Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Algotis válasza patrik1993 (#2650) üzenetére


Algotis
addikt

Nem kellett állítani semmit (EU C62-n vagyok, de működik Android 12 óta), a VoLTE-t nem jelzi a Telenornál, de működik az is.

Androidos Outlookból küldve

(#2652) ghiottone válasza patrik1993 (#2650) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Előfizetésed tudja az 5G-t?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2653) novinyul


novinyul
veterán

Egész szép lista :) Remélem hamar kiadják global és eu-ra is.
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2654) dl650


dl650
tag

Az indiai után elég hamar szokott jönni a global is :)

(#2655) ghiottone válasza dl650 (#2654) üzenetére


ghiottone
nagyúr

az EU viszont még 2 hét kb. :O

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2656) dl650


dl650
tag

Na, jelzett is a telóm! :) C63 OTA globálra! Ez most tényleg gyors volt :)

(#2657) tomp


tomp
félisten

Na ahogy látom a Film módban elérhető HDR már nem szonzor feldolgozású HDR hanem valós HLG-ben rögzít! :)

(#2658) patrik1993 válasza Algotis (#2651) üzenetére


patrik1993
csendes tag

Igen, végül tegnap láttam az 5G jelet amikor a belvárosban voltam. Köszi.

"The quieter you become, the more you're able to hear."

(#2659) patrik1993


patrik1993
csendes tag

Képernyővédő fóliára mit javasoltok?

"The quieter you become, the more you're able to hear."

(#2660) bloggiold


bloggiold
aktív tag

Soha nem volt ilyen jó fogyasztás (8 mA) Android 12, C62

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#2661) novinyul válasza bloggiold (#2660) üzenetére


novinyul
veterán

Maradjon is így :) Remélem az Android 13-l is ezt fogja tudni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2662) tomp válasza bloggiold (#2660) üzenetére


tomp
félisten

Ehhez azért a Digi kártya is rásegít.
Ha menne a VoLTE, máris több lenne.
Ha pedig lenne több CA az is emelne rajta. Az 5G többlet fogyasztásáról nem is beszélve.
Azaz a másik 3 kártyával alapesetben nem nagyon lehet elérni ezt a fogyasztást.

(#2663) bloggiold válasza tomp (#2662) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Az 5G-t hagyjuk, komolyan érdekelne, hogy kinek milyen előfizetése van. Spec a Diginél nincs 5G, a másik szolgáltatóm a nemzeti büszkeségünk, a Vodafone, ahol a legolcsóbb 5G-s csomag 10 ezer/hó és attól felfelé. Van 5 előfizetésem, az 5×10 vagyis 50 ezer magyar peták (lenne), ami lassan semmit sem ér. Most komolyan
ér valakinek ennyit az 5G? Vidéki városban, az utca elején nincs 5G, az utca végén, ahol lakunk van, de nem adok ki a 10 ezret érte és szerintem hamarosan más se a közüzemi számlák kifizetésé után.

https://fontecone.blog.hu/

(#2664) Macika66 válasza bloggiold (#2663) üzenetére


Macika66
addikt

Budapest belvárosában lakom, a Blahától 300 méterre, 4G+ van "csak", de elég is.

Ellenben a Balaton-parton igen sok helyen és a főváros frekventált pontjain és rendesen van 5G, amiért megéri.
Fél Keszthely 5G-s és rohadtgyors.

Külön pénzt nem adnék ki érte. De amúgy is akartam új készüléket, és akkor már nem fél évre gondolok előre, hanem 2-3-ra...

(#2665) bloggiold válasza Macika66 (#2664) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nem a készüléken van a hangsúly, 5G képes teló már van 60-90 ezer pengő környékén is. A gond az előfizetésekkel van, a vodánál 10 ezer/hónap alatt nincs olyan csomag, amiben benne van az 5G. Hiába van hiper-szuper telefonod, ha az előfizetésesedben nincs 5G, soha nem fog 5G-n menni a telód, hiába tudja a készülék és hiába van 100%-os lefedettség a városban. Szóval nem érhető el alapértelmezetten az 5G, úgy mint a 2-3-4G, csak akkor, ha benne van az előfizuban.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#2666) gretzky77 válasza bloggiold (#2665) üzenetére


gretzky77
veterán

Nézd én Telekomos vagyok (Magenta 1) így nekem 7500 a korlátlan beszélgetés és a korlátlan net (5g)

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2667) unicumnext válasza gretzky77 (#2666) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Telekom 5G szintén és Szeged külvárosa elég jól le van fedve, jelenleg erről megy itthon a net is mivel 600-800 a letöltés 100 a feltöltés.

