Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) Indian74 válasza gretzky77 (#2500) üzenetére


Indian74
senior tag

"Csak kell hozzá egy helyi frissítés apk!"
És ezt honnan lehet beszerezni??Bocs csak ehhez nem értek :N :R

NAGYPAPA

(#2502) novinyul válasza Indian74 (#2501) üzenetére


novinyul
veterán

Pár hozzászólással visszább megtalálod :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2503) Indian74 válasza novinyul (#2502) üzenetére


Indian74
senior tag

:R

NAGYPAPA

(#2504) beeep146


beeep146
tag

Sziasztok!

Akik már használják, érdemes feltenni a C61 frissítést az Update-eren keresztül, nincs vele probléma?

(#2505) gretzky77 válasza beeep146 (#2504) üzenetére


gretzky77
veterán

Én feltettem, nem tapasztaltam semmilyen problémát vagy anomáliát, szépen teszi a dolgát!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2506) novinyul válasza beeep146 (#2504) üzenetére


novinyul
veterán

Nincs hiba, legalább is eddig nem jött elő.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2507) beeep146 válasza gretzky77 (#2505) üzenetére


beeep146
tag

gretzky77, novinyul!

Köszi a visszajelzést. :R

(#2508) dl650 válasza beeep146 (#2504) üzenetére


dl650
tag

Nekem OTA-n jött, global. Eddig jó!

(#2509) Macika66


Macika66
addikt

A C61-gyel újra megy a Simple NFC-s fizetés a program behívása nélkül.
És mintha (de még csak 2 töltésem volt azóta) tovább bírná az akksi.

(#2510) gretzky77 válasza Macika66 (#2509) üzenetére


gretzky77
veterán

Mit takar ez a program behívása nélkül? Egyszer kétszer megviccelt a fizetés és így utólag lehet, hogy frissítés előtt!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2511) darkmann válasza Macika66 (#2509) üzenetére


darkmann
őstag

Az akksi nálam is tovább bírja, de csak mióta visszavettem 60 Hz-re a képernyőfrissítést. A 120 Hz-es beállítással jobban merült, mint a C48-on. :((( Ezért is kérdeztem fentebb, hogy hogyan lehetne recoveryből cache-t üríteni, hátha az megoldaná, de úgy néz ki, hogy jelenleg sehogy, mert csak a Format data elérhető ott.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2512) Macika66 válasza darkmann (#2511) üzenetére


Macika66
addikt

Én eleve 60Hz-en használom, nem látom értelmét a magasabb frissítési rátának (nem játszom olyan játékkal, aminek ne lenne elég a 60 Hz).

@gretzky77
A pre-C48 időkben nem kellett behívni a Simple-t (futott a háttérben, vagy elindítható volt automatikusan, nem tudom, melyik volt), ha fizetni akartam, az olvasóhoz közelítve egyszercsak felugrott a bankkártya képe és zöld pipa. Őgy, ahogy alacsonyabb Android verziójú készülékeken is ment korábban.

C48-nál nem így tett, jobb esetben sípolt és sikeres volt a fizetés, de 1/3 arányban nem történt semmi.

Most a C61-nél végre újra úgy működik, mint a C48 előtti verziókkal....

(#2513) HSM válasza Macika66 (#2512) üzenetére


HSM
félisten

"nem játszom olyan játékkal"
Érdekes, hogy csak játékban látod értelmét, számomra egy egyszerű görgetés élménye is ég és föld a 60 és 120Hz között.... :F

[ Szerkesztve ]

(#2514) darkmann válasza HSM (#2513) üzenetére


darkmann
őstag

Ott a pont! És ha már a telefon tudja (ennyi pénzért meg már tudja is!), akkor szeretném kihasználni ezt a fícsört. Csak hát kb. kétszer gyorsabban merül 120 Hz-re állítva, pedig elméletileg ez adaptív, tehát szükség esetén akár 10 Hz-ig (vagy 1 Hz?) is lekellene vinnie, amivel elméletben még kevesebbet is kellene fogyasztania.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2515) Macika66 válasza HSM (#2513) üzenetére


Macika66
addikt

Abban látom, igen.

