Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Ezekiell válasza Giovan! (#847) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja, ennyi a történet. Nyilván nem a töltőn fog múlni egy iPhone megvétele vagy nem megvétele, meg nem ettől lesz rosszabb telefon vagy sem (amúgy kurva jó telefon, de 1.5 éves gyerek mellé nem veszek sokszázezres telót, mert elég ha egyszer megkaparintja :D), de azért na, csúnya ez így tőlük.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#852) 7Heads Drago válasza Zanik (#797) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Van pluszba egy régi fix kábeles usb-a töltőm. Ezen kivül csak a családom teloinak a gyári töltői. Akkor most megkővezel?:))
sheratan #798: +1

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#853) Zanik válasza 7Heads Drago (#852) üzenetére


Zanik
addikt

Miért köveznélek meg?
És gondot okozna, ha vennél most egy telefont amihez nem adnak töltőt és neked meg töltened kéne?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#854) Essentials válasza Aryon87 (#846) üzenetére


Essentials
aktív tag

Arra az állításodra válaszoltam, miszerint te csak a töltő hiánya miatt vagy itt, olvasd vissza kérlek! Ehhez most sem tudok többet hozzátenni. Téged a töltő hiánya azért zavar, mert ájfón!

1,) Ha van töltő, keresel mast amivel elmarasztalhatsz másokat azért mert igényt foglamaznak meg egy ilyen készülékre: Mindezt egy Trabant Pro-ból, ami hardveresen nem nyújt többet, mint bármelyik mai androidos csúcsmobil, szoftveresen pedig továbbra is butított, továbbra sem kapja meg a GMS keretrendszer engedélyeit --> nem tudod úgy használni, ahogy egy Samsung J2 Core Duo tulaj viszont igen. 30 ezer forintos befektetéssel a te kezdeti 395000 forintoddal szemben, amit 5 hónappal a termékmegjelenés után a gyártó maga ütött le 289000 Ft-ra,( és itt nem fognak megállni ) anyagilag megkárosítva a tavasszal erre beruházó fogyasztókat! Az árzuhanás pedig tovább fog folytatódni a satnya kereslet miatt...

2.) Ha a Huawei P50-be ( már ha sikerül alkatrészeket szerezni addigra, és megjelenik ) esetleg nem lesz töltőfej TE AZONNAL LEGITIMÁLNI fogod, és a legkisebb rosszérzést mellőzve szerzed be! Akkora már nem lesz gondod ezzel, hiszen addigra már "mindenkinek van otthon töltője", "engem nem érdekelnek holmi töltők nem vagyok én villanyszerelő", vagy "a Huawei környezettudatos" és "akinek egy töltőfejen múlik az hogy a számára legjobb telefont megvegye, az ne vegyen inkább ilyet" rigmusokat fogod skandálni az összes topikban.
Egyébiránt hozod a papíformát. Valaki véleményt mert megfogalmazni az itteni állandó aktivításaiddal kapcsolatban, egy saját igazadat fújó válasszal írod h fejezze be, ne szóljon hozzád, te lezártad, befejezted, itt vége. :)

Nem kell ajánlásokat megfogalmaznod továbbra sem, hogy én mit tegyek itt, kinek írjak, vagy kinek ne. Ha úgy érzem, akkor neked fogod írni, és válaszolni, ami ebben az esetben meg is történt, mert álszent dolognak értékeltem a töltőfejen való hüledezést ( a te esetedben, ismerve az itteni előéleted, és aktivításaidat. )

Az illető, akit megneveztél, azt vesz amit szeretne. Ha az egy a te mobilodnál jóval értékállóbb, szolgáltatási szinten sokkal kibéleltebb, biztos alapokon nyugvó készülék, akkor azt töltőfej nélkül is be fogja szerezni. Van aki 5 hónapja azzal érvel az interneten az eszköze mellett hogy MI NEM KELL neki úgysem bele, ezért ez sem baj, meg az sem gond, valaki pedig egyértelmű előnyöket fogalmaz meg valami mellett.

Ez óriási különbség a kettőtök érvelésében.

(#855) LoGeN90 válasza 7Heads Drago (#829) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Szerintem ez most javulni fog a +1 rendszerfrissitessel. Az S10 meg mindig 200 korul van a hivatalos helyeken.

