Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) philoxenia válasza hito (#2546) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

:(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2552) Aryon87 válasza hito (#2546) üzenetére


Aryon87
félisten

Na basszus:(

Tegnap az enyem is a balcsiban volt (M10Pro), gondoltam is hogy víz alatt usszak vele, vegul nem tettem.

Mi az utod igy?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#2553) nimba1 válasza Potyesz33 (#2539) üzenetére


nimba1
aktív tag

Szia. ACR tökéletes mindent felvesz. :DD

(#2554) robekraptor válasza Potyesz33 (#2547) üzenetére


robekraptor
tag

Úgy ird be a playstor keresőbe hogy hívásrögzítő. A legelső amit kidob azt használom évek óta, és ezen a telefonon is működik

(#2555) robekraptor válasza Potyesz33 (#2548) üzenetére


robekraptor
tag

erről beszélek :)
Remélem ez jó lesz.

(#2556) janosibaja válasza hito (#2546) üzenetére


janosibaja
őstag

Sajnálom

(#2557) spawn21 válasza hito (#2546) üzenetére


spawn21
veterán

Sajnos van ilyen. Látod itt az ima sem segít.

Látod ha még meg lenne a nóta :)

iPhone 13p

(#2558) hito


hito
nagyúr

Na ilyen még a tündérmesékben sincs. Meglett a telefonom :Y :DD Hivogattam egész délután amikor eltűnt. Semmi. Aztán este mondom teszek még egy elkeseredett próbát, erre kicsöng. Mondanom se kell milyen izgalmi állapotba kerültem. Elindultam a partra párom keszülékével, biztos voltam benne, hogy ott van valahol a fűben. Csöngettem, kicsöngött, de nem találtam. Világítottam elemlámpával, nem találtam. Aztán hívtam megint, hopp, 2 csöngés után kinyomtak. Utána megint. Na mondom, ez valakinél ott lesz, irány a rendőrség. Földvárról elküldtek Siófokra, mert csak ott vehetnek fel ilyen jellegű feljelentést. Mielőtt elindultam volna megint tettem egy próbát, megint kinyomtak. Aztán feleségem telefonja megszólalt, a hívót kiírta, de a számot nem ismerte a készülék. Hang beleszól:

"Jó napot! Erről a számról hívtak, találtunk a vízben egy telefont" :C És a vicc, hogy ott volt mellettem az ember 2 sarokra egy hotelben, még messzire se kellett mennem érte :C Az embernek odaadnam minden pénzem örömömben ami a tárcámban volt (sajnos nem túl sok, 10eFt, de ha 50 lett volna azt is gondolkodás nélkül odaadom), és majdnem megöleltem :DDD Amellett hogy mennyire fájt az elvesztése, benne volt a gyerekről több hétnyi emlék, az első balatonozástól kezdve minden, vagy 60GB-nyi.

Mennyi esély volt mégis, hogy egy akkora területen megtalálják (ráadásul délután elég durva szél és hullámok jöttek) majd még aznap visszakapom sértetlenül és működőképes állapotban (?). Még mindig nem térek magamhoz a történtek után. Köszi mindenkinek egy együttérzést :R

Spawn21: látod, mégis ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2559) Aryon87 válasza hito (#2558) üzenetére


Aryon87
félisten

Meg a hideg is kirazott e sorok olvasasakor, baromi szerencses vagy!

Inkabb az (is) a csoda hogy a megtalalo visszaadta, mert a legtobb esettben ugye a telefon a megtalalonal marad..

Azert kivancsi lennek, mennyit volt viz alatt, mert ezek szerint tulteljesitett az IP68 szabvanynak:))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#2560) hito válasza Aryon87 (#2559) üzenetére


hito
nagyúr

Hát én is borzongok, elhiheted :D

Szerintem több, mint 1 órát. Remélem tényleg nem lett baja, mert a vízkár alattomos. Nem mindig jelentkezik azonnal, sokszor csak akkor, ha elkezd korrodálódni belül. De bízzunk benne, hogy nem lesz ilyen. Most olyan, mintha semmi sem történt volna vele.

