Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) #72042496 válasza mrThomi (#299) üzenetére


#72042496
törölt tag

A stílusra vonatkozik ez, a negatív véleménnyel nincs semmi baj nyilván. Én is fázom az Apple-től amúgy, az iPhone 12 család épp tetszik.

(#302) Vangelis válasza Parallaxis (#300) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sok fanatikus fog... :) ;] Biztos lesz majd valami extraszuper töltő is horror áron.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#303) Ádám16


Ádám16
addikt

Az a jó ezekben, hogy 1-2 év múlva is jók lesznek még 2-3 évig. Így én egy 11 minit tutira venni fogok 1-2 éven belül, amikor 180-200 körül elhozható lesz (és még azt is soknak tartom egy mobilért).

Annyit tudok mondani ex SE tulajként: végre.

(#304) icecave válasza BloodRay (#298) üzenetére


icecave
nagyúr

A tavalyiaknál 10+%-al kisebb akkuk. Legalábbis a 11/11pro/11promax-hoz képest.

i11: 3110 mAh
i11 pro: 3046 mAh
i11 pro max: 3969 mAh

i12 mini: 2227 mAh
i12: 2815 mAh
i12 pro: 2775 mAh
i12 pro max: 3687 mAh

Persze tudom, új chip, kisebb fogyasztás, de pl. i11 vs 12nél nagyobb lesz a difi, márcsak a felbontás miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#305) worxland válasza Ezekiell (#275) üzenetére


worxland
addikt

Azért megkérdezném, mi ez a nyafi a töltőfejjel.
Sokkal egyszerűbb használni a régi töltőfejet és venni hozzá egy régi USB-A - Lightning kábelt egy-kétezer forintért (ha nincs elfekvőben).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#306) Ezekiell válasza Parallaxis (#297) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ahogy a dongle se volt probléma, ugye? ;) 300k+os telónál átalakító az eleve gáz, az meg különösen, hogy akkor meg nem raktak a dobozba.

A jelenlegi vásárlók meg nem Macről töltik a telefont, kb egyik se, szóval az érvelésed alapból hibás.

Sima cash grab, semmi egyéb ez az egész, de nyugodtan lehet tapsolni hozzá persze :) Ha tényleg a környezetet akarták volna kímélni, akkor TypeC lett volna a telón, nem Lightning (ugyebár Macen a TypeC a future, emlékszünk erre? :) ).

(#305) worxland semmi nyafi, teljesen jogos kritika, hogy simán pénzt húznak le a vevőktől ÉS közben hazudnak az okról. Vagy szerinted mindenhez tapsolni kell, amit az Apple csinál?

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#307) KISDUCK válasza aprokaroka87 (#290) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ha nem tévedek tempósabb mint a 4g és nagyobb sebességen hamarabb elfogy adott adatmennyiség.

(#308) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azert "sunyi" modon megint arat emeltek a legkelendobb modelljuknel, nem is kicsit. Par eve meg 600 dollar volt a klasszikus iPhone model, aztan 650, tavaly 700$ a 11-es, most meg mar 800 a 12-es. Itt nem azt elemzem, hogy a feature/tech upgrade indokolja-e a +100 dollart, hanem hogy taktikat valtottak a beetetes teruleten.

Par eve visszapattant az Apple az 1000-1100 dollaros beprobalkozasrol es tavaly is a sima 11 volt a legkelendobb, nem beszelve arrol hogy boven vettek a meg olcsobb modelleket is. Az Applenel most okosan atvaltottak a lassu fozesre a leforrazas helyett. Megemeltek a legkelendobb modelljuk arat, de tettek bele upgradet is. Ha ezt jol fogadja a piac, nem csak extra +100 dollart nyernek, de feljebb toltak sok vasarlojuk fajdalomkuszobet es kozben kozelebb kerult a sima es a pro modell ara.

Emellett van egy halom fallback opcio is es jo kerdes, hogy ez nem fog-e visszautni. El tudom kepzelni, hogy az iPhone 11 tovabbra is top 1-2 keszulekuk lesz. Arrol nem beszelve hogy globalisan is nott a munkanelkuliseg, de az USA-ban kiemelten. A telefon vasarlas/upgrade sokaknal nem lesz preferencia, vagy alsobb polcrol valasztanak majd.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#309) joey04 válasza [-HERO-] (#273) üzenetére


joey04
titán

a legrosszabb megoldás. azt még megértem, ha valaki a kijelzőbe (alá) akar leolvasót, de ez e bekapcsoló gombos megoldás roppant gagyi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#310) #72042496 válasza Parallaxis (#300) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én például vennék, igen. Nem az egy darab telefon kedvéért és nem biztos hogy azonnal, de pár év múlva már praktikus lehet USB-C-re állni és a többit átalakítózni ha szükséges.

(#311) Parallaxis válasza -Faceless- (#296) üzenetére


Parallaxis
addikt

Samsung már hónapok óta használja az új törés álló üveget

Hol?

(#312) worxland válasza Ezekiell (#306) üzenetére


worxland
addikt

Nem erre gondoltam, a lenyúlás rész mindenkinek nyilvánvaló, hanem arra, hogy mindenki úgy akarja megoldani a dolgot, hogy USB-C töltőfejet vesz drágán, holott az általam említett megoldás jóval olcsóbb és ugyanott vagy vele.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#313) Ezekiell válasza worxland (#312) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jaa, értem, félreértettelek akkor, bocs :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#314) LittleLombax


LittleLombax
csendes tag

Az élő adást nézve én talán az új ceramic shield miatt lettem a legizgatottabb, baromi kíváncsi vagyok hogy végre sok év után valóban lesz-e előrelépés ezen a téren, vagy csak arra volt a jó a dolog, hogy a kijelző üveg cseréken még nagyobb legyen a profit :D Összességében nem ájultam el, az oled kijelző a sima modellek esetében üdvözlendő, de ennek már évekkel ezelőtt meg kellett volna lennie. A type c és úgy en bloc a töltő kihagyásán nem tudom sokan miért csodálkoznak, már eddig is lehetett olyan híreket olvasni, hogy 1-2 éven belül a töltő csatlakozó megszűnik létezni az iphoneokon, az új mágneses töltés és a hozzá kapcsolódó kiegészítők ezt pedig csak aláhúzzák. Ehhez pedig másképp nem nagyon lehet hozzá szoktatni a népet.

(#315) adamklark válasza Parallaxis (#311) üzenetére


adamklark
senior tag

nemtom melyik üvegre gondol a költő, de ami van most nekem note20 párszor borult az én hibámból és egy karc nem esett rajta, persze azért vigyázok rá

(#316) joey04 válasza Tigerclaw (#308) üzenetére


joey04
titán

pont azért emel árat mindenki, mert a válság miatt sokkal kevesebben vehetik meg a készülékeket. aki elvesztette az állását, annak mindegy hogy 700 vagy 800, sehogy nem veszi meg, aki meg megveszi 700-ért, az meg fogja 800-ért is, és így a maradékon többet keresnek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#317) adamklark


adamklark
senior tag

ár emelést nem feltétlenül verném csak Apple számlájára, persze ők indítják el de többi gyártó követi (hülye lenne nem emelni).
engem a vásárlók hülyének nézése zavar (azok a hangzatos szavak amik stream során voltak. nevetséges)

(#318) Parallaxis válasza Ezekiell (#306) üzenetére


Parallaxis
addikt

A jelenlegi vásárlók meg nem Macről töltik a telefont, kb egyik se, szóval az érvelésed alapból hibás.

Hát nem tudom, nálam egyetlen töltőfej van otthon használva az ágy mellett, de az is egy vezetékmentes töltőbe van dugva, nem a telefonba :) mindenhol máshol a gépbe van csatlakoztatva a kábel és onnan töltök.

(#319) FіkuszKukіsz válasza LittleLombax (#314) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ha nem lesz csatlakozó akkor hogyan fogod majd pl. egy letérdelt iphone-t iTunes-szal újrahúzni?

Romanes eunt domus

(#320) NemMo válasza joey04 (#309) üzenetére


NemMo
őstag

Mi a baj a bekapcsológombba épített újjlenyomat olvasóval? Nekem nagyon praktikusnak tűnik. Nem kötekedésből kérdezem, hanem tényleg érdekel, hátha nem gondoltam valamire

(#321) CptAdamica válasza Legendd (#266) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én csak attól félek, hogy most a többi gyártó is elkezdi követni ezt a hülyeséget és egyik sem fog adni töltőfejet a telefonhoz. Gondolom emiatt nem lesznek olcsóbbak a telefonok, szóval miután kicsengetsz 300+ ezret még nézhetsz hozzá 10+ ezerért töltőt is... :(

Megyen!

