Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) tesz-vesz123 válasza hallerlaller (#1100) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Nem hiszem, hogy szükségük van rá, amikor a kínai Amazonon 1 másodperc alatt elfogyott az 1.2 millós iPhone 12 készlet. :) A Sony pl. 1 év alatt nem ad el ennyi csúcstelefont szerintem, de a Huawei sem P40 Proból!

(#1102) S e t h válasza tesz-vesz123 (#1101) üzenetére


S e t h
nagyúr

A Győzike show is népszerű volt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1103) mario1988 válasza syIex (#1099) üzenetére


mario1988
csendes tag

Egyenlőre még nem aktuális, majd januárban szeretnék váltani, illetve jelenleg Franciaországban élek :)

(#1104) tesz-vesz123 válasza S e t h (#1102) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Amíg az általad említett "show" bemutatta, hogy az emberek szeretik nézni, ha valaki náluk is butább, addig az Apple továbbra is 5 évig támogatja a készülékeit, míg a hasonló árú, illetve drágább Androidos készülékek jobb esetben kapnak 2 főverziót és mondjuk +1 évig a biztonsági frissítést. Nekem P20 Pron az utolsó frissítésem júliusi. :) Október közepe van! A hibák soha az életben nem lesznek javítva, a Twitter mindig akadozni fog! Illetve továbbra sincs értelmes biztonsági mentés. Nyomsz egy hard resetet és egyenként állítgathatod be az appjaid, jobb esetben megmaradnak az üzeneteid és a névjegyek. iOS-en a legutolsó játék beállításod és mentésed is megmarad egy új készüléken is.

Szerintem ezért fogy el hamar az iPhone készlet minden évben. Aztán lehet nem nekem van igazam, lol! :DD

[ Szerkesztve ]

(#1105) Ricardo válasza tesz-vesz123 (#1104) üzenetére


Ricardo
félisten

"Amíg az általad említett "show" bemutatta, hogy az emberek szeretik nézni, ha valaki náluk is butább, addig az Apple továbbra is 5 évig támogatja a készülékeit, míg a hasonló árú, illetve drágább Androidos készülékek jobb esetben kapnak 2 főverziót és mondjuk +1 évig a biztonsági frissítést. "

A rra volt példa, hogy a népszerűség csak egy dolog. A DVD visszapörgetőpéldául teljesen értelmetlen, haszontalan valami, egy hatalmas trollkodás volt, mégis rengetegen megvették.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az új iPhone-ok is azok lennének, csak még egy példa arra, hogy a népszerűseg nem minden.

(#1106) hroberto válasza tesz-vesz123 (#1101) üzenetére


hroberto
veterán

Pont a Sony-t emeled ki, ami a sehol nincs már gyakorlatilag?! Vagy a Huawei - t, amin nincs Google?! Okos... :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1107) Drp81 válasza tesz-vesz123 (#1104) üzenetére


Drp81
aktív tag

Nekem a P9 2017 márciusban lett véve, és 2018. szeptember 1. dátumú a legutolsó biztonsági(!) frissítés... Az kemény 1,5 év támogatás...

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#1108) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Üdv! Arról van valami infó, hogy az itthoni forgalmazók mikor fognak szállítani? Mivel 23-án ünnep van így gondolom a 26 hétfő lenne a legkorábbi időpont! Viszont sok helyen olvasni, hogy inkább november eleje lesz az! Apple Store pl. november 6-11 közé jósolja! :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1109) hroberto válasza Drp81 (#1107) üzenetére


hroberto
veterán

A P9 2016 áprilisában jelent meg. A támogatás nem attól az időponttól számít amikor vetted a telefont, hanem amikor megjelent... :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1110) #16820480 válasza tesz-vesz123 (#1104) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként van valami biztonsági mentés Google account alá Androidon is, csak nem olyan teljes körű, és nem is lehet róla tudni sajnos, hogy pontosan mit ment le, amíg nem látod, hogy mit állított vissza :U De mondjuk a "minden elvész" állapothoz képest kellemes meglepetés volt, hogy néhány appba nem kellett az új telefonon bejelentkezni, mert azt valahogy átvitte.