(#856) hroberto válasza Giovan! (#787) üzenetére


hroberto
addikt

Talán elfogadható lenne a magyarázat a méret csökkentésére ha a telefonok mérete is csökkent volna. De a telefonok mérete kb. a duplája lett, úgyhogy ez ebben a formában erősen sántít. Ráadásul minimális a méret csökkenés a telefonok méretéhez képest, úgyhogy gyakorlatilag semmit nem nyernek ezzel.
És nem kizárólag nekem kellett bemenni a szolgáltatóhoz emiatt. Sok ember káromkodott, hogy megvette az új telefont, és nem tudta használni, míg ki nem cseréltette a kártyát.
Azt meg csak halkan mondom, hogy volt olyan szolgáltató aki pénzt kért a kártya csere miatt egy darabig.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#857) Giovan! válasza Ezekiell (#851) üzenetére


Giovan!
addikt

Én azt is csodálom, hogy nem emelték meg a töltőik árát a bejelentéssel páthuzamosan, az lett volna az igazán Apple-ös lépés :DDD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#858) Gery20


Gery20
tag

850 hozzászólás és még mindig a kib@szott töltőről megy a vita? Azért van gond itt a fórumon is.

Az iOS jobb mint az Android témát meg felejtsük már el, kinek ez tetszik kinek az. Ezek szubjektív dolgok, amikről nem érdemes vitatkozni :R

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#859) Zanik válasza floatr (#850) üzenetére


Zanik
addikt

Továbbra is félreérted, mert én nem annak tapsolok, hogy az Apple egy fillérbaszó cég, aki megspórolva a töltő árát még több pénzt rak zsebre.
Annak tapsolok, hogy nem kerül legyártásra rengeteg szar töltőjük! Nem pihen ott a fiókok mélyén vagy épp a szeméttelepen még több műanyag+fém.

Amúgy se értem miért zavar bárkit is, aki nem jelenlegi vagy jövőbeli potenciális iPhone tulaj, hogy az Apple nem ad töltőt a telefonjaihoz?
Fogsz venni iPhone-t? Nem? Akkor meg hol érint?

Fillérbaszó az Apple. Pont. Nem újdonság. Lépjünk tovább.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#860) 7Heads Drago válasza LurkerSheik (#804) üzenetére


7Heads Drago
veterán

El vagy tévedve. A telo felöli csatit akarja szabványosítani az Eu. Illetve a sok töltési szabvány egységesítését. A cikk szerint már 2009 óta. Az se biztos hogy sikerül nekik. link
Az Apple se annyi zoomot ad amennyi rá van írva. Nem rég linkelték a topikba. Szóval nem különb ez se mint a droidos gyártók.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#861) Giovan! válasza hroberto (#856) üzenetére


Giovan!
addikt

De arra a helyre amit nyertek a SIM kártya összezsugorításával (nem olyan kevés az) lehet pakolni sokkal hasznosabb dolgokat (akksit, antennát, vagy bármit), mint egy műanyagdarabot aminek lényegében semmi funkciója nincs.
Nem tudom miért kellett volna a SIM kártya zsugorodásával a telefonok méretének is csökkennie, ezek nem összefüggő dolgok. A telefonok nőttek, mert erre volt kereslet, de ez nem jelenti azt hogy a gyártók ne hasznosították volna a felszabadult helyet.

Hogy néhány szolgáltató pénzt kért a kártya cseréért, az meg már tényleg nem a mobilgyártók sara.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#862) Giovan! válasza 7Heads Drago (#860) üzenetére


Giovan!
addikt

Az EP azt is akarja, hogy ne adjanak töltőt minden telefon mellé alapból:

A Parlament az alábbiakat várja a Bizottságtól:
hozzon szabályokat annak biztosítására, hogy a különböző vezeték nélküli töltőket és a különböző mobilkészülékeket a lehető legnagyobb mértékben lehessen egymással használni;

vizsgálja meg, hogy egy esetleges jogszabály hatására nőne-e az uniós tagállamokban összegyűjtött és újrahasznosított vezetékek és töltők mennyisége; és

biztosítsa, hogy a fogyasztóknak ezentúl ne kelljen minden új mobilkészülékkel új töltőt is venniük: az egységes töltő bevezetésével egyidejűleg ki kell dolgozni egy stratégiát az új készülékek és az eddig velük járó töltők szétválasztására, fogalmaznak a képviselők, kiemelve ugyanakkor, hogy „el kell kerülni, hogy (a készülék és a töltő szétválasztása) esetlegesen árnövekedést eredményezzen a fogyasztók számára".

