Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Drp81 válasza Aryon87 (#599) üzenetére


Drp81
aktív tag

Most jár a szájuk, de pár év múlva Ők is és mások is meg fogják lépni... Ez most egy magas labda, magasabb, mint anno a jack elhagyása volt, de az amplitudoja szépen csökken majd. Csinálnak ők még segget majd a szájukból, mint a jack-nél, ld. Samsung...

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#602) adamklark


adamklark
senior tag

tegyük hozzá hogy nem azonnal hagyták el.. gondolom tartották amíg lehetett

(#603) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A tavalyi 8,1 és 8,3 mm-es vastagság idénre miért fogyott el 7,4-re? Ha legalább 1 user is panaszkodott volna arra hogy vastag a telo... Ellenben mindenki díjazná a vaskosabb üzemidőt. A tavalyi mérettel biztos hogy sokat javult volna az is.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#604) Razzul válasza Aryon87 (#599) üzenetére


Razzul
senior tag

Ha jól látom a Xiaominál a telefont hagyták ki de van hozzá töltő. :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#605) Balage005 válasza icecave (#600) üzenetére


Balage005
csendes tag

Csak ez nem jack...sztem te sem lennél boldog ha pl nem volt ezelőtt autód veszel egyet 3 milláért aztán kiderül hogy akksi nem jár hozzá indítsd el ahogy tudod meg különben is biztos van otthon elfekvőben egy rakat autó akksid...meg ha már van 3 millád autóra akkor tudsz mellé venni akksit is mivel az nem alapfelszereltség...mondjuk mindenki más én ha fizetek valamiért legyen az pár ezer vagy több százezer az alapot elvárom hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#606) Giovan! válasza Aryon87 (#599) üzenetére


Giovan!
addikt

A jack csatlakozó elhagyásakor is voltak hasonló reakciók ha jól emlékszem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#607) 7Heads Drago válasza icecave (#600) üzenetére


7Heads Drago
veterán

+1
Bírnám ha pont a Xiaomi lenne a következő aki nem ad mellé töltőt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#608) Fryskitt válasza 7Heads Drago (#565) üzenetére


Fryskitt
addikt

A Blitzwolfra is esküdtek sokan. Aztán az volt, amit leírtam. Inkább fizetek még egy 10-est, mint vigyem szervizbe meg aztán legyen ott 2 hétig. De modjuk beszólnod nem kell, én így gondolom te máshogy, nincs ezzel baj.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#609) repvez válasza icecave (#575) üzenetére


repvez
addikt

DE itt most az lett volna a lényeg, hogy ha belepakolna 5000es akksit akkor legalább elmondhatták volna, hogy fixen 2 vagy 3 napot birjon egy töltéssel, és emiatt van elönyben a többi készülékkel, de nem ök inkább tettek bele 2200as akksit, hogy ugyan ugy naponta töltöre kelljen tenni .

ugyan igy, minek a dolby meg hasonlo cuccok bele, csak fogyasztja az akksit feleslegesen ,de sok értelme nincs mobilon igy nézni filmet.
Jó hogy nem ATMOS hangzást tesznek bele, egy hangszóróval vagy 2 vel.

Az meg , hogy IOS-t akarnak használni, az meg lehet , hogy kényszer és nem önszántukbol teszik már.
Mert évekkel ezelött vettek egy apple terméket, de mivel csak saját magával kompatibilis, ezért hiába lenne olcsobb jobb alternativa, nem tudnak szabadulni, mert akkor egy csomo mindent át kellene nekik modositani szoftvereket fájlokat stb.

ming androidon nincs ilyen röghöz kötés, bármikor válaszhatok olyan gyártó termékét amelyik számomra a legjobb ár érték arányban képes biztositani. ha esetleg megszorulok akkor tudok venni 30k ért egy telefont venni amivel ugyan azt el tudom érni mint a 300k-s telefonnal , de ezt nem lehet megoldani ha Apple oldalon vagy.

(#610) tesz-vesz123 válasza Aryon87 (#599) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

A kínaiak elsőkként fogják őket követni, ahogy a noccsat is azonnal lemásolták.