(#2668) tomp válasza bloggiold (#2665) üzenetére


tomp
félisten

Telenornál minden tarifával elérhető az 5G.
Nekem a régi Hello Data Start tarifám van. Korlátlan net. 5G is megy. A havidíj kevesebb mint 6ezer Ft.
De ha veszel egy feltöltő kártyát azzal is megy az 5G.

(#2669) Macika66 válasza bloggiold (#2665) üzenetére


Macika66
addikt

60-90 Ft-ért megnézném, milyen 5G-s készüléket adnak. Feltéve, ha új készülékre gondolsz...

Az 5G meg, háát, van, aki a Vodánál tovább lát, a Yettelnél pl. az előfizetéseknél tudtommal mindenkinek jár az 5G.

2004. óta egy flottában vagyok, ott díjmentesen jár az 5G, limit nélküli sebességgel...

(#2670) tomp válasza Macika66 (#2669) üzenetére


tomp
félisten

Yettelnél gyakorlatilag ha veszel pár száz Ft-ért kártyát majd feltöltöd 3ezerrel akkor azt hiszem 1nap korlátlan netet adnak ingyen és már azzal is megy az 5G. :DD

(#2671) Macika66 válasza tomp (#2670) üzenetére


Macika66
addikt

Na, akkor nem csak előfizetésesnél van....

(#2672) Land


Land
veterán

Nektek nem bugos pár napja a Game mode? Elindítom a játékot és néhány másodpercenként előjön a "Cpu, Gpu, Hálózat" értesítés, majd eltűnik és ismét előjön. És ez van végtelenítve. Eléggé bosszantó.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#2673) ghiottone válasza Land (#2672) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Dehogynem, mióta fent van a c62-es. Lépj be az alkalmazásváltóba, vagy menj vissza az indító/launcher appba és onnan futó alkalmazásokból válaszd ki újra a játékot - ilyenkor nekem mindig eltünik ez a hiba.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2674) darál0w


darál0w
Jómunkásember

sziasztok

sikerült összetörnöm a telefont....körben 3 sarok a kereten, és repedés a kijelzőn...

írtam emailt a supportnak, mivel nem találok rola infot, hogy a keretet tudják e cserélni...meg árat is kérdeztem...

kaptam egy sablon választ, hogy küldjem be a szervizbe...az oke, hogy beküldöm, képernyőcsere...de ha a keretet nem tudják cserélni, akkor be se küldöm, veszek másik telefont :U

vkinek info erről esetleg?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2675) novinyul válasza darál0w (#2674) üzenetére


novinyul
veterán

Ahogy elnéztem a szervizek között, sajnos a keret külön van, ráadásul még az utángyártott kijelző is 100felett van :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2676) ghiottone válasza darál0w (#2674) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A hivatalos áraknál sincs keret, ahogy látom: [link] Kijelző itt "csak" 226 euró, az 90-92 ezer kb.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2677) gunner93


gunner93
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 1 hete élek egy OnePlus 9 Pro-val, az első ilyen telefonom, egyelőre szeretem, mindennel elégedett vagyok, KIVÉVE az akksival, viszont azzal nagyon nem. Gyakorlatilag nevetségesnek tűnik. A kijelző felbontását levettem, az 5G smart módban van, AoD-t használok, a képernyő frissítése 120Hz-n. Ezzel együtt is, 2 óra kijelző időt ír az elmúlt 20 órában (ebből 8-8,5 alvás, DnD-ben), már csak 22%-on vagyok. Ez olyan gyenge teljesítmény, amit az előző Mate20Pro telóm pl. 3 éves akksival is bőven megugrott. Elvileg semmi nem fogyaszt kiugróan magasan.

Bárkinek bármi tipp? Ez annyira extrémnek tűnik, hogy már szervizen gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#2678) ghiottone válasza gunner93 (#2677) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egy aksi statisztikát tudnál mutatni, ahol az appok is láthatóak? Lehet valamelyik app beragadt és az szívja ennyire. Viber, facebook, messenger tud ilyeneket sajnos.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2679) gunner93 válasza ghiottone (#2678) üzenetére


gunner93
csendes tag

Én nem láttam erre utaló jelet, de csatolom, hátha többet kiveszel belőle.

[kép]

(#2680) tomp válasza gunner93 (#2677) üzenetére


tomp
félisten

Az 5G-t hiába állítod smart módba attól még pörög a modem 5G oldala aminek szép az étvágya.
Ezen felül látom van Simple. Az szereti ébren tartani a telefont így jobban merül az akksi.
Én 1hónap Simple féle NFC fizetés után visszaálltam GPay-re. Inkább örökre elfelejtem ez a garázscéges hulladékot.

