Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Szabi® válasza #86564352 (#1693) üzenetére


Szabi®
addikt

:D :R

sheratan "" egész csomag összességében szép, ízléses, hasznos, vonzó, menő, kívánatos legyen.""
Ezt mondd meg az Apple-nek is,mert egy üres doboz annyira nem kívánatos,se nem vonzó ,de ha neked az.
Ha rajtuk múlik nemsokára egy "zacskóban" kapjuk a telefont....... :D

(#1702) janeszgol válasza Ricardo (#1700) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Ennyire azert kepben lehetne a forumtars. Ilyet leirni. Duhito!!!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#1703) zsoltiz válasza 7Heads Drago (#1676) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Majd jövőre már mindenki látja a különbséget, de most még nem, sőt egyelőre jobb is hogy mincs 120hz. :DDD

(#1704) concrete86


concrete86
aktív tag

Ha már úgy is mindenről beszéltek magát a telefont kivéve, bátorkodom megkérdezni, hogy fotózáshoz ki, milyen RAW képes appot használ? :)

(#1705) 7Heads Drago válasza #86564352 (#1699) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem én vettem. :D:D:D
Ő vette magának. Csak én intéztem a rendelést. Az SE nem tetszik neki és gyenge az akku. Csak az XR meg az I11 játszott nála.
Nekem csak a I12 pro. Az akku és a ram miatt. Viszont az ára miatt meg nagy NEM. Dizájnban amúgy bejön, csak kezdésnek feketére állítanám az egész notchot. A p30at is csak így használom.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1706) Zanik válasza #86564352 (#1691) üzenetére


Zanik
addikt

Sony egyszerűen balfasz a marketingben!
Ott az új Xperia 1 II és az Xperia 5 II, nem semmi kamerákkal.
A nevezéktan is hányinger (one-two, five-two), illetve képtelenek jól piacra dobni és reklámozni őket.
Pedig egyáltalán nem rossz telefonok, csak a nagy tömegekhez el se jut a híre!
Én páros lábbal rúgnám ki a Sony mobilos részlegének a marketing csapatát, mert így nem lehet terméket értékesíteni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1707) zsoltiz válasza jegesib (#1667) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Tudom hogy nem kell, onnan indultunk hogy ezért nem kéne. Az egész értelmetlen. Egy vezeték mentes töltő ami odaragad a telefonra. A töltőnek vagy nehéznek kéne lennie, vagy valahogy lerögzíteni (2 oldalú ragasztó) hogy a felemelés ne legyen macera.

Panacsolj, nem csak én nem értem mire jó ez:
https://youtu.be/XDKPNwC-5D4

[ Szerkesztve ]

(#1708) Fred23 válasza Zanik (#1706) üzenetére


Fred23
nagyúr

A Sony 21:9-es kijelzője is tehet a "sikerről", nem csak a rossz marketing. Aki kompakt csúcstelóra várt, az várta az Xperia 5 II-t elég régen; jött, és nem lett kompakt, mert 158 mm sehogy se az. Ráadásul drágább, mint az iPhone 12 mini.

[ Szerkesztve ]

(#1709) #86564352 válasza Ricardo (#1700) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amíg nem volt a tiltás, statisztika szerint akkor se nagyon versenyzett a Huawei az Apple-lel. Más Android gyártókkal inkább. (aki iOS-t szeret használni, annak "mindegy" melyik kiragadott hardver specifikációban van jobb más készülék)

Azért említettem a japán Sony-t is, semmi tiltás, semmi kínai-amerikai kereskedelmi harc, nincs notch, minden földi jóval tele van pakolva, mégse észlelhető a piacon. [link]
Tehát a specifikáció nem minden. (a Sony pedig magasról tesz a mobil üzletágra, nem abból élnek, akkor a vevők miért törődnének velük, a japánok is iPhone-t vesznek)

"mielőtt az amerikaiak bele nem nyúltak a versenybe"

Azért ne felejtsük el a mostani Huawei, Tiktok sztorik előtt az érem másik oldalát se: a kedves kínaiak jóval régebb óta, évek óta hány amerikai céget tiltanak, akadályoznak a kínai piacon.

[ Szerkesztve ]

(#1710) Ricardo válasza #86564352 (#1709) üzenetére


Ricardo
félisten

" a kedves kínaiak jóval régebb óta, évek óta hány amerikai céget tiltanak, akadályoznak a kínai piacon."
Ezt nem vitatom. De a saját piacán mindenki azt csinál amit akar. Az amerikaiak viszont jóval messzebb mentek.

De ez itt nagyon off, így részemről lezárva.

(#1711) David75 válasza Zanik (#1706) üzenetére


David75
őstag

Kollégám kb 1 hónap utánajáras után tudta megvenni mert egyszerűen sehol nem volt készlet a 1 mark2-ból.(UK) Nem azért mert elkapkodták...

