Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Maist válasza Szepy2884 (#8696) üzenetére


Maist
senior tag

Megpróbálok válaszolni, bár lehet, nem sokat segítek vele:

Az FM rádió sajnos ilyen, erre nem igazán született még megoldás, hogy jobb legyen. Talán a Froyo megoldja majd a problémát.

A GPS-t meg kellene próbálnod szabad ég alatt, álló helyzetben működésre bírni.
Nem tudom milyen nettel nézted az irodában a map-et, lehet lassú volt, azért zoomolt lassan. (Egyébként erős jellel látja a Defy a műholdakat 2.34-es, Vodafone-nál vett telefonnal.)

Én Ndrive navit használok, a TopMap, és a TeleAtlas térképeit használja. (Ezektől veszi az iGO is a térképet.) Marketről letölthető a próbaverzió (wifi ajánlott, mert elég sokat letölt), megvásárolni a gyártó oldalán lehet.

A szoftver verziód a settings/about menüpontban tudod megnézni.

Ha nagyon nem megy a GPS a telefonban, akkor érdemes visszavinni természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#8702) Szepy2884 válasza Steven (#8699) üzenetére


Szepy2884
tag

Jó de meddig várjak? Órák óta már hogy nincs jel. Néha pár percre van aztán elvész. Mi van ha éppen indulnom kellene?

Verzió: System version: 2.34.1.blablabla
Firmware version:2.1-update1

Egyiket sem tudom mit jelent pontosan, de valszeg az mint mindenki másé :F

[ Szerkesztve ]

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#8703) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Sokan írtatok fóliával kapcsolatban, remélem mindenkinek ment válasz, ha nem, akkor írjátok le mégegyszer légyszíves.

Most raktam fel egyet egy Defyra, hát az elején kicsit kevés lett alá a víz, úgy nem volt túl jó. Nem igazán sikerült, úgyhogy (elég)meleg vízzel jól lemostam, és tökéletesen felment csurom vizesen. Szóval csak vizes felrakással megy (nekem).

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#8704) Rudiaszarvas


Rudiaszarvas
tag

Sziasztok Forumtársak!

Segítségeteket szeretném kérni, fontos lenne!!!!
Van nekem egy ilyen "gyöngyszem" telefonom ami kb. 20perce balesetet szenvedett..... szerencsétlenségemre az auto köszübére esett amit nem hallottam én meg rácsuktam az ajtót... :( Külsérelmi nyom nincs mivel az ajtó gumiszigetelése ezt felfogta...viszont a nyomás hatására az lcd megrepedt és összefolyt...
Namármost... Szoftvert cseréltem a készüléken nemolyan rég, rootoltam, Blur- mentesítettem, stb.... Gondolom garanciának annyi (24hónap volt) .... Mit tehetnék? Németországból rendeltem a készüléket, gyári független, kb 1 hetes.... :S

SOS segítsetek!!!

Előre is köszönöm!!!! :R :R :R

(#8705) Szepy2884


Szepy2884
tag

Trabby, Maist, Steven,

Köszönöm a válaszokat.Még próbálkozom. Ha nem megy, akkor visszem a szervízbe (T-mobile). Ott mit csinálnak, frissítik a software-t? Mire ügyeljek a szervízzel kapcsolatban.

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#8706) ádikaa


ádikaa
csendes tag

Sziasztok!

Eddig read only módban olvasgattam a fórumot, de most egy kérdésre nem találok választ, így gondoltam megkérdezem tőletek.
Először használtam huzamosabb ideig a mobilnetem, a térető rendben volt, de olyan fél óra msn után (3 emberrel beszélgettem) észrevettem, hogy melegedik az akksi. Megnéztem és 42°-ot mutatott a system info.
Érdeklődnék, hogy ez normális működés, vagy esetleg valami hiba lehet a telómmal.

[ Szerkesztve ]

(#8707) Tex válasza Rudiaszarvas (#8704) üzenetére


Tex
senior tag

Szerintem keress az ebay-en kijelzőt aztán cseréld vagy cseréltesd. Esetleg a gari is egy próbát megérhet...

