Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) papelado


papelado
aktív tag

1 hete levelezek a Huawei supportal,hogy linkekkel hivatalos ászeffekkel bármivel bizonyítsák,hogy a bootlooader kód kikérés is garanciavesztéssel jár...

Ott tartunk,hogy akivel levelezek csak annyit írt ma ,hogy garancivesztéssel jár.De semmi link hivatalos álláspont ászf akármi csak benyőgte az úriember.
Írtam neki ,hogy ez jogilag bakfitty utoljára kérem a linkeket...

Ha most sem képesek prezentálni az EU-s /hazai törvényekkel összhangban lévő álláspontjukat simán lekérem a kódot és ha gariznom kell megtagadják akkora balhé lesz,kész.Ezt így tényleg nem lehet nem is értem mit képzelnek..Felülírnak fogyasztói jogokat vagy mi ?Ennyi a válaszuk,hogy garit vesztek de erre semmi indoklás értelmezhető jogilag is elfogadható álláspont?
Annyi ,hogy CSAK?!

Nm akarok rootolni még de kell a kód ha esetleg magára marad a készülék supportja .Láttunk már ilyet....

Drágaszágom....

(#2602) maaniac válasza papelado (#2601) üzenetére


maaniac
aktív tag

"Bitte bedenken Sie, wenn sie diesen nutzen verfällt Ihr Garantieanspruch auf Ihr Gerät. Dies bedeutet im Schadensfall haben Sie kein Anspruch auf die Serviceleistungen von Huawei."

A svájciak csak a kód használatakor vonják meg a garanciát.

(#2603) papelado válasza maaniac (#2602) üzenetére


papelado
aktív tag

Ezt tudod linkelni weblapon is?
Köszi!

Drágaszágom....

(#2604) maaniac válasza papelado (#2603) üzenetére


maaniac
aktív tag

Csak ez a mailem van amit küldtek.

(#2605) philoxenia válasza hito (#2600) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Telekomnál 258 a listaára...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2606) hito válasza philoxenia (#2605) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, de ezzel mit akarsz mondani? :) Hogy jól árazta, vagy hogy igazam van?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2607) brian1974 válasza hito (#2606) üzenetére


brian1974
tag

A Vodánál 236e. Én ennyiért vettem előfizetéssel.

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#2608) #18001664


#18001664
törölt tag

Remélem a B131 frissítés megérkezik egy héten belül! :)

(#2609) papelado válasza #18001664 (#2608) üzenetére


papelado
aktív tag

FF szerint lekerült a szerverekről.Meglátjuk.

Drágaszágom....

(#2610) hito válasza brian1974 (#2607) üzenetére


hito
nagyúr

És annyiért szeretnéd eladni, mint amennyiért vetted? Mert az nem fog menni. Ha átlépi a tulaj a bolt küszöbét az adott műszaki termékkel, nyugodtan le is számolhat egy 10-20%-ot az árból, csak azért mert kihozta a boltból. Üdv a használt piacon ;)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2611) philoxenia válasza hito (#2610) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A listaárhoz képest érdemes számolni. Azaz, ha én el tudom hozni 50e-rel olcsóbban az előfizetés miatt, akkor simán eladható a beszerzési áron a 20%-al számolva. :) Vodafone árak:[link]
Illetve függhet az ár a beszerezhetőségtől is. Nekem például tokokat nézegetve (saját, okos) föltűnt, hogy volt bolt, ahol ugyanazt dupla áron adták volna. Változhat a dollárárfolyam, ami emelheti az új árát, lehet pillanatnyilag hiánycikk, mint amit az előbb írtam.
Gondolom nem volt még rég, mikor a VGA-kat irreális árakon kínálták.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2612) hito válasza philoxenia (#2611) üzenetére


hito
nagyúr

236-ért egy Vodás 1 simes, akkor is piszok drága :N 155-ért van 2 napos Vodás, 185-ért pedig DS-es. Átlagár egyébként 200 körül van a DS-esnek is. Ezekhez képest a Vodás 236-ért nagyon-nagyon sok. De mindegy, semmi közöm hozzá, nem offolok tovább a témában :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2613) philoxenia válasza hito (#2612) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azok gyanúsan olcsóak azért... Ilyen drága holmit így nem vennék. Lehet lopott, lehet később majd letiltott stb. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2614) Dodeszh


