Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) fehermokus válasza -FreaK- (#29965) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Ha már felraktad kdz-ből a 6.0-t, akkor simán nem lehet visszarakni az 5.0-t flasheléssel. Legalábbis nekem nem engedte, pedig próbálkoztam egy pár variációval.

(#30002) DJ. Ru$y válasza fehermokus (#30001) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

TOT flash a megoldás a problémára. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#30003) dajkapeter válasza dkovizoli (#29998) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Megvárom a frissítést. Nekem napjában 5-10 alkalommal legalább eldobálja a hálózatot. Persze csak akkor tudok róla mikor látom, mikor a kezemben van. Csinálom a képernyőképeket aztán, ha a szervizbe kötözködnek akkor megmutatom nekik a képernyőképeket. :DD

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#30004) fehermokus válasza DJ. Ru$y (#30002) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Ahhoz jó ugyanaz a kdz?

(#30005) DJ. Ru$y válasza fehermokus (#30004) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

TOT, nem KDZ, olvasd el a téma összefoglalóban a leírást! ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#30006) fehermokus válasza DJ. Ru$y (#30005) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Köszi, rajta vagyok a témán... Arra gondoltam, hogy TOT Flashel egy normál kdz-t lehet visszapakolni, vagy vmi előre preparáltat. De akkor inkább olvasgatok egy kicsit.

(#30007) DJ. Ru$y válasza fehermokus (#30006) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem KDZ-t, hanem gyári rendszert, ez egy kicsit "alaposabb" telepítés, mint a KDZ, sajnos az egyik link nem működik a TOT leírás alatt, amin a szükséges fájlok vannak, itt találsz a TOT-hoz dolgokat, és egy angol leírást itt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#30008) fehermokus válasza DJ. Ru$y (#30007) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Köszi :R .

(#30009) KoryHu válasza leslien (#29997) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Ezt írtam, de hát.... Itt van előttem mind a két jótállási jegy, telenor, LG-é is és még van a polgári törvénykönyv. Szavatosság körében (2. Év) azonban a fogyasztónak kell termék nem teljesíti a gyártó által megadottakat.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#30010) KoryHu válasza KoryHu (#30009) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Bizonyítani szó kimaradt, bocs.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#30011) KoryHu


KoryHu
aktív tag

Más: Egyébként nem vittem vissza a készüléket, mert rájöttem, hogy a gyári "Üzenet" alkalmazás lép fel mobilnetre akkor is, ha tiltott. Az üzeneteket az előző LG ről másoltam át LG Backup - al, több 100 db, és volt benne pár mms is. És szerintem azokkal akart valamit csinálni (letöltés, visszajelzés). Az mms pedig használhat adatkapcsolatot, ha tiltott akkor is. Ráadásul 33% akkut használt ugyanez az üzenetek. Ahogy futott az üzenetek úgy akart 5 percenként csatlakozni.

Töröltem az üzeneteket, és megszűnt a jelenség!

Szóval óvatosan az üzenet backup - pal.
Szerencsére így talán nem "kuka" a telefon. :)

Egyszerű szoft "bug".

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#30012) cstibikeee


cstibikeee
csendes tag

Csak az én szemem csal, vagy tényleg nagyobb fényerőt enegedélyez a telefon 6.0-át használva?

cstibikeee

(#30013) dunc válasza DJ. Ru$y (#29996) üzenetére


dunc
nagyúr

melyiket a 3 ból ?

(#30014) DJ. Ru$y válasza dunc (#30013) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"Install system (from EXT SD)
Install Boot"

A boot meg a system .zip? Benne van a fájlnévben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#30015) General Salee


General Salee
tag

2 bajom van a 6.0-val.

1. Instabil LTE hálózat. HSDPA megy rendesen. 5.0-val nem volt baj.

2. Véletlenszerűen nem tudom felébreszteni a telefont. Se KnockOn-al se Power gomb-al. Ez utóbbi megvolt már 5.0 alatt is, de most mintha gyakrabban történne.

Full gyári a telefon. Előtte 21A volt rajta.

Ötlet esetleg?

(#30016) k5.20 válasza DJ. Ru$y (#29996) üzenetére


k5.20
senior tag

Nova-ról indultam, de nekem soha nincs root a végén.

Nem vagyok mai csirke, de ez kifogott rajtam.
Hiába csinálom az eredeti,leírás szerint, még egyszer sem jelent meg a SuperSU az alkalmazások között, és lecsekkolva nincs is root...

