Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) leslien válasza ßrainiac (#1649) üzenetére


leslien
nagyúr

melyik kamera app van fent?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1652) micafighter válasza ßrainiac (#1649) üzenetére


micafighter
nagyúr

Srácok nálatok wakelock problémák és/vagy cpuhog alkalmazások vannak, 3 óra képernyőidővel inkább mindkettő.

A "wakelock probléma" azt jelenti, hogy egyes folyamatok nem hagyják a cpu-t deepsleep-ben kikapcsolt kijelzőnél. A deepsleep a cpu leg energiatarékosabb állapota, ami még teljes funkcionalitással bír (nyilván a leg energiatakarékosabb a kikapcsolt cpu, de ott meg funkcionalitás 0). Wakelock probléma felderítéséhez ajánlom a Wakelock Detector vagy a BetterBatteryStats alkalmazást. Kettő közül a BetterBatteryStats profibb alkalmazás de a WLD is elég lehet. Akit érdekel a téma annak nagyon ajánlom a BBS xda topicját.

A cpuhog alkalmazás az lenne hogy egy alkalmazás/folyamat programozási hiba miatt feleslegesen járatja a cpu-t. Ez lehet bekapcsolt vagy kikapcsolt kijelzőnél is, kikapcsolt kijelzőnél ez wakelock problémához is vezet, mivel járatja a folyamat/alkalmazás a cpu-t így az nem tud deepsleepbe lépni. A cpuhog alkalmazások/folyamatok levadászására jó alkalmazás a Watchdog, de sajnos rég frissítették. Egy próbát mindenesetre megér.

6 óra képernyőidőt teljesen gyári ROM és kernellel, semit nem piszkáltam vagy állítgattam, csak felraktam egy csomó alkalmazást, a wakelock és cpuhog alkalmazásokat sem próbáltam kiszürni eddig.

A legjobb eredmény eléréséhez a fentieken túl a kernel finomhangolására is szükség van, ebben nagy segítség a franco.Kernel és a franco kernel updater alkalmazás. A franco kernel updater alkalmazásnak van ingyenes és fizetős verziója, az ingyenes régebben lett frissítve és ezért úgy tudom egyenlőre nem támogatja az 1+1-et, de megérhet ettől egy próbát. Egyébként a fizetős alkalmazás is simán megér 1200 Ft-ot annak aki szeretné a maximumot kihozni a telefonjából, és hajlandó ezért egy custom kernelt feltenni. Rengeteg plusz feature-et ad az alkalmazás annak aki nem akar script-ekkel szórakozni. Itt megjegyezném azt is, hogy a Franco Kernel Updater alkalmazás a franco.Kernellel hamarosan lehetővé teszi az RGB képernyőszín teljes személyre szabását, tehát a CM sárgás színárnyalata ezzel megváltoztatható lesz. Aki nem akar várni, az már most is tud ezen változtatni, mert a franco.kernel-ben benne van a funkció csak az állítása nincs egyenlőre az alkalmazásba kifezetve. Így már jelenleg is lehet állítani r6 verziótól: [link] és [link]

Kernel finomhangolása alatt értem egy akkumlátorkímélő governor választását, bár az értékek személyre szabásával szinte az összes governor akkukímélővé tehető. Az értékek személyre szabásánál a cpu max freq limitálását hülyeségnek tartom mert kb olyan mint ha egy sportkocsiból kivennéd a 6. és 7. sebességet, szerintem sokkal jobb megoldás a küszöbök (threshold) magasra állításának, így "lassan" skálázódik felfele a cpu, de ugyanakkor a maximális teljesítményt nem limitáltuk. A fentebb linkelt 7óra 45perces képernyőidő 0 hotplug konfiggal lett elérve, ami így néz ki: [link]

(#1650) bajaki ,,Nem lehet, hogy a kínai modellek különböznek valamiben az akkumulátor terén? " Nem lehet. Legfeljebb a feltételezhetően különböző antennából kifolyólag lehet a térerőben minimális eltérés, de ez max pár %-ot jelentene.

[ Szerkesztve ]

(#1653) ßrainiac válasza leslien (#1651) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ez itt, alabb.

Es direkt G+ auto backupot is "while charging only"-ra raktam, hogy ne szivja pluszban :F

(#1654) leslien válasza ßrainiac (#1653) üzenetére


leslien
nagyúr

ezt próbáld +ott van a galéria ;)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1655) ßrainiac válasza leslien (#1654) üzenetére


ßrainiac
addikt

Koszi, de mivel jarok ezzel jobban? Mert ez ami gyarilag rajta van, eddig nagyon bejon testreszabhatosag szempontjabol.

