Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) philoxenia válasza #18001664 (#2349) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem most frissített, maradt a 128 csak május 5 a biztonsági frissítés...
Akku még előtte: [kép]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2352) #18001664 válasza philoxenia (#2351) üzenetére


#18001664
törölt tag

A mobilhálózati jeled szép stabil! Nekem Debrecen külterületén nem ilyen sajnos.

(#2353) xedamen


xedamen
senior tag

Mi is megkapjuk a GPU Turbót következő hónapban :C

(#2354) #18001664 válasza xedamen (#2353) üzenetére


#18001664
törölt tag

Mindenképp értékelendő ez a lépés a Huaweitől, nem vagyunk nagyon elhanyagolva frissítések és újítások terén!
Lásd a GPU Turbót, meg az AIS-t megkapja a Mate 10 Pro is.

(#2355) ferrari1


ferrari1
őstag

Már csak az érdekel, hogy a Viber a saját hangján vagy az alap értesítést hangon jelez? A sima P20-nál nem lehetett sem állítani saját hangot sem nem a viber megszokott hangja volt.

(#2356) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Egy kényelmi problémám van.
Lehet olyan csinálni, hogy a háttérképnél lehúzva a képet ne ez az idióta kereső jöjjön be hanem az értesítési sáv ?
Már megszoktam a oneplus-okban, ha átvariálom az alsó nav bárt az meg csúnya és nem középen van a home, tudom hogy az a megoldás van, vagy másik launcher ami tudja ezt ?
Illetve, még mindig blamázs, hogy a gyári lejátszó háttébe rakva nem tud számot visszaléptetni, csak előre. (Black playert használok emiatt)

Ezen felül maga a telefon tökéletes ezek csak kényelmi plusszok .

(#2357) winben


winben
aktív tag

Tegnap egy szakmai meetup-on videóztam.
Egy szünettel 4 órás volt az alkalom - gyenge fényviszonyok mellett is nagyon kellemes képet készített a kicsike. Annyi a zavaró, hogy ilyenkor amúgy marhára melegszik a telefon (stabilizátor ki volt kapcsolva). Érdekesség még, hogy ha zoomolsz 3x vagy afelé akkor látni ahogy vált a másik kamerára. Ezzel nem is volna gond - inkább azzal van, hogy ilyenkor megváltozik a kép színhőmérséklete is. Egy nagyon kicsit élénkebbek lesznek a színek és az a kamera sötét körülmények között kicsit homályos, mintha nem találná a fókuszt.

(#2358) Risard válasza ferrari1 (#2355) üzenetére


Risard
aktív tag

Viber saját hangon jelez

(#2359) Pompi válasza Risard (#2358) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

És ez a sima P20-nál is így van amúgy.

@ferrari1: Van egy checkbox a Viber beállításaiban, hogy a rendszerhangot használja-e, akkor szól a rendszer default hangján, azt kicsekkolva meg a Viber saját hangján. Sajnos egyéni hangot nem lehet választani, az az opció ugyanis a rendszer / értesítések kezelése / viber menübe visz aminek semmi értelme. Tegnap néztem egy Samsung J5-ön, ott erre egy media választó ablak jelenik meg. Nem tudom, hogy itt melyikük a ludas a Viber, vaz az EMUI, de pl. egy Telegramban simán lehet hangot állítani, tehát ők meg tudták oldani.

@Risard javítottam a linkemet

@winben

"az a kamera sötét körülmények között kicsit homályos, mintha nem találná a fókuszt."

Rosszabb a fényereje a tele lencsének, ez minél kevesebb a fény annál nagyobb gondot jelenthet.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#2360) ferrari1 válasza Pompi (#2359) üzenetére


ferrari1
őstag

Köszönöm!

(#2361) janosibaja válasza ADAM1337 (#2356) üzenetére


janosibaja
őstag

Én kábé öt perc után hajítom le minden telefonomról a gyári launchert, s rakom fel az egyszer régen megvásárolt Nova Prime-ot. (Még az ingyenes változat is sokkal többet tud bármelyik gyárinál.)

Szerintem ne vacakolj ezzel: Nova-n ott lesz a kereső és úgy néz ki, ahogy te akarod, áttetsző vagy hupilila, millió gesztus, érkezett üzenetek számláló, átszabható ikoncsomagok, nav bár beállítás, satöbbi.

(#2362) racerx válasza janosibaja (#2361) üzenetére


racerx
őstag

Jaja, nálam is Nova van mindenen, nagyjából mióta megvettem (meg még pár állandó progi, pl Business calendar, True Phone tárcsázó.) Ezek nagyjából 200 %-al hasznosabbá teszik a készüléket. (igaz viszont hogy minde telefonom ugyanúgy néz ki, ugyanúgy használható, s így hamar elvész az újdonság varázsa :) )

(#2363) ADAM1337 válasza janosibaja (#2361) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Lehet megfogadom este rászánok egy órát.
Most ami újdonság vettem rá spigen tokot.

(#2364) xedamen


xedamen
senior tag

Firmware Finder-en már látszik a következő update .131-es

Ez a frissítés optimalizálja a rendszer teljesítményét és stabilitását.

[Optimalizációk]

Optimalizált energiafogyasztás a hosszabb használathoz.
Javított rendszerteljesítmény és stabilitás a gördülékenyebb használathoz.
Optimalizált háttérkép megjelenítés a jobb élményhez.

[Javítások]

Hiba javítva, amikor a másik fél hangja esetenként késett, amikor az OK Google használatával fogadott hívásokat.

(#2365) Pompi válasza xedamen (#2364) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az optimalizált háttérkép már fel is izgatott ;] :P

Feel Good Inc.

(#2366) janosibaja válasza xedamen (#2353) üzenetére


janosibaja
őstag

(#2367) Pompi válasza janosibaja (#2366) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

(#2368) winben


winben
aktív tag

Ezt a gpu turbo dolgot úgy tudom elképzelni - mint jómagam is programozó -, hogy ülnek a fejlesztők az irodájukban, ticketing rendszer alapján tutujgatják a szoftvert, majd egy fícsör elkészítése közben az egyik a homlokához csap felkiáltván egy laza b*zmeg kíséretében, hogy
"dehát ezt máshogy is meg lehetne csinálni!?"

Majd némi tanakodás után szólnak a project ownernek, hogy hát tulajdonképpen a hardver jójó, a driver is működik, de "találtak egy módszert" amivel még gyorsabb lehetne. Ezen a PO fellelkesül, a fejeseknek eladja mint egy új fícsört, egy extrát és felveszik valamelyik sprintbe megcsinálni.

Elkészülnek vele, de félnek, hogy tényleg stabil-e, nem fogja-e a rendszert szétcseszni a patch. A fejesek viszont bíztatják őket, a marketingen pedig kitalálnak neki egy nevet amivel még komolyabban fog hangozni az egész és mivel neve van így a felhasználók is rákészülhetnek arra, hogy gond lehet vele.

A fejlesztők stresszelnek tovább és csak reménykedni tudnak abban, hogy ezzel segítettek a dolgon nem pedig rontottak....
...és így tovább. :D

(#2369) whYz válasza winben (#2368) üzenetére


whYz
addikt

Hat valoszinuleg ez forditva zajlott. :DD

Mindenki latja, hogy a kirin 970 elegge gyengusz a snapi 845 mellett, igy szoltak a fejesek, hogy valamit nagyon csinalni kellene, mert egy oneplus is leveri a flagship p20 pro-t, igy a marketingesek kitalaltak, hogy legyen a neve gpu turbo mert az nagyon gamingesen hangzik es majd a gamerek nagyon orulni fognak. A rom fejlesztok meg fogtak a fejuket, hogy ennyit tud ez a gpu mit tudnanak vele szoftveresen csinalni? Aztan valoszinuleg eloalltak valami okossaggal, hogy felhuzzak a gpu-t meg lehuzzak a cpu-t es igy talan kisebb lesz a hotermeles vagy ki tudja es ezt mar el is tudtak adni a fejeseknek, hogy 60%-al felgyorsitottak a gyengusz kirint. Igy mindenki jol jart, mert a fejesek, marketingesek es a rom fejlesztok is fizu emelest kaphattak. A felhasznalokrol meg inkabb ne beszeljunk, az amugy se olyan fontos a huawei/honor-nal. :C

A te valtozatod csak valami alomvilagban tortenhetne meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2370) maaniac válasza whYz (#2369) üzenetére


maaniac
aktív tag

Ezt elnézve nem fog akkorát ütni, mint amekkora a felhajtás körülötte és ez a teszt sem túl objektív. Igazán majd csak akkor derül ki, hogy mit is tud, ha megkapjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#2371) winben válasza whYz (#2369) üzenetére


winben
aktív tag

Végülis igaz, egy kommunista országban inkább a te verziód az életszerűbb.
A fizetéskiemelést leszámítva. ;]

(#2372) whYz válasza winben (#2371) üzenetére


whYz
addikt

Shenzhen kapitalista (Special Economic Zone) tudtommal. Persze attol meg az emberek ugyanugy kommunista felfogasuak maradnak.

En angliaban dolgozok software engineer-kent es egyebkent ugyanez a felfogas. Az van amit a fonok meg az ugyfel kitalal es barmennyire hulyeseg de meg kell valositani. Ajanlom figyelmedbe ezt a videot, ha meg nem lattad. Persze lehet kivetel. :)

maaniac: Nem veletlenul. Mennyi mukodott mar amit a marketingesek kitalaltak es felhypeoltak?