(#30017) macii97


macii97
senior tag

Fulmics OTA 2.7 érkezett!

(#30018) K2 [GK] válasza General Salee (#30015) üzenetére


K2 [GK]
csendes tag

Nekem nincs ilyen gondom, sőt, esküszöm még jobb is, mint a Lolli ilyen téren. A feleségem G3-ma sem produkál semmi bibit, haveromé sem. Ezek mind d855-ös 16/2-es verziók.

Ui.: a Circle Tokos alkalmazáshoz is új felület van és király, plusz végre nem csak 5 alkalmazást lehet kirakni. Az akkuidőm is jobb, eddig nagyon bökte a csőröm, hogy fullról egy este alatt lemerül akár 8-9%-ot is. Most nincs ilyen.

i'm offering to be your friend, you don't wanna be my enemy.

(#30019) Probert75


Probert75
addikt

Most már fenn van a 6.0 az Lg Firmware listában Lengyel közt is. Jelölve is van, hogy új. Nem V30, mint ahogyan felismerhető lenne, hanem V0_1 néven. De kétféle verzió is van, mi lehet a különbség? Letöltve mindkettő KDZ-nek ugyanaz a neve és mérete: D85530B_00_1217.kdz.

[ Szerkesztve ]

(#30020) gixxergabi válasza Probert75 (#30019) üzenetére


gixxergabi
senior tag

valaki azt írta xda-n hogy 6PO a 16GB és POL a 32GB :U

(#30021) Probert75 válasza gixxergabi (#30020) üzenetére


Probert75
addikt

Itt mindenki pakolgatja és azt mondják mindegy melyik, jó mindkettőre. Ezek szerint mégsem?

[ Szerkesztve ]

(#30022) Joccc07


Joccc07
addikt

Nagyon jó lett a 6.0!!! Őrülök, hogy feltettem.
Aki hezitál rajta, hogy feltegye-e az ne habozzon tovább. CSINÁLJA!!!! :DDD

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#30023) gixxergabi válasza Probert75 (#30021) üzenetére


gixxergabi
senior tag

valószínű jó mindkettőre, én csak azt mondom amit olvastam...
én is felraktam, de már fogalmam sincs melyiket :D

(#30024) Probert75


Probert75
addikt

Valaki akkor leírhatná hogyan kell akkor felrakni. Mert nagy a kavarodás, hogy ki mivel rakta fel.
Meg azt is lépésről lépésre hogyan lehet 5.0-ra visszatérni, ha meggondolja magát az ember. Nem itt linkelgetni angol nyelvű oldalakat, hogy hogyan kell. Nem mindenki ért angolul.

(#30025) laca.1


laca.1
aktív tag

No földobtam én is kdz val a 6.0 király.most lakom be aztán majd rootolom ha lesz hozzá én ráérek kivárom.

(#30026) gixxergabi válasza Probert75 (#30024) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Felrakhatod a KDZ-t a szokott módon, de visszafelé csak TOT felrakással tudsz jutni. De nincs hozzá TWRP és root sincs még!
Vagy rakod a zippeset, (fentebb leírták a lépéseket) én még tegnap kínlódtam vele, de nem lett rootolt, aztán meg kék-piros led villogással be se akart indulni (biztos én rontottam valamit), lehet a 21c modemes verziót kellett volna, de én meguntam és felraktam KDZ-t
Ha nem élet halál a root hiánya, akkor CSE KDZ.
Nagyon jó rom lett ;)

(#30027) macii97 válasza gixxergabi (#30020) üzenetére


macii97
senior tag

Egyébként ez tényleg így van!

(#30028) Probert75 válasza gixxergabi (#30026) üzenetére


Probert75
addikt

A TOT Flash-nél a "A szükséges fájlok (egy helyen) elérhetők innen: " link nem él.
A "Még egy leírás, képekkel, linkekkel:" link sem él.

(#30029) DJ. Ru$y válasza Probert75 (#30024) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Le van írva a téma összefoglalóban a TOT Flash, azzal kell visszamenni 5.0-ra, olvasni kell először, nem lázongani. Ha végig olvastad volna az új hozzászólásokat, folyamatosan válaszolgatjuk meg a kérdéseket. :U

6.0-t csak KDZ-vel lehet vagy pedig TWRP-ből .zip-et, KDZ felrakott szoftvert nem tudsz utólag rootolni egyelőre.

