Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) tomp válasza arni1 (#2748) üzenetére


tomp
félisten

Nálam pont, hogy jobb az akksi idő mint 12-n.
Lehet azért mert még C63 előtt csináltam egy factory resetet.
Folyamatos LDAC kapcsolat, full fényerő, 120Hz, sok kamera, messenger. C63-al max 3órát bírt így a telefon. Most 13 alatt simán jön a 4óra.
Google One app elméletileg a médiáról is készít mentést.
Bár nem tudom, hogy csak fizetős fiókkal érhető el mert nekem az. De ha felrakom akkor felhozza, hogy a fotókat és videókat is mentené biztonsági mentésbe.
Hang kimenetet a lehúzott gyors panelről elérheted.
Zárképernyőn nálam megjelenik az értesítés tartalma.

XDAnonymus
Android 12-n kb a 4. béta volt az ami már egészen stabil volt.
Most ez az OxygenOS13 OB1 felér az első stabil 12-es kiadással.

qltsar
Ne akarj EU-ra menni, nem éri meg! :DDD
15napon belül is felrakhatod akár a bétát és úgy is visszaküldheted mivel a OnePlus nem tiltja.

(#2752) qltsar válasza tomp (#2751) üzenetére


qltsar
addikt

Köszönöm, de szeretném ettől még, hogy meglegyen a lehetőségem visszamenni ezért kérdezem, hogy szerinted amit leírtam sorrendben az valid lehet e, vagy amíg nincs EU rollback file 13-ról, addig nem tudok visszamenni EU-ra?

Régen volt már, hogy "mókoltam" ilyenekkel, akár mélyebb szinten is, remélem, hogy nem fogom akár softbrickkelni is a telefont ezzel, viszont szeretném mindenképpen kipróbálni az új rendszert, még, ha béta is.

Google One app elméletileg a médiáról is készít mentést. - Google One-om van, még az alkalmazásaim adatait sem hozta vissza normálisan :DDD. Bár nyilván ez alkalmazás függő. Media tartalmat egyáltalán nem.

(#2753) hedgehog válasza arni1 (#2748) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én is elgondolkodtam a bétán, de ez a komment megrettentett... a bekapcsológomb hosszú nyomására nem jön elő most az a képernyő, ahol a kártyák között lehet váltogatni, és az okosotthon kapcsolókat lehet kapcsolgatni? Vagy előjön, csak az okosotthon került le róla?

-- aka p3d3str1an

(#2754) tomp válasza qltsar (#2752) üzenetére


tomp
félisten

Ha minden áron EU-ra szeretnél visszamenni akkor igen, az a járható út.
EU-s rollback max akkor lesz ha kijön a stabil 13.

Én csak gyorsan felraktam a One appot és megnéztem. Amúgy nem használom.
Fotókra és videókra ott a Google Fotók app. Mindent feltol nekem. 2TB-on elfér minden. :DDD

hedgehog
Bekapcsoló gombnál csak kikapcsolás és újraindítás van. Minden mást kiraktak a zárképernyőre.

(#2755) qltsar válasza tomp (#2754) üzenetére


qltsar
addikt

Na amíg itt írogattam meg is jelent az EU változat Rollbackkel :DDD... [link]

(#2756) tomp válasza qltsar (#2755) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor most már béta vonalon is indul az EU-s szivatás mert gondolom EU-ra külön build van...
Késői vagy meg sem jelenő béta verziók. ;]

(#2757) hedgehog válasza qltsar (#2755) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hm, ha jól látom, csak a rollback törli a telefont? Akkor szerintem kipróbálom a bétát, aztán ha nem tetszik, rollback (és akkor már globalra is áttérek :D )

-- aka p3d3str1an

(#2758) tomp válasza hedgehog (#2757) üzenetére


tomp
félisten

Igen a rollback zipben van egy format system, format data parancs is.
Meglévő C63/64-re simán frissíthető a béta. Megmarad minden. Max az appok engedélyeit kell újra megadnod mert az változott.

(#2759) qltsar válasza hedgehog (#2757) üzenetére


qltsar
addikt

Igen, nem töröli a sima update, viszont én csinálok egy factory resetet ettől függetlenül, hogy tiszta rendszerrel indítsak.

@tomp: azért 2 nap különbség nem annyira vészes.