Btw, szerintem rájött, hogy nem tud mit kezdeni vele (durván le volt jelszavazva), viszont megütheti a bokáját, ha elteszi. Különben miért nyomkodott volna ki egy órán keresztül? :U Aztán lehet, hogy valami más magyarázata van, nem akarok rosszindulatú lenni, főleg azok után, hogy visszakaptam. Csak ez megfordult a fejemben és nem találok rá más magyarázatot.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2561) Aryon87 válasza hito (#2560) üzenetére


Aryon87
félisten

A szemelyiseget illetoen az manapsag mar lenyegtelen, mert a legartatlanabb ember is tud aljas lenni. Valszeg nem tudott mit kezdeni vele a vedelem miatt. Gondolom ujjlenyomat es eros pin vedelem + arcfelismeres van rajta.

Vagy csak tenyleg egy jo embert fogtal ki. Ha lenyulta volna, nem nyomkodta volna ki a telot, hanem kikapcsolja es a sim kartyat kiveszi..

Azert az adataidat mielobb mentsd le, mig lehet es tedd egy tal rizsbe.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#2562) Pompi válasza janosibaja (#2538) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Természetesen jobb számítógépen, monitoron kidolgozni a raw-ot, de lehetőségként ott a telefonban történő megoldás, hogy ha valakinek kvázi instant kell (ok, nem annyira instant, mint jpeg-be fotózni, de pár klikk) és már így is jobb eredmény érhető el.

hito: ez meseszerű :) kira' - de tényleg mi lett volna helyette, ez engem is érdekelne most már :D

Feel Good Inc.

(#2563) hito válasza Aryon87 (#2561) üzenetére


hito
nagyúr

Lehet, csak azt nem értem, hogy miért nyomkodott ki 1 órán keresztül. De nem elegáns ezen gondolkozni a történtek után, lényeg, hogy végül így döntött :B

Pompi: párom mondta, hogy vegyem meg nyugodtan a vodánál, mert tudta, hogy mennyire szerettem, de valószínűleg egy Mate 8 DS lett volna belőle. Nem engedtem volna meg magamnak, illetve ha ennyire hülye és figyelmetlen voltam, akkor vegyem ki a részem a dologból => bűnhődjek, ne pedig mint egy gyerek rohanjak megvenni majdnem 300eFt-ért mert nekem ilyen kell. Egyszóval önmérséklet, önuralom.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2564) janosibaja válasza hito (#2558) üzenetére


janosibaja
őstag

:C :C :C

(#2565) janosibaja


janosibaja
őstag

Próbálta már valaki a lassított módot? Igazából nem értem, hogy mikor, mennyi idő múlva ér véget automatikusan a felvétel, nem tudok élesíteni a videó tényleges tárgyára, pixeles, véletlenszerű vackokat gyártok.

Ehhez képest az XDA-n elégedetlenül írnak a lassított felvételről, pedig én földhöz csapnám magam örömömben, amilyeneket például itt megosztott az egyik fórumozó...

Nem tudtok valami forrást, ahol olvasni lehet arról, hogy miként lehet jól használni ezt az opciót?

(#2566) ADAM1337 válasza hito (#2558) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nah örömhír.
Reméljük, most már nem hagyod el. :R

Én egyszer jártam majdnem így, cipzáros zsebű uszó shortba vízbe voltam totál kiment a fejemből hogy nálam a telefonom, aztán átúsztam a rukkeltavat, és amikor már sétáltam ki éreztem, hogy valami húzza a zsebem. (xperia z-m volt akkoriban, de nem lett semmi baja)

[ Szerkesztve ]

(#2567) spawn21 válasza hito (#2563) üzenetére


spawn21
veterán

Örülök hogy meglett. Tényleg, vannak még normális emberek

iPhone 13p

(#2568) nylontacsko válasza hito (#2558) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Így választ is kaptam egy korábbi a vízállósággal kapcsolatos kérdésemre :D

Mindazok mellett, óriási mázlid van (volt).

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#2569) philoxenia válasza hito (#2563) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy kinyomkodott, lehet, hogy nem jól próbálta felvenni... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2570) nylontacsko válasza philoxenia (#2569) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Tuti iPhoneja van és nem tudta, hogyan működik az android :DDD

[ Szerkesztve ]

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#2571) philoxenia válasza nylontacsko (#2570) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Feleségemnél volt a P7 és a céges telefonja J5 . Ehhez képest, mikor megkapta a P9-et, mindig úgy próbálta fölvenni, hogy a piros telefon felé húzta a képernyőn a jelet. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2572) winben válasza hito (#2558) üzenetére


winben
aktív tag

Azta.
Ennyire komolyan vízálló ez a teló? De vagány.
Én az ehhez hasonló esetekre vettem a telefonra biztosítást is ami 2 évig fedezi a lopás, elhagyás, összetörés, beázás és hasonló eseteket. Az a két évi biztosítás pont 50 ezer volt. :))

Egyébként ha találnék egy telefont és csörögne a kezemben valszeg először én is hezitálnék, hogy felvegyem-e vagy se. Azon járna először az eszem, hogy hol adjam le, kit tudjak elérni aki a telefon bizonyított gazdája (a hívó lehet bárki).

BTW én most mindent lementenék róla és vinném egy márkaszervízbe takaríttatásra.

(#2573) apollo12 válasza hito (#2558) üzenetére


apollo12
veterán

nagy mázli, és a teló hogy bírta a vizet ?

(#2574) Risard válasza hito (#2558) üzenetére


Risard
aktív tag

Komoly sztori. 😃

(#2575) Balázs1986 válasza janosibaja (#2565) üzenetére


Balázs1986
addikt

Párszor már használtam, de nekem is fura, főleg a tárgyak élénél, elmossa őket.
Ahogy én észrevettem, ha akkor nyomod meg az exponáló gombot amikor már a lassú részt akarod, akkor kb. jó. Szerintem pár tized másodpercet cache-be tesz folyamatosan, így amikor rányomsz akkor már az előtt is van felvételed. Legalábbis nekem ez az érzésem, amikor sikerül elkapni a pillanatot.
Illetve, az alacsony frekvenciás (mondjuk 960fps-nél mi nem az) mesterséges fény nagyon meg tudja hülyíteni, össze-vissza villog. Fénycsöves teremben is próbáltam már, ott pl. esélytelen volt a dolog, de sima izzónál is volt már gondom.
Ide feldobtam párat, nem nagy szám képek-videók, csak kísérletezgetések. Erősen ismerkedő fázisban vagyunk még :)

hito: Az igen :Y Gratulálok, reméljük nem lesz hosszabb távon utóhatás :)

[ Szerkesztve ]

(#2576) janosibaja válasza Balázs1986 (#2575) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi, kezd összeállni. Főként az életlenség volt a gondom - mintha túl közelit nem lenne szabad csinálni -, meg az, hogy miután exponál, mikor nyomhatom a következőt - van egy feldolgozási ideje, addig hiába, de nem látszik jól a kék pötty, hogy dolgozik -, hogy sok felvételt készítve legalább egy jó pillanatot elkapjak.

Ju eszembe: szerintetek mi az a kék pötty, ami időnként, a legváltozatosabb pillanatokban feltűnik a kijelzőn? Jó az valamire?

(#2577) hito


hito
nagyúr

Köszi mindenkinek a támogatást ezekben a nehéz időkben! :D :R

winben: kelleni is fog, mert az apró iszapszemcsék bizony behaladtak a hangszóró rácson át.

