Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Cyrin válasza =HG= (#8450) üzenetére


Cyrin
addikt

van ez olcsóbban is kicsivel

(#8452) Auratech válasza ronaldo (#8443) üzenetére


Auratech
őstag

Egyszerűen a telefonszolgáltató tisztelt cégek a mobilnet tarifáit úgy számolják ki, hogy voip szolgáltatás használata esetén se legyen kedvezőbb a kommunikáció a telefon tarifáknál, meg ugye picit macerásabb. Emiatt van ez a szemét díjszabás. 150 megabájt 2011-ben miről pofáznak ezek a web2 idejében? Ha a telefon teljes értékű interfészként működhet, miért korlátozzák eseti nethasználatra, mittudomén...! Felháborító. Öt éve volt 5Gb/6000Ft a Pannonnál feltöltéses verzióban. Azóta a mobilnet forgalom sok-sokszorosárara nőtt. Nem vagyok hajlandó elfogadni antik tarifákat, inkább csesszék meg a 3G-t!
A szabadság nem a korlátok mosolygós felcicomázásáról szól!

Minél jobb telefonom van, annál frusztrálóbb ez a dolog. A Defy használatakor ez egyszerűen felháborító! Az információhoz jutás alapjogát sértik ezek a tarifák. Nem vagyok hajlandó számolgatni az adatforgalmat 2011-ben! Az adsl/kábelnet... kapcsán is felháborító lenne, ha "csak 10Gb" lehetne a havi forgalom. Hogy néznél videókat? Pedig az a 10... milyen soknak tűnik. Az, hogy dróton jön, vagy bárhol, kit érdekel.
Például Amerikában is mindenért fillérre pontosan fizetsz és nincs kibúvó. De van korrektség és választási lehetőség, nem pedig provincializmus, mint drága hazánkban, amit ráadásul a korrekt nyugati cégek honosítanak meg sokat tanulva a helyi erőktől.

Auratech Field Recording

(#8453) =HG= válasza Cyrin (#8451) üzenetére


=HG=
addikt

Persze hogy van, de az MM-ba besétálsz és már viheted is....azonkívül tapizhatod hogy néz ki. Előtte azt sem tudtam pontosan mi van a dobozban. :U
Aztán meg az általad linkeltben nem mutatják, hogy lenne AUX kábel( ami nem azt jelenti hogy nincs )...MM-osban van..

[ Szerkesztve ]

(#8454) adakiller


adakiller
senior tag

goapkrev\backup on belül a nandroid 342 tartalma ugye törölhető? meg tudna vki ebben erősíteni? :)

Köszi :)

(#8455) gagavectra21 válasza adakiller (#8454) üzenetére


gagavectra21
tag

igen,nyugodtan törölheted.

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8456) wolstrommer


wolstrommer
csendes tag

Sziasztok!

Segítsen nekem valaki! A Defy működik 2 gigahertz-en is vagy csak GSM rendszeren? Most fogok utazni Japánba, és azt írják, hogy a GSM telefonok nem működnek ott,csak a 2 Gigahertz-en lehet telefonálni!

És az internetnek ehhez semmi köze!? Csak legyen WIFI és már nyomhatom is?!

Nagyon köszi!

(#8457) gagavectra21 válasza wolstrommer (#8456) üzenetére


gagavectra21
tag

a wifi akàr offline módban is mûködik.

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8458) adakiller válasza gagavectra21 (#8455) üzenetére


adakiller
senior tag

köszi :)

(#8459) Auratech válasza wolstrommer (#8456) üzenetére


Auratech
őstag

A mi frekvenciáink és adat-protokollunk GSM szabványúak. Ebbe mind a négy sáv benne van. A japánoknál a nincs GSM hálózat. Nem a frekvencia fizikai paramétere a "baj".
A legegyszerűbb dolog bérelni telefont. Ezt megteheted a reptéren. Sok kioszk van erre. Fényképes igazolvány és bankkártya a feltétele.

Auratech Field Recording

(#8460) wolstrommer válasza Auratech (#8459) üzenetére


wolstrommer
csendes tag

És az e-mail Wifi-ről? Ugye ez menni fog? Esetleg a Skype?

