Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) K Norbi válasza crissprivat (#2699) üzenetére


K Norbi
addikt

Gondoltam tetszeni fog mindenkinek :C
Forrasztóval hogy felvágta már. ;] A hegesztett ház megsérült no most mi lesz.
Tempsensor [link]
Ez ha meghibásodna lenne dínomdánom.. felküldeni 16V-ra nyáron ;] Vagy épp le.

[ Szerkesztve ]

(#2702) crissprivat válasza K Norbi (#2701) üzenetére


crissprivat
senior tag

Amúgy simán megcsinálhatná a ctek ilyen informatívra a töltöjeit. Nem hiszem,hogy nagyon költséges lenne a dolog. Nem lenne muszáj oled kijelzö,egy szép lcd háttérvilágítással simán megtenné a diódákat meg hanyagolni lehetne.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#2703) K Norbi válasza crissprivat (#2702) üzenetére


K Norbi
addikt

Én is erre gondoltam :K
Sajnálják ezek az ilyen luxust, a méregdrága bazi nagy töltőkbe rakják csak. [link] :(

Az új Mxs-5.0 amit műveltek, a csavart is sajnálták.. vezetéket, + rejtély mitől lett könnyebb.
Melegszik jobban mint a régi. Hiába istenítem a cteket, bűzlik a spórolástól. :(((

[ Szerkesztve ]

(#2704) K Norbi válasza K Norbi (#2703) üzenetére


K Norbi
addikt

Emlékszem mikor a kezébe nyomtam havernak az új változatot, azt mondja ez meg mi? Nem értettem miről van szó. Ő hozzá volta szokva a sajátjához.
Fogjam már meg a régit [link]
Csak pislogtam mennyivel nehezebb, az új inkább visszalépés.

[ Szerkesztve ]

(#2705) agyarka válasza K Norbi (#2704) üzenetére


agyarka
aktív tag

A 7 es és a 10 es is ragasztott házas?

[ Szerkesztve ]

(#2706) crissprivat válasza agyarka (#2705) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#2707) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

Utólag is elnézést a féloffért, de tudom, hogy Ti ebben is profik vagytok!

Adott a vadiúj aksi! (remélem) Rátöltöttem, fullos 12,9V

Szervizbe vittem a kocsit, ott volt 6 napot! Hozom haza, alig indít. Mi a fene? Mérem, 12,3xV! mi vaaannn??? Nézem, ugyanaz az aksi! Sajna a garanciapapíron felcseréltek 2 betűt, remélem nem lesz baj, ha baj lesz! :(
Éjszakára rátettem off töltőre! Hajnalban csepptöltött. Levettem, délután mértem, 13,13V MI vaaaan? Ez lehetséges? Mert nagyon nem értem most az egészet! :(

Holnap majd megyek 2x50km-t. Kíváncsi leszek, mi lesz!

[ Szerkesztve ]

(#2708) Kernel válasza tibcsiworld (#2707) üzenetére


Kernel
nagyúr

Most akkor azt találod furcsának, hogy először 12,9 V lett az autóban (ahol ráterhel egy kis készenléti áram is), később terheletlenül 13,13 V? Nincs ebben semmi különös.

Töltő ugyanaz volt mindkét esetben?

Szervizben azt is figyelembe kell venni, hogy esetleg indítgatják, kint áll hidegben, de a kivett energiát már nem pótolják, hiszen nem megy az autó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2709) tibcsiworld válasza Kernel (#2708) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igen, ugyanaz a töltő!

Akkor a 13,13V egy teljesen töltött új aksinál nem gond?! Mert eddig azt hittem, a 100% a 12,7V
Csodálkoztam is a 12,9V-on, hát még a 13,13V-on! :)
De hogy mennyire lezabálták nekem pár nap alatt, az is furcsa! (nekem)

(#2710) Kernel válasza tibcsiworld (#2709) üzenetére


Kernel
nagyúr

Igazság szerint annyira nem szoktam figyelni, illetve nem emlékszem, de ha működik rendesen, tartja a töltést, akkor nem is kell vele foglalkozni.

A problémák mindig akkor kezdődnek, amikor túl hamar esik a feszültség. Mármint terheletlenül, illetve változatlan készenléti áram mellett.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2711) tibcsiworld válasza Kernel (#2710) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Köszönöm! :)

(#2712) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, ritkán és rövid utakon használom csak a kocsit, van egy aldis töltőm amivel rátöltök hetente főleg télen, és vettem egy voltmérőt szivargyujtóba, az lenne a kérdésem hány voltnál töltsek rá hogy ne legyen gond? köszi

(#2713) crissprivat válasza pimmi (#2712) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
12,40V alatt már ajánlott a töltés.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#2714) pimmi válasza crissprivat (#2713) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi,
van hozzá egy ilyen, akkor ne várjam meg amit ezen ír?

(#2715) crissprivat válasza pimmi (#2714) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem tudhatod,hogy mennyire pontos ez a kínai csoda. 12,4V alá nem engedném.Szóval inkább maradj a heti 1x töltésnél szerinitem. Azzal nem csinálsz semmi rosszat.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#2716) pimmi válasza crissprivat (#2715) üzenetére


pimmi
senior tag

oké, köszönöm

(#2717) Kernel válasza pimmi (#2714) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pontos egyébként, csak tizedest mutat, de azt egész jól. Nekem is van ilyen:

http://www.ebay.com/itm/391360285520

De én már előtte is méregettem műszerrel, így kitapasztaltam, hogy 12 V alatt kezdődnek az indítási nehézségek. Tehát mindig efelett kell tartani, ha jót akarok. De nem zárom ki, hogy más autónál mást tapasztalhat valaki.

A kis kijelzőt egyébként arra használom, hogy kivezettem belőle két szál vezetéket, azon keresztül kötöm be az éjszakai öltést, ami egy dugasztáp, valamint beiktattam egy ilyen töltésszabályzót is:

http://mysku.ru/blog/aliexpress/32986.html

Nem mintha a topikban korábban említett kis trafó nem vált volna be az elmúlt évek során, tehát azt továbbra is fenntartom, csak most akadt egy ilyen CC/CV szabályzó, ami másra már nem kellett, ezért felhasználtam erre, valamivel erősebb betáppal kombinálva.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2718) L1m1


L1m1
tag

Találtam egy kis gyöngyszemet :DD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2719) tibcsiworld válasza L1m1 (#2718) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ez olyas, mint amit nekem akart bemesélni a szervizes, (bár muszáj volt kifizetnem), hogy a 65 eurós aksit most akcióba 85-ért megszerezte! :(

Bár az legalább valamire való s4!

[ Szerkesztve ]

(#2720) K Norbi


K Norbi
addikt

Ctek remélem tudja mit csinál -2C fok garázsba.
Normal töltés sensorral 15.01V mutat a multi :U Sensor nélkül 14,43V
[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#2721) Brogyi válasza K Norbi (#2720) üzenetére


Brogyi
senior tag

A 10A-es töltő egy olyan 70-100Ah-ás akksihoz jó választás. Ez a tartomány legtöbbször diesel autókhoz tartozik. Azok meghálálják a plusz gondoskodást. Sajnos -2°C-nál a 14,4V kevés. Ha műszered pontos akkor valahol a sáv közepén van amit mértél, és ha jól tervezték a töltőt akkor még a gázfejlődés se indul be.
A 14,4V biztonságos, de biztos, hogy nem 100%-ra tölti az akksidat -2°C-on.
Manapság szinte minden akksi Ca-Ca technológiás. Simán elbírja.

(#2722) K Norbi válasza Brogyi (#2721) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm :R

(#2723) sandró60


sandró60
addikt

Üdv!
Egy megerősítést kérek,hogy nem nagyon nyúlok mellé,ha az Aldi-akkutöltőt veszem meg. ;] [link]
A hozzászólásokat 2011-től visszamenőleg olvastam amiben,írtatok jót meg rosszat.Akinek esetleg bevált attól kérek egy hozzászólást a vásárlási szándékom megerősítéséhez. :K

(#2724) pimmi válasza sandró60 (#2723) üzenetére


pimmi
senior tag

(#2725) tibcsiworld válasza sandró60 (#2723) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nekem is noname van, és a lényeg csak annyi, hogy vegyél egy multimétert, és mérd! Nem csak a töltést, és a csepptöltését, hanem alapból hetente az aksit! Szerintem a multit nem lehet kispórolni (1500huf)

A töltőből meg lehetséges, hogy ugyanaz a belső sok noname-nál, és a burkolat más, vagy egy cégnek (legyen pl. aldi) ugyanazzal a burkolattal lehet más belső szerkezetet szállítanak, ... Vannak hibás darabok a legjobbaknál is, ....

Szóval csak bátran! De mellé egy multit, és a csepptöltéskor rámérni feltétlenül! (az első használatkor akár óránként)

De javítsatok ki, ha tévedek! :)

(#2726) sandró60 válasza pimmi (#2724) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm :R
Neked is #tibcsiworld :R

(#2727) kuruc01


kuruc01
tag

Az a kérdés az olcsó multiméter mennyire pontos?