(#2681) gunner93 válasza tomp (#2680) üzenetére


gunner93
csendes tag

Pontosan ugyan ezeket az alkalmazásokat használtam az előző telón is. Ez az 5G, meg 120Hz kikapcsolás a jó üzemidőért nagyon kiábrándító, ez a két konkrét dolog ami igazi upgrade. :W

(#2682) gretzky77 válasza gunner93 (#2681) üzenetére


gretzky77
veterán

Sztem más gond lesz ott, amíg használtam 9 Pro-t, semmi ilyen gondom nem volt, és semmi takarékos hókuszpókuszt nem kapcsoltam be! Simple appal és NFC fizetéssel sem volt gondom, 5G-n használtam és wifi vagy mobilnet mindig ment, GPS -t sem kapcsolgattam és ezek mellett sem volt gondom az üzemidővel! Mondjuk játszani nem játszom nagyon telefonon!
Viszont ahogy nézem a Google Play services az elsődleges fogyasztó, sztem az a ludas! Nekem is volt már olyan,hogy frissítés után az volt a fő fogyasztó és ez más telefonon is okozott meglepetést!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2683) Tomecho válasza gunner93 (#2681) üzenetére


Tomecho
csendes tag

Biztos jól mutatja a bekapcsolt kijelzőt? Mert nekem rendszeresen 20/30 vagy akár 1 órával kevesebbet ír ki, mint a valós (tegnap este 11%-nál 29percet mutatott...). Én a AccuBattery alkalmazással nézem (és így derült ki véletlenül, hogy a FoodPanda alkalmazás nálam rendszeresen beakadt). C61 update óta nekem megtáltosodott a telefon, előtte jó ha 2 óra képernyőidőt tudott, most meg röhögve megy a 3,5 óra intenzív használat mellett, normál működéssel (5G, 120Hz, AOD bekapcsolva, egyedül a nagy teljesítményű mód van kikapcsolva, de azt fölösleges bekapcsolni).

(#2684) gunner93 válasza Tomecho (#2683) üzenetére


gunner93
csendes tag

Érzésre is nagyon gyorsan merül, de feldobtam ezt az AccuBattery appot, majd kiderül.
C62 a szoftver verzióm és nem lát frissebbet.

(#2685) tomp válasza gunner93 (#2681) üzenetére


tomp
félisten

Az előző telefonod tudtommal nem volt 5G képes így máris előnyben van modem fogyasztásban.
Sajnos a 120Hz ekkora felbontásban nem igazán kíméletes.
A Simple-t sajnos adott márka rendszereire foltozgatják így aztán lehetnek érdekes bugok az azoktól eltérő rendszereknél.
Ha azt nézzük, hogy az utolsó rendszer amire teljes mértékben optimalizált volt az app az az android 9 akkor eléggé siralmas a dolog.
A Simple Plus már android 12 oldalról rendben van.

(#2686) gunner93 válasza tomp (#2685) üzenetére


gunner93
csendes tag

Az nagyon kiábrándítóan hangzik, hogy az egyik fő feature a telefonban gyakorlatilag rosszabb UX-ben csapódik le. Nem szívesen kapcsolnám ki, ha már van benne, leginkább Tomecho kommentje alapján.
A Simple-t töröltem és feldobtam a Simple Plus-t, hátha azzal jobb lesz. :R

[ Szerkesztve ]

(#2687) tomp válasza gunner93 (#2686) üzenetére


tomp
félisten

Én se szeretem visszavenni a kijelző paramétereit. Full felbontás, 120Hz.
Nekem is 2-3órát bír de full fényerővel megy 5G/4G/3G módban.
Ha szoktál mobilfizetni a Simple-el akkor vigyázz mert a Plus kiadás csak Visa kártyával tudja.

(#2688) Erdmis válasza gunner93 (#2686) üzenetére


Erdmis
tag

Valami más gond lesz nálad szerintem. Nekem 5-6 óra kijelzőidő simán van. 120Hz bekapcsolva, egész nap wifi, 2 sim. Igaz 5G (még) nincs. Simple is van, igaz érintéses fizetésre nem azt használom, hanem Gpay-t. Ilyen szintű merülést én akkor tapasztaltam, amikor először bekapcsoltam és még nem frissítettem le 13-ra.
Jelenleg én is C62 (Globalon) vagyok.
Ötletem mondjuk nincs, hogy miért merül ennyire neked, de szerintem nem 120 Hz meg a nem használt 5G miatt...
Egyébként nyeljen sünt az Op, hogy nem bírja kiadni az összes verzióra a full zipet. Beragadtam C62-n, mert nem megy az inkrementális frissítés, mivel Magisk-et hiába távolítom el, nem megy fel a frissítés. Lehet vissza kell állnom Eu-ra emiatt. Global-ra C48 óta nincs full zip... :W