Azt néztem, hogy 10 Pronál kb 1.5 hónap után ki is jött a stable az első betahoz képest, és csak kettő OB verzió jött ki a stabil előtt 1 hét különbséggel egymás után.

(#2760) tomp válasza qltsar (#2759) üzenetére


tomp
félisten

Most igen 2 nap de OOS12-nél volt, hogy 1 hónappal később jött ki vagy ki sem jött mert nem ment át az összes EU-s szolgáltató tesztjén.

Szerintem nagyon jól járunk az ColorOS alapú rendszerrel. Gyorsabb kiadás, stabil rendszer. Most az OpenBeta1 legalább olyan jó mint az első stabil 12 volt. Ez máris pozitív jövőt vázol fel.

Vicces ez az "AirVOOC" töltés kiírás. :DDD

(#2761) qltsar válasza tomp (#2760) üzenetére


qltsar
addikt

Meglátjuk, ha marad a telefon márpedig úgy tűnik nincs alternatívám, minden Android 12+-on van ez a gesture navi + akadás custom launcherrel :'(.

OnePlus-é meg iszonyat fapados. A Google Feedet csak úgy tudom kikapcsolni, hogy magát az alkalmazást letiltom, amit pedig néha használok azért.

De még, ha nem is lehetne kilőni, legalább engedné meg, hogy egy default Home Screent kiválasszak magamnak, mondjuk kettővel jobbra, mint ahol a feed van. Van egy iPhone 11-em is, azon van hasonlóan "megoldva", viszont ott "widgetek" vannak. Sajnos nagyon nem tetszik így az egész, úgyhogy valószínűleg maradok a fagyásnál minden home gesture után.

Az alternatíva az lenne, hogy visszaváltok a 3 gombos, manuális navira, vagy root, Magisk majd QuickSwitch, miután működik hiba nélkül az egész.

Az AirVOOC OP oldalán is így van feltűntetve a töltő típusánál. Azt hittem, hogy ez alap, vagy eddig Warp Charge-ot írt ki eddig?

Most igen 2 nap de OOS12-nél volt, hogy 1 hónappal később jött ki vagy ki sem jött mert nem ment át az összes EU-s szolgáltató tesztjén.
Legyünk optimisták, és induljunk ki OP 10 Pro Android 13 releaseből:
[Stable] OxygenOS 13 is rolling out for the OnePlus (oneplus.com)

[ Szerkesztve ]

(#2762) ghiottone válasza qltsar (#2761) üzenetére


ghiottone
nagyúr

12-esen Google Feed kikapcsolása: [link] OP-n kimaradt a Quick Glance by Oppo alkalmazás és ezért nincs ott a kapcsoló a gyári launcherben.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2763) hedgehog válasza tomp (#2754) üzenetére


hedgehog
senior tag

nálam a lock screenen csak a shortcutok vannak továbbra is, oda tudok vagy walletet vagy home-t állítani... erre gondoltatok? vagy valahol látszania kellene a kártyáknak és kapcsolóknak is?
de sebaj, majd megszokom :)
A rendszer egyébként tényleg sokkal pörgősebbnek tűnik, mint az OOS12, és a lock screenen végre látszik normálisan az értesítés, akkor is ha van épp mediaplayer-control is (nálam ilyenkor csak a lejátszó volt teljes méretű, alatta pl. a messenger értesítésből csak egy vékony sáv látszott az ikonnal, semmi más)

-- aka p3d3str1an

(#2764) Linkin1994 válasza tomp (#2760) üzenetére


Linkin1994
senior tag

10 Pron eddig fasza a 13-as droid.Persze color os de valahogy mikor használja az embert nem érdekli. :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#2765) tomp válasza qltsar (#2761) üzenetére


tomp
félisten

Android 12-ig Warp Charge volt. 50W-os vezeték nélküli töltés Warp Charge, a 65W-os vezetékes Warp Charge+.
A töltőkre is Warp van ráírva.
Most vette át a OnePlus is az eredeti nevet ha már eleve a Warp is VOOC. Csak kicsit furcsa kimondani...

Persze az OOS13 szerintem sokkal gyorsabban kint lesznek de az EU-s kiadásnál erősen függ a szolgáltatók sebessége is. Azaz hiába akarja a OnePlus az EU-s verziót is kiadni a Global és Indiaival együtt ha a szolgáltatók ülnek rajta...

hedgehog
Igen arra gondolok. Kis ikonok vannak hozzá.

