Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) DJ. Ru$y válasza user112 (#41347) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha megy a szerelés, és nem ijedsz meg pár csavartól, akkor ez alapján szedd szét és nézd meg, esetleg igazítsd meg az érintkezőket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41352) user112 válasza DJ. Ru$y (#41351) üzenetére


user112
senior tag

Megnézettem egy szerelővel. Hangszórót is cserélt, szoftvert frissítet, gyári reset is volt.
Továbbra is bizonytalanul működik.
Valszeg nem a hangszóróval van baj, valamit forrasztani kellene de az sem biztos hogy javít a helyzeten.
Vigyem LG szervzbe? Melyikbe?

[ Szerkesztve ]

(#41353) gjoco1 válasza user112 (#41352) üzenetére


gjoco1
addikt

Szia!
Én megfontolnám a márkaszervízet.Ezt azért mondom,mert nem éri meg.Nekem volt egy SIM-SD foglalat cserém,amire a márkaszervíz alaplap cserét ajánlott.Kb 40 ezer.Ennyit maga a telefon már nem ér.Viszont találtam egy szervizest,aki tokkal vonóval 13e ft-ért megcsinálta.Azóa is működőképes.Igaz már V10-et használok,de néha előveszem. :)
Előtte érdeklődj,mert sokba fog fájni.Szerintem.
Itt esetleg első körben érdeklődj: [link]
Sok sikert.
ui: Ha nem sikerül,keress privátban és megadom a szerelő srác elérhetőségét. ;)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41354) user112 válasza gjoco1 (#41353) üzenetére


user112
senior tag

Köszönöm, megprobálom.

(#41355) gjoco1 válasza user112 (#41354) üzenetére


gjoco1
addikt

Nagyon szívesen! :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41356) hg7fac


hg7fac
csendes tag

Sziasztok

Érdemes még 2020 ban ilyen telefont használtan venni?
Édesanyámnak lenne tanulótelefonnak, rádió hallgatásra, 1-2 fotó, telefonálásra.
Vagy már régi öreg szoáré ne foglalkozzak vele!?

(#41357) gjoco1 válasza hg7fac (#41356) üzenetére


gjoco1
addikt

Szia!
Nagyon jó kis telefonok.Nekem még van mindkét(2/16-3/32)teló a sufniban.
Kérdés mennyiért tudnál hozzájutni.Én azért nem adtam el őket,mert eszmei értéke Nekem többet ér,mint amennyiért el tudnám adni.Annyiért meg inkább megmarad tartalékosnak.Zsír állapotban mindkettő.
Ha találsz jó állapotút,szerintem 10-15 papír,amit ahatsz érte.Kérdés,h az akku mennyire jó benne. Szóval tanuló telcsinek Anyudnak megfelel szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41358) SkyLine3000 válasza hg7fac (#41356) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem is még mindig megy a 3/32-es. Most is tök jó, hibátlan. Mindenre jó. Ugyan pár hónapja egy G4-et használok, de a G3 is rendszeresen elő van véve. Asszony is évek óta a 3/32-es G3-at használja. És ő elég hárdkór felhasználó. Én a sajátomat (G3) nem adom el, megmarad. Asszony azt csinál az övével, amit akar. Bár anyám egy F6-on tanulja/tanulta a droid világot. Lehet végül ő örökli meg az egyik G3-at. :)

(#41359) dkovizoli válasza hg7fac (#41356) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ha valaki nem pakolja tele minden vacakkal, akkor még ma is használható. Persze nem veszi fel a versenyt egy jelenlegi flagship-el. Még nekem is megvan és marad is. Igaz, hogy nagyrészt pihizik a szekrényben, de néha előkerül.

(#41360) hg7fac


hg7fac
csendes tag

Köszönöm szépen a véleményeket. 15 ért kínálják, de mindenképpen alkudnék belőle.
Akku tekintetében egy alis nohon-ra gondoltam. Jókat írnak róla.