(#2689) darál0w válasza ghiottone (#2676) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

igen....de keret a kérdés ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2690) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

10 pronak nincs rendes topikja(vagy legalábbis nem találtam), így itt kérdeznék:
Dual simmel használom a telefont, mindkettőn van mobilinternet. Ha van egy bejövő hívásom a másik sim kártyán, mint amin a mobilnet aktív, akkor a hívás alatt nincs mobilnetem. Emlékeim szerint működnie kellene..

Hívásvárakoztatás mindkét sim kártyánál be van kapcsolva, mégis csak sms-t kapok, hogy volt nem fogadtott hívásom..

Memóriakezelésre van valami trükk, hogy ne legyen ilyen aggresszív? Elsősorban waze-zel van problémám, hiába lockoltam a feladatkezelőben, nem tartja meg memóriában..

Szerk.: még egy kérdés, kihangosításnál, youtube, vagy bármilyen videónál, hogyan lehet előhozni a stereo hangzást? akárhogy választok a hangbeállításoknál a különböző scenariok közül egy ideig működik, utána már csak az alsó hangszóróból szól..

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2691) gretzky77 válasza arni1 (#2690) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia ha jól értem az első kérdést az egyik kártyán amikor hívás van folyamatban a másik kártyán szeretnéd,hogy menjen a mobilnet!? Ha igen akkor sztem nem fog működni, mert ha jól sejtem nem duál aktív a készülék, vagyis ha az egyik simen megy a hívás akkor a másik nem lesz elérhető!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2692) ghiottone válasza arni1 (#2690) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Hívás alatt azért nem lesz mobilnet, mert nem volte alapú a hívás és visszavált 2 vagy 3g-re. Úgy emlékszem, hogy mindkét félnél volte használatban kell, hogy legyen, akkor működik.

Beállítások - mobilhálózat - Speciális beállításoknál a "Mobiladat-kapcsolat használata a hívások során" menűpontod van?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2693) arni1 válasza gretzky77 (#2691) üzenetére


arni1
aktív tag

Hello, vagy az, hogy a másik kártyán menjen a net, vagy azt hogy átváltson addig a hívásra használt sim kártyának a mobilnetjére, a lényeg, hogy valamilyen módon aktív legyen a mobilnet. Igen valószínűleg dual standby, nem dual active ha jól értem.

#2692ghiottone : Van igen, be is van/volt kapcsolva.

(#2694) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. miért nem jelez az ébresztő óra ébresztés előtt 15percel hogy csörögni fog? 6t-ről tértem át de ott ki tudtam nyomni idő előtt, most meg csak akkor ha már csörög.

(#2695) Atish19 válasza -=Vacsek=- (#2694) üzenetére


Atish19
őstag

Óra alkalmazás->Beállítások->Értesítés kérése a közelgő figyelmeztetésekről
Ezt kapcsold be.

[ Szerkesztve ]

(#2696) -=Vacsek=- válasza Atish19 (#2695) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

ez be volt kapcsolva.

(#2697) Macika66 válasza arni1 (#2693) üzenetére


Macika66
addikt

Az alapokhoz vissza.

Attól, hogy 2 SIM-fészek van egy telefonban, végfok még csak egy van benne. Két végfok (DSA) kellene bele, meg 2x akkora akksi.
A hívás is tulajdonképpen egy adatforgalom.
Egy időben nem lehet a bent lévő két SIM-mel adatforgalmat fenntartani. A hívás ugyanaz.

Nem is tudom hirtelen, gyárt-e valamelyik komolyabb gyártó DSA okostelefont...

(#2698) novinyul válasza Macika66 (#2697) üzenetére


novinyul
veterán

Már nincsen, már vagy 3-4 éve nem csinál senki. Anno a Honor telefonok így jöttek ki.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2699) samgar


samgar
őstag

Valaki próbált color os-t felrakni oneplus 9 pro-ra?

Oppo Find X5 PRO

(#2700) Pityu99


Pityu99
tag

Nem arról volt szó, hogy kínai modell nem megy 5G-n? Most úgy látszik mégis lett itt Nyíregyházán is és használja is a telefon. Speedtest szerint 200 mega lefelé, fel meg 50-60 körül. Szóval a sebesség nem valami nagy. Intelligens 5g ki van kapcsolva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.