Ádikaa: Huzamosabb ideig ha használod hajlamos a melegedésre, mondjuk nálam még 40 fok fölé nem ment.

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#8708) tzl válasza Szepy2884 (#8696) üzenetére


tzl
senior tag

Mit értesz azon, hogy a GPS aktív, de csak mobilnettel? Az a-GPS-re gondolsz (olyankor elhanyagolható a felhasznált adatmennyiség, néhány bájtnyi adat jön le, az éppen elérhető műholdak adatai, koordinátái, hogy gyorsabban megtalálja őket a gps-vevő)? Vagy arra gondolsz (és én erre tippelek a pontatlanság emlegetése miatt), hogy a telefon pozícióját a hálózatról állapítja meg? Ha erre gondolsz, eközben nem megy a gps-vevő, épp emiatt kell a hálózatról megállapítani a telefon helyzetét.
GPS-vevő első indításakor mindig tovább tart az inicializálás, mert a vevőnek meg kell találnia a holdakat, majd le kell töltenie az almanac és ephemeris adatokat, csak ezután tud lokalizálni. (Ha néhány napig-hétig nem használtad a gps-t vagy bizonyos távolságra vitted kikapcsolva, akkor szintén újra le kell töltenie ezeket az adatokat).
Első gps-bekapcsolást mindig érdemes nagy, szabad területen, álló helyzetben végezni, különben nem tud "jelet fogni". Lakás ablakában simán előfordulhat, hogy nem lát 1-2 műholdnál többet, az meg nem elég neki, városban, szűk utcákban ugyanez a helyzet, a gps is csak annyit lát az égből, mint te. Ha azon a kis területen épp nincs elég műhold, akkor nem lesz jel.
Az a-GPS, azaz az assisted GPS a minimális adat netről letöltésével biztosítja, hogy a friss adatok legyenek a gps-ben, tehát rövidül a kezdeti inicializálási idő. De még az a-gps-t is érdemes álló helyzetben, olyan helyen bekapcsolni, ahol az égből jó nagy darab látszik.

(#8709) ádikaa válasza Tex (#8707) üzenetére


ádikaa
csendes tag

Köszi a gyors választ.
Megnyugodtam. :)

(#8710) tzl válasza ádikaa (#8706) üzenetére


tzl
senior tag

Normális, ha folyamatosan használod a 3g-t, akkor folyamatosan ad-vesz a telefon, ami meglehetősen energiaigényes feladat, ráadásul minél messzebb vagy a toronytól, annál több energia kell neki. Ha sok energia kell a telefonnak, akkor melegedni fog az akksi. Wifivel jobb a helyzet, mert a wifi router általában néhány méterre van, szemben a mobiltornyok párszáz méterével de akár kilométerével. 40 fok körüli akksihőmérséklet egyébként nem olyan vészes, csak gondolj bele, hogy fél óra alatt a cucc eleve átveszi a kezed hőmérsékletét, ami kb. 36 fok, erre fűt rá az akksi néhány fokot.

(#8713) AtomCity


AtomCity
tag

Úgy néz ki, hogy nem csak fm rádió vevő, hanem fm transzmitter is van a Defyben...
Kiderült, hogy a Defyben lévő WLAN / Bluetooth / FM chip típusa: WL1271, a gyártó (Texas Instruments) honlapján lévő adatlapból kiderül, hogy hardveresen is benne van az fm transzmitter a chipben.
Most már csak egy ügyes kezű ember kell, aki megírja hozzá a szükséges drivert, na meg kell, hogy a Motorola végre kinyissa a bootloader-ét.
[xda]
[TI]
Jó lenne, ha ugyanígy meg lehetne oldani a touch (tap) to screen-t is (ahova böksz (és nyomva tartod) a képernyőn, oda fókuszál a kamera), meg persze a 720p is jó lenne ugyancsak...