Apollo12: még másfél nap után sincs semmilyen károsodásra utaló jel. Talán annyi, hogy a hangszóró beszéd közben nem olyan szép tiszta mint volt. De azt is inkább az iszap okozhatta. Amikor először töltőre tettem az eset után, hiába próbáltam kifújni, recsegett-ropogott, amikor a kábelt rádugtam :))

Mindenesetre most mindenki helyett leteszteltem, úgyhogy mindenkinek irány a strand :D Azért még 1 hetet várjatok. Annyi idő alatt tuti kijön a nyavaja, ha valami van ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2578) papelado válasza janosibaja (#2565) üzenetére


papelado
aktív tag

Szia!
Hamarosan érkezik egy frissítés ami sokkal jobbá fogja tenni a 960 FPS vidiket.
Megkapja a Samu féle Target boxot.Automatikusan indul majd el a felvétel ha ezen belül mozgás lesz.
A kék pötty meg a gesztusvezérlés.Ez néha akkor is megjelenik ha ki van kapcsolva :)

#Hito

Nincs keszeg szaga? :))
Minden jó ha jó a vége.!

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#2579) Sumptuous válasza racerx (#2534) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Ha a beállításokban a biztonság és adatvédelemben az arcfelismerés menüpont alatt a 'Feldoldás húzással'-t választod, akkor kiiktathatod a problémát :))

(#2580) hito válasza papelado (#2578) üzenetére


hito
nagyúr

Még csak az kéne...jó kis bojlis ponty szaga van ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2581) spawn21


spawn21
veterán

Nektek nincs néha érintés gond?

iPhone 13p

(#2582) janosibaja válasza papelado (#2578) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi

(#2583) Sumptuous válasza spawn21 (#2581) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nekem szokott lenni. Néha hiába tapicsgolok a kívánt területre, egyszerűen nem érzékeli. Ilyenkor fogást kell váltanom és vagy más szögben, vagy másik újjal tudom elérni a funkciót.

Sőt egyszer a google billentyűzet is teljesen megzavarodott és 5 percig lehetetlen volt vele gépelni. Konkrétan bármelyik billentyűt akartam, teljesen random adott be betűket/számokat. Elsőnek azt hittem, hogy az érintő a baj, de az tökéletes volt. Csak a billentyűk rakoncátlankodtak.

A gyári fólia van még rajta..

Szerk: Ez az 'érintés gond' milyen sűrün jelentkezik nálad?

[ Szerkesztve ]

(#2584) bikkamokka


bikkamokka
tag

Sziasztok Fórumtársak!
Tegnap óta használok egy P20 pro telefont. Nem ez volt tervezve és nem most, de éjszaka maghalt a nexus 6p-m. Elég sokat telefonálok, néhány fotó naponta, meg mindenféle alkalmazások (navi, jegyzet, naptár, trello, podcast-spotify bluetoothon, külső tárcsázó... stb). A launcherrel nem barátkoztam még össze. Főleg a widgetek méretezése nem annyira rugalmas. Az előzőn Microsoft launchert használtam, itt most ismerkedem az EMUI-val. Majd meglátjuk, melyik marad végsőnek.
Színe: purple. :)
Tokot teszek majd rá, visszaolvasgatom a topikot, gondolom már volt róla szó.
Kijelzőn a gyári fólia van, marad is. A 6p-re vettem mattot, erre az a cég (mediadevil) nem gyárt.
Okostelefonokat a Nokia E50-E51-E52-vel kezdtem, aztán Moto Defy, Nexus 4, Nexus 6p. Mindet "nyúztam", amíg bírta (2-3 év). A Defy-on és a N4-en romoltam is, aztán a 6p-n már nem, csak rootoltam az elején. Aztán már azt sem, egyszerűbb volt a frissítés. Itt semmi ilyet nem tervezek. (Mintha kb 1 hónapig még lehetne.)