Ez amit linkeltel pontosan melyik?

mica: ez igy mond neked valamit? :R

[ Szerkesztve ]

(#1656) leslien válasza ßrainiac (#1655) üzenetére


leslien
nagyúr

ez a oneplus one kamera app... neked melyik cm van fent?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1657) ßrainiac válasza leslien (#1656) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ez a CM van fent (igy az S-t nem latom benne, igazabol fogalmam sincs melyik ez, b*sztam vegul rootolni is, ahogy megjott nyomkodtam, aztan mar nem volt kedvem mokolni vele). Szoval ez S vagy sima 11? :DDD

Kamera app amugy igy nez ki:

[ Szerkesztve ]

(#1658) micafighter válasza ßrainiac (#1657) üzenetére


micafighter
nagyúr

A CyanogenMod verzió (legfelső sor) és a Build number alapján CM11S van fent neked.

(#1659) leslien válasza ßrainiac (#1657) üzenetére


leslien
nagyúr

nekem is ilyen csak nincs vele probléma...
nekem a 4.4.4 van fent és úgy pakoltam fel az appokat..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1660) ßrainiac válasza micafighter (#1658) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ez jo hir, nem lett volna kedvem nekiallni.. :DDD

Esetleg a fenti wakelock-os screenek alapjan van barmi otleted? :F
Tudom, hogy nem sok, root kene a tobbi adathoz.

Leslien: nekem sem nagyon volt vele problemam. Kiveve talan azt, hogy nehany foto utan megorul kicsit az auto focus, aztan a manual is neha (van, hogy csak fenyt mer, de nem fokuszal a targyra. Erdekes)

[ Szerkesztve ]

(#1661) micafighter válasza ßrainiac (#1655) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha van legalább 30% a telefonban, akkor:

Lefekvés előtt WLD-ben töröld az adatokat. Lefekvés után ne piszkáld a telefont, majd reggel felkelés után nézd meg mit mutat, arról küldj képet.

Ha nincs már 30% akkor következő este előtt töltsd fel a telőt, este lefekvés előtt vedd le töltőröl, és amit fentebb írtam.

Fontos hogy ilyenkor éjszaka ne legyen töltőn a telefon, ugyanis töltés közbe sem lép a cpu deepsleep-be.

(#1662) ßrainiac válasza micafighter (#1661) üzenetére


ßrainiac
addikt

Rendben, megcsinalom, mindjart feldobom toltore, most csak 14% van benne mar.

Egyebkent nem szoktam tolton hagyni ejjelre ;P

(#1663) bajaki válasza micafighter (#1661) üzenetére


bajaki
őstag

Szerintem ezt én is megnézem ma éjjel. Rápillantasz majd az én képemre is majd holnap? :B

(#1664) micafighter válasza bajaki (#1663) üzenetére


micafighter
nagyúr

:K

(#1665) micafighter


micafighter
nagyúr

#kieg

Srácok ismét rendelhető Diztronic tok a telónkra! [link]

A tok ára 9,99$ + a szállítás Mo.-ra 6.55$, paypallal lehet fizetni!

Kép:

További képek: [link]

(#1666) doki13


doki13
aktív tag

Gyerekek. Ez a storm invi nem akar jönni.... :Y

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#1667) micafighter válasza doki13 (#1666) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én írnék nekik, hogy hé hahó :)

(#1668) doki13 válasza micafighter (#1667) üzenetére


doki13
aktív tag

Irnék én is,csak nem tudom hova,és nem tudok angolul :C

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#1669) micafighter válasza doki13 (#1668) üzenetére


micafighter
nagyúr

Írtam nekik ;) Elküldöd nekem privátban a Oneplus fiókod nevét és a hozzá kapcsolodó emailedet, mert elképzelhető hogy meg fogják tőlem kérdezni :)

[ Szerkesztve ]

(#1670) doki13 válasza micafighter (#1669) üzenetére


doki13
aktív tag

gulyas12@gmail.com doki13

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#1671) micafighter válasza doki13 (#1670) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha jött válasz akkor írok ide topicba is meg privátban is ;)

(#1672) doki13 válasza micafighter (#1671) üzenetére


doki13
aktív tag

Oksa. Köszi :R

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#1673) doki13


doki13
aktív tag

Most olvasom hogy a Xiaomi is meghivós....

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#1674) kano válasza doki13 (#1673) üzenetére


kano
nagyúr

A hülyeség gyorsan terjed.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1675) gabee jr válasza axlfsi (#1638) üzenetére


gabee jr
tag

Erről van szó skacok, eddig nekem is felmentek a frissítések, de ebbe beletört az O+O bicskája.
Egyenlőre a máodik opciót próbáltam, de nem sikerült feltenni. A többit egyenlőre hagyom, megkérdezem az okosokat. :P

(#1638) axlfsi pontosan, kínai a készülék (Szingapúri) és eredetileg Color OS volt rajta. Az eladó tette fel a cyanogent.

"Csukaharapást szőrivel"

(#1676) micafighter válasza gabee jr (#1675) üzenetére


micafighter
nagyúr

http://dist01.slc.cyngn.com/factory/bacon/cm-11.0-XNPH25R-bacon-signed-fastboot.zip

Ezt töltsd le, reboot recoverybe, flasheld és jolesz.

(#1677) #16820480 válasza micafighter (#1652) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nem feltétlen csak wakelock probléma lehet a dolog mögött, attól is nagyon függ, hogy milyen hálózaton van a telefon. Emlékszem mekkora problémázás ment a N4 topikban is emiat, aztán kiderült szépen lassan, hogy akiknek ilyen mágikus üzemidőt produkált a telefon, azok 2G-n használták, minden szinkron kikapcsolva, és néha fellépegettek wifire (jellemzően). Szerintem itt is olyasmi lesz, hogy valakinél otthon/munkahelyen végig wifin lóg a telefon, akkor a hálózati készenlét sokkal kevesebbet eszik, mintha mondjuk 3G-n lenne egész nap.

(#1678) micafighter válasza #16820480 (#1677) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igazad van a hálózati kapcsolat formája és térereje is sokat számít, ezért érdemes az #1661 éjszakai tesztet különböző kapcsolati módokkal is megcsinálni ( egyik éjszaka repülőgépes üzemmód, másik éjszaka wifi, megint másik éjszaka 2G, következő éjszaka 3G, aztán 3G szinkronizáció nélkül, lehetőleg mindegyik esetben ugyanazok az alkalmazások legyenek a telefonon ugyanazokkal a beállításokkal), és reggel megfigyelni mennyit merült, illetve mennyi volt a wakelock. Nem akartam elsőre túlságosan túlbonyolítani a dolgot a fórumtársaknak.

Az általunk gyakran használt alkalmazások telepítése után érdemes szerintem erre egy kis időt fordítani, hogy az üzemidőből a lehető legtöbbet hozzuk ki. Ez után tisztába leszünk azzal nagyjából mennyi üzemidőt lehet kihozni a telefonból, és ha későbbiekben ez romlana hirtelen, akkor tudjuk hogy valami gond van, pl az új alkalmazással amit feltelepítettünk.

[ Szerkesztve ]

(#1679) micafighter válasza micafighter (#1665) üzenetére


micafighter
nagyúr

#kieg

A feketéket el is kapkodták, van még kék meg piros :U Nekem sikerült rendelni feketét, ha megérkezik akkor írok is róla milyen :)

(#1680) csajkics válasza micafighter (#1679) üzenetére


csajkics
csendes tag

Tisztelt fórumtársak!

Valaki meg tudja mondani, hogy a készülékünk rendelkezik e vezeték nélküli töltés lehetőséggel? Ha igen, netán valaki ki is próbálta? Ha igen, akkor honnan szerezte és milyen típusú volt a vezeték nélküli töltő? És mik a visszajelzések?

Köszönettel: V2

[ Szerkesztve ]

(#1681) Mattheo válasza csajkics (#1680) üzenetére


Mattheo
tag

Nincs benne, de ha megnezed a tolto 2,1 Ah, ami azert eleg combos. Ezt vezetek nelkul kb 5 oraig toltened 1 Ahval.
Engem meg mindig az erdekelne milyen szabvannyal tovabbitja a kijelzot..