A másik probléma a dizájn hogy nem notch/hole punch és emiatt nagyon sok vevőt taszít mert régiesnek tűnik a telefon.

Meg amúgy itt nyugaton az androidot sokan a samsung-al azonosítják.(az USB-C kábelre Samsung charger-ként hivatkoznak)Aki ismeri egy OnePlus márkát az itt már a telefonbuzi kategória. A Huawei p20/p30 telefonokat is sok kollégám Samsung-ra cserélte.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#1712) #16820480 válasza Szabi® (#1701) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja tényleg semmi nincs abban a dobozban, végül is csak egy telefon. És látszik mennyire nagy probléma ez, amikor éppen jóval nagyobb a kereslet rá, mint a töltővel árult i11-re volt.

(#1713) 7Heads Drago válasza #16820480 (#1712) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt benézted mert csak az első 24 óra volt az. A hétvégét tekintve meg elmarad tőle. [link] :DD :DD :DD
Ugyanaz a hír csak magyarul.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1714) Szabi® válasza #16820480 (#1712) üzenetére


Szabi®
addikt

Ezek hírek mindig is a propaganda marketing gépezet részei voltak.....

(#1715) #16820480 válasza 7Heads Drago (#1713) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ott van az is, hogy várhatóan jóval több i12-t fognak eladni, mint i11-et. Minek linkeled amúgy ugyanazt magyarul? Ott van az eredetiben is minden.
Ja várj, néhány emoji. :DD :DD :DD :C :C :C

(#1716) jegesib válasza zsoltiz (#1707) üzenetére


jegesib
aktív tag

én csak azt nem értem mit pörögsz rajta, mintha a telefon minden egyéb funkcióját 100%ig kihasználnád. Attól h neked nem kell bele, másnak még lehet egészen hasznos, olvashattunk rá ellenpéldát is... Nem kényszerítenek bele h használd...

(#1717) Szabi® válasza #16820480 (#1715) üzenetére


Szabi®
addikt

Mennyit is ? Hozz már nekem egy tavalyi hivatalos Iphone eladási stattot,ami darabszám,nem profit :)
Jah , hogy az Apple x éve nem ad ki eladási adatokat.........Biztos a sok eladás miatt ez egy olyan adminisztratív munka amivel már nem bírnak.....
Ejnye-bejnye......
Közhelyek,lózungok....
Nah meg az emojik :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#1718) 2ofthem válasza 7Heads Drago (#1705) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Én is ezt terveztem, de állítólag iPhoneon nem lehet elfeketíteni a notch sávot. :(

(#1719) jegesib válasza Szabi® (#1717) üzenetére


jegesib
aktív tag


Olyan hülyeségeken pörögsz meg akarsz fogást találni, h komolyan eszem megáll. Az egész piac zsugorodott. Remélem az feltűnt h 2020 Q1-ben gyakorlatilag beleállt a földbe a világgazdaság és nem azért mert szar a samsung vagy épp az apple, meg mert van vagy nincs 120Hz...

[ Szerkesztve ]

(#1720) tesz-vesz123 válasza Szabi® (#1717) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Nyilván kevesebb telefont adnak el az ára miatt. Az olcsó Redmik és Galaxy A telefonok fogynak ezerrel a Huawei lite-tal. Csúcsmobilból viszont annyit ad el az Apple amennyit a többi gyártó összesen nem!

(#1721) 7Heads Drago válasza #16820480 (#1715) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ott, és? Mégis úgy adod el hogy nagyobb rá a kereslet, miközben ez csak a 24 órás adatra volt igaz. Az hogy később mi lesz a jövő zenéje szerintem. Én meg nem szeretem a találgatást. Persze a média meg leginkább a találgatásra épít.
Más: Egy szép kis böngészős battery teszt az andatech--ről. [link]
Remélem lesz update az I12-vel.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1722) #40047616 válasza 7Heads Drago (#1685) üzenetére


#40047616
törölt tag

Akkor nem lenne ekkora profit...

(#1723) Szabi® válasza jegesib (#1719) üzenetére


Szabi®
addikt

Ez neked egy hivatalos apple jelentés ? :D :D
Ilyenek régen a Móricka hátulján voltak......
Még véletlenül sem mered leírni , hogy az apple maga jelentette ki, hogy nem oszt meg ezzel kapcsolatban adatokat.Nehogy sérüljön az érzelmi elfogultságod az apple-el kapcsolatban.....
Súlyos.....Súlyos.