[ Szerkesztve ]

(#2373) gyga


gyga
senior tag

Mióta s7e ről át költöztem p20prora nem működik a Google térkép idővonal. Van valakinek 5lete.? Engedélyezve van.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#2374) janosibaja válasza gyga (#2373) üzenetére


janosibaja
őstag

Nekem is volt olyan, hogy eltűnt... Google Térkép cache törlés, program törlés, újratelepítés - meggyógyult.

[ Szerkesztve ]

(#2375) racerx válasza gyga (#2373) üzenetére


racerx
őstag

Nálam ment. Azt igaz utánna ki is kapcsoltam..

[ Szerkesztve ]

(#2376) Mazsika


Mazsika
őstag


Nem tudja valaki a messengeres üzenetet hogy lehet kikapcsolni, állandóan írja mikor messenger buborék aktív...

Dáccsika

(#2377) hito válasza Mazsika (#2376) üzenetére


hito
nagyúr

Piszkosul idegesítő :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2378) gyga válasza hito (#2377) üzenetére


gyga
senior tag

nem csak ez. az egész szoftveres része....

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#2379) Pompi válasza hito (#2377) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Messenger Lite-ot használok, az nem akarja megváltani a világot, és ilyen fícsöre sincs.

Feel Good Inc.

(#2380) Dream_01 válasza Pompi (#2379) üzenetére


Dream_01
csendes tag

+1

(#2381) maaniac válasza Mazsika (#2376) üzenetére


maaniac
aktív tag

Engem is zavart az elején, de már kinőttem :DDD
Ez alapján csak úgy tudod eltüntetni, ha kikapcsolod a messenger értesítéseit és felteszed az AutoNotification programot :W

(#2382) Mazsika válasza maaniac (#2381) üzenetére


Mazsika
őstag

Kezdem én is megszokni, csak nem értem minek kell odab@szni... Egyszer leokézom kész, miért tolja mindig rám felfogtam elsőre is :D

Dáccsika

(#2383) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

desktop mode-ot probálta valaki ?
Mate 10 pro-s adapteremet eladtam, és kéne valamit szereznem helyette.
egerem van bt-s g603 meg bill-em is, csak töltést tudó hdmi adapter kéne.

Jah spigen tokról csak jót tudok írni, a kínai gagyik nekem minden telomon megnyúltak. lehet az autós tartó miatt is, pedig vigyáztam rájuk, viszont gyári spigennel nem volt hasonló problémám és jobban rácuppan a telefonra mint az utánzata.

[ Szerkesztve ]

(#2384) janosibaja


janosibaja
őstag

Most jöttem rá, hogy a Ne zavarj üzemmódban nem tudok személyes kivételeket hozzáadni.

(Az előző telón, Samsung S8-ason hozzá tudtam adni családtagokat, hogy ők bármikor hívhassanak.)

Nem lehet ezt valahogy beállítani?

(#2385) Pompi válasza janosibaja (#2384) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Már hogy ne lehetne. Ne zavar mód, Speciális beállítások - Ne zavarj mód menüben engedélyezed a sürgős megszakításokat majd - Sürgős megszakítások megadása - itt lehet külön üzenetekre és hívásokra. Akár a komplett kedvenceket vagy a fehér listára egyesével felvenni kontaktokat.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#2386) janosibaja válasza Pompi (#2385) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi szépen!

(#2387) Balázs1986


Balázs1986
addikt

2.napja nálam van a teló, eddig pár kivétellel imádom (főleg a led színezhetősége és az értesítő panel bárhol lehúzhatósága hiányzik MIUI után), de ezek már apróságok. Ami nagyon idegesített, az a SwiftKey. Feltettem helyette a Gboard-ot, ezerszer komfortosabb. Plusz netről leszedtem egy totál fekete .png-t, beállítottam a billentyűzeten háttérnek, így még szebb szvsz (amúgy is dark mode-ban van a teló, beleillik a képbe).
Ami még nem tiszta, az az AOD. Az oké hogy beégés ellen mozog ide-oda az óra, de ha jól látom akkor csak egy sávban, így hiába megy fel-le pár centit (meg talán oldalra pár tized mm-t), sokszor ugyanazok a pixelek világítanak. Ér ez így valamit? Mondjuk így hogy alkalmazás értesítés nem megy ki rá, amúgy is kevesebb értelme van.
Illetve, mint ha olvastam volna hogy lehet extra gesztusokat rendelni az ujjlenyomat-olvasóhoz, de most nem találok ilyet. Rosszul emlékszem? Az értesítőpanel lehúzására nagyon jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2388) xedamen válasza Balázs1986 (#2387) üzenetére


xedamen
senior tag

Köszi a tippet a Gboard-hoz... Ennyi eszem nem volt :C Pedig én is azt használom.