Mert nem szoktam a gyönyörért görgetni. Naponta 2x 0,6 mp élvezetért elég nagy ár, hogy az akkumulátoridőt leharmadolja.

Szerintem...

(#2516) tothl válasza Macika66 (#2512) üzenetére


tothl
addikt

Igen erre emlékszem, a Raipay is így kezdett viselkedni A12 alatt, sőt az ébresztőóra is.. :D Kihullott a hajam tőle.

Viszont a google pay az működik rendben, úgyhogy én már régen átálltam arra.

(#2517) Macika66 válasza darkmann (#2514) üzenetére


Macika66
addikt

Egy új, hárombetűs bajor gépjármű tuladonosa győzködött hasonló érvekkel felháborodottan, amikor együtt voltunk a postaládáknál és megérkezett neki a 200.000ezres gyorshajtás-közigbírság....

Megvette rohadtdrága pénzen az autót és akkor ne használja ki, amit tud? - monta öszintén feldúltan....

Szerintem vannak olyan helyzetek, amikor nem használja ki az ember az utolsó mm-ig a lehetőségeket, csak örül, hogy tudja, vannak a lehetőségek és ha szükség lesz rá, akkor használja csak....
De ezzel a véleményemmel egydül maradok, úgy tűnik....

(#2518) Macika66 válasza tothl (#2516) üzenetére


Macika66
addikt

Nekem a Simple adja magát, alapból OTP-s vagyok 30 éve....

(#2519) Arolotifar válasza Macika66 (#2517) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nem maradsz egyedül :N

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2520) Indian74


Indian74
senior tag

Szerintetek mit lehet az hogy beállításokban hang minden be van állítva de a viber és a messenger nincs hang csak rezeg a telefon :N
Most az adott programra rossz vagy a telefon? :F

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#2521) Macika66 válasza Indian74 (#2520) üzenetére


Macika66
addikt

Ha csak két program néma, akkor hogyan lehetne a telefon hibája???

(#2522) darkmann válasza Macika66 (#2517) üzenetére


darkmann
őstag

Érdekes történet, csak a bajor márka tulajdonosával ellentétben én nem sértenék semmilyen szabályt, ha kihasználnám a telefon adta lehetőségeket. Csak elvárnám a gyártótól, hogy megfelelően optimalizálja a készülékét. Én Huawei P30 Pro-ról jöttem, ami nem mai készülék, viszont annak ellenére, hogy az USA gyakorlatilag kinyírta a Huawei-t, a mai napig kapja a frissítéseket (biztonsági frissítésben pl. előrébb is tart, mint az OP9 Pro). Ott a rendszer is olyan jól van optimalizálva, hogy két napos töltési periódusok mellett értem el az 5-5,5 óra kijelzőidőt, itt meg 1 napos töltések mellett is csak megközelíteni tudtam eddig. Igazából pont a QHD és a 120 Hz lett volna, amiben sokkal jobb a OP kijelzője, de pont ezeket nem tudom kihasználni egyelőre, mert akkor félnaponta kellene töltenem.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2523) Indian74 válasza Macika66 (#2521) üzenetére


Indian74
senior tag

Csak egy kérdés volt... :D

NAGYPAPA

(#2524) HSM válasza Macika66 (#2515) üzenetére


HSM
félisten

"gyönyörért görgetni"
LOL. :C Én sem a gyönyörért görgetek, hanem mert pl. nem fér ki a cikk, amit olvasok picike 6,7" kijelzőn, így marad a szorgalmas görgetés.

A valódi probléma itt azzal van, hogy az az esetedben napi 2x0.6mp scrollozás hogyan harmadolhatja le az akkuidőt egy elvileg adaptív frissítésű készüléken?

Szerencsére nálam nincs gond a 8 Pro-n OOS11-en, az nem haramdolódik el a 120Hz-től, pedig az még csak nem is adaptív.

