Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) sixtybi


sixtybi
tag

A gmail értesítések hiányára találtam ezt, és egyelőre jó megoldásnak tűnik, mondjuk még csak fél napja alkalmaztam a módszert.

https://forum.xda-developers.com/t/oneplus-9-pro-notification-fix-updated.4332785/

(#1652) tomp


tomp
félisten

Esetleg még azt meg lehetne nézni a Telenor 5G-nél, hogy az EU-s C44-et lecserélitek Global C44-re!
Maga a modem fájlok ugyan azok(TC MD5-el) de ki tudja magán a rendszeren nincs e valami.
Nekem Global C44 van fent és hibátlan a Telenor 5G és intelligens 5G kapcsoló is van.

(#1653) unicumnext válasza tomp (#1652) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Szintén Globál rom. Telekom és látszódik az intelligens 5G kapcsoló. Sajnos azt nem tudom kipróbálni megy-e az 5G ahhoz korlátlan mobil netre kellene elofizetnem, amire jelenleg nincs szükségem, plusz ahol lakom Pesten ott max csak külső lefedettség van.

(#1654) tothl válasza unicumnext (#1653) üzenetére


tothl
addikt

Nekem telekom, LE2125, C44 és látszódik az intelligens 5G. Ugyan nincs ilyen szolgáltatásom.

(#1655) tomp


tomp
félisten

Ami viszont eltér:
EU-s C44 az OxygenUpdater szerint LE2123 C44
A Global viszont LE2125 C44!!!
Maga a telefon típusa LE2123 nekem azaz EU-s.

(#1656) unicumnext válasza tomp (#1655) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Nekem is EU vagyis LE2123 global rommal, a verzió lemaradt előbb.

(#1657) Macika66 válasza tomp (#1655) üzenetére


Macika66
addikt

Ahaaaaaaa, akkor ez az eltérés!

NAGYON köszönöm a segytségedet. Azóta megvolt a Magyar Rádiónál is az 5G és még találtam pár helyen, Blahánál, Hungária körúton, stb-stb...

(#1658) unicumnext válasza Macika66 (#1657) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Global rom lett a megoldás?

(#1659) Macika66 válasza tomp (#1652) üzenetére


Macika66
addikt

Ha menne (újabb) hard reset nélkül, vállalnám is!

[ Szerkesztve ]

(#1660) Macika66 válasza unicumnext (#1658) üzenetére


Macika66
addikt

Szégyellem leírni, de a hard reset kellett a C44 (EU) felrakása után...
Mostmár szalad...

[ Szerkesztve ]

(#1661) tomp


tomp
félisten

Nos akkor hírek az 5G-ről!
Aki OTA-n frissített 11-ről 12 EU-ra, a legtöbb esetben nem fog menni az 5G mivel a 11 és 12 modem fájljai teljesen eltérőek! Ez tény, ezt én is látom.
Vagy be tudja tölteni az új konfigot vagy nem. Nagyobb eséllyel nem! Gyári visszaállítás után viszont már helyesen konfigurálja be a SIM kártyát.
Néha az első szűz boot után nem jó konfigot tölt be a rendszer mivel a Telenor HU konfig fájl máshol van mint a Telekom és Vodafone konfig. Utóbbiak szolgáltatói konfigok azaz ők készítették. A Telenor HU konfig egy úgynevezett "oplus exp" útvonalon található ahol azon konfigok találhatóak amelyeket NEM a szolgáltatók készítettek.
pl Telenor HU, Telenor Bulgária(ez kakukktojás mivel hivatalos volt de általam módosították így átkerült ide), vagy a Digi RO!

Hiányzó "Intelligens 5G" kapcsoló:
Ez sajnos EU-s hülyeség. Azaz még 1 ok amiért el kell felejteni az EU-s kiadást!
Global 2125-ös rom-ban nincs megkötés így megjelenik a kapcsoló amit erősen ajánlott kikapcsolva hagyni ha nem akarunk hülyeségeket látni a térerő jelzésnél...

(#1662) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok! Az extrém digitalban árusított One plus 9 pro-nak milyen garanciája van?Gyári? Bolti? Esetleg azt tudni hogy milyen szoftver van rajta?
Köszönöm a válaszokat!

(#1663) hedgehog válasza tomp (#1661) üzenetére


hedgehog
senior tag

három kérdésem lenne csak:
- eu-ról globalra áttéréskor gondolom ajánlott/kötelező egy full wipe?
- van valami hátránya a globalnak? van amiben jobb az eu?
- a romot hogy a legegyszerűbb lecserélni? mondjuk oxygen updatert átállítom simára az eu-ról, és update method full, letöltöm, hardreset, utána frissítés a letöltöttel, hardreset újra működne?