(#611) syIex válasza repvez (#609) üzenetére


syIex
veterán

Akkor lehet vissza fáradni abba a fórumba, felesleges dolgokat írsz le.
2-3 nap ezekkel a dolgokkal lehetetlen egyenlőre. Mindent vert eddig is a Pro és a Max üzem idő terén ez nem fog változni ezentúl sem. Az meg hogy 1 netán 2 vagy 3 naponta töltöd tok mindegy hiszen tölteni kell.
Aki “szabadulni” akar az fog is. Kevés példa lenne erre hirtelen egyet sem tudok viszont fordított helyzetből nem egyszer olvastam már. :))

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#612) Aryon87 válasza Drp81 (#601) üzenetére


Aryon87
félisten

Sajnos mind meg fogja lépni, ez egyértelmű. 1 bolond 100-at csinál.
Bár a jack-nél még reális volt az indok, miszerint kell a hely a nagyobb akkunak, amit azóta se látok hogy komolyabban nőtt volna (főleg Applenél), de a töltő elhagyása már nem indokolt.
Ott vannak a régi tulajok (i8-tól lefele szériások), másik topikba pont most írt egy iTulaj, és nem is csodálkozom a felháborodásán...
Droid vonalon legalább egy fokkal könnyebb lesz a töltő elhagyása, mert a régi szériásoknak nem kell kínlódniuk a kompatibilitással, ugyanis a type-c végén még ott az usb.

(#610) tesz-vesz123 ó hát persze hogy elsőként reagálod ezt le. nem is vártam mást :))
Már várom mikor lesz meg az i12 telód...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#613) icecave válasza repvez (#609) üzenetére


icecave
nagyúr

Persze, értem amit mondasz, nyilván nem érdeke még nagyobb akkut tenni bele. Ha a 11-es akkuidejét tudja tartani, az nekem bőven jó, de a több mindig jobb ugye (legalábbis ilyen tekintetben).
Félreértés ne essék, nagyon szerettem a Note 10+-t, ott kb. az indokolatlan merülés, ami kikészített, mert hol egy app evett többet épp, hol a google play services döntött úgy egy frissítés után,hogy akkor "megkajál", és még sorolhatnám. Cserébe meg rengeteg, nagy %-ban hasznos feature volt, amiről itt le kell mondanom cserébe azért, hogy nincs említésre méltó IDLE merülés, nem kell zárogatni az appokat, stb.

(#614) syIex válasza Aryon87 (#612) üzenetére


syIex
veterán

Akkor mégegyszer:
Aki legalább 300-ért megvesz egy telefont annak sanszos hogy van USB-C kompatibilis kütyü amin keresztül tudja tölteni vagy vesz egy eredetit 12K-ért netán valami jó kínait fele annyiért. Nem fogja csődbe vinni, akit meg igen az eleve hülye, hogy az utolsót telefonra költi. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#615) Snoop-y válasza Micsurin (#555) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem van :P

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#616) Aryon87 válasza syIex (#614) üzenetére


Aryon87
félisten

Biztos vagyok benne, hogy kevesen vannak akik rendelkeznek type-c töltőfejjel, ugyanis a legtöbb szabványa usb-s csatlakozású.
Régi iPhone tulajok ígyisúgyis kell vegyenek, akik vesznek a 12-es szériából, Droidról váltók szintén kell vegyenek ilyen típusú töltőfejet.
Lehúzás, semmi környezettudatosság. És ez a bosszantó inkább.
Kerüljön a telefon 10k-val többe, de legalább nem lesz keserű szájízed, hogy megveszel egy drága telefont, amihez alapból kell járjon egy töltő és nem még pluszba költsél rá.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#617) nevemfel válasza syIex (#614) üzenetére


nevemfel
senior tag

Aki legalább 300-ért megvesz egy telefont annak sanszos hogy van USB-C kompatibilis kütyü

Egyáltalán nem sanszos, kicsit sem az. Aki 2 éve nem cserélte a telefonját, nagy valószínűséggel nem rendelkezik USB-C töltővel.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#618) Giovan! válasza repvez (#609) üzenetére


Giovan!
addikt

Van bármiféle bizonyítékod (pl. valamiféle felmérés) rá, hogy az iOS userek elégedetlenek, és valamiféle megfoghatatlan kényszer hatására maradnak csak az iOS-en?