(#2728) Brogyi válasza kuruc01 (#2727) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha a műszer 1500Ft mint ahogy írták akkor még hozzáadod [ezt], és így kb. 2500Ft-nál fogsz tartani.
Ez a pontosság kb. olyan 100 000Ft feletti Fluke-val azonos. Na mit szólsz hozzá?
Egyébként fölösleges, de én megtettem. Pontos a Fluke-om. :D

(#2729) crissprivat válasza Brogyi (#2728) üzenetére


crissprivat
senior tag

Azt olvastam,hogy a multikat évente kellene kalibráltatni. Igaz lenne,hogy elállítódik?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#2730) Brogyi válasza crissprivat (#2729) üzenetére


Brogyi
senior tag

Egy profi mindig visszakérdezett. Milyen márka? Náluk csak Fluke,HP és egyéb egzotikus márka létezik.
Az összes többi szemét mégha 20 000Ft akkor is. Ez van. Egy kicsit szomorú lettem.
Leegyszerűsítve. Nincs értelme, esetleg nincs beállító lehetőség a gagyikban.

(#2731) tibcsiworld válasza kuruc01 (#2727) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ez nyilván kérdés, de hogy 11,8V, 12,3 vagy 12,9V amit mutat, nem mindegy! Ha még 1-2 tized is van, mint eltérés, ami rengeteg, otthoni használatban annyit tesz, hogy megérett a töltés!
Nyilván van olyan, ahogy valakinek századpontos kell, de szerintem 1 millióból 1 ember igényel olyat!
Heti 1 perc használatra meg nem kell 10-20 ezres cucc!

pl.:
Új aksim, (a kocsi szervizben volt), alig indult. Megmértem otthon, 12,3V. Tölteni kell. Ennyi! Hogy az valójában mennyi, nem is érdekelt.

peace! :)

(#2732) kuruc01 válasza tibcsiworld (#2731) üzenetére


kuruc01
tag

Tény és való amatőr használatra (én is az vagyok)nem kell drága műszer,valamilyen kompromisszum szerintem a járható út,nekem is olcsó multiméterem van,tervezem hogy veszek egy kicsit jobbat,de nem tudok választani,ugrásszerűen nőnek az árak.
Brogyi:amit linkeltél hová kell kötni,hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#2733) K Norbi válasza Brogyi (#2721) üzenetére


K Norbi
addikt

Új fejlemény!!

Végül arra jutottam sensor nélkül fogom használni, mert ezek a régi autók nem 15,2V vannak tervezve, nehogy kinyírjon valamit az elektronikába, vagy a valamilyen vezérlőbe.
Az új autókba simán mehet azok 15V az alap! De egy 2002 autó elektronikáját nem túl szerencsés dolog nyomatni ennyivel ezt a VW szerelő mondta... Azt mondta rakjam össze a két kezem hogy eddig nem nyírt ki semmit! Igaz hogy elviseli! De 15,5V felett már nagyon közel a max! Ezek nem erre vannak tervezve.. Mert a rendszer áram alatt van mindig.
Ha lekötöm az akkut úgy ok! Azt mondta töltsem simán, akku nem drága.. vezérlőegység 200 tól indul.
És kurvára igaza van! szóval bye bye sensor. ;]

Recond ot se egészséges futtatni ha rá van kötve! Szóval lehet benne valami. :U

Akkunak jó, autónak már nem biztos. :K

[ Szerkesztve ]

(#2734) Brogyi válasza kuruc01 (#2732) üzenetére


Brogyi
senior tag

Külső tápról adsz neki 12-15V-ot. Az 5 tized pontosan a következő feszültséget adja ki: 2,5V 5V 7,5V 10V. Kapsz egy mini jegyzőkönyvet ahol feltüntetik az eltérést pl. 10V=10,00066V. Nyilván a 10V-ot értelmes használni. Megméred a műszereddel, és látni fogod mennyivel tér el le/fel. Van elemes bemenete, és adapter bemenet. Az elemes bemenet az elem miatt pontosabb eredményt produkál, de már nincs jelentősége hiszen az utolsó 2 vagy 3 számot biztos nem jeleniti meg az olcsó kategória. Ha mégis rosszul fogalmaztam csak kérdezz bátran.
A kicsit jobb műszer lehet, hogy nem jobb hanem rosszabb lesz. Egész elkeserítő a valóság. Előbb vedd meg ezt a referenciát, és válogass vele. Mint mondtam ez egy kis gyufásdoboz. Tehát még a boltban tudsz dönteni.
Az elem az macerás, mert ha jól emlékszem 15V-os. Nem egyszerű beszerezni. Ez a hordozhatóság ára.
Nem használtam elemmel.

(#2735) kuruc01 válasza Brogyi (#2734) üzenetére


kuruc01
tag

Értem,nagyon jónak találom az ötleted,egy motorkerékpár akkuval hordozható,és a boltban lehet válogatni.

(#2736) Brogyi válasza K Norbi (#2733) üzenetére


Brogyi
senior tag

Én bizony megkérdezném a CTEK Headquarters-t fizeti-e a 200k-s központiegységet. Nem a magyarokat kérdezném. Az a töltő egy vagyon. Van aki fél hónapot dolgozik azért a pénzért. Elmennek a fenébe.
Nem rád vagyok mérges. :)
Halgass a szerelőre.

kuruc01
AD584 után a J K L a pontosság sorrendje. Az L a pontosabb, és drágább.