-- aka p3d3str1an

(#1664) hedgehog


hedgehog
senior tag

Más kérdés:
tudja valaki hogy lehet kényszeríteni a Netflixet, hogy a HDR videókat ne HDR-ben játssza le?
Valamilyen displaybeállításra gondolok, hogy pl. valamilyen kombinációban nem gondolja HDR-nek a displayt.

-- aka p3d3str1an

(#1665) tomp válasza hedgehog (#1663) üzenetére


tomp
félisten

EU-ról Global-ra eleve csak úgy tudsz átmenni ha törölsz mindent.
Legegyszerűbb: OxygenOS11-es update apk-t felrakod, majd rollback zip-el visszamész 11-re és onnan frissítesz Global 12-re végül full törlés.
Hátránya nincs! Igazából hátránya az EU-s romnak van.
EU-s kiadás: Global lebutítva, hogy megfeleljen az EU-s normáknak.

Miért akarsz egy HDR filmet egy HDR kijelzőn SDR-ben nézni? :F
Amúgy nem lehet.

(#1666) hedgehog válasza tomp (#1665) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ezt a rollbacket egyelőre inkább nem kockáztatom, végülis csak a hangerős figyelmeztetés ami egyedül zavar az EU-ban, az intelligens 5G még nem érint. (lehet hogy van más is, ezt a kettőt tudom).

HDR-SDR téma: sajna a HDR videóknál nem működik a MEMC, vagyis a video motion enhancement. Én pedig abba a nagyon ritka állatfajba tartozom, aki nagyon szereti. (a legtöbben utálják a szappanopera-effekt miatt, de ahhoz hozzá lehet szokni. Viszont már pl. a moziban látom a szaggatott képváltást)
Akkor marad a Netflixen a standard méretű letöltés, ami viszont sajna szabad szemmel láthatóan alacsonyabb részletességű, de legalább nem HDR :D (a legjobb lenne persze, ha menne a memc hdr-rel, de egyelőre csak egy júniusi ticketet látok rá az oneplus support fórumon, megoldást nem)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1667) Macika66 válasza tomp (#1665) üzenetére


Macika66
addikt

Isten bizony, ha a Global ROM-ban van lehetőség kikapcsolni a biztonsági minta útvonalkirajzolását (mint ahogy korábban is volt), akkor bevállalom az újabb full resetet és átmegyek Globalra EU-ról.

Szerinted?

(#1668) sixtybi válasza sixtybi (#1651) üzenetére


sixtybi
tag

Mégsem oldja meg ez a módszer a gmail értesítéseket, továbbra sem jönnek meg általában, csak ha megnyitom az app-ot. Próbáltam gmail widget-et is kirakni, még így se megy.
Van valaki, aki meg tudta oldani?

(#1669) Adamul


Adamul
tag

Pár napja azon bánkódok, hogy akárhol járok mindig csak a 4G hálózatokkal találkozok a Telekomnál. De az elképzelhető, hogy azért mert csak a 2 legnagyobb csomagjuknál engedélyezik? link
Kérdeztem ezt már pár napja, csak akkor ezt senki nem írta, én pedig most erre tudok már csak következtetni... Más is járt így?

(#1670) tomp válasza hedgehog (#1666) üzenetére


tomp
félisten

A hangerős figyelmeztetés nem EU-s előírás hanem globális!
Nekem is előjön boot után ha először kapcsolódik a füles. A következő újraindításig viszont már nem látom. Nem tudom EU-s kiadásban mennyiszer jön elő.
Viszont elméletileg EU-s rom halkabb mint a global!

Macika66
Nem, sajnos nem lehet. Ez nem EU-s korlát.

Adamul
Igen a Telekom csak bizonyos tarifákkal engedi az 5G-t.

(#1671) ghiottone válasza tomp (#1665) üzenetére


ghiottone
nagyúr

OxgenOs11-es update apk - ez mi lenne? Visszamegyek majd 11-re én is, de akkor már Globalra, viszont a 12-est még lehet nem rakom vissza.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#1672) darál0w válasza sixtybi (#1668) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nekem jönnek gmail ertesitesek bármiféle babralas nelkul :K

viszont van 3 más féle bug, meg ki tudja még mit nem láttam ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1673) ghiottone válasza ghiottone (#1671) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Korán volt még :DDD , de megtaláltam a rollbacket és az apk-t: [link]

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#1674) Macika66 válasza sixtybi (#1668) üzenetére


Macika66
addikt

Biztos, egészen biztos, hogy nem lövi ki a háttérben a G-Mail appot a rendszer, nem azért van?

