Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) 7Heads Drago válasza -Mosquito- (#1230) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:DD :DD :DD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1252) buherton válasza Navaren (#1235) üzenetére


buherton
őstag

Én sem értem, hogy miért kell ez az e-pénisz méregetés folyamatosan. Azt meg végképp nem értem, hogy ha Andriodosként, miért kell mindenegyes ilyen bemutatónál/tesztnél osztani az észt, úgy hogy nem is akar igazából iPhone-t venni. Titkon igazából ő is erre áhítozik? :DDD

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#1253) Dany007 válasza Tin (#1238) üzenetére


Dany007
veterán

Én sok sok éve nem jártam iPhone topikban.
Most hogy számomra is elérkezett végre a váltás lehetősége, erősen jelen vagyok.
És meglepődve azt tapasztaltam rendkívül kevés a támadásos helyzet. Mindenki szépen beszélget.
Nincs az, ami régen volt, hogy az Apple egy túlárazott szar meghogy az android mennyivel jobb és vica versa...

Sőt, mikor az iPhone-os off topikban le mertem írni, hogy amúgy mit finnyog itt mindenki az ár miatt még én lettem picit furcsán szemlélve. :D Totál meglepődtem.

Szóval én azt tapasztaltam, hogy kb 5-7 évvel ezelőtthöz képest már az iPhone-osok többsége bizony elismeri, hogy az android bizonyos területeken előrébb jár és azt is, hogy az iPhone-ok piszkosul drágák, túlárazottak.
És talán a droidosok is elismerik, hogy egyszerűen az Apple egy más világ. Vannak előnyei és hátrányai is. Aki ezt vagy azt szokta meg az ott is marad, többnyire.

Anno az i4-i5-i6 topikok alatt több száz(!) hsz-en keresztül ment az anyázás, hogy miért nem ér szart se az iPhone és mindez oda-vissza... Most abszolút nem ezt látom.

Szóval szerintem nem gond a kulturáltan előadott más vélemény.

(#1254) #16820480 válasza buherton (#1252) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként ami nekem megdöbbentő volt most az egyik videó alapján, hogy a OP 8T majdnem ugyanannyi, mint egy i12 az USA-ban. Hogy tessék? És még az i12 drága...? :Y Persze amúgy az (nekem túl sok pénz), de azért mégis: a néhai ár/érték bajnok kínai márka középső (nem is legdrágább!) telefonja annyi, mint egy iphone.

(#1255) Drp81 válasza #16820480 (#1254) üzenetére


Drp81
aktív tag

Bizony, lassan már nem lehet csak az árra fogni mindent... Pár év és a túloldalon sem lesz töltő és akkor egál. Bármit is mondjanak a tiltakozók.

Régóta szemezek a OnePlussal, a P9 helyett, mindig is tetszettek a készülékeik. A 8T is nagyon bejövős. Az Oxygen is tetszik. De mindig valahogy elmarad...

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#1256) joey04 válasza #16820480 (#1188) üzenetére


joey04
titán

nem szoktam szeretni az ilyen bevágott "vicces" képeket, de ez odab*sz. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1257) Tin válasza Navaren (#1243) üzenetére


Tin
veterán

Nem, te nem. De én nem veled vitázok, mert veled kb. mindenben egyetértek. Én csak nem értem, miért ne lehetne úgy ellenvéleményem egyetlen Apple topikban sem, hogy ne támadna rám 10 elvakult, és akarna erővel legyőzni. De mit nyernek vele? Én attól még nem változtatok az álláspontomon, ők meg maximum a saját valóságukban, esetleg az iPhone buborékban lesznek győztesek.

Gondolja valaki, hogy egy bemutató topikba azért jövök, hogy másnak bokszzsák legyek? Mi lesz a világunkkal, ha az ellenkező hangokat úgy kell kezelni, hogy földbe döngöljük? Minek? Mi a nyeremény? Lelki nyugalom úgy, hogy kihegyezett késsel várjuk a ellenfelet? Hogy minden és mindenki ellenfél, aki kizökkent a választott világunkból?

Hát mennyire hülyének kell lenni ahhoz, hogy bárki azt higgye, hogy a másik tisztelete nem önmagunk tiszteletéről szól?

