Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) Balázs1986 válasza Balázs1986 (#2400) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szerk.: A naptár talán oké, remélhetőleg nem fog visszaállni. (Felveszek egy eseményt, további oociók, fiók kiválasztása. Ezután elvileg azon marad alapértelmezés szerint, legalábbis most még úgy tűnik)
Bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

(#2402) winben


winben
aktív tag

Szerdán videóztam vele egy meetupon, belinkelem ebből a A magyar számítógépgyártás rövid története előadást - érdekes is és akik hobby szintű videózásban gondolkoznak íme egy minta, hogy gyenge fényviszonyok mögött mit tud a kicsike.
Nálam van az osmo mobile 2 is, ha ma nem esik az eső csinálok néhány vágóképet azzal is (szokni kell, szokni kell).

(#2403) Pompi válasza Balázs1986 (#2400) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"A gyári naptár appot rá lehet valahogy venni, hogy Google-re vegye fel az eseményeket, vagy legalább oda is? Nálam csak a Huawei profilra szinkronizálja fel. Nem akarnám emiatt lecserélni"

Nekem nincs is Huawei profil a lehetőségek között, csak olyan, hogy Telefon illetve az alkalmas fiókok amik fel vannak véve a rendszerben, jelen esetben egy exchange és egy google fiók. Egyszer kiválasztottam az utóbbit és onnantól az a default.

@gyga: egy google fiókkal használom

Feel Good Inc.

(#2404) Balázs1986 válasza Pompi (#2403) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ja igen, nekem is helyi van, csak a Huawei Cloud-ban meg be van állítva a naptár szinkronizálása, és továbbgondoltam.

(#2405) AtomG87


AtomG87
csendes tag

sziasztok,
azt hittem ma csatlakozhatok a táborhoz, de csalódnom kellett: szerdán rendeltem, ma hozta a futár, de az "unboxing" után szembesültem, hogy 1 SIM-est küldtek :(
Elvileg jövő héten cserélik, nagyon mérges vagyok, mert hétvégén családi kirándulás, azt hittem már az új telóval fotózhatok...
Amúgy eközött és S9+ között vaciláltam, végül a huawei győzött, 3 évben gondolkodom, a nagyobb akksi, a 128 gb belső tárhely döntött a javára (folyamatosan dual simmel akarom használni, szóval hiába bővíthető az s9+ sd kártyával), fő szempont a fotózás és a családi videózás, de úgy láttam, hogy fullHD-ban 30 fps jobb a huawei
Remélem nem bánom meg!

(#2406) pszihó


pszihó
aktív tag

gpu turbo

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#2407) S e t h válasza Balázs1986 (#2400) üzenetére


S e t h
nagyúr

A sok igekötős szó hiánya miatt kérdeztem, mert azokat jó lenne ha szinkronizálná. Ugyan van rá megoldás, de csak plusz app segítségével, azért kérdeztem itt van-e még manuális szinkronizáció, de ezek szerint már itt sem működik.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2408) Pompi válasza pszihó (#2406) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

2 nappal ezelőtti hír, többször linkelve.

Feel Good Inc.

(#2409) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

No én a mai napon (1,5hónap használat) kikapcsoltam az arcfelismerő - képernyőfeloldó funkciót. :DDD
már nem mertem ránézni sem a telefonra :D Lépten-nyomon feloldotta a képernyőzárat.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#2410) Balázs1986 válasza S e t h (#2407) üzenetére


Balázs1986
addikt

Itt kellene lennie ha jól sejtem, de nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2411) winben


winben
aktív tag

(#2412) #18001664 válasza winben (#2411) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ezt te készítetted? Gondolom gimballal! Néha bevillan a kép, lehet manuális wb-t kellett volna használni, manuális EV-vel. Jó kis videó egyébként, tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#2413) janosibaja válasza winben (#2411) üzenetére


janosibaja
őstag

Szép munka, írd meg a készítés paramétereit, légy szí.

(#2414) winben válasza #18001664 (#2412) üzenetére


winben
aktív tag

Szerdán jött meg, de akkor konferencia volt, csütörtökön vágtam az anyagokat, így tegnap volt időm először jobban nyomkodni és használni a DJI Osmo Mobile 2-t.
Munka után lementem a szomszédos parkba és elkezdtem kísérletezni azon, hogy hogyan viselkedik, pl az objektumkövetése kicsit hektikusan működik időnként, viszont egy busszal utazva a kátyús úton se rángatózós a felvétel.

