Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) bajaki válasza Nordic (#1948) üzenetére


bajaki
őstag

Automatikusan CM-el küldte. Én személy szerint 11 nap alatt kaptam meg a rendeléstől számítva.

(#1952) Nordic válasza bajaki (#1951) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Néztem a leírást...mi ez a shipping monday cuccos? azaz értem mi az, csak ehhez hogy lehet csatlakozni? regelni kell? nem szóltam...látom mindent leírt...csak nem látok rendesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1953) kano válasza Lomha 8V (#1942) üzenetére


kano
nagyúr

Őőőő, nekem EU-s van hivatalos meghívóval, nem aliról való.

(#1944) leslien
Ne törődj vele, Jürgennek vettél egy jó kis telefont. :)) :DDD :DD

(#1947) zzzz24

Eu-n belül nincs VÁM + ÁFA sem. Ez bruttó.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1954) micafighter válasza zzzz24 (#1947) üzenetére


micafighter
nagyúr

Német címre az OPO német oldaláról rendeled, abban benne van a vám és áfa is.

Szerintem egyébként érthetően leírtam az összefoglalóba:

1) ismerős: itt arról van szó, hogy a támogatott országban lakó ismerősünk címére megrendeljük a telefont , és ő továbbküldi nekünk. Ne feledjük, hogy -mint ezt már fentebb leírtam- ha EU-n kívülről küldi az ismerősünk és mi EU-ban lakunk, akkor erre vámterhek lesznek, Magyarországra küldés esetén 27% általános forgalmi adó. Ezért ha Magyarországra szeretnénk eljuttatni a telefont, akkor a legjobb egy európai támogatott ország béli ismerőst keresni. Ha ilyen ismerősünk nincs, akkor segíthet egy csomagtovábbító szolgáltatás.

Vagy ez nem eléggé egyértelmű? :)

[ Szerkesztve ]

(#1955) carbapenem válasza micafighter (#1907) üzenetére


carbapenem
tag

Szia,

Köszi, olvastam az összefoglalót (nagyon fitti). Csak arra próbáltam kilukadni, hogy ha esetleg ebay-ről próbálnám megvenni, hogy tudnám lecsekkolni/lecsekkoltatni hogy global v. kínai verziós a vas még vásárlás előtt. Csak nem mindegy milyen gari van rá (2 év EU v.s. bizonytalan). Ezért írtam, hogy az OS valszeg nem számít, csakúgy mint a matrica, talán a baseband-ekbe bele lehet kapaszkodni, de ha az eladó opo-s garanciát tud vhogy igazolni az már hihető lehetne, ha tudnám hogy emez milyen formában létezik.

[ Szerkesztve ]

(#1956) kano válasza micafighter (#1954) üzenetére


kano
nagyúr

Mindig lesz akinek nem... :U

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1957) micafighter válasza carbapenem (#1955) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hát ha mutat neked számlát a Oneplus-tól, azon látszik, hova rendelte. Ha kínai címre, akkor kínai a telefon. Egyébként a hátlapon nincs Cyanogen logó és felirat a kínai verziónak, valamit a dobozán egyértelmüen fel van tüntetve a verzió:

Azt sem szabad elfeledni hogy sok esetben az eladó a netről keres képeket és nem a saját meghírdetett cuccáról.

[ Szerkesztve ]

(#1958) krumplipogi


krumplipogi
csendes tag

Hány kilós ez a csomag? Konkrétabban: Mennyit kell a mailboxdenek fizetni ha meghívóval rendeled hozzájuk?
(úgy maga a telefon 82k körül lenne, azért az megéri a várakozást, jobban hangzik mint a 115k)

[ Szerkesztve ]

(#1959) kano válasza micafighter (#1957) üzenetére


kano
nagyúr

Neked volt valami garpapír benne vagy IMEI alapján lesz a gariztatás?

(#1958) krumplipogi
1kg alatt van, 600gr körüli.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1960) krumplipogi válasza kano (#1959) üzenetére


krumplipogi
csendes tag

Akkor bizony érdemes várni..

(#1961) micafighter válasza krumplipogi (#1958) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az enyém így érkezett a mailboxde-hez: 0.3 × 0.23 × 0.07 m -es méretek, súlya: 0.74 kg. A mailboxde-nek konkrétan 17,28 EUR-t fizettem, amiben benne van a GEIL & GLS 2-3 munkanapos futárszállítása 1000€-ig biztosítással, és bennevan a mailboxde "jutaléka" is.