(#1724) jegesib válasza tesz-vesz123 (#1720) üzenetére


jegesib
aktív tag

természetese h minden eszköznek van egy aranykora, illetve az is természetes h a versenytársak előbb utóbb megugorják ezt a szintet, ez a verseny. Ami jó. De azon pörögni, h ki mennyit ad el évente és ebből messzemenő következtetést levonni a termék minőségére esetleges technikai specifikációira hát na, ordas faszság. Csak az apple több órát adott el tavaly mint a teljes svájci óraipar, aztán pár éve azt se tudták mi az a karóra. Ettől még svájcban köszönik szépen jól megy a biznisz és az óráik sem lettek szarok, csak más réteget/alkalmat szolgálnak ki....

(#1725) jegesib válasza Szabi® (#1723) üzenetére


jegesib
aktív tag

itt a forrás okoska. Némáá, nem apple hanem samsung :D

(#1726) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Jól látom, hogy a 12-es iPhoneokhoz nem lesz már gyári bőrtok???

(#1727) jegesib válasza Szellem. (#1726) üzenetére


jegesib
aktív tag

igen én is úgy láttam, pipa is lettem, fentebb éppen kérdeztem én is...

(#1728) Szellem. válasza jegesib (#1727) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Hát, az baromi jó akkor. Ki nem állhatom a szilikon tokjait az Apple-nek. Szedi össze a koszt mint az állat és nem szeretem a fogását.

(#1729) 7Heads Drago válasza Szellem. (#1726) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem lehet hogy csak késik?
Amúgy mennyire koposak ezek a bőrtokok? Mármint körbe a széleken...
Nekem a droidos bőrtokok nagyon gyorsan lekoptak és full rondák lettek.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1730) Szellem. válasza 7Heads Drago (#1729) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem tudom. Ezért kérdeztem, hogy olvasott vagy hallott valaki erről.

(#1731) jegesib válasza Szellem. (#1728) üzenetére


jegesib
aktív tag

nemtom, olyat még nem használtam, idegenkedtem tőle eddig is. Arra gondoltam, talán a vízállóság miatt nincs, nem tudom h a közelmúlt telóihoz volt e. Utoljára 7-eshez vettem, az se ma volt.

(#1732) S e t h válasza Szellem. (#1726) üzenetére


S e t h
nagyúr

Környezettudatosság miatt.
Először még befért volna a töltő helyére, de még kisebb lett a telefon doboza a bébi fókák miatt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1733) #86564352 válasza Szabi® (#1717) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem tudom tudod-e, hogy nem szoktak darab eladási listát közölni a tőzsdei jelentésekben. A Samsung se úgy látom.
Az számít növelik-e a felhasználó bázist, bevételt és profitot.

[ Szerkesztve ]

(#1734) Szellem. válasza S e t h (#1732) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ne is mond. Ezzel a környezettudatos töltőkihagyással agyf@szt kaptam

(#1735) adamklark


adamklark
senior tag

erről a töltő témáról ez jut eszembe
[link]

(#1736) Drp81 válasza concrete86 (#1704) üzenetére


Drp81
aktív tag

ProCam 7. Szerintem az egyik legjobb fotós app iOS-re.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#1737) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Battery teszt.
Ezt most találtam: [link]
Szerinte az SE 2020 3:23 percet tud SOT-ban
I12 mini 4:12
I11 pro max 8:30

A töltés pedig: SE 2:25 perc
I12 mini 1:40
I11 pro max 1:52

Ha ez igaz eléggé soványka lesz ez a mini SOT-ban. Többet vártam volna.

De nem értem ezeket a teszteket: andatech és a tomsguide
Az andatech az szintetikus tesztet használt?
Mert nagyon mások az eredmények. [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1738) tibcsi0407 válasza 7Heads Drago (#1737) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aztán honnan szerzett Mini-t, mikor még a komoly szakújságírók sem kaptak? Kamu!

Ez sokkal érdekesebb:
iPhone 12 and 12 Pro get 20% shorter battery life when on 5G

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1739) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#1738) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most nézem, hogy a Tomsguide linkeden is ez van.
Mindenesetre a Pro esetén ugyanúgy 4G-s használat mellett jobb az akkuidő, mint a tavalyi modelleknél. Ez jó hír! (minket az 5G még pár évig úgy sem fenyeget. :D )

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1740) zsoltiz válasza jegesib (#1716) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"én csak azt nem értem mit pörögsz rajta, mintha a telefon minden egyéb funkcióját 100%ig kihasználnád. Attól h neked nem kell bele, másnak még lehet egészen hasznos, olvashattunk rá ellenpéldát is... Nem kényszerítenek bele h használd..."

Nem erről van szó. Megértettem, hogy ha nem kell nem veszem meg, csak beszélgetünk.

