Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) szerzol válasza DJ. Ru$y (#41000) üzenetére


szerzol
senior tag

Köszi!

Még annyit kérdeznék, hogy azért indult a rom csere, mert használat közben elsötétült a kijelző, nem jött elő csak sokára, vagy ha előjött is villódzott, vagy elszürkült.

Lehet alaplapos?

(#41002) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

A wifi problémám mint kiderült már régóta megvolt mert tönkre vágta az akkuját a telónak amire én azt hittem hogy csak az aksi ment tönkre pedig már régi probléma lehetett így hiába cseréltem melegedett és merült nagyon.

A probléma az alaplapon van kisült a hőfok szabályzó csipje meg a wifi meg még 2 másik is :((( .
Ez a videó alapján pasztáztam szinte minden csipjét hogy jobban hűljön és most végre már működik is.
Persze a megoldás alaplap csere lenne.

Viszont az elég hanyag munka hogy nem hűtik ezeket pedig tudják jól hogy forrósodnak főleg nyáron a melegben még pl: a samsung A5 2017-is befagy.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#41003) sata005


sata005
csendes tag

Sziasztok! Lg 3-as telómon nem old fel a képernyő dupla kattintással. Csak ha a hátsó gombot benyomom. Lezárásnál sem működik a koppintás. Mi történt a telómmal? soha nem csinált ilyet

(#41004) KoryHu válasza sata005 (#41003) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Szerviz menüben lehet ki be kapcsolni ezt, nézd meg hátha...

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#41005) sata005 válasza KoryHu (#41004) üzenetére


sata005
csendes tag

szervízmenű?? Azt hol érem el?

(#41006) sata005


sata005
csendes tag

Hosszas keresgélés után megoldódott a probléma. Először is az én telomba a következő kóddal lehet a szerviz módba belépni: * # 546368 # * 855 #
Van több kód is a neten, de az én telómnál ez működik. Itt a Knock ON/OFF Setting, ahol ki-be lehet kapcsolni. HOgy az én telómon ez hogyan kapcsolódott ki, az jó kérdés.

(#41007) feco70 válasza sata005 (#41006) üzenetére


feco70
senior tag

Egyszer nekem is kikapcsólódott, aztán nekem is így jött vissza

(#41008) SP4C3 válasza SP4C3 (#40995) üzenetére


SP4C3
veterán

Fejlemény, a szaküzlet sem tudta visszahozni az élők sorába. :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#41009) feco70 válasza SP4C3 (#41008) üzenetére


feco70
senior tag

Tudnék mesélni a szaküzletrő.
Az én g2 amikor volt még, meg állt két rendszer között, nem volt itthon a fiam, elvittem szervízbe, azt mondták kuka.
Fiam hazajött, igaz küszködött vele, de megcsinálta

(#41010) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

LG G3-at vinnék szervizbe. Tudtok ajánlani egy jót? Kijelző csak kéken világít bekapcsolás után.

Budapest ami inkább szóba jöhet. Az sem baj ha a 18-19. kerületben.

Köszönöm

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#41011) gjoco1 válasza iceQ! (#41010) üzenetére


gjoco1
addikt

Ha Pesti vagy,akkor szerintem a Központiba a Váci utcába.Az Én LG V10-em ott hozták rendbe.Nekem jól meg csinálták.Bár az is igaz,hogy attól is függ,hogy kinek a kezébe kerül.

A G3-am,pedig Szegeden a Mobilpontban javították.

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41012) fahrii


fahrii
őstag

A központi szerviz egyébként kb milyen átfutási idővel dolgozik? Múlt hét pénteken átvették a telefonom, de még egyelőre semmi hír felőlük.

(#41013) iceQ! válasza gjoco1 (#41011) üzenetére


iceQ!
addikt

Drága lesz vajon?! :U

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#41014) DonLaca@ válasza iceQ! (#41013) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Igen.
Nagy valószínűséggel alaplaphibás.GTK sajnos.

(#41015) gjoco1 válasza fahrii (#41012) üzenetére


gjoco1
addikt

Hát ezt 100 öregasszony se tudja megmondani.Attól függ mennyi a melójuk,meg kedvük. :D
Itt tudsz chat-on érdeklődni:[link].

iceQ! Na ez újból egy jó kérdés. :) Ha főpanel csere,akkor mindenképp kérdezz rá,mert az húzós.30-40 között.Annyiért nem éri meg,mert már lehet kapni ennyi pénzért jó állapotút,ha ragaszkodsz hozzá.Sőt,valahol olvastam,hogy 60 egynéhány ezerért újat is.