Azért osztottam meg itt is, mert a videóból jól látható, hogy aki szeretne hobbyszinten videózni ezzel a telóval nagyon jól együtt tud működni az osmo mobile 2 és én úgy látom jó ötlet volt beruházni rá.

A manual EV/WB állíthatóságára a nap végén jöttem rá mikor már hazafelé tartottam... :)

@janosibaja
Kint voltam kb 2-3 órát a városban, kerestem érdekes témákat amiket videózni lehetett. Eléggé meggyűlt a bajom az erős széllel, a mobil, mint egy vitorla viselkedett, így timelapse-et nem tudtam csak az Avas kilátóban lévő étteremből készíteni ahol nem akart elvinni az orkán erejű szél :D
Készült így kb 40 klip, volt egy elképzelésem milyen videót szeretnék (nyugodt, lassú) így kerestem hozzá spotify-n zenét, Vegas-ban betettem alá, majd sorbavettem az egymáshoz illő és használható felvételeket és úgy vágtam, hogy - látva a hangsávot - mikor a basszusos rész megszólal az egy pregnánsabb belépés zeneileg így legyen akkor mindig a témaváltás. A témaváltás jellegétől függően választottam fehérrel villanós vagy blur kategóriájú átmeneteket.
Aztán rendereltem, megnéztem, hibákat így javítgattam, aztán a végén eszembe jutott, hogy húzzuk mozis képarányra. Így magát a video track-et crop-oltam 1:0.78 arányra, a szobros jelenetnél felfelé kellett pan-elni (csúsztatni a képet), hogy a szobor feje is a képben maradjon.

[kép]

i5-6400 + GTX760 + 16G ram + ssd konfigom van éshát na.
Azt láttam 4K-hoz kevés a proci nagyon nagyon. Vagy csak a videókártya nem tud 4K-t emiatt a procit eszi feleslegesen - nem tudom. Borzasztóan zavaró, hogy nem tud folytonos lenni a preview kép és az átmenetek alig látszódnak. Megpróbálok ezzel együttélni, aztán ha betelik a hócipő upgrade-elek :)

[ Szerkesztve ]

(#2415) winben válasza winben (#2414) üzenetére


winben
aktív tag

Viszont nagyon fontos!
A youtube láthatóan bitrátában rengeteget rontott a képminőségen. Én 128 MBit-ben exportáltam a videót és ebből egy nagyon alacsony minőségű izét csinált.
Akit érdekel az eredeti anyag és van hozzá elég nete itt letöltheti: [link] (vigyázz, 1.8G!)

(#2416) #18001664 válasza winben (#2414) üzenetére


#18001664
törölt tag

Csinálj még sok ilyen videót, kellemes nézni!

(#2417) janosibaja válasza winben (#2414) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi szépen!

(#2418) maaniac


maaniac
aktív tag

Ma megjött ez a tok. Hát a színe nem pont olyan mint a kepeken (fakóbb sokkal, a feketét inkább sötét szürkének mondanám, de megszokható;első ránézésre gagyinak tűnt nagyon) , viszont tökéletesen passzol és tapintásra is elég kellemes. Felraktam egy edzett üveget is, ez a tok legalább nem nyomja fel a széleit hanem takarja :U

[ Szerkesztve ]

(#2419) janosibaja válasza maaniac (#2418) üzenetére


janosibaja
őstag

Nem jó a link

(#2420) maaniac válasza janosibaja (#2419) üzenetére


maaniac
aktív tag

Köszi hogy szóltál, tehát az app-ból kimásolt link nem megy. ez lenne az

(#2421) spawn21 válasza maaniac (#2418) üzenetére


spawn21
veterán

Hát nem tudom mit vártál ennyi pénzért :)

Ez egy gagyi tok eleve. Dehát, kinek mi ;)

iPhone 13p

(#2422) maaniac válasza spawn21 (#2421) üzenetére


maaniac
aktív tag

Ennyi pénzért? Zürichben 50 frankert se talalsz normalis tokot, sőt sokszor semilyet. Ez a tok ezért a "pénzért" megéri ;) Amint írtam, a képhez képest csalódtam, de inkább csak a színnel kapcsolatban.