(#8461) energy_


energy_
senior tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy setcpuval mennyi a max mhz amin még hibátlanúl müködik a teló? és hogy gyorsabb e annyival pl egy sgs amennyivel drágább (defyt 55ér venném vodafonál)?
én föképp játékokra használnám a telót és ahogy néztem tesztek is egész jó eredményeket mutattak,szóval komolyabb 3ds játékok élvezhetően futnak rajta vagy felejtős?
és még egy kérdésem lenne hogy tutira lesz e rá hivatalos 2.2?
:R

(#8462) Auratech válasza wolstrommer (#8460) üzenetére


Auratech
őstag

Ha a wifit adó szolgáltatás nincs korlátozva voip, p2p.... minden úgy működik, mintha itthon használnád.

Auratech Field Recording

(#8463) midnightstar válasza energy_ (#8461) üzenetére


midnightstar
tag

gameloftos 3d-s játékok mind hibátlanul működnek! eddig még nem találkoztam olyannal, ami nem indult volna el, de ezek hibátlanul, akadás nélkül, élvezhetően futnak! BIA2 is tök faszán megy :D

VAC up blyat

(#8464) Auratech válasza energy_ (#8461) üzenetére


Auratech
őstag

Nekem az aszfalt5 HD megy telefonomon 800mhz-en, akadás nélkül,5-6 AI ellenféllel. Ráadásul bluros, nehézkesnek mondott rommal. Amihez nem kell kifejezetten kétmagos proci, meg Tegra2/VR540, 545; az szerintem elmegy rajta. Froyoval talán még fürgébben picit később.

Auratech Field Recording

(#8465) Hakkuuuh válasza energy_ (#8461) üzenetére


Hakkuuuh
tag

"és még egy kérdésem lenne hogy tutira lesz e rá hivatalos 2.2?"

Szerinted egy olyan mezei user mint te honnan a pélóból tudja hogy lesz-e rá tutira? Ígérték.

Hardcore4Life

(#8466) energy_ válasza Hakkuuuh (#8465) üzenetére


energy_
senior tag

jólvanna :P

köszönöm az összes választ ez még jobban megerősitett abban hogy ezt vegyem :)

(#8467) kovee01 válasza energy_ (#8466) üzenetére


kovee01
tag

Látom téged nem bizonytalanított el az a pár beázás, meg hangszóró probléma... :)

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8468) delibab válasza kovee01 (#8467) üzenetére


delibab
senior tag

ha téged elbizonytalanított az a te bajod, nincs olyan telefon amiből egy-két darab ne lenne hibás és általában (főleg az elején)mindegyiknek, de az biztos, hogy a legtöbbnek van valami "gyerekbetegsége", szóval ne akard már eltántorítani azt aki ilyet akar, ezt a részét már kicsit túl sokszor is kitárgyaltuk itt... inkább az a baj, hogy a vodánál nem nagyon lehet hozzájutni tudtommal!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#8469) midnightstar


midnightstar
tag

Van valakinek valami ötlete, hogy lehetne kiküszöbölni azt, hogy ha live wallpapert használok, akkor ne akadjon? Nem hiszem, hogy a hw nem bírná :)

VAC up blyat

(#8470) kovee01 válasza delibab (#8468) üzenetére


kovee01
tag

Hét elején rendeltem T-s Defy-t... tehát nem eltántorítani akartam. :)

[ Szerkesztve ]

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8471) Szepy2884


Szepy2884
tag

Sziasztok!

Tegnap óta vagyok boldog tulajdonosa a Defy-mnek. Ezt a cikk is tegnap jelent meg.

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#8472) midnightstar válasza Szepy2884 (#8471) üzenetére


midnightstar
tag

hoax :DD :O

VAC up blyat

(#8473) Szepy2884 válasza midnightstar (#8472) üzenetére


Szepy2884
tag

mint a nibiru, nostradamus meg a bifidus efensis? :C :C

Úgy legyen ! :DD

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#8474) energy_ válasza kovee01 (#8467) üzenetére


energy_
senior tag

nagyon megköszönném ha beavatnál ezekbe a problémákba :D beázásal nem lenne gond szándékosan nem vizezném össze csak hogy leteszteljem tényleg vizálló-e viszont hangszóróprobléma meg egyéb dolgok érdekelnének

delibab:nem lehet hozzájutni alatt mit értesz? t-nél kicsit sokallom azt a 90et :D
esetleg volt már olyan aki vodánál akart defyt veni és nem kapott vagy azt mondták nem lehet hozzájutni?

