Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) NandorHUN válasza Lecs@ (#12550) üzenetére


NandorHUN
addikt

Pont, hogy nem, mivel kolléga csak GPU-t "tesztelte vele", ráadásul nuku frissítéssel. Telós benchmarkok amúgy sem mérvadóak, nekem is mindig más eredményt dob ki, nem is kicsivel, egyes készülékek, mert egyenesen csalnak ezeken a teszteken, pl. Samsung érzékeli, ha tesztelik és kap + órajelet a telefon.
QHD meg max 4.4 alatt még előfordult, hogy gyári rendszerrel akad, én nem tudom nálam rögtön ment rá custom ROM, de mostani rendszer sokkal fluidabb, mint a régi HTC One-om volt, amit tavaly egekbe magasztaltak, hogy milyen gyors, és nincs rajta röccenés... hát ez a telefon kenterbe veri.

Erre valaki? (#12547)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#12552) Lecs@ válasza NandorHUN (#12551) üzenetére


Lecs@
addikt

;]

512 GB

(#12553) Hajnii20


Hajnii20
tag

Sziasztok!
Mennyire jellemző ennél a telefonnál még a repedés illetve ,hogy lassú?
Akinek van hosszabb ideje ilyen telója ìrhatna róla?
A napokban ilyen telót szeretnék venni és szükségem lenne információra !
Köszi a válaszokat előre is!

(#12554) Kasya válasza Macka (#12548) üzenetére


Kasya
nagyúr

Más megoldás egyelőre nincs sajnos.

(#12555) RECSKA válasza Hajnii20 (#12553) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem meg nem repedt el, 1 honapos telefon.

Lassu egy snapi 801es telefon? Olyan nincs. Neha beakad, de nem szamottevo. Semmivel sem lassabb, mint egy g2, max docogosebb xD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#12556) Tosee válasza SlayR (#12546) üzenetére


Tosee
őstag

Valóban... :) Nálam is jelez, de egyenlőre még idő hiányában még nem tudtam felrakni! Ráadásul még a frissítés utáni hiba üzenetnek is jobban utána szeretnék járni, ha netalántán jelentkezne!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12557) DJ. Ru$y válasza eladogeppc (#12541) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Abba megint nem gondolsz bele másrészről, hogy mi van, ha kifogtál egy gyári hibás példányt... Anno 4X-nél is ezt csináltad 1 telefon alapján általánosítottál az összesre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12558) zoleeno1 válasza Lecs@ (#12550) üzenetére


zoleeno1
addikt

Remelem ezt csak poenbol irtad papa :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#12559) DJ. Ru$y válasza zoleeno1 (#12558) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

#12552-ből ítélve igen. ;]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12560) samu100


samu100
tag

Sziasztok!

3 napja tettem fel a hivatalos Lollit (v20e). Semmi mókolás nem történt a telefonnal.
Kitkathez képest azonban ott változtattam, hogy a gyári launchert leváltottam a Google Now launcherre, illetve az LG Health helyett a Google Fitneszt használom. Kicsit kevéskének tűnik nekem a kijelző idő, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. (KDZ-vel raktam fel, előtte, illetve utána is volt wipe)

Létezne, hogy a launcher csere, illetve a google fitnesz ennyit rontana a helyzeten? Kitkaten volt simán 5h kijelző idő is.

Fényerő: 0% vagy 50% (attól függ, hogy kint vagy bent használom, jelen esetben több volt most a bent sokkal)

[ Szerkesztve ]

(#12561) NandorHUN válasza eladogeppc (#12541) üzenetére


NandorHUN
addikt

Gondoltam megnézek én is egy ilyet:
Telefont terheltem Antutu 32 és 64 bites CPU teszterrel:

Igaz, enyémen van egy 80v2-es thermal mód, de így se ment 75 fölé, szóval ez így is bőven jó.

Magyarul, te telóddal lesz valami gubasz, de valószeg softwares.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#12562) Lecs@ válasza NandorHUN (#12561) üzenetére


Lecs@
addikt

Userhiba, mint álltalában szerintem.

512 GB

(#12563) eladogeppc válasza NandorHUN (#12561) üzenetére


eladogeppc
veterán

És a CPU-nál High Temperature Property OFF illetve a Thermal Daemon Mitigation OFF hogy áll ?
Mert amint felszabadítom a telefont, természetesen nekem is megy a max CPU frekin.
DE ! Mindaddig nem megy 2.4GHz köré, amíg a fent említett 2 állapot gyári !
:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#12564) -FreaK- válasza eladogeppc (#12541) üzenetére


-FreaK-
veterán

A telefonod SoC-jának hőelvezető lemeze rosszul érintkezik a chip-el, ezt már kiderítetted korábban nem?
Add be gariba, kicserélik/megjavítják, és nem lesz ilyen magas a hőmérséklet.

