Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) #16820480 válasza madgie (#1198) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem amikor múltkor egyszer át akartam másolni egy olyan 20 gigát WiFi-n, akkor kb meghalt a wireless egér is a környéken, annyira leölte a frekvenciatartományt az átvitel, és persze elég sokáig is tartott sajna.

(#1202) madgie válasza #16820480 (#1201) üzenetére


madgie
titán

Itt közben ment a Netflix mögöttem 4K-n, meg se rezzent :) (mondjuk 17 mp alatt nem is kéne neki, csak pufferel annyit előre :D)

[ Szerkesztve ]

(#1203) nokia123


nokia123
aktív tag

Most akkor nem kapót egyik sem ipphone 12 Touch ID?

(#1204) Tibee86 válasza nokia123 (#1203) üzenetére


Tibee86
veterán

Jól ragzod a magyrat. :D

(#1205) Parallaxis válasza 7Heads Drago (#1200) üzenetére


Parallaxis
addikt

Zöldségeket állítasz.

Ok, légyszi fejtsd ki, hogy melyik állításom "zöldség"?

- Az, hogy a 2017-es iPad-em, a legfrisebb rendszerrel hasít és köszöni szépen semmi baja?

Már ne haragudj, de had én döntsem el, hogy az általam napi szinten használt eszköz miként működik és ne akard ezt helyettem kitalálni...

- Az, hogy egy Androidos tablet két év után már nem kap hivatalosan új rendszerverziót?

Miért, szerinted kapnak? Na ne hülyéskedj...

Imádom, mikor konkrétumok nélkül írnak valami zöldséget az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#1206) doooo válasza Parallaxis (#1196) üzenetére


doooo
veterán

"Most, mikor van már 120 Hz-es képfrissítés, amivel egy droidos eszköz is eléri azt a sima működést, amit az iPhone már sok éve alapból produkált, akkor most erre megy a melldöngetés :D"

Olyan sima működést sosem produkált, hisz 120Hz-et nem lehet szimulálni 60Hz-en, akármennyire is gördülékeny a rendszer. A fizikai akadályokat azért még az Apple sem tudja olyan könnyen átlépni...

(#1207) sphe válasza Carasc0 (#1170) üzenetére


sphe
senior tag

Hol írtam, hogy minden eszközzel ez történik? :U sehol. Ez cáