Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Ladislawus


Ladislawus
csendes tag

sziasztok!

Ismét lesz a Lidlben a microprocesszoros aksi töltő.
Kérdésem az lenne, hogy továbbra is megéri a pénzét, ajánlatos megvenni?
Lehet tölteni vele az akksit úgy is, hogy nem veszem ki az autóbol, és rajta maradnak a saruk?

SamsungR210-SonyEricssonK700-Nokia5230-NokiaE72-SamsungAce 4-XiaomiRedmiNote2Prime

(#2352) Kernel válasza Ladislawus (#2351) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezeknél az elektronikus töltőknél már alap dolog, hogy túltöltés nem lehetséges, valamint káros impulzusokat sem bocsát ki (vagy áramban túl gyenge is ahhoz, illetve az akkuhoz képest), így kiépítés nélkül használható.

De ezzel nem azt mondom, hogy személyesen ismerem, egyéb töltőim vannak, ezért nincs rá szükségem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2353) Ladislawus válasza Kernel (#2352) üzenetére


Ladislawus
csendes tag

Értem, köszi.

SamsungR210-SonyEricssonK700-Nokia5230-NokiaE72-SamsungAce 4-XiaomiRedmiNote2Prime

(#2354) Laca1212


Laca1212
őstag

Erre tudnátok mondani valamit? Keresőt használtam, de nem találtam egyértelmű választ.
Még annyi, hogy esetleg érdemes e várni a LIDL-ös LCD kijelzősre? Itt olvastam, hogy most ez a LED-es van és januárban szokott lenni az LCD-s.

(#2355) pimmi válasza Laca1212 (#2354) üzenetére


pimmi
senior tag

aldis van nekem, hibátlan már kb 1 éve, heti szinten megy,

(#2356) Soma01 válasza pimmi (#2355) üzenetére


Soma01
veterán

Na, ez jó. Nekem is Aldis van. Keveset megy, de eddig nekem sincs vele baj.

Laca1212!
Ha megveszed, gyorsan próbáld ki, mert nekem az első KETTŐ, rossz volt amit szó nélkül cseréltek is. A harmadik példány tökéletes azóta is.

[ Szerkesztve ]

(#2357) Soma01


Soma01
veterán

Ha személyautóhoz szeretnék Aldis töltőtől jobbat venni, melyiket érdemes 10.000 Ft környékén? Carstel T01.80.048 (4 A-es), ez kb. 9000 Ft ingyen postával, vagy a zöld AKKUKRAFT (3,8 A-es) ez kb. 13000 Ft + posta?

[ Szerkesztve ]

(#2358) mrhero válasza Soma01 (#2357) üzenetére


mrhero
tag

Erre én is kíváncsi lennék. Melyik boltban találtál ingyen postát?

(#2359) Soma01 válasza mrhero (#2358) üzenetére


Soma01
veterán

ZSU, de ez csak akció, szeptemberben van (volt) csak.

(#2360) crissprivat


crissprivat
senior tag

Csefkó Pál Tamás akkutöltöje elég meggyözö. De nem hinném,hogy lesz bármi is belöle,túl szép lenne a mai világunkban.
YouTube videó Akit érdekel nézze meg. Durván 1 órás müsör.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#2361) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Vettem a egy Ultimate Speed akku töltőt. Ráraktam egy 7V.ra lemerült régi akkumra hogy kipróbáljam, de a Mode gomb nyomogatásával csak a Power és a tőle jobbra lévő töltés ikon között váltogat, meg közte néha pillanatra felvillan a 6V led is ami után rááll a töltési ikonra, de a felső ikonok közt semmi nem világít. A 7V os feszkó miatt vacakol, vagy hibás? Este letesztelem másik akkuval, de ha hibás akkor viszem vissza cserélni.

Üdv: Fishor

(#2362) Kernel válasza Fishor (#2361) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem hiba elvileg, gyakori eset a topikban.

Egy ilyen automata töltő képtelen megállapítani, hogy nem 6 V-os akkuval van dolga, hanem egy lemerült 12 V-ossal. Ha lenne rajta egy váltókapcsoló, vagy menüben lehetne kényszeríteni, akkor igen.