[ Szerkesztve ]

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#8714) gombi01


gombi01
tag

Szepy2884: ment pü.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8715) Szepy2884 válasza tzl (#8708) üzenetére


Szepy2884
tag

Kedves Tzl,

Hálásan köszönöm a válaszodat. Minden úgy van, ahogy írtad. a GPS Status-t ma reggel frissítettem indulás előtt. Azóta szinte kapásból talál holdat. Most már csak egy jó navi kell és "öhöm bódottág".

Viszont vmire felfigyeltem. A google maps-hez net kell? Mert otthon hiba nélkül működik, de itt meló helyen offline a zoomolás nem működik rendesen, viszont legaláb megtalál a térképen.

[ Szerkesztve ]

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#8716) Szepy2884 válasza gombi01 (#8714) üzenetére


Szepy2884
tag

Re :))

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#8717) Halo


Halo
senior tag

Debugolás wifin keresztül! :)

[link]

a "debugolást" igazából screenshotok készítésére használom, nekem csak ezért kellett feltelepíteni az SDK-t. Most viszont nem kell pórázra kötni a telefont, hanem wifin keresztül is lehet csatlakozni a fejlesztői környezethez - ezáltal pl. screenshotot készíteni.
Lehet, nem csak én örülök ennek :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#8718) vétó válasza Szepy2884 (#8715) üzenetére


vétó
aktív tag

igen, a Google mapshez net kell, mivel online térképalkalmazás.

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#8719) Memmaao


Memmaao
addikt

A szétszedős videón is látszik, hogy a jack aljzatnak és a felső hangszórónak semmi köze egymáshoz. Szerintem az okt-nov-i hangszóró szállítmány hibás volt, de publikusan talán kevésbé ciki, ha azt írják, hogy egy orvosolt kisfokú konstrukciós hiba okozta a dolgot... Én nem bírnám ki, hogy ne használjam a fülest! Bt fülesben meg nincs olyan, ami úgy szólna, mint az AKG k370!

Mondjuk az enyém dec.-i bt33 kód van a china felirat felett.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#8720) Halo válasza vétó (#8718) üzenetére


Halo
senior tag

viszont keveset fogyaszt, valamint gyenge sávszélességgel is használható.
vodkafon előfizus vagyok, s túllépve a havi adatmennyiséget lecsökkentenek 9kbps/9kbps-re, s ezzel is kényelmesen elnavigál. Ok, nem mondja, h. fordulj jobbra-balra, de a térképre pislantva bárhova elmehetsz így is.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#8721) Steven válasza AtomCity (#8713) üzenetére


Steven
addikt

Reméljük valaki megcsinálja... vicc, hogy ez a telefon egyre többet tud ahogy tellik az idő:D egyre jobb ár érték arányra tesz szert.....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8722) Hakkuuuh válasza Steven (#8721) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Az jó dolog hogyha a teló tudja a dolgokat, az viszont ismét csak a Motorola köhöm anyja! hogy ezt elhallgatta. Szerencsére vannak ügyes programozók akik az ilyen csecsebecséket előcsalják a készülékből :).

Hardcore4Life

(#8723) adakiller válasza rothadt (#8698) üzenetére


adakiller
senior tag

okés, köszi szépen a tippet. eszerint fogok akkor én is eljárni a 8 gigás karival :)

(#8724) Steven válasza Hakkuuuh (#8722) üzenetére


Steven
addikt

66 ezer ft ért (vodafonos ár volt) kibaszott jó teló így is úgy is megértem hogy nem csinálták meg...

Ellenben ahogy te is írtad remélem ügyes programozok megcsinálják :C

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8725) Szepy2884 válasza vétó (#8718) üzenetére


Szepy2884
tag

Valóban, nettel gyönyörűen működik. De akkor hogy van az, hogy haver nem androidos Nokiáján is van google maps és neki offline is jó?

amúgy ha a "background data" ki van iktatva, akkor a maga a google maps sok adat forgalommal jár?

[ Szerkesztve ]

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#8726) Steven válasza Szepy2884 (#8725) üzenetére


Steven
addikt

neki ovi maps van ez tuti az ingyenes és az offline is jó!

gmap sosem volt net nélkül elérhető...

Szedd le marketről az 5.0 ás verziót az kevesebb adat forgalmat generál...