Én biztosan nem rongálnám a szemem a 60Hz-el, ha 120-at is tud a készülék. Főleg ennyi pénzért. :N

(#2525) tomp válasza Macika66 (#2509) üzenetére


tomp
félisten

Felraktam ezt a garázs appot(Simple) és érintéskor felugrik az app visszaigazolója. Nem semmi, hogy újra működik. Többször jelezve lett a OnePlus-nak, hogy az app nem működik jól. Ez amúgy app hiányosság volt de az otp helyett most is a OnePlus bugfixálta...

(#2526) Macika66 válasza tomp (#2525) üzenetére


Macika66
addikt

Bizony, végre újra jó!!!

(#2527) Macika66 válasza HSM (#2524) üzenetére


Macika66
addikt

napi 2x0.6mp scrollozás hogyan harmadolhatja le az akkuidőt egy elvileg adaptív frissítésű készüléken

Úgy, hogy nem csak azalatt az 1,2 mp alatt fogyaszt 140%-ot, hanem generálisan többet, mivel máskor is 120 Hz-en megy.
Amúgy én nem kifogásoltam a fogyasztását, az másvalaki volt. Én csak nem használom a 120 Hz-et egyszerűen, mert nem nyújt annyi pluszt, mint amennyi negatívumot.

Én biztosan nem rongálnám a szemem a 60Hz-el, ha 120-at is tud a készülék. Főleg ennyi pénzért.

Szó nincs szemrongálásról a 60 Hz-nél ill. szemkímélés a 120 Hz-nél.
Az ún. retinális utókép 1/10 - 1/12 mp-es tehetetlnséggel dolgozik.

A régi katódsugárcsöves képernyőknél volt tényleges villogás, ott valóban volt az 50 Hz-es (25 váltosoros, interlaced) képnél szemfáadás, ezért volt szemkímélő a a 100 hz-es kép.
Aztán innen átvették a marketing bullshitet a mobilgyártók.
A magasabb frekvenciájú kijelzőfrissíítés NEM villogást jelent, hanem csak képtartalom-változást. Az nem fárasztja a szemet egyáltalán....

Ez pontugyanaz a hit-vita, mint amikor győzködtek, hogy a QHD kijelzőfelbontás szabad szemmel is jól látható 6,7 collon a FHD-hez képest.... Ezért megéri QHD felbontáson használni a készüléket... Igaz, hogy 130 %-ot fogyaszt, de megéri....

[ Szerkesztve ]

(#2528) HSM válasza Macika66 (#2527) üzenetére


HSM
félisten

"hanem generálisan többet, mivel máskor is 120 Hz-en megy."
Valószínűleg pont ez a baj... :DDD

"Szó nincs szemrongálásról a 60 Hz-nél ill. szemkímélés a 120 Hz-nél."
Lehet jönni mindenféle érvelésekkel, de ezt saját tapasztalatomból írtam. Ezerszer kényelmesebb a szememnek, hogy nem ugrál a kép scrollozás közben.

"A régi katódsugárcsöves képernyőknél volt tényleges villogás"
Tisztában vagyok vele, hogy itt nem erről van szó, nem is egészen értem, miért keverted ide.
Egyébként ezek az AMOLED-ek is villognak sajnos, főleg alacsony fényerőn. A 8 Pro-n volt még villogásmentes(ebb) mód, de az meg a főleg a sötétebb árnyalatokat verte teljesen agyon, szóval nem használom. Szerencsére már kevésbé villogós a 8 Pro, mint a régebbiek, azokat én nem bírtam használni alacsony fényerőn, úgy villogtak.

"Ez pontugyanaz a hit-vita, mint amikor győzködtek, hogy a QHD kijelzőfelbontás szabad szemmel is jól látható 6,7 collon a FHD-hez képest"
Teljesen jogos, látható, nagyon is. :K Évekig ezért sem volt AMOLED telefonom, amíg a FHD volt a standard, az Oneplus 3-ason is zavart, hogy számomra nem elég éles a képe.
A "hitvita" rész abból fakad, hogy neked a QHD kijelzőn FHD módban "valódi" FHD-ként fog működni a Pentile kijelző (csak a zöld alpixelek külön vezérelhetőségét bukod), míg a gyárilag FHD-s Pentile AMOLED-ek valójában lényegesen kevésbé éles képet fognak adni "natív" felbontásukban, mivel azokon csak a zöld pixelekből lesz elég, a többiből lényegesen kevesebb. Tehát nyugodtan spórolhatsz az akkuval, a QHD kijelző magasabb fizikai felbontásából fakadó előnyöket úgy is élvezheted.