De egyszerűen megoldható, 12V dugasztápot rákötni az akkura, rövid időre. Utána mehet rá az automata töltő.

Vagy egy másik akkuval felhúzni. Ezt egyesek félreérthetik, nem azonos a bikázással, amikor szikrázik a kábel, a nagy kiegyenlítő áramtól. A lemerült akkunak ugyanis nagy a belső ellenállása, alig vesz fel áramot, egy vékony vezeték is elegendő.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2363) tomi_


tomi_
csendes tag

Üdv,
én is most vásároltam egy ulg3.8b1-et, egy valószínűleg halott akkun próbáltam ki.
De mivel 10,7 V mérhető az akkun, gondolnám, meg kellene próbálnia tölteni normál vagy impulzus-töltési üzeben.
Viszont csak a standby LED világít, ha nyomogatom a mode-ot, egy-egy pillanatra vált csak át valamilyen töltésre, aztán visszaugrik standby-ba.
Érdekelne, hogy hibás-e valóban a töltő.
Előre is köszi.

(#2364) Kernel válasza crissprivat (#2360) üzenetére


Kernel
nagyúr

Laikusoknak bizonyára meggyőző lehet a mágikus kamuszöveg, spiráláram, semleges áram, a Magyarországon állítólag 20 szabadalmat benyújtott dumagéptől, amiből mindegyiket visszautasították. Szakmai körökben kiröhögik az ilyet.

http://szkeptikus.bme.hu/borsohanyo/semlegesaram.pdf

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2365) Kernel válasza tomi_ (#2363) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elképzelhető, ha rámérsz töltés közben, akkor felugrik a feszültség 14,4 V környékére, akár csak rövid ideig.

Hibás akkunál lehet ilyen, nagy a belsőellenállás, nem vesz fel áramot. A feszültség viszont felszalad, amitől a töltő leáll, mert "azt hiszi", hogy kész a töltés.

Másik eset, ha zárlatos egy cella, emiatt kisebb a feszültség. Ilyenkor elindulhat a töltés, mert mondjuk vesz fel áramot, viszont a többi cella túltöltődik, mert a töltő nem tudhatja, hogy kevesebb cellán oszlik el ugyanaz a 14,4 V végfeszültség.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2366) tomi_ válasza Kernel (#2365) üzenetére


tomi_
csendes tag

Köszi a tanácsot, rámértem, és valóban felugrik a fesz, mielőtt visszamegy készenlétbe.

(#2367) Fishor válasza Kernel (#2362) üzenetére


Fishor
senior tag

Kipróbáltam egy másik akkun amit nem rég töltöttem fel egy ctekkel azon lehet váltani a módokat, működik. De azért gáz hogy ilyen életre keltő nek írjak mégse tud egy régebbi lemerült akkut feltölteni. Kíváncsiságból majd megpróbálom a ctekkel. Ha az se viszi akkor meg egy régi orosz csodával ami nem automata.

Üdv: Fishor

(#2368) tibcsiworld válasza Fishor (#2367) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Erre kíváncsi vagyok, de teljes laikusként ha a működési elve ugyanez a cteknek, akkor az sem fog csinálni semmit! A ruszki az tuti felnyomja! Kérdés, hogy az az aksi mit fog megtartani! :(

(#2369) Fishor válasza tibcsiworld (#2368) üzenetére


Fishor
senior tag

Szerencsére ez csak kíváncsiság kérdése, nem használom évek óta ezt az akkut. Lámpához hagytam meg de egy kisebb méretűt használok inkább mert azon van fogó is :) Szóval a vége biztos a méh lesz. Alapvetően ha nem hibás az akku (amikor kicseréltem régen akkor azt mondták hogy jó még csak öreg), akkor gáz hogy 7V ról nem tölti fel.