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#863) viera válasza Gery20 (#858) üzenetére


viera
őstag

+1 :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#864) Tin válasza #16820480 (#798) üzenetére


Tin
veterán

Neked nem kell, masnak kell, ne Magyarorszagbol indulj ki. Kulfoldon mar sok helyen van lefedettseg, igaz nem gyorsabb, de idovel az lesz. Az Apple nem az elsok kozott es masfel eves lemaradassal implementalta, en ezt mondtam, nem azt, hogy kell vagy nem. Tehat ebben a tobbiek mogott van.
120 Hz ugyanaz. Hivatkozhatsz arra, hogy neked nem kell, de attol meg jo, van ertelme, es persze, tobbet fogyaszt, mivel az Apple keptelen volt rendesen implementalni es kicsik az akkujai, de attol meg masnal mukodik, es jol mukodik. Es nem igaz, hogy "Androidon" szar, nezd meg pl. a Galaxy S20FE-t, 120Hz-en tobbet hoz akkuban, mint az i11ProMax (pl GSMArena). Es nincs rosszul implementalva, en latom, te meg hiszed. De tobbet ad a 120Hz egy felso kategorias, nem csucs panelen, mint a 60Hz egy csucspanelen. 90Hz azert illett volna, de itt is a tobbiek mogott maradt az Apple.
A 8K felvetelnek tenyleg semmi ertelme, de nincs. Pedig a hardvere birna, ja nem, mert csak 12MP-es a kamera. Itt is a tobbiek mogott maradt az Apple.
Az Androidos fikazasod sem helytallo, mert csak dobalozol a szamokkal, amik mogott nincs is konkretum. Ha a Note20 Ultrara gondolsz, amiben van 8K, annak csak 4500-as az akkuja, 20g-al konnyebb a 12 Pro Max-nal, 120 Hz-es a kijelzoje, es 88h-t kapott az Endurance teszten az Exynos verzio, de annal minimum 15%-al tobbet tud az amcsi Snapgragonos. Maris pariban van az i12ProMax-al, csak eppen a speckok nagy reszeben elveri.
A masik resze az osszedobalt technologia: megint tulzas es csusztatas. Az Anrdoid evekkel ezelott felzarkozott az iOS-hez, sok dologban le is hagyva azt.

En annyit allitottam, hogy az Apple evek ota nem ujit, csak atveszi az ujitasokat masoktol, es egy jo minosegu, jol marketingelt termeket arul, egy celkozonsegnek. Mindenki mas meg vesz Androidot. Pont.

(#865) #16820480 válasza floatr (#836) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha vett valaki külön headsetet és töltő egyszer, akkor azokat jó eséllyel megtartja éveken át és nem adja tovább a telefonnal, tehát igen, végeredményben kevesebb kerül majd forgalomba (és aztán kukába is) ezekből.

A kínaiak meg persze adnak saját töltőt, mert az egyedi töltőmegoldásaik miatt nem is tudnád értelmes sebességgel tölteni a legtöbbet.

Amúgy meg a GMS-hez visszakanyarodva egy pillanatra, volt róla cikk még 1-2 éve, hogy Androidon néhány másodpercenként lekéri a rendszer (nem valami app, hanem a GMS) a pozíciódat, míg mondjuk iOS-en ez nincs, illetve jóval ritkábban kéri le, ha be van kapcsolva a location services. Ez sem feltétlen bizalomgerjesztő magatartás.

(#866) hroberto válasza Giovan! (#861) üzenetére


hroberto
addikt

Nem érted... Engedjük el ezt a kártyát! Van helyette más faszság (jack, notch, töltő...). Mi jöhet még...?! :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#867) Juhaszatti válasza LurkerSheik (#804) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Írisz szkenner, gesztusvezérlés,
tényleg ezt tudja egy kreatív csapat?
Na ezek parasztvakítások."

Milyen jól jönne most az az írisz szkenner, mikor a Face ID bemondja az unalmast a maszk miatt..

(#868) 7Heads Drago válasza Beci19 (#823) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez már durva! Fejezd be semmi szükség sincs erre.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#869) BoC1ka válasza hroberto (#856) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Mi az, hogy semmit nem nyertek vele? Gondolj bele mennyivel tud többet egy azonos telefon a normál méretű SIM és a mostani között. Amúgy meg én elhagynám az egész sim kártya / tálca mizériát és átállnék 100% szoftveres megoldásra, haladjunk a korral.

A világ a súlycsökkentésről szól....próbálunk mindent minimalizálni..szerinted poénból? Kisebb alkatrész = olcsóbb, kevesebb alapanyag, másfelől kisebb ökológiai lábnyom, bár elismerem ez a rész sok embert nem érdekel. Gondolom tisztában vagy azzal a munkabérek és egyéb ráfordítások milyen mértékben növekedtek az elmúlt évek folyamán, mekkora gazdasági növekedést tapasztalt a világ az elmúlt 8 évben. elvárjuk, hogy a termékek ára ne növekedjen, másfelől azért jól jön a folyamatos fizuemelés. És ez csak egyetlen egy pici tényező. Valahol kompenzálni kell, hogy tartsd az árakat. Ez egy ilyen kompenzáció. Vagy a töltő elhagyása. Amúgy tipik altruista viselkedés az apple részéről...semmi több.

Tudod melyik cég az amelyik nem folyamatosan a ráfordítások csökkentésén dolgozik?...amelyik csődbe ment már.

Az, hogy egyszer el kellett intézned...az élet túl rövid ahhoz, hogy ilyeneken fennakadj :)

#864

"Az Anrdoid evekkel ezelott felzarkozott az iOS-hez, sok dologban le is hagyva azt."

Ennek speciel minden józan gondolkodású embernek örülnie kellene...képzelem mennyivel gyengébb lenne ha csak egy rendszer lenne elérhető okostelefonokra. Igy legalább egymást kényszerítik újításokra, javításokra.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#870) Giovan! válasza hroberto (#866) üzenetére


Giovan!
addikt

A jack dugónak tényleg volt funkciója, azt elhagyni szerintem is hülyeség volt.
A notch engem hidegen hagy, ha váltanom kell majd ilyen notchos készülékre, szerintem pár nap alatt meg fogom szokni (márpedig előbb utóbb le kell majd cserélnem a 8-asomat, és jelenleg úgy néz ki a közeljövőben nem nagyon lesz olyan iOS-t futtató készülék amin ne lenne notch). A töltőt meg már fentebb kitárgyaltuk. Hosszútávon tényleg jót fog tenni ez a lépés a környezetnek, még akkor is ha nem ez motiválta az Apple-t a döntés meghozatalakor.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#871) 7Heads Drago válasza Zanik (#844) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mondjuk ez így igaz. Csak legalább lehetne érezni az áron is. Tavaly 699$ volt az i11 most meg 799$ az i12.
5w os töltőt alapból cserélném én is ez tény.:N

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#872) hroberto válasza BoC1ka (#869) üzenetére


hroberto
addikt

Lassan már ott tartunk, hogy sajnálni kell ezt a céget, mert olyan kis haszonkulccsal dolgozik, hogy ha nem spórol a SIM kártyán akkor csődbe megy. :D
Ráadásul ha egy kicsit gondolkodsz, a SIM kártyát nem a telefongyártó gyártja, hanem a szolgáltadó gyártatja. Szóval attól, hogy méretet csökkentett az alma, nem nagyon maradt több pénz a kasszába.
Ráadásul több milliárd kártyát kellett kicserélni többször is. Úgyhogy nem nagyon látom a környezetvédelmi pozitívumát sem.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#873) floatr válasza #16820480 (#865) üzenetére


floatr
veterán

Az a headset nagyjából 6-12 hónapot bír ki, legalábbis saját tapasztalat szerint. Egy hagyományos termékciklus alatt is többet elhasználsz, a töltőt meg az ember általában továbbadja még akkor is, ha csak családon belül öröklődik, nemhogy használtan eladva. De hagyjuk tényleg, mert inkább csak egy vicc az egész.

A pozícionálás a pontos helyalapú szolgáltatásokhoz kell, lehet ezt szeretni/utálni, de ha mindenki kikapcsolja valamilyen oknál fogva, akkor nem működik a közösségi alapú információ, ami azért elég erős feature. Ezzel nyilván ugyanúgy vissza lehet élni, mint bármelyik másik platformon.

