Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Noukoum válasza #16820480 (#1797) üzenetére


Noukoum
veterán

Szó sincs erről, egyszerűen szebbek az animációk ios-en így kellemesebb azt 60hz-en használni mint kb bármely droidot. Animáció szempontjából természetesen.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1802) ToniSoprano válasza Noukoum (#1801) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Az animáció az első amit kikapcsolok teljesen droidon, szerencsére a menüben van erre egy kapcsoló. Elég gyorsak a procik felesleges idegesítő hülyeség. Ipadon ezt nem lehet baromira idegesítő.
A másik lehet az animáció szebb, de a görgetés pl. a böngészőben sokkal darabosabb, ugyanolyan 60 Hz-es kijelzőn ezt pl. jól elcseszék IOS-en pedig ez szerintem fontosabb lenne.

(#1803) jegesib


jegesib
aktív tag

Huawei Mate 40 - 899 eur
Huawei Mate 40 Pro - 1199 eur
Huawei Mate 40 Pro+ - 1399 eur
Huawei Mate 40 RS - 2295 eur

öööö, akkor jó

(#1804) koxx válasza jegesib (#1803) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez milyen módon kapcsolódik az iphone 12 topikhoz?

(#1805) jegesib válasza koxx (#1804) üzenetére


jegesib
aktív tag

pontosan ezért van az offtopik pipa bepipálva, ha jól gondolom ezért került lefejlesztésre. Másrészt mivel többen említették h az iphone valós alternativája a huawei lehetne, gondoltam beillesztem ide is a versenytárs friss árait, mivel az androidos tábor zöme is itt kommentel, így nagyobb olvasottsága lesz. De ha sértő, vagy politikailag inkorrekt, nyugodtan törölheted

[ Szerkesztve ]

(#1806) koxx válasza jegesib (#1805) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Értem én, csak azt nem akarom, hogy flamewar legyen belőle.

(#1807) jegesib válasza koxx (#1806) üzenetére


jegesib
aktív tag

az már rééég lecsengett, már csak az a kérdés lesz e töltő a dobozban, illetve mit szólnak h nincs 120Hz csak 90 :D :D

(#1808) Fred23 válasza jegesib (#1807) üzenetére


Fred23
nagyúr

A 60-nál jobb a 90 is, viszont az árazásuk egyszerűen nevetséges szerintem. Ugyanakkor az majd hamar változik -ellentétben az almás készülékek áraival.

(#1809) Noukoum válasza Fred23 (#1808) üzenetére


Noukoum
veterán

90 szvsz a legtoptimálisabb, szerintem a 120hz csak felesleges akkupazarlás. Amúgy ezek tudtommal már bruttó árak.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1810) #16820480 válasza Fred23 (#1808) üzenetére


#16820480
törölt tag

Úgy is meg lehet fogni, hogy ha viszont egyszer kifizetted az árát, akkor nem buksz annyit egy iphone esetében (amikor továbbadnád), mint mondjuk Huaweinél. Hasonlóan a Oneplus is amúgy ilyen, alig mennek le az áraik (amikor utoljára figyeltem legalábbis), míg mondjuk negyedik példaként egy LG az zuhanórepülés a megjelenés után.

[ Szerkesztve ]

(#1811) 7Heads Drago válasza Parallaxis (#1788) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kit érdekelnek ezek itt?
Nem hiszem el hogy tudod abbahagyni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1812) jegesib válasza 7Heads Drago (#1811) üzenetére


jegesib
aktív tag

mondjuk igaz ez a te kommentedre is, ha zavar miért nem ignorálod csak?!

(#1813) madgie válasza 7Heads Drago (#1811) üzenetére


madgie
titán

Teljesen rendben van, amit ír, megy a hőzöngés, miért nem 120 Hz-es az alma, közben meg a droid tényleg tetűmód belassul minden egyes görgetésre... direkt megnéztem a Mate 20 Pro-n, jó, ha 20 fps általában, ha gyorsan görgetsz (lassan meg ki szokott?), természetesen kikapcsolt animációkkal is.

(#1814) Giovan! válasza 7Heads Drago (#1811) üzenetére


Giovan!
addikt

Ezt mondjuk azoknak is beírhatnád, akik 3 hozzászólásonként felhozzák, hogy "háde mérnincs 120Hz, bezzegadroid...". A kolléga csak erre reagált, igen komoly kettős mérce lenne csak őt elővenni emiatt.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1815) Tewe013 válasza madgie (#1813) üzenetére


Tewe013
őstag

Mate 20 pro!= Droid és akkor úgy rendben van az állítás.

(#1816) Tin válasza madgie (#1813) üzenetére


Tin
veterán

De mit görgetsz? Az a nem mindegy. Ha valaki autoload feed-es appot, az az app hibája. De ha egy betöltött forumoldalt mondjuk, azt meg nem hiszem el. Direkt többezer hsz-es képekkel teli mega-oldalt töltöttem be böngészőbe és nem akadozott. 120Hz lazán.

(#1817) joey04 válasza koxx (#1777) üzenetére


joey04
titán

elolvastam, az egész topikot követem. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1818) joey04 válasza Parallaxis (#1788) üzenetére


joey04
titán

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1819) spawn21 válasza jegesib (#1803) üzenetére


spawn21
veterán

Looooool

iPhone 13p

(#1820) Navaren


Navaren
aktív tag

Bár messze nem ő a kedvenc youtuber-em, de most épp Austin Evans eljátszogatott kicsit benchmarkokkal.
Bár a Pixel 5 példája mutatja, hogy a számok önmagukban nem mindig festenek teljes képet egy telefon sebességéről, az A14 v A13 összevetés érdekes, főleg grafikai fronton.
Ennek kapcsán pedig talán nem lehetetlen, hogy a Huawei-es Antutu benchmarkok valós képet mutathatnak, és az '50%-kal mindennél IS jobb A14 GPU is' kijelentés hordoz magában némi költői túlzást :) - thermal throttling ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1821) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Céges számlára honnan érdemes Apple telefont venni? A gyári oldalról? Vagy az Alzától? Velük még sosem volt problémám.

https://utdetailing.hu/

(#1822) madgie válasza Tin (#1816) üzenetére


madgie
titán

A beállításokat. Arra nehéz ráfogni, hogy rosszul van megírva :D

(#1823) Dany007 válasza Navaren (#1820) üzenetére


Dany007
veterán

Hát nem tudom pontosan mire gondolsz, de a videó alapján a 12pro agyon vissza verte az S20 ultrát minden téren. A 10-20% megvolt a 11pro-hoz képest is.
A grafikai rész tényleg érdekes volt, de szerintem itt köze lehet az optimalizáláshoz is. Elképzelhető, hogy egy következő verziószámú 3D mark már valósabb képet ad az A14-ről. Erre azért tippelek, mert a 12pro sokkal stabilabb volt a teszt folyamán, mint a 11pro. Mintha valami bottleneck hatás lenne csak. Mindegy mi volt épp a grafikai teszten nagyjából egyenletes teljesítményt nyújtott. A 11pro viszont ugrált és a hosszabb idejű teszten is ez látszódott. Szóval szerintem csak a graf teszt nem tudta kihozni a maxot a 12pro-ból.

De összességében a teszt nekem leginkább azt mutatta meg, hogy azért elég ütősre sikerült a 12pro. Az 50% nyilván kissé túlzás, de azért ha azt vesszük, hogy az S20 ultra is jóformán zsírúj típus az augusztusi megjelenésével, az októberi i12pro meg szanaszét alázza... Azért az sokat elmond.

(#1824) 7Heads Drago válasza jegesib (#1812) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Veszel nekem prémiumot? 😀
Dani007: Az S20 leginkább a melegedéssel küszködik. Egy O+, rog telo engem sokkal jobban érdekelne hogy teljesítene.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1825) jegesib válasza Navaren (#1820) üzenetére


jegesib
aktív tag

vhol szégyen ez nyilván, de 2 dolog jutott az eszembe hirtelen:
1. Ugye év végére ígértek arm-os mekeket, sanszos h annak is ugyanez a proci az alapja, gondolom több core-al, némileg felcsavart frekivel, vmivel komolyabb hűtéssel és GPU-val. Annak a bemutatóján is mondani kell vmit, h mennyivel erősebb a mostani iphone-nál, az nem venni ki jól magát, ha "csak"ugyanolyan erős lenne.
2. gondolom ezek az értékek már így is bőven túlmutatnak egy telefon valós igényein, a játékokon és a videó szerkesztésen kívül nagyjából semmi nem veszi igénybe ezt az erőt, ez meg az összfelhasználók számához képest marginális, faszméregetésen kívül másra nem igazán jó, szóval talán kicsit lassítanak a fejlesztésen, amit nem is bánnék.