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#2370) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Hali, van egy Carstel 4A-es (T01.80.048) töltőm és most vettem egy akcijós lidliset. Kérdésem - ami lehet, hogy hülye kérdés - melyik a "jobb" töltő? A Carstel ugye 2x drágább... Elolvastam mindkettő használatiját, kb ugyanannak tűnik mindkettő, a Carstel kinézetre sokkal minőségibb.
Rámértem, hány V-tal töltenek, a lidlis 13,4-6 körül, a Carstel viszont 14,4-re is felviszi, mikor rákapcsolom. Ez számít valamit? A Carstel hamarabb feltöltené? Ampert nem tudtam mérni, csak feszültséget. Kérdésem tehát, hogy aki ismeri mindkettőt, melyiket használjam inkább? A jobbat használnám, a másik meg pihenne tartaléknak. Vagy ezen a szinten tökmindegy melyiket használom?

(#2371) Kernel válasza ddsteel (#2370) üzenetére


Kernel
nagyúr

13,6-13,8 V az ideális tartófeszültség, tehát amit sokáig elbír az akku.

14,4 V a töltési végfeszültség.

Normális esetben ez úgy szokott menni, hogy lassan feltölt 14,4 V-ig, majd egy ideig ezen tart, később leáll, illetve 13,8 V-on tart.

A gyorsaság a töltőáramtól függ.

Ha azonos feltételek mellett az egyik gyorsabban felnyomja 14,4 V-ra, az nagyobb áramot jelent. De ezt így egymás után nem nagyon lehet értékelni, mert ha rátöltöttél az egyikkel, a másik már csak folytatni tudja. Lehet, a másik is folytatná, ha hagyod. Vagy csak lemerülés után kezd rendesen rátölteni (14,4 V-ig).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2372) ddsteel válasza Kernel (#2371) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Igen, később megint mértem és a lidlis is viszi feljebb a feszkót. Mégis: Te pl melyiket tartanád meg, gondolom, van infód mind2ről... Vagy kb tökmindegy ezen a szinten...

(#2373) Kernel válasza ddsteel (#2372) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pusztán elektronikai érdeklődésből közelítem meg a témát, mivel szakma és hobbi is egyben.

Ilyen töltőkre nincs szükségem, mert vannak más töltési megoldásaim, legyen az orosz töltő vagy barkácsolt töltő. Ezekről annyit tudok, hogy a PDF doksiba is belenéztem, amelyikhez található. A többi pedig általános szakmai dolog, adja magát.

Amúgy valószínű, nincs különösebb jelentősége, dolgát elvégzi.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2374) ddsteel válasza Kernel (#2373) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Oké, köszi a választ, valószínű akkor kb egyformák...

(#2375) mrhero válasza Soma01 (#2357) üzenetére


mrhero
tag

erre valaki? Vagy jeletős különbség nincs, mindkettő bőven jó?

(#2376) Cben


Cben
csendes tag

Sziasztok!

Néztem az ALDIban ezt az AUTO XS töltőt, elég kis gagyinak tűnik megér ez 5500 Ft-t ? Kicsit hozzádobok és lehetne egy CARSTEL T01.80.028 -t venni.

(#2377) Fishor válasza tibcsiworld (#2368) üzenetére


Fishor
senior tag

A Ctek se tudott mit kezdeni az akkuval. Már csak az orosz csoda működhet, azt viszont felügyelet nélkül nem merem rádugni, így nem tudom mikor lesz tesztelve.

Üdv: Fishor

(#2378) Kernel válasza Fishor (#2377) üzenetére


Kernel
nagyúr

Orosz töltőből is létezik túltöltésvédett típus, de mindegy, mert nem kell magára hagyni. A feszültség megemelése nem tart sokáig, pár perc vagy annyi sem, esete válogatja. Utána rögtön rá lehet tenni az automata töltőt.

A lemerült, gyenge akku nem úgy viselkedik, mint a töltött.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2379) K Norbi válasza Fishor (#2377) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem sem tudott csodát tenni a régi akkummal a Ctek töltőm. 5 éves volt lejárt az ideje.
De ettől függetlenül kellet egy jó töltő ami mellet nyugodtan alhatok éjszaka és tudom hogy nem gyúl ki reggelre az autó. :U
A régi orosz töltőmet nem igen merném rajtahagyni. ;]

Akkut savazni, szulfátlanítani [link] meg építi be a sok hülye az akku aktivátort [link] meg mit tudom én mik vannak csak időhúzás.

