Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Gubu0101 válasza delta1017 (#1146) üzenetére


Gubu0101
veterán

Na igen,ezen lepodtem meg en is.
Nekem is 1 evet mondott a srac.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1152) Navaren válasza icecave (#1150) üzenetére


Navaren
aktív tag

Yup, fizikai hozzáférés kellett a checkmate hiba exploitjához, és bár a hiba vitán felül tényleg elég komoly, azért nagyobb volt a füst körülötte, mint amennyi láng.
Elég sok malőrnek kellene ahhoz egyszerre összejönnie, hogy valaki emiatt bukjon privacy infókat a telefonjáról.
Másrészt pedig ugyan valóban voltak "lassító" frissítések korábban - amire aztán tegyük hozzá, pont ugyanolyan szép ideológiával leöntött b*romság lett a publikus válasz, mint ahogy a töltők és headset-ek elhagyását is magyarázza a cég most -, de kétlem hogy az akkori, talán iOS 11-es botrány óta valaha belelépne mégegyszer ugyanabba a pocsolyába az Apple.
Sok hülyeségük van továbbra is, de arra az akár régebbi eszközre, amelyikre a legújabb rendszer "ráfér" iOS 12 óta, az rosszabb/lassabb nem lesz tőle.
Vagy nem attól lesz, mert más kérdés, hogy a 3rd party App-ok valószínűleg nem úgy futnak már a 2GB RAM-ot és A9-es CPU-t felmutatni képes iPhone 6S-en, mint vmelyik újabb modell, optimalizáció ide vagy oda.

Ettől még egyébként a támogatásuk nem lebecsülendő.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1153) syIex válasza icecave (#1150) üzenetére


syIex
veterán

Nekem is egy i7 van most és 11 Pro Max után us meglepően gyors a legújabb rendszerrel. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1154) Sinesol válasza Noukoum (#50) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyik sem mondhato igazan fontosnak, magasabb kepfrissites csak egy ujabb marketing parasztvakitas, 60hz is jo ha 60hzes rajta a tartalom, szemben a 20-30hz-el.
USB-C is kb total feles, alapbol nagyon ritka az amikor az ember kabelt hasznal adatokhoz manapsag, tölteni meg pont jo a lightning is. Gyorstöltes lehet nem a legerosebb, de igy is bőven elég. Nyilvan mindig minden lehetne jobb, de semmi ertelme a buta szamhaborunak.

(#1155) tesz-vesz123 válasza Sinesol (#1154) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

alapbol nagyon ritka az amikor az ember kabelt hasznal adatokhoz manapsag

+1 én Androidon sem használtam már évek óta kábelt telefonhoz. Sokkal gyorsabb a wifi-s adatküldés, minden másra ott a mobilnet.

(#1156) Micsurin válasza Sinesol (#1154) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:O :O :DDD :DDD :DDD :C :C

Ebben a cégben még sok évnyi 2015 előttről származó innováció van ilyen remek user base mellett. :C

mod.: de tök jogos végül is akkut se fejlesszünk hisz egy napig kibírja socialmedia mellett, a hálózat is elég ahhoz sem kell nyúlni. A gyártás meg drágul so lenyelnénk egy évről évre emelkedő árat ugyanazért is.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1157) Ricardo válasza Sinesol (#1154) üzenetére


Ricardo
félisten

"Nyilvan mindig minden lehetne jobb."
Így van.
Ezt hívják fejlődésnek.

(#1158) Tewe013 válasza Sinesol (#1154) üzenetére


Tewe013
őstag

Ez a 90Hz olyan jól működő parasztvakítás, hogy tényleg észreveszi a szemem, hogy sokkal simább minden, de ez nyilván fölösleges és rossz dolog, de majd ha jövőre az Apple is bevezeti, na majd akkor már elengedhetetlen lesz.

(#1159) hroberto válasza Sinesol (#1154) üzenetére


hroberto
veterán

Lehet, hogy feleslegesek (szerintem nem), de ha már kihagyták ezeket, akkor miért nem látszik az áron? :F

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1160) #16820480 válasza Sinesol (#1154) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ha már Dolby Vision videókat rögzít 4K60-ban a telefon, akkor azt csak nem egy Lightningon (USB2.0) akarja átvinni az ember egy másik gépre. Persze lehet WiFi-n is, ha van hozzá WiFi6-od, hogy ne rohassza le az egész hálózatot az átvitel.

(#1161) syIex válasza Tewe013 (#1158) üzenetére


syIex
veterán

Nem parasztvakitas és nem is rossz dolog viszont jelenleg amikor be van kapcsolva az üzemido borzasztóan le csökken. Ezért nincs benne jelenleg egy almás telefonban sem. Ha lesz akkor majd nyugodt lehetsz benne, vagy bárki más, hogy az uzemido is annyi lesz amennyivel ki huzod a napot. :K :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1162) madgie válasza #16820480 (#1160) üzenetére


madgie
titán

Macre egyrészt AirDrop-on áttolhatod, másrészt csendben eléri a Fotók app az iCloud mentéseden keresztül a fotóidat, videóidat, úgyhogy ott lesz a gépen (másfél éve nincs iPhone-om, gyönyörűen ott vannak a fotók,videók a Fotók appban, tök átláthatóan, jól kereshetően).

Más oprendszerre meg sz@rik az Apple, mindig a saját ökoszisztémáját szokta erőltetni.

(#1163) Micsurin válasza madgie (#1162) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A fórum 90% macet használ, ja várj.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1164) madgie válasza Micsurin (#1163) üzenetére


madgie
titán

Most elképzeltem, hogy Cupertinoban mennyire foglalkoznak ezzel.

(#1165) Sinesol válasza #16820480 (#1160) üzenetére


Sinesol
veterán

Nekem automatikusan megy minden adat a felhőbe is, nem nagyon masolgatok külön telorol, hatterben megtörtenik a dolog, aztan csak leülök gep ele ha kell valami es ott van minden.

tewe013: Főleg azert veszi eszre a szemed, mivel a legtöbb telo 20-30fps animaciokat hasznal. 60fps eseten mar nehez lenne különbseget latni teloknal, de abbol nem lehet akkora penzt nyulni mint a 90-120hzes kijelzőkkel.

[ Szerkesztve ]

(#1166) Micsurin válasza madgie (#1164) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Végül is tényleg nem az ő oldalukon a hiba amíg az ms csak 75%-át uralja a desktopoknak.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1167) Tewe013 válasza Sinesol (#1165) üzenetére


Tewe013
őstag

De ha 20-30fpses animációk vannak akkor 60Hz és 90Hz között semmilyen különbséget nem kéne észrevennem. 🤔

(#1168) #16820480 válasza madgie (#1162) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ez addig seamless gondolom, amíg nem akarsz túl nagy fájlokat (vagy túl sokat) mozgatni. Aztán ha mondjuk 2-3 órát kellene várni, hogy átmenjen WiFi-n a pár felvett videó, akkor már számíthat.
(Meg nekem azért is számítana, mert konkrétan nulla darab lightning kábel van a környezetemben, type-c viszont sok, ha esetleg kölcsön kellene kérni)

(#1169) zsoltiz válasza syIex (#1161) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Más gyártóknak ez nem okoz problémát. A titok nyitja az aksi méret.
Úgy mondjuk valóban nehéz jó üzemidőt produkálni, ha közben az aksi méretet még csökkentik is (merthogy az i12 pro-ban kisebb az aksi, mint az i11 pro-ban).
Szóval ez nem technológiai probléma, hanem így akarták.
Ha akarták volna, akkor nem kellett volna a telefont vékonyítani (az i11pro 8.1mm vastag, a 12pro 7.4mm), lehetne 0.7mm-rel vastagabb, és lehetne benne annyival nagyobb aksi, hogy bírja a 90-120-as kijelzőt. Csak akkor ugye nem lehetne jövőre egy újabb rókabőrt lehúzn ia vásárlókról.