(#2423) spawn21 válasza maaniac (#2422) üzenetére


spawn21
veterán

Nem rúg labdába a gyári tok mellett, mindegy mennyibe kerül. Dehát ahogy írtam, kinek mi

iPhone 13p

(#2424) maaniac válasza spawn21 (#2423) üzenetére


maaniac
aktív tag

Gyári mármint, amit a telefonhoz adtak vagy gyári mint ami original huawei?

(#2425) spawn21 válasza maaniac (#2424) üzenetére


spawn21
veterán

Carkit tok vagy a silicon tok

iPhone 13p

(#2426) gti16v


gti16v
őstag

Sziasztok!
segítsetek!

Már huawei P9 /P9plus előtt is swype billentyüzetet használtam,nagyon megszoktam...erre ez a 20 PRO nem is tartalmazza,és a play aruházon is a "swype" találatra swiftkey jön be (pedig a swypet kifizettem annó)
tudtok valami billentyűzetet ajánlani,ami ékezetes és szótárja is van ami felajánja szavakat helyesírás javítással...köszönöm....

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2427) poero válasza gti16v (#2426) üzenetére


poero
aktív tag

SwiftKey flow funkcióját nem nézted?

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#2428) winben válasza gti16v (#2426) üzenetére


winben
aktív tag

Ez a dolog engem is a mai napig marhára idegesít. A P9 lite-omon elfértek az ékezetes kis billentyűk ezen meg mókolnom kell. És a megvett swype köddé vált...

(#2429) Balázs1986 válasza winben (#2428) üzenetére


Balázs1986
addikt

Gboard? Van szótár, swype, és ékezetes billentyűzet is tehető rá. (Mondjuk én levettem a felugró hosszú nyomás válaszidejét 150ms-re, így nem hiányzik a külön ékezet.)
Gboard-Beállítások-Nyelv-Magyar. A magyarra ha ráböksz akkor ki lehet választani milyen billentyűzetet szeretnél.

(#2430) gti16v válasza poero (#2427) üzenetére


gti16v
őstag

Néztem de nem találtam olyat,hogy kint az ékezetes betű....sőt...a diktálás funkciót

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2431) gti16v válasza poero (#2427) üzenetére


gti16v
őstag

Azt hol találom?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2432) S e t h válasza Balázs1986 (#2429) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szótár csak addig van amíg újra nem telepíted, utána kezdheted elölről. :)
Szóval lényegében van szótár, magyar szavakat ismeri, de személyre szabás tekintetében kicsit defektes.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2433) Balázs1986 válasza S e t h (#2432) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ezek szerint tényleg nem az van, hogy magával a Google fiókkal együtt szinkronizál? Ez szomorú, eszem nincs hozzá miért tiltották le.

(#2434) gti16v


gti16v
őstag

Másik... Ebben, hol a zárolt képernyő tisztítás a telefon és kezelőben vagy mi... Ami a kilővi az appokat, lezárt képernyőnél

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2435) robekraptor


robekraptor
tag

Kiprobáltam a kamerát, szabadban, és itthon fogtam villámot is, minden állvány nélkül zajlott, most. Van úton hozzám az állvány is a bluetooth irányítóval, akkor majd jobban ráállok a dolgokra.Ezt sikerült a természetben Eztpedig itthon egy villámról lőni. Tetszik a dolog. :)) :C :R

[ Szerkesztve ]

(#2436) janosibaja válasza robekraptor (#2435) üzenetére


janosibaja
őstag

Szépek!

(#2437) smobika


smobika
tag

Sziasztok ! Én most váltottam LG G5-ről előfizetés hosszabitással, sokat gondolkodtam mi is legyen, LG G7, Samsung S9+, Vagy ez, és sok utánna olvasás tesztek, barátok ismerősök tapasztalatai a telefonokról, hát itt is olvastam pár e telefon felé tett negativ dolgokat, de pár nap után én nagyon megvagyok elégedve a telefonnal és úgynéz ki hogy nem kell megbánnom hogy nem a Samsung S9+, mellett döntöttem, ismerősöm elég sokat panaszkodik rá és mondta hogy ő megbánta hogy nem eszt a telefont választotta, mert ő is a sok negativ hozzaszólók alapján döntött, de nem mindenkinek eggy forma a telefon használati szokása és ezek az emberek eggy mindenben tökéletes telefont szeretnének, ugyebár mindenki eszt szeretné, de ha minden tökéletes lenne eggy telefoná akkor ugye nem is kéne többet telefont gyártani eggy elég lenne ami mindenben tökéletes lenne, Sokan nagyon istenitik A Samsung telefonokat, hát én is igy voltam ezzel eggy darabig, még rájöttem hogy a Samsung csak úgy fo....sa a telefonokat és eggy félév után jön a másik és az előző úgymond csúcs mobilját már le se to....a ! Az LG G5 egy jó telefonom volt igaz őt is megtartottam de az LG szinte semmi újat nem mutatott fel sem a G6 sem a G7-be ! Remélem a HUAWEI oda fog figyelni erre a telefonra és nem kell csalódnom bennük, persze ez az én véleményem és remélem sokáig fogom e jól össze rakott telefon minden előnyét kihasználni !!! :C