(#1258) buherton válasza #16820480 (#1254) üzenetére


buherton
őstag

Nekem Macbook Pro-m van és abban az árkategóriában verhetetlen szinte minden szempontból. Lassan igaz lesz az iPhone-ra is?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#1259) Szabi® válasza tesz-vesz123 (#1245) üzenetére


Szabi®
addikt

Jah ,hogy te még csak most váltasz iphone-ra ? Ahhoz képest elég keményen bánsz az android felhasználókkal és elég keményen kardoskodsz az apple mellett......Durva. :U

(#1260) bigrock válasza Szabi® (#1259) üzenetére


bigrock
addikt

Ez a felkészülési szakasz... :DDD

(#1261) Szabi® válasza bigrock (#1260) üzenetére


Szabi®
addikt

Azt nem mondhatja rá senki, hogy nem lesz hithű apple felhasználó (hisz már telefon nélkül is az) :D :D

(#1262) Noukoum válasza bigrock (#1260) üzenetére


Noukoum
veterán

:DD :C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1263) tesz-vesz123 válasza Szabi® (#1259) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Hogy mit csinálok a felhasználókkal? :DDD :DDD

Közel 10 éve használok Androidot, csak ismerem "valamennyire". :))

(#1264) Cattle_Decap válasza buherton (#1258) üzenetére


Cattle_Decap
tag

O.

Ez igy biztosan nem igaz a Macbook Prora. Vakon, specifikacio es ar nelkul megmondom, hogy tevedsz. Maximum ugy igaz ez az allitas, hogy verhetetlen minden altalad felallitott szempont alapjan.

(#1265) viera válasza buherton (#1252) üzenetére


viera
őstag

Egyetértek :K :))

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1266) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Na.
Látom csak a szokásos megy itt.... vagyis nem...
Sokkal enyhébb, mint pár éve... :D
Ami persze jó. :C

Én tuti Mini-t veszek.
(Gondoltam megosztom a magánéletem a hívőkkel :DDD)

Ja, egy kérdés(egyelőre egy):
SE-t nyúzok, Touch iD miatt. Nekem kényelmesebb fizetésnél....Szóval az lenne, hogy a MASZK hordása miatt, a Face iD feloldás most hogyan működik? Fizetésnél, vagy egyéb helyzetekben mindig le kell vegyem, hogy feloldjon? Vagy MASZK-kal együtt beregisztrálom a tök fejemet és kész is?
:U

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1267) -secret- válasza HarleyCustom (#1266) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Van, hogy felold van, hogy nem maszkban de elvileg iOS rá fog segíteni valamelyest a feloldáshoz.

Max oldod kóddal.

[ Szerkesztve ]

(#1268) icecave válasza HarleyCustom (#1266) üzenetére


icecave
nagyúr

A maszkos arcod nem tudod szkennelni. Vannak trükkök hogy alternatív kinézetet olvasol be egyszer egyik felét mutatva másikat letakarva maszkkal, aztán fordítva, de nem próbáltam.
Egyébként meg normális esetben érzékeli, hogy el van takarva az arcod és egyből feldobja a jelkódos feloldást.

(#1269) Bossi válasza HarleyCustom (#1266) üzenetére


Bossi
őstag

Igen sajnos ez a maszkos időszak Face ID miatt kicsit macerás... viszont van egy megoldás még:
Apple Watch

https://support.apple.com/hu-hu/guide/watch/apdbe9c11bba/watchos

(#1270) HarleyCustom válasza -secret- (#1267) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Hát igen, jelkód. :U Na mindegy. Ha újat akarok, el kell fogadjam.

icecave, Bossi...köszi.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1271) Ricardo válasza HarleyCustom (#1270) üzenetére


Ricardo
félisten

Vegyél hozzá egy ilyen maszkot. [link] :DDD

Komolyra fordítva. Most, hogy az arc egy része takarásban van, hátrányba került a Face iD.

Van már valahol teszt a kameráról?

(#1272) Sn00k válasza Ricardo (#1271) üzenetére


Sn00k
veterán

:DDD

Francesco77:
Engem is ez foglalkoztat. En is most SE hasznalok es tok szuper a touch id. Sajna a valtassal el kell kezdeni megbaratkozni a jelkoddal. Fizetes nem izgat apple watch megoldja...