(#41361) SkyLine3000 válasza hg7fac (#41360) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem a G4-hez van Nohon akksim. Én meg vagyok elégedve vele. Átlag felhasználás mellett két napig bírja. Most, hogy úgy sem nagyon van hova menni, hármat is elmegy. Aktív használat mellett sem merül annyira, mint a régi akksi. Üresjáratban is sokkal jobban tartja a feszültséget. 25 perces videó alatt merült vagy 5 %-ot. Ezen tök meglepődtem. A régi akksival, vagy akár a G3 a használt akksijával minimum a dupláját megette, de inkább bőven többet.

(#41362) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Bár nem volt annyira oszlopos tag, és csak néhány hsz-em volt a topikba, viszont búcsúra kényszerülünk. Évekig használtam, majd (nekem jött a V30) a gyerkőcöm örökölte meg, aki szintén évekig használta. Viszont a múlthéten elért minket is a kijelző villódzása és elsötétülése. Az utód a gyerkőcnél egy Poco F1 lett.

Egy fehér 3/32-es volt. Nem tudom a topikban még résztvevők közül kinek kellhetne esetleg alkatrésznek, de szívesen felajánlom. 3 hibája van. A jack csatinál repedt ház, az usb csatlakozó amortizálódott, de még működőképes (qi működik, 90%-ba azzal volt töltve) és alaplaphiba :))
Ja és új akksi került bele egy ősz végén (ali-ról) és azzal simán elment 3 órát a gyereknél (aki youtube-ot, brawl starst tolt rajta). A kijelzőn most is fólia van és asszem van még 2 fólia a szekrénybe. Gyári dobozába tudom adni, a gyári töltőjével. Talán még a bontatlan gyári füles is meg van. De a kábel már nincs.
Ha esetleg valakinek kellhetne, akkor ingyen oda tudom adni. Nem tudjuk már mire használni, de más hátha. Nem kérek érte pénzt!

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#41363) dkovizoli válasza dajkapeter (#41362) üzenetére


dkovizoli
addikt

én elfogadom. Ez nagyon nagyvonalú.

(#41364) DJ. Ru$y válasza dkovizoli (#41363) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért nem privátban írsz neki? Lehet más már elkérte privátban... :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41365) dajkapeter válasza dkovizoli (#41363) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Elkelt! dkovizoli részére hamarosan postázom. Reméljem tud belőle hasznosítani valamit.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#41366) dkovizoli válasza DJ. Ru$y (#41364) üzenetére


dkovizoli
addikt

:) Megvolt, az is. Igazán korrekt és gyors.

(#41367) Csataril


Csataril
újonc

Kedves Fórumtársak!
Van egy LG G3 telefonom. Ez már a sokadik, mert több is alaplaphibás lett.
Úgy gondoltam, márkahűségből, hogy veszek egy alaplapot az Aliexpress-től.
Beépítés után / miután egy hónap múlva megérkezett /
úgy tűnt, hogy rendesen működik. Mivel 5-ös android volt rajta, frissítettem 6.0-ra, az LG hivatalos kdz. szoftverével. Valami érthetetlen hibakódot mutat minden bekapcsolásnál, de rendesen működik. Működött. A kártyám Vodafonos, és érvényes az előfizetésem. A mobil internet és térerő drasztikusan lecsökkent.
12/03GB sebesség jó esetben. Más távolabbi helyszínen 75/25 GB-t mis mértem.
Remélem, valakinek van valami ötlete, hogy milyen módon lehet elhárítani ezt a bosszantó hibát. Már szinte használhatatlan, mert a beszéd is szakadozik telefonálásnál.
Újra frissítettem a szoftvert, gyári visszaállítás, APN újra stb. Sajnos semmi sem segített.
Már nem tudom, hogy mit tehetek még. Kérem segítsetek! Talán valakinek sikerűlt megoldani a problémát.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#41368) David3 válasza Csataril (#41367) üzenetére


David3
őstag

Szia, mi a hibaüzenet? Lehet nem az alaplapodnak megfelelő régiójú szoftvert tettél fel. Mintha nekem G3-nál (és G4-nél is) lett volna valami hibaüzenet bekapcsolásnál.

(#41369) Csataril


Csataril
újonc

Valóban. Egy Taiwani 5 android helyett, magyar 6-os androidot tettem fel. Rendesen működött. A térerő hiba néhány napja jelentkezett, de már mindent kipróbáltam. Ma új vodás kártyát tettem bele, de nem nagyon van különbség. Sajnos.