Én ebbe hiszek: Új akku, hozzá egy jó töltő, és karbantartani. Ennyi a hosszá élettartam titka. :K

[ Szerkesztve ]

(#2380) kastner válasza K Norbi (#2379) üzenetére


kastner
csendes tag

Ciki, de az akku aktivátor nálam működik. És nem vagyok hülye, és azok sem, akiknél bevált! Kérlek, próbálj meg kulturáltan fórumozni! Sajnos mostanában az internetes fórumok jelentős részénél érvelés helyett gyakran a másik minősítése lett a mérvadó. Jó lenne, ha ez a topik nem esne áldozatául ennek a jelenségnek. 9 havi akku aktivátor használat elteltével, 4 órával a töltés befejezése után 12,74 voltot mértem 0 fok környékén a Banner akkumulátoromon. Az akku aktivátor használata előtt 4 órával a töltés befejezése után után általában 12,44 Volt volt mérhető az akkor 3,5 éves akkumulátoromon. Mértem. Nem kötelező elhinni, de nálam működött (és a mai napig működik).

[ Szerkesztve ]

(#2381) K Norbi válasza kastner (#2380) üzenetére


K Norbi
addikt

Szerintem semmit nem ér :U [link] [link]
-Ha neked bevált akkor használd egészséggel-

Ha elfogytak a felkiáltójelek szólj és küldök.

[ Szerkesztve ]

(#2382) kastner válasza kastner (#2380) üzenetére


kastner
csendes tag

Azért még egyszer felhívnám a figyelmedet a kulturált fórumozásra! A linkekre reagálva felhívnám a figyelmet, hogy én meg mértem. Nem feltételeztem, hanem mértem! Ha pedig valaki rákeres az aktivátorra az interneten, talál elégedett és nem elégedett felhasználókat.

[ Szerkesztve ]

(#2383) K Norbi válasza kastner (#2382) üzenetére


K Norbi
addikt

Még valamire esetleg felszeretnéd hívni a figyelmemet? vagy rendben vagyunk? ;]

(#2384) kastner válasza K Norbi (#2383) üzenetére


kastner
csendes tag

Ha a jövőben kulturáltan viselkedsz, akkor rendben leszünk. Ez néha nekem is nehezen megy, de ez a helyes út. A másik út könnyebb, de az hosszú távon nem vezet jóra.

[ Szerkesztve ]

(#2385) rsf


rsf
senior tag

Én láttam aktivátort egy ismerősnél. Az a 100A az hülyeség, de ha a vezetékét nem szorítja oda az ember erősen az akku saruhoz akkor elég nagy szikra keletkezik hanghatás kíséretében. Én úgy tudtam, hogy az aktivátorban egy nagyfesz kondi van amit az elektronika feltölt majd kisüt az aksin. Az eszköznek a hasznát sokan megkérdőjelezik, de azt ami feljebb linkelve van például egy német cég gyártja és a magyar cég csak árulja.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2386) K Norbi válasza rsf (#2385) üzenetére


K Norbi
addikt

[link] ;]
Felesleges higgy nekem :K Már nem azt a korszakot éljük.

[ Szerkesztve ]

(#2387) Brogyi válasza rsf (#2385) üzenetére


Brogyi
senior tag

Meg fogom nézni a te kedvedért milyen kondit használnak. Az emlékeim szerint egy parasztos 47-100uF-os 35V-os kondit töltenek fel. Nevetséges az a energia ami átmehet azon a vékony dróton. Jó esetbe olyan 24V-ra töltik. Ha megy a matek magad is kiszámolhatod.W = 1/2*C*V*V
Mi akkor megmértük, és a vezeték keresztmetszete nagyon erősen befolyásolta az áramcsúcsértékét.

Szabad világban élünk. Mindenki abban hisz amiben akar. Aktivátor téma lezárva, vagy nyissatok neki egy topikot, és ott mindenki elmondhatja a véleményét.
Egy tirisztort használnak. Mind a két kollégámnál megszakadtak, még azzal a vékony vezetékkel is. Nem változott a véleményem, és senki se fog erről meggyőzni.