Két észrevétel még:

1: Ha szar a hőelvezetés akkor a thermal throttling leveszi az órajelet (a gyári értékekkel túl agreszívan) így viszonylag hamar alacsonyabb órajelen fog futni a proci, ami akadásokhoz, laggokhoz is vezethet.

2: Ahogy már előttem írták ez a benchmark a GPU-t terheli leginkább, és ha a GPU már elhasználja a TDP keretet akkor a CPU már csak alacsony órajelen fog futni. Ez attól függetlenül is így van, hogy a tiéd gyári hibás. Ha ez igaz, akkor rossz következtetést vontál le a teszt alapján.

Már akartam írni korábban is, ha a tiéd így melegedik, akkor tuti szar a hőelvezetés, vidd be gariba.

(#12565) NandorHUN válasza eladogeppc (#12563) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem tudom ennyire nem mentem bele, de mint lentebb írtam ez nem "gyári" állapot. Chupachups 3.0 ROM-van rajta és 80-as thermal mod, anno a felesleges korlátozás ki van véve belőle, így gyári állapotról nem tudok nyilatkozni, de kétlem, ennyire nem hiszem, hogy nagy különbség lenne a kettő között.

Amúgy ha felszabadítva megy minden akkor nem értem mi a probléma. Az természetes, ha a gyártó, akár felesleges óvintézkedéseket is téve megpróbálja védeni a telefont, de ezt nem csak LG csinálja így.
Egyébként thermal mod-os topicban se láttam még olyat, akinek megsült volna a CPU, szóval nem feltétlen érdemes ragaszkodni a gyári állapothoz.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#12566) Zolint


Zolint
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, 20E-t tenném fel KDZvel, de írjátok hogy előtte is kel full wipe, na én kerestem ezzel kapcsolatban az oldalon hogy hogyan valósítsam meg, de nem találtam. Valaki segítene hogy akkor pontosan hogy is csináljam hogy jó legyen. Előre is köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#12567) samu100 válasza Zolint (#12566) üzenetére


samu100
tag

Beállítások/Biztonsági mentés és visszaállítás/Gyári adatok visszaállítása.

De előtte ments le minden szükséges adatot(képek, zenék, etc...), mert törlődni fognak. :)

[ Szerkesztve ]

(#12568) Zolint válasza samu100 (#12567) üzenetére


Zolint
tag

paff, ennyi? azt hittem valami speciális módszerrel kell, köszönöm.

és a flash tool ban pedig a normal flash vagy a cse flash-re nyomjak?
és akkor ha felment kész is ugye? lehet belakni?

(#12569) samu100 válasza Zolint (#12568) üzenetére


samu100
tag

Igen, ennyi. :)

Főverzió váltásnál mindenképp érdemes a CSE Flash-re nyomni.

Utána még érdemes lehet ugyanígy egy Gyári beállítások visszaállítását nyomni, végül pedig jöhet a belakás. :)

(#12570) Zolint válasza samu100 (#12569) üzenetére


Zolint
tag

Rendben, köszönöm a segítséget, neki is ugrok. :)

(#12571) k5.20 válasza Zolint (#12570) üzenetére


k5.20
senior tag

...de az SD-kártyára mentsél, mert a belső tárolóról minden ugrik...

(#12572) k5.20 válasza Typhoon47 (#12530) üzenetére


k5.20
senior tag

Én azért custom-kodok, mert nem szeretek takarítani...örülök, ha valaki elvégzi helyettem...illetve valóban vagy 1-2 olyan funkció, ami nekem jól jön...

Chupa 3.0 éjszaka 6 óra alatt 1%-t evett, teljes szinkron, wifi mellett. :)

Valaki kérdezte: a szlovákiai függetlenekre megjött a 20E ma éjjel. :C

[ Szerkesztve ]

(#12573) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Köszi mindenkinek !

Nem, nincs , hülyeséget írtam, mert a hőelvezetés jól megoldott. Ami fekete kocka IC-van, az meg a memória, így ez nem lehet.

Viszont ! Fent meg is kaptam a választ a kérdésemre ! Igen is kellenek a MOD-ok ahhoz, hogy a telefon ténylegesen a gyártó által meghatározott frekiket ki is használja.
:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#12574) storm3 válasza eladogeppc (#12573) üzenetére


storm3
senior tag

Szerintem add el a telefonod es vegyel egy iphonet. Ott azt kapod amit latsz, nem kell rajta mokolni hisz a sok atvezeto animacio 'eltunteti' a lagokat. De most komolyan, ha valaki kimondja hogy :IGEN AZ LG G3AT MOKOLNI KELL HOGY NE AKADJON akkor jobban alszol, vagy mi az Isten bajod van?
Nem akarok nagykepu majomnak tunni de megol mar ez az allando rinya radio.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#12575) NandorHUN válasza eladogeppc (#12573) üzenetére