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41016) balii22


balii22
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne a G3-asommal (B-Teltől vettem 2015 decemberében függetlenként), hogy tegnap rádugtam egy micro usb-s kis ventillátort, kikapcsolt a teló, bejött egy kék képernyő, újraindult, kérte a pin-t és ezt írta ki: "Nem jogosult telefon. Kapcsolja ki és indítsa újra a telefonját.Ha a hálózat nem elérhető, vegye fel a kapcsolatot a vevőszolgálattal."
Ezek után nincs hálózatom 20-as sim kártyákkal (2-vel is próbáltam). 30-assal működik, mással még nem próbáltam.
Valaki találkozott hasonlóval? Egy ismerősöm szerint gyárilag ez egy függő telefon lehetett, ki lett függetlenítve és most ez valahogy kitörlődött belőle, szoftver újrahúzás segíthet szerinte.
Valami ötlet? :F

(#41017) DJ. Ru$y válasza balii22 (#41016) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ismerősöd a függő dolgot jól gondolja. Viszont én nem nagyon tudok vele egyetérteni a szoftver újrahúzásban, ugyanis nem a szoftvertől függ, hogy függő a készülék vagy sem.

Ha tényleg 30-as függő, elvileg ingyen adnak már függetlenítő kódot a függő készülékekhez, ezt viszont lehet megpróbálnám egy Telekom üzletben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41018) Shinjike87


Shinjike87
aktív tag

Az "LG G3 tudnivalók, leírások" Marshmallow frissítésénél EGYETLEN link sem elérhető már. Illene frissíteni, ha már szamárvezető. Rendszeresen olvasom a fórumot és állandóan oltogatjátok a népet, hogy az összefoglalót olvassa el, mielőtt ír. Hiába olvasom el, máshol kell utánajárjak, akkor mi értelme ennek?

Előre is köszi.

(#41019) DJ. Ru$y válasza Shinjike87 (#41018) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lecseréltem a készüléket, nem foglalkozom már vele. Lehet jelentkezni Tg-nek, aztán vagy engedik a nagyok vagy nem.

Időm sajnos nincs foglalkozni az összefoglalóval, segíteni maradtam itt, de, ha neked ez probléma, akkor leadom a topic-ot, aztán hajrá. :U

(Megsúgom, hogy ehelyett a hozzászólás helyett beírhattad volna ide a hiányzó linkeket. Pont ennyit ért ez a hozzászólás.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41020) BerserkGuts válasza Shinjike87 (#41018) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Sajnos már elévült mint a teló bár a minősége amit tud kifogástalan lenne.

15k alaplap cserét megér majd hogy rendbe hozzam még aksi csere 4k és 20-ért van egy 32/3 fullhd 5.5 szép kijelzős teló ilyet ennyiért nem kapni akárki akármit is mondjon.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#41021) GEIL válasza BerserkGuts (#41020) üzenetére


GEIL
addikt

Csak a gond az hogy mindehhez 3000-res zsír új akksival már egy "nagy hoki"......üzemidőben gondolom. ;] :C :Y Itt van melletem a 3/32-es G3....asszony apritotta 2 évig....valóban szép a képe...stb stb...DE emberi fényerővel egy subway surf.-et se lehet tolni 15 percet mert leégeti a kezem és merül mint a titanic...lásd G4 ugyanigy. ;] :O

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#41022) FoxiestFox válasza GEIL (#41021) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én most épp subway surfölök, épp csak langyos, és bőven hazáérek akkuról, pedig Szeged óta Oscar-surföltem is végig. Stock 6.0, D855.
Olyanokat tudtok írni, hogy mindig azt képzelem, másik modellről van szó :DDD

(#41023) balii22


balii22
csendes tag

Sziasztok! Egy factory resetet csinálnék a telón. Rootolt V30j szoftver van rajta, ha a beállítások menüből indítom el a gyári visszaállítást megcsinálja hibamentesen és megmarad a root vagy az is törlődik vele?