Szepy2884 :

Azért öregem valami kis önállóságod lehetne olvass utána :)

... nemtom próbáld ki ! Extra features az 5.0 nak a kevesebb adat forgalom! Meg még sok más is... (nemtom ez Géknél mit jelent ritkán használom és amúgy sem érdekel 1gb-os net csomag mellett)

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8727) Szepy2884 válasza Steven (#8726) üzenetére


Szepy2884
tag

meg is válaszoltad :R

Kb. mennyi az a kevesebb adat forg. ?

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#8728) DeadMeat válasza Memmaao (#8719) üzenetére


DeadMeat
veterán

Valami a mérettel volt.Talán kisebb volt fizikailag a hagszóró,mint amit erdettileg terveztek bele.Ha jól rémlik.Fizikailag meg tényleg nincs köze egymáshoz a kettőnek.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8729) Halo válasza Szepy2884 (#8727) üzenetére


Halo
senior tag

ha eddig örültél a válaszoknak, akkor kérlek tedd meg, hogy leteszteled, s megosztod velünk a kérdésedre adott válaszod.

hidd el, mi is örülünk majd! :C

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#8730) Edge válasza Memmaao (#8719) üzenetére


Edge
veterán

Van egy csomó olyan BT-s megoldás hogy a fülest cserélgetheted, pl se mw600:

;)

Én amúgy ilyet tervezek venni mert vettem egy tokot a Defy-hez(a régebben linkelt Amzer tok megjött, de szar kicsi a defy-nek ill meg lehet oldani hogy belemenjen de nem épp kompakt megoldás, az usb fedél néha elakad).
Na ez a tokom most, a Saturnban vettem:

ez nagyon faja, tök jól elfér benne a defy, és könnyen jár ki-be.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#8731) Wheelbarrow


Wheelbarrow
aktív tag

Üdv mindenkinek. Tudja valaki, hogy mikor lesz magyarítva a Defy? A Vodafone ügyfélszolgálata nem tudja. A Motorola ügyfélszolgálata meg nem kapcsolható ami röhej egy ekkora cégnél.

(#8732) palesz53 válasza Szepy2884 (#8727) üzenetére


palesz53
senior tag

pontosan nem emlékszem, de a google állítása szerint a korábbi adatmennyiség töredékére esett a szükséges adatmennyiség a jelenlegi gmaps-sel...

egyéb gmaps kérdéshez - hogy a túróba működne offline, mikor egy darab térképet nem töltesz le hozzá? ovi maps, meg az androidra való navik is mind tartalmaznak térképszoftvert, amiből kedvedre kiválasztható, mely országokat akarod menteni...
gmail online tölti le a térképet, és egyenlőre csak az USA-ban lehet valóban navigációként használni, mivel ott saját térképeit használja a google (a világ többi részén meg ugye meg kéne venni a ta/tm/nq térképek valamelyikét...)

wheelbarrow - 1x talán... motorolának Európa elég mellékes piaca, és akkor abban még egy ilyen porszem, mint mi, meg pláne...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#8733) delibab válasza Wheelbarrow (#8731) üzenetére


delibab
senior tag

a kereső tudja... :W más nem!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#8734) DeadMeat válasza palesz53 (#8732) üzenetére


DeadMeat
veterán

hogy ezt kikövetkeztethesd használni kellene a zagyadat.Ami manapság nem (itt sem) divat. :(

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8735) Edge válasza Wheelbarrow (#8731) üzenetére


Edge
veterán

Nem a cég, hanem az országunk méretével van gond :)

persze csak viccelek, motonak szegénységi bizonyítvány ez...

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#8736) Nippon


Nippon
őstag

Vett valaki a napokban Defy-t a Vodafone-tól? Még mindig független?

