Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) Kiskopika válasza xcsabo (#2850) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nálam hiba nélkül működik december óta. Az updatekkel rendszeresen várok 1 hónapot. Egyedüli bugom az értesítések néha később vagy egyáltalán nem jönnek csak ha feloldom.

(#2852) unicumnext válasza xcsabo (#2850) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Hát tény az Android 12 nem a legjobban sikerült update volt, párszor visszavonásra került stb, aztán kb nyár közepére kiforrata magát, most már nincs akadás meg ilyenek. Hardveres hibákról nem tudok, max tényleg a 4 órás SOT időt, ami néha elég karcsú. Android 13 esetén pedig elég jókat mondanak már most pedig még csak béta, szóval várom azt.

(#2853) novinyul válasza xcsabo (#2850) üzenetére


novinyul
veterán

Az első 12 kiadás csapnivaló volt, de aztán rendbe rakták. Felraktam a 13 bétát, na az jobb mint a 12! Remélem hogy nem farkalják el, mert tényleg rendben van. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2854) xcsabo


xcsabo
senior tag

Na ez jó hír.... Kezdek újra bizakodni. Köszi.

(#2855) tomp válasza xcsabo (#2854) üzenetére


tomp
félisten

A 13-as első bétája ott áll ahol az első vagy inkább a második stabil 12-es állt...
Szóval nagyon jó lesz ez az új OxygenOS 13.

(#2856) dl650 válasza xcsabo (#2850) üzenetére


dl650
tag

Én is csak megerősíteni tudom a többiek válaszát. Tavaly karácsony óta hiba nélkül használom. Én sem hallottam még hardveres hibáról. Egyszer volt a 12-es alatt kisebb szoftveres hibám, de azóta szépen működik. De szerintem az ilyen szoftveres hülyeség minden telón előfordul néha. Üzemidő nálam mostanában másfél néha két nap 4-5 óra képernyőidővel, ritkábban 6 óra körül. Most tartok 1 nap 15 óránál 4:45 Sot-nál és 21% on van még az aksi.

(#2857) qltsar


qltsar
addikt

A telefon maga tök jó, viszont akár 12, és a jelenlegi állapotában lévő 13 is visszalépés a ColorOS merge miatt 11-hez képest. Együtt lehet vele élni, főleg, ha nem régebbi OnePlus felhasználó vagy.

_ _ _

Előjött 12 alatt is a színes ikon anomálisa a status baron, és néha az AOD-n is, ez azthittem, csak a 13 beta bugja, a screenshoton a messenger ikon látható, de ezt eljátsza igazából akármivel is, Fb, Twitter, Signal, Gmail stb.

Másnál is van ilyen? Ha nincs, nálam miért van, hogy valamikor színesek az ikonok, de van, hogy simán fehérek?

A Yetteles VoLTE-t meg tudom erősíteni. .65 után nálam is látszik / képes rá a telefon, előtte nem volt.

:R

[ Szerkesztve ]

(#2858) dl650 válasza qltsar (#2857) üzenetére


dl650
tag

Nálam a mostani 12 alatt jobb a telefon mint a 11 alatt. Lehet, hogy csak én vagyok így vele de én nem szerettem a 11-est! OnePlus 6T volt az előd és azon sem szerettem a 11-est. Amúgy pl. a 6T a régi már nem is emlékszem melyik androiddal volt a legjobb. Fantasztikusan jó üzemidőket produkált és minden jól működött.

(#2859) BudaII


BudaII
csendes tag

Segítsetek kérlek! Eltünt a icon beállítási lehetőségek közül a kerek forma. Tudtok erre valami megoldást?

(#2860) XDAnonymus válasza BudaII (#2859) üzenetére


XDAnonymus
csendes tag

Attól függ, ha az alkalmazás ikonokra gondolsz, akkor az egyedi ikonnál az első ikon formát kiválasztva megadhatod mennyire legyen lekerekítve. Ha azt maximumra veszed, az már kerek

(#2861) BudaII válasza XDAnonymus (#2860) üzenetére


BudaII
csendes tag

testreszabások/ikonok/egyéni beállításokban eddig volt kerek lehetőség, most nincsen...