[ Szerkesztve ]

(#2737) kuruc01 válasza Brogyi (#2736) üzenetére


kuruc01
tag

Köszönöm Brogyi.Most vettem egy Mxs.5.0 töltőt,az 5 év garancia miatt választottam,pont a garancia lejárta után romlott el az előző ,felhívtam a szervízt szerintük áramlökés okozta hogy tönkrement.Carstel volt 18 ezerért vettem 2 éve.

[ Szerkesztve ]

(#2738) xeo98


xeo98
csendes tag

Sziasztok!

Szükségessé vált egy akkutöltő beszerzése. Elolvastam a véleményeket, és úgy néz ki bepróbálom az Aldis AutoXS-t. Kérdésem az lenne, hogy kálciumos akkut is lehet tölteni vele (egyáltalán számít-e az, hogy ca az akksi)? Van amelyik töltőhöz odaírják, hogy csak ólom-savas akkuhoz, de ehhez nem láttam semmit kikötést.

Köszönöm!

(#2739) crissprivat válasza xeo98 (#2738) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Persze,nyugodtan töltheted. (az is ólomsavas akku valójában)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#2740) Kernel válasza crissprivat (#2739) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kalcium már vagy pár évtizede a klasszikus autóakku lemezeinek kihagyhatatlan adaléka, javítja például a hő- és feszültségtűrést.

Ennek köszönhető, hogy elvileg nyári melegben is bírnia kellene a 14,4 V töltőfeszültséget.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2741) xeo98 válasza Kernel (#2740) üzenetére


xeo98
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek!

Bírja a töltést, OBDvel néztem 14,3-14,7 között tölt a generátor menet közben is.

(#2742) K Norbi válasza Brogyi (#2736) üzenetére


K Norbi
addikt

Cd lejátszóm
10,8V~15,1V ig stabil. És a felett vajon használ neki a nagyobb fesz?
Mondjuk a piros gombos is adja neki ilyenkor a 15V feletti töltést. Hát nem tudom ez a hőmérséklet kompenzálás az autóra nézve mennyire hasznos télen.

[ Szerkesztve ]

(#2743) kuruc01 válasza xeo98 (#2741) üzenetére


kuruc01
tag

Én is tervezem egy OBD2-es olvasó beszerzését,nagyon szórnak az árak,3-18 ezerig láttam,te honnan vetted,milyen készülék,mivel használod?

(#2744) pjen válasza kuruc01 (#2743) üzenetére


pjen
félisten

Úgy vedd,hogy vissza is tudd küldeni,ha nem jó.Suzukimon vagy 5 helyen kiolvasták,hogy P0031 ismeretlen hiba.A neten megtaláltam,hogy oxigén szenzor,viszont a márka szerviz olvasója azt is kiírta,hogy a felső.

(#2745) xeo98 válasza kuruc01 (#2743) üzenetére


xeo98
csendes tag

Használtan vettem, így néz ki:

Fordom van 2005-ös. Androidon Torque, windowson ForScan, elmconfig (ez kimondottan Focus babráláshoz van) amiket rendszeresen használok, de működött minden OBD progival, amit Playről leszedtem, és támogatja azt a protokollt, amit az autó ismer.

(#2746) pimmi


pimmi
senior tag

aldis töltőnél az normális ha a mostani hidegekben rátszem, tölt, aztán cha aztán a cha is eltűnik és csak zöld lámpa világít meg mutatjja a feszt, a cha nem kéne hogy ott legyen? köszi

(#2747) xeo98 válasza pimmi (#2746) üzenetére


xeo98
csendes tag

Az enyém is ezt csinálja. Fél6-kor raktam rá az akkura, két egységnyi töltést mutatott, most 12,8-at mutat, és nem csinál semmit. Ilyen gyorsan feltölti?

(#2748) crissprivat


crissprivat
senior tag

Ilyenkor mutatkozik meg a drágább és az olcsó utánzatok közti különbség és ilyenkor lehet elgondolkodni,hogy miért is nem fektettem kicsivel többet egy töltőbe. És most a hidegekben sem lenne gond a rátöltésnél.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#2749) xeo98 válasza crissprivat (#2748) üzenetére


xeo98
csendes tag

Akkor most hozzam be az akksit? :)

(#2750) pimmi válasza crissprivat (#2748) üzenetére


pimmi
senior tag

lehet, de igazából ezt akkor lehetne tudni, ha most rátennék egy drágábbat, hogy az mit csinálna, minusz 6 -8 fok van az akku is ilyen, nem mentem vele csak rátöltés, most indít szépen, előtte nyekkent...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.