Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) bloggiold válasza novinyul (#2795) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Hívás rögzítés megy rajta a szokásos mókolás után? Alapszolgáltatás, kell a munkámhoz.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#2802) novinyul válasza bloggiold (#2801) üzenetére


novinyul
veterán

Szia,
Én nem használok hívás rögzítést :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2803) tomp


tomp
félisten

Hello everyone,

Thank you for participating in the Open Beta for OnePlus 9&9 Pro. All the bugs and comments we already received and sorted these for further iteration.

We also want to take this opportunity to clarify that we took off the OBT1 links for the OP9 series because there is a bug in the OBT1. Besides, the OP9 series now is in the process of preparation for OBT2 which is expected to be released in mid-to-late October.

Thank you for all the support and these really mean a lot to us.

Never Settle.  

(#2804) qltsar válasza tomp (#2803) üzenetére


qltsar
addikt

"because there is a bug in the OBT1" Gondolom akkora baki, hogy inkább nem akarták leírni :DDD.

(#2805) tomp válasza qltsar (#2804) üzenetére


tomp
félisten

Volt, hogy teljes adatvesztést okozott a frissítés.
Bluetooth párosításnál előfordulhat crash.
E kettő bug már elég ahhoz, hogy leszedjék.

(#2806) qltsar válasza tomp (#2805) üzenetére


qltsar
addikt

Ezt értem, de akkor gondolom odaírták volna.

Visszarakom a 12-t, megnézem, hogy ott is rossz e a PlayStore.

Amúgy annyit sikerült WiFin kicsikarnom belőle, ha 10 secre átrakom repülő módba, akkor le tudok szedni vele 1db alkalmazást, utána beragad a többi frissítése / letöltése.

7T-n hibátlanul működik.

Értesítések néhány alkalmazásnál visszajöttek, de csak úgy, hogy uninstall-reinstall, de ezt egyesével nem fogom végigjátszani...

Amúgy tegnap azt néztem, hogy csak a linkeket szedték le, de letölteni még le lehet őket OP oldaláról, ha megvan elmentve valakinek. Ha valaki lemaradt, és ki akarja próbálni a 13 OBT1 EU-t és leszedi OP az eredeti helyéről, szívesen megosztom.

[ Szerkesztve ]

(#2807) qltsar válasza qltsar (#2806) üzenetére


qltsar
addikt

Rollbackkeltem 12-re, ugyanez a helyzet. 40 perc alatt sikerült feltelepítenie 5db alkalmazást, és kb. 80 fail-elt, vagy could not restore-ra futott. Alap rendszeralkalmazások frissítései továbbra sem mennek. Mobilinternetről ugyanez a helyzet. Csak vezetékesen hajlandó telepíteni PlayStore-ból a telefon.

Speedtest teljesen normális, általános böngészés, streaming tökéletesen működik.

Clean install, nincs bekavarás OnePlues swtich-el, csak cloudból húzná vissza az alkalmazásokat.

Próbaképpen downgradeltem 12-ről 11-re.

Pöpecre megy WiFin és mobilneten is a PlayStore telepítés, és visszaállítás, ezzel így elengedném, hogy fiókspecifikus a probléma, ráadásul nincs magyarázat arra, hogy kábeles internetről miért működik 12 és 13 alatt és WiFivel / mobilnettel pedig nem.

Kezdem feladni, és gondolkodni a visszaküldésen, bár ha véletlenül az USB C dokkolómat nem kötöttem volna rá töltés céljából, és az nem vált át vezetékes netre valószínűleg már rég megléptem volna ezt.

Még megpróbálok egy teljesen tiszta telepítést cloud visszaállítás nélkül, hátha úgy telepít, de 99%-ig biztos vagyok, hogy úgy sem fog. :W

(#2808) novinyul válasza qltsar (#2807) üzenetére


novinyul
veterán

Rendesen sz.pat téged ez a telefon :U Én 12-l mentem vissza 11-re mert szétcsúszott a rendszer, de ennyire azért nem szivatott mint téged.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2809) qltsar válasza novinyul (#2808) üzenetére


qltsar
addikt

Na ezt magyarázza meg valaki nekem.