(#874) Drp81 válasza Ezekiell (#801) üzenetére


Drp81
aktív tag

Nekem nincs. De van lightninges 5W-os (2 csomag bontatlan kábellel) és iPad töltőm is. Na bumm.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#875) ladapower válasza Ezekiell (#801) üzenetére


ladapower
tag

Jelen! Pixelekhez az jár.

(#876) #16820480 válasza Tin (#864) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tehát akkor összefoglalva: jelenleg nem gyorsabb, alig érhető el pár helyen, többet fogyaszt és több helyet foglal az antennája, de mekkora hülye az Apple, hogy nem másfél éve implementálta, amikor még a jelenlegi szinthez képest is full haszontalan volt :R Ha még egy önálló funkcióról lenne szó, amit csak magában a telefonnal tudsz használni, mint a 8K videó, akkor egy dolog, de itt ha megvetted az 5G-s Samsungot másfél éve, akkor mire mentél az 5G-vel...?

GSMarena battery teszt... Amit úgy mérnek, hogy a harmada hanghívás (kikapcsolt kijelzővel, mert minek is menne ilyenkor), még harmada videónézés (ide minek kellene 120Hz, amikor még 60Hz-es anyagok is alig vannak, és nyilván a telefon is visszaveszi a frissítést), a maradék harmadban jönne ki a magas frissítés előnye-hátránya, de az így nem igazán látszik. Kíváncsi lennék egy olyan tesztre, ahol mondjuk csak böngészés van, gyanítom, hogy ott nem pár óra lenne az eltérés, hanem mondjuk 40-50% vagy több is.

Arra a note 20 Ultrára gondolsz, amit kb az utóbbi évek legrosszabb Samsung telefonjának tartanak...? Alul múlva az amúgy is fagyos fogadtatású S20 szériát vele. Igen, 20g-mal könnyebb, mert nem acélból van, hanem üvegből.
Amúgy 88 óra egy akkora akksival elég kevéske. Nekem a 3100mAh-val kapott 96 órát a telefonom, ami tegyük fel, hogy a Snapdragon miatt kicsit jobb lenne a N20-ban, szóval másfélszer akkora akksi kell azonos üzemidőhöz? Nice :CPedig itt még a teszt 2/3-ához nem is kell a 120Hz.

Amúgy meg akkor tessék, ott a Dolby Vision felvétel és szerkesztés, ebben hogy áll a többi gyártó? Ja ez biztos nem fontos, mert neked nem kell, de ha másnak nem kell a 120Hz, akkor ő a hülye :)

Félreértés ne essék, a Google is alig fejleszt már évek óta valamit Androidon, kb 2-3 éves csúszással átveszi más gyártók megoldásait, amik addig a pontig egyedi megoldásokként vagy támogatottak vagy sem. Rendszerszintű face unlock? Androidon nincs, csak egyedi megoldások. Ahogy ujjlenyomat is évekig nem volt rendesen kezelve.

Amúgy még csak nem is konkrétan az Apple-t akarom védeni, vagy az Androidot (használó gyártókat) támadni, csak egyszerűen ez a pszeudo-funkcionalitás, ami mindenkinél arra megy ki, hogy nem tudnak mit csinálni, de kell a több, nagyobb, magasabb az adatlapra, aztán meg számon kérik a hívők hogy a másik gyártónál miért nincs még, igaz hogy senki nem használja semmire.. :N

(#877) BoC1ka válasza hroberto (#872) üzenetére


BoC1ka
senior tag

De a tálcát ki gyártja / tervezi a telefonba? Extra szerszámok, befogók, hosszabb megmunkálási program, kutatás-fejlesztés mind-mind csökkenthető és/vagy elhagyható lehetne. Micro-SD kártyát se a Nokia gyárt, de mégis ők fizetik ki a gyártását tervezését stb.

Nem kell sajnálni senkit. Csak próbáljuk meg átgondolni mindkét oldalról a lépéseket, ok-okozatot.

Ahogy fentebb írták páran, ha én nem tudom elfogadni, hogy nincs töltő vagy jack dugó semmi probléma, van a piacon minden bizonnyal másik telefon amely kielégítő.