3njoy the Lif3

(#1273) tovgab


tovgab
aktív tag

Az egy dolog, hogy idén nem került bele a 12-es szériába a 120Hz-es kijelző, az is egy dolog, hogy vékonyabb lettek az új modellek a kapacitás kárára, de hogy még vissza is kellett venni az A14 teljesítményéből, hogy valamennyire tartani tudják a megszokott üzemidőt, az már nagyon gázos. :Y
Értem, hogy a neural engine, meg az ISP ettől függetlenül profitál az 5 nm-es gyártástechnológiából, de ez akkor is elég gáz.
Hagyták volna meg az eredeti vastagságot, mehetett volna bele pár száz mAh-val nagyobb aksi és kifuthatta volna magát az A14. Érdekes is volt látni a keynote-on, hogy idén az A14 teljesítményét nem a tavalyi A13-hoz mérték, hanem az Android flaghsip-ekhez.
GPU-ban konkrétan annyira visszavették (~30%), hogy az A13 jobban teljesít a 11 Pro-ban. :W

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#1274) tibcsi0407 válasza tovgab (#1273) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem csak a sima 12 és a mini teljesítményéből vettek vissza.

https://utdetailing.hu/

(#1275) 7Heads Drago válasza tesz-vesz123 (#1263) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És ezt egy Apple user írta neked.
A másik oldalt meg csak hírből ismered. :C
És még én vagyok hater....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1276) madgie válasza tovgab (#1273) üzenetére


madgie
titán

Ha belekerült volna a 120 Hz kijelző, mennyi lenne az üzemidő? És ja, lehetett volna kicsit vastagabb, bár én kíváncsi leszek, mennyit bír majd a valóságban pl a Mini.

(#1277) 7Heads Drago válasza -secret- (#1267) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha van karkötőm vagy órám arra nem old fel a kijelző? Nekem a Huaweinél ha kapcsolódik a telora és közel van akkor felold.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1278) -secret- válasza 7Heads Drago (#1277) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem.

(#1279) Navaren válasza tovgab (#1273) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de nekem úgy rémlik, hogy harapott Almáék chipjei éppen 10 éve rendre lassabban teljesítenek az iPhone-okban, mint az iPad-ekben (most az X-chipes modelleket nem nézve).
Asszem már az A4 is csak 800MHz körül ketyegett az i4-ben az első iPad 1 GHz-hez képest, majd ue. volt a helyzet egy évvel később az A5 -ös chip Cyclone magjaival is az iPad 2-vel szemben.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1280) mario1988


mario1988
csendes tag

A Samsung a note 20-ből kivette a 120 hz képfrissítés mert a galaxy 20-nál nagyon gyenge volt az akksu ideje.

(#1281) Cattle_Decap válasza madgie (#1276) üzenetére


Cattle_Decap
tag

2200 mAh. 70 ora endurance rating kb. A i11 pro max is csak 110 korul birt kozel negyezres akksival.

De en is varom es remelem pozitivan csalodok.

(#1282) tovgab válasza tibcsi0407 (#1274) üzenetére


tovgab
aktív tag

Csak tippelek, de szerintem talán a 12 Pro Max lehet ahol nincs visszafolytva, mert ha azt nézem, hogy a 12 Pro-ban is centire ugyanaz a kapacitás van, mint a sima 12-ben, de ott van + 2 giga ram (4►6), van Lidar, 4K 60FPS Dolby Vision HDR. A tesztekből majd kiderül...

Madgie: bele sem akarok gondolni! Ezek után gondolom nem csak az IC hiánya miatt nem került be idén.

iBalu: de 30%-kal? :Y A13-nál amúgy nem volt ilyen különbség:

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#1283) tibcsi0407 válasza tovgab (#1282) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én is így tippelném. :K
Csak ne kellene még hetekig várni a megrendeléssel...

https://utdetailing.hu/

(#1284) Navaren válasza tovgab (#1282) üzenetére


Navaren
aktív tag

Passz :). Öhm, kivétel erősíti a szabályt? :DDD
Ezért írtam, hogy 'emlékeim szerint', de mindenesetre a tendencia nem ismeretlen.

Viccet félretéve, mielőtt azért végleges ítéletet hirdetünk, nagyrészt kínai publikálású antutu eredmények alapján, azért várjuk meg a végleges teszteket, én azt mondom :).

Aztán lehet, hogy a végén tényleg Neked lesz igazad.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1285) 7Heads Drago válasza -secret- (#1278) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az órás fizetés meg csak almás órával megy?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1286) Navaren válasza 7Heads Drago (#1285) üzenetére


Navaren
aktív tag

Apple Pay igen.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1287) PeteePeti válasza 7Heads Drago (#1285) üzenetére


PeteePeti
őstag

Garmin órával is megy a Garmin Pay-el! Viszont hivatalosan csak Revolut, Curve és Transferwise kártyákkal megy hivatalosan! :K

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1288) tovgab válasza Navaren (#1284) üzenetére


tovgab
aktív tag

Ja, persze. Nem is hater-kedni akartam ezzel, csak most jött szembe az infó. És igazából még így is bőven elég a teljesítménye mindenre is (csak meglepő a dolog!). A tesztekből majd tényleg kiderül... :R

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#1289) Friczy válasza tovgab (#1273) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem tartom gáznak, hogy az amúgy bőven elegendő teljesítmény mellett inkább az üzemidőre optimalizálnak.
Azzal egyetértek, hogy lehetne kissé vastagabb a telefon, ha ezzel nagyob akkumulátort tudnak belepakolni. Sajnos a gyártó nem így gondolja.