Végigment WiFivel a setup 12 és 13 alatt is, úgy, hogy a 7T-m volt a WiFi Hotspot.

Úgy tűnik, hogy valamit lényegesen megváltoztattak 12 és 13 alatt, tippre kernel-driver szinten, és akármit állítok a routeremen nem hajlandó normálisan működni.

A 7T-ől működött többféle titkosítási móddal, valamint 2.4 GHz és 5 GHz-en is.

Holnap lehetőségeim szerint megpróbálom egy másik routerrel is, viszont ettől még ötletem sincs, hogy mobilnetről miért nem működött a setup / letöltés / frissítés, most megyeget. :F

[ Szerkesztve ]

(#2810) Algotis


Algotis
addikt

OOS12-n meg lehet valahogy oldani, hogy ha megy valami médialejátszás a háttérben (pl. Spotify), akkor a zárképernyőn megjelenjenenek az értesítések is mellette, ne csak az adott médialejátszót irányító izé?

Fogalmazhattam volna úgy is, hogy ha valami média lejátszása van folyamatban, akkor a zárképernyőn nem látszik semmi más értesítés... Kezd rohadt zavaró lenni.

Androidos Outlookból küldve

(#2811) qltsar válasza Algotis (#2810) üzenetére


qltsar
addikt

Nálam ilyen:

Azt vettem észre, hogyha akkor kapsz értesítést, amikor fel van oldva a kijelző, majd lezárod, akkor csak az AOD-n fog látszani, hogy van nem olvasott üzenet, a "két koppintásos" záróképernyőn nem.

(#2812) Algotis válasza qltsar (#2811) üzenetére


Algotis
addikt

Na ez király, nekem a médialejátszós sávot nem dobja arrébb, és semmi más értesítést nem jelez ott ki. Csak a kijelző tetejéről tudom meg, hogy érkezett valalmi... Te csináltál valamit, vagy default ilyen?

Androidos Outlookból küldve

(#2813) qltsar válasza Algotis (#2812) üzenetére


qltsar
addikt

Semmit. Mas lejatszoval is ezt csinalja, vagy csak Spotyval?

Nalam YT Music van.

(#2814) Algotis válasza qltsar (#2813) üzenetére


Algotis
addikt

Bármilyen lejátszóval :( na majd ha lesz OOS13, akkor felrakom úgy, hogy előtte letisztítom a telót teljesen meg ilyenek, mert ez a telefon mióta kivettem a dobozból még nem volt soha resetelve, wipeolva, stb.

Androidos Outlookból küldve

(#2815) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Van egy AudioQuest Beetle bluetooth DAC-om, amin keresztül autóban tudok telefonról zenét hallgatni. Az előző telefonom (OP7TPro) gond nélkül rátalál és csatlakozik rá, de a 9Pro nem látja. Feltűnt, hogy a 7TPro jóval tovább engedi a BT eszközök keresését, míg a 9 kb 5-10 mp alatt leállítja a keresést. Van valami lehetőség arra, hogy akár manuálisan áthúzzam a másik készülékről a párosított BT eszközt, vagy manuálisan csatalkozzak, vagy valahogy megnyújtsam a keresési időt?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2816) tomp


tomp
félisten

OTP app frissítés után:

Az a poén, hogy rámentem a Bezár gombra, újra elindítottam az appot, megadtam a fiók adatokat, újra regisztrálta a telefont és megy tökéletesen.
Lehet a SafetyNet API kivezetése kavart be?

(#2817) qltsar válasza tomp (#2816) üzenetére


qltsar
addikt

Nalam 2.67.0 - A12 alatt mukodik.

(#2818) tomp válasza qltsar (#2817) üzenetére


tomp
félisten

Most már nálam is. Csak frissítés után reklamált 1x de azóta is megy tökéletesen.

(#2819) qltsar válasza tomp (#2818) üzenetére


qltsar
addikt

Na, nalam ma krepalt be az NFC. Bar miota visszatettem OBT1-et nem fizettem, de Simple, es gPay-George-val elhasalt a terminal (nem tamogatott kartya), Revo megy...

(#2820) tomp válasza qltsar (#2819) üzenetére


tomp
félisten

Az nem android specifikus hiba volt.
Én egész nap mindenhol tudtam fizetni Wise Visa-val.