[ Szerkesztve ]

(#1962) micafighter válasza kano (#1959) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem nem volt benne semilyen papír, az internetes számla amit kaptam az 1+-tól az nyilván megvan. Szerintem IMEI és account alapján van gariztatás. A rendelés az ugyebár a Oneplus fiókodhoz (account) kötött. Nyilván ha elveszted a fiókod akkor is meg lehet valahogy oldani. Tehát szvsz első sorban IMEI alapján.

(#1961) micafighter Viszont a 17,28 EUR -ra még rájön a paypal díja, így összesen 18,1 € körül volt amit fizetnem kellett. Le lett ez egyébként konkrétan írva hogy mennyit kell fizetni és hogy kell számolni ;)

[ Szerkesztve ]

(#1963) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Egy ismerősöm kapott egy invite-ot és az a szerencséje, hogy USA-ból pont jön haza egy ismerőse jövő szerdán. Ha most kifizeti van esély rá, hogy ki is viszik neki addigra és ő azt el tudja hozni ide?

Nevetséges 83k-ért lenne egy 64GBos fekete One-ja.

Szóval a kérdésem: a kifizetés után mennyi a szállítási idő kb?

(#1964) Zoli_007 válasza ittakary (#1963) üzenetére


Zoli_007
tag

Nekem kifizetés után 1 héttel adták postára, de ez EU, lehet hogy USA-ban gyorsabban megy.

OPO -> OPT -> P20 -> S22

(#1965) zzzz24 válasza micafighter (#1954) üzenetére


zzzz24
csendes tag

Igen, olvastam az első hozzászólást, de biztosra akartam menni. Köszönöm a gyors választ!

Viszont, még egy kérdésem lenne. Rendeléskor van a Billing, és a Shipping adatok megadására is lehetőség.

Ha én fizetem a saját paypalommal, akkor a magyarországi adataimat megadhatom a billing adatokhoz, és a shippinghez a németországi címet adjam meg, vagy szerencsésebb ha mind két helyre a haverom németországi címét adom?

Nem lesz abból gond, hogy magyarországi adatok lesznek a számlázásnál, és németországi a szállításnál?
Illetve ha mindkét helyre a haverom németországi adatait adom meg, akkor abból nem lesz gond, hogy a paypal az én nevemen van amivel fizetni akarok?

Elnézést a kérdésért, lehet túlbonyolítom a dolgot, de nem akarom elrontani. :)

Köszönöm!

Üdv.
Zoli

(#1966) carbapenem válasza micafighter (#1957) üzenetére


carbapenem
tag

:R

így már világos, még 1x thx

(#1967) szabadgy


szabadgy
tag

Sziasztok!

Esetleg tud vki mondani olyan osztrák GSM boltot, ahol meg lehet venni?
Kíváncsi vagyok, hogy ott mennyiért vesztegetik.

(#1968) micafighter válasza zzzz24 (#1965) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem nagyon lehet elrontani. Én shipping és billing címnek is a mailboxde német címemet írtam, a magyar paypalommal simán tudtam fizetni. Ha most rendelnék, akkor a billing-hez a saját lakcímemet írnám inkább, így talán egyszerübb lehet a gariztatás. axlfsi fórumtársunk tudtommal így csinálta, a shipping, azaz szállítási címnek a mailboxde címét adta meg, a billing, azaz számlázási címnek pedig a saját magyarországi címét.

Épp azért van egyébként shipping meg billing cím mert megadhatsz két különbözö címet neki ugyhogy ebből nem lehet gond :)

(#1967) szabadgy megmondom mennyiért vesztegetik, minimum 120ezer magyar forintért vesztegethetik kb, a 64GB-os kínai verziót természetesen és kínai garanciával. De valoszinübbnek tartom hogy egy kis GSM bolt ennél is jóval drágábban adná. Mármint ha sikerülne találnod, de elég kevés esélyt látok rá. Webshopokban nagyobb eséllyel találni.

A Oneplus kínai ára 320/370 $ 16/64 GB verzió, ebből kell kiindulni, erre jön még rá a szállítás, a vám, és az összes közbülső viszonteladó haszna.

[ Szerkesztve ]

(#1969) Scooter74


Scooter74
őstag

Ezt a Hirdetést nem néztétek?

OnePlus One
64GB változat 114,990 forintos áron rendelhető!