Dodeszh
tag

Ígértem, hogy beszámolok néhány tartozékról a telefonhoz.
Mágneses autós tartó
A korábbi, hagyományos, megszorítós tartóhoz képest egyszerűbb, kényelmesebb a használata, csak arra kell figyelni, hogy a megfelelő helyen, ahol a fém lap van, ott találkozzon a tokkal. Először a telefon hátulja és az egyébként hibátlan Nillkin Frosted Shild tok közé raktam a tartóhoz kapott fém lapot, de nem tűnt túl stabilnak. Később megvettem (itthon) a gyári car kit-hez tartozó tokot, abban van beépített fémlap, azzal megfelelően, biztonságosan tapad a tartóhoz. (A gyári kit csak szellőzőbe pattintható formában létezik, nekem viszont kellett, hogy szélvédőre tehető, tapadókorongos megoldás legyen.) A tartó karja picit lehetne masszívabb, de nem remeg vészesen a telefon, a tartó erősen tapad az üvegre és a mágnes is erős.
A tok egyébként tök jó minőségű, jó tapintású, és ami fontos: túl lóg a kamera üvegén, így az nem ér az asztalhoz. :)

Kábel
Mivel a bal oldalon van a kocsiban a tartó az A oszlop mellett és középen a szivargyújtó csatlakozó, ezért kerestem a gyári, SuperCharge autós töltőhöz olyan kábelt, ami hosszabb az 1 méteres gyári kábelnél (be fogom tenni a műszerfal mögé). A PZOZ 2 méteres verziója jó minőségű kábel, a gyári töltőfejjel tudja a szupergyors töltést, szerintem megéri, ha rövid az eredeti.

Kábel 2
Ugyan az, mint a gyári, tökéletesen működik, az irodába a rövidebb (0,5 m) volt az optimális

Üveg
Ezt a tartóval együtt rendeltem, de végül nem tettem fel, mert várom a Hydrogel fóliát. A Beseus üveg egyébként jó minőségűnek tűnik, a kivágásai pontosak, a tapintása jó. Ahogy néztem, a gyári tok (nem az, ami a dobozban volt, hanem a fenti car kit tok) nem érne hozzá, ha feltenném.

(#2615) Pompi válasza Dodeszh (#2614) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az első kábel linkje rossz, az autós tartóra mutat.

Feel Good Inc.

(#2616) Dodeszh válasza Pompi (#2615) üzenetére


Dodeszh
tag

Bocs, itt a hosszú PZOZ kábel, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2617) Newlachka válasza papelado (#2601) üzenetére


Newlachka
őstag

ahhoz képest,hogy nekem a 3 P9-em bl nyitás után úgy garanciázott mint a huzat..

(#2618) pszihó


pszihó
aktív tag

Automatikusan indulo.....

[ Szerkesztve ]

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#2619) maaniac válasza Newlachka (#2617) üzenetére


maaniac
aktív tag

Egy mailben nekem is írták, hogy már maga a kód kikérése, garanciavesztéssel jár, de szerintem csak ijesztgetik a népet, hogy ne akarjanak mókolni és az utolsó szó ahonnan a kódot küldték (másik központ ;] ) az volt, hogy ha felhasználom, tehát az én értelmezésemben ez annyit tesz, ha be tudják bizonyítani! Bármilyen nyelvű hivatalos oldalon rákereshetsz bootloader nyitásra, nem találsz erre utaló leírást vagy figyelmeztetést (én nem találtam és sztem xda-n is lenne nyoma).

(#2620) gti16v válasza pszihó (#2618) üzenetére


gti16v
őstag

Na ennek örülök,sokat szívtam kB 6. -ra sikerült a gyerek vízbe étkezésének felvétele 960-ban

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2621) gti16v


gti16v
őstag

Az mitől,van hogy a fotózáskor az "este" módban szinte mindig 5 mp a záridő,de néha random sokkal több?köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2622) philoxenia válasza gti16v (#2620) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az miért jobb lassítva? :F

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2623) gti16v válasza philoxenia (#2622) üzenetére


gti16v
őstag

Helyesírás javító...."érkezésének" (Köszi)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2624) robekraptor válasza papelado (#2601) üzenetére


robekraptor
tag

Kötekedj velük, attól még nem lesz igazad 🤔😏

(#2625) papelado válasza robekraptor (#2624) üzenetére


papelado
aktív tag

Miért ne lenne igazam?
Linkelnéd hol van leírva és melyik hatályos jogszabály szerint lehet megvonni csupán a kódkikérés miatt a garit?
Tudsz valamit vagy?...

