Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) szkorhetz válasza TigerDzsó (#2200) üzenetére


szkorhetz
őstag

Én simán vennék. Ez még jó pár évig brutál proci, ram is van bőven.

(#2202) Atish19 válasza TigerDzsó (#2200) üzenetére


Atish19
őstag

Amiket láttam teszteket a 10 Pro akkuidőben elég jól előrelépett. Ha most vennék akkor emiatt a tizest választanám. Ha megelégszel az átlag 4,5 órával akkor nyugodtan veheted a 9 Pro-t.

(#2203) ghiottone válasza TigerDzsó (#2200) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Inkább a 9-es széria, mint a 10-es. Kamerában szerintem visszalépés a 10pro. Processzort tekintve pedig a 8 gen 1 nem akkora előrelépés és lehet jobban is melegszik.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2204) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

Köszi mindenkinek! :R

Érdemes inkább a 12GB RAM-al rendelkező modellt választani?

(#2205) novinyul válasza TigerDzsó (#2204) üzenetére


novinyul
veterán

Tárhely szerint válassz. De ezt neked kell tudnod hogy, elég a 128GB vagy kell a 256GB, amúgy meg a 8GB ram untig elég mindenre a rendszernek.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2206) TigerDzsó válasza novinyul (#2205) üzenetére


TigerDzsó
tag

Meg is rendeltem egy 8/128GB-os verziót. :C
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az OxygenOS mennyire fog beválni.

(#2207) Macika66 válasza TigerDzsó (#2200) üzenetére


Macika66
addikt

Tekintve, hogy az OP6 a mai napig teljesen elfogadható sebességű, szerintem simán bevállalható....

(#2208) darkmann válasza TigerDzsó (#2206) üzenetére


darkmann
őstag

Ha OxygenOS-t akarsz, akkor NE frissítsd Android 12-re! Az Android 12-n jelenleg ColorOS másolat van.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2209) Linkin1994 válasza darkmann (#2208) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Ami még mindig Cleanebb mint a többi.Én most azt használom 10 pron semmi baj nincsen vele szerintem egy két helyen még letisztultabb is mint a 11-es volt pl settings

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#2210) pepepapadk21


pepepapadk21
csendes tag

Sziasztok,

Hol tudnám szerintetek kézbe venni a készüléket vásárlás előtt.
Oneplus 5-tel vagyok jelenleg, de a 9 Pro fizikai mérete miatt aggódom kicsit, hogy mennyire lesz kényelmes.
Mediamarkt Westend-ben csak Nord van, az Emag Westend boltjában pedig 1+, mint márka egyáltalán nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#2211) darkmann válasza pepepapadk21 (#2210) üzenetére


darkmann
őstag

Szerintem nem kell aggódnod: [link]
kb. 0,9 mm-rel magasabb, kb. ugyanolyan széles, és 1,45 mm-rel vastagabb, sztem ez elviselhető különbség.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2212) novinyul válasza pepepapadk21 (#2210) üzenetére


novinyul
veterán

Látsz valahol kirakva egy Realme GT 2Pro-t, akkor az pont ez a méret :) Mikor megérkezett az első szállítás, egymásra raktuk a két telefont. Nagyjából minden ott van ahol a OP9Pro-n, mínusz a csúszka és alul meg felül lapos a keret.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2213) gabter válasza pepepapadk21 (#2210) üzenetére


gabter
tag

Mérete miatt szerintem sem kell aggódnod. Én 5T-ről váltottam, a képernyő fényévekkel nagyobb, de maga a telefon nem vészesen nagyobb. Viszont sokkal nehezebb, nekem ez volt a meglepetés, de kezdem megszokni. Amúgy az előnyők bőven fedezik ezt a "hátrányt".

(#2214) pepepapadk21


pepepapadk21
csendes tag

Nagyon köszönöm Nektek az infókat. :R

(#2215) vlesi69 válasza novinyul (#2187) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én inkább kíváncsiságból venném meg. A Dxomark eléggé lehúzta a kameráját.

(#2216) vlesi69 válasza TigerDzsó (#2200) üzenetére


vlesi69
senior tag

Igen.

(#2217) Linkin1994 válasza vlesi69 (#2215) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Nekem 10 Pro van nem rossz a kamerája rengeteg jó featuret pakoltak bele.Igazából most egy Oneplus hate áradat van mert az OOS12 color os behatása nagy (ami tapasztalataim alapján eddig nem rossz).Ha majd kijön az oos13 ami ha igaz stock szerű lesz és visszatér a régi kerégvágásba a dolog akkor majd nem lesz ennyi hate.
Másik oldalról meg azért megy a hate hogy már nem flagshipkiller áran adják a telefonjaikat.Ami mondjuk ebben a gazdasági helyzetben nem is menne még ha akarnák akkor se.

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#2218) vlesi69 válasza Linkin1994 (#2217) üzenetére


vlesi69
senior tag

Tudom hogy nem rossz. Az átlag ember csak fényképez vele, visszanézi, kitölti a gépre, de a teszteléseken műszeresen, alaposan átnézik és úgy mondanak véleményt. Náluk az S21 Ultra sincs az élmezőnyben.

(#2219) darkmann válasza vlesi69 (#2218) üzenetére


darkmann
őstag

Azért én használom a GCam-et is a 9 Pro-n, mert szerintem mozgó alanyoknál szebb eredményt lehet elérni vele, mint a gyári app-pal.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2220) Linkin1994 válasza vlesi69 (#2218) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Viszont a felhasználók 99% átlag ember szóval nekik meg bőven elég.
Nekem egy 7Pro kamerás képessége is bőven elég volt.
Kicsit azt érzem a kameránál mint a hardver erőszakos fejlődésénél.Az embereknek bőven elég a több éves csúcs is mert insta,messenger,discord-ra megy a fotó nem mű elemzésre.

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#2221) TigerDzsó válasza darkmann (#2208) üzenetére


TigerDzsó
tag

Igen, ezt olvastam, de köszi azért az infót. :R

Gondolom itt is vissza lehet valahogy állni egy korábbi verzióra. Ki szeretném próbálni mind két verziót is kíváncsiságból.

(#2222) Macika66 válasza TigerDzsó (#2200) üzenetére


Macika66
addikt

Szerintem ezt Te kérdezted a fb-csoportban is...

Ott is igent mondtam, még az OP6 is teljesen modern, vállalható modell manapság, pedig már elmúlt jópár éves. Ezzel ne legyen gondod!

HACSAK nem jön valami gigabrutál, musthave újdonság a mobiltelefonokba, ami nélkül nem lehet élni egy percet sem, akkor 2 év múlva is igern hűséges telefonod lesz a 9 pro.

(#2223) TigerDzsó válasza Macika66 (#2222) üzenetére


TigerDzsó
tag

Nem én kérdeztem FB-on.
Tegnap már meg is rendeltem, egy lassan 3 éves Xiaomi Mi 9T utódja lesz.
Igazából ezzel is ellenék még teljesen jól, de az üzemidő nem az igazi már, illetve régóta szerettem volna OnePlus-t.

(#2224) Macika66 válasza TigerDzsó (#2223) üzenetére


Macika66
addikt

Nem fogod megbánni!!!

(#2225) vlesi69 válasza Linkin1994 (#2220) üzenetére


vlesi69
senior tag

A másik felvetésem a fényképezésekkel kapcsolatban amit több fórumon is írtam, hogy használjuk a telefont, összetapizzuk a hátulját, a kamerát de sokan meg sem törlik a lencséket fényképezés előtt.

(#2226) dl650 válasza vlesi69 (#2225) üzenetére


dl650
tag

A feleségem is szólt, hogy mostanában szar képeket csinál a telója. Megtöröltem a lencsét. Egyből szép lett a fotó! :)

(#2227) vlesi69 válasza dl650 (#2226) üzenetére


vlesi69
senior tag

Most már egyel többen fognak odafigyelni rá. :C Egyébként a fecen is lehet látni a feltöltéseken hogy sz@r homályos a kép, de sok embert nem érdekel, vagy majd rá jön később.

(#2228) Macika66


Macika66
addikt

Elég sok embernél látni, hogy a kamera lencséjén van a mutatóujjbegyük telefonálás közben....

(#2229) tomp válasza Macika66 (#2228) üzenetére


tomp
félisten

Nem értem hogyan lehet úgy fogni...
Nekem a mutató ujjam a logón van. Feljebb nem megy.

(#2230) Macika66 válasza tomp (#2229) üzenetére


Macika66
addikt

Nem elsősorban OP9-re gondoltam. Más márkákra, főleg olyanokra, amelyeknek a középvonalban van a kamerája....