(#41024) BerserkGuts válasza balii22 (#41023) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Csak tipp de szerintem az is törlődik ha a feltelepített programokban volt pl: king root

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#41025) DJ. Ru$y válasza balii22 (#41023) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elvileg ki kellene ütnie a root-ot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41026) Jampec82


Jampec82
csendes újonc

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy párom telefonja (G3, többet nem tudok) random módon eldobálja a SIM-kártyát, csak keresi a hálózatot, de nem találja, aztán kis visszaszámlálás után újraindul, és ezt akár többször is egymás után...Mindeközben pedig benyalja az akku 80%át is.
Mi lehet a baja, és kb mennyibe kerülhet a javítás?
Csak azért kérdezem, mert egy párezres javítás még oké, de ha valami komolyabb, drágább dolog, akkor inkább új telefon lesz belőle. Ettől függetlenül azért nem olyan válaszokat szeretnék, hogy "Ne gondolkozz, vegyél újat", ha lehetne...
Előre is köszi!
Jani

(#41027) BerserkGuts válasza Jampec82 (#41026) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Alaplap lesz szerintem.
Csavarozd szét és nézd meg a lapot. Ha van rajta olvadás a chippeknél akkor olyan lesz mint nekem.

De lehet csak elhajlottak a fogak a sim érzékelőnél mindenféleképpen meg kell nézni van-e valami baja.

Gondolom már párszor leesett?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#41028) Jampec82 válasza BerserkGuts (#41027) üzenetére


Jampec82
csendes újonc

Pont hogy nem esett le, csak úgy hirtelen jött, ezért állunk mi is értetlenül a probléma előtt...
Gondolom akkor zsebbe nyúlós lenne a javítás.

Köszi a gyors választ!

(#41029) BerserkGuts válasza Jampec82 (#41028) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Nem biztos csak nézd meg a sim érzékelőnél az aranyszínű fogakat jól állnak-e a helyükön.
Lehet csak elferdült és nem érzékeli rendesen.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#41030) DJ. Ru$y válasza Jampec82 (#41026) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha az aksi %-osan hirtelen merül, akkor lehet akkumulátor probléma is.. Az újraindulás oka is lehet akkumulátor.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41031) Jampec82 válasza DJ. Ru$y (#41030) üzenetére


Jampec82
csendes újonc

És belefér olyan gond is vele, hogy elfelejti pl a beállított csengőhangokat is?

(#41032) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Tudtok beszerzési forrást Quick Circle tokhoz?
Az eredetihez, ami helyettesíti a hátlapot is. Itthon csak gagyit találtam.

(#41033) DJ. Ru$y válasza FoxiestFox (#41032) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gyártani már nem hiszem, hogy gyártják, beragadt készletek lehetnek valahol raktáron. Próbálkozz eBay - Aliexpress és a "genuine" kifejezéssel.

Viszont figyelj, mert van amiben nincs benne a vezeték nélküli töltés és NFC áramkör, illetve van olyan, ami nem a hátlap helyére, hanem arra rá kerül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41034) FoxiestFox válasza DJ. Ru$y (#41033) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaja, ilyen kamukat már találtam itthon is.
Az a baj, rendeltem már kettőt ebayről, genuine-t, hónapokkal ezelőtt, két külön, jó értékelésű eladótól, egyik sem jött meg. Refund megvolt, de bosszantó, mert azelőtt és azóta is minden kacat ideér rendben.
Szóval ezért kerestem ezúttal itthon, hátha tudtok valamit.

(#41035) DJ. Ru$y válasza FoxiestFox (#41034) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Apróra ma került fel egy gyári tok, de nem hátlap helyére való, hanem hátlapra rakható verzió.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41036) FoxiestFox válasza DJ. Ru$y (#41035) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az nem jó nekem :(
Keresgélek tovább, és figyelem az aprót.

(#41040) fahrii válasza FoxiestFox (#41036) üzenetére


fahrii
őstag

Én anno bevásároltam ebből a tokból a telekomnál, mivel a készülék csereutalványos lett így a polcon porosodnak. Egész vállalhatóan néznek ki, főleg ha kapnak egy mosást. Írj ha kell, jelképes boci csokiért a tied.