(#2821) qltsar válasza tomp (#2820) üzenetére


qltsar
addikt

Ujraregisztraltam a kartyakat...tovabbra sem megy. Valami a dirty flashnel csuszhatott el, mert clean installal tudtam fizetni mindket bank kartyajaval. Tudod esetleg, hogy melyik lehet pontosan annak a servicenek a neve aminek az adata / cache-e bezavarhat? :R

(Simpe-t, George-ot teljesen cleareltem.)

[ Szerkesztve ]

(#2822) beer1


beer1
aktív tag

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok és szóba jött a 9 pro, s22+.
Szerintetek melyik a jobb készülék, akinek van tapasztalata mind a kettővel tudna segíteni ?
Fontos lenne a szép kijelző, jó üzemidő, stabil működés, valamint a megfelelő támogatás, frissítés.
Ezen szempontok alapján melyik lenne jobb választás ?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#2823) ghiottone válasza beer1 (#2822) üzenetére


ghiottone
nagyúr

S22+-om volt. Kicsit darabosnak éreztem a proceszorát és jobban melegszik, mint az sd888 + térerőben minimálisan gyengébb. Nálam viszont a pwm miatt ment is vissza 1 nap után. Itt se bírom az alacsony pwm-t, így sima 9-esem van.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2824) Vikooo válasza ghiottone (#2823) üzenetére


Vikooo
addikt

Lehet annyira nem releváns amit írok de hátha segít...S22+ t vettem, sajnos egy hibás kijelzoset fogtam ki de nem is ez a lényeg hanem, hogy az ultrahangos kijelző alatti ujjlenyomat olvasó üveggel használva tragédia. Amit rendeltem hozzá egyáltalán nem olvasta az ujjamat (regisztrációnál se mozdult meg) viszont amit rarakattam azzal már működött de brutal pontatlan volt, 10/1.

Ha neked ez szempont akkor ne S22 legyen, nekem ez deal breaker volt. Vagy nem teszel rá semmilyen kijelző védelmet.

Viszont szerettem volna Samsung vonalon maradni a support és a 3x tele lencse miatt és mivel az ultrahangos olvasó miatt a 22 széria kimaradt így maradt a 21FE.

Ahogy fentebb is irtak, ha a PWM alacsony frekvenciajara érzékeny vagy akkor a 21FE se lesz jó, az is 240Hz körül van. OnePlus 9 320Hz.

(#2825) beer1 válasza Vikooo (#2824) üzenetére


beer1
aktív tag

Ez a pwm mit is jelent pontosan?

(#2826) beer1 válasza beer1 (#2825) üzenetére


beer1
aktív tag

Meg ami érdekelne, hogy a 9-től mennyivel jobb a pro? Valamint a támogatás frissítésekről mit kell tudni? Meddig támogatott, kap rendszeresen frissítést és ezek jól működnek ?
Továbbá az ökoszisztéma mennyire kiforrott ?

(#2827) Linkin1994 válasza beer1 (#2826) üzenetére


Linkin1994
senior tag

9 Pro jobb kamera és gyorsabb vezetélnélküli töltés QHD+ panel
Az OP 3 Főverziót ad és 4 év biztonsági updatet. Biztonsági update két havonta szokott lenni. Bár most hogy egységesített rendszert használnak az Oppo-val így gyorsabban jönnek az updatek.
Pl 13-as béta van már a 9-es szériára Október-November környékén már stabil is lesz.

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#2828) Vikooo válasza beer1 (#2825) üzenetére


Vikooo
addikt

Pulse Width Modulation. Egy szar megoldás a fényerő csökkentésére úgy, hogy bizonyos frekvencián villogtatja (ki-be kapcsolja) vagy a LED háttérvilágítást (LCD -nél) vagy a képpontokat (OLED -nél).

Régebben már átálltak a DC dimmingre nem tudom ez miért halt ki.

A TV -m nél is 960Hz ami jónak mondható viszont bizonyos beállítások és képmódoknál ez 120Hz -re esik vissza ami már zavaró, főleg perifériából.

