Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) tomp válasza Boli77 (#2550) üzenetére


tomp
félisten

Igen nyűgös volt használni. De magát a mobilfizetést ettől még nem kellett volna elfelejteni csak szimplán appot váltani.
Végre működik normálisan a Szimpöl de én maradok a GPay-nél. Az gyorsabban működik mert mégis csak a rendszer része. Na meg a Simple igazából android 9-re lett utoljára teljes mértékben optimalizálva. Azóta csak foltozgatják...

(#2552) Dr.NX


Dr.NX
addikt

A BestBuy topikból Timertől:
Oneplus 9 / 9 Pro akcióban a gyártó weboldalán. Eleve nyomott áron kínálja a gyártó a tavalyi sorozatot, de a "OP9SERIES100" kóddal további 100 euró kedvezmény érhető el. Így például a 9 Pro 8/128 verziója 599 EUR, a 12/256 pedig 699 EUR.

Elfogadom a sütiket.

(#2553) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Érkezőben a c62-es frissítés.
Remélem ezután a frissítés után nem kell majd újrarakni a Watch 4-est mint a c61-est követően - meg is lepődtem, mert eddig még nem volt ilyen. + a Játékoknál is van egy érdekes bug. Menet közben, ha bejön egy hívás, vagy ott hagyod és zárja a kijelzőt, akkor ahogy visszatérsz a játékhoz az CPU-GPU értesítése folyamatosan felbukkan.
Annyi pozitívum volt, amit ti is említettek már a Simple-el kapcsolatban + a nova launcher is normálisan fut, nem akad végre az alkalmazásváltója és az animációk se amint visszatérsz a fő képernyőre.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2554) unicumnext válasza ghiottone (#2553) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Én is watch4-el használom, nekem szerencsére nem kellett újratenni :)
CPU-GPU értesítés nálam is megvan, csak újraindítás után tűnik el.

(#2555) Boli77 válasza ghiottone (#2553) üzenetére


Boli77
tag

Én már tegnap éjjel fél is raktam persze Indiai van nekem .

(#2556) Macika66


Macika66
addikt

@tomp
Szia!
Nem akarsz véletlenül szólni a programozó brigádnak, hogy tegyék már bele a biztonsági pontösszekötősdinél a nyomkövető vonal kikapcsolásának lehetőségét?

Olyan jó, hogy a Huaweiknél és a Xiaominál is ki lehet kapcsolni, sokkal nehezebb lelesni a mintát, ha nem látják a rajzolt útvonalat...

Köszi, ha segítesz....

(#2557) tomp válasza Macika66 (#2556) üzenetére


tomp
félisten

Leghamarabb jövőhónapban lehet ezt jelezni nekik mint fejlesztés mivel akkor lesz újra feedback oldal.

(#2558) murphy75


murphy75
újonc

Sziasztok !
Valaki meg tudná mondani ,hogyan lehet c61-en a Google discovert teljesen lelőni?
Itt arra gondolok ,hogy a főképernyőn jobbra húzásra ne nyissa meg egyáltalán.
Csak annyira sikerült leszedálnom, hogy nem jelennek meg benne a hírek.
Van egy 8T is a birtokomban, azon sikerült kiikatnom, de a 9Pro nem adja meg magát :)
Android 11-en volt egy home gomb (a widgetek mellett) és azon belül lehetett kikapcsolni, de itt nem találtam. Köszönök minden segítséget előre is. :)) :R

[ Szerkesztve ]

(#2559) dl650


dl650
tag

Megjelent a C62 OTA globálra.

(#2560) darkmann válasza murphy75 (#2558) üzenetére


darkmann
őstag

Ez engem is érdekelne. :F

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2561) ghiottone válasza dl650 (#2559) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+ darkmann: Kimaradt Color OS átrakása során. Kell hozzá a Quick Glance by Oppo alkalmazás az apkmirrorról: [link]
Miután feltelepítettétek akkor fog megjelenni a beállításoknál. Gyári launcher fő képernyőn hosszan nyom - alsó sor - továbbiak menü pont alatt a "quick glance" -nél pipa ki és el is tűnt a Google Feed.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2562) darkmann válasza ghiottone (#2561) üzenetére


darkmann
őstag

Működik, köszönöm! :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2563) Janez0085 válasza ghiottone (#2561) üzenetére


Janez0085
tag

+1 Óriási vagy :R

Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

(#2564) dl650 válasza ghiottone (#2561) üzenetére


dl650
tag

+1 :R

(#2565) siskad


siskad
őstag

Aki már felrakta a C62-t annál rendben van minden? Nekem ma dobta fel, de egyelőre nem mertem még felrakni mert redditen többen írták a napokban hogy a legutóbbi frissítés óta több problémájuk is van, legtöbben az ujjlenyomatolvasóra panaszkodtak. Bár azt nem írták pontosan melyik frissítésről van szó, de elképzelhető hogy erről.