(#2529) anti1966


anti1966
tag

Sziasztok

Nem tudom, hogy használ-e valaki itt hangrögzítésképpen joneplus alkalmazással hívásrögzítést.
Nekem olyan probléma lenne, hogy mindent felraktam, a rögzítés ott van a tárcsázóban, de az ikon felett jobbra van egy kis felkiáltójel és nincs rögzítés. Már újratelepítettem 2x, de az eredmény ugyanaz. A tárcsázón és a jonepluson kívül kell valamit még feltelepítenem? Az engedélyeket megadtam hozzá
Köszönöm

(#2530) anti1966 válasza anti1966 (#2529) üzenetére


anti1966
tag

Nem tudom azt, hogy aehhez kell-e a contacts nevezetű app, de azt letöltve telepítéskor csomagelemzési hibát ír, így nem is tudom azt telepíteni.
A phone incallui-t pedig nem tudom telepíteni.
Elakadtam...

[ Szerkesztve ]

(#2531) bloggiold válasza anti1966 (#2529) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Ha így csinálod, jó lesz.

https://fontecone.blog.hu/

(#2532) Macika66 válasza anti1966 (#2530) üzenetére


Macika66
addikt

A privát üziben nem írtad, hogy az adb-s mókolást megcsináltad-e....

(#2533) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Nálatok a c61-es EU frissítés mekkora volt? A sima 9-en 1,6Gb-ot ír.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2534) novinyul válasza ghiottone (#2533) üzenetére


novinyul
veterán

Simán 1.4GB volt

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2535) ghiottone válasza novinyul (#2534) üzenetére


ghiottone
nagyúr

500mb körülire emlékeztem, gondolom a 12.1-es rendszer miatt is lett ekkora.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2536) hamham válasza ghiottone (#2533) üzenetére


hamham
tag

9 pro 1,6GB

(#2537) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok! Tudom, hogy nem a saját topikja, de kicsit általánosabb téma. Fiamnak van egy családból levetett oneplus 5T telefonja, de sajnos már nagyon régen használtam bármilyen androidot így kiestem belőle és most nagyon kellene egy guru segítsége....
Szóval sikerült olyan szintű black screenbe futni, mint még soha. Semmire nem reagál a telefon kijelzője, holott érezhetően a szoftver fut alatta, mert mikor nyomkodom a kijelzőt, akkor rezeg a haptic.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Most már csak egy factory resetben bízok, hogy kizárjam a kijelző fizikai meghibásodását, viszont így hogy semmit nem látok ez lehetetlen...

Van valami PC-re dugós módszer arra, hogy csináljak egy ilyet? Szegény kölköt sajnálom, mert nagyon szeretett játszani rajta... :(

Try again, fail again, fail better!

(#2538) hedgehog válasza Rem-X (#2537) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hali, próbáld meg recovery módban újraindítani.
Vagyis kapcsold ki (érzésre tartsd nyomva a bekapcsológombot egy ideig, de ne túl hosszan, mert akkor rebootol).
Utána a hangerő le + bekapcs gomb. Ha megjelenik a recovery menü, akkor nyertél, mert akkor valószínűleg simán újraindítva működni is fog.
Ha nem jelenik meg, akkor is van még egy esélyed, hogy ugyanúgy kikapcsolva úgy kapcsolod be, hogy a hangerő le, hangerő fel és bekapcs gombokat egyszerre nyomod. Így a fastboot módnak kell bekapcsolni, és akkor gépre dugva, adbvel kell flashelni rá rendszert. Ha így sem jelenik meg semmi a képernyőn, akkor viszont a képernyő halt meg.
(én is csak emlékezetből írtam, de majd kijavít aki jobban tudja)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2539) Algotis


Algotis
addikt

ÚjYetteleseket hozzám hasonlóan bombázza 3-4 hetente a szolgáltató ilyen SMS-sel?