(#2438) CptAdamica válasza smobika (#2437) üzenetére


CptAdamica
veterán

Eskü nem vagyok nyelvtan náci, de szándékosan írod az "ezt" "eszt"-nek, az "egy"-et pedig "eggy"-nek?

Megyen!

(#2439) Vikooo válasza smobika (#2437) üzenetére


Vikooo
addikt

S6 -ot váltott, igaz a sima P20. Azt cafolom, hogy leszarja a korábbi zaszloshajokat a Samsung, S6 mai napig kapja a frissítéseket és nem csak havi biztonsági foltbol áll.

Amugy ma már a Huawei is ontja a telefonokat csak régiónként más néven max picit más külsővel.

(#2440) Vikooo válasza CptAdamica (#2438) üzenetére


Vikooo
addikt

Én a mondatzaro pontokat kerestem, csak azért is végig olvastam 😁

(#2441) smobika válasza CptAdamica (#2438) üzenetére


smobika
tag

Szia ! Bocsi a helyes irási hibákért, gyorsan irtam és utánna már nem néztem végig az egészet !!! :R

(#2442) smobika válasza Vikooo (#2440) üzenetére


smobika
tag

Szia ! ................. remélem igy már megfelel !!! :C

(#2443) balazs0102 válasza robekraptor (#2435) üzenetére


balazs0102
senior tag

Az esti olyan amilyen...de az a nappali kép... :( Egyre jobban elmegy a kedvem ettől a telefontól. Még nem vásároltam meg, de olvasgatom ezt és a fotós topicot is, sőt már megrendeltem a kijelzővédő fóliát, de egyelőre vannak ennél bőven jobbak fényképezésben :( Honor 8-am még mielőtt valaki "heater"-t kiáltana..

(amúgy miért 5,52Mp-es a kép?)

[ Szerkesztve ]

(#2444) apollo12 válasza balazs0102 (#2443) üzenetére


apollo12
veterán

szerintem szép képeket csinál.

saját képek:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#2445) S e t h válasza apollo12 (#2444) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ezzel a vignetta effektel kezdhetnének vmit valamelyik frissítésben, mert olyan mintha szerkesztett képek lennének.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2446) Hitch válasza apollo12 (#2444) üzenetére


Hitch
aktív tag

Ez melyik part a Balatonon? 😁

(#2447) apollo12 válasza Hitch (#2446) üzenetére


apollo12
veterán

egy kicsit messzebb van :DDD Egyiptom

(#2448) Mans20 válasza balazs0102 (#2443) üzenetére


Mans20
addikt

Én meg már megvettem de már át sem akarom venni, siralmasak a képek.

(#2449) Risard válasza Mans20 (#2448) üzenetére


Risard
aktív tag

Siralmassak 😂

(#2450) racerx válasza S e t h (#2445) üzenetére


racerx
őstag

Hehe, akkor láttad volna az OP5T-met.. Na az aztán mosott mint az expesszionista festők.. :) Ez a telefon annál klasszisokkal jobb. De az S8-al is felveszi, ami előtte volt (most asszonyé), nézegettem ugyanott készült képeinket, ott talán annyira ez nincs jelen, de sötétben , kevesebb fényben jobb a Huawei. No meg a zoomot, nem is említem, abban egyértelműen. Viszont arra , hogy előkapjam, és gyorsan fotózzak egyet, aminél 10 ből 8 kép rögtön jó leszAz azt hogy most túlszaturált, vagy akármilyen, kb az emberek 99.8 százaléka leszarja, lényeg hogy jól mutasson a telón, monitoron, fészbukon. És erre ez a teló tökéletesen alkalmas. Én pl rühelltem az 5T kameráját, ezért is adtam el, de készségesen elismerem, hogy a nagy többségnek megfel az is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.