Xiaomi 13

(#2566) murphy75 válasza ghiottone (#2561) üzenetére


murphy75
újonc

Ezer köszönet :DD :R

(#2567) XDAnonymus válasza siskad (#2565) üzenetére


XDAnonymus
csendes tag

Én nem vettem észre hogy lenne bármi baj az ujjlenyomat olvasóval.
A futó alkalmazások (recents panel) bezárása szerintem kicsit agresszívabb lett mint volt, úgyhogy kikapcsoltam a ram boost funkciót, azóta jobb

(#2568) siskad válasza XDAnonymus (#2567) üzenetére


siskad
őstag

Köszi a visszajelzést, felraktam, jónak néz ki nálam is.

Xiaomi 13

(#2569) Macika66 válasza tomp (#2557) üzenetére


Macika66
addikt

Köszi!!!

(#2570) Erdmis


Erdmis
tag

Sziasztok!
7T-ről váltottam és volna pár kérdésem:
1. Jelenleg c61 eu van fenn és visszaolvasva az jött le, hogy vissza kell menni 11-re, hogy global-ra frissíthessek. Legalább is updater szerint is (picit eltoltam, mert legelőször dobozból kivéve mér ezzel kellett volna kezdenem, így belakva már kellemetlenebb lesz). Ha váltok, akkor az alábbi metódus helyes?
- 11-es eu rollback leszed
- updater apk-val telepít
- Op updater-rel global full zip leszed, telepít
- reset
2. Ha mégis maradok eu-n, akkor updater csak inkrementális telepítést enged full zip-et nem. Ez pontosan mit jelent?
3. Ram kezelés az ennyire gáz itt, vagy valami más gond van? Nova elég gáz + böngészőből kilépve mondjuk a beállításokba, majd vissza és újratölt... 7T-n nem volt ilyen, ezen ledöbbentem ( de 2-3 alkalmazást váltogatva ennyi újratöltéssel már régen találkoztam). Illetve alkalmazásból főképernyőre kilépve is olyan lassú, Nova is sokszor újratölt. Ram boost nem aktív.
4. 5G még mindig csak a 2-es sim-ben aktív, ha két sim-mel használom?
Egyelőre ennyi, még lehet lesz kérdés.
Köszi! :R

(#2571) XDAnonymus válasza Erdmis (#2570) üzenetére


XDAnonymus
csendes tag

1. 11 alatt szerintem nem feltétlen kell az updater apk telepítés csak 12 alatt, 11nél még frissítés menüben van local update. De egyébként szerintem így jó lesz igen.
2. Ezt nem teljesen értem, kifejtenéd?
3. Én gyári launchert használok legújabb global alatt, ott ennyire nem vészes a helyzet ha RAM boost ki van kapcsolva. EUs ROMmal több bug volt, nagy része nekem teljesen megszűnt legújabb globalt újralakva
4. Nálam mindig az éppen mobiladatra használt SIM esetén aktív csak az 5G, de ez lehet bármelyik, és mind2vel működik, pedig eredetileg kínai modell

(#2572) Erdmis válasza XDAnonymus (#2571) üzenetére


Erdmis
tag

1. Az updater apk-t a 11-re való visszatérésre értettem 12-ről.
2. Hiába állítom be oxigen updater-be, nem enged full zip-et feltenni. Csak inkrementális frissítést enged, illetve csak engedne, mert bootloader nyitva, illetve van root, ezért ota nem fog menni. Amit nem értek, hogy miért nem enged full zip-et :F . Azt írja vissza kellene mennem 11-re és onnan updater-rel vissza 12-re, de homályos, hogy miért. Így viszont mindenképpen vissza kell állnom és akkor már global-ra mennék, mivel nem tudok így sehogy frissíteni, ha jól értelmezem. Ezt nem tudom miért variálták meg, 7T-n sima full zip leszed és kész.
3. Az nem túl bíztató... Nem is emlékszem iyen rossz memóriakezelésre, pedig nem az első Oneplus-om. Egyébként bitang gyors, meg tetszi a készülék, de ez így kiábrándító... Lehet a global segítene valamennyit, bár nem értem, hogy miért más memória kezelésben.
5. Az szuper, még nincs 5G lehetőségem, így csak érdeklődtem ezügyben.
Köszi a válaszokat! :R