(#8737) DeadMeat válasza Nippon (#8736) üzenetére


DeadMeat
veterán

Lehet már?Akarom mondani kapható már újra?A minap még nem volt kapható.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8738) Liba Gyuri


Liba Gyuri
csendes tag

hali

még tavaly decemberben vettem a telót, a hozzáadott gyári kétgigás kártyával kezdtem használni. most eljutottam oda hogy kell több hely, ennek okán szert tettem egy nyolc gigás kártyára. namost az a kérdés, hogy kicserélhetem e úgy a memóriakártyát, hogy pc-n totalcommanderrel lementem (copy) az összes könyvtárat, fájlt pc-re , telefont lehúzom, kikapcs, kártya kicserél, telo bekapcs, visszacsatlakoztat, majd tc-vel mindent visszamásolok. nem bolondul e meg a telefon addig amig bekapcsol és üres a kártya? - van pár program feltelepítve gondolom a belső memóriába is rakta magát, de szemmel látható nyomuk van az sd kártyán is - szóval jártható e ez a megoldás, mert nincs külön kártyaolvasó berendezésem.

(#8739) DeadMeat válasza Liba Gyuri (#8738) üzenetére


DeadMeat
veterán

bezony járható.Lehet utána be kell állítani ujra a hangokat,de nem fog megzuhanni.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8740) Nippon válasza DeadMeat (#8737) üzenetére


Nippon
őstag

Azt nem tudtam, hogy nem lehet kapni, csak a listát néztem... :B

Felhívtam őket, úgy néz ki, hogy már nem is lesz többet a kínálatukban :F

[ Szerkesztve ]

(#8741) talamasca


talamasca
senior tag

Arra még mindig nem tud senki megoldást, hogy a telefon miért nem tud ad-hoc wifire csatlakozni? :(

“Black as midnight on a moonless night.”

(#8742) DeadMeat válasza Nippon (#8740) üzenetére


DeadMeat
veterán

Indoklást nem kaptál?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8743) adakiller válasza DeadMeat (#8728) üzenetére


adakiller
senior tag

én mondjuk az első hsz alapján nem erőltettem a zenélgetést. de ha nincs hozzá sok köze, akkor má s a leányzó fekvése.

" Ez a hiba az eddigi információk alapján a korai gyártású (október-novemberi) Defyknél fordul elő. Egyik okozója lehet a gyakori fülhallgató bedugás/kihúzás, de ettől függetlenül is előjöhet a hiba, akár pár nap után is"

amúgy én is sztereó Bluetooth headseten gondolkodok. rendeltem is egyet de abba nem lehet fülest dugni, sebaj eladom, és rendelek másikat :)

(#8744) Nippon válasza DeadMeat (#8742) üzenetére


Nippon
őstag

Nem csak annyit mondtak, hogy elfogyott és kivezették a kínálatból. Nem is értem....

(#8745) DeadMeat válasza Nippon (#8744) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az jó,mert a pannonnál sem lehet már moto telókat venni,most a vodás defy,motoker elérhetetlen.Költözik az országból a motorola? :U

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8746) Nippon válasza DeadMeat (#8745) üzenetére


Nippon
őstag

Marad az EU garis...

(#8747) beers válasza DeadMeat (#8745) üzenetére


beers
addikt

Úgy néz ki, igen.... :S!
Marad az e-bay!
Pedig ha ennyi lesz a support, akkor a magyar nyelv is ugrik!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#8748) Titi76 válasza beers (#8747) üzenetére


Titi76
aktív tag

Asszony hív hogy kaptam USÁBÓL levelet?!!! WTF? Antrax?
Mondom neem, fólia van benne amit csak akkor fogok feltenni ha már megkarcoltam a GG-t :)

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#8749) Hakkuuuh válasza DeadMeat (#8745) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Fut a gyáva! :D .... bár a magyar nyelvhez nem fűztem volna sok reményt senki helyében (csak ha valaki nagyon naív)

Titi76:
A biztonsági övet pedig akkor kötöd be a kocsiba miután kifejelted a szélvédőt? / Gránátot akkor dobod el miután felrobbant? :Y :C

Hardcore4Life

(#8750) szkajt válasza Hakkuuuh (#8749) üzenetére


szkajt
csendes tag

majd megvárjuk mire befejezik a HTC-s romot, abban már van magyar nyelv :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.