Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) taletale válasza hedgehog (#1791) üzenetére


taletale
tag

jOnePlus3.6.3 130-as verzió.

https://www.apkmirror.com/apk/jroot3d-dev/joneplus-tools-adbroot/joneplus-tools-adbroot-3-6-3-release/

OnePlus 5T 8/128GB -> OnePlus 9Pro 12/256GB

(#1802) tomp


tomp
félisten

Lassan azt hiszem, hogy nekem valami spéci A12-m van a folyamatos kapcsolat miatt, hogy teljesen jól tudom használni a rendszert. :DDD
Most is folyamatban van 2 ügy. Bluetooth audio(kértem LHDC V2-t) és Amazon Music.
Utóbbinál megnézik megoldható e az app általi bluetooth quality korlát megkerülése.

(#1803) Macika66 válasza taletale (#1788) üzenetére


Macika66
addikt

EU C44 szintén, de nem az OTA, arra rátoltam az updaterrel leszedett frissítést még egyszer.

Majd FULL RESET :(
És megy szépen.

(#1804) Macika66 válasza taletale (#1801) üzenetére


Macika66
addikt

A 3.6.3 (133-as) verzió hibás, nem rakható fel, de a Play-en ez van fent sajnos, innen a probléma.

Ennél fiatalabbat kell leszedni, pl. ezt, amit megosztottál.

(#1805) natë válasza Macika66 (#1803) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor eszerint mégsem vonták vissza, csak nem érkezett még meg mindenkinek.

(#1806) Macika66 válasza natë (#1805) üzenetére


Macika66
addikt

Jajj, én nem írtam semmi ilyet, visszavonták, csak én még előtte csináltam ezt. Hozzám még eljutott OTA, de ma is letölthető az appal, ha szeretnéd...

(#1807) natë válasza Macika66 (#1806) üzenetére


natë
nagyúr

Nem, inkább megvárom, míg jön :D

(#1808) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok.

Itt biztos van aki jartasabb a temaban azert kerdezem itt, oppo forum nagyon nincs. Eddig ugy olvasgattam hogy a find x3 pro-ra nem lehet global romot flascheni. Global romot viszont talaltam [link] Nem tudja valaki hogy miert nem lehet ratenni ? A kinai azt hiszem csak 3 nyelvet tartalmaz. Van aki ismeri a kinai verziosat vagy hallott rola valamit hogy erdemes e megvenni ? Köszi ha valaki valaszol

Nothing Phone (2a)

(#1809) hedgehog válasza Macika66 (#1804) üzenetére


hedgehog
senior tag

ah, köszi a tippet! (bár csak eltettem, egyelőre nem piszkálom meg most hogy működik enélkül is :D )

-- aka p3d3str1an

(#1810) hedgehog válasza tomp (#1802) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nálam sincs különösebb gond. Mondjuk az tény, hogy néhány app notifikációja sehol sincs (pl. Drive, meg mostanság a KH mobilbank), pedig pl. az órám jelzi hogy jött :D
Meg az sem tetszik, hogy ha van médialejátszás, akkor az értesítések csak ikonok, ha egyáltalán) lásd: screenshot (ez egyébként másnál is ilyen?)
Mondjuk az a player widget is hogy néz már ki, az előadó sose olvasható...
De alapvető működésbeli probléma az nincs :)

-- aka p3d3str1an

(#1811) unicumnext válasza tomp (#1802) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Nem vagy egyedül, nekem pl nincs semmi baja a Messenger notival, nekem a sima sms jelzéssel vannak problémám az be van jelentve

(#1812) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Melyik az az app amelyikitatatja hogy valoban 5g-s e a sebesseg es hogy arra csatlakozott a telo ? Hallottam olyanokrol hogy mitatja s telo de a sebesseg 4g

Nothing Phone (2a)

(#1813) tomp válasza mrThomi (#1812) üzenetére


tomp
félisten

G-NetTrack Lite appban jobb felül típusnál ha 5G NSA-t ír akkor 5G-n vagy.

(#1814) hedgehog válasza hedgehog (#1810) üzenetére


hedgehog
senior tag

Közben megfejtettem, hogy a Drive stb. notifikációk hova lettek... ha a Notifications & status bar / Manage Notifications / More részen a Silent Notifications-ra az van beállítva, hogy Collapse, akkor ahelyett hogy az ilyen értesítések összecsukva jelennének meg, teljesen eltünteti őket a rendszer :D

-- aka p3d3str1an

(#1815) mrThomi válasza tomp (#1813) üzenetére


mrThomi
addikt

Köszi. Tehát akkor ez semmiképp sem 5g még ha az 5g ikon a térerőnél azt mutatja ? [kép]

Tudnál segíteni ezt egy kicsit értelmezni ?
Luxemburgi Postnál vagyok és ezek a sávok támogatottak [kép]
A teló leírásánál pedig ezek tánogatottak [kép]

Akor most mim lehet ?

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#1816) tomp válasza mrThomi (#1815) üzenetére


tomp
félisten

A kép alapján te most 4G-n vagy azon belül is 4CA-n azaz 4 különféle 4G frekvenciát fogott össze a telefon. 5G ikon pedig azért van kint mivel maga a bázis 5G képes de nem kapcsolja össze a telefon.

(#1817) mrThomi válasza tomp (#1816) üzenetére


mrThomi
addikt

Na várj, lehetne még jobbam konyhanyelven ? :DDD
Luxemburg belvarosába voltam, tehát ha ott nem kapcsolódótt föl rá akkor nem is fog ?

Tehát a telo network leírásánál ez van [kép]
A szolgáltatóm oldalán pedig most ezt találtam. [kép]
Most akkor lehet e 5g-m vagy nem ? ;]
(Bocs a teló egy kínai verziós oppo find x3 pro, viszont gondolom a op9 pro kínai verziós is ugyan ez azért kérdezem)

De ha van olyan forum mobilarenan ahol ebben segítenek dobhatsz egy linket ;)

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#1818) mrThomi válasza tomp (#1816) üzenetére


mrThomi
addikt

Illetve gsm arena szerint nem sokban különböznek az internation a China sávoktól [kép]

Nothing Phone (2a)

(#1819) tlala válasza tomp (#1813) üzenetére


tlala
addikt

Egy olyan appot tudsz javasolni, amely azt is megmutatja, hogy milyen 4- és 5G sávokat tud a telefon? (Nem csak az éppen csatlakozott frekvenciát.)

(#1820) mrThomi válasza tlala (#1819) üzenetére


mrThomi
addikt

Ezt elvileg megtalalod a neten (gsmarena.com) a telefon specifikacionial, nem ez a baj. Én azt nem tudom pontosan hogy a szolgaltatom milyen savokat tamogat, illetve hogy vannak kiepitve a tornyok. Nem latom at hogy mikor hova csatlakozik, mert nem ertem az egesz szisztemat. Sokat segithet ha van osszehasonlitasi alapod, pl ugyan az a telo cn vs eu szerzemeny, es nezegeted speedtest appal melyiknel mennyi a sebesseg. Ez is jo támpont lehet, hétvégen ki is próbálom.

Nothing Phone (2a)

(#1821) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Lassan cserélném a 7T Pro-m és mivel az Oppo Find 7 óta Oppo/Oneplus vonalon mozgok, ezen az irányon is mennék tovább.

A kérdésem az lenne, hogy hosszú távú tapasztalatokat figyelembe véve mennyire tartjátok jó választásnak a 9 Pro-t, érdemes-e mostanában (1-2 hónapon belül) ezt választani? Van-e konkurens modell, ami "mindennapi" felhasználásra jobb, vagy nyakunkon van annyira a 10 Pro, hogy most már érdemes kivárni? Eselteg csapnivalóan sikerült a 9-es széria, és mindenképp máshol nézelődjek? :D

Köszi előre is,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1822) taletale válasza Mosqu!to (#1821) üzenetére


taletale
tag

Szia,

Nem rossz a 9Pro, de most az Android 12 frissítés kicsit megtépázta a OnePlus renoméját. A gyártói fórumon mindenki a 11-re downgrade-elt inkább mert neki nem elég stabil a rendszer.

Valóban vannak 12 alatt furcsa dolgok de az app gyártók se kapkodják el a 12-es verizóra a fordításokat vagy trehányul dolgoznak.

Én a telefonnal meg vagyok elégedve tavaly augusztus óta nyomkodom. Üzemidőben elég jót tud mutatni és érdemes használni a gyári tőltőket mert azzal gyorsan felpumpálja az akut.

Képek is minőségiek nincs semmi csicsa csak lővi a szép fotókat. :)

Ha nem annyira fontos az ár meg kapkodni az új telefonnal akkor Én megvárnám a 10-est mert április-májusba már kapható lesz itthon is Lengyel gyártói raktárból :)

üdv.

OnePlus 5T 8/128GB -> OnePlus 9Pro 12/256GB

(#1823) Macika66 válasza taletale (#1822) üzenetére


Macika66
addikt

Amúgy mivel tud többet a 10 Pro, mint a 9 pro, a még jobban kihegyezett töltési sebességen kívül???

Mert én nagyon nem találtam olyat, ami miatt érdemes lett volna jó 1 hónappal ezelőtt várnom a 10 Pro-ra...

A várható ár-különbségről nem is beszélve...