(#1682) csajkics


csajkics
csendes tag

Bocs az előző kérdés sorozatom, nem hozzászólás akart lenni, hanem önálló üzenet, csak elnéztem a gombot: V2

(#1683) csajkics válasza Mattheo (#1681) üzenetére


csajkics
csendes tag

Köszönöm gyors válaszod! V2

(#1684) bajaki válasza micafighter (#1679) üzenetére


bajaki
őstag

Gondolkoztam, hogy rendeljek-e, de aztán kihagytam. Kicsit sokallom azért érte a 4k-t.

micafighter

Itt lenne az éjszaka eredménye. ~8-9 óra alatt kb. 2 százalékot merült a telefon. Ez szerintem rendben van.
Tegnap 3 óra kijelzőidőt produkált és volt még 23%. Utána feltöltöttem 30%-ig és hagytam éjszakára. Szerintem nálam nincs deepsleep-es probléma. Tegnap végig be volt kapcsolva a mobilnet, OTG is volt. Illetve csak este vettem észre, hogy a wifi is be volt kapcsolva egész nap.
Illetve azt is hozzátenném, hogy tegnapelőtt húztam rajta újra a romot, szóval lehet, hogy még nem állt be rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1685) micafighter válasza csajkics (#1683) üzenetére


micafighter
nagyúr

Legjobb tudomásom szerint nincs vezeték nélküli töltés benne gyárilag, amit a telefon szétszerelése is megerősít, mivel nem találok benne a vezeték nélküli töltéshez szükséges hardvert. Ugyanakkor DIY te is tudsz bele tenni vezeték nélküli töltést: [link] és [link] és [link].

Ugyanakkor ahogy Mattheo fórumtárs említette, a vezeték nélküli töltés jóval lassabb, 0,5A körül fogod tudni tölteni, leges legjobb esetben is 1A-el. Ez a telefonba tett "vevő" egységtől és a töltőtől függ első sorban.

(#1684) bajaki én úgy vagyok vele hogy ha 4k-ért találok egy tokot ami jó minőségü, jól is néz ki és a gravitáció következményeitől megvédi a telefont, akkor az megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

(#1686) csajkics válasza micafighter (#1685) üzenetére


csajkics
csendes tag

Köszönöm: V2

(#1687) kosturica válasza csajkics (#1686) üzenetére


kosturica
őstag

Ez a "V2" még a béta, vagy már a full? :D

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#1688) doki13 válasza kosturica (#1687) üzenetére


doki13
aktív tag

Fau2 :DD

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#1689) micafighter válasza micafighter (#1546) üzenetére


micafighter
nagyúr

(#1690) gabee jr válasza micafighter (#1676) üzenetére


gabee jr
tag

Csak a kérdés az, miért nem csinálja ezt meg magának, miért én nekem kell baszogni vele?
Letöltöttem, most akkor hova másoljam? Pár sorost mankó valaki plíz, nem vagyok egy android mágus.

"Csukaharapást szőrivel"

(#1691) kerlas


kerlas
tag

Keresett már valaki valami értelmes aktív autós tartót (a lényeg, hogy töltse is a telefont), mert elég sovány a felhozatal, ahogy a gyártó fórumán olvastam, a Brodit nemsokára (1-2 hónap) kijön a típusspecifikus tartóval, de ezzel az a bajom, hogy drága, és telefon váltáskor másikat kell vennem. A CarComm Multi-Basys nagyon jó (jelenleg ilyenem van a HTC One X-hez) viszont itt nem találok kompatibilis tartórészt. Találtam egy ilyet: iGRIP Universal Micro USB Charging Dock ez univerzális, és nem is olyan drága, ehhez már csak egy 12V DC to 5V autóba építhető töltő adapter kellene, ha nem akarok szivargyújtós adapterekkel szerencsétlenkedni. A másik amit találtam: iBOLT xProDock.
Esetleg ha valaki talált egyéb értelmes szóba jöhető alternatívát, akkor ossza meg,

[ Szerkesztve ]

(#1692) micafighter válasza bajaki (#1684) üzenetére


micafighter
nagyúr

8-9 óra alatt a 2% rendben van. Viszont a kérdés az, hogy a net be volt-e kapcsolva? Ha igen, wifi, vagy mobilnet(2G/3G/4G ?) Általános használat közben melyik szokott menni? A képernyőképeden látom, hogy elég rossz a mobil térereje, gyakran szokott ilyen rossz lenni a térerő?

(#1693) leslien


leslien
nagyúr

háttérképek

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1694) ßrainiac válasza kerlas (#1691) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ha nem ragaszkodsz az aktivhoz eleg csak ha minosegi es soha nem zug le, akkor probald ki ezt.