Egyébbként felnőtt emberekről beszélünk, akik felelőssek a döntéseik következményeiért. Ha útközben rájönnek, hogy nekik nem tetszik az iOS, és platformot váltani meg pénzbe kerül... Hát ez van, az ő dolguk.
De ha valaki ténylegesen menekülni akar, azt nem az iOS-re megvett appjai fogják visszatartani (minden mást át tud költöztetni droidra).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#619) syIex válasza Aryon87 (#616) üzenetére


syIex
veterán

Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy aki megvesz egy legalább 300 ezer forintos telefont ne sajnáljon már meg 5-10 ezret egy adapterre. Ha igen meg menjen a töltő pontokhoz az ingyen van. :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#620) syIex válasza nevemfel (#617) üzenetére


syIex
veterán

Még be is másoltad amit írtam. :D
Ami szerint ilyen típusú kütyü tehát laptop etc ami el lehet adapter nélkül tölteni hiszen kábelt kap az illető.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#621) Tibee86 válasza Aryon87 (#616) üzenetére


Tibee86
veterán

Mindenképp jobb megoldás lett volna szerintem, ha nem usb-c van a zsinóron, de hogy mennyit tudtok ezen rugózni...
Ahol van töltőfej nagy eséllyel van hozzá lightning kábel is, ahol nincs az meg nem tud mit tenni, venni kell. Majom-banán esete....
Lehúzás ha nincs, az? De 300-600 ezer forintos telefonokról beszélgetünk, akik megengedhetik maguknak (nem 100 év részletre 20 ezres előfizetéssel, vagy 3 havi keresete) azt nem fogja földhöz vágni a pár ezres töltő.

(#622) concrete86


concrete86
aktív tag

A mini mérete egyedül a képszerkesztés miatt nem valami ideális, egyébként szerintem is a legjobban kinéző telefon lett nowadays.. 11 Pro-m van és imádom a fényképezőjét az akksijával együtt (papíron a 12 Pro akksija is kevesebbet fog tudni, lásd: apple weboldal, készülékek összehasonlítása), ráadásul Moment-ben RAW-ba is tudok fotózni. Az eszem azt mondja, nem kell az új teló, de a szívem keresi a miért-eket... :D

(#623) nevemfel válasza syIex (#619) üzenetére


nevemfel
senior tag

Eleve áremeléssel indít az 12 a 11-hez képest, ráadásul a töltőt is veheti hozzá. Mindezt pedig a környezetvédelemre hivatkozva. Nekem is van pénzem, nem okozna gondot az sem, ha kétszer ennyibe kerülne a töltő, de a pofátlan lehúzást utálom.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#624) nevemfel válasza syIex (#620) üzenetére


nevemfel
senior tag

Még be is másoltad amit írtam.

Igen, ezt hívják idézetnek. Mi ebben az érdekes?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#625) Balage005 válasza syIex (#619) üzenetére


Balage005
csendes tag

Ennyi pénzért én azért elvárom a töltőfejet és nem azért mert nem telik rá hanem mert ennyit fizetek egy készülékért! 😉

(#626) 7Heads Drago válasza Fryskitt (#608) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azért mert belefutottál egy hibás példányba leírod az egész márkát. Ilyen alapon az Apple-t is leírhatod mivel nálunk is vannak hibás példányok. Sőt van egy rakás kiegészítő ami nem is Apple gyártmány/kreálmány mégis fent vannak az Apple oldalon.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#627) syIex válasza nevemfel (#623) üzenetére


syIex
veterán

Áremelés itthon az nem az Apple hibája.
Amerikában ugyan annyi, mint volt. Arról, hogy a forint gaz nem ok tehetnek.
Nem muszáj venni, toltheted másról is nem csak adapteren keresztül.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#628) Aryon87 válasza syIex (#619) üzenetére


Aryon87
félisten

na pont az ilyenfajta mentalitás miatt lép meg az Apple amit most. Végülis. Okosak ők :)

Nem muszáj venni, toltheted másról is nem csak adapteren keresztül.