(#1826) jegesib válasza 7Heads Drago (#1824) üzenetére


jegesib
aktív tag

prémium mit? :D

(#1827) Tin válasza madgie (#1822) üzenetére


Tin
veterán

És annak mi köze az Androidhoz? Azt mondtad Huawei-n nézted.

Most nézem a Huawei Mate 8-am beállításait. Nem röcög egyaltalan. Szerintem minimum 2 éve nem érkezett frissítés rá. Sose telepítettem újra az elmúlt 4 évben, de ezen netezek minden nap.

[ Szerkesztve ]

(#1828) 7Heads Drago válasza jegesib (#1826) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az ignoráláshoz kell a prohardver prémium tudtommal.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1829) jegesib válasza Dany007 (#1823) üzenetére


jegesib
aktív tag

furcsa h nekem ebben a tesztbe kb pixel hozzáállása a legszimpibb, meg sem probál beleállni a számháborúba, de ad egy korrekt minőséget, stock droidot, és éppen elég teljesítményt.

(#1830) jegesib válasza 7Heads Drago (#1828) üzenetére


jegesib
aktív tag

jaaa, csak arra gondoltam, h egyszerűen görgesd át.

(#1831) Dany007 válasza jegesib (#1829) üzenetére


Dany007
veterán

Hát nem tudom, de akkor lehet valami én nézek rossz szemszögből.
Most kicsit utánakerestem a Pixel 5 700$ 128GB tárhellyel. A sima i12, ami méretben és tárhelyben is megegyezik az 850$. Ugye a 12pro és a sima 12-ben is ugyanaz az A14 van.

A teszt alapján könnyen kiszámolható egyfajta ár-teljesítmény arány. Most csak az egyik értékre számoltam, nem súlyoztam, és nem összesítettem a teszteket. i12 geek multiban 4033 pont, ezt a teljesítményt azonos tárhely mellett 850$-ért adja az Apple. Pixel itt mindössze 1603 pontot ért el 700$-ért.

Tehát az i12 esetében 4,74 pontot kapsz 1$-ért, amíg a pixel 5 esetében alig a felét, mindössze 2,3 pontot kapni 1$-ért.

És értem én, hogy most még nem számít annyira a teljesítmény, mert biztos, hogy a Pixel 5 is smooth mint az állat, de időtállósági szempontból azért nagyon fontos lehet, hogy az i12 ár-teljesítmény aránya jóformán duplája a Pixel 5-ének.
Meg amúgyis, + 150$-ért majdnem dupla teljesítményt kapni.

(#1832) 7Heads Drago válasza jegesib (#1829) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Minőség: [link]
Ha jól látom a Pixel 5 kezdő ára annyi mint amennyiért most vetünk egy i11-et. Én csak 630 $ láttam. [link]
Hát akkor már inkább alma és nem kell szenvednem a garival se.
Nem szoktak ezek a pixel mobilok hibátlanok lenni és nincs hazai hivatalos forgalmazás se.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1833) tibcsi0407 válasza jegesib (#1829) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Korrekt minőség? [link]

LOL
Nem ér, hogy Te nyertél! :D Tuti volt köztünk pár másodperc. :D

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1834) 7Heads Drago válasza tibcsi0407 (#1833) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Töröltesd a hsz-emet. :D
Amit a Google telefon téren művel az egy paródia. Teljesen tönkre vágták magukat.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1835) tibcsi0407 válasza 7Heads Drago (#1834) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tartsuk meg az utókornak. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#1836) Noukoum válasza Dany007 (#1831) üzenetére


Noukoum
veterán

Ne essünk már bele mindig ebbe az árcsapdába. A pixel ára bruttó, az almáé nettó.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1837) jegesib válasza 7Heads Drago (#1832) üzenetére


jegesib
aktív tag

jóvammá, nincs a csőben h pixelt vegyek :D :D

(#1838) jegesib válasza Dany007 (#1831) üzenetére


jegesib
aktív tag

persze, jogos, csak az én szemszögömből pl egyáltalán nem használom ki az i12 telejsítményét. Meg igazából nagyon sokan nem. Dehát majd megszokom na :D :D

(#1839) Navaren válasza Dany007 (#1823) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nem mondunk ellent egymásnak, nem az A14 abszolút tudásáról akartam én sem "nyilatkozni" a látottak alapján - én is a grafikai anomálián "akadtam" fenn legjobban.

