Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) mario1988


mario1988
csendes tag

Érdekel elolvasni ezt a cikket
Magyaroszag jobbak teljesít
https://leet.hu/2020/10/19/hol-a-legdragabb-az-iphone-12-magyarorszag-az-elre-tor/?utm_source=facebook&utm_medium=csoport&utm_content=Hol%2Ba%2Blegdrágább%2Baz%2BiPhone%2B12%3F%2B-%2BMagyarország%2Baz%2Bélre%2Btör&utm_campaign=fooldal&fbclid=IwAR1v-h9EIiVpmAiqqtbIRByeFRWQi66r_Iczt5w717XaCaygbPz4JqAYgMw

(#1502) jegesib válasza ToniSoprano (#1494) üzenetére


jegesib
aktív tag

az van h nem fogok töltőt venni hozzá, van elég itthon. Nem, nem kell egyszerre tölteni, ez egy 1st gen ipad volt, ugyan még be lehet kapcsolni, de már nem használom semmire, fiókban marad. Igazából az sem érint h gyorsan tölt e vagy sem, este felteszem reggel leveszem.

(#1503) 7Heads Drago válasza szarka996 (#1500) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Minap volt itt egy hír egy új teloról ami a legolcsóbb 5G-s telo. 45.000. ft-nak megfelelő juan-ért. Akkor szerinted mennyibe kerül az 5G? Ez csak porhintés a gyártók részéről. Alig 1-2$ lehet a valós plussz költség szerintem. [link]
3 kamera, 5G, 5000-es akku, 128 gb tárhely
Más kérdés persze a minőség és a hozzáadott szoftver. De itt mégis belefért az árba.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1504) Parallaxis válasza tibcsi0407 (#1422) üzenetére


Parallaxis
addikt

Valójában az EU a Type-C töltőre kötelezte a gyártókat, az Apple ezt úgy oldja meg, hogy nem ad töltőt a telefonhoz.

Téves.
Az EU a microUSB-re kötelezte a gyártókat, de ez már túlhaladott.

Jelenleg egy javaslat van beterjesztve, amit jövőre fognak tárgyalni. Ez az Type-C-t nevezi ki szabványos csatlakozónak és a töltőfej és headset csomagból való eltávolítását szorgalmazza az elektronikus hulladék csökkentése miatt. A beterjesztése többséggel fogadták el, így valószínű szabályozásként is meg lesz szavazva.

Szóval, jó poén, hogy most a többi gyártó beszólogat, aztán fél év múlva szintén ugyanezt fogja tenni.

(#1505) Ricardo válasza zsoltiz (#1497) üzenetére


Ricardo
félisten

"Gondolom a 2e Ft-os ebay-es plüssel bélelt szilikon tok is tönkreteszi a telefont"

Azért egy szilikon tok ritkán lesz zárlatos :U

Nem mindegy miből veszel utángyártottat. Ezért is illene adni hozzá a töltőt. Sokan fognak spórolni rajta. Egy töltő nem ér annyit, hogy leégjen a lakás.
Az hogy az Apple túlárazza a dolgait meg már megszokott.

(#1506) Parallaxis válasza 7Heads Drago (#1503) üzenetére


Parallaxis
addikt

Akkor szerinted mennyibe kerül az 5G? Ez csak porhintés a gyártók részéről.

Mondjuk kérdés, hogy ebből mennyi az igazság és mennyi a marketing:

[ Szerkesztve ]

(#1507) tibcsi0407 válasza 7Heads Drago (#1498) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én úgy tudtam, hogy 5W-tal, de most nézem, hogy igazad van. :B

#1504Parallaxis

Téves, azóta újra szavaztak idén: [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1508) 7Heads Drago válasza Parallaxis (#1504) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Meg az is hogy most az Eu-ban elvileg kb 7 kg/fő az e-hulladék és ezzel most kb 10 dkg-ot csökkeni fog. Vagy még annyit se.
Nem ez lenne a megoldás. Az se lenne baj ha az Eu ezt az e-hulladékot nem Afrikába dobálná ki. [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1509) Szabi® válasza szarka996 (#1500) üzenetére


Szabi®
addikt

Ez a teória nem lenne rossz ha a nyomásézékeny kijelzőnél tartanánk,de itt már rég nincs akkora áttörés,sőt már azt a technológiát is kukázták,mert a gyártási költség borsosabb volt,és hát ugye a profit...
Sztem maga Tim Cook nem tudja eldönteni ,hogy mi lenne a jobb.Ha így folytatódik, akkor az iPhone telefonok 10 éven belül elérhetik a milliós árhatárt.Mivel a profitot be kell szedni,de az eladás meg kevesebb. 2012-2019 között van 1000 dollár emelés. Vajon miért ? :)

(#1510) Parallaxis válasza tibcsi0407 (#1507) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ugyanarról beszélünk.. Ez csak egy indítvány, jövőre lesz tárgyalva.

--

Egyébként ez kábel szinten hülyeség, hisz ha az Apple vált csatit, akkor hány milliárd usere fogja eldobni készülékcsere után a meglévő kábeleit? Az mennyi hulladékot is generál?

(#1511) tibcsi0407 válasza Parallaxis (#1510) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Végülis igen. :DDD

Szerintem Type-C kábel mindenkinek van otthon, gyakoribb, mint a lightning.

https://utdetailing.hu/

(#1512) #16820480 válasza Szabi® (#1493) üzenetére


#16820480
törölt tag

Őszintén szólva egy vállrándítás lenne részemről, ha bármelyik másik gyártó elhagyná a töltőt és headsetet. Sőt, felőlem a dobozt is elhagyhatnák, jöjjön valami minimál csomagolásban a cucc, ami mehet a szelektív kukába. Tudom, hogy ebből is az fog lejönni, hogy annak drukkolok, hogy profitot termeljen a cég, közben meg egyszerűen arról van szó, hogy nem érdekel a díszdoboz, eddig is annyira volt jó, hogy ha el akartam adni a készüléket, akkor doboz nélkül -20% az ára, mert biztosan lopott/problémás :U

tibcsi0407: Hmm, az fura :U Bár nem vennék rá mérget, hogy ezt nem fogják tudni megkerülni valahogy hamarosan. (most arról nem beszélve, hogy a 39$-os Magsafe töltő meglepően jó ár/értéket képvisel, főleg az 59$-os mágneses kártyatartóhoz képest).

(#1513) Parallaxis válasza Szabi® (#1509) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha így folytatódik, akkor az iPhone telefonok 10 éven belül elérhetik a milliós árhatárt.

Nagyon optimista vagy, a Samsung 1,5 éven belül eléri a milliós határt (750 eFt a Fold 2).

(#1514) jegesib válasza #16820480 (#1512) üzenetére


jegesib
aktív tag

detto, mondjuk nem nagyon szoktam eladni készüléket, de a dobozt meg sajnálom kidobni, hátha mégis el kéne később adni :D :D Sokkal jobb lenne, egy jelöletlen egyszerű sablon doboz. Jöhetne is egy eu-s tövényjavaslat :D

(#1515) Szabi® válasza #16820480 (#1512) üzenetére


Szabi®
addikt

Lehet ,hogy neked fura amit most írok,de sok Iphone-t használó embert meg érdekel,nem csak androidról jönnek ide,hogy kifejezzék elégedetlenségüket a céggel szemben.Sőt ami itt megy az babazsúr a "kinti" kommentszekciókhoz képest :)

Parallaxis Pontosan,és miközben nyugodtan csapkodják egymást a gyártók a "ki tud drágább mobilt árulni" játékba,addig az usereknek elmegy az egésztől a kedve,és több évre visszamenőleg fog telefont venni/keresni magának.Nem véletlenül vesznek még 7-es,8-as iPhoneokat is. Sőt......

[ Szerkesztve ]

(#1516) tibcsi0407 válasza #16820480 (#1512) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kínaiak tuti megkerülik. :)

https://utdetailing.hu/

(#1517) Navaren válasza 7Heads Drago (#1503) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ez így klassz ám, de a Realme az 5G chip-et és antennákat gondolom készen kapja, jó eséllyel BBK-s (Oppo, stb.) licensz-szerződések keretei között, aztán összelegózzák a többi, konszernen belülről jövő maradék hw-rel, amikből az egyébként egyáltalán nem rossz Realme telefonok készülnek.
Almáéknál azért ezeket meg is kell tervezni (régiónként), le is kell gyárta(t)ni, a fejlesztési költségekkel együtt más képet mutatnának a számok.
Nem mintha 5G nélkül jó eséllyel ne lenne pont ugyanilyen drága az iPhone, de nem ennyire fekete-fehér a kép, mint amit egyszerű logikával felfestesz.