(#2862) tomp válasza darkmann (#2848) üzenetére


tomp
félisten

Korábbi verziókkal is működött a VoLTE csak a visszajelző ikonja volt rejtve. Most újra látható lett.

___
OxygenOS13 OB1-en egyre gyakrabban jön elő a 92%-ig töltés! Feltölt 92%-ig majd leáll! Le kell vennem a töltőről majd visszarakni és akkor folytatja. Mindenféle optimalizálás ki van kapcsolva.

(#2863) xcsabo


xcsabo
senior tag

Végül megvettem. Lehet költözni. 😀

(#2864) dl650 válasza xcsabo (#2863) üzenetére


dl650
tag

:) grat! Várjuk a véleményed!

(#2865) xcsabo


xcsabo
senior tag

Vennék nillkin super frosted tokot hozzá. P30 pron bevált. Szerintetek?

(#2866) novinyul válasza xcsabo (#2865) üzenetére


novinyul
veterán

Spigen tokokat jobban ajánlom hozzá, én 3 fajtát is vettem hozzá :)
[link] ez a kedvencem

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2867) xcsabo


xcsabo
senior tag

Google segédlet valahogy el lehet tüntetni a home screenről? Meg az alulról felhúzásra előjövőt is.

(#2868) xcsabo válasza xcsabo (#2867) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nem kell valakinek egy nillkin tok? Alin ha kettőt rendelek akkor belecsúszok egy kuponba és olcsóbb lesz. Illetve akkor 15 nap a szállítás.

(#2869) qltsar válasza xcsabo (#2868) üzenetére


qltsar
addikt

Kameravédőt - normálisat - ha rendelsz, lehet beszállnék, ha fővárosi vagy. Sikerült vennem egy akkora hulladékot em**-ról, hogy csak a kamerarendszer keretét takarja - azt is rosszul - , a lencséket nem :DDD...

[ Szerkesztve ]

(#2870) xcsabo válasza qltsar (#2869) üzenetére


xcsabo
senior tag

Küldesz egy linket hogy mi az?

(#2871) xcsabo válasza xcsabo (#2867) üzenetére


xcsabo
senior tag

Illetve a Discovert is jó lenne eltüntetni. végleg.

(#2872) xcsabo


xcsabo
senior tag


Na erre varrjatok gombot. Ki volt kapcsolva a dobozában pihent. Mégis merült reggel 6-tól. Fura.

(#2873) xcsabo válasza xcsabo (#2872) üzenetére


xcsabo
senior tag

link
Közben változott. E szerint folyamatos a merülés egész éjjel kikapcsova is. A p30 pro bekacsolva se merült semmit.

(#2874) novinyul válasza xcsabo (#2873) üzenetére


novinyul
veterán

Fura ezt látni :F Nekem most egy ideje el van rakva dobozába, de tegnap elővettem és nulla volt a merülés.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2875) xcsabo válasza novinyul (#2874) üzenetére


xcsabo
senior tag

Igen. Ami még fura, hogy ha kikapcsolt állapotban töltőre rakom akkor bekapcsol magától.

(#2876) Macika66 válasza xcsabo (#2850) üzenetére


Macika66
addikt

Semmi ilyet nem tapasztaltam...

(#2877) Macika66 válasza xcsabo (#2875) üzenetére


Macika66
addikt

Azt hiszem, a 10-es Android óta mindegyik okostelefon így tesz. Most tűnt fel?
Az Oneplusnál már az 5-ös (de emlékeim szerint már a 3-as) is így tett.

A Huawei P30pro is bekapcsol....

(#2878) tomp válasza xcsabo (#2872) üzenetére


tomp
félisten

Én inkább az akkumulátor celláira gondolnék, hogy nem egyformák. Tedd töltőre és mikor 100%-ot mutat, hagyd rajta fél órát még. Idő kell a BMS-nek.