Linkin1994
Nekem még tetszik is ez az új UI. Képeken eléggé ijesztőnek tűnt de élőben használva teljesen rendben van. Tetszik. Nem unalmas.

(#2766) arni1 válasza hedgehog (#2753) üzenetére


arni1
aktív tag

10 prorol irok, stabilon vagyok, maga a rendszer stabil es gyors, ezeken a butasagokon vagyok kiakadva, esszeru, korrekt dolgok voltak, erre elpakoljak ugy, hogy az embernek forumon kell kerdeznie, hogy merre hany meter?

A bekapcsologombos kartyak alatt nem tudom mit ertesz, de csinaltak egy kulon menut ahol a lock screen bal also sarkaban levo gomb funkciojat (jobb oldalt kamera) valaszthatod ki, jelenleg google asszisztens, google pay vagy okosotthon..

(#2767) hedgehog válasza arni1 (#2766) üzenetére


hedgehog
senior tag

A "bekapcsológombos kártyák": ahol te is hiányolod az okosotthon kapcsolókat, ott megjelentek a GPayhoz hozzáadott kártyák is.
Saját screenshotom nincs, de hasonló volt nálam:
kép
Régebben jobban zavart volna a hiánya, de most jobban örülök a normális notificationoknak :)
(egyébként ez a külön menü a lock screen shortcutoknak már OOS12-n is megvolt, bár arra nem emlékszem már, hogy miket lehetett kitenni... lehet hogy a Home-t nem)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2768) arni1 válasza tomp (#2751) üzenetére


arni1
aktív tag

Nincs elofizetve a google one-ra :/ de ez is kicsit erthetetlen, eddig a local backup egy biztos megoldas volt, athuztam az asztalimra(2 merevlemezre) es kesz.

(#2769) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. az ikon nevek fele előtt van egy kis kék pötty. ha megnyitom es kilépek az alkalmazásból eltűnik. mit jelent pontosan?

(#2770) ghiottone válasza -=Vacsek=- (#2769) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Gyári launcherben? Nem az lehet, hogy frissült az alkalmazás és még azóta nem volt megnyitva. Én anno erre jutottam, de novát használok inkább.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2771) -=Vacsek=- válasza ghiottone (#2770) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

igen gyári. én is arra gondoltam de vannak amiket ritkábban használók és míg meg nem nyitom ott a pötty..

(#2772) novinyul válasza ghiottone (#2770) üzenetére


novinyul
veterán

Jól írod :K

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2773) dl650 válasza novinyul (#2772) üzenetére


dl650
tag

:K. Igen. Annál az appnal történt valami. Ha jól tudom nem csak frissítésnél jelez, hanem pl. Chromenál is jelez ha letöltöttél valamit.

(#2774) -=Vacsek=- válasza dl650 (#2773) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

sok app nem csinál semmit és nem mutat semmi újat sem ha belépek..

(#2775) Linkin1994 válasza -=Vacsek=- (#2769) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Frissítette lett az app és még nem használtad azóta

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#2776) Account1995


Account1995
csendes tag

Sziasztok!

Geekbench appon amikor kimérem a telefont 30%-al az átlakg 9 pro szintje alatt teljesít single és multi core esetében is.
Mi lehet az okat, hogy egy oneplus 8 teljesítményszintjén ketyeg a telefonom a teszteken? Heeeeelllppp 🤔

A 128 gigás 9 pro lenne az alany

[ Szerkesztve ]

(#2777) novinyul válasza Account1995 (#2776) üzenetére


novinyul
veterán

Nem mindegy hogy egy belakott vagy dobozból kivett új telefonon futtatod a tesztet. Amúgy meg napi használatban okoz valami problémát? Engem pont nem mozgat hogy mennyi pontot dob, lényeg hogy napi használatban tegye a dolgát.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2778) tomp


tomp
félisten

Első komolyabb gond ami nem OxygenOS bug hanem a kedves Google műve...
USB Audio Player Pro alkalmazásban a Hi-Res driver nem működik bluetooth kapcsolattal. Az alap android audio driverrel megy csak.
Jeleztem a fejlesztőnek és tud róla. A Google piszkított bele az audio
kimenetbe... :W
Most próbálgatjuk az egyéni bétákat de eddig még semmi.