Aztán az is lehet, hogy nincs igazam :)

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1518) 7Heads Drago válasza Parallaxis (#1510) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pont ezt válaszolta az Apple is: [link]

iBalu: Na mert akkor milyen? Nem mondtam különben hogy nem kell megtervezni. A Realme-nek is kellett. Almáéknál nyilván minőségben jobb alkatrészekből dolgoznak. Viszont a nagy mennyiség miatt meg alig hiszem hogy sokkal drágább lenne.
Arról nem is beszélve hogy hol tudod kihasználni az 5G-t? Elég gyorsak hozzá a másik oldalon is a szerverek? Torrentezni nyilván nem fogsz rajta. Ez az egész 5G olyan parasztvakítás mint kb a 3D-s tv volt. Jó lenne ha menne. De én annak is örülnék ha bent a városban épületen belül nem kellene 4G-s ikon mellett 3G-s sebességgel szenvedni. Vagy főúton, autópályán nagyobb településektől távol ugyanez. Nyilván sok helyen szép és jó, aztán csak egyszer belefutsz egy fehér foltba ahol semmi.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1519) PeteePeti válasza Szabi® (#1509) üzenetére


PeteePeti
őstag

Remélem azért tíz év múlva nem a mostani fizetésemért fogok dolgozni! ;]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1520) #86564352 válasza Dany007 (#1459) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha nem teszik bele az 5G-t, akkor azért kritizálnák őket. USA-ban a szolgáltatók a 3G -> 4G váltást is lassan csinálták. Most 5G iPhone után kénytelenek lesznek gyorsítani a hálózat kiépítésével. Maguktól csak trükköznek: AT&T, Verizon a 4G tornyos hálózaton a SIM azt jelzi ki "5G E" (mint evolution) 45/30 fel/le sebességhez 30 ms pinggel. És akkor ebből lehet jó bulvár cikket írni, hogy a "hülye" amerikai iphone userek azt hiszik már eddig is 5G képes volt a telefonjuk, pedig csak a szolgáltató kamuzott nekik.

120 Hz Pro Motion szerintem akkor lesz iPhone-nál, ha az Androidon tapasztalt kompromisszum nélkül meg tudják oldani. Az Apple nem mindig siet egy technológiát hamar beépíteni, ők jól akarják csinálni. Addig iPad Pro 120 Hz, mert ott az akku mérete megengedi.

(#1521) Szabi® válasza PeteePeti (#1519) üzenetére


Szabi®
addikt

Az marad ! Nehogymáááá.......... ;] Jó, hogy nem úgy akarsz Iphone-t venni, hogy nem is tűnik drágának......
Micsoda emberek vannak ;]

[ Szerkesztve ]

(#1522) w333 válasza #08176384 (#1486) üzenetére


w333
félisten

Azért nincs 120 herzes kijelző, mert gondolom valahol volt raktáron egy csomó régi 60as,

5.4", 6.1" és 6.7" Oled kijelző biztos sok helyen volt notch -al ... ugyan már ! :U

Különben én nem is értem miért vagytok ennyire ráizgulva erre a 120Hz kijelzőre, oké Androidon elhiszem hogy ez egy jó dolog mivel alapból akadósabb darabosabb az egész rendszer, de aki használt már iPhone -t az tudja hogy a 60hz kijelzővel is mennyire smooth minden mivel az egész rendszer 60FPS -el fút :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1523) #16820480 válasza Szabi® (#1515) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, látom, csak nem értem miért. Talán ez az egyik első év, amikor nem érzem mereven túlárazottnak az iphone-okat a konkurenciához képest. Mindenki próbálja ezt bizonygatni, de közben ott tartunk, hogy amíg pár éve szó szerint feleannyiért vettél kínai telefonokat hasonlóan erős hardverrel, most gyakorlatilag fej-fej mellett haladnak már, pedig idén árat emelt az Apple (amit utoljára talán az X megjelenésekor tett). Láthatólag mégse az a baja senkinek, hogy egy Xiaomi vagy Oneplus flagship közel 1000$, hanem hogy az Apple kihagyta a szaros töltőt :N