(#41041) balii22


balii22
csendes tag

Sziasztok! Korábban írtam már ,de leírom újra a sztorit. Bedugtam a független G3amba egy micro usb-s kis telefonos ventillátort, újraindult tőle, kidobott egy kék képernyőt(kékhalál?) aztán megint újraindult. Újraindulás után kérte a pin kódot viszont utána kiírta ezt: "Nem jogosult telefon. Kapcsolja ki és indítsa újra a telefonját. Ha a hálózat nem elérhető, vegye fel a kapcsolatot a vevőszolgálattal". 20-as telenoros kártyám van. Azóta kipróbáltam másik kártyával a telót (Telekom, Bluemobil), azokkal működött, illetve az én 20-as kártyám is működött más telefonjában. Voltam Telenorban és Telekomban is, utóbbinál neten próbáltam kifüggetleníteni a telefont hátha, de nem találták a rendszerben. Ma újratelepítettem a szoftverét de továbbra is ugyanezt írja ki pin kód beírás után..
Kaptam LG szervíz elérhetőséget.. Szerintetek mi lehet ez? :F :W

(#41042) DJ. Ru$y válasza balii22 (#41041) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt ugye tudod, hogy a Bluemobile ugyanolyan Telekomos szám, mint egy 30-as? Másik Telenorossal vagy Vodással kellene kipróbálni. Még mindig azt mondom, hogy egy valamilyen országbeli T függő készülék volt, kiütötték és valamiért elszállt, és most újra függő.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41043) SP4C3 válasza SP4C3 (#41008) üzenetére


SP4C3
veterán

Újabb fejlemény: a sütő megoldotta! :))

Eszméletlenül melegszik, nem is lepődtem meg, hogy ez volt a gond. Csalódtam az LG-ben, 0 hűtés...

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#41044) DJ. Ru$y válasza SP4C3 (#41043) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A sütő ideiglenes megoldás, ahogy le is van írva, ahogy anno a VGA-knál is ezzel "taknyoltak", a reball lehet végleges megoldás, ahogy a forrasztóanyag teljes cserére kerül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41045) SP4C3 válasza DJ. Ru$y (#41044) üzenetére


SP4C3
veterán

Természetesen tisztában vagyok vele, de reballhoz nincs felszerelésem, egyszerûen nem is ér annyit. Meg a reball sem egy életbiztosítás, ennek a telefonnak meg pláne, túlmelegszik 1x-2x és megint lehet reballozni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#41046) DJ. Ru$y válasza SP4C3 (#41045) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Reball + thermalpad.

Reball-t egy akármilyen reball-lal foglalkozó szerviz megcsinál neked, és nekem ~5000 Ft-ért csináltak meg egy merevlemezen egy főchip cserét... Annyira nem vészes.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41047) lócitrom


lócitrom
őstag

ehhez hasonló buherálást szeretnék végrehajtani egy G3-on, mert úgy néz ki az újkori magyar klíma most már betesz neki és lefagy/újraindul. a kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki ilyen réz cumót valahol itthon csak a szükséges mennyiségben? nyilván van ennek valami értelmes neve, de nem nagyon tudom azt sem milyen műszaki boltban lehet beszerezni. vagy ha nem, akkor milyen egyéb biztonságos és hatékony megoldás van még?

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#41048) DJ. Ru$y válasza lócitrom (#41047) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sima rézfólia, amit rárak. Thermalpad-et szoktak még rájuk rakni, ilyeneket használnak a VGA-knál hővezetésre a chipek és a borda közé, vagy laptopok egyes chipjeinél ugyanezért.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41049) lócitrom válasza DJ. Ru$y (#41048) üzenetére


lócitrom
őstag

közben nézelődtem. ez tűnik reálisnak. úgy nézem kisebb kiszerelésben itthon nem is fogok találni. az alumínium fedél és a proci közti hőelvezetéshez jó lehet a videóban látott megoldás vagy van valami klassz kis thermalpad, ami ideálisabb ehhez a telefonhoz?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#41050) BerserkGuts válasza lócitrom (#41049) üzenetére


BerserkGuts
őstag

hát ezeket szerintem te is kitudnád vágni rézlapból amit pl:obi-ban megveszel
a trükje szerintem a bordázás az meg hiányzik ezekből
meg ugye a kis hely miatt alig lenne számottevő

Nekem a thermalpad alig fért bele :DDD

Amúgy nekem vannak gtx 560ti-ről kis vram passív bordáim de nem férnének oda :o

Ilyesmik aluból:

Amúgy jó megoldás lenne az extra hűtés csak kéne miniben is tervezni passív hűtőt

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.