(#2779) qltsar


qltsar
addikt

Valamit rosszul allitottam be, vagy masnal sem rakja ki a Messenger ertesiteseket, gMailt a Status barra kis ikonkent 13 Betan?

Skype pl ottvan, es Messenger nincs silent notificationre allitva.

Lehuzva latszik, hogy van uj uzenet, es a lockscreenen is ott az ikon.

Masnal is ilyen?

(#2780) tomp


tomp
félisten

Nos hát akkor a Google sikeresen kinyírta a külső audio driver használatot. A fejlesztő sem tudja megoldani. Nincs rá megoldás, hogy működjön a Hi-Res audio driver...

(#2781) qltsar válasza tomp (#2780) üzenetére


qltsar
addikt

Vajon kernel szinten lett kiirtva? Ha nem akkor gondolom valahogy root-tal megoldhato lenne.

De amugy hasonlo problema nekem a "custom" launcher. Bar mar 11-en is voltak problemak, 12-13 alatt nagyon rossz a fel masodperc lefagyas a home gesture utan.

Notificationok 13 alatt tovabbra is erthetetlenek szamomra. Meg a Messengert elfogadnam, hatha valami kompatibilitasi problema a 13-al, nade a gMail?!?!

Akarhogy allitom, nincs ikonom a statusbaron :W

(#2782) Linkin1994 válasza qltsar (#2781) üzenetére


Linkin1994
senior tag

10 pron van gmail icon. Mondjuk az stabil ez meg még béta lehet ezért.

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#2783) tomp válasza qltsar (#2781) üzenetére


tomp
félisten

Elvileg más API-t használ.
4 változatot is próbáltunk de semmi.
Most a legutóbbival konkrétan összeomlik az app:

(#2784) novinyul


novinyul
veterán

Eddig meglepően jó a 13 Béta :) Az OTA 12 sokkal rosszabb volt, remélem hogy ez csak jobb lesz.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2785) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Akinek fent van a béta, és ki tudja próbálni, a Telekom alkalmazások, pl mobilfizetés, sima Telekom app működnek, szinte minden Android frissítésnél eljátszák hogy szar lesz

(#2786) qltsar válasza Linkin1994 (#2782) üzenetére


qltsar
addikt

Reméljük, hogy tényleg csak a beta miatt.

Van ami működik, egyszerűen nem értem, hogy milyen logika alapján nem működik. Valamint a Messengernél sikerült egyszer odavarázsolnom az ikont a folyamatos Banner ki-bekapcsolgatással a Notificatins menün belül, de aztán nem maradt ott végül...

Az AOD ikonkezelése is elég hektikus. Van amikor kék ikonja van a Messengernek, piros a Youtubenak, gMailnek stb., míg minden más fehér, ellenben randomra fehér a Messenger és a Youtube, gMail is.

Nem dirty-flasheltem, teljesen 0-ról lett beállítva a rendszer.

(#2787) hedgehog válasza unicumnext (#2785) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nálam a sima Telekom app és a Mobilvásárlás app is működik, mondjuk konkrét vásárlást nem próbáltam (nem használom az alkalmazást, csak kipróbáltam)

-- aka p3d3str1an

(#2788) qltsar


qltsar
addikt

Ez a notification bug nagyon idegesítő, de a Beta topicjában nem találtam, hogy másnál is lenne ilyen gond...egyszerűen érthetetlen, hogy az alkalmazások többségénél miért nincs értesítésem a statusbaron.

Amúgy az összes Beta letöltési linket eltávolították, csak a Rollback package-eket lehet letölteni, ez vagy azt jelenti, hogy jön hamarosan a Beta 2, vagy azt, hogy több gond van, mint kellene, és inkább levették a linkeket :DDD.

(#2789) tomp válasza qltsar (#2788) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a GPay-en kívül minden appnak van ikonja. Gmailnek is.

Azért távolították el mert volt akinél adatvesztést okozott a frissítés. Vizsgálják, hogy miért történhetett.

(#2790) hedgehog válasza qltsar (#2788) üzenetére


hedgehog
senior tag

nálam is minden rendben a notifikációkkal, csak az nem látszik amit jeleztek is (iphone-s volte-s nemfogadotthívás), minden más igen

-- aka p3d3str1an

(#2791) qltsar válasza tomp (#2789) üzenetére


qltsar
addikt

Fura, többször wipeoltam, clean install volt mindig...nem értem.