(#1824) novinyul válasza Macika66 (#1823) üzenetére


novinyul
veterán

Nagyjából a procin és a kamera szigete kialakításán kívül semmiben. Idén nem is lesz szinte egyik gyártónál sem eget rengető újítás, mindenki biztonsági focit játszik.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1825) tomp válasza mrThomi (#1817) üzenetére


tomp
félisten

Az előfizetésed lehetővé teszi az 5G kapcsolatot?
Itthon is a Telekom és a Vodafone limitálja, hogy melyik előfizetéssel lehet 5G-re menni. Lehetséges, hogy odakint is így csinálják.
Lehet e 5G-d? Lehet. Maga a telefon látja is, hogy van de nem megy fel rá.

A kínai verziós OnePlus más mert az nem megy fel az 5G-re itthon. Régiós korlátozás van rajta.

(#1826) Algotis válasza tomp (#1652) üzenetére


Algotis
addikt

Amúgy a fejlesztői beállításokban van egy "5G hálózati mód" rész, ahol lehet választani automatikus, NSA, NSA+SA lehetőségek közül. Ez lenne az intelligens 5G kapcsoló, áthelyezve és átnevezve? :D

Androidos Outlookból küldve

(#1827) tomp válasza Algotis (#1826) üzenetére


tomp
félisten

Neeem az más! :)
NSA: Non-Stand Alone azaz itt valójában az 5G nem más mint egy 4G++ hálózat mivel 4G-re épül. 4G hálózathoz kapcsolja az 5G frekvenciát is. Ilyenkor ha valami miatt kiesik a 4G akkor az 5G sem fog menni.
SA: Stand Alone azaz teljesen önálló hálózat! 5G core van az 5G freki mögött.

NSA módban ezért van VoLTE mivel minden hálózati kommunikáció az alap 4G frekin megy. Az 5G frekin csak az internet megy.
Majd ha lesz 5G SA akkor VoNR lesz.

(#1828) mrThomi válasza tomp (#1825) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen köszi, most néztem meg, a csomagon múlik a dolog :((( Megnéztem, a legkisebb csomagba is benne van hogy 5g, viszont max 225 Mb/s, közepes csomag 500, és az XL/Maxi 1Gb/s.
Nekem meg persze hogy a legkisebb van. A speedtest pedig 205Mb/s-et mért szóval akkor limitáltan 5g-n jön a net ?

4g+-nak mennyi a max sebessége ?

Nothing Phone (2a)

(#1829) mrThomi válasza tomp (#1825) üzenetére


mrThomi
addikt

Illetve azt honnan tudom hogy itt luxemburban erre a Kínais oppo find x3 pro 5g-re van e régiós korlátozás ? Illetve mit értünk pontosan korlátozás alatt ?
Nem igazán vagyok képbe a hálózati dolgokba

Köszi a válaszokat :R

Szerk. Amúgy elkapott a teló egy 5G NSA-t, csináltam is róla egy screen-t, de nagyon hamar eldobta. Valszeg akkor tényleg a csomagom a szar. [kép]

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#1830) tomp válasza mrThomi (#1829) üzenetére


tomp
félisten

225Mbit az még simán lehet 4G is. Itthon a Telenorral tudok 600Mbitet is mérni 4G-n miközben a Vodánál ennyi az 5G max. Telenorral 5G-n 1,5Gbit a max.

Azon az oppo-n nincs korlátozás mert akkor nem jelezné az 5G-t.
Korlát: hiába tudja a telefon az adott 5G frekit de nem hajlandó felmenni rá, nem is jelzi. Kizárólag kínai SIM kártyával hajlandó használni az 5G-t. Hiába rakunk fel EU-s rendszert, akkor sem mivel a hardveres modell szám alapján látja az EU-s is, hogy ez valójában egy kínai modell.

(#1831) mrThomi válasza tomp (#1830) üzenetére


mrThomi
addikt

Az a legegyszerűbb ha megnézem haver XL-es csomagjával is és úgy hasonlítom össze. Nem tudom nézted e de rövid ideig elkapta az 5G NSA-t is amit említettél [link]

Nothing Phone (2a)

(#1832) tomp válasza mrThomi (#1829) üzenetére


tomp
félisten

Mivel felment 5G-re így igazoltan 5G képes az előfizetésed. Itt a gond a lefedettséggel van. Nagyon gyengén vette az 5G-t. -100dBm feletti a jelszint ami itt a gyengét jelenti.
Minél magasabb annál gyengébb. Minél alacsonyabb annál erősebb.
Pl -51dBm a maximális jelerősség. -120dBm pedig a padló. De ezt nagyon nehéz elérni, az esetek 99%-ban már sokkal hamarabb eldobja a telefon.