Más..Miért kötekedés ha élek nem vagyok birka mint a többség és élek harcolok a fogyasztói jogaimmal/ért?

Megint más mégis idevaló:
[link]

És végül pedig ez roppant fontos kérdés mert mi van ha a huawei a többi gyártóhoz hasonlóan 1 év múlva mondjuk befejezi a készülék támogatását?

Te kötekedtél és végül neked nem lett igazad :DDD

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#2626) papelado válasza gti16v (#2621) üzenetére


papelado
aktív tag

Fényviszonyok miatt.

Drágaszágom....

(#2627) vipnolf


vipnolf
aktív tag

Sziasztok!
Akkor most vízálló vagy nem vízálló?
Sony xz prémiumról váltanék, de kell a vízállóság. Az enyém már sokszor merült medencében, semmi baja.
p20pro vagy galaxy s9+ esélyes, de azon is gondolkodom hogy megvárom az xz2 prot.

Elbizonytalanodtam a sok fórum olvasás után... :-/

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#2628) papelado válasza vipnolf (#2627) üzenetére


papelado
aktív tag

Nem vízálló ahogyan az s9 se.Víznek korlátozottan ellenálló a helyes kifejezés. Garanciát erre se a samu se a huawei nem vállal.
Ha visszaolvasol eléggé jól bírja de ezt senki nem szavatolja.
Ezt ismerítheted medencébe de mint a sonynál itt is elutasíthatják a garit ha a vízkár ér.Szóval nyugodtan megveheted nem lesz gond medencével.

Drágaszágom....

(#2629) ADAM1337 válasza papelado (#2628) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én mondjuk azért már 250ezer leperkálása után se vinném be.
Viszont esőben előveszem nem okoz gondot, kb csak ennyit számít az ip védelem. (igaz usztam már át tavat telefonnal a zsebembe az is csak ip67 volt.)

(#2630) Long1 válasza papelado (#2625) üzenetére


Long1
csendes tag

Szerintem ez a Huawei üzletszabályzatában lehet benne és nem jogszabály.

(#2631) gti16v


gti16v
őstag

bírja vízet,sokat teszteltem....sony az sz@r konstrukció volt a kinyíló ajtók miatt, nagyon sok volt a gyenge pont.,( áztattam el Z-t,Z1-et,Z2,és Z3 -at.is,itt a sony pályafutása nálam lezárult végleg,ügymenetet inkább nem is részletezném, Itt gyakorlatilag nincsen....

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2632) Hitch válasza vipnolf (#2627) üzenetére


Hitch
aktív tag

Egy barátom többször készített medencében videókat, fotókat vele; köszöni szépen a telefon jól van.

(#2633) Balázs1986 válasza papelado (#2628) üzenetére


Balázs1986
addikt

Bocs, nem a vízállóságra hanem a nyitásra akartam válaszolni, rossz hsz-nél nyomtam rá.
Maga a nyitás biztosan vesztéssel jár.
Az egyetlen kérdés az, hogy az ellenőrzés módjáról van-e bármely rendelet, hogy szemrevételezéssel, kézrátétellel, mittudomén kell-e vizsgálni, de gyanús hogy nincs. Ekkor pedig lehet hogy azt mondják, hogy ők úgy vizsgálják a nyitást, hogy megnézik, történt-e nyitókód kérésre igény. (Nem is lenne hülyeség, mi van ha találnak módszert a visszazáráshoz.)
Ráadásul, most már arra is hivatkozhatnak hogy telefonon tájékoztattak a vesztésről.

[ Szerkesztve ]

(#2634) whYz válasza papelado (#2625) üzenetére


whYz
addikt

Amit linkeltel abban gyakorlatilag benne is van a valasz mindenre.

Ha unlockolod/rootolod a telot akkor elveszik a huawei voluntary warranty, viszont a 2 eves kotelezo EU warranty ugyanugy megmarad.

A huawei sajat garanciaja tobbet fedhet le (pl kijelzo serules stb), mig az EU gari csak egy alap garancia ami nem terjed ki annyi dologra.

Asszem le is zarhatjuk a temat. :)

(#2635) hito válasza Balázs1986 (#2633) üzenetére


hito
nagyúr

Elnézést, de ezzel annyiban vitatkoznék, hogy maga a BL nyitás egyik említett tevékenységhez sem tartozik. Se nem rootoljuk feltétlenül a BL nyitással, se nem avatkozunk be illegálisan, se nem telepítünk nem gyári szoftvert, se nem kérjük, hogy biztonsági zárral lezárt készüléket oldjanak fel. Teljesen irreleváns az idézett szövegrészlet.