NandorHUN
addikt

Hardware kihasználásához egyébként melyik telón nem kell modolni? /iPhone -ról meg nem tudok nyilatkozni, utoljára 3GS-em volt, az meg iOS 4 felett egy rémálom volt. /

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#12576) -FreaK- válasza Zolint (#12568) üzenetére


-FreaK-
veterán

(#12567) samu100 kicsit félrevezetően írta a dolgot, amit ő írt gyári visszaállítás az nem a full wipe, hanem a Factory reset. A kettő nem ugyan az.
Ezt viszont felesleges megcsinálni, mivel a Flashtool-ban a CSE flash opció takarja a full wipe-ot, a normált választva pedig megmaradnak a programjaid és beállításaid. Factory reset nem kell előtte.

Érdemes lett volna elolvasnod az összefoglalót mielőtt nekiállsz, ott le van írva minden, de végül is így sem lett gond ha jól látom :)

(#12573) eladogeppc: Nem. Ezt most nem tudom megint honnan vontad le, de ne terjessz már hülyeséget légy szíves. A telefon gyárilag is használja minden frekit, ahogy azt képen is mutatták neked.
Abból a tesztprogramból nem derül ki hogy mégsem, ezt is leírtuk többen. De ha esetleg neked mégsem (de honnan tudnád? Kell egy program ami figyeli, pl. Trickster mod. ) , akkor a te telefonod gyári hibás, vidd vissza gariba, mert szerintem a szar hőelvezetés miatt lehet (de szerintem nem úgy van ahogy gondolod).

Ennél egyértelműbben már nem tudom leírni.

Ne terjessz ökörséget légy szíves! Rajtad kívül mindenki más telefonja rendes órajeleken megy, de szerintem a tiéd is!

[ Szerkesztve ]

(#12577) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Melyiket nem kell ?

LG G2 , Xperia Z2 , Samsung Galaxy S5 , Note 2 , Note 3.
Ezek a készülékek mind a megjelölt órajeleket használják.

Ahhoz nem kell moddolni őket, hogy normális, élvezhető sebességen fussanak., :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#12578) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Hőmérséklet témához hozzáfűznék egy két dolgot. Az hogy a magas hőmérsékleten való üzemelést engedélyezed és így 2,45GHz fut a processzorod nem biztos hogy többet számol mint lassabb frekvencián. Ha eléri a gyártó által megadott maximális fogyasztást elkezd "idle" üzemmódban dolgozni. Üres órajelek miatt kisebb lesz a számítási teljesítmény. Alulfeszelve lehet ezen javítani valamennyit. Gyárilag a proci (feleslegesen) nagyon magas feszültség értékekre van állítva, az LG ezt nagyon elhibázta. Lagoló telefonokban valószínűleg a rosszabbul sikerült procik vannak. Vagy belenyugszol vagy kérsz egy cserét arra hivatkozva hogy nem képes hozni az elvárt teljesítményt a telefon. Mégis csak egy csúcskategóriás telefonról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#12579) storm3 válasza eladogeppc (#12577) üzenetére


storm3
senior tag

Az en g3-on v10l van, gyari oprendszer roottal, thermal throttling off, seeder es system tuner van rajta. Amire hasznalom arra tokeletes, nem melegszik, nem akad pedig en szeretem ha pocc roff mennek a dolgok,de tudom hogy ezt androidtol nem varhatom el. En szeretek buheralni rajta, ha ez teged zavar akkor szerintem rossz oprendszerrel probalkozol. Es valoban, rajtad kivul mindenki hasznalja a telefont megelegedessel, csak te vagy ilyen minden leben kanal figura. Nem akarok parhuzamot vonni a forum es a valo elet kozt, de lehet hogy lenne alapja. Vidd vissza, hogy szar es ha szerencsed van levasarolhatod az arat es mindenki boldog lesz.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#12580) liba1


liba1
tag

Sziasztok!

Nekem t-mobileos g3-am van és ma reggel a support tool felhozta ,hogy van friss szoftver és már tette is fel a v20e-t!

(#12581) geris197


geris197
tag

Sziasztok!Én még mindég gyári KK-t használok 10L-t+root,habár OTA-n jelentkezett a frissítés lehetősége,de nem szántam rá magam.Nem tudom leszűrni a hsz.-ből,videókból,hogy 5.0 miért lenne jobb,miben különbözik KK.-től?Nekem simán elmegy 24 órát a telcsi,ha nem nyomkodom agyon másfél napot is.Root kellene,ezt viszont 5.0 nem lehet.Vannak állítólag progik amik ART-on nem mennek.Szóval áttérnék én is 5.0-ra,de sok a megoldatlan dolog...még.Mondanátok valami nyomós okot amiért áttérnék?Vagy győzzetek meg miért érdemes.Kinézet az maradt ahogy látom emígy meg... :U

(#12582) zoleeno1 válasza storm3 (#12574) üzenetére


zoleeno1
addikt

Hala az egnek mar elkezdte arulni, remelem hamar elviszik... :U

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#12583) fecske95


fecske95
tag

Jön az Android 5.1 :Y

[ Szerkesztve ]

(#12584) Just_Reboot válasza fecske95 (#12583) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ez nem újdonság a Nexusok már meg is kapták.