Mondjuk én 5 éve megoldottam ezt a problémát, megvettem (volt vagy 2500 Ft) az AquaMail appot, azóta azt használom, akár 10 (de akár 100) különböző fiókot is tud kezelni és tökéletesen működik a push, ráadásul azóta is fejlesztik a programot rendszeresen.

Nálam mindig azzal kezdődik a telefon belakása, hogy megy tiltólistára a gmail app...

(#1675) Macika66 válasza Adamul (#1669) üzenetére


Macika66
addikt

A nejem kormányzati csomagban van a Telekomnál, sem VoLTE, sem 5G nincs nekik.
Pedig korlátlan minden. A net is.
Persze, gondolom, ha lenne gazdája a munkahelyén a flottának, akkor be lehetne kapcsoltatni, de alapból nincs engedélyezve.

[ Szerkesztve ]

(#1676) Adamul válasza Macika66 (#1675) üzenetére


Adamul
tag

Köszi a visszajelzést!
Igen sajnos közben én is erre jutottam; jelenleg egyedül a TeleNER (hehe) ad minden csomagjához 5G hozzáférést, a többi csak a fullos csomagjaiban. :F :(

(#1677) hedgehog válasza Macika66 (#1675) üzenetére


hedgehog
senior tag

A Telekom Business csomagokhoz ráadásul nem olcsó az 5G kiegészítés, pl. a 12GB-os 4G-s csomag nekünk 3000 Ft (csak a net), 5G verzióban meg 6300.
Én egy hónapig kipróbáltam (és fizettem a cégnek a különbözetet). Korábban beszélgettünk is itt arról, hogy igazából nem érzékelhető a különbség (jó, nem is jártam olyan helyen, ahol valódi 5G lett volna), szóval vissza is váltottam amint lehetett.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1678) Macika66 válasza hedgehog (#1677) üzenetére


Macika66
addikt

A Telenor brutális sebességű netet (az itthoni koax 1 gigabites Vodafone (született UPC) nethez képest lefelé 1,5x-es (100 megabájt/sec!!), felfelé 3x-os sebességet) ad, de csak a kiválasztottaknak, kevesek annyira szerencsések a pesti oldalon, hogy legyen 5G-jük otthon. Érdekes módon a budai oldal sokszorosan lefedett az új technikával.

(#1679) gasszisztens


gasszisztens
tag

Na most akkor a global vagy az EU rom ajànlott? sok hozzászólást elolvastam de még mindig nem tudom melyik a kevésbé bugos :U

(#1680) tomp válasza gasszisztens (#1679) üzenetére


tomp
félisten

Global ez nem kérdés!

(#1681) ghiottone válasza gasszisztens (#1679) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A 11-es ;] Én visszaraktam és most maradok egy ideig azon.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#1682) gasszisztens válasza ghiottone (#1681) üzenetére


gasszisztens
tag

Hát most nem vagyok beljebb :DD De ahogy olvastam a 12 nél az üzemidő is jobb akkor szerintem global 22 lesz :C

(#1683) dl650


dl650
tag

Nem bírtam ki és újratelepítettem a telót. Droid 12 Global. Eddig az Eu volt fent. Jelen pillanatban működik minden. Az ébresztés is (kopp,kopp) Megjelent az inteligens 5g kapcsoló is, bár nálam nincs 5G. A telepítést tompt és ghiottone hozzászólásai alapján csináltam. Köszönet érte. :R Minden simán ment volna de csak másodikra sikerült , mert az első telepítés után a Snapdragont 855-nek ismerte fel :Y . A második telepítés és wipe után már minden rendben volt. Remélem most már jó is marad.
Nem maradtam a 11-esen mert nekem tetszik a 12-es. :)

(#1684) Kis Samurai


Kis Samurai
tag

Sziasztok!

Nokia 7 plus telefont cseréltem OnePlus 9-re (LE2113) .c44 upgrade feltelepült, a bugok nagyrészt nem zavarnak, DE ami eddig hibatlanul működött a Nokián - nevezetesen, hogy a kocsi fejegysége Bluetooth-on keresztül tudta böngészni a telefon tartalmát (Bluetooth Avrcp, media browsing) az itt nem megy.
Ez általános hiba lehet vagy a fejegységet kellene frissítenem? Találkozott már valaki hasonlóval? :R

A kocsi egy Toyota Corolla 1.8 TS (2021)

Nincs nálam toll, sorry...

(#1685) novinyul válasza tomp (#1680) üzenetére


novinyul
veterán

Szia,
Inkább csináltam egy full wipe-t, teljesen gyalultam mindent a frissítés után.Nekem LE2123 EU-s a telefon, Oxygen updater-l felment a C44.Viszont az a kérdés hogy, nagy gond ha a procit Snapi 855 írja?