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1970) micafighter válasza Scooter74 (#1969) üzenetére


micafighter
nagyúr

Korrekt ár, kb ennyiért rendelhető a kedvenc alis eladónktól is. Kérdéses, hogy mennyi idő alatt ér ide, ugyanis az alis ár futárszállítással annyi, ami 1-2 hét alatt mergékezik Mo-ra. Az általad linkelt hirdetés tárgya több mint valoszinü hogy kínai verzió. Ez Magyarországon funkcionalitásban nem jelent hátrányt, de felvetődik a garancia kérdése, ugyanis a kínai verziókra a gyártó egy év kínai garanciát vállal.

Kíváncsi vagyok egyébként, hogy oldja meg a szállítást és a vámot az eladó, mert abban az árban a 27%-os magyar áfa biztos nincs benne :)) Rendelés előtt ezt mindenképpen érdemes megkérdezni az eladótól, hogy az árai tartalmazzák-e az áfát.

[ Szerkesztve ]

(#1971) szabadgy válasza micafighter (#1968) üzenetére


szabadgy
tag

A kérdésem pontosan így hangzott :)

"Sziasztok!
Esetleg tud vki mondani olyan osztrák GSM boltot, ahol meg lehet venni?
Kíváncsi vagyok, hogy ott mennyiért vesztegetik.
"
Nem az itthoni ár és milyenség érdekelne, hanem, hogy az osztrákoknál milyen üzletekben érhető el. Amiket ismertem ott nem találtam.

Csak azért, mert ha tartják a 64gb 349 EUR árat, akkor van akivel el tudom hozatni, és így nincs vám, benzin költség stb. :)

(#1972) micafighter válasza szabadgy (#1971) üzenetére


micafighter
nagyúr

Értettem én elsőre is, csak magyar valutában írtam. 120ezer forint kb 380€-ért vesztegethetik kb, a 64GB-os kínai verziót természetesen és kínai garanciával.: A Oneplus kínai ára 320/370 $ 16/64 GB verzió, ebből kell kiindulni, erre jön még rá a szállítás, a vám, és az összes közbülső viszonteladó haszna.

Továbbá: De valoszinübbnek tartom hogy egy kis GSM bolt ennél is jóval drágábban adná. Mármint ha sikerülne találnod, de elég kevés esélyt látok rá. Webshopokban nagyobb eséllyel találni.

[ Szerkesztve ]

(#1973) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Ha ezt az ali-s verziót megrendelem, ami ugye cm11s szoftverrel jön, akkor onnantól minden EU-s cm11s OTA frissítést megkapok ugyanúgy, mintha EU-s lenne?

(#1974) bajaki válasza Nordic (#1973) üzenetére


bajaki
őstag

Persze. :)

(#1975) Lomha 8V válasza kano (#1953) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ja sorry, nem tudom, hogy miért de biztos voltam benne, hogy a tiéd is Ali-s. :R

(#1973) Nordic: Persze, nekem első nap jött rá kettő. :K

[ Szerkesztve ]

(#1976) zokni1996


zokni1996
csendes tag

Esély van arra hogy a háttér képet ne lehessen mozgatni? Vagyis scrolling-olni? Magyarul maradjon egy helyben a kép, amit beállítok háttérnek.

(#1977) Frozzy válasza zokni1996 (#1976) üzenetére


Frozzy
őstag

persze.

másik launchert teszel fel.

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#1978) zokni1996 válasza Frozzy (#1977) üzenetére


zokni1996
csendes tag

Köszi :D de én épp a gyárira gondoltam... A cm 11 ben van erre lehetőség, de itt úgy látszik hogy nincs :(

(#1979) kerlas válasza zokni1996 (#1978) üzenetére


kerlas
tag

Próbáltad már méretezni a képet, hogy ne 2160x1920-as legyen, hanem csak 1080x1920-as, tehát pont egy képernyő méretű, lehet így nem scrollozna.

(#1980) Torony 1.


Torony 1.
tag

sziasztok.csak megjegyezném,hogy ma is kikűldtek 10.000 meghívót.igy már 60.000-dik tagnál jár a meghívós rendszer.
Estimated figures:

July 07: #0001 - #1000 (+1000)
July 08: #1000 - #3000 (+2000)
July 09: #3000 - #3500 (+500)
July 10: #3500 - #4200 (+700)
July 11: #4200 - #5200 (+1000)
July 12: #5200 - #8000 (+2800)
July 13: none (+0)
July 14: #8000- #11000 (+3000)
July 15: #11000- #19000 (+8000)
July 16: none (+0)
July 17: #19000 - #27000 (+8000)
July 18: #27000 - #32000 (+5000)
July 19: none (+0)
July 20: none (+0)
July 21: none (+0)
July 22: none (+0)
July 23: #32000 - #36000 (3 invites each) (+12,000)
July 24: #36000 - #40000 (3 invites each) (+12,000)
July 25: #40000 - #50000 (+10,000)
July 26: none (+0)
July 27: none (+0)
July 28: none (+0)
July 29: none (+0)
July 30: none (+0)
July 31: none (+0)
Aug 01: none (+0)
Aug 02: none (+0)
Aug 03: none (+0)
Aug 04: none (+0)
Aug 05: none (+0)
Aug 06: none (+0)
Aug 07: #50,000 - #60,000 (+10,000)

a forrás,hozzáteszem mindig pontos volt eddig,mert nyomonkövetem.akit esetleg érdekel.....:
https://forums.oneplus.net/threads/invite-tracker-number-of-invites-day-by-day.58102/

[ Szerkesztve ]

(#1981) kerlas válasza zokni1996 (#1978) üzenetére


kerlas
tag

Na a szerkesztési idő lejárt, de kipróbáltam, az 1080x1920-ra méretezett képeket nem scrollozza.

(#1982) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!!!Azt kérdeznèm hogy a cm11s ben van e gyàrilag magyar nyelv vagy csak rootolás utan lehet felrakni??Mert valahogy minden topikban lehagyják hogy van e vagy nincs meg persze a tesztekben sem írnak róla sajnos.A magyar tesztekre gondolok persze!! :)

(#1983) kerlas válasza kkp900 (#1982) üzenetére


kerlas
tag

Van benne gyárilag, a telefon első indulásakor választható (meg persze később is).

(#1984) Vagany válasza kkp900 (#1982) üzenetére


Vagany
őstag

Van benne magyar nyelv (miért ne lenne?), ahogy a sima CM11-ben is van.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#1985) zokni1996 válasza kerlas (#1981) üzenetére


zokni1996
csendes tag

Köszi szépen a választ! Érdekes, hogy nem mindent tettek bele a CM11S rendszerbe... :F
Azért mondom, mert az s4 cm11 rendszerében sokkal több állíthatóság volt (óra, trebuchet, headsup amit nagyon hiányolok...)

(#1986) kkp900 válasza Vagany (#1984) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszi a valaszt nagyon tetszik a telo meg a masik Mi 4 es vagy Mi3 is de jelenleg Note 3 van nem hinnem hogy jobbak lennének nála jelenleg!!!Pedig nagyon olvasom a fórumokat egy hete...Az Spen nem nagyon erdekel mert eddig se hasznaltam ..Csak azt hittem egy picit legalább kisebbek de sajnos nagyon nagyon picit azt hittem legalább 1,5 centi vagy 2 cm lenne kisebb azonnal megrendelném valahonnan de így sajnos csak 9mm az nem sok a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1987) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Ma lett 4h 30m kijelzom es 15%-on vagyok. Ez mar nem olyan rossz.

(#1988) edward2 válasza micafighter (#1910) üzenetére


edward2
addikt

Nálam megy minden azért van a telefon, de ezért is kezelek minden ilyen infót fentartással. Na majd ha egyszer kapható lesz ez a telefon talán kipróbálom.

De a nexus7nél factory reset után airplane módban minimum fényerőn SD videó loopon sem ment többet mint 4 óra képernyő és ez volt az eddigi készülék rekordom.

(#1989) Scooter74 válasza edward2 (#1988) üzenetére


Scooter74
őstag

Nekem a Nexus 4-m is hozza az 5 órás kijelzöidőt. A mai napig is pedig 1 éves a telefonom és stock romon vagyok.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1990) edward2 válasza Scooter74 (#1989) üzenetére


edward2
addikt

Szuper fentartásaim vannak ezzel kapcsolatban mert még a legjobb képernyő időket is amit N4-en láttam/olvastam az a 3 óra max. Kifejezetten ramaty akku ideje van a telefonnak.

Nálam átlagban 1 órát ha megy egy 13-14 órás idő alatt.

(#1991) szibtib


szibtib
újonc

Shipping Method
Sorry, currently we cannot ship to this address.

Azt tudja valaki, hogy ha ezt írja a rendelésnél ez mit takar? Mailboxde-re szeretném rendelni de nem engedi?

(#1992) Scooter74 válasza edward2 (#1990) üzenetére


Scooter74
őstag

Most vagyok 1 óra beszélgetés és 1 óra 16 perc kijelzöidőnél és 30%-s az akku. Ja és 1 nap 12 óra akkuról.