A gomot én navira használom, mert a kijelző gombok nem tetszettek. Azt nem tudom, hogy lehet-e mást beállítani :U

(#2389) S e t h válasza Balázs1986 (#2387) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nálatok van a gboardon belül sync lehetőség, vagy már eltűnt itt is?
Kicsit fura módon van amelyik telefonnál még van manuális szinkronizálás, de egy rakásnál már nincs.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2390) racerx


racerx
őstag

Rendeltem pár tokot ezt és ezt . Mindegyik jó minőség, ajánlom őket. Bár igazság szerint a kettőből kéne egyet gyúrni, az lenne számomra tökéletes, mert a Cafele igaz baromi vékony, és jól néz ki, csak nagyon csúszós, a másik nem, viszont az meg eléggé nehéz, és kicsit vastaggá is teszi a telót. Úgyhogy még keresem a tökéletest :) . De amúgy ha valakit nem zavarnak ezek a dolgok, akkor tényleg jók.

(#2391) nylontacsko válasza racerx (#2390) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Az elsőt néztem már én is, de nem "mertem"... :)
Így viszont köszönöm az infót :R

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#2392) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. A felesegem kapott egy ilyen csodat, szep es meg minden. De a fitbit oraval nencs tul joban. Az ertesitesek, es a hivas kijelzes sehogy sem akar megjonni az orara. Mit kene beallitani, hogy mukodjon? Illetve folyamatosan reklamal a tulzott akkufogyasztasra, pedig ki van kapcsolva az ezzel kapcsolatos ertesites. Ne nagyon ismerem ezt az oreot, segitsetek legyszives. Koszi elore is.

(#2393) gyga


gyga
senior tag

A Google térképen meg mindig nem működik az idő vonal. Hiába töröltem az appot és újra raktam, adat törlés is volt. Engedélyezve van. Valaki akinek működik az mondja meg hogy milyen engedélyek vannak megadva a térképnek. Köszi.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#2394) mhydas99 válasza ADAM1337 (#2356) üzenetére


mhydas99
tag

Egykezes hasznalat engexelyezese, utana ha navigombok a kijelzon vannak csak huzd balra v jobbra az ujjad rajta es osszemegy a kezdokepernyo igy mar egyszeruen le tudod huzni az ertesitesi savot, nem kell nyujtozkodni. Plusz egy mozdulat. Zeneleptetest meg nem ertem, mjkodnie kene...

(#2395) racerx válasza nylontacsko (#2391) üzenetére


racerx
őstag

Ajánlom, jó minőség nagyon. Csak csúszós.

(#2396) Pompi válasza gyga (#2393) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem megy. Névjegyek, pozíció, tárhely. Ezekre van neki engedélye.

Feel Good Inc.

(#2397) gyga válasza Pompi (#2396) üzenetére


gyga
senior tag

köszi. Megdava az engedélyek. Fogalmam sincs miért nem működik... :(

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#2398) gyga válasza Pompi (#2396) üzenetére


gyga
senior tag

Hány gmail fiókkal használod?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#2399) nTom válasza nababika (#2392) üzenetére


nTom
aktív tag

En a pebble oraval szivtam par napot,mas telon, tableten tudtam hasznalni.
Az energiagazdalkodasnal ki kellett vennem kézire a pebble szoftvert es a dialer appot is, most mar latom a bejovo hivast is az oran
Vegyel ki mindent az aut. energia kezelesbol, amit hasznalsz az oraval

(#2400) Balázs1986 válasza S e t h (#2389) üzenetére


Balázs1986
addikt

A szótáron belül kellene lennie, ugye? Olvastam neten olyat hogy Oreo alatt van olyan telefon ahol szürke, le van tiltva. Na most itt ilyen gond nincs, mert eleve nem is látszik az opció. Nem szótárazok, így nem tudom hogy maga a Google fiók szinkronizálja-e automatikusan valamelyik részében (user adatok vagy dokumentumok pl), vagy megszűnt.

xedamen: Nincs mit :) Közben kikapcsoltam a billentyűszegélyeket is, nekem nagyon bejövős így.
A gombot én is navira használom, csak hozzáadnám még hogy ha lehúzom rajta az ujjam akkor lehúzza a sávot.

Más: A gyári naptár appot rá lehet valahogy venni, hogy Google-re vegye fel az eseményeket, vagy legalább oda is? Nálam csak a Huawei profilra szinkronizálja fel. Nem akarnám emiatt lecserélni :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.