(#1170) Carasc0 válasza sphe (#1132) üzenetére


Carasc0
őstag

Iphone 6s-en nagyon szépen fut az iOS 14. (lásd youtube videó ha rákeresel) Ezzel cáfolom már a szándékos lassításokat.

Én egy Iphone 6-ost használok a up-to-date formában, és nem érzem lassúnak.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1171) #16820480 válasza zsoltiz (#1169) üzenetére


#16820480
törölt tag

Eddig a legreálisabb spekuláció, hogy egyszerűen nem tudtak volna elég kijelzőt szerezni hozzá, így azzal dolgoznak, ami van és megpróbálják a lehető legjobb színben feltüntetni a többi funkcióval.

(#1172) Maxxy10 válasza #16820480 (#1171) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én azt olvastam, hogy a szükséges IC-t nem tudták beszerezni de mivel a kijelzők nagyobb részét a Samsung szállítja nem tudom mennyire lehet valós a hiány.

(#1173) Cattle_Decap válasza syIex (#1161) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Ha csinalt mas gyarto 120 oras endurance ratinget 144 Hz-en nem hiszem, hogy lenne nap amit ezzel ne huznal ki.

Erre csak arra utalok, hogy ez szar duma. Nem kell 7 millimeter vastag legyen. Legyen 8 vagy 9.

Bar meggyozodesem ha a telefonom ilyen panellel birna is inkabb kikapcsolnam a fogyasztas miatt. Hosszabb uzemido nekem fontosabb. De az, hogy mas gyartok telefonjai ennyivel tobbet birjanak magasabb kepfrissitesi frekvencia mellett az problema. Es ez nem csak az almas telefonokra igaz. (Puszi S20 es Note 20 szeria!)

(#1174) Ck. válasza Szabi® (#1119) üzenetére


Ck.
addikt

Én fordítva gondolom. Semmi előnyét nem látom a 11 Pro Max-omnak a korábbi X-el szemben, már megjelenés előtt sem mozgatott meg a dolog. Ellenben most sokkal inkább érdekel az új széria.

[ Szerkesztve ]

(#1175) <Lacy85> válasza ΞΔGLΞ (#1067) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szépen megugrottak az árak. A 12 Pro 256GB annyiba kerül, mint amennyiért a 11 Pro Max 256GB-ot vettem. :D
Mennyi lesz a 12 Pro Max?

[ Szerkesztve ]

(#1176) marcarc válasza <Lacy85> (#1175) üzenetére


marcarc
senior tag

480e (128),524e(256) és szerény 612e(512). hmm fincsi

(#1177) ProEvoFan válasza syIex (#1161) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

5000 mAh aksi, és simán bírja.Kb ennyi lenne a történet.

[ Szerkesztve ]

(#1178) #16820480 válasza Cattle_Decap (#1173) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az meg más kérdés, hogy mire is jó az 120Hz? Esetleg 1-2 játékban, ami támogatja, illetve menüben görgetésnél. Mert amúgy nem tudom te hogy vagy vele, de én általában statikus tartalmat nézek a képernyőn, esetleg videót (ami szintúgy 30-60fps max), nem gördítés közben olvasok Twittert meg hírfolyamot.

Most megint úgy fog tűnni, mintha védeném az Apple-t, de érdekes megnézni, hogy amíg úgy egy bő évtizeden át az iOS volt folyamatos és gördülékeny az animációk miatt, az összes Android fan lekezelő volt vele, hogy felesleges parasztvakítás, eye-candy, kinek kell. Most hogy lett magasabb képfrissítés Androidra, egyből jön az, hogy mennyire le van maradva az Apple.

(#1179) Tin válasza #16820480 (#1178) üzenetére


Tin
veterán

Apple már évek óta le van maradva. A 120 Hz pedig játékokban is hasznos. Plusz pl. böngészés esetén, amit sokan sokat csinálnak.