(#1833) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Lassan jön a c.46-os frissítés: [link]
Changelog:
System
- Improves system performance in some scenarios
Apps
- Fixes a display issue with some third-party apps
Security
- Integrates the February 2022 Android security patch to enhance system security

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#1834) novinyul válasza ghiottone (#1833) üzenetére


novinyul
veterán

Én visszaraktam a 11-t, kérdés hogy OTA-n mikor fogják újra kiadni a 12-t. Igazából most tökéletesen működik, nincs semmi hiba a telefonnal.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1835) ghiottone válasza novinyul (#1834) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én is megvárom milyen bugok maradhattak benne. A 11 rendben van nálam is.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#1836) Hoze61


Hoze61
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni
LE2123 EU a telefonom és szerettem volna Globalra váltani. 12 EU volt rajta , downgradeltem 11-re és felraktam a Oneplus updarrel a Global 12-t. De utána is maradt LE2123 global szoftverrel, de így nem mennek fel az updater frissítései. Mit rontottam el?

(#1837) Macika66 válasza Hoze61 (#1836) üzenetére


Macika66
addikt

utána is maradt LE2123 global szoftverrel

Nem értem, mi kellett volna legyen ehelyett?

(#1838) Hoze61 válasza Macika66 (#1837) üzenetére


Hoze61
csendes tag

Ha a global firmware telepítése után marad LE2123, és marad,nem LE2125 akkor semmi értelme nincs felrakni mert utána nem frissülni semmilyen forrásból

(#1839) Macika66 válasza Hoze61 (#1838) üzenetére


Macika66
addikt

Mitől íródna át a HW-ben a típusszám????

Kézzel, full romból bármikor fogod tudni frissíteni....

[ Szerkesztve ]

(#1840) unicumnext válasza Hoze61 (#1838) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Utána is frissülni fog a global rommal.
Nem a HW típus szám dönti ezt el, hanem milyen SW van fent.

(#1841) Ricccs


Ricccs
újonc

Sziasztok!

Nekem a hivatalos OTA frissített 12es van fent (LE2123_11_C.38)
Hogyan tudok újabb frissítéseket felrakni, pl az Oxygen Updateren is letölthető C.44-est?

A 11es androidon még működő helyi frissítés fileból itt is megy valahogy?

Előre is nagyon köszi aki tud segíteni!

(#1842) darál0w válasza Ricccs (#1841) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

c44 nem ajánlott, vissza is vonták...várd meg a következőt, elvileg még februárban jön...de inkább azt se rögtön ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1843) tomp válasza darál0w (#1842) üzenetére


tomp
félisten

Szerencsére nekem a C44.2 van fent mert nincs bajom vele. ;]
A OnePlus bármi miatt visszavonja a frissítéseket.
7 Pro-n anno azért vonta vissza mert a rootolt telefonoknál bootloopba került a telefon. A nem rootolt telefonoknál nem volt semmi hiba. Ergo azért javították a frissítést mert a mókolt telókon problémás volt. :DD

(#1844) Ricccs válasza darál0w (#1842) üzenetére


Ricccs
újonc

Köszi a választ!

Ezt a februárit majd várhatóan magától frissíti a rendszer?

Helyi telepítés hogy megy a 12es alatt? Az a menüpont nincs amit a 11esnél tudtunk ilyenkor választani.

(#1845) Macika66 válasza Ricccs (#1844) üzenetére


Macika66
addikt

Egy APK-t kell letölteni, ami tartalmazza a hiányzó menüpontot, csak egy külön progi lett.

(#1846) hedgehog válasza Ricccs (#1844) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hali, ez az apk kell neked:
https://oxygenos.oneplus.net/OPLocalUpdate_For_Android12.apk
Utána az applikációk között megtalálod System Update néven.

-- aka p3d3str1an

(#1847) Ricccs válasza hedgehog (#1846) üzenetére


Ricccs
újonc

Köszönöm!

Ezzel a 44-est tudom most felrakni.
Azt tanácsoljátok, hogy inkább várjam meg a következőt? Vagy a 38asnál azért az is jobb? (Tényleg szar.)

(#1848) unicumnext válasza Ricccs (#1847) üzenetére


unicumnext
aktív tag

38nál csak jobb a C44

(#1849) novinyul válasza unicumnext (#1848) üzenetére


novinyul
veterán

Na az nálam rendesen hazavágta a telefont. Ment vissza a 11, így most rendben van minden.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1850) Ricccs válasza unicumnext (#1848) üzenetére


Ricccs
újonc

Felraktam, egyelőre jobbnak tűnik, de majd a következő napokban derül ki.

Ami érdekelne még, hogy nektek működik-e a Horizon Light?
Nekem sem a 9 Pron nem ment, sem Android 11 és 12vel sem, sem az előző 7 Pron sem ment az akkori egyik oprendszerrel sem.

Lehet valami alapbeállitásom vagy applikációm blokkolhatja ezt?
Esetleg van valakinek ötlete mit nézzek meg hogy menjen. (Természetesen maga a Horizon Light be van kapcsolva a beállításokban.)

Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.