Note: egyik oldalhoz se tartozok, nem húzok sehova (nyitni vagy nem nyitni, illetve vesztéssel jár-e), csak megjegyeztem :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2636) papelado válasza whYz (#2634) üzenetére


papelado
aktív tag

Igen de ez a kódkikérésre még mindig nem vonatkozik-
Ahogyan Hito is írta nem akarok rootolni és nyitni csak kell a kód ha későbiekkben szüség van rá.Ezt viszont sehol senki nem írja ,hogy a kód kikérése gari vesztés nem is lehetséges jogilag és morálisan sem.Főleg így ,hogy sehol nincs leírva!

"A huawei sajat garanciaja tobbet fedhet le (pl kijelzo serules stb), mig az EU gari csak egy alap garancia ami nem terjed ki annyi dologra."

Arra viszont kiterjed ha hardverhiba van és az nem vezethető vissza a rootra custom romra akkor KI KELL! vizsgálni 6 hónapig nekik azután nekem kell bizonyítani.Nem lehet automatikusan elhajtani az embert,
Na mindegy kikérem a kódot mert még mindig nem látom sehol ,hogy ez gari vesztést okozhat...

#2630) Long1
1 hete kérem ezt a huawei ügyfélszolgálattól az nem válasz,hogy csak meg nem lehet erről hivatalos dokumentum kell ,hogy legyen.Ez nem krumpli! Csak félrebeszélés megy.És A Huawei üzletszabálynál erősebb a az EU /hazai direktíva .Ez nem kína.!!
Szerintem mondjuk kiveséztük köszi mindenkinek roppant tanulságos volt. :R

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#2637) Balázs1986 válasza hito (#2635) üzenetére


Balázs1986
addikt

Igazad van. A lényeg az én fejemben a bármilyen módon részen volt, nem a zárójeles root-on. Mondjuk a nyitás még akkor is esetleg a gyári szoftver megváltoztatása, nem cseréje lenne, szóval jogos amit mondasz.
A "bármilyen kérdésre telefonon adott álláspont" mennyire lehet nekik vitaalap?
Én sem állok oldalakon, sőt jó is lenne kikérni az unlockot későbbre, csak nem a garim kárára, pont a 2 év miatt vettem hivatalos helyről drágábban.
(A lezárt készülék már csak a bénaságom miatt lett bekarikázva :) )

[ Szerkesztve ]

(#2638) whYz válasza papelado (#2636) üzenetére


whYz
addikt

A kodkikerest valoszinuleg nem tudjak ellenorizni, szoval felesleges ezen gondolkozni. Lehet tarolodik valahol egy kinai szerveren, hogy te kikerted, de ezzel nem fognak foglalkozni a tapasztalatok alapjan. A magyar huawei-nek meg biztosan nincs hozzaferese ilyen adatokhoz.

Hardverhibara termeszetesen kiterjed az EU gari. Sot, ha rootoltad, custom romot telepitettel akkor is javitaniuk kell azt. Ha azt allitjak, hogy rootolas miatt serult meg (mert az is lehetseges) akkor azt nekik kell bizonyitaniuk kulonbozo modszerekkel, nem csak bemondas alapjan.

Mondhatja azt egyebkent a huawei, hogy unlockolas garivesztessel jar, de ez nem fogja felulirni az EU-s 1999/44/CE iranyelvet, igy csak inkabb visszatarto ereju ez az intezkedesuk. Nem akarjak, hogy az romoljanak, mert hogy nez ki az, hogy a sajat EMUI-juk nem eleg jo az embereknek. :)

[ Szerkesztve ]

(#2639) hito válasza Balázs1986 (#2637) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, bár az is egyfajta gyári állapot.

Nem tudom mennyire lehet neki vitaalap egy ügyintézővel folytatott beszélgetés, illetve az ott elhangzottak. Nem egyszer találtam már magam szemben azzal a hozzáállással, hogy az ügyintéző (nevezzük a folyamatban és a vállalati hierarchiában közlegénynek) téves tájékoztatását egy "elnézést kérünk"-kel tették érvénytelenné mindenféle jogkövetkezmény nélkül. Félresöprik ezeket a dolgokat általában. Ha nagyon jófejek akarnak lenni, akkor egy jelképes dologgal tompítják a dolog élét, mint a mekiben 20 perc várakozás után: "egy kv-t elfogadsz?"