A kártyacserére írtam, hogy ha rajtam múlna teljes mértékben elhagynám. egyedi azonosító megvalósítható szoftveresen is.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#878) #16820480 válasza floatr (#873) üzenetére


#16820480
törölt tag

Erre nem tudok mit mondani, azon kívül, hogy ha vigyázol a cuccaidra, akkor nem bírnak ki egy ciklust. Most egy 7-8 éves iphone headsetet használok, semmi baja (a kicsit sárguló vezetéken kívül). De ezen kívül sem adta meg magát egy fülhallgatóm sem, pedig elég sok volt az elmúlt években.
Én a saját töltő(i)met nem adom tovább egyik telefonnal sem, csak azt, ami az alapcsomag része volt. Vettem magamnak annyi darabot, ami kell a kényelmes használathoz, és használom őket. A gyári töltőket és kábeleket általában bontatlanul adtam mindig tovább, nem érdekelne nagyon, ha ezután nem lenne a dobozokban.

Persze, ez a pozícionálás is egy olyan dolog, amit a felhasználókból termel ki ugye a Google, majd szépen pénzzé teszi. Ha a privacy meg adatgyűjtés kiveri a biztosítékot sokaknál, ez miért ne verné?

(#879) Zjunior válasza Gery20 (#858) üzenetére


Zjunior
veterán

Persze, majd mikor nemsokara az androidos telokbol is eltunik, akkor majd termeszetes lesz! :C

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#880) Juhaszatti válasza #16820480 (#876) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Amúgy meg akkor tessék, ott a Dolby Vision felvétel és szerkesztés, ebben hogy áll a többi gyártó?"

Ha jól emlékszem, az LG-nél van Dolby Vision.
A Samsung pedig a másik hasonló szabvány, a HDR10+ mellett tette le a voksát, ha minden igaz.
A többi gyártóról nincs infóm.

(#881) Bdanyy válasza Ezekiell (#801) üzenetére


Bdanyy
addikt

jelen

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#882) #16820480 válasza Juhaszatti (#880) üzenetére


#16820480
törölt tag

Melyik telefonjuk tud DV szabvány szerint videót rögzíteni? Nem találtam erről infót, a Wing tesztben meg nem említenek semmit róla.

(#883) Juhaszatti válasza #16820480 (#882) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igazad van, rosszul emlékeztem. Csak megjeleníteni tudják ők is.
Nem tudom hogy az Apple Dolby Vision, és a Samsung HDR10+ felvételén túl van-e másnál hasonló.

(#884) hroberto válasza BoC1ka (#877) üzenetére


hroberto
addikt

"Ahogy fentebb írták páran, ha én nem tudom elfogadni, hogy nincs töltő vagy jack dugó semmi probléma, van a piacon minden bizonnyal másik telefon amely kielégítő."

Pont ezért hoztam fel az egész témát, mert az a trend, hogy az Apple kitalál valami hülyeséget, és a többi gyártó szépen átviszi. Ezért van már mindenhol nanoSIM, alig van telefon amiben van jack, elterjedt a notch. Csak remélni merem, lesz annyi eszük, hogy a töltő marad!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#885) ΞΔGLΞ válasza Juhaszatti (#883) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A DV felvételtelt most egyedül az i12 tudja, amihez hát nem éppen egy átlagos cpu kell. Megkockáztatom, hogy még a 865-ös foga is simán beletörne. Pontosan ilyenkor jön ki az erő, nem akkor mikor antutu lassan 1 millió pontokat fog dobálni, amikor meg szükség lenne rá, akkor kb a legtöbb nagyonfrankó droid elvérzik, vagy letiltja a magokat, mert különben kigyulladna.

(#886) Drp81 válasza hroberto (#884) üzenetére


Drp81
aktív tag

Azt még mindig nem értem, hogy miért lovagolsz a sim-nanosim dolgon, ez miért zavar. A kolléga már szépen kifejtette.
Amúgy meg, belerakod a telefonba, és gyakorlatilag soha többet nem veszed ki belőle, csak ha megválsz tőle. :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#887) jegesib


jegesib
aktív tag

Van ennek egy diszkrét bája, hogy szarfoskocsog apple kihagyja a töltőt, meg a headsetet, meg még kijelző is ótvar 60Hz (vagy tudjaisten mennyi), meg drága is, meg akksi is szar, meg különben is csak a hívők veszik, meg 100 éves design, meg kicsi háttértár (mindenki duplaennyit ad felennyi pézé) és mégis a fél android scena generál itt 800 hozzászólást :D Pedig ennél sokkal egyszerűbben meg lehet bűntetni ezt a rohadék céget, ne vedd meg a termékeit, piacgazdaság van, majd akkro rájönnek h kell az a 120Hz, meg árcsökkenés, meg töltő+headset, olcsó tárhely, jobb akksi stb...