Hogy ez most szoftveres bottleneck, a fogyasztást/throttling-ot moderálandó, nem up-to-date benchmark szoftver, stb., az igazából majdnem mindegy, az A13vA14 összehasonlításra akartam rámutatni, amik itt a számokban megmutatkoztak (illetve hogy közvetetten ilyesmi okozhatta az Antutu-s számot is, amit néhány nappal korábban linkelt valaki) :).

Az, hogy a 11 Pro tud melegedni és akár throttlingol is, szintén nem újdonság, ha belenézel a topikjába, úgy rémlik, február-március környékén sokat fejtegetett téma volt.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1840) Tin válasza tibcsi0407 (#1833) üzenetére


Tin
veterán

Hah ez jó. A Google is csak a szokásos sz.rragó. Procin kamerán spórol a csúcsmodellben, és még a szerelési minőségén is. Az Apple legalább csak a kijelzőn és az akkun sz.rragóskodik. De mondhatnám a Samsungot is az Exynos miatt. Ja, már napokkal ezelőtt elmondtam ugyanezt.

Mind ugyanaz a pénzéhes banda. Talán épp ezért nem egymással kellene itt vitázni, hanem ezek ellen.

(#1841) tibcsi0407 válasza Tin (#1840) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A consumer piac diktál. A magyar pici tétel ezen a piacon, míg a nyugati vevőnek meg sem kottyan egy ilyen tétel. Én mindig azt hittem, hogy az 1000 dolláros álomhatár átlépése után a vevői szándék csökken, de nyoma sincs ennek évek óta.
El kell fogadni, hogy ez van, ha a csúcstechnológiás telefonra van szükséged. Kompromisszum pedig minden gyártónál van, hiszen nincs tökéletes telefon.

https://utdetailing.hu/

(#1842) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Kiszállitásról, átvételről van bármi nemű konkrét információja már valakinek? Apple Store, Telekom, Telenor, Vodafone, Media Markt, eMag, Alza, Edigital, stb.!
:))

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1843) leslien válasza PeteePeti (#1842) üzenetére


leslien
nagyúr

szombaton 8-12 között várható a MPL ... Telenor... legalábbis nekem ezt mondták akkor üljek az ablakba...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1844) Bossi válasza PeteePeti (#1842) üzenetére


Bossi
őstag

Nekem Telekom 10.24 szombaton gls hozza...

(#1845) belan


belan
addikt

Nem tudom de előző modellek jobban tetszenek külsőre szépen le volt nekik kerekítve a rozsdamentes acél keret. Ez régi i5 i5s dizájn hasonlít.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#1846) telefonmágus válasza belan (#1845) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Szerintem meg tutin a samsungot másolják

A galaxy alpha pont ilyen... :DDD

Most a telenornál függetlenül 12pro128 410000,kicsit ügyeskedve még olcsóbb

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#1847) belan válasza telefonmágus (#1846) üzenetére


belan
addikt

Máguska ;] ez totálisan i5 i5s dizájn kamera maradt a tavalyi elrendezés meg vékony káva többi rajta i5 i5s klón. ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#1848) telefonmágus válasza belan (#1847) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Nem tudom,nekem a galaxy alpha ugrott be,de lehet picit hasonlít a régi iphoneokra is

Mondjuk csinálhatnák végre 4 főzőlappal,milyen szép lenne

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#1849) belan válasza telefonmágus (#1848) üzenetére


belan
addikt

Mert a galaxy alpha i5 másolta anno. ;]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#1850) Ati007 válasza telefonmágus (#1846) üzenetére


Ati007
őstag

nekem a telenornál azt mondták függő :F , ügyeskedve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.