(#41370) David3 válasza Csataril (#41369) üzenetére


David3
őstag

Neked kell eldöntened, hogy mennyire zavar, ill. tudsz-e vele együtt élni. Amíg nem az alaplap régiójának megfelelő szoftver van rajta, jelentkezni fog minden bekapcsolásnál az üzenet. Ha akarsz vele foglalkozni, keress a lenti weboldalon egy tajvani .kdz-t, rakd fel, remélhetőleg lesz benne magyar nyelv is, akkor tuti eltűnik az üzenet.

https://lg-firmwares.com/

(#41371) Csataril


Csataril
újonc

A hiba üzenet egyáltalán nem zavar. A térerő hiba annál inkább.
Vissza akartam tenni Taiwani kdz-t, de a Flashtool, amivel eddig simán ment a frissítés, most többszöri próbálkozásra is hibát jelez, és nem tölt.

(#41372) SkyLine3000 válasza Csataril (#41371) üzenetére


SkyLine3000
addikt

LGUP-al próbálkozz. Én amikor romot cseréltem, vagy downgradeltem, végül csak azzal csináltam.

Igaz, itt G4-en mutatja be, de G3-al ugyanúgy működik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#41373) Csataril


Csataril
újonc

Az LGUP kezdőikon kijelzi a típust, D855, de ismeretlenként nem lehet elindítani a select gombbal.

(#41374) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nincs valakinek véletlen LG G3 doboza, amire már nincs szüksége? Igazából kettő kellene. :)

(#41375) KoryHu válasza SkyLine3000 (#41374) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Jó régi hsz , nekem van dobozom, de nem eladó :D . Igazából javítás után újra elővettem a telefont, csak immáron már régóta Lineage OS-el megy, jelenleg Android 11 alapokon. :) Még új akksit is vettem bele,tartaléknak tök jó. Kijelző is új, mert pár éve garanciaban cserélték az elválás és sárga foltosság miatt, és azóta alig ment.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#41376) SkyLine3000 válasza KoryHu (#41375) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Akkor egyet sikerült a fenti hsz után szereznem egy itteni fórumtárstól. Egy még jól jönne, mert a telók a gyűjteményben vannak, és amiben voltak eredetileg egy fekete doboz, nem mutatósak. Egyébként mindkét G3 hibátlan azóta is. Az egyik fehér, a másik Titánium és mindkettő 3/32-es, gyári független. Csücsülnek a vitrinben a két dobozos F6 és a szintén full dobozos G4 között. :) Bármikor elő lehet venni akármelyiket használni. Menetkész állapotban vannak.

(#41377) SkyLine3000 válasza KoryHu (#41375) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nemrég sikerült szereznem egy dobozt a másik G3-nak is. Be be beeee. :D
Minden tartozékkal, leírásokkal, telóval együtt hirdették 4e-ért. A füles még bontatlan volt. Elvileg a telót nem lehetett tölteni, csak a ház melegedett. Úgy voltam vele, nekem megér 4-ezret a doboz a tartozékokkal, még ha a teló használhatatlan is, mivel van két 3/32-es G3-am. De úgy voltam vele, próba cseresznye. Csináltam egy FR-t. A telefon hibátlanul működik, semmi baja a töltésnek. :DD Meg is ettem egy kekszet. :) Így 4e-ért vettem egy full dobozos 2/16-os G3-at, ami egyébként szinte patika állapotban van. Azóta bent csücsül a vitrinben az izmosabb tesói közt. :) Ja! És két aksi volt hozzá. elvileg az egyik még új, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#41378) fezsoo válasza SkyLine3000 (#41377) üzenetére


fezsoo
aktív tag

A doboza még nekem is megvan. A fülest 1-2 hónapja bontottam ki. :DD
De a telót alaplap hibával eladtam lassan 2 éve.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#41379) SkyLine3000 válasza fezsoo (#41378) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nálunk sem a G3ak, sem a G4es sem lett alaplaphibás. Mind hibátlanul műxik.

(#41380) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Üdv.

Milyen a frissítés? Van vele tapasztalat már :F :F :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#41381) DJ. Ru$y válasza fezsoo (#41380) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

G3-ra frissítés? Kizártnak tartom. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.