(#30028) Probert75
Tessék. Megkérlek, hogy olvasd is a fórumot, ne csak írj, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#30030) Probert75 válasza DJ. Ru$y (#30029) üzenetére


Probert75
addikt

Végigolvastam minden hozzászólást!
Mint írtam is a TOT flash nem minden linkje működik, ezért nincs meg minden fájl a visszarakáshoz.
Elhiszem, hogy topikgazdaként felügyeled a dolgok menetét, de nem mindenkinek egyértelmű és világos minden, ha nem romol folyamatosan, mint egyesek.
De azért kösz a tájékoztatást. :R

Szerk.: KDZ-t flasheltem már, azzal nincs gondom, de TOT-hoz DLL kiterjesztésűt ír és az nincs sehol.

[ Szerkesztve ]

(#30031) gixxergabi válasza macii97 (#30027) üzenetére


gixxergabi
senior tag

vagy GLOBAL_XX és EUR_XX mert így is láttam...

(#30032) DJ. Ru$y válasza Probert75 (#30030) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elolvastad a hozzászólásomat, amiben linkeltem, hogy hol vannak a dolgok? Ott értelemszerűen megnyitod a D855 majd a D855 TOTs mappát és láss csodát ott lesz minden, de írok FreaK-nek és kicserélem a linket, de a hozzászólásomból kiderült volt, ha tényleg megnézed.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#30033) Probert75 válasza DJ. Ru$y (#30032) üzenetére


Probert75
addikt

Megnéztem, de nem mentem lejjebb a KDZ fájloknál. SRY!
Na ezért mondom, hogy kellene egy lépésről lépésre leírás látod. Nem egyértelmű senkinek, ha nem romol folyton. :R

(#30034) DJ. Ru$y A fájlok letöltési helyén is navigálni kell, nem a telepítés leírására gondoltam. Egy angol vagy bármilyen idegennyelvű oldalon nem nagyon kattintgatok bele mindenbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#30034) DJ. Ru$y válasza Probert75 (#30033) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ott a téma összefoglalóban a lépésről lépésre leírás. :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#30035) dunc


dunc
nagyúr

Hol találok stock 6 kdzt? (ki szeretném próbálni, hogy PC Suitevel tudom e gyalulni! (sajnos a twrp vel nem lett rootolt!)

(#30036) DJ. Ru$y válasza dunc (#30035) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

LG FW oldalon Poland alatt az első kettő. Itt írt róla Probert.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#30037) dkovizoli válasza dunc (#30035) üzenetére


dkovizoli
addikt

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

(#30038) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Kdz 6.0 Upgrade kérdés:

"◆10: Ezután elindul egy LG gyári program, ami elkezd töltögetni. Egy kis idő után feldobja hogy nem tudja letölteni a kívánt fájlt így megszakad. Na itt FONTOS hogy csak hagyd úgy, ne okézd le a hibaüzenetet mert leáll a folyamat. Ha megnézed a telefonodon elindul a folyamatjelző és elkezdi feltölteni a romot a telefonra."

Addig eljutok hogy feldobja a nem tudja letölteni a kívánt fájlt, viszont a telefon kijelzőjén nem akar elindulni a folyamatjelző csík sehová.
Mennyi idő múlva kellene mégis elindulnia mert kb 10 perce 0%-on van a folyamatjelző.

[link]

(#30039) dunc


dunc
nagyúr

twrp alatt megoldott a root? Mert leírás alapján csináltam, mégse volt jó!

(#30040) varmi2 válasza lionshamlet (#30038) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem kb 20mp-1perc között indult el.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#30041) lionshamlet válasza lionshamlet (#30038) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Végülis az volt a megoldás hogy le kellett okézni a felugró ablakot - amit nem kellett volna leokézni - és fel is ment a rom.

(#30042) -FreaK- válasza lionshamlet (#30041) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na az remek. Nálam ilyen még nem volt, de akkor úgy látszik, vannak variációk :) pont most beszéltem DJ. Ru$y-val hogy frissíteni fogjuk az összefoglalót valamelyik hétvégén, akkor ezt is átírom majd.

(#30043) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Gyári 6.0 rendszer (Marshmallow) telepítése LG D855-re magyarul:

Jelenleg kétféle módon lehet a gyári 6.0-át telepíteni a készülékre.

1. módszer: TWRP recoveryből KitKat vagy Lollipop alól.
Legalább 2.8.7.0-ás verziójú recovery-t ajánlanak a telepítéshez, ezt itt találod.
A recovery képfájlt a legegyszerűbben a Flashify nevű alkalmazással tudod feltenni, ehhez az összefoglalóban találsz segítséget a "Bootloader kikerülés, TWRP telepítés" menüben.