(#2879) xcsabo válasza Macika66 (#2877) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nem tudom. Kipróbálom otthon este.

(#2880) xcsabo válasza xcsabo (#2879) üzenetére


xcsabo
senior tag

Jah. Bekapcsol. Sose tapasztaltam.
Furaság: a 9 pro-n a kijelző automatikus elforgatást rendre újra be kell kapcsolni. Valamiért kikapcsol.

(#2881) Atish19


Atish19
őstag

Ezt nekem is csinálta, de csak akkor ha újraindítottam a telefont. C64 óta ez megszűnt.
C65 óta meg beleég a launcherbe a bezáródó messenger buborék ablak :DDD Csak újraindítás után tűnik el. A gmail értesítések is rendre elmaradnak. Ez eddig nálam nem volt gond.

(#2882) novinyul válasza Atish19 (#2881) üzenetére


novinyul
veterán

Még jó hogy felraktam a 13 bétát :D Ezek egyike sem üldöz :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2883) xcsabo válasza novinyul (#2882) üzenetére


xcsabo
senior tag

C65ön vagyok. Érdemes felrakni?

(#2884) novinyul válasza xcsabo (#2883) üzenetére


novinyul
veterán

Nálam nagyon rendben van :) Jobb mint a 12 első stabil volt.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2885) xcsabo válasza novinyul (#2884) üzenetére


xcsabo
senior tag

Vissza lehet menni 12re utána?

(#2886) novinyul válasza xcsabo (#2885) üzenetére


novinyul
veterán

Vissza lehet menni, de akkor gyalul mindent is! Erre figyelj ha vissza akarsz menni. De szerintem nem lesz rá szükség :) Persze egetverő hatalmas különbség nem lesz, viszont meglepően stabil.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2887) qltsar válasza xcsabo (#2883) üzenetére


qltsar
addikt

Olvass vissza, és a community fórumot is böngészd át.

Nálam tönkrevágta az NFC-t, jobban merült, mint 12, Nova Launcher, Lawnchair folyamatosan redrawal Home gesturenél, a material témázás nálam a settingsnél az ikonokat nem cserélte le (naponta váltakozik a háttérképem, nem követi az újonnan beállítottat), PlayStore meg van, hogy megadta magát, és minden frissítés failed to downlad lett, valamint a kamera jóval lassabb volt nálam, és rosszabb minőségű, főleg szöveg fényképezésnél, mint 12 alatt, illetve az ujjlenyomat olvasó is többet hibázott, NFC pairing sem működik, valamint az audio-t nem tudja normálisan routeolni, még ha ki is választod, hogy hova küldje ki a hangot.

Próbáltam dirty-flash-t, és clean install-t, vissza kellett jönnöm 12-re főként azért, mert képtelen voltam fizetni.

Ha ezek után is kipróbálnád: [link] - OP leszedte a linkeket a topicból, de a szerveren fentvannak továbbra is.

Kamera protectorokra példák:

[link] [link] [link] [link] [link]

Ilyet ne rendeljetek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2888) xcsabo válasza qltsar (#2887) üzenetére


xcsabo
senior tag

Már megrendeltem a tokot. Bocs.

(#2889) xcsabo válasza qltsar (#2887) üzenetére


xcsabo
senior tag

Hát akkor itt sem fenékig tejföl ezek szerint. Mindegy, a kíváncsiság hajtott a 1+ hoz. Egyelőre nem adom el a p30pro-t. Ha nem jön be a dolog, vissza tudok térni.

(#2890) xcsabo válasza xcsabo (#2889) üzenetére


xcsabo
senior tag

Hát akkor itt sem fenékig tejföl ezek szerint. Mindegy, a kíváncsiság hajtott a 1+ hoz. Egyelőre nem adom el a p30pro-t. Ha nem jön be a dolog, vissza tudok térni. Amit eddig sajnálok az a tele kamera. Össze sem lehet hasonlítani.