(#2573) XDAnonymus válasza Erdmis (#2572) üzenetére


XDAnonymus
csendes tag

1. Ja igen, az úgy van akkor ahogy írtad: vissza 11-re (frissítős apk-val), aztán 12 full frissítésből már engedni fogja feltenni a globalt (vagy amelyik verziót szeretnéd)
2. Ja, ha tippelni kell ez azért lehet, mert full frissítésből még nincs kint a legújabb, downgrade-elni meg nem enged akármilyen csomaggal. Valamiért néha sajnos full frissítés később jön, vagy egyáltalán nem is jön adott verzióból.
Ha incremental frissítést szeretnél root mellett telepíteni, akkor a Magiskben rámész hogy "uninstall magisk", majd "restore images", ez ideiglenesen eltávolítja a rootot, ezután fel tudod tenni az incremental frissítést. Fontos hogy még ne indítsd újra utána. Ha végzett a frissítéssel akkor a Magiskben (a frissítések után szokásos módon) "install to inactive slot". Ha ezzel is végzett indítsd újra, és meg is van a frissítés, megmarad a root is, nekem ez eddig mindig működött

Amúgy a 4-es szám kimaradt :P

[ Szerkesztve ]

(#2574) darkmann


darkmann
őstag

Tudom láma kérdés, de hogy tudom Android 12-nél megváltoztatni az egyes alkalmazások értesítési hangjait? Settings keresőbe is beírtam, az alkalmazások beállításainál is néztem, de nem találom. :F

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2575) Erdmis válasza XDAnonymus (#2573) üzenetére


Erdmis
tag

Nagyon köszi a hasznos válaszokat! :R
Még gondolkodom, mert nagyon kiábránító ez az állandó újratötés... Hétvégén, ha lesz hozzá kedvem, akkor lehet megpróbálkozok a global-al. Bár igazából mostani felindultságomból inkább visszaküldeném. Ha most jelent volna meg, akkor azt mondom majd reszelgetik még, de így másfél év után ilyen gyatra memóriakezelést :((( . Minden újratölt, kilépek főképernyőre szép lassan töltődnek vissza az ikonok, rányomok egy alkalmazásra, akkor jobb esetben a beállítások, rosszabb esetben a op launcher jön be, ez ultragáz. Kár, hogy elvitték a 7T-met, maradna az, ez meg menne vissza...
"Amúgy a 4-es szám kimaradt" - sorry, kapkodtam kicsit :DDD

darkmann

Jó helyen kerested. Alkalmazásinfó - értesítések kezelése-egyéb-rendszer alapértelmezett csatornája. Itt a csengőhangnál tudod módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#2576) novinyul válasza Erdmis (#2575) üzenetére


novinyul
veterán

Azt nálad ezt hogy csinálja :F Nálam minden a memóriában marad, fontosabbak lakat alatt :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2577) Erdmis válasza novinyul (#2576) üzenetére


Erdmis
tag

Hát ez az :)
Memóriában ott van, csak pl. böngészőből kilépek, megnyitok 2 másik alkalmazást, vissza böngészőbe és újratölt, vissza a másik alkalmazásba, újratölt... Nova főképernyőjére lépve mint a diavetítő úgy töltődnek újra az alkalmazásikonok. Lakatolt alkalmazásnál is ez a helyzet...
Szóval mindenképpen kell egy reset, de akkor már rápróbálok a global-ra. Valami nem kerek, de pár napja vettem ki a dobozból, szépen telepítettem minden frissítés, nem értem mi a gond. Ram boost kikapcsolva, stb :F

(#2578) novinyul válasza Erdmis (#2577) üzenetére


novinyul
veterán

Böngésző lapok még másnap is megnyitva vannak nálam. Szerintem húzd újra :K

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2579) dl650 válasza novinyul (#2578) üzenetére


dl650
tag

+1. Nálam sincs gond. Igaz én nem használok Novát így nem tudom, hogy milyen lenne azzal, de a gyári teljesen jól működik. Gyors a teló. A RAM boost nálam ki van kapcsolva.