[ Szerkesztve ]

(#8475) Cyrin válasza Szepy2884 (#8471) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez nekem nem tűnik akkora problémának, nekem több mint egy éves a routetem, nemrég kiadták hozzá a gyári frissítést, ami már tartalmazza, a rendszer többi elemeezek szerint tudja...

[ Szerkesztve ]

(#8476) tulkaj


tulkaj
csendes tag

Sziasztok !

Ügyesen megkarcoltam tegnap este a Defy-om kijelzőjét. Nem kicsi karc, de megőrülök, hogy rajta van

Van valakinek tapasztalata, hogy kb. mennyiért cserélik ezt ? Vagy mennyiért és hol kapható csere GG ? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#8477) DeadMeat válasza energy_ (#8474) üzenetére


DeadMeat
veterán

esetleg használhatnád a keresőt... vagy az első hszt elolvashatnád.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8478) Auratech válasza Cyrin (#8475) üzenetére


Auratech
őstag

A régebbi softtal futkosó ruterek nem alapból kezelik a az IpV6-os protokollt. Például sok iskola 8-10 éves közhálós, 4Mbites Cisco 1600-as sorozatú doboza. Ha nincs firm. frissítés, lehet szopacs. Kicsit tépelődtem, hogy ez off, de bocsi...

Auratech Field Recording

(#8479) energy_ válasza DeadMeat (#8477) üzenetére


energy_
senior tag

folyamatosan azt csinálom :D

(#8480) midnightstar válasza energy_ (#8479) üzenetére


midnightstar
tag

elég szarul megy! :U

VAC up blyat

(#8481) Edge válasza tulkaj (#8476) üzenetére


Edge
veterán

(#8482) Auratech


Auratech
őstag

A friss x-media recode ingyenes progiban van Moto Defy preset a video konvertáláshoz. (lehet, hogy a régebbiben is volt,de azt nem tudom)
Evvel megy a HW gyorsító is.

Auratech Field Recording

(#8483) kovee01 válasza energy_ (#8474) üzenetére


kovee01
tag

Kicsit visszább vagy 2-300 hsz erről szólt hogy így meg úgy ázott be a teló és hogy, hogy lehet gariztatni, vagy hogy nem lehet, bevallom nekem ez az egy dolog nem tetszik, hogy ha már vállalja rá a gyártó a garanciát akkor legyen is az meg. Viszont én is rendeltem egyet a T-nél viszont még nincs a kezemben így másról nem tudok nyilatkozni.

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8484) DeadMeat


DeadMeat
veterán

[link]
Szerintetek ezt betegyük elsőbe?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8485) Vizes Tomi válasza DeadMeat (#8484) üzenetére


Vizes Tomi
tag

Ne! Azt úgysem olvassa senki :DD

(#8486) tombike


tombike
aktív tag

en 2.51-gyel hasznalom most, tapasztalat csak pozitiv gyorsabb a rendszer
fontos update utan celszeru egy full reset neki

[ Szerkesztve ]

(#8487) Memmaao


Memmaao
addikt

Na, a mai napom nagy részét arra szántam, hogy összehasonlítsam a külömböző browser progikat. Arra jutottam, hogy nekem a gyári tetszik a legjobban. Flash videót jobban játsza le, mint a skyfire. A dolphin hd nekem néha belassúlt, az opera meg jó, hogy tömörít és csökkenti az adatforgalmat, de sztem nagyon csúnyán tördeli az oldalakat.

My name is Bond, James... Dean.

(#8488) DaDa válasza Memmaao (#8487) üzenetére


DaDa
senior tag

Egyet kell értenem Veled! Nekem is a gyári browser jön be leginkább. De azért fent van az Opera is, ha épp nem wifi közelben vagyok...

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8489) JasonD válasza Memmaao (#8487) üzenetére


JasonD
aktív tag

Melyik böngészőket tesztelted?
Én mára tervezek hasonló tesztelést az xScope, Dolphin HD, Dolphin Mini, Skyfire, MIREN, Opera Mini részvételével.

(#8490) Memmaao válasza JasonD (#8489) üzenetére


Memmaao
addikt

xScope és MIREN kivételével amiket írtál. opera mobile-t most fogom, abból csak a minit néztem.

My name is Bond, James... Dean.