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2640) papelado


papelado
aktív tag

Megjött 6 nap!! alatt kínából a Ugreen Type.C to HDMI kábelem. Iszonyat minőségi darab tökéletesen megy vele a Desktop mod .Csak közben rájöttem nekem kell gampad egér -bill külső vinyó ezért pár nap és itt ez a mégjobb Type -C HDMI USb HUB

Drágaszágom....

(#2641) papelado válasza whYz (#2638) üzenetére


papelado
aktív tag

Pontosan köszi szépen így gondolom én is..Egy 50 rugos huaweinél nem rágodnék ennyit de itt azért 200+ os teloról beszélgetünk.Fő a körültekintés!

"Zsebkompjuter" no1 :)) :D :)) Már már ugyérzem beszállok abba a windows 98 ba mint vágási feri hihih
Mondjuk ezt meglátná anno űrlénynek nézne...

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#2642) ADAM1337 válasza papelado (#2640) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ha megjön a hub-os megoldás, érdekelne a véleményed a termékről.
Nekem az egerem bt-t is tud meg usb-s is, (g603), de bt-s billem nincs igy kell nekem is usb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#2643) papelado válasza ADAM1337 (#2642) üzenetére


papelado
aktív tag

Biztos fasza lesz Ugreen-ben még nem csalódtam.Igényes csomagolás minőségi anyagok a cuccaikban.Írok majd persze.

Drágaszágom....

(#2644) Balázs1986 válasza hito (#2639) üzenetére


Balázs1986
addikt

Na igen, én sem gondolnám komoly alapnak, csak így furcsa, hogy a feltételeknél hivatkoznak rá.

whYz: Ezt az EU jótállást kb hogy kell elképzelni? Amikor még szürkeimportosban gondolkodtam akkor olvastam róla, kb az jött le hogy a jótállás az nem garancia, és ha nincs rendes gyártói garim akkor a jótállással kb kitörölhetem. Más neves gyártók is simán 1 évet adnak, ebből megint az jött le, hogy ez a 2 év EU irányelv nem lehet túl hangsúlyos a garanciával szemben.
(Nem kötekedés, tényleg érdekel, jó lenne ezzel tisztában lenni, de elég sokféle értelmezéssel találkoztam, nem tudom mi a valós.)

papelado: Hasonló hub-ot rendeltem én is, hamarosan érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#2645) racerx


racerx
őstag

Múltkor beszélgettünk itt arról, hogy a Nillkin üvege jó e Spigen tokkal. Szóval megjött a Spigen tokom, és teljesen jó hozzá az üveg. Ajánlom.

(#2646) Vikooo válasza racerx (#2645) üzenetére


Vikooo
addikt

Én üveggel szivok, értelmetlen lekerekites miatt P10en és 20 -on egyaránt. Most a keretesre esett a választás de az csak a szélein tapad és ráadásul apró pöttyök vannak az üvegen, szabályos elrendezésben.
A keskenyebb üveg a szélén felvalt, pedig 2.5 üvegre van tervezve.

Dobsz egy linket melyik vált be neked?

(#2647) ADAM1337 válasza racerx (#2645) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszi. :R

A viztiszta vagy a fekete tokod van ? (nekem a fekete carbonos van [link])

[ Szerkesztve ]

(#2648) racerx válasza Vikooo (#2646) üzenetére


racerx
őstag

Fekete keretesek amik csak a szélein ragadnak azok mind szarok nem csak ezen a telefonon. Ez a Nillkin üvege, a vékonyabb 2mm es, ap+ asszem 10 dolcsi körül van, linket most nem tudok, de az alin a nillkin store ban megtalálod. Ez nálam olyan tökéletesen fenn van, hogy ezer éve nem sikerült így semmi :)

(#2649) maaniac válasza Vikooo (#2646) üzenetére


maaniac
aktív tag

Az apró pöttyös az igazi :DDD, nálam kb. egy napig bírta, egy csavarhúzó megadta neki az első és egyben az utolsó döfést ;] ezért várom annál jobban a hydrogel fóliát.

(#2650) n42


n42
tag

Sziasztok.

Vettem a telefonomoz egy usb-c to hdmi átalakítot, s volna egy olyan hibajelenség, hogy elég gyakran, mintha kikapcsolna a monitor, fekete lesz, majd visszajön pár másodperc múlva. Valaki találkozott ezzel a jelenséggel? Adapter hiba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.