Következő lépés:

Letöltöd a system és a boot zipeket innen és innen, a SuperSU zipet innen (follow me on Google+ felirat alatt), és az Sharpening mod 3.5-ös zipet innen (első hozzászólás alján).
Mind a négy zipet felmásolod egy helyre, a telefon belső memóriájába.
Belépsz recoverybe. Ott csinálsz egy mentést a boot, system, data, efs particiókról.
Ha nem 100% gyári Lollipop romról jössz, kötelező factory resetet (gyári visszaállítást csinálni) recoveryből, de egyébként is erősen ajánlott.
A boot és a system zipeket installálod fel először. Utána külön a SuperSU zipet, majd a Sharpening mod zipet. A sharpening zipnek saját installere van. Elindítod, kiválasztasz bármilyen értéket.
Nagyon fontos, hogy amikor felraktad a Sharpening mod zipet, a végén meg fogja kérdezni, hogy újra akarod-e indítani a rendszert. Ne engedd, vedd ki a nyilat/pipát/jelölést! A recoverybe fogsz így visszakerülni, és onnan kell újraindítani a rendszert, nem a Sharpening mod zipjéből. Ha mégis a zipből indítasz újra, nem lesz root!!! Újraindítás előtt a TWRP megkérdezi, hogy tegyen-e fel SuperSU-t. Nem szabad neki engedni, szóval a "Do Not Install" gombot kell megnyomni középen, és nem a csúszkát elhúzni oldalra!
Újraindítás után fent is van a rootolt Marshmallow.

2. módszer: KDZ flash

Ebbe nem megyek bele részletesen, ott van az összefoglalóban a "KDZ flash" menüben a részletes leírás, hogy hogyan kell csinálni. A 6.0-hoz a kdz fileokat itt találod.

Downgrade, vagyis visszatérés gyári Lollipop vagy Kitkat rendszerre KDZ flash módszerrel felrakott gyári 6.0-ás rendszerről:

TOT Flash. A TOT Flash menetéről szintén az összefoglalóban találsz egy szintén elég részletes, szájbarágós leírást.
Ehhez az LG United Mobile Driveren kívül jelen esetben az 1.8.6-os Flashtoolra lesz szükséged, ezt itt találod.
A Flashtool mappájába másolandó dll-t pedig innen tudod letölteni.
Keresel bármilyen KitKat vagy Lollipop TOT file-t a D855-höz, nem lesz nehéz.
Utána követed az összefoglalóban leírtakat, és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#30044) Probert75 válasza Fitzgerald (#30043) üzenetére


Probert75
addikt

:R :R
A visszatérés 5.0-ra a fontos. :)

[ Szerkesztve ]

(#30045) Aryon87 válasza lionshamlet (#30038) üzenetére


Aryon87
félisten

Érdekes hogy sokan megakadtok ezen a részen, nálam hibátlanul felment, pedig pár telefonnak a drivere és flashelő programja van fent, de egyik sem zavarta be. :) sőt még az említett hibaüzenetes ablak sem ugrott fel.

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok, pezsiket a hűtőbe, G3-akat az asztalra/zsebbe :C , háziállatokra meg figyelni, mert durrognak ezerrel.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#30046) varmi2 válasza -FreaK- (#30042) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én tegnap éjjel tettem fel a 6.0-t kdz-vel, pont úgy, ahogy le van írva az összefglalóba. Nekem feljött a hiba üzenetes ablak, ahogy írva van, bár nem pont az volt írva benne, de úgy hagytam, és elindult a telepítés, ahogy írva van, és sikeresen megcsinálta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#30047) dunc válasza Fitzgerald (#30043) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszi, így csináltam, de akkor se lett rootolt!

Viszont ezzel ment! "Newest root method V03" Sajna felment, de nem rootolot így se.

[ Szerkesztve ]

(#30048) gixxergabi válasza Fitzgerald (#30043) üzenetére


gixxergabi
senior tag

factory reset törli a telefon belső memóriát?

[ Szerkesztve ]

(#30049) Fitzgerald válasza gixxergabi (#30048) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Recoveryből nyomott factory reset nem törli az internal storage-t.

@Dunc

Nem tudom sajnos, mi lehet ott a probléma...

[ Szerkesztve ]

(#30050) NY_A válasza Fitzgerald (#30043) üzenetére


NY_A
őstag

Korrekt kis leírás.
Cloudy alól is megtudom csinálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.