(#2580) kazsolt


kazsolt
tag

Sziasztok!
Oneplus 6 ról váltanék egy nagyobbat. 9 pro-t néztem ki.
Úgy látom itt már megy a hekkelés :) VISZONT, engem az érdekelne, hogy a long term használata milyen a telónak. Pozítiv és negatív dolgok érdekelnének. (amit még esetleg néztem az a Xiaomi 12....)

(#2581) Erdmis


Erdmis
tag

Na tegnap eljátszottam a visszaállással a szó legszorosabb értelmében :o
A lényeg, hogy egyelőre úgy tűnik minden rendben a memória kezeléssel, gyors minden.
Viszont érdekes ez a downgrade-update folyamat, bár biztos velem van a baj:
- eu rollback-el álltam vissza
- egy frissítést még rendszerrel felraktam (verziót nem tudom)
- következő opció kettő is volt: rendszer által eu c47, vagy updater által global c48. Utóbbit választottam, természetesen full zip formájában. Eddig ok :)
- itt jöttek az anománilák és a tanácstalanság. Korábban írta itt valaki, hogy c48-ról mehet a c61 full zip-ből. Igen ám, de olyat sehol nem találtam. C62 rendszer és updater szerint volt csak. Rendszer 1.6GB, updater 148MB és csak inkrementális! Ez gyanus volt, illetve c62-höz még nincs boot img, tehát kilőve...
- így root c48-on, majd a rendszer által felajánlott 1.6GB-os frissítést tettem fel.
- működik minden, de érdekes, hogy mindenhol le2123 c62-t ír verziónak. Updater szerint jelenleg full zip c48 a friss (4.9GB), inkrementális opcióval meg c62 (148MB :U ). Rendszer szerint nincs frissítés természetesen...
Most akkor Eu-ra visszamentem volna? :B Én már nem láttam át, jól megvariálták a korábbi verziókhoz képest :(((

(#2582) gretzky77 válasza Erdmis (#2581) üzenetére


gretzky77
veterán

Sztem Globalon vagy mert EU -ra még c61 van illetve 05.05 a biztonsági!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2583) dl650 válasza Erdmis (#2581) üzenetére


dl650
tag

Érdekes! Talán globalon vagy... Ha még nem laktad be teljesen csinálj egy teljes gyalut. Talán az megoldja. Én is globalon vagyok és 2125-öt ír. C62 szerintem még nincs Eu-n. Én is valamikor még C40 valahánynál tértem át Globálra és onnantól már gyári OTA jött. Teljesen elégedett vagyok vele. A gyári OTA előbb jelenik meg mint az Updaternél.

(#2584) Erdmis


Erdmis
tag

Global lesz, szerintem is, csak elég érdekes :U
Belaktam már, a sok frissítés miatt már nem nyomnék megint a reset-re... Igazából nem zavar, csak megtévesztő, illetve érthetetlen. Valószínű, hogy a build szám nem írodott át, ahhoz kellett volna szerintem a full zip.
Mindegy, root okés, kezdeti anomáliák megszűntek, most pöpec minden, gyors mint a villám, elégedett vagyok :) .
Pár napig azért hajtom még, remélem nem lesz gond. Egy van, de az nem tragédia (7T-n se működött soha): az a horizont light (igaz amíg nem léptem 12-re, addig itt működött :DDD ).

(#2585) surgery


surgery
senior tag

Sziasztok a gyári tok milyen minőségű használta valaki?

(#2586) tomp válasza Erdmis (#2581) üzenetére


tomp
félisten

Nekem is ezt írja pedig én globalon vagyok!
A frissítő 2125-öt rak fel de 2123-at ír ki utána. Nekem EU-s A12 nem is volt fent soha. Bétáról egyenesen 2125-öt telepített a rendszer.