(#1111) tesz-vesz123 válasza hroberto (#1106) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Igazából annyira mindegy, mit írok/írunk, nem? :) Semelyik gyártó sem ad 2 évnél többet, talán a Google ad 3 rendszert. Sajnos sosem volt Pixel telefonom.

(#1107) Drp81: A Huawei úgy van vele, hogy a 2 éves telefonok már elavultak, úgyhogy le sem köpik a "régi" készülékeket.

(#1110) sheratan: Igen, fejlődik az Android is szerencsére. Csak még mindig a "tiszta telepítés" az ajánlott, vagyis mindent töltögess le egyenként, és ne használd a biztonsági mentésed. :( Én ezért nem nyomtam FR-t soha és nem is fogok. Ezt anno meguntam a régebbi Xperiáknál.

[ Szerkesztve ]

(#1112) Drp81 válasza hroberto (#1109) üzenetére


Drp81
aktív tag

Tudom, hogy mikor jelent meg. De akkor ne forgalmazza. Vagy tájékoztasson, hogy már csak 1-1,5 évig kap BIZTONSÁGI frissítést (főverziót meg már nem)... Egyébként meg a 2 év is elég karcsú... Az iPad Air-em 2014-ben vettem, és még jött rá idén is frissítés.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#1113) 7Heads Drago válasza tesz-vesz123 (#1104) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mi s baj a júliusi frissítéssel? Égeti a zsebed így a telo? Nekem a P30on kb fél éve ramdom leállt a crome és az egyik app update után megjavult. A legtöbb ilyen probléma független a rendszertől. Nálunk az ipadon pont a kikapcsolhatatlan frissítés volt a gond. Hazavágta az egészet. Ipad 2 volt 8.assal mimden szép volt de a 9-es egy katasztrófa. Az ipad air-on meg az akku volt a gond 50-70% ról képest bolt kikapcsolni. A jelenlegi air 3 az új iossal egyenlőre kaffa. Viszont a 13assal nem volt tőle elszálva. Itt a topikban is írták róla páran hogy kifagy neki az ios rendszer beállításoknál. Szóval egyáltalán nem probléma mentes az ios se.
A biztonsági mentés viszont náluk legalább jó. Csak ne akarj sose róla droidra váltani.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1114) delta1017 válasza PeteePeti (#1108) üzenetére


delta1017
aktív tag

Telenor 24. -én kiszállít.

(#1115) #16820480 válasza 7Heads Drago (#1113) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem véletlen adnak ki havi frissítéscsomagokat. Ha már egyszer nem csak telefonálásra használod a cuccot, hanem ott van rajta a bank appja, meg egy rakás alkalmazás, ami a pénzedhez férhet, akkor lehetőleg legyen már biztonságos. Sajnos Androidon évek alatt is alig sikerült rávenni a gyártókat, hogy ezt a modellt kövessék. A Pixeleken megvan, Sony is csinálja, Samsung és OP is többnyire. Sokan meg tesznek rá, mert az embereknek nem fontos, amíg nem éri őket közvetlen veszteség.
Amúgy az iOS -> Android váltás nem egyszerű, de Androidon belül egyik gyártóról a másikra sem feltétlen. Illetve egy rakás adatot nem tudsz átvinni ott sem sajnos.

(#1116) tesz-vesz123 válasza 7Heads Drago (#1113) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Ezt a hsz-ed nem tudom komolyan venni. Sajnálom. :U

(#1117) hroberto válasza Drp81 (#1112) üzenetére


hroberto
veterán

Szóval ha mondjuk veszel egy három éves iPhone - t, akkor azt gondolod, hogy további 5 évig még frissítve lesz?! Esetleg tájékoztatva leszel, hogy már csak 2 évig lesz támogatott?!
Kicsit gondolkodj már mielőtt butaságot írsz!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1118) hroberto válasza tesz-vesz123 (#1111) üzenetére


hroberto
veterán

Személy szerint engem sohasem érdekelt, hogy meddig támogatja a gyártó készüléket. Nagyon maximum 1 évig tartok meg telefont. Mellesleg 2-3 év alatt elavultnak tekinthető az összes, hiába kap frissítést, persze tudom, hogy vannak akik 4-5 éves telefont is használnak, de az új szoftverekhez, alkalmazásokhoz már gyenge lesz a vas, gyengül az akku kapacitása, szvsz már önszopatás 3 évnél idősebb telefont használni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1119) Szabi® válasza tesz-vesz123 (#1101) üzenetére