(#2231) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

Csütörtökön este megrendeltem a telefont, szombaton délután már nálam is volt. :C

Lenne is pár kérdésem:
A Gmail értesítések nem jönnek, az első nap jó volt, azóta semmi. Belépek az appba és egyből megjelennek az új e-mailek. Erre valami megoldás?

Az akkumlátor egyelőre kicsit csalódás, de ezzel együtt tudok élni.
A régi telefonom gyári töltője csak 18W-al töltött, ez ugye tud 65W-ot. Hosszútávon érdemesebb a régi töltőt használom? Próbálom 80-20% között használni.

Milyen powerbank-ot érdemes venni hozzá?
Egy régi Technaxx TX-70-em van (10.000mAh), ezzel igen csak lassan tölti, ennél valami gyorsabbat szeretnék. QC 3.0 / 4.0 és PD nekem sajnos nem mond sokat.

Illetve az AccuBattery ezt írja az akkumlátor kapacitásra, ez mennyire elfogadható egy új telefonnál?

:R

(#2232) ghiottone válasza TigerDzsó (#2231) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Android 11? Ott volt probléma a gmail-el. 12-n jó lesz.
Accubattery nem ér semmit. 2db 2250-es aksi van a telóban, ez a program meg nem látja csak az egyiket. Teljesen felesleges az app.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2233) Macika66 válasza TigerDzsó (#2231) üzenetére


Macika66
addikt

Ez a 20-80% egy hatalmas félreértésen alapul....
És lehetetlen kiirtani az emberek fejéből....

A Li-ion akksi elektronikája vezérli úgy a töltést, hogy 20 és 80% között maradjon. 20% alá nem engedi a töltöttséget, mert tönkremegy, 80% fölé sem engedi, mert tönkremegy. Sőt, ha tényleges 100%-ra feltöltődne az akksi, ki is gyulladhat(na).

Tehát ezt a 20-80% közötti kapacitást osztja fel a készülék rendszere 100%-ra. 80%-ot elérve kikapcsolja a töltést, 100%-os töltöttségnek nyilvánítva, 20%-ot elérve a merülésben 0%-osnak, lemerültnek mondja, és kikapcsolja a készüléket, mert az alámerülés rövid távon tönkremenetelt okozhat.

Teljesen értelmetlen az eredeti kapacitás kevesebb, mint 50%-át kihasználni csak, azzal, hogy a készülék rendszere szerint 20-80% között használjuk...

[ Szerkesztve ]

(#2234) tomp válasza Macika66 (#2233) üzenetére


tomp
félisten

Ez olyan mint mikor közlik a boltosok, hogy az első töltés legyen 12-14óra...
Igen a NiMH akksinál igaz volt ez. :DDD
Igen a Lítium akksit komoly elektronika védi. Se alá se felé nem engedi üzem alatt.

2év elteltével elővettem a fényképezőgépet. Benne felejtettem az akksit...
Mélymerülésbe ment át ami azt jelenti, hogy beindult a reakció azaz a gázképződés. Szépen felfújta a műanyag tokozásos akksit... Szerencsére sikerült kierőszakolni a gépből és a gépnek nem lett baja. Igazából felfújt állapotban még fel is töltöttem és használtam egy egész délutánon keresztül. :D
De már visszarakni nem tudom. Inkább rendeltem hozzá új akksit.

(#2235) TigerDzsó válasza ghiottone (#2232) üzenetére


TigerDzsó
tag

Android 11, igen. 12-re nem akartam frissíteni az OxygenOS változásai miatt, de lehet meggondolom.
Az AccuBattery-t csak arra használtam, hogy 80%-os töltöttségnél jelezzen.
:R

#2233 Macika66
Ez teljesen új információ volt számomra, köszönöm, hogy ezt megosztottad. :R

Már csak ez érdekelne akkor:
A régi telefonom gyári töltője csak 18W-al töltött, ez ugye tud 65W-ot. Hosszútávon érdemesebb a régi töltőt használom?