(#2587) novinyul válasza surgery (#2585) üzenetére


novinyul
veterán

Teljesen használható, aztán közben meg úgy is veszel rá majd másikat.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2588) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!!
Abban kérnék segítséget hogy az Alza üzletben lett véve a telefonom, ÉS az mit jelent hogy "AZONNALI TERMÉKCSERE GARANCIA " ???
Ez szerepel a számlán.

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#2589) gretzky77 válasza Indian74 (#2588) üzenetére


gretzky77
veterán

Sztem ez azt takarja,hogy hiba esetén nem javítgatják, hanem kapsz egy új készüléket!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2590) Indian74 válasza gretzky77 (#2589) üzenetére


Indian74
senior tag

:R Köszönöm válaszod.

NAGYPAPA

(#2591) Indian74


Indian74
senior tag

Egy fontos kérdés???
Most állítottam vissza android 11 re Oxigen OS 11.2.10 LE 15AA van de most ajánlotta fel a frissítést 48 ra...
Az lenne a kérdésem hogy ha usb-c fülhallgatót csatlakoztatok, és bekapcsolom az OTG-t, miért kapcsolódik ki 10 perc után????Az írja csak akkor kapcsolódik le ha tétlen az OTG, vagyis nincs használatban. :Y

NAGYPAPA

(#2592) gretzky77 válasza Indian74 (#2591) üzenetére


gretzky77
veterán

Ezt az OTG dolgot már valaki kérdezte korábban, ha jól emlékszem a fejlesztői beállításoknál kell valamit kapcsolni!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2593) Indian74 válasza gretzky77 (#2592) üzenetére


Indian74
senior tag

Megtaláltam, android 11 nél bekacsolva ha tétlen akkor kikapcsol, vagyis ha nem használom, nincs rádugva füles...és mégis 10 perc elteltével lekapcsol, érdekes.
Bár most frissítettem 12-re ott kíváncsi leszek ezt fogja-e csinálni. :F
:R

NAGYPAPA

(#2594) surgery


surgery
senior tag

Gyári fólia hogy bírja?

(#2595) tomp válasza Indian74 (#2591) üzenetére


tomp
félisten

Ha a rádugott füles csak akkor működik ha az OTG mód aktív akkor a fülesben lévő DAC nem kompatibilis a rendszerrel és nem ismeri fel. Ezért is kapcsol ki mivel nincs fájlművelet.
Kompatibilis DAC esetén nem kell OTG-t kapcsolni.

(#2596) Indian74 válasza tomp (#2595) üzenetére


Indian74
senior tag

Köszönöm akkor értem mi a probléma...akkor a akg fülesem nem az, nem DAC kompatibilis, és ez baj számomra :F :R
Meg az Android 12-ben megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#2597) Land


Land
veterán

Üdv! Már kezdtem megelégedni a C61-gyel, erre 1 napja hibás bugba futottam. Hívnak telefonon, csörög a telefon, de a képernyő lezárt állapotban van, mintha nem is hívnának. Ha feloldom a képernyőt, akkor sehol sem találom a hívás felvevő felületet. Power gombbal lerakom, majd 10-15 sec után jelenik csak meg a hívásnaplón, hogy volt 1 nem fogadott hívásom. Újraindítás sem oldotta meg. Hallottatok már ilyen hibáról?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#2598) Land válasza Land (#2597) üzenetére


Land
veterán

Megvan. Le volt tiltva az értesítés a telefon appnál. De hogy miért, azt nem tudom...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#2599) darkmann


darkmann
őstag

Nekem is van egy "bug", ami már C48-on is megvolt, és a C61-ben is megmaradt, de nem "First World problem", csak kicsit zavaró. A beállításokban az akkumulátor üzemidőnél többször hibásan mutatja az utolsó töltés óta eltelt időt, és a bekapcsolt képernyőidőt. Most legutóbb ma reggel, amikor ránéztem, 12 órát mutatott a legutolsó töltés óta eltelt időnek, és 32 percet a képernyőidőnek 33%-os töltöttségnél, pedig két nappal ezelőtt, hétfő este töltöttem, és azóta volt legalább 2 órányi navigáció, kb. 0,5 óra FB és 1 óra játék. A grafikonon ráadásul látszik, hogy nem akkor volt töltve, amit kiírt utolsó töltési időnek. :F

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2600) ghiottone


ghiottone
nagyúr

C62-es frissítés megjelent az EU-s modellekre is.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.