Valamint nálam ez a Google Playstore bug továbbra is ottvan amit pár napja beszéltünk. Nem tudom frissíteni / telepíteni az alkalmazásaimat, így az initial setupot is vezetékesen (USB C dokkolóval) oldottam meg, úgy simán felment minden. Annyit tudok csinálni, hogy törlöm a Playstore adatokat, és talán akkor 1 alkalmazást letölt, de utána ismét beragad, és kb. 30 percet Pendinggel, majd Couldn't install-ra fut :(.

Reddit thread: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2792) novinyul


novinyul
veterán

Durva hogy milyen anomáliákat tud produkálni némelyik telefon. Nálam meg minden tök rendben, mint ha nem is béta lenne. Sőt az akkumulátor fogyasztás is durván jó.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2793) tomp válasza novinyul (#2792) üzenetére


tomp
félisten

Nekem is hihetetlen!
Én is szimplán frissítettem és azóta használom szinte komolyabb bugok nélkül. Akksi fogyasztás nálam is jobb lett.

qltsar
Ahogy látom más gyártókat is érint ez a bug. Szerintem ez fiók szintű bug lesz.

hedgehog
Közben megkérdeztem az ismerősömet aki IMS-el(VoLTE/VoWiFi hívást kezelő, lebonyolító szerver) dolgozik. Ez valójában olyan bug ami nem is igazán a OnePlus oldalán van hanem az iPhone-nál! Annyira eltérő módon kezeli az IMS szervert, hogy emiatt a szerver is másként továbbítja a hívást. Na ez az "apple peccs" nem készült még el az első 13-as bétára.

(#2794) ghiottone válasza tomp (#2793) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én most nem bátorkodom, megvárom a stabil 13-ast :DDD

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2795) novinyul válasza tomp (#2793) üzenetére


novinyul
veterán

Még én is tesztelem, nem fő telefon most(digi kártya van benne) Viszont a készenléti fogyasztáson nagyon meglepődtem, reggel 5:30 levettem töltőről, táskába elraktam, délután 4-kor még 99% állt az akkumulátor! Eddig simán 5-8% merülés volt készenlétben Komolyan azon agyaltam hogy, nem is váltok bétáról :D Android 12-l vissza kellett mennem 11-re, annyira bug halmaz volt az egész, ez meg "hiba" mentesen teszi a dolgát. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2796) Linkin1994 válasza novinyul (#2795) üzenetére


Linkin1994
senior tag

10 pron is hibamentes eddig.Ez azért van mert egy OS-t fejlesztenek és a Color os eddig is a legstabilabb android volt,

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#2797) qltsar válasza tomp (#2793) üzenetére


qltsar
addikt

Az a baj, hogy nálam nem csak ez az alkalmazás akad fent, hanem minden.

Ha WiFi-t ki-be kapcsolom, akkor hirtelen 1 alkalmazásnál letölti kb. 95%-ig, majd utána akad ki. A képen a Twitterrel játszotta ezt el, de így néz ki nálam (mostanában):

Mobilinternet és WiFi is ezt csinálja, de amint vezetékes netet kötök a telefonra minden megjavul...

Mondjuk kíváncsi lennék, hogy ki az aki ezt rajtam kívül így észrevette. Nyilván véletlen volt, de az USB C dokkolóm gyorstöltős, és kéznél volt, aztán már bőven ez a bug volt, téptem a hajam, ráadásul akkor jött a telefon meg...képzelheted, hogy első körös szenvedésnek mi volt, amíg rájöttem, hogy vezetékkel simán végig tudom nyomni az initial setupot, viszont mással esélytelen volt a sync :W .

(#2798) unicumnext válasza hedgehog (#2787) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Köszi, kivételes amikor a Telekom app nem akad fenn egy Android frissítésen.

(#2799) novinyul válasza qltsar (#2797) üzenetére


novinyul
veterán

Most frissítettem wifi-n, gond nélkül frissült mind.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2800) tomp


tomp
félisten

Béta 1-en gyári kamerával Film módban bekapcsolt HDR-el nektek HDR-ben rögzít?
Nálam látszólag igen, de végül mégsem lesz HDR a videó.
A Galéria appban meg kellene jelennie a HDR ikonnak bal felül de mégsem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.