LED szalagokról nem is beszélve ahol kb 2Hz minimum fényerőn :D

[ Szerkesztve ]

(#2829) Vikooo válasza beer1 (#2826) üzenetére


Vikooo
addikt

[link]

A QHD+ felbontás overkill szerintem, többet fogyaszt. A felbontás-állítás (redukálás FHD+ -ra) max a GPU -ról veszi le a terhet, a fizikai pixeleket ugyan úgy el kell látni naftával :)

Oldalra lehajló kijelző a Pro -n, véletlen érintések, nincs rá megfelelő üvegfólia stb.

Kamera terén -ami nekem fontos- az a 3.3x tele lencse, ez nincs a sima 9 -en. Főkamera elvileg ugyan az, valamiért nem ír OIS -t a sima 9 -nél.

Simában nincs IP védelem, műanyag a keret.

(#2830) novinyul válasza Vikooo (#2829) üzenetére


novinyul
veterán

Fő kamera Oneplus 9 IMX689 - 9Pro IMX789
Ultra széles megegyezik IMX766

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2831) realist válasza beer1 (#2822) üzenetére


realist
őstag

Hasonló gondolatmeneten keresztül néztem szintén ezt a kettőt, majd a végén vettem egy oppo find x5 -t :D

(#2832) Vikooo válasza novinyul (#2830) üzenetére


Vikooo
addikt

Köszi, igen akkor csak a méret és a felbontás ugyan az :)

(#2833) xcsabo válasza Vikooo (#2828) üzenetére


xcsabo
senior tag

A DC dimming állítólag sokat ront a színeken. Nekem P30 pro-m van (nézegetem az OP9PRO-t ezért olvasgatom a fórumot) és berakták egy frissítéssel a PWM-helyett a DC dimming opciót. Ha bekapcsolom, tényleg csökken a villogás, de fakóbbak (kevésbé kontrasztosak) lesznek a színek. Igaz a P30 pro-ban noname Oled panel van. Valszeg egy samu panelen jobb lenne a helyzet.

(#2834) HSM válasza xcsabo (#2833) üzenetére


HSM
félisten

A 8 Pro-n is volt DC a Samsung panellel, de az is szvsz villog, csak kevésbé. Mintha feltekerném a fényerőt PWM-el, olyan érzésre. Kis fényerőn pedig teljesen eltűnnek így a sötét árnyalatok. Mondjuk ha valakinek érzékeny rá a szeme, még mindig jobb lehet.

(#2835) Vikooo válasza xcsabo (#2833) üzenetére


Vikooo
addikt

Na ezt nem tudtam, köszi!

(#2836) Macika66 válasza Vikooo (#2829) üzenetére


Macika66
addikt

Tökéletes edzett üveg van rá, a Nillkin is gyárt és a SmartDevil is. Mindegyik 100%-os!

Véletlen érintésem nem volt, amióta íves kiejlzős telefonom van, azaz Huawei P30Pro, Xiaomi Mi11 Ultra, 1+ 9 Pro....

A febontásban igazad van, a redukálásban csak félig.

A többiben mindben.

(#2837) tomp válasza Macika66 (#2836) üzenetére


tomp
félisten

Te milyen üveget használsz rá illetve hol vetted?
Nekem még a gyári fólia van rajta de már nagyon megviselt...
Ideje lenne rárakni valamit. :DDD

(#2838) Macika66 válasza tomp (#2837) üzenetére


Macika66
addikt

A Nillkin 3D DS+ Max a létező legjobb üveg. Igaz, nagyon drága.
Ez full Glue rendszerű. Van hozzá felrakósablon is, ha vigyázol, hogy ne legyen poros alatta, akkor örökélet. Az első ráejtésig.

A SmartDevil a másik (mindkettő van itthon), ez is drága, de ez UV-löttyös, szintén felrakósablonos, kifolyt UV-lötty felitatós, tökéletes.

Mindkettő 100%-os, ez utóbbit könnyebb felrakni, talán nem vonzza annyira a port.

Használatban mindkettő tökéletes!

(#2841) dl650


dl650
tag

Éppen most jött meg az OTA C65 globálra.