És mégis miről?
PC-ken és laptopokon usb van, nem Type-c. Régi tulajoknak szintén usb-s töltőfej van..
És itt átlagemberekről beszélek, nem milliomosokról. Mert az átlagembernek is van iPhonja, kinek havi keresete jó esetben 200k. ők nem rendelkeznek a legmodernebb számítógépekkel/laptopokkal, amiken már esetleg van Type-C csatlakozás.
Vagyis ugyanott vagyunk. Környezettudatosan venni kell új töltőfejet, ha már a gyártó nem ad.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#629) syIex válasza Aryon87 (#628) üzenetére


syIex
veterán

Ez nem mentalitás, hanem egyszerű tény. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#630) nevemfel válasza syIex (#627) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ha a minit hasonlítjuk a tavalyi iPhone11-hez, akkor ugyanannyival indít, de a mini új kategóriát jelent, inkább a sima 12-vel kellene összevetni. De ha úgy nézzük, hogy a széria legolcsóbbja, akkor valóban, dollárban ugyanott tartunk.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#631) #75376384 válasza Aryon87 (#616) üzenetére


#75376384
törölt tag

az ikea-ban par ezer forintert vettem nem reg adaptert, igaz tok veletlenul, de van rajta ket usb es egy c-s kimenet. kb barmit ra tudok dugni (laptop, gps, telefon). ha hosszutavon tekintunk a dologra es nem kiragadjuk es megkovezzuk az elso olyan ceget, aki megmeri lepni, hogy elhagyja, akkor ebbol csak jo dolog sulhet ki. kevesebb felhasznalt anyag/keletkezo szemet stb.

azt pedig csak halkan jegyzem meg, hogy nem reg a gps-hez se kaptam adaptert csak egy kabelt.

[ Szerkesztve ]

(#632) syIex válasza nevemfel (#630) üzenetére


syIex
veterán

A Pro is ugyan annyi, mint tavaly volt. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#633) S e t h válasza tesz-vesz123 (#610) üzenetére


S e t h
nagyúr

A francba, akkor jön vissza a félszigetnyi notch. :O

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#634) somogyib válasza Aryon87 (#612) üzenetére


somogyib
őstag

" a jack-nél még reális volt az indok, miszerint kell a hely a nagyobb akkunak"

A francot ez volt az indok. Az akkori keynote-on azt mondogatták, hogy a jack csatlakozó egy idejétmúlt interface, ezért el kell eltüntetni. Aztán meg később arról lehetett olvasni, hogy a taptic engine miatt kellett a hely. Hát persze...Egy nagy parasztvakítás az egész.

Akkor mondja nekem valaki, hogy a jack elavult, ha a Gibson Les Paul-okat majd Type-C-vel szerelik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#635) Drp81 válasza Aryon87 (#616) üzenetére


Drp81
aktív tag

“Régi iPhone tulajok ígyisúgyis kell vegyenek, akik vesznek a 12-es szériából”

Nem, nem KELL hogy vegyenek, mert tudják tölteni anélkül is, a régi töltőikkel. Én sem fogok venni.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#636) 7Heads Drago válasza syIex (#611) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az meg hogy 1 netán 2 vagy 3 naponta töltöd tok mindegy hiszen tölteni kell.
Ezzel nem értek egyet. Ha kevesebbet töltöd később esik vissza az akku teljesítmény is. És ez nem függ a gyártótól még tudtommal. De cáfolj meg nyugodtan... várom.
Ez a "mindent ver üzemidőben" se egyértelmű. Van olyan youtube videó ahol ő az első, van ahol a Mate 30 pro. Viszont van egy rakás telo már ami nagy akkus csak nem veszik bele a tesztekbe.
Még valami: droidos vonalon a telon van type-c, a töltőn régi usb csati van. Csak a legújabb szériákon van type-c. Nekem a Huawei töltőn 27 w-on még a régi van csak.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#637) gyuromoj válasza Aryon87 (#628) üzenetére


gyuromoj
veterán

Type C to USB átalakító nem lehet olcsóbb megoldás?
Habar nem tudom hogy létezik-e. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#638) tesz-vesz123 válasza syIex (#614) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

+1

Szerintem, aki 300-400 ezres telefont vesz, azt nem fogja hasra vágni egy 10 ezres töltő. :DDD Ha meg annyira hülye, hogy egy telefon miatt éhezik, az meg is érdemli. Bőven van választék akár 30 ezer forinttól is...