Bocsi de ezt nem tudtam offba tenni. Meg annyi, hogy stock rom Xposed+GravityBox páros.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1993) Scooter74 válasza Scooter74 (#1992) üzenetére


Scooter74
őstag

5 óra 31 perc volt a legtöbb Slimkat+Franco páros volt akkor a telefonomon.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1994) micafighter válasza szibtib (#1991) üzenetére


micafighter
nagyúr

Azt, hogy valoszinüleg nem a német oldalról akarsz rendelni! Az oldal alján állítsd át a régiót németre(egy pici zászlót kell keresni)! Német címre innen kell rendelni: http://oneplus.net/de

(#1993) Scooter74 én elhiszem, másoknak is megy ennyit olvasatom szerint, de ez nem éppen stock :N Franco kernel eléggé megdobja az N4 üzemidejét.

[ Szerkesztve ]

(#1995) micafighter válasza edward2 (#1988) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nyilván azért van a telefon, hogy használd. De ha épp nem navigálok vele akkor minek legyen a legpontosabb helymeghatározás bekapcsolva? Ha épp nincs szükségem a mobilnet megosztására, minek menjen a hotspot? Ezek mind szívják az akksit rendesen. Amire szükség van azt mindig bekapcsolom. De feleslegesen minek menjen 20 dolog amikor nem használom őket? Nálam a Sync mindig be van kapcsolva, mert használom. A fényerő mindig olyan szinten van hogy lássam a kijelzőt, mert nem fogok vaksiskodni hogy pár órával tovább bírja a telefon és rajolhassak az eredményekkel. Mobilnet mindig megy, mert használom. Otthon felcsatlakozok Wi-Fire. Bluetooth szinte mindig megy mert használom. Navigáció/helymeghatározás nem megy állandóan, mert az esetek többségében tudom hol vagyok hova akarok menni és oda hogy jutok el. De ha szükségem van a navigációra akkor bekapcsolom a helymeghatározást.

Legutolsó töltésem egyébként:

A felhasználás ugyanolyan mint az előzőeknél. Úgy látszik pár töltési ciklus után megy stabilan a 8óra képernyőidő. Még mindig full gyári ROM/kernel. Pár napig még így használom, hogy legyen viszonyítási alapom. Aztán nyitom a bootloadert és megy a root.

[ Szerkesztve ]

(#1996) tihibaby válasza leslien (#1934) üzenetére


tihibaby
senior tag

26.-i rendelésem ma jött meg,valaki kíváncsi lehetett a tartalmára,3-4 centire meg volt bontva,bár lehet csak megnyílt,elég viharvert volt a csomag.
Már az expressz szállításra ia 3-7 napot írnak az O+O oldalán,úgyhogy a Mailboxde-hez voltaképp időre odaért,onnan még beletellt 3 napba,mire kézhez kaptam.99000Ft-ba jött ki összesen.
A telefon jó,csak és kizárólag azért nem pisilek magam alá a gyönyörtöl,mert ez előtt a Zopo ZP998+-om már eléggé elkényeztetett,persze ez a masina bizonyos dolgokban érezhetően erősebb.
Egyelőre ielsmerkedünk,tetszik! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1997) leslien válasza tihibaby (#1996) üzenetére


leslien
nagyúr

nekem is megérkezett a Német címre ,most már várom h haza hozzák .Find 7a eladva (most zte blade ismét mennyit szenvedek vele te jóó ég :DDD )

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1998) micafighter


micafighter
nagyúr

tihibaby örülök hogy megérkezett, leslien neked pedig örülök hogy végre sinen van a dolog :)

(#1999) Relaxing válasza micafighter (#1995) üzenetére


Relaxing
tag

Szép eredmény,

Én nem tudok kiharcolni ennyit belőle és szerintem már nem is tudok. Olvastam amit az aksival "trükköztél" amikor megkaptad a telót, lehet az segített neked. Azt nem tudom,hogy így kb 1 hónaposan lehet-e még javítani ezen. Szerinted?

Bakker - micsoda gubanc!

(#2000) micafighter válasza Relaxing (#1999) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hogyne lehetne :) Esetleg próbáld ki a kis "rituálémat" :)

Lehet ha igény lesz rá akkor az üzemidő maximalizálásárol is irok majd egy cikket. Esetleg a végére egy kis kernel tweaking szekcioval :)) Az androidos telefonokkal töltött éveim alatt sok dolgot tanultam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.