A talpan nem sima gumi van, hanem nanopad szeru anyag, ami magatol is nagyon jol tapad (maga a nanopad nekem megtart az ablakon egy masfel literes uditot), es ezen felul meg ra is lehet cuppantani a megjobb tapadas erdekeben :) van hozza egy 3M-es tapasz, hogyha nem lenne eleg egyenletes a muszerfal felulete, azt raragasztod (akkora, mint a talpa) es arra mehet ra tarto. Ha valaki nem akarja raragasztani a muszerfalra, akkor lehet a szelvedore is rakni, ofc.
A telefon tarto resze is jo minosegu tapados gumival van belelve es megfelelo erovel fogja ossze a telo ket oldalat.
Elso teszt utan: sziklaszilardan tapad, a telefon meg sem mozdul, a szerkezet maga is feszes, egyben van. Egyszoval istenkiraly, egyaltalan nem sok erte a 6-7K.. Foleg hogy mas telefonhoz is jo lesz, legyen ajfon 16 vagy note 3.

Egy kep

(#1695) kerlas válasza ßrainiac (#1694) üzenetére


kerlas
tag

Mint ahogy írtam is, a lényeg, hogy aktív legyen, passzívot én is találtam számtalant, de azok nem érdekelnek.

(#1696) bajaki válasza micafighter (#1692) üzenetére


bajaki
őstag

Ja igen, akartam is írni. Wifi be volt kapcsolva, direkt úgy hagytam.
A térerő pedig sajnos itt felénk ilyen. A központtól ~3-4 km-re lakunk és errefelé elég tré a jelerősség.

Általában inkább a wifi megy, de ha elugrok itthonról akkor mindig úgy felejtem. Ez vonatkozik a mobilnetre is, mindig elfejtem kikapcsolni.

Ma 3 óra kijelzőidőnél vagyok, van még 35%. Ebből 1 óra FullHD film volt OTG-n. Az azért húzta rendesen, illetve melegedett is a telefon. Meglátjuk mi lesz ma a vége, szerintem 4,5-5 óra meglesz.

(#1697) ßrainiac válasza kerlas (#1695) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ez egy alternativa volt ;)

Tovabba egyben ajanlas is a tobbieknek.

(#1698) micafighter válasza bajaki (#1696) üzenetére


micafighter
nagyúr

4,5-5 óra az már nem rossz, FullHD film nekem is húzta, tegnap este én is próbáltam. 60% körül kezdtem el nézni, és 2óra 30percet néztem, ha jól emlékszem 15% maradt még a telóba utána. A gyenge térerő azért gond többek között, mert az akksit is jobban meríti, minél gyengébb a tererő. Próbáld ki a mobilnetet 2G és 3G módban is, nézd meg melyiknek milyen a térereje. A 2G általában kevesebb akksit eszik és általában jobb a térerő is vele. Ugyanakkor az idő faktort sosem szabad elfelejteni, ha 2G-vel 4mp alatt töltödik be egy weblap, 3G-vel pedig 2mp alatt, akkor már lehet, hogy összességében kevesebb energiát használ a 3G egy weblap betöltéséhez. Ugyanez vonatkozik a CPU-ra is például, nagyobb frekvencián hamarabb befejezi a feladatokat a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#1699) micafighter válasza ßrainiac (#1590) üzenetére


micafighter
nagyúr

Telefonálásról: Nálam nem volt gond a hangerővel, én hangosan hallottam telefonálás közben a "sima" hangszórón és a kihangosítón is, engem is kristálytisztán hallottak, pedig eltartottam a fülemtől a telefont, épp csak a teteje ért a fülemhez. Próbáltam bluetooth headset-eket is, Jawbone Icon és Motorola CommandOne tökéletesen müködnek, jobban mint a galaxy S2-n: Jawbone Icon-nal folyamatosan panaszkodtak - Motorola nemrég jött, azt nem próbáltam a Samsung-al - hogy halk vagyok pedig ezer féle képpen volt már a fülemben, Oneplusal elsőre jó volt mindkettő BT füles, nagyszerüen hallott mindenki mindenkit.

Egyébként a hangszórója nagyon hangos a Oneplus-nak, filmnézés közben feléig sem vittem fel.

[ Szerkesztve ]

(#1700) ikarasz válasza micafighter (#1679) üzenetére


ikarasz
csendes tag

köszi a tippet :) ...megtettszett a piros rendeltem 1-et

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.