(#2891) hedgehog válasza qltsar (#2887) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szerintem az appfrissítés probléma az inkább play services gond lehetett, mert egy ideig nálam is bizonytalan volt (nem annyira mint nálad, de néha újra kellett próbálni kézzel), viszont egy ideje gond nélkül működik.
Az NFC-vel nálam semmi gond, pairing és pay is jól működik. Az audio routinggal sincs gond, bár azt nem szoktam nyomkodni (de most kipróbáltam). Gyári launchert használok, de kamerából nem a gyárit (mert borzasztó színei vannak), hanem gcamot, ezért a többiről nincs tapasztalatom.

Konklúzió: a legtöbbünknek jól működik a béta, de bármi elképzelhető.

-- aka p3d3str1an

(#2892) realist


realist
őstag

A topicban megforduló 10 pro tulajokhoz lenne egy kérdésem.
Gyári tokban használva szeretném jobban védeni a kamera körüli kerámia boritást a karcoktól (tudom nehezen karcolódik, de hosszú távra tervezek). Vett erre esetleg valaki valamilyen méret pontos borítást amit tud ajánlani?
Kösz!

(#2893) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Kint van a második béta (F11)

(#2894) tomp válasza unicumnext (#2893) üzenetére


tomp
félisten

Aki béta 1-en van az lassan kapja meg. A kint lévő zip csak A12-re megy fel.

(#2895) qltsar válasza tomp (#2894) üzenetére


qltsar
addikt

Hat, en nem tudom, hogy az animacio valtoztatason kivul mit csinaltak, kicsit a status bar mashogy animalodik, de (mivel ennyi ido alatt az akksit nem tudom megerositeni), ugyanazok a problemaim, mint az elozo builddel).

NFC teljesen elhasalt, 3 fele gPay, es 1 sajat bankos megoldassal is probaltam. A fura, hogy amig a frissites utan nem inditottam ujra a terminal kijelezte, hogy "Nem tamogatott kartya". Ket kulonbozo terminallal is probaltam.

Ujrainditas utan egyaltalan nem erzekelte a terminal a telefont.

Nincs is jobb, mint egy keso esti rollbackk...:W

Edit: nem csak nalam:

[ Szerkesztve ]

(#2896) qltsar válasza qltsar (#2895) üzenetére


qltsar
addikt

Illetve még a UI-on csiszoltak a statusbar és notification-ök környékén, szeirntem pozitív irányba.

(#2897) Macika66


Macika66
addikt

Az Alzánál január végén vásárolt 12/256-os zöld 1+ 9 Pro-m most van úton hazafelé Varsóból.
Gariban cseréltek benne akksit (hogy csináltak-e mást is vele, azt még nem tudom, majd a papíron csak látom), miután 8 hónap alatt igencsak elszomorodott az akksi benne (IGAZ, 2021. májusi gyártású volt), pedig csak idén január vége óta volt használatban, addig elméletileg a zárt dobozban volt 8 hónapot...

Kíváncsi leszek, utoljára 1+ 5-öst küldtem ki javításra.

Múlt kedden vitte el a UPS-es futár, pont egy hét telik le holnap és már újra a kezemben lesz...

(#2898) novinyul


novinyul
veterán

Feldobtam a második bétát, eddig nincs vele probléma. Security patch szeptemberi, meg a leírás szerint javítottak a rakás hibát.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2899) Macika66 válasza Macika66 (#2897) üzenetére


Macika66
addikt

Ilyet sem láttam még, elszortírozta magát a UPS, a telóm visszaúton Varsóból Kölnbe, majd Prágába utazott az éjjel, majd vett egy érthetetlen kanyart és a napfelkelte Innsbruckban érte...

A UPS természetesen nagyon sajnálja, és a lehető legrövidebb időn belül javítja a hibáját...

De ebből ma akkor sem lesz már telefonom...

(#2900) xcsabo válasza Macika66 (#2899) üzenetére


xcsabo
senior tag

Lehet nem tudták javítani, és elugrottak egy vadi új készülékért :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.