(#1180) 7Heads Drago válasza #16820480 (#1178) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez igaz. +1

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1181) tesz-vesz123 válasza Tin (#1179) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Milyen játékban hasznos? Egyedül a Fortnite futott 120 fps-en, a 2017-es iPad Pron. Annak 120Hz-es a kijelzője. Ez exkluzív. Itt látszik egyébként, mennyivel erősebbek és időtállóbbak az Apple SoC-i a konkurenciához képest.

(#1178) sheratan: +1

[ Szerkesztve ]

(#1182) #16820480 válasza Tin (#1179) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amíg külön hír az, hogy egy-egy játék végre támogatja a 90 vagy 120Hz-et, addig annyira nem nagy előny (mert nem úgy van, hogy elindítasz egy random játékot és hoppá, hirtelen kihasználja a magas frissítést).
Böngészés közben meg ismét ott vagyunk, hogy legalábbis én úgy szoktam olvasni, hogy megállítom egy ponton az oldalt, és elolvasom ami rajta van. Olyankor akár 1Hz is lehetne a frissítés, mert statikus a tartalom, ami rajta van. Tessék, nem csak én gondolom így: [link]

(#1183) adamklark


adamklark
senior tag

ezzel egyet értek, 120hz még nem annyira kihasználható, fontosabb lenne hosszabb üzemidő és választható kepfrissites. mostani telefonomon néha használom néha nem a 120hz-t,ahogy kedvem van

[ Szerkesztve ]

(#1184) ΞΔGLΞ válasza marcarc (#1176) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy ez a frankó forint értéke miatt ennyi, ami talán 1 éve még többet is ért az 580 ezerért vett 512 pro max, mint most a "csak" 32 ezerrel drágább 12-es pro max. Mert úgy egyébként az ára az usában ugyanannyi, az EU több országában is, azt meg főleg, hogy usa-ban ez nem nagy pénz.

[ Szerkesztve ]

(#1185) viera válasza #16820480 (#1178) üzenetére


viera
őstag

Ez így van.
Amikor lecseréltem a 60Hz-es iPad-em a 120Hz-es változatra én is vártam,hogy majd sokkal jobb lesz de iOS-en annyira nem jön ki ez a különbség.Akkor nekem egy kicsit csalódás is volt.De Android-on szerintem már jobban látszik a különbség.Ezért sem érdekel,hogy nincs benne a 12-es szériában. :N

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1186) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#1184) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az Apple meg nagy ívben letojja, hogy a szar értékű forint mellett a világon egyedülállóan 27% az áfa, és az átlagnak (legyen ez havi 200 ezer tisztán) 3 hónapot kell melóznia és akkor nem fizetett be semmit és nem kajált. hagyjuk már a francba, mert nem állja meg a helyét ebben az országban, itt minden k...va drága még egy lerúgott használtautó is, amiért kint a németnek fizetnie kellene, hogy elvigyék összelapítani, az itt még milliókért ott ál kisuvickolva a kereskedésekben visszatekert órával.

[ Szerkesztve ]

(#1187) Tin válasza #16820480 (#1182) üzenetére


Tin
veterán

Értem: amíg nincs, addig nem is kell. :W

(#1188) #16820480 válasza Tin (#1187) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#1189) tesz-vesz123 válasza Tin (#1187) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Szerintem ez az Apple-nél úgy működik, hogy meg van szabva egy határ: "ennyit" kell bírnia egy telefonnak használat közben. 60Hz feletti kijelzővel ez esélytelen, pláne, hogy az újabb szifonok a 11-esekhez képest 1 órával tovább bírják állítólag. 120Hz-cel az a plusz 1 óra mínusz 1 óra lenne (ha nem kettő). A 11 Pro Max a csúcsok között az egyik legjobb üzemidejű telefon, szerintem ebből a szintből nem nagyon szeretnének leadni. :D