(#634) somogyib: Az tök nyilvánvaló, hogy az Apple a vezetékmentes utat járja. Mindenhonnan, mindenből eltüntetik a kábeleket, vezetékeket (zseniális példa az új Mac). Ez a jövő. :)

[ Szerkesztve ]

(#639) Ezekiell válasza tesz-vesz123 (#638) üzenetére


Ezekiell
veterán

És maga a kapzsiság, az elv se zavar?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#640) Balage005 válasza Ezekiell (#639) üzenetére


Balage005
csendes tag

Hagyjad az elvakultaknak egy fél alma is alma úgyis megmagyarázzák hogyha van rá pênzed majd külön megveszed a másik felét! 😁

(#641) tesz-vesz123 válasza Ezekiell (#639) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Nyilván oltári kamu, nevetséges szöveg volt ez a környezet kímélés duma. :D Annyi gyárral náluk jobban kb. senki sem szennyezi a környezetet. De mint mondtam, nem azok a célközönség, akik 60 ezres Xiaomit vesznek.

A headsetet egyébként meg tudom érteni, nevetséges Tescos minőségű headseteket szoktak a gyártók a termékeikhez csomagolni (az Apple is). Egy normális BT headset amúgy is kényelmesebb, és szebben szól (nem, nem az AirPods a doboz hangjával).

[ Szerkesztve ]

(#642) #75376384 válasza Ezekiell (#639) üzenetére


#75376384
törölt tag

nezheted masik szemszogbol is. elkezdik kivezetni, most meg az emberek vesznek adaptert, mert ugyebar nincs nekik. idovel pedig eljutunk oda, hogy nem adnak egy telefonhoz se, mivel azonban az emberek korabban mar megvettek az adaptert nem lesz nekik megegy.

persze bele lehet latni, hogy mocskos szemet kapzsi multi, mar hogy ne lenne penzehseguk is (olcsobb ugye nem lett a keszulek). azonban idovel valoban kevesebb szemet keletkezik hosszutavon.

[ Szerkesztve ]

(#643) Tin válasza icecave (#575) üzenetére


Tin
veterán

Ez a thread hosszu lenne...

Pont az Apple keszulekek nem igazan uzemido-bajnokok.. amnenyivel jobban optimalizaltak, annyival kisebb is az akku. Idocel viszont nagyom tud esni az uzemidejuk.

Szoval pont az uzemidovel ne reklamozzunk mar iPhone-t. Na jo, esetleg a Max modellek jok, de nem jobbak, mint sok Androidos.

(#644) bedibazsa válasza somogyib (#634) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Ránéztem a Stratómra és elképzeltem Type C-vel, nagyon ronda lenne. 😁

(#645) tesz-vesz123 válasza Tin (#643) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Az iPhone 11 Pro és főleg a Pro Max a legjobb üzemidejű telefonok jelenleg. Csak gondoltam szólok. :D

[ Szerkesztve ]

(#646) icecave válasza Tin (#643) üzenetére


icecave
nagyúr

A sima 11 is erősen akku bajnok... A 11-es szériánál elég nagy ugrás volt, valószínűleg az ezt megelözö szériákról beszélsz, ahol igazad is van.

(#647) 7Heads Drago válasza syIex (#614) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Illetve jó nagy marhaság is lenne egy olyan töltővel tölteni ami nem ismeri a PD szabványt és megint csak az 5w töltéssel töltené a telot. Illetve én ahogy veszek magamnak másik telot a régit eladom... töltővel együtt. :D :D :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#648) Gubu0101 válasza #75376384 (#642) üzenetére


Gubu0101
veterán

Utána elhadják a toltocsatlakozot is,mert jobb lesz a vezeteknelkuli toltes,akkor mi is lesz a toltokkel?
Mondjuk 90% a megy a kommunalis hulladekba.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#649) yennayo


yennayo
junior tag

Ez a jó kis téglaforma test, imádom! sajnáltam is hogy elengedték ezeket a szögletes formákat. :C erre ez :R vissza ne váltsak iphonera :D

[ Szerkesztve ]

(#650) elfelejtette válasza tesz-vesz123 (#645) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mármint abból az öt darab közzül...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.