"Kedves Ügyfelünk! Hibàs csatlakozàsi kìsérletet érzékeltünk készülékéröl, ezért elküldjük a helyes beàllìtàsokat készülékére. Yettel (Infò: 1220)"

Ezután küldenek 2 konfigurációs beállítást, rányomok mindkettőre, hogy telepítse, a böngészőn kívül sikeres az összes. Aztán kapom kb. havonta ezt, de minden hibátlanul működik, 5G, stb, mi lehet ennek az oka?
Valakinek sikerült megoldani ezt?

Esetleg @tomp hálózati szakértő kolléga, javaslatod van? :)

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#2540) Rem-X válasza hedgehog (#2538) üzenetére


Rem-X
senior tag

Hu ezekről van valahol részletesebb leírás?

Try again, fail again, fail better!

(#2541) gabter válasza Algotis (#2539) üzenetére


gabter
tag

Én is szoktam ilyeneket kapni rendszeresen, pedig nem új Yetteles vagyok. De amióta telefont váltottam (a korábbi is 1+ volt, 5T), azóta jönnek.

(#2542) Boli77 válasza Macika66 (#2526) üzenetére


Boli77
tag

Szia Macika66! Olvastam,hogy jó a Simple én is ezt használom kezdetek óta . És tényleg jó úgy,hogy nem kell az alkalmazást elő hívni. Csak újlenyomtat fel old és kész. 😁😁😁

(#2543) anti1966


anti1966
tag

Mutassatok, vagy linkeljetek már be légyszi egy olyan autós töltőt, ami tölti is a telefont, nem csak meríti...
Köszönöm

(#2544) ghiottone válasza anti1966 (#2543) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nálam egy pár éves Qualcomm Quick charge 3.0-s töltő van a kocsiban, azzal nincs gond. Ilyesmi, csak még 1 slotos: [link]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2545) Macika66 válasza Boli77 (#2542) üzenetére


Macika66
addikt

Hogy tudunk örülni, amikor valami teszi azt, ami végülis a dolga lenne! ;)

Nekem is nagy könnyebbség, hogy végre úgy megy, mint minden más telefonon (Android verzión) megy...

#2539 Algotis

Nálam két oldalnyi van már ezekből az üzenetekből, úgy, hogy mindkét APN-t aktiváltam (flottakezelő vagyok) magamnak, az online APN van beállítva és mégis.

De hát nagyobb baj se legyen, elfér a 256 GB-on az a pár karakter... :)

(#2546) cicaslany86 válasza darkmann (#2354) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Az lehet, hogy ez már nem elérhető? Nekem csak az oldal kezdőlapja nyílik meg.

(#2547) Macika66 válasza cicaslany86 (#2546) üzenetére


Macika66
addikt

Elég gyorsan változnak a verziók, bizony lehet. Nekem sem jön be....

De anno letöltöttem, fel is raktam, le is vettem.

Nem adott NEKEM semmi pluszt. Amit tudott volna, azt csak hosszadalmas beállítások után tudta volna, amire fotózásnál a legritkább esetben van idő/lehetőség....

(#2548) Boli77 válasza Macika66 (#2545) üzenetére


Boli77
tag

Úgy bizony. Már ott voltam,hogy el kell felejteni azt,hogy mobilal fizetek pedig nagyon szeretem . Így ,hogy semmi macerea vele továbbra is használom 😁.

(#2549) tomp válasza Boli77 (#2548) üzenetére


tomp
félisten

Miért kellene elfelejteni?
GPay is létezik! ;)
Igaz az otp-nek az túlságosan is "hájtek" így náluk nincs de én Wise-al használom havi átutalással.

(#2550) Boli77 válasza tomp (#2549) üzenetére


Boli77
tag

Hát azért mert nagyon nyűgös volt használni,de most ,hogy jó marad. Persze idáig is használtam csak hát nem nagy kedvel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.