(#2585) hito


hito
nagyúr

A 3 hónapos extra kijelző garihoz a vásárlástól számított 30 napon belül kell regisztrálni? Most próbáltam regisztrálni, de nem enged a vásárlás napjához 30 napnál régebbi dátumot megadni :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2586) kali válasza hito (#2585) üzenetére


kali
legenda

Igen, csak a készülékvásárlást követő egy hónapban lehet.
Forrás: Link (előírások)

(#2587) hito válasza kali (#2586) üzenetére


hito
nagyúr

De milyen paraszt dolog ez...nem mindegy nekik, hogy mikor regisztrálom be? A vásárlástól számítva 3 hónapig kéne járnia. Miért kell egy ilyen unszimpatikus dolgot belekeverni? :((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2588) kali válasza hito (#2587) üzenetére


kali
legenda

Más termékeknél, illetve gyártóknál is így van, sok kedvezményt, extrát, kiterjesztést...stb. ahhoz kötnek, hogy a vásárlástól számított 30 napon belül történjen meg a regisztráció,

(#2589) speter33


speter33
aktív tag

KÉPEK LE MANS-BÓL EGY HUAWEI P20 PRO-VAL

Már nagyon várom a következő kamerafrissítést, milyen minőséget tudnak még rápakolni...

(#2590) apollo12 válasza speter33 (#2589) üzenetére


apollo12
veterán

nagyon jó képek készültek :)

(#2591) #18001664 válasza speter33 (#2589) üzenetére


#18001664
törölt tag

Arra mondjuk kíváncsi lettem volna, hogy 10 vagy 40mpx-en fotózott?

(#2592) brian1974


brian1974
tag

Sziasztok! Én most jutottam hozzá egy P20 Pro hoz. Sajnos nem néztem utána, hogy ez csak egy sim kártyát kezel, mert a Vodafontól van. Van valakinek ötlete, hogy lehet megoldani, hogy tudja a két simes megoldást? A nyílásba belenéztem és megvan mindkét sim foglalat.

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#2593) janosibaja válasza #18001664 (#2591) üzenetére


janosibaja
őstag

Ahogy én kattintgatok, a 40 MP-nek csak előnye van a 10 MP-hez képest. Ha nagy néha kell a tele, akkor kapcsolok át 10-re.

(#2594) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Lassan egy amatőr fotós topic lesz ez....

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#2595) whYz válasza brian1974 (#2592) üzenetére


whYz
addikt

Sajnos nem tudod dual simesse konvertalni, meg ha debrandeles es szerzel hozza dual sim tray-t akkor se lesz dual simes. Mar sokan probaltak, de eddig meg nem sikerult. :(
Jelenleg egyetlen megoldas ha visszaviszed es dualost veszel.

(#2596) brian1974 válasza whYz (#2595) üzenetére


brian1974
tag

A Vodánál vettem. Nekik van dualos?

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#2597) janosibaja válasza nylontacsko (#2594) üzenetére


janosibaja
őstag

10 emberből 9 (sőt, 20-ból 19) a három kamera, a fotós ígéret miatt vette meg. A többit nagyon sok mobil tudja.

(#2598) whYz válasza brian1974 (#2596) üzenetére


whYz
addikt

Telekom dual sim es fuggetlen. A Voda es Telenor egy sim.

(#2599) bikkamokka


bikkamokka
tag

Próbáltam regisztrálni a pénteken e-digitalban vett telefonomat.
Megjelenik egy kép jel, mint felugró ablak. (magát a képet nem látom, sem firefox-ban, sem chrome-ban)
Ezt az üzenetet kapom: Oops! A beírt IMEI/SN kívül esik a kampány régióból.

Volt már ilyen valakinek?

A némítást szeretném beállítani, úgy, hogy 30 perc, vagy 1 óra után álljon vissza automatikusan hangosra. A korábbi telefonon ezt be tudtam állítani, és nem felejtettem némán. Ott a néma funkció mellett volt. Itt van ilyenre lehetőség?

(#2600) hito válasza brian1974 (#2596) üzenetére


hito
nagyúr

Bocs, de valami brutális módon túláraztad (236eFt?) :Y Reális ára a vodás 1 simes előfizus készülékeknek 180 környékén van. Ha nem előfizetéses, akkor maximum 200-210eFt szerintem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.