Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) tomp válasza Algotis (#1150) üzenetére


tomp
félisten

Factory reset óta 1bugot sem találtam. Az 5G crash-t most ne vegyük ide az más téma.

Android 12 újratelepítés már nagyon ilyen! Fiókba való belépés után az egy dolog, hogy felrakta a használt appokat de minden beállítást is visszaállított. Azaz az appokat elindítva úgy indultak el mintha nem lett volna factory reset. Csak a Google appokat kellett beállítanom.

(#1152) unicumnext válasza tomp (#1151) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Ez jól hangzik végre kidobhatnák nem bétásoknak is, akkor én is factory resetelek

(#1153) bloggiold válasza unicumnext (#1152) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Ráérnek akkor is kidobni, amikor már minden alkalmazás pl. telekom app és egyéb szolgáltatók alkalmazásai támogatják a 12-es droidot. Na meg persze portolva lesz a OnePlus gyári, hívásrögzítős telefon alkalmazása. A minden telefonba kötelező Google tárcsázó, mindenre alkalmas, csak ép telefonálásra nem

https://fontecone.blog.hu/

(#1154) Algotis


Algotis
addikt

Egy Buds Proval bővült a OnePlus kollekcióm, hát ez valami hatalmasat szól.
Visszaolvastam a róla írt dolgokat, elvileg pár nap használat után lesz majd az igazi, de hát ez már így is lenyűgöző :D 20% offal szerintem igazán megérte az árát.

Androidos Outlookból küldve

(#1155) tomp


tomp
félisten

Android 12 C39 build alatt megbolondult a kamera app. Se vakut, se HDR-t, se AI-t se semmit se enged kapcsolni ami a felső sorban van. A kamera beállításai se megy. Szerintem mi lett ezzel?
Factory reseten kívül mindent próbáltam. Azt viszont nem csinálnám meg mert nem vagyok otthon.

(#1156) unicumnext válasza tomp (#1155) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Látom Facebookon sem kaptál mástól választ.
Kíváncsi vagyok factory megoldja e majd, de gondolom igen.

Most olvasom nem te vagy az egyetlen OnePlus fórumban panaszkodnak a c39re hogy sorra megy tönkre a kamera app

[ Szerkesztve ]

(#1157) tomp válasza unicumnext (#1156) üzenetére


tomp
félisten

Hmm akkor nem egyedi bug.
Ami a lényeg, hogy rájöttem ha lefelé húzom a kamera képen az ujjamat akkor bejön az egyszerű nézetes beállítás. Azaz tudok makró módot állítani, kamera app beállítását meg tudom nyitni és videó módban a felbontást/fps-t tudom állítani. Ez így nekem elég.
Fotóban a HDR és AI pedig default On.
Este az AI nem rossz de ha egyéni fénymérést adok meg rögtön kikapcsol ami nappal hasznos mert az AI hajlamos túltolni a szaturációt.

(#1158) dl650


dl650
tag

Sziasztok! Végre használom a Kariajándékomat! Egy kérdésem lenne: Hogyan lehet a Google tárcsázót (vagy mit) root nélkül törölni? A One Plus tárcsázót már letöltöttem,de a másik förmedvény még meg van és el szeretném tüntetni.

(#1159) tomp


tomp
félisten

Kijött a C40-es build!
Elméletileg az 5G fixet tartalmazza!

(#1160) hedgehog válasza tomp (#1159) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ez látszik az Oxygen updaterben is, a Stable channelen?
Én stable 11-ről incremental updateltem az Oxygen updaterrel, viszont az most azóta azt írja, hogy unsupported a device :D
Nem sok kedvem van a full wipe-hez, de ha muszáj, az lesz... (van egy-két játékom ami nem menti magát a felhőbe, ezért annak bukta ha wipe lesz)

-- aka p3d3str1an

(#1161) unicumnext válasza tomp (#1159) üzenetére


unicumnext
aktív tag

NA és EU között van valami különbség? Komolyan most is azt látom csak az NA és IND szoftver jött ki.

(#1162) tomp válasza unicumnext (#1161) üzenetére


tomp
félisten

Csak annyi, hogy az EU-s megfelel a kedves EU szabályozásának.
Pl GDPR, maximális hangerő, stb. A globális romnak csak előnyei vannak.

(#1163) unicumnext válasza tomp (#1162) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Szóval akkor hátrányom nem igazán lehet.
Nah akkor ha hazaérek lehet mókolok, és akkor nyomok egy wipeot is.

(#1164) unicumnext


unicumnext
aktív tag

NA C36 full romról tud valaki küldeni egy linket, hirtelen nem találom.

(#1165) tomp válasza unicumnext (#1164) üzenetére


tomp
félisten

Miért szeretnéd a C36-ot felrakni?
OxygenUpdater leszedi a legutóbbi full rom zip-et.

(#1166) unicumnext válasza tomp (#1165) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Jogos, mondjuk az is C36 kezdi, mivel a többi nem lett kiadva csak inkrementálisan.