(#1524) 7Heads Drago válasza #86564352 (#1520) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Annak idején az első iphone-nál akkor jól kiléptek a saját árnyékukból. :))

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1525) mario1988


mario1988
csendes tag

https://youtu.be/q14QWpUQ5ZQ
Umboxing video

(#1526) 7Heads Drago válasza mario1988 (#1525) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha környezetvédelemre adnak akkor miért ilyen nagy a doboz? ;]
A kérdés csak költői... nem neked szól.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1527) tibcsi0407 válasza #16820480 (#1523) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ugyanígy vagyok én is. Ezért jött el most az idő, hogy sok év Android után Apple-re váltsak. Eddig az ultimate ellenérv az ár volt, de az elmúlt 1-2 évben Android vonalon pofátlanul elkezdett vastagon fogni a ceruza. Kb mióta a Huawei-t legyilkolta Trump.. Azelőtt legalább a többi kínai gyártó nem volt ilyen görény..

https://utdetailing.hu/

(#1528) tesz-vesz123 válasza w333 (#1522) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

De hiába 120Hz, az nem tudja kiküszöbölni az akadozást. Csak több fps-t látsz, ezért smoothabb. Nyomkodtam S20 Ultrát, olyan szépen berángatott, hogy ihaj! :DDD

(#1529) Ricardo válasza mario1988 (#1525) üzenetére


Ricardo
félisten

Lassan akkor talán érkeznek a kamera tesztek is. :K

(#1530) ToniSoprano válasza tibcsi0407 (#1527) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Egyébként ha Trump nem nyírja ki ilyan olyan indokokkal a Huawei-t szerintem nagyon komoly gondban lett volna az Apple. Mert nagyon jó csúcstelefonjaikl voltak, nagyon jó szervízháttérrel, szerintem a felületük is nagyon felhasználóbarát és nagyon sokáig támogatták frissítették a telefonjaikat. A csúcstelójuk a Huawei Honor párosnak nagy jók voltak minőségben és pl. kamerában is kiemnelkedők és innovatívak voltak pl. periszkópos 5x-ös optikai zoommal és fél év múlva lement a csúcstelóik árar 200-250 körülire. (Ja és még szépek is voltak telefonjak ellentétben az Iphonokkal ami már inkább randák pl. kamera résznél.)

Így hogy ki lett nyírva a Huawei tényleg nincs akkora konkurancia android fronton. Nekem is egyébként a Huawei Honor páros volt android fronton a legszimatikusabb legjobb ár érték arányú és kiszámíthatóbb gyártó.

SZERK: Egyébként ez a 120 hz-es frissítés engem sem dob fel annyira, mert cserébe jobban használja gondolom a procit és az akkut is meríti, de nem tesztelgettem élőben a különbséget. Viszont a Covidos maszkos időszakban azért a Face ID nem vírusbarát, kényelmes, pl. a kapcsológombba tehettek volna egy ujjalenyomat olvasót, de már nem ennyire gyors rugalmas, az Apple, ja és ami fontos akkor biztos 10-15 dollárral kisebblett volna a PROFIT telefononént! :W

[ Szerkesztve ]

(#1531) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Itt egy raklap tesztvideó!

#1530ToniSoprano

Igen, én most lehet inkább Huawei-t vennék, ha lenne Google rajta.

https://utdetailing.hu/

(#1532) w333 válasza tesz-vesz123 (#1528) üzenetére


w333
félisten

Akkor sok értelme van a 120Hz -nek ... de legalább merül ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1533) Drp81 válasza ToniSoprano (#1530) üzenetére


Drp81
aktív tag

”nagyon sokáig támogatták frissítették a telefonjaikat”

Ezzel az eggyel vitatkoznék, de a többi dologgal végülis egyetértek.

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#1534) w333 válasza tibcsi0407 (#1531) üzenetére


w333
félisten

Szerintem ezek összebeszéltek ... a bemutató napján megkapták már a telefonokat és tesztelték őket, majd egyszerre töltötte fel mindenki a saját videóját ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1535) #40047616 válasza Parallaxis (#1513) üzenetére


#40047616
törölt tag

A Fold2-t ne keverd egy sima mobillal. :W

(#1536) tibcsi0407 válasza w333 (#1534) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Lehet NDA volt a mai napig.

https://utdetailing.hu/

(#1537) #16820480 válasza ToniSoprano (#1530) üzenetére


#16820480
törölt tag

A periszkópos kamera telefonban az amúgy Oppo volt először (nem telefonban meg a Light ugye), de mégis mindenki a Huaweinek adja ezt a funkciót. Szóval végül csak sikerült nekik az, amire hosszú évek óta gyúrnak, hogy ők legyen az androidos világ Apple-je :D

[ Szerkesztve ]

(#1538) #86564352 válasza w333 (#1534) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ma járt le az embargo.

(#1539) ToniSoprano válasza Drp81 (#1533) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A volt páromnak vettünk egy nagy kijelzős notch nélküli Huawei Smart Z-t egy éve 65 ezerért vettük a Huawei Store-ból két év garival. Nekem tökre tetszett a tetszett a rendszer és a telefon minőség és a pop-up selfi kamera is bejött nagyon, szerintem ötletes próbálkozás: [link] Kapott volna 2-3 évig nagy rendszerfrissítést ez az nagyon olcsó kategóriás telefon. Így viszont asszem most még a 11-est sem kapja meg. Viszont a biztonsági frissítéseket elég gyakran kapta, és asszem kapja is még, mert androidon ezt jól megoldották, hogy biztonsági patchek külön lettek választva a főrendszertől értsd a régi 10-es rendszerre is ugyanazok a biztonsági frissítések 1-3 havonta megjönnek mint az újabbakra fő rendszertől függetlenül, (bár lehet a Huawei-nél még a biztonsági pacheket is letilották a régebbi telefonoknál is ami fura és gusztustalan lenne.)

Mindegy azért szerintem komoly gondban lett volna az Apple-t ha a Trump nem nyírja ki a gyártót, ahgy írta Sheratan simán benne lett volna, hogy az "androidos világ Apple-je" lehetett volna csúcskategóriában, legalábbis látszott ez a törekvés sok mindenben nagyon jók voltak a csúcstelóik és nem voltak nagyon drágák árban.

[ Szerkesztve ]

(#1540) Giovan! válasza 7Heads Drago (#1508) üzenetére


Giovan!
addikt

Senki sem mondta, hogy ez az egy intézkedés önmagában megoldást jelentene, ez csak része a megoldásnak. Sokkal tudatosabban kéne hozzáállni a hulladék kezeléséhez, az élet minden területén. Ennek az elektronikus hulladék csak egy (bár környezeti hatásait tekintve azért elég jelentős) szelete, de ha legalább ennek a szabályozásán szigorítunk, azzal már tettünk egy lépést a jó irányba.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1541) tesz-vesz123 válasza w333 (#1532) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Telefonon abszolút semmi értelme, azon kívül, hogy meríti az aksit.

(#1542) #40047616 válasza tesz-vesz123 (#1541) üzenetére


#40047616
törölt tag

De ha jövőre belerakják valamelyik szifonba a fanboyok elcsöppennek majd itt :D Amíg nincs benne addig felesleges. Tudjuk jól. :DDD

(#1543) Zanik válasza #16820480 (#1523) üzenetére


Zanik
addikt

Én se értem ezt a vehemens töltő miatti jajveszékelést!
Profitéhes cég az Apple? Az.
Nyomatja a bullshit marketinget a környezetvédelemről? Persze!

De a tény attól még tény: nem gyártanak le egy csomó fos 5W-os töltőt!
Tegyük fel - durva becsléssel - hogy az új iPhone 12 vásárlók 2/3-nak nincs se USB-C töltője, se USB-C csatlakozós számítógépe, se vezeték-nélküli töltője. Ők majd vesznek Apple vagy más gyártók által gyártott töltőt.
A többiek meg használják, amilyen töltőjük már van otthon. Legyártva.

Hány millió iPhone-t adtak el tavaly?
Számoljuk ki akkor hogy hány fos 5W-os töltőt nem fog legyártani és kiszállítani tök feleslegesen az Apple!

Nem legyártani feleslegesen elektronikai eszközöket egy jó dolog!
Bullshit marketing ide vagy oda.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1544) #86564352 válasza #40047616 (#1542) üzenetére


#86564352
törölt tag

És az iPhone haterek majd keresnek valami más specifikációt amiért fikázhatnak. Tudjuk jól. :D

(#1545) FіkuszKukіsz válasza #40047616 (#1542) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

az iPad pro már 2017 óta 120 Hz kijelzővel van szerelve. Szóval nem kell elcsöppenni. :)

Romanes eunt domus

(#1546) ToniSoprano válasza Giovan! (#1540) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Hagyjad már ezt a marketing dumát. Ha tényleg fontos lenne a hulladék kezelés az Apple-nek akkor átálltak volna type C csatlkozóra. Mert akkor nem kell annyi töltő kb a munkahelyen bárkitől kérhetek töltőt, meg és pl. az androidos telefont és az Ipad-et ugyanarról töltheted és akkor tényleg kevesebb töltő/vezeték kell a mindennapokban. Egyébként ezt írja elő az EU hogy az előbbiek miatt a Type C lesz a kötelező szabvány erre intett be az Apple és rájöttek így növelni tudják a PROFITOT!!! Meg mi a túróért kellett, hogy a töltő másik bemenet újabban Type-C legyen, amikor csak igazán az újabb notebookokban van type C csatlakozó??? Azért hogy ha kell neked a 20 wattos töltő akkor kelljen már új kábelt is venni 8000 ezer Ft-ért (előállítási ár nem lehet több 1 dollárnál) ja ez is miről szól ha nem a PROFITRÓL?

[ Szerkesztve ]

(#1547) tesz-vesz123 válasza #40047616 (#1542) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

1 éve használok 144Hz monitort. Tudom, mennyivel simább mint a 60Hz (leírhatatlan a különbség, annyival jobb, főleg játékoknál). Telefonba fölösleges a Messengerhez, meg Chrome-hoz. Még a YouTube sem támogat 60Hz (60fps) feletti képfrissítést.

(#1548) Drp81 válasza ToniSoprano (#1539) üzenetére


Drp81
aktív tag

A P9-el kapcsolatos tapasztalatom biztos olvastad itt, most nem fejtem ki megint.
A második bekezdésedben lehet hogy van igazság, de ezt már soha nem tudjuk meg.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#1549) #86564352 válasza ToniSoprano (#1546) üzenetére


#86564352
törölt tag

22-es csapdája, mert ha C porttal adják ki most, akkor egy húzással több százmillió meglévő lightning kábel, töltő és kiegészítő lenne ténylegesen kuka. Így meg Lightning - USB-C kábelt mellékelve a Samsungról váltó user tudja használni a meglévő C töltőjét, rá lehet kötni C portos számítógépre, az eddigi iPhone tulajok pedig a régi töltővel és kábellel tudják tölteni az új iPhone-t is, viszont lett nekik egy future proof C kábel is, ha vesznek más C töltős eszközt amúgy is. Nem értem mi ezen a bonyolult. (a csak profit konteora: iPaden és Macbookon régóta C port van, ott miért nem akarnak lightning profitot?)

egyébként ilyen töltős topik volt külön a témáról, felesleges ezt a topikot ezzel elárasztani

[ Szerkesztve ]

(#1550) Navaren válasza ToniSoprano (#1546) üzenetére


Navaren
aktív tag

Igen, ez szó se róla, elsősorban profitról is szól - illetve hogy nem nagyon szeret engedi nyomásnak -, de en nem marketing, gondolj bele: ha USB C-vel adták volna ki, akkor a rengeteg lightning-os átalakítót kellene venni töltők/autós szettek/fülhallgatók, egyéb kiegészítők több tízezreihez, amit a userek megvettek már az ökoszisztéma részeként a korábbi modellekhez.
Azt ugyanúgy le kell gyártatni, be kell csomagolni, logisztikáját meg kell oldani a viszonteladókhoz, vagy közvetlen házhozszállítással a userekhez.

iBalu // Ordo Ab Chao //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.