(#2236) ghiottone válasza TigerDzsó (#2235) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szerintem igen, elég a kisebb töltő. Én a 65-öst kb. csak laptophoz használtam a 8Tnél is, itt meg ki se bontottam.
Nálam van egy 2,5 éves op 7t - igaz ott még nem ez a 2 részből álló aksi van, de a gyári gyorstöltő helyett 15 vagy 18 wattos töltőket használtam + ahogy Macika is írja nem foglalkoztam ezzel a 20-80%-os dogmával se és 10 százalék alá is hagytam merülni + 100ig töltöm mindig --> eredménye, hogy az aksi a gyári diagnosztika szerint még most is 92% körüli és érzetre is hozza azt a 1,5 napot, amit első hónapokban ugyanolyan használattal.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2237) TigerDzsó válasza ghiottone (#2236) üzenetére


TigerDzsó
tag

Akkor maradok a régi töltőnél. Köszi a választ! :R

(#2238) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!

kis enyhe viztol beeazott a oneplus 9 pro telefonom, amit birni kellene bőven.

elkuldtem oneplus szervizbe, ahol azt mondták, hogy nem garanciális a beázás.

létezik ez, másnál is volt ilyen? mire jó akkor az ip68-as tanúsítvány?

(#2239) unicumnext válasza S.J. (#2238) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Egyik gyártónál sem garanciális a beázás, legjobb tudomásom szerint.

(#2240) Linkin1994 válasza S.J. (#2238) üzenetére


Linkin1994
senior tag

A beázás nem garanciális ez az összes gyártóra igaz.Ezért nem értem ,hogy az ip68 miért olyan fontos.Másrészt ezt úgy nézik hogy gyárból kijön a cucc akkor valóban az.De ahogy használod gyengül a tömítés stb úgy veszti el fokozatosan a vízállóságát.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#2241) S.J.


S.J.
tag

köszönöm a valaszokat :R

(#2242) Boli77


Boli77
tag

Sziasztok! Valaki használ ilyen fajta védő üveget? Vélemény? Pontosnak ítélem meg . Liquid az ha fel van téve és le kell venni le jön a kijelzőről ? [kép]

(#2243) unicumnext válasza Boli77 (#2242) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Felejtsd el, 2 hét alatt felvált.

(#2244) Boli77 válasza unicumnext (#2243) üzenetére


Boli77
tag

Ne már :(( . Gyári fólia még rajta van lassan egy éve. Ez meg két hét 😭.

(#2245) Macika66 válasza S.J. (#2238) üzenetére


Macika66
addikt

Nem kell vízalatti kamerának használni. Ugyanis SEHOL nem írják azt, hogy arra alkalmas.

A véletlen vízbe/WC-be/kádba pottyanás ellen, a hatalmas esőben elázás ellen TÖKÉLETESEN véd.

Sosem értettem meg, míért nem értik meg az emberek, hogy ha mindenképpen víz alatt akarnak vodeózni/fotózni, akkor miért nem ér meg 7-8ezer Ft-ot egy biztonságos vízhatlan tok.

Az IP68-as taníúsítványban EGYETLEN szó nincs víz alatti fotózásról, videózásról, ugye?

(#2246) Macika66 válasza unicumnext (#2243) üzenetére


Macika66
addikt

Mert valószínűleg rosszul lett felrakva.

Az én 9 Promon február óta (amióta megvan a készülék) van rajta az UV-ragasztós üveg, semmi baja.

Már bekaptam vele egy karcot, ha lesz párja, majd cserélem, vettem többet is belőle.

(#2247) tothl válasza Macika66 (#2246) üzenetére


tothl
addikt

Nekem is rajta van még szeptember óta a nillkin. És nem csak rajta van hanem még mindig tökéletes.

(#2248) Boli77 válasza Macika66 (#2246) üzenetére


Boli77
tag

Akkor azt mondjátok,hogy nyugodtan rakhatom rá ?

(#2249) vlesi69 válasza Boli77 (#2242) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én ilyet tettem a Huawei P30 Prora és Xiaomi Mi Note 10 Prora is nagyon jó de nem vettem le, de jól bírják oldalt sem válik el.

(#2250) pepepapadk21


pepepapadk21
csendes tag

Sziasztok, a Oneplus shopjában villámakció van még vagy 2 óráig, ahol is 12-256 változatot 799 euróért kínálják európai lakosoknak. Gondolom a 10 Pro miatt kiárulják a maradék raktárkészletet. 930 körüli darabszámmal kezdték, most 882 darab van. Véleményetek szerint - mivel kicsi az esély, hogy elfogyjon a következő két órában az összes - csinálnak még egy akciót az európai szabványos töltőfejjel csomagolt készülékekből?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.