[ Szerkesztve ]

(#2388) rsf válasza Brogyi (#2387) üzenetére


rsf
senior tag

Ne haragudj, de senki sem akar senkit meggyőzni. Én egyszer láttam egy ilyen szerkezetet de nem volt szétszedve. Akkor utánna néztem, hogy mi ez, ennyi. De nagy energiáról senki sem beszélt mert az aztán elég nagy badarság az tény.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2390) Brogyi válasza Alex123 (#2389) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát az a második talán olyan 3-4000Ft körül megszerezhető az ebay-ről, vagy az Aliexpress-ről.
100%, hogy nem adnék érte 9000Ft-ot. Akkor már az ajánlotak közül válassz. Pl. Carstel/Extol verziók valamelyike.

[ Szerkesztve ]

(#2391) Alex123 válasza Brogyi (#2390) üzenetére


Alex123
senior tag

Köszönöm a választ.

Akkor ennél a típusnál maradok:
http://www.akkumulatordepo.hu/Carstel-12V/4A

Még 1 kérdés: 56Ah-s akksihoz "elegendő" pl. ennek a kistestvére, a 2A-es töltő is vagy ajánlott ez a 4A-s ?

(#2392) Rent válasza Alex123 (#2391) üzenetére


Rent
senior tag

Na pont ilyet vettem tavaly januárban 9900 ért itt helyben és nem tudom eldönteni, hogy tönkrement -e a töltő. Mindig úgy használtam, hogy először az akksira kötöttem rá, majd utána kapott 220v-ot. Fűnyíró+motor akksikat töltöttem vele (12-12 voltosak 6 illetve 10ah, ezek 1 illetve 2 évesek), valamint két autó akksijait (egyik 45ah (3 éves), a másikban 2db 70ah (ezek 1 évesek)). Kb csak télen használtam, illetve most kezdtem el egy hónapja újra.

A probléma a következő, amelyik autóban 45ah akksi van, annál kb 2-3 perc töltés után elalszik a töltés led és az autó led, tehát abbahagyja a töltést, csak a status led világít, majd pár másodperc után újra a töltés led valamint az autó led világít pár percig, ahelyett, hogy átállna feltöltött állapotra. Ilyet korábban nem csinált, töltött kb 10-12 órán keresztül, majd átállt feltöltött állapotra és azon maradt amíg le nem kötöttem. Vagy ez normális lenne, hogy kapcsolgat? Eddig korábban töltés közben ilyet nem csinált, az elején bevillant a töltés led az autóval együtt, majd néha kimentem ránézni és mindig azt láttam, hogy tölt, egyszer pedig csak azt, hogy végzett és feltöltött. Szerintetek?

Faterom majd megnézi, addig nem akarok másikat venni, de szerinte nem volt túl jó ötlet, hogy először nem 220v-ot kapott, bár azt olvastam ezeket már először az akksira kell kötni, majd lekötni is az akksiról kell utoljára.
Nem tudom, de ha megdöglött akkor a következő egy CTEK 5.0 lesz már csak az 5 év gari miatt is, mert erre csak 12 hónap volt és jön a téli időszak.. :\

[ Szerkesztve ]

(#2393) Brogyi válasza Rent (#2392) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nézzük mi a legvalószínűbb hiba. Tavaly vetted a töltőt, így nem hiszem, hogy a töltőd lenne rossz. Sajnos gyanús az a 45Ah-ás akksi. Mennyi idős?
Ezek a mai procis töltők néhány pulzussal meglökik, majd figyelik a feszültség esését. Ha a tied nem teljesíti akkor számodra furán viselkedik, mert még nem láttál rossz akksit ezzel a töltővel.
Innen vakon nehéz dönteni. Mérni is kellene, de nincs minden műszered meg ami szükséges ehhez.
Legegyszerűbb keríteni egy nagyon fiatal akksit, és azzal megnézni, hogy viselkedik.

[ Szerkesztve ]

(#2394) Kernel válasza Rent (#2392) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azzal nem tudod elrontani fordítva sem, de véletlenül még az utasításban is úgy szerepel:

http://kernel.uw.hu/Carstel.pdf

25. oldal

Lehet, hogy nőtt az akku belső ellenállása, mostanában nem szokott gyengélkedni? Néha nehezebben indít stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2395) Rent


Rent
senior tag

2 vagy 3 eves az az akksi, a heten voltam azzal a kocsival markaszervizben, ott ramertek az akksira es azt mondtak tokeletes :/

(#2396) K Norbi válasza Rent (#2392) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem tudom, de ha megdöglött akkor a következő egy CTEK 5.0 lesz már csak az 5 év gari miatt is, mert erre csak 12 hónap volt és jön a téli időszak.. :\

Tudom nem olcsó töltök ezek,de nagy rá az esély,hogy csak 1x kell megvenni öket és kiszolgálnak nagyon hosszú ideig, jó párszor le lett írva,hogy minőségi töltőbe érdemes fektetni. Hiába vesz valaki olcsóbb szutykot,amivel csak még jobban ront az akku helyzetén.
A végén,ha komolyan gondolja,akkor úgy is vesz egy jó,márkás töltőt,ami már sokaknál bizonyított és rá lehet bízni az akkut.
Száz szónak is egy a vége,aki teheti mindjárt elsőre vegyen minőségi töltőt. Ne költsön feleslegesen szutykokra.

(#2397) Rent


Rent
senior tag

Na most kirpobaltam a masik kocsi 1 eves akksijan es azon is ez. Holnap kiprobalom egy masik hosszabbitoval, nehogy azzal legyen gond, mert ha jol remlik (van 2db 20 meteres narancs szinu hosszabbitom, kb 8 evesek) amik nyar vege kezdtek el xarakodni, pl furo is hol ment hol nem ment rajta, mozgatni kellett a dugaljban. :D hiaba vigyaztam rajuk, dugaljak is cserelve lettek rajtuk, de szomszed szerint tonkremennek ennyi ido utan. Most jutott eszembe, mert nem hasznaltam elektromos kerti gepet nyar vege ota. :) holnap kiderul, remelem a hosszabbito rossz. Az hogy pillanatra elmegy a toltes es visszajon, sztem pillanatnyi aramkieses lesz, ezt csinalja ket auto ket akksijaval es most jutott eszembe, hogy ezen a hosszabbiton rakoncatlankodott a nyaron egy furo is meg egy flex is. :d

(#2398) Brogyi válasza Rent (#2397) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát Rent fiam ezt csak te oldhattad meg. Gratula az észjárásodhoz. :D

(#2399) Rent válasza Brogyi (#2398) üzenetére


Rent
senior tag

Még mindig nem oldódott meg, mert 3db 1-1,5m hosszabbítóval megint ugyanez volt. Holnap átmegyek egy ismerőshöz (kocsi+töltő) és kiderül azonnal, hogy a töltő a ludas -e, amennyiben nem, akkor szűkíthetem a kört hosszabbítóra, vagy a kültéri szekrényben a villanyóra mellett elhelyezett 220-as kiállásra. de mivel emlékszem, hogy xarakodott a fúró, ezért gyanakszom a 20m-es hosszabbítókra is, de mivel 3db 1,5m-essel is probléma volt, már kezdek megőrülni. :D

[ Szerkesztve ]

(#2400) Alex123 válasza Brogyi (#2390) üzenetére


Alex123
senior tag

Szia!

Megrendeltem a Carstel 12V/4A -es töltőt, szerdán érkezik...

Lenne még kérdésem:

1.
A régi töltőmnél mindig először az akkura csatlakoztam, aztán dugtam be a töltőt a hálózatba, itt ennél a töltőnél is ez a mód vagy itt először a hálózatba kell bedugni, majd csak aztán rátenni az akkura?

2.
Meg a levételnél hálózatból kihúz, akkuról lehúz, stb?

3.
Itt gondolom, hogy maradhatnak a gk. kábelek rajta, nem kell kivenni az autóból töltés közben?

Bocsi ha "butaságot" kérdezek...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.