(#322) joey04 válasza FіkuszKukіsz (#319) üzenetére


joey04
titán

szerviz

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#323) joey04 válasza NemMo (#320) üzenetére


joey04
titán

kényelmetlen oldalt vagy felül.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#324) FіkuszKukіsz válasza joey04 (#322) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az nagyon felhasználóbarát megoldás.

Romanes eunt domus

(#325) Parallaxis válasza adamklark (#315) üzenetére


Parallaxis
addikt

A Samsung, mint mindegyik droidos gyártó GG-s üveget használ. Ott meg nincs ilyen kerámia bevonat pluszban. (Egyébként ez nem hinném, hogy törésnél sokat védene, inkább a karcoknál lesz szerepe, de ezt majd megnézhetjük pár gyötrős videón, hogy mit is ér a valóságban.)

(#326) adamklark válasza CptAdamica (#321) üzenetére


adamklark
senior tag

már követik a gyártok, Samsung pl biztos nem rak következő generációba, köszönjük Apple, környezetvedelemből jeles ja nem

(#327) joey04 válasza CptAdamica (#321) üzenetére


joey04
titán

én azt nem értem mit csodálkoztok? már 1-2 éve megy ez a pletyka, meg mostanában az eu is egyre több balfasz szabályt hoz, szóval várható, hogy szépen lassan meglépi mindeki. az apple csak gyorsít a folyamaton.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#328) janeszgol válasza Silentfrog (#260) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha lesz, én akkor is csak ezt fogom ajálani. Rohadjon meg a többi gyártó ott, ahol van. Egyedül az Apple figyel az igényekre. (Illetve az is jó ötlet, hogy a sima 12 és a 12 Pro ugyan akkora. Így marad választék a használható méretben, a jobb kamerákért nem kötelező tepsit venni.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#329) tesz-vesz123 válasza Legendd (#266) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Miben fejlődtek mások? Hogy el tudsz zoomolni a Holdra és csinálsz egy 3 pixel 3 pixel felbontású képet? :C 90Hz, 120Hz... nagyon kell telefonba. Jó is a Samsungok 4-5 órás kijelzőideje, szemben az i11 Pro Maxszal, ami elmegy mondjuk 8-9-10 órát is akár. :D Múltkor nyomkodtam az S20-at és tényleg sokkal reszponzívabb a görgetés, viszont a szokásos Androidos szaggatás már annyira nem tetszett. A Xiaomi pedig nem fejlődik semmit, előbb oldják meg, hogy normlisan kapj értesítéseket 2020 végén.

(#330) #75376384 válasza Bdanyy (#263) üzenetére


#75376384
törölt tag

miert nem?

csak azert kerdezem mert forditva mukodik. en anno az xr-t bp-n vettem, majd a zurichi apple boltban javitottak ketszer is a kijelzojet es sose kerdeztek rola semmit. pedig anno reszletre vettem xr-t es akkor volt rajta torleszto. de ezt igy soha tobbet.

a mini bevallom nagyon tetszik. ez az xr egy hatalmas zsakutca, elotte csak SE-m volt, meg sima 5 anno es ezt nem szeretem, plane a szr kijelzoje miatt. itt most nem a megjelenitesre gondolok, hanem hogy valami alapbol nem jo rajta, nem veletlen csereltek mar tobbszor is. megnezem mennyit adnak erte ilyen "cserevel" . ha csokkent az aron 1-200 frankot mar orulok.

(#331) marcarc


marcarc
senior tag

Szerintem nagy hiba volt az 5G-vel menni a magasabb kijelző frissítés helyett. 5G a világ 90%-nak még legalább két évig teljesen felesleges - de menni kell a trenddel. A kijelző frissítés növelése az elmúlt évek legjobb fejlesztése volt még azoknak is leesik az álla akik látatlanban azt mondják nekik semmi szükségük nincs rá.