(#2842) tomp


tomp
félisten

Sikerült megoldani android 13 alatt az USB Audio Player Pro Hi-Res drivert.
Én meg meguntam és inkább lett dedikált lejátszó.
Így legalább a kedves Google nem kavarhatja a sz.rt az eddigi jól működő rendszeren...

(#2843) qltsar válasza tomp (#2842) üzenetére


qltsar
addikt

Én meg rollbackkeltem 12-re az NFC miatt.

Dirtyflash = Instant NFC break.
Clean install = ~1 napig működött az NFC, majd teljesen megadta magát. A fejhallgatóm is NFCs, a párosítás 13 alatt nem működik, 12 alatt simán működik, fizetéssel együtt.

Valahogy a kamerát is gyengébbnek éreztem 13 alatt, az akksit meg sokkal jobban ette nálam, mint 12, remélem, hogy már beta2-re kijavítják ezeket a problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#2844) tomp válasza qltsar (#2843) üzenetére


tomp
félisten

Nálam szerencsére az NFC működik.
Kamera gyengeség mint olyan az nálam csak az új Film módot érinti. Látszólag HLG-ben rögzít miközben mégsem.
Ami viszont zavart, hogy ha kamerázok és váltogatom a módokat és szenzorokat akkor szerette kidobni a zenelejátszó appokat.
Ez szerencsére megszűnt azzal, hogy a másik zsebemben ott a lejátszó. De ez azért eléggé kellemetlen volt.

Nálam az akksi jobb mint 12-n volt. De majd lassan úgyis megy akksi cserére. Szerintem majd január környékén.

(#2845) xcsabo


xcsabo
senior tag

Sziasztok. Nem tudom, kérdeztem e már, de a legújabb gyári ota fw-rel milyen
kijelző/akku időket produkál a telefon? Nekem most egy p30 pro van. Két napot bír átlag használattal és 3-4 óra képernyőidővel. 4g, bt, gps bekapcsolva. Fotózás, zene hallgatás. Játék semmi. Egy napot akkor bír akkor, ha 6-8 óra a sot.

(#2846) Varszegig válasza xcsabo (#2845) üzenetére


Varszegig
veterán

A P30 pro nekem is kibírt 2 napot, de azt brutális agresszív memóriakezeléssel éri el (kb. mindent futó processzt kiöl.)
A 1+ simán hozza az 1 napot, és me, olyan agresszív.

(#2847) XDAnonymus válasza tomp (#2844) üzenetére


XDAnonymus
csendes tag

Szerintem a memóriakezelésben elrontottak valamit az első béta OOS13-ban, mert nekem is ilyeneket csinált mikor kameráztam. A RAM kibővítést bekapcsolva a beállítások közt azt hiszem megoldotta (Root mellett ehhez terminálban kell 2 parancsot kiadni, XDAn van hozzá leírás), de remélem OpenBeta2-ben már javítani fogják ezeket

(#2848) darkmann


darkmann
őstag

Nekem tegnap megjött EU-ra a C65, és megjelent a VoLte felirat. Yettel hálózaton vagyok, eddig ezt nem láttam.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2849) Mosqu!to válasza darkmann (#2848) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nekem meg amikor megvettem a telefont még volt VoLTE feliratom, most meg már nincs egy pár hete. Voda hálózat. Van valakinek tippje, hogy hová lett?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2850) xcsabo


xcsabo
senior tag

Basszus majdnem ma vettem egy ilyen készüléket alig használtan), de miközben az árakat nézegettem a neten rákavarodtam a német amazonra és elolvastam az értékeléseket kíváncsiságból. Durván sok negatív értékelés van - és főleg Oneplus fanoktól. Rendre azt írják, hogy soha többé. A legtöbb azt írja, hogy a 12-es frissítés után belassult, akadozott, a kijelző lekapcsolt, de a készülék működött közben és ezerrel forrósodott. Vagy, hogy pl. a névjegyek rendezését nem jegyzi meg. Ami a legfájóbb, hogy egy csomóan hardver hibákról írnak, meg extrém akku merülésekről. Mennyire megalapozottak ezek szerintetek? Kíváncsi vagyok a véleményetekre, ugyanis nem tettem le teljesen a vásárlásról. Csak elbizonytalanodtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.