(#1190) mario1988


mario1988
csendes tag

Hogy engem mennyire nem érdekel a 90 hz vagy a 120 hz-es képfrissítés, én így tökéletesen megvagyok elégedve az iphonom kijelzőjével! Akinek ez meg akkora probléma akkor váltson mobilt és megvan oldva a dolog utánna meg sírhat hogy megbánta a váltást 😀

(#1191) Kasya válasza #16820480 (#1182) üzenetére


Kasya
nagyúr

Androidon az új játékok több fele már támogatja a 90, de akár 160Hz-et is. Az, hogy az IDLE, vagy gatcha tipus, az most mindegy is.

(#1192) 7Heads Drago válasza Kasya (#1191) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ios-on még gyorsabban is fríssitik a játékokat mint droidon. Csak ipadra nem éri meg gyúrni a fejlesztőknek, mivel a legtöbben telon játszanak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1193) Carasc0


Carasc0
őstag

Nagyon vártam a 12-es iphone családot. Tetszik is. De ezek a hazai árak.... 12 Pro áráért még maradékosan is megvan egy 12,9-es Ipad Pro. Vagy egy Ipad air 4 + új Iphone 11 kombó. Na mindegy. Ez van sajnos.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1194) Parallaxis válasza sphe (#1132) üzenetére


Parallaxis
addikt

Direkt nem frissítem a családi iPad-ot, még ma is 8 óra filmnézés/YouTube simán megy vele és használat nélkül meg két hétig nem kell tölteni.

A 2017-es iPad-em a legfrissebb rendszerrel is hasít és köszöni semmi gondja az üzemidővel.

Ezt melyik 2017-es androidos eszközről tudod elmondani a legfrissebb rendszerszoftverrel? (Ja egyikről sem, mer 2 év után már nem kap új rendszerverziót...).

(#1195) moleculez válasza Parallaxis (#1194) üzenetére


moleculez
veterán

Azért ott simán érdemes iPad OS-re frissíteni, sokat ad hozzá az új rendszer :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1196) Parallaxis válasza #16820480 (#1178) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mondjuk az meg más kérdés, hogy mire is jó az 120Hz?

Egy jól kinéző szám a feature listán :D

Eddig, mikor egy iPhone user azzal jött elő, hogy az iOS sokkal fluidabb, meg szebb a scroll és az animáció, akkor ezt minden Androidos user lesöpörte az asztalról, hogy ez felesleges csicsa, meg ők egyébként is minden animációt kikapcsolnak, a scroll meg érdektelen, hogy meg-meg akad, mert jó az úgy is.

Most, mikor van már 120 Hz-es képfrissítés, amivel egy droidos eszköz is eléri azt a sima működést, amit az iPhone már sok éve alapból produkált, akkor most erre megy a melldöngetés :D

(#1197) Kasya válasza 7Heads Drago (#1192) üzenetére


Kasya
nagyúr

Na igen, de ha az Iphone is támogatna nagyobb képfrissítési rátát, biztos jönnének rá a tartalmak is dögivel.

(#1198) madgie válasza #16820480 (#1168) üzenetére


madgie
titán

Most néztem meg, iPad még van itthon, 17 mp volt AirDrop-on átdobni 660 MB méretű videót. Négyéves iPad, Asus RT-N18, tehát n-es wifi, szóval messze nem csúcstechnika.

(#1199) HarleyCustom válasza ΞΔGLΞ (#1184) üzenetére


HarleyCustom
veterán

és #1186
+1 mindkettőre

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1200) 7Heads Drago válasza Parallaxis (#1194) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Zöldségeket állítasz. :D
Attól hogy te letagadod az ios problemáit még vannak és sokan küzdenek vele. Kizárólag a saját egyéni szempontok alapján lehet rámondani bármelyik oldalra hogy neked az a tutti. A régi előnye az Apple cuccoknak szertefoszlott.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.