Ez a nincsenek tartozékok idézik a régi szép ídőket amikor a sufni gsm-be töltő nélkül lehetett telefont venni. A környezet tudatosság nagyon jó, kivéve hogy jelen esetben inkább profit maximalizálás - de könnyen lehet róla sokat beszélni.

A design szép, jó hogy van kisebb méret, de egy kolléga pontosan leírta, hogy patika mérleggel mérik a jó dolgot de mellé egyre több a kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

(#332) Parallaxis válasza NemMo (#320) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mi a baj a bekapcsológombba épített újjlenyomat olvasóval?

Az, hogy az ember ritkán használja.
Legalábbis én szinte csak akkor nyúlok oldalra, ha újra akarom indítani, vagy ki akarom kapcsolni. Bekapcsol felemeléskor, vagy a zsebből kihúzáskor automatán, nem kell gombot nyomogatni és ránézéssel felold (S9+-om van, itt a maszk sem probléma, mert a retinát lesi).

(#333) Balage005 válasza Ezekiell (#306) üzenetére


Balage005
csendes tag

A kommented utolsó részére válaszolva én tapsolok is az Applenek valamit rettentő jól csinálnak a marketingesek hogy akár egy almás golyóstollat is el tudnak adni két luxusautó áráért persze csak darabokban mert úgy jobban kifizetődőbb!és addig amíg van olyan aki ennyit is kiad érte addig nem is idegeskednek az eladáson!ha valaki tanult marketinget és jól csinálja bármit el képes adni dupla és tripla áron!

(#334) Parallaxis válasza marcarc (#331) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szerintem nagy hiba volt az 5G-vel menni a magasabb kijelző frissítés helyett.

Androidnál nagyon látványos a magasabb képfrissítés, mert ezzel sokat javítanak a droid darabosabb, lagosabb működésén, ami iPhone-nál eleve nincs, sokkal szebb simább a működése, így nem is lenne annyira látványos a kijelző frissítés emelése, ellenben sokat rontana az üzemidőn. (Szerintem a 120 Hz minimum kellene, hogy észrevehető legyen a különbség, de az elég rendesen ront az üzemidőn máshol is.)

(#335) bigrock válasza FіkuszKukіsz (#324) üzenetére


bigrock
addikt

Ugye nem gondolod komolyan, hogy az Apple a felhasználók barátja? :DDD

(#336) Blue meth


Blue meth
senior tag

Szerintem jo kis keszulek, foleg a Mini meg a sima 12 jon be. Sot a Mini kifezetten tetszik a kis meretevel, es hogy vegre az alapmodell is oled. Par ev mulva lehet a Minire vagy az alap 12-re lesz levaltva a XS-em. Viszont igy mar nem nagyon ertem a Pro letjogosultsagat. Egy telefoto kameraert fizessen az ember tobb tizezer forintot? Mert most mar meret, kijelzo, hardver, minden csontra ugyanaz.

(#337) Micsurin válasza Parallaxis (#334) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hehe hát az alatt a 2 hét alatt amíg volt nálam XR marhára nem láttam anno fluidabbnak mint a P20-at..... :DDD :DDD Ez az állítás talán 10 éve volt helytálló.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#338) adamklark


adamklark
senior tag

darabos /laggosnak nevezni azért merész, 5g meg.. hagyjuk

(#339) #75376384 válasza beastars (#289) üzenetére


#75376384
törölt tag

ha felkinal mas modot a keszulek atvetelere, akkor kerjen erte penzt.

a svajci szolgaltatok (legyen az bank vagy monduk a foberlo es persze stb) extra penzeket kernek, ha valaki papir alapon is igenyli a leveleiket es nem eleg neki az online verzio.

jo persze a hasonlat kozel se tokeletes, mert itt mar kiforrt dologrol van szo, de szemely szerint nem dobnam el az osszes hajam, ha puritanabb csomagolasban kapnek mondjuk egy telefont, mert a doboz ugy is megy a kukaba.

(#340) marcarc válasza Parallaxis (#334) üzenetére


marcarc
senior tag

A gyári animációkban ugyanúgy fogod érezni, szval ez nem - feltétlenül - a darabosságról szól. Amikor egy weboldalt görgetsz ugyanúgy érezni fogod függetlenül a rendszertől. Amikor a facebookot görgeted érezni fogod és még sorolhatnám... értsünk egyet abban, hogy nem értünk egyet abban, hogy nagyot mutat függetlenül a rendszertől. Amikor a kezdben van a telefon nagyon maximum az időd 10% ban nézed a gyári menüt egyébként meg olyan alkalmazásokat használsz amik támogatják a magasabb képfrissítést.

[ Szerkesztve ]

(#341) Legendd válasza tesz-vesz123 (#329) üzenetére


Legendd
senior tag

A 90 Hz tényleg kell. Én XS-t és Xiaomi Mi 10 Prót használok a mindennapokban, és utóbbin jobb élmény böngészni, tartalmat fogyasztani. Az értesítés az iOS-nél egy igazi kincs az Androidhoz, vagy a MIUI-hoz képest, ebben igazad van. Itt nem blokkolja a rendszer a Simple-t, aztán nézek, hogy hopp, lejárt a parkolás :D
A Samsungot én nem szeretem, állandóan belassul, bárkinek is van. De azért a Fold2 baromira bejön. Érdekes termék és a DeX miatt bárhol nagy szolgálatot tehet.
Egyértelmű, hogy az Apple iPhone egy mindennapokban baromi frankó telefon, öröm kezelni, mindent úgy csinál, ahogy akarod.
Csak az i11 Pro után én többet vártam az i12 Prótól. És úgy nem akarok Maxot, hogy közben ugye a Mi 10 Pro meg hatalmas. Ellenben az XS mérete nekem az ideális.

Alea iacta est!

(#342) FіkuszKukіsz válasza Blue meth (#336) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A sima 12 alapból csak 64GB, a pro 128-ról indul. 64 GB vicc.

Romanes eunt domus

(#343) adamklark válasza bigrock (#335) üzenetére


adamklark
senior tag

én is megmosolyogtam ;D, apple nem a felhasználó igényeit nézi hanem kigondol valamit ami szerinte kell a felhasználónak aztán vagy bejön vagy nem, voltak azért jó ötletei is Apple-nek, a siker arány meg emberenként változó

(#344) ΞΔGLΞ válasza -secret- (#244) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akinek autó kell nem fog telefont venni, akinek telefon kell nem fog autót venni. ;)

A kettőnek mi köze egymáshoz? :)
Nyilván, ha valakinek "csak" fél, vagy 1 milliója van autóra és helyette azt ájfonra költi, az egy idióta. Bár az is igaz, hogy ennyi pénzért maximum csak leugrott ócskavasakat kapni nagy százalékban.

(#345) tesz-vesz123 válasza Micsurin (#337) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Nekem P20 Prom van és iszonyú lagos, lassú a 10-es droid (EMUI) óta... Sőt szépeket szeret szaggatni, előtte ritkábban fordult ez elő. :) iOS-en ilyen sosincs. Ismerősöm 6S-e a mai napig fluidabb mint akármelyik droid...

(#341) Legendd : Tisztában vagyok vele, milyen a magasabb képfrissítés, 144Hz-es monitorom van itthon. Valóban durván látványos a különbség egy 60Hz-es monitor és egy 144Hz-es között. De ez telefonon látványosan lerontja az üzemidőt, sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#346) BloodRay válasza icecave (#304) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem is végtelenül szánalmas, hogy a spórolás jegyében még véletlenül se akarnak rámenni a jó üzemidőre. A lényeg, hogy elmondhassák nem romlott, vagy javult ilyen olyan felhasználással (5%-ot mondjuk, wow)...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#347) ΞΔGLΞ válasza szoldzsor (#259) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 11-nek azért elég szépen be fog zuhanni az ára, ahogy az xs max-nak is bezuhant.

(#348) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

A RAM-okról van infó?

Romanes eunt domus

(#349) RSteve válasza ProEvoFan (#19) üzenetére


RSteve
tag

Az Amerikai árak netto árak a különböző államokban lévő különböző ÁFA miatt ami nálunk ugye 27%, az Euro meg ma éppen 363 HUF: 800*363*1,27= 368808 HUF
Sajnos ez van.

(#350) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Na jó. Szilikon tok: [link] 20k, bőrpénztárca: [link] 24k! Szóval 44 ezerből van egy faxa tokod a telefonodra! [link]

Megyen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.