(#1167) tomp válasza unicumnext (#1166) üzenetére


tomp
félisten

Felraktam az OxygenUpdatert és érdekes mert a globális 9 Pro-ra valóban C36-ot hoz de EU-s 9 Pro-ra C38-at. :DDD
Ez a full mivel 4GB!
Szerintem próbáld meg a C38-al kezdeni. Úgyis frissíteni fog C40-re. Bétáról frissített nekem a rendszer "C"-re azaz biztosan nem EU-s hanem globál.

(#1168) unicumnext válasza tomp (#1167) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Most C38 EU vagyok. Pont emiatt akarok váltani mivel ez egy f*s. De csak úgy engedi hogy ha globális akarok átállni hogy C36 először. C38 se hivatalos EUra ezért utána nem kapta meg egyik frissítést sem.

(#1169) dl650 válasza dl650 (#1158) üzenetére


dl650
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#1170) Dragon27


Dragon27
senior tag

Pár hónapja felraktam a OxygenUpdater ami nemrég felfrissítette 12 androidra a mobilt. valami 4gb volt. De most vettem észre, hogy OxygenUpdater figyelmeztetése szerint nem OxygenOS fut a mobilon és a rendszerfrissítés csak Oxy.. OS-n futtatható.
A kérdés kijön egy új frissítés akkor :F
Ha kiszedem a OxygenUpdater appot akkor kapok frissítést :F
A beállítás/infó/szoftverfrissítésnél :F manuálisan nem lehet frissíteni :F (csak ellenőrzés)
Nem szeretném legyalulni az androidot + appokat nulláról kezdeni

(#1171) Linkin1994 válasza Dragon27 (#1170) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Azért írja ki mert más codebase semmit nem jelent de már dolgoznak rajta

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1172) Dragon27


Dragon27
senior tag

Akkor jó :)

(#1173) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Én is frissítettem a c38-ra a telefont! c40-t felajánlja az updater! Le is tudom tölteni, de telepíteni nem tudtam, mert a helyi telepítés eltűnt! Hogy tudom felrakni akkor így? Köszi! :R

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1174) taletale válasza PeteePeti (#1173) üzenetére


taletale
tag

Ezt kell leszedni és felrakni. :) Ez nálam is volt anno, mielőtt downgradeltem..

https://oxygenos.oneplus.net/OPLocalUpdate_For_Android12.apk

https://www.rprna.com/updates/oxygenos/oneplus-9-android-12-december-30/

[ Szerkesztve ]

OnePlus 5T 8/128GB -> OnePlus 9Pro 12/256GB

(#1175) tomp


tomp
félisten

Úgy tűnik a C40-el tényleg sikerült javítani az 5G crash-t.
Több cellával is teszteltem és nem volt hiba. :C

(kamera újra normálisan működik. Reagál az érintésre a felső menüsor)

(#1176) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

Ha valaki az EU verziót várja annak itt az oka hogy miért késik
Hey everyone,

We noticed quite a few users from Europe are asking when a build for them will be available. Rest assured the Software team is working hard to release it as soon as possible and will be released gradually in January 2022.

To provide you a bit of context as to why the European builds are being released separately, this is due to a stricter Technical Approval process in the EU. The build requires certification from multiple stakeholders (different carriers in different countries) which makes the process take longer for this region.

Thank you for your understanding.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1177) tomp válasza Linkin1994 (#1176) üzenetére


tomp
félisten

Nem lennék meglepve ha az 5G mizéria is beleszólna.
Az egyik hazai szolgáltatótól van infóm, hogy mit generált 5G crash alatt a hálózat felé a modem. Na az nem volt gyenge.
Na de C40-en javítva lett.

(#1178) PeteePeti válasza taletale (#1174) üzenetére


PeteePeti
őstag

Köszi!
Sikerül letölteni az apk-t, de valami miatt nem tudom telepíteni! :W

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1179) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Nah mostantól én is C40en vagyok. Kíváncsi leszek :)

(#1180) PeteePeti válasza PeteePeti (#1178) üzenetére


PeteePeti
őstag

Sikerült apk-t telepíteni!
Viszont nem látja a letöltött C40 zip-et, pedig a gyökérkönyvtárban van!
Mi a teendő ilyenkor??? :R

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1181) unicumnext válasza PeteePeti (#1180) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Ne mappaában legyen az update.

Hát kb 2 órája nyomkodom a C40-t, ég és föld a C38hoz képest.

(#1182) PeteePeti válasza unicumnext (#1181) üzenetére


PeteePeti
őstag

Így van a belső tárhely gyökérkönyvtárban:

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1183) unicumnext válasza PeteePeti (#1182) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Ha nem zip file a vége nevezd át, még ez szokott hiba lenni.

(#1184) PeteePeti válasza unicumnext (#1183) üzenetére


PeteePeti
őstag

.zip a vége! Mégsem látja a helyi frissítés! Nem értem! :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1185) PeteePeti válasza PeteePeti (#1184) üzenetére


PeteePeti
őstag

Az viszont érdekes, hogy letöltöttem a c36 full-t és azt meg látja a helyi frissítés!
Nem lehet, hogy a jelenlegi szoftververzióval van baja a c40-nek és azért nem látja a helyi frissítés?
Jelenleg ezen vagyok:

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1186) unicumnext válasza PeteePeti (#1185) üzenetére


unicumnext
aktív tag

C38ra nem jött ki a C40, EU csomag nem kapott egy frissítést se, szóval nem tudom neked miért dobja fel az update. Nem lehet hogy Globalra átállitottad az oxygen updatet?