Csak próbálom megérteni mire gondolt az apple mikor ezt tervezte.
Véleményem szerint ez a funkció senkinek nem kell, vagyis nem kellhet, mert nincs értelme. A vezetékmentes töltőpadok _lényege_ a kényelem, hogy ráteszed a telefont, meg leveszed a telefont róla úgy, hogy nem kell kábellel vacakolni. Ez a kiindulási alap. Most megalkották úgy a vezetékmentes töltőpadot, hogy semmi pluszt nem ad egy nomrál töltőpadhoz képest, viszont pont annyit kell a kábellel vacakolni levételkor, mintha kábeles töltőn lenne a telefon. Ha belegondolsz józan paraszti ésszel, ennek így csak negatívuma van, értelme nulla, a mágnesessége teljesen öncélú.

Az ok pedig nagyon egyszerű: kellett valami új, amivel újabb kiegészítőket lehet eladni a sok birkának (már bocsánat). Máshol van értelme a mágnesnek -autós tartó pl-, de az asztalra lerakva ennek a töltőnek annyi értelme van, hogy bonyolítod vele a saját életed :D

Namindegy, túlpörögtem a témát :D Remélem van még aki normálisan gondolkozik, és nem csak én vagyok helikopter :D

(#1741) Zanik válasza zsoltiz (#1740) üzenetére


Zanik
addikt

Nem csak te vagy helikopter, egyelőre én is vakarom a fejem a MagSafe töltő miatt.
Önmagában mint asztali Qi töltő semmi értelme. Azt tudom elképzelni még hogy majd 3rd party cégek (olcsón!) csinálnak hozzá ilyen álló display-t, amibe rögzíteni lehet majd, és akkor ott feszít majd peckesen a levegőben a teló, és bármikor lekaphatod róla.

Az autós rögzítőbe meg kell egy erősebb mágnes, mert ahogy néztem azért a telefonban magában nem olyan bika erős mágnes van.

Még azt tudom elképzelni hogy ráragasztok a MagSafe töltő aljára egy kétoldalú ragasztót, aztán akkor nem jön fel telóval együtt.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1742) Parallaxis válasza koxx (#1663) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha ezt tovább folytatod kiraklak a topikból.

No ilyen se volt még :D
iPhone topicban a kedves moderátor azt fenyegeti kirakással, aki a topic témájában ír és a topik tárgyát támogatja.

A haterek, meg offotpic huszárok meg írhatnak nyugodtan.

Nem semmi :D

(#1743) Tin válasza Zanik (#1741) üzenetére


Tin
veterán

Azt a MagSafe-et épp ma magyarázta el az iPhone-os kollégám nagy röhögések közepette. Valójában az a mágnes semmi, csak egy mágnes, a saját vezetéknélküli töltőjük is Qi szabványú 7.5W felett is, és tölt más Qi telefonokat is, a trükk csak annyi, hogy más Qi szabványú töltőktől az iPhone nem fogad el 7.5W-nál többet. A mágnest meg csak azért rakták a készülékre, hogy így valamire hivatkozhatva letilthassák a nagyobb tölthetőséget a 3rd party töltőktől valami kamu marketing dumával. Mert amúgy ha nem korlátoznák, az iPhone mágnes nélkül is simán felvenné a 15-20W-ot a szabványos Qi töltőkről is.

A tévedés jogát fenntartom!

(#1745) Szabi® válasza Parallaxis (#1742) üzenetére


Szabi®
addikt

Sztem. nem erre az egy mondatodra gondolt,hanem ámblokk. :)

(#1746) syIex válasza tibcsi0407 (#1739) üzenetére


syIex
veterán

Nagyon remelem így lesz vagy legalább egy napot húzzon ki úgy nem gond, mert ez az iPhone 7 már az agyamra megy, hogy kajak tölteni kell minden órában... :DDD
El szoktam én már ettől... :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1747) adamklark


adamklark
senior tag

moderáció mindenkire vonatkozik, arra is aki Apple fanként ontja a kérdéses 'tényeket'

(#1748) adamklark


adamklark
senior tag

magsafe-ben lehet potencia, pl mini ventilátor mondjuk nyárra :DD

(#1749) kozmy válasza adamklark (#1748) üzenetére


kozmy
őstag

Én maximálisa lennék egyből splitklima :DDD

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#1750) #86564352 válasza zsoltiz (#1740) üzenetére


#86564352
törölt tag

A mezei töltőpadoknál előfordul egyszeri user nem pontosan teszi le, lecsúszik, macska lelöki... mágnesesnél jobban a helyén van, valakinek ez kényelmesebb lesz akkor is ha cserébe nem lehet csak úgy felkapni a mobilt. Nem muszáj a mágneses kiegészítőket se megvenni, de akinek tetszik ő dolga, nem?
Ha számodra csak negatívum, nem jelenti másoknak ne lehetne pozitívum, nem lesznek tőle "birkák". Ha már normális gondolkozást emlegetsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.