb. 10-ből 8 esetben.

(#18350) Criton


Criton
veterán

teljesen stock rendszer, nem is olyan rossz:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.