Szabi®
addikt

Az Apple sem véletlen nem tesz közzé eladási adatokat évek óta...... :)
Hat éve csendben csökkennek az iPhone-eladások

Sztem akik 11 vagy 11 Pro-t/Maxot használnak ,azoknak nem feltétlen hoz a 12-es széria nagy újítást.
Én a 11 Pro Maxomat még 2-3 évig nem cserélem le.Hiába tudnám most kisebb ráfordítással megoldani a váltást.Az meg, hogy a cég ennyire profitorientált lett,az erősen visszatasszító :((

(#1120) 7Heads Drago válasza tesz-vesz123 (#1116) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én se tied, mivel valótlant állítasz.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1121) tesz-vesz123 válasza Szabi® (#1119) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Az Apple nem hiszem, hogy ilyen-olyan adatokkal foglalkozik (főleg, ha 1.2 millió iPhone elfogy 1 másodperc alatt). Azt majd megteszi a tech sajtó. De várható, hogy szokás szerint az eladott csúcskészülékek legnagyobb része iPhone lesz és övék lesz a legtöbb bevétel. Ahogy mindig.

(#1120) 7Heads Drago: Mi volt a valótlan? Hogy júliusi frissítés van a P20 Pron? Ha szeretnéd, teszek be screenshotot is, ezen ne múljon a lelki békéd. :)

[ Szerkesztve ]

(#1122) Drp81 válasza hroberto (#1117) üzenetére


Drp81
aktív tag

"Szóval ha mondjuk veszel egy három éves iPhone - t, akkor azt gondolod, hogy további 5 évig még frissítve lesz?!"

A kölönbség az, hogy akkor a P9 volt az egyik aktuális csúcsmodell, nem a 3 éves (oké, a Mate 9 már kint volt, 16 nov-ben)... Te is gondolkodj szerintem kicsit.
Így vagy úgy, a 2 év k.va gáz, szemben az 5 évvel... Pont.
Én most egy 11 Pro Maxot fogok venni, ami 1 éves modell. De tudom, hogy nyugodtan tudja használni majd a család még 3-4 évig, frissítést fog kapni.

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#1123) Szabi® válasza tesz-vesz123 (#1121) üzenetére


Szabi®
addikt

"""(főleg, ha 1.2 millió iPhone elfogy 1 másodperc alatt)""

Ezért nem értem ,miért kismájerkednek egy töltőfejjel :)
Az Imac G3-nál Steve jobs azt mondta a részvényeseknek : "Mi mindent adunk a gépekhez"
amikor is szóba került a termék farigcsálása, hogy mit ne tartalmazzon a csomag. :)

[ Szerkesztve ]

(#1124) tesz-vesz123 válasza Drp81 (#1122) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Mivel megrögzött Apple hater, úgysem fogja fel, amit írsz, én ezért nem válaszolok már neki. Bármit mondasz, arra rá fog valamit kontrázni, ahogy a 7 fejű sari is. :)

(#1125) hroberto válasza Drp81 (#1122) üzenetére


hroberto
veterán

A P10 2017 februárban jelent meg, ebből kifolyólag már nem a P9 volt az aktuális flagship. ;)
De ahogy írtam is, engem hidegen hagy a frissítés mizéria, mert egy 3+ éves telefon már sok mindenben elavult hiába van rajta a legfrissebb szoftver.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1126) hroberto válasza tesz-vesz123 (#1124) üzenetére


hroberto
veterán

Mondja ezt egy Apple fanboy, aki még azt is elhinné, hogy a fekete az fehér, ha az alma mondja. ;]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1127) tesz-vesz123 válasza hroberto (#1126) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Hogy lennék Apple fanboy, ha Androidos telefonom van? :Y