(#1290) tesz-vesz123 válasza 7Heads Drago (#1275) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Igen, te vagy az egyik fő Apple hater a fórumon. :K

Más: Elég durván levitték a 11-es szifonok árát a Telenornál! A 128 gigás i11 100GB-os csomagban 230k, a 64-es 217k! :C

[ Szerkesztve ]

(#1291) Zanik válasza Friczy (#1289) üzenetére


Zanik
addikt

Amúgy bármilyen böszme nagy is az i11, azért még mindig nem mondanám vastagnak. De legalább jól meg lehet fogni. Sose a vastagsága zavart, inkább a másik két kiterjedése. Ezért is zavar most hogy ennyire elvékonyították 12-es szériát.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1292) tesz-vesz123 válasza tesz-vesz123 (#1290) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

A 64-es Pro 297k!!!

(#1293) Navaren válasza Friczy (#1289) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nem ez a gáz, ez teljesen rendben van szerintem is, hanem a mellékelt marketing-ömlengés arról, hogy 'másfélszer gyorsabb bármilyen chip-nél az okostelefon piacon, GPU szinten is', ha nem így van, vagy nem lehet rendesen kihasználni.

De egyébként épp ezért vannak fenntartásaim a linkelt Antutu-eredményekkel és a köréjük szőtt cikkel kapcsolatban.
Az Apple tud és szokott is mismásolni akkor, mikor muszáj valamit superior-ként eladni akkor is, ha nem egyértelmű, hogy valami érezhetően jobban teljesít az elődjénél, ellenben akkor dicsekedik is vele nagy szavakkal és konkrét százalékokkal, ha tényleg van is miért.

Ellenkező esetben elég nagy pofon lehet a dologból, és erre is volt már példa a múltban.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1294) Bossi válasza tesz-vesz123 (#1292) üzenetére


Bossi
őstag

Hát én is erősen gondolkoztam a 11pro vásárlásán, de a kedves telekomnál gondolom nem véletlenül nem kapható... így sima 12 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1295) tesz-vesz123 válasza Bossi (#1294) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Én is Telekomos vagyok. Nagyon gondolkodozom rajta, hogy átmegyek a Telenorhoz, olcsóbbak a csomagok és jobbak a készülékárak... + náluk vannak 128-as iPhone-ok is, nem csak 64 GB-osak. A lefedettség nem tudom, milyen a kékeknél, de nem hiszem, hogy bármivel is rosszabb lenne.

(#1296) 7Heads Drago válasza tesz-vesz123 (#1290) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kb 2013 óta van itthon almás eszköz, te meg a semmiből jössz osztod az észt és jelzőket agatsz rám... :C Én is tudnék csak mégse teszem.
A telenoros lefedettség pedig tudomásom szerint rosszabb. A T-home és a Voda az kb egál. Ezt vidékre írom. Illetve az új frekik is gyorsabban fejlődnek a másik két szolgáltatónál. Talán ézt ellensúlyozzák a jobb csomag árakkal.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1297) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Az I12 sorozat jobb antennákat kap az Usa-ban mint bárhol máshol. Ezt persze nem mondták a bemutatón. link
Semmivel sincsenek előrébb mint az összes többi kamuzó mobil gyártó cég.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1298) Navaren válasza 7Heads Drago (#1297) üzenetére


Navaren
aktív tag

Idézném az első kommentet a videó alatt:
"Amerikában épül az infrastruktúra ami épp támogatja, Európában és a világ többi részén előnybe van a sub 6GHz. Jelenleg Európában csak Olaszország adott el 26GHz spektrumra licenszt. Az összes többi ország 700mhz és 3.6ghz-es frekvenciatartomanyba építi eddigi 5G hálózatát."

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1299) Kasya válasza 7Heads Drago (#1297) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az első hsz-t olvastad?
Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#1300) Navaren válasza Kasya (#1299) üzenetére


Navaren
aktív tag

Jinx :)

iBalu // Ordo Ab Chao //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.