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1686) unicumnext válasza novinyul (#1685) üzenetére


unicumnext
aktív tag

C44 után kelltt volna a full wipe, akkar visszaáll a Snapi is a 888-ra, egyébként ez egy tudott bug.

(#1687) novinyul válasza unicumnext (#1686) üzenetére


novinyul
veterán

Akkor marad így, azt majd javítják.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1688) unicumnext válasza novinyul (#1687) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Pedig ajánlott Android 12 felrakása után a full wipe, volt itt többször téma, hogy bizonyos hibák csak úgy szűntek meg.

(#1689) dl650 válasza unicumnext (#1686) üzenetére


dl650
tag

Én csináltam full wipe-ot a c44 után mégis ott maradt a 855.Csak az új telepítés után jött vissza a 888.

(#1690) novinyul válasza unicumnext (#1688) üzenetére


novinyul
veterán

Igazából csak ez zavarta a szemem, nem volt semmi más hiba. De inkább most megcsináltam, aztán egy ideig nem szeretnék evvel foglakozni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1691) symbianman


symbianman
csendes tag

Udv! Az lenne a kérdésem hogy az android 11 Globál verzióban sincs 5G?

(#1692) tomp válasza symbianman (#1691) üzenetére


tomp
félisten

Hivatalos 5G csak Telekom és Vodafone kártyával van.
Telenorhoz kell az "5G by tomp" patch. :D

(#1693) ZoZó001 válasza ghiottone (#1673) üzenetére


ZoZó001
csendes tag

Halihó! Ez alapján én is visszamentem 11re (nekem elég sok minden sajnos nem úgy működött ahogy 11en igen).
Most megint minden szuper,de lenne egy (lehet láma) kérdésem:
Be tudom valahol állítani hogy ne akarjon majd frissülni 12es droidra? :)

(#1694) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok, tudnátok gyors nekem valamibe segíteni ?

Tudom hogy ez Oneplus 9 pro topik, de sokszor szóbajöttek a global vs china verziók közötti kérdések és hátha valaki közületek ismertebb a témában.

Egy Oppo Find X3 Pro PEEM00 kinai verziós mobilról lenne szó. Az EU-s CHP azt hiszem. Tudja valaki hogy mik a különbségek ? Lehet már flaschelni globál romra a kinai verziósat ? Annyit tudok hogy a kinais keves nyelvet támogat, sok a kinai cucc benne, és ugye a cellular dolgok is jócskán eltérhetnek.
Ha jól gondolom a oneplus 9pro cn vs eu között rom beli különbségek nincsenek.

Nothing Phone (2a)

(#1695) symbianman válasza tomp (#1692) üzenetére


symbianman
csendes tag

Vagyis te általad készített patch?

(#1696) Macika66 válasza dl650 (#1689) üzenetére


Macika66
addikt

Én csináltam full wipe-ot a c44 után mégis ott maradt a 855.Csak az új telepítés után jött vissza a 888.

Nálam az OTA után 855 lett, majd rátoltam az OnePlus updaterrel levett C44-et és azután már 888 lett újra.
Azután Full Wipe is volt, de már nem változott szerencsére.

(#1697) Algotis válasza Macika66 (#1696) üzenetére


Algotis
addikt

Lesz valami bajom, ha nem b@sztatom a telefont és 855-öt mutatva hagyom?

Androidos Outlookból küldve

(#1698) Macika66 válasza Algotis (#1697) üzenetére


Macika66
addikt

Szerintem rohadtul semmi.

(#1699) tomp válasza Algotis (#1697) üzenetére


tomp
félisten

Az csak egy információ oldal. Root után átírhatod akár Snapdragon 99999-re is. :D
Ez amúgy érdekes mivel Beta1-nél volt aktív bug. Beta2-ben már javították. Azóta nincs ezzel gond. Ezek szerint android 11-ről frissítve újra előjön.
A CPU-Z appot nézd meg. ;)

symbianman
Igen. patch
Nyugi nem lesz baja a telefonnak. OnePlus által elfogadott egyedi módosítás!

[ Szerkesztve ]

(#1700) Macika66


Macika66
addikt

Egészen más kérdésem lenne.

Már a korábbi 1+ 5 / 6 modelleknél is jelentkezett, hogy telefonálás közben érkező különböző értesítések jelzőhangjai beleordítottak a fülbe.

Ebből a 9-re két durva kattanás maradt.

Erre nincs valami megoldás? Egy barátom emiatt adta el a 6-osát és nem kért többet az 1+ telefonokból.

Addig, míg nem volt VoLTE (meg nem volt a csomagomban korlátlan db SMS), addig csak itthon, WiFi-n jelentett gondot, de mióta van, azóta folyamatosan...

Másnál nem jelentkezik ez a bug / feature?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.