(#1128) 7Heads Drago válasza tesz-vesz123 (#1124) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Csak hallkan jegyzem meg: Rengeteg hsz-ed van a topikban ami mellet elmentem. Mellesleg van itthon ipad és most jön egy i11.
Illetve nem csak Itt követem a dolgokat, de sebaj.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1129) Drp81 válasza hroberto (#1125) üzenetére


Drp81
aktív tag

"A P10 2017 februárban jelent meg, ebből kifolyólag már nem a P9 volt az aktuális flagship. ;)"

Igen, február végén mutatták be, de márciusban lehetett csak kapni. Mindegy, a lényeg, hogy emlékszem, hogy akkor még nem lehetett kapni a 10-est.

"De ahogy írtam is, engem hidegen hagy a frissítés mizéria"

"Akkor minek b.szkurálsz vele?" (Vincent Vega, Ponyvaregény)
:DD :))

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#1130) Juhaszatti válasza tesz-vesz123 (#1111) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Igazából annyira mindegy, mit írok/írunk, nem? Semelyik gyártó sem ad 2 évnél többet, talán a Google ad 3 rendszert. Sajnos sosem volt Pixel telefonom."

A Samsung már 3 főverziót ad, a főverziók után pedig még szokott lenni 1 év biztonsági frissítés.
Az S7 szériánál még 3 év volt a támogatás, az S10-től 4 év várható.

(#1131) hroberto válasza tesz-vesz123 (#1127) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor még nagyobb a baj! :DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1132) sphe válasza Drp81 (#1122) üzenetére


sphe
senior tag

A második év után az iPhone frissítések pont arra valók, hogy elkezdjék - miután a hátsójukra vertek - kis mértékben belassitani a rendszert és meríteni az akkut. Direkt nem frissítem a családi iPad-ot, még ma is 8 óra filmnézés/YouTube simán megy vele és használat nélkül meg két hétig nem kell tölteni. Környezetben is van pár apple hype-pal agymosott ismerős, szomorúan ismerik be hogy a legutóbbi frissítés óta lassabb a telefon/durván merül. Persze reménykedve újra frissítenek, aztán same story.

A banki appokat és a biztonságot felejtsük el. 11 előtt az összes iphone-ban hardveres okokból adódó, szoftveresen javíthatatlan biztonsági rés hibákról szóltak a hírek az elmúlt hónapokban (úgy dobta fel a Google hírek önmagától), meg véletlenül bekapcsoló Instagram kamera , stb... ilyeneket még droidosokkal se hallani, de van droidnál is miből csevegni.

Ennek a youtubernek pedig érdemes a csatornáján az összes videót megnézni, rengeteg emberen segített, akiket az appe " támogatás" át akart verni. Szépen bemutatja szerelő szemével, hogy kezdettől fogva mennyire az apple -t nem érdeklik a userek igényei, és újra és újra szándékos hibákat tettek a készülékeikbe:
[link]
(Az ember szerelő műhelyét az apple be is perelte, a cége nyerte a pert az apple ellen)

Ettől függetlenül lehet jó telefonjuk, de közel sem hibátlan, sőt, ez egy inkorrekt módon lehúzó cég, ami talán tud jót alkotni, majd tesztek és elfogulatlan user tapasztalatok alapján majd kiderül. Lehet hogy a feleségem kap karácsonyra egy 12 minit, mert az iPhone SE - amíg el nem öregedett - volt a kedvence, nekem is volt, egy tök jó telefon, és mostanáig szerintem az apple gyártja folyamatosan a (saját hangszórón) az egyik legszebben szóló mobiltelefonokat az egyik legjobb minőségű mikrofonnal.

(#1133) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Most hivtak Telenortol,elo is rendeltem a 128as prot grafit,azt mondta a srac,hogy videkre 26.-an kerul kiszallitasra de ez meg valtozhat,gondolom keszlet fuggo lesz..