(#1187) PeteePeti válasza unicumnext (#1186) üzenetére


PeteePeti
őstag

Oxygen updater megtalálta a c38-at a készülékemre!
OnePlus 9 Pro (EU), ezt fel is telepítette!
Fel is ment, majd csináltam egy factory (wipe) resetet!
Mert hát mégis csak átváltott 12-es droidra!
Utána már az oxygen updater elkezdett reklamálni amiatt, hogy nem támogatott a készülék, mert nem oxygenos fut rajta! Erre nem is talált updatet!
Viszont ha átváltom a készüléket simára az EU-ról, már látja is a c40-et! És ezt nem tudom már helyi frissítésel felrakni!
Nem értem, hogy akik felrakta a c40-et akkor hogy csinálta??? Miről ment mire? :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1188) ghiottone válasza PeteePeti (#1187) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nálam a sima 9-EUsra még semmi.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#1189) dl650 válasza PeteePeti (#1187) üzenetére


dl650
tag

Szia! Én még nem raktam fel a 12-est,de nálam az updater EU verziónál elsőre csak a c38-at látja. Ha át állítod haladó módra és a telefon verziót 9Pro-ra, akkor már tájékoztat, hogy a előbb a C 36-ot tedd fel és utána rakhatod a c40-et. Írja továbbá, hogy a c36 szar,de csak így tudod telepíteni a c40-et. Ha hülyeséget írtam akkor bocs, majd javítanak a hozzáértők.

(#1190) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok! Érdeklődnék hogy, a One plus 9 pro mennyi ideig kap szoftveres támogatást? Mi a szokás? Még soha nem volt ilyen telefonom, de nagyon tetszik. A 9 pro a kiszemelt!

(#1191) PeteePeti válasza dl650 (#1189) üzenetére


PeteePeti
őstag

Értem, de írta valaki, hogy ő c38-ról ment c40-re! Akkor ő, hogy csinálta? Mert gondolom az nem járható, hogy c38, majd vissza c36 és utána c40! :Y

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1192) dl650 válasza PeteePeti (#1191) üzenetére


dl650
tag

Passz. Annyira nem értek hozzá. :) Nekem kínai verzió van 2120-as(de gondolom ez nem számít). A globálról álltam át Eu-ra, és nekem ezt írta ki az updater.

(#1193) unicumnext válasza PeteePeti (#1191) üzenetére


unicumnext
aktív tag

C38ról nem lehet C40re menni, mert nincs full rom. Csak full rom esetén tudsz váltani régiót. Én úgy mentem C38-ról C40re hogy Android 11 downgrade fájl először, majd nem állítottam be semmit, ment fel a C36, majd a C40. Utána wipe, és belaktam a telefonom.

(#1194) PeteePeti válasza unicumnext (#1193) üzenetére


PeteePeti
őstag

Köszönöm ez így már hasznos infó!
Android 11 downgrade fájl elérhetőséget tudnál küldeni nekem! :R
Ez amúgy helyi frissítésből indítható, vagy más módon kell nekiállni?

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1195) PeteePeti válasza unicumnext (#1193) üzenetére


PeteePeti
őstag

Találtam leírást róla, már csak egy dologban segíts nekem! Ha c38-on vagyok, akkor a downgrade file az EU vagy a NA fajta kell nekem? LE2123 a modell! :R

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1196) #40047616 válasza Tacsilaci (#1190) üzenetére


#40047616
törölt tag

(#1197) unicumnext válasza PeteePeti (#1195) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Bocsi, hogy csak most. Én már alapból NA-ra downgradeltem

(#1198) Tacsilaci válasza #40047616 (#1196) üzenetére


Tacsilaci
tag

Köszönöm Szépen! A telefon akkumulátora egyébként jól teljesít? Írnak ezt is, azt is. Mik a gyakorlati tapasztalatok?

(#1199) dl650 válasza Tacsilaci (#1198) üzenetére


dl650
tag

Hali! Még új a telóm, így sokat nyomkodtam :) . Egy feltöltéssel 42 óra alatt 5 óra képernyő idő volt a legjobb. Egy nap alatt meg 6.5 óra. Persze sokat használtam a kamerát. Karácsony óta használom. One Plus 6 t volt az előd. Annál sokkal gyengébb az akku idő. Az most 3 éves és így bír ennyit az akksija.Viszont a 9 Pro qrva gyorsan fel is tölt! :) Kíváncsi vagyok a hétköznapokban mennyit fog bírni.

(#1200) PeteePeti válasza unicumnext (#1197) üzenetére


PeteePeti
őstag

Köszi, így már sikerült! C40-et saját frissítő is megtalálta OTA-n, nem kellett az updatert használni hozzá! :R

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.