(#8491) energy_


energy_
senior tag

fehér kiszerelésben hol lehet defyt venni mer se a t se a voda oldalán nem találtam fehéret :F bár m1 mer csak voda jöhet szoba csak kiváncsi vagyok :d

(#8492) tombike válasza energy_ (#8491) üzenetére


tombike
aktív tag

www.speedshop.hu
van feher

(#8493) delibab válasza energy_ (#8491) üzenetére


delibab
senior tag

szia,

keress rá, de csak erről szólnak a vodás infók, hogy nincs készleten, raktáron, elvileg sehol nem lehet kapni, bár valaki írta pár napja, hogy békéscsabán volt még 1.... :DD

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#8494) kovee01 válasza energy_ (#8491) üzenetére


kovee01
tag

T-nél a webshopban van fehér és fekete is! Miért pont voda?

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8495) Vizes Tomi


Vizes Tomi
tag

A „hiper space” romcserélő tizennyolc parancsolata
1.parancsolat
Engedj a kísértésnek vegyél új telefont, mert a régi*
*nem trendi
*öreg elmúlt, vagy két hetes
*egyéb
2. parancsolat
Lehetőleg válassz olyan készüléket, ami a legújabb és még a kutya sem ismeri. Még jobb, ha az op rendszere is más.
3. parancsolat
Ne olvass külföldi fórumokat a telefonról.
4. parancsolat
Ne várd meg a Magyarországi hivatalos megjelenést
5. parancsolat
A vásárláskor ügyelj arra, hogy többe kerüljön, mint amit anyagilag megengedhetsz magadnak.
6. parancsolat
Csak a „Fukszos Feri” GSMnél vásárolj mert olcsóbb és fontos a garancia meg a szakértelem.
7. parancsolat
Állapítsd meg, hogy a telefon szar!
8. parancsolat
Ezek után a kézikönyv elolvasása tilos, és felesleges
9. parancsolat
Regisztrálj egy fórumra és offold szét, hogy ez sem jó meg az sem jó!
10. parancsolat
Ha fórumon a segítőkész emberek azt írják, hogy olvasd el ezt vagy azt, vagy használd a keresőt legyél mindig „kedves”. Írd meg nekik a válaszodban, hogy Fuck You (ez az angol mozaikszó azt jelenti, hogy köszönöm a segítséget neked)
11.parancsolat
Döbbenj rá, hogy csak a rom csere segít!
12. parancsolat
Regisztrálj és töltsd le a lehető legújabb romot. Ha bírod az angolt akkor lehetőleg valamilyen kínai romot válassz.
13. parancsolat
Lehetőleg ne olvasd el a romcsere menetét, semmilyen nyelven.
14. parancsolat
Szúrd el a romcserét
15 parancsolat
Írj rémültem a fórumra, hogy most mi lesz?
16. parancsolat
A lényegre törő kérdésekre ne, vagy csak fél információkat adj.
17.parancsolat
Az újabb segítő szándékú kérdéseket hárítsd el, sértődj meg, hogy senki nem segít se a fórumon se privátba.
18 parancsolat
Add el a telefont áron alul

[ Módosította: bwoay ]

(#8496) sheep válasza Memmaao (#8487) üzenetére


sheep
addikt

egyetértek én is
skyfire egy borzalom nekem, és lassú
opera gyors de semmi extra
opera mini pokoli gyors de nincs kétujjas zoom
dolphin jó de semmi extra
úgyhogy marad a gyári

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8497) energy_ válasza kovee01 (#8494) üzenetére


energy_
senior tag

mer eleve olcsóbb és szerződéshosszabitással 20assal olcsóbban tudom megvenni,anniyt nem ér a fehér csak kérdeztem ha meg nincs vodánál akkor megvárom az mwc lesznek ott érdekes dolgok...galaxy sl,galaxy ace,ezek jöhetnek számitásba ha defy nem sikerül :F

(#8498) Tex válasza sheep (#8496) üzenetére


Tex
senior tag

Nekem a gyári mellett még a Miren van fenn, nekem tetszik a gyorsasága és szépen tördel is, nagyítás is frankó.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#8499) delibab válasza energy_ (#8497) üzenetére


delibab
senior tag

azért a moto atrix-ot se hagyd figyelmen kívül... :K

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#8500) bwoay válasza Vizes Tomi (#8495) üzenetére


bwoay
nagyúr

a hónap postja! :))
kiszedem OFF-ból, ha már stickybe nem tudom rakni!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.