(#888) tibcsi0407 válasza jegesib (#887) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aztán a végén az eladási számok mégis őket igazolják. :D

https://utdetailing.hu/

(#889) jegesib válasza tibcsi0407 (#888) üzenetére


jegesib
aktív tag

arra az a válasz, h mindenki hüyle, mert van ennél sokkal jobb (lásd előző hozzászólás) és máris kész a végtelen ciklus.

(#890) tibcsi0407 válasza jegesib (#889) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igaz, őszintén szólva, amikor elvakult droid-os voltam, én is így láttam. De mióta az Android gyártók már-már pofátlanul az Apple szintre, vagy fölé lőtték be az áraikat, megmondom őszintén, hogy nem látom értelmét, hogy miért vegyek Android-os telefont.

https://utdetailing.hu/

(#891) BoC1ka válasza hroberto (#884) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Szinte biztos, hogy nem fog maradni a töltő hosszútávon a többi telefongyártónál. Csak idő kérdése meddig húzzák. És olyannyira megszokott tény lesz, hogy 3 év és nem is fogunk emlékezni az egészre. Amúgy meg a hozadéka ennek lehet a homogenitás, lesz 1 vagy 2 gyorstöltési "csomag" a mostani 5-6-7 helyett.

Számomra ez annyit jelent, hogy mindenki Apple akar lenni ;] Amúgy meg látod a többi gyártó se hülye hogy lemondjon a költségek csökkentéséről.

Kicsit tudok érvényesülni az Apple lépéseivel, számomra olyan mint a középsuliban a diákok viselkedése. Mindenki egyetért egy gondolattal (piac - költségoptimalizálás) de senki nem meri kimondani a tanárnak..(félnek elsők lenni?) és akad egy nagyszájú diák (én ilyen voltam :D) aki nem rest kinyitni a száját (Apple beint a jack elhagyásával, nano-sim, töltő)

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#892) Tin válasza #16820480 (#876) üzenetére


Tin
veterán

Kezd megmosolyogtatni ez a vakhit :)

A 5G minek, amig nincs az iPhone-ba, persze en arrol beszeltem, hogy ki hozta be a technologiai ujitast: nem az Apple.
A 8K is minek, de azt se az Apple. Igy nem is fontos, de a Dolby Vision igen, mikozben masoknal meg ott az ezzel egyenerteku HDR10+.
A GSMArena tesztje nem jo, mert ugye hibast, bongeszest es videonezest mer, amire ugye a legtobben hasznaljak a telefont, de van viszont olyan teszt, amiben az iPhone az elso, akkor tehat az a teszt jo.
A Note 20 Ultra se jo, mert vacak az akkuido (aha, Exynos eseten, direkt irtam, hogy a Snapgragon pariban van), de hat ugye neked van kisebb aksis telod, ami jobb, tehat valami fura logikaval itt is az Apple gyoz.
A 120 Hz-et total felremagyarazod, de nem kell, mert nincs az iPhone-ban meg minek is. Ha jovore lesz, akkor majd elengedhetetlenul fontos lesz, gondolom, mint most a Dolby Vision. Addig meg ugye minek. Persze ebben sem az Apple jar az elen, es ugye elvileg arrol beszeltunk, de meg tudod magyarazni ezt is.
Na es persze a face unlock, ami alegfontosabb, kar, hogy egy bazinagy notch az ara, es az asztal alatt se tudod feloldani a telefonod, plusz meg alternativa sincs ra, mint a tobbi gyartonal (ujjlenyomat), de ugye az Androidos telokon az is rossz, szerinted.
Na es persze az Android, ami nem fejlodik, ezert az iOS a jo.

Baratom, ertem en hogy ez iPhone topik, azt is, hogy rajongo vagy, de olvasd mar vissza az indito hozzaszolasom, ami az innovaciot kritizalja es az uj technologiak elsokent torteno bevezeteset, aztan gondolkodj mar el, hogy miket akarsz meg ervkent felhozni az iPhone mellett, amivel meg akarod (de nem tudod) cafolni az allitasom.

(#893) duracell89 válasza jegesib (#887) üzenetére


duracell89
senior tag

Nagyjából az összes Apple termékhez kapcsolódó topikot egy nap után át lehet nevezni "Óvodások Homokozója n+1"-re.
1 nap alatt 500 kommenten verik földhöz magukat a random kínaiandroid srácok, meg a r/pcmasterrace kihelyezett magyarországi szakosztálya, hogy hogyan meri bárki nem a legolcsóbb, legjobb spec. telefont venni az aliexpressröl. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#894) Ezekiell válasza Giovan! (#857) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jájjj, ne adj nekik tippeket :D De az mondjuk epic lett volna tényleg :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#895) marcarc válasza tibcsi0407 (#890) üzenetére


marcarc
senior tag

Volt még talán egy gyártó, de az utolsó bástya is elesni látszik.

(#896) ΞΔGLΞ válasza tibcsi0407 (#888) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ugyanaz lesz, mint minden évben.
Pillanatok alatt (a szó szoros értelmében) kifogy a készlet, és az Apple-t egyvalami miatt fogják anyázni, hogy miért ilyen tetű lassan érkezik a következő szállítmány, mikor vért izzadva gyártják 24/24-ben a telefonokat.
Nagy az arca? Lehet. Sokat kér érte? Lehet. Minőséget ad? Igen. Ha viszik, mint a cukrot a telefonját, ki az a segg idióta, aki olcsón adná, de...
Ez még mindig nem drága telefon, csak az átlagmagyarnak az.
A két éve vásárolt xs max és az 1 éve vett pro max telefonomat még nem indítottam újra, csak amikor frissítés jött rá, de ez ilyenkor automatikus.
De mind a kettő a mai napig, ha rányomok valamire, azt azonnal a pofámba vágja, nincs olyan, hogy lefagy, vagy lassú lesz. Bár az utóbbi az kiverte nálam a biztosítékot, hogy a BT kapcsolata (főleg német autóknál) beszélgetés közben szakad, amit a mai napig nem tudtak kijavítani. Nem emiatt cseréltem autó, de az új némettel, most semmi gondja. De a probléma a mai napig valós. Merci, VW, audi, porsche és több skodánál és seat-nál is észlelték a hibát.

(#897) FіkuszKukіsz válasza Tin (#892) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A widgeteket is olyan szépen megcsinálták az iOS-en, hogy még az Android kezdetekor sem volt ilyen ronda és értelmetlen. Nem frissülő és csak háromféle méretben létező. De úgy adták elő, mint egy hatalmas innovációt.

Romanes eunt domus

(#898) duracell89 válasza FіkuszKukіsz (#897) üzenetére


duracell89
senior tag

Viszonylag egyszerű a megoldás, ne vegyél iPhone-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#899) wutuka


wutuka
aktív tag

Olvasgattam néhány Külföldi oldalt, már amyennyit szerény angol tudásom enged. a töltő hiánya mindenhol inkább kiverte a biztosítékot, mint inkább, hogy de jó a környezetvédelem előnyt kapott.a kábel lightning volta is hasonló kritikákat kapott. A probléma ott van, hogy sokan úgy értékelik,és van is miért, hogy egy olyan készüléket vesznek, amit egy nap múlva nem lehet használni, ha nincs töltőd, azaz a működési alap nem biztosított. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de ilyen még a történelemben nem volt (legalábbis nem tudok róla ) hogy új készülék töltő nélkül jöjjön ki a gyárból. :) Ezt kell úgy néz ki megemészteni,és rágós a falat az biztos :)

Lionel Messi : The Best !

(#900) Bossi


Bossi
őstag

Na akkor egy kérdés ami engem nagyon érdekel:
Ugye holnaptól előrendelhető 10.16 és elvileg 10.24 már a kezedben lehet...
10.24 szombat 10.23 ünnep/munkaszüneti nap vajon mikor kapjuk ténylegesen kézhez? Gondolom legkorábban hétfőn...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.