(#12585) DJ. Ru$y válasza Just_Reboot (#12584) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az nem az 5.0.1? Nem ugyanaz a kettő, te szerintem erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12586) ßrainiac válasza DJ. Ru$y (#12585) üzenetére


ßrainiac
addikt

De igen. Felesegemere tegnap jott az 5.0.1 :K

(#12587) Lecs@ válasza zoleeno1 (#12582) üzenetére


Lecs@
addikt

Rossz telefont árul ? Közli a gondjait vajon a vevőnek ? :F

512 GB

(#12588) RECSKA válasza Lecs@ (#12587) üzenetére


RECSKA
veterán

Szerinted??? XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#12589) fecske95 válasza ßrainiac (#12586) üzenetére


fecske95
tag

Android 5.1 nem = 5.0.1

[ Szerkesztve ]

(#12590) Just_Reboot válasza DJ. Ru$y (#12585) üzenetére


Just_Reboot
addikt

De igen,ezt jól benéztem.

(#12591) ßrainiac válasza fecske95 (#12589) üzenetére


ßrainiac
addikt

Pardon? :U

(#12592) jacis


jacis
nagyúr

G3 burkolat repedését a szerviz egy nap alatt megcsinálta srácok.
Nem rossz...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#12593) Tosee válasza liba1 (#12580) üzenetére


Tosee
őstag

Utána nem jelekezett valami hibaüzenet indulás után?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12594) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Nem akarom elkiabalni, de most eloszor erzem a telefont eleg kozel ahhoz amilyennek lennie kene.

Elobb valtottam gyari 20D-rol Chupa 3.0-ra (stock kernel, CTT + sharpening van pluszban csak). Az elozon custom kernel volt, minden faszan belove, de nem volt az igazi, gobdoltam, megnezem a Chupat megint, utoljara a 20D-set neztem abbol.

Egyelore a google search es recent apps is kb. egybol megnyilik, gyors az appok kozotti valtas, szoval hmmmm.. Kivancsian varom h mi lesz ebbol.

Mondjuk azert jo lenne egy kis UV, csak felek belenyulni ebbe, mert eddig jo :DDD

(#12595) SharpSA válasza jacis (#12592) üzenetére


SharpSA
veterán

Pontosan hol van és mi az elérhetősége az LG szerviznek? Mert ezt az infót nem találtam a leírásban. Elmenteném, ha kellene...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#12596) jacis válasza SharpSA (#12595) üzenetére


jacis
nagyúr

1133 Budapest Váci út 33.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#12597) SharpSA válasza jacis (#12596) üzenetére


SharpSA
veterán

Név, telefon?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#12598) jacis válasza SharpSA (#12597) üzenetére


jacis
nagyúr

Cím alapján rákereshettél volna, de megteszem helyetted... tessék

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#12599) supertrezi válasza fecske95 (#12583) üzenetére


supertrezi
aktív tag

"Megérkezik az 5.0-ban hiányzó néma üzemmód."

Ebből miért hiányzik egyáltalán...??

Ennél a Lollipopnál egyre inkább azt érzem, hogy amennyit javítottak egyes dolgokon, másokon legalább annyit elrontottak. Aki ilyen pörgethető alkalmazásválasztót készít a 4.4.2-n levő, jól átlátható helyett, kihagyja a néma üzemmódot, nem teszi lehetővé a Kitkatről való biztonsági visszaállítást vagy épp nem teszi rögzíthetővé a gyorskapcsolók helyét, annak megkérdőjelezném az épeszűségét.

Még azt is olvastam, hogy 30-40%-kal mérsékli a fogyasztást - de legyen 20%, hisz ezekkel az adatokkal folyton lódítanak. Nem láttam még, hogy valaki azt írta volna, nőtt a képernyőideje érezhetően.

Jó ez a cikk különben... Azt mondja: "milyen érdekességek várhatóak 5.1-ben". Nem, cikkíró, ezek nem érdekességek, hanem hibajavítások! Nem mindegy. Szóval nem fejlesztések, hanem próbálják javítani, amit 5.0-ban nagyon elcsesztek.

Az eddigi hozzászólásokból azt látom, hogy több baj jár a Lollival, mint haszon. Egyelőre maradok 4.4.2-n.

[ Szerkesztve ]

(#12600) SlyChocolate válasza liba1 (#12580) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Az, hogy lehet nálam semmi.
:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.