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1134) Peetey91


Peetey91
senior tag

Amúgy a Telekomnál elfogytak a 128-as i12-k, vagy nem is lehetett rendelni, csak 64-eset? :U

(#1135) Aryon87 válasza tesz-vesz123 (#1127) üzenetére


Aryon87
félisten

Úgy hogy lassan kifolyik a monitoron a sok nyál amit termelsz :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1136) delta1017 válasza Gubu0101 (#1133) üzenetére


delta1017
aktív tag

Na, engem is most hívtak, dettó ugyan ezeket mondták, elvileg lesz 256GBpro óceánkékbe.

(#1137) Gubu0101 válasza delta1017 (#1136) üzenetére


Gubu0101
veterán

Zodet akartam,de az nem volt :U Marad a tok,pedig nem akartam tokolni :D
Jo lett volna tudni pontosan,nekem at kell varialnom a beosztasom is emiatt :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1138) doooo válasza hroberto (#1109) üzenetére


doooo
veterán

A 2 év is gáz biztonsági frissítésekben... S7 széria, ami egyidős vele, 4 évig kapta őket.

(#1139) doooo válasza tesz-vesz123 (#1111) üzenetére


doooo
veterán

"Semelyik gyártó sem ad 2 évnél többet, talán a Google ad 3 rendszert."

Samsung már 3-at ad, 3 főverziót, meg plusz két évig kisebb frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#1140) hroberto válasza doooo (#1138) üzenetére


hroberto
veterán

Nem követem nyomom a Huawei frissítési stratégiáját, de szerintem 2 évnél biztosan több már.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1141) tesz-vesz123 válasza Aryon87 (#1135) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Azt megértem, hogy nem folyik nyál a P40 Pro topikban appok, szolgáltatások híján, de attól még nem kéne ide járkálni random hsz-ekre beszólogatni X naponta... :U

(#1142) Aryon87 válasza tesz-vesz123 (#1141) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem is kell rá, nem szokás túlcsorgatni :))
Köszönjük szépen, minden app és szolgáltatás megvan, téveszméket felesleges is generálni.
Majd én eldöntöm hova írogatok, meg amúgyis várom az első tulajokat, miket reagálnak + milyen képek születnek. Tán baj?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1143) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Szomorú, hogy Telekom otthoni előfizetéssel nem lehet előrendelni a készüléket. :( Mikor meg majd megjelenik hivatalosan is, akkor meg egy darab se lesz már raktáron...

(#1144) tesz-vesz123 válasza Aryon87 (#1142) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Semmi köze a témához annak, amit írtál... Az iPhone 12 a téma!

(#1145) Aryon87 válasza tesz-vesz123 (#1144) üzenetére


Aryon87
félisten

Mégis te dobod fel állandóan a P40Pro és hozzá kapcsolódó dolgait..Én egy szót nem említettem más márkáról.
Ez mellé ment..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1146) delta1017 válasza Gubu0101 (#1137) üzenetére


delta1017
aktív tag

Nekem azt mondták, hogy 1év gari van rá. Mondom: nem cégként veszem, akkor nem 2 év? Azt mondta az ügyintéző akkor is.

Most a szolgáltatótól veszed akkor csak 1év a gari? Mindegy, hogy milyen név alatt veszed? Nem értem...

(#1147) Tibee86 válasza delta1017 (#1146) üzenetére


Tibee86
veterán

(#1148) delta1017 válasza Tibee86 (#1147) üzenetére


delta1017
aktív tag

Megnyugodtam

(#1149) Tin válasza sphe (#1132) üzenetére


Tin
veterán

Minden szavaddal egyetértek.

(#1150) icecave válasza sphe (#1132) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha elolvastad volna a biztonsági cikkeket akkor azt is le írták, hogy fizikai hozzáférés kell a chiphez, hogy hekkelni tudd (ergo szét kell szedni az eszközt). Nem úgy van az, hogy Sufnihekker Józsika csak úgy ahhoz fér hozzá amihez akar.
Persze, lehet valami cikket kihagytam, várom a cáfolatot.

A lassítás régen ilyen volt, emlékszem ipad2-t kinyirt egy frissítés olyan lassú lett, de a napokban volt nálam egy 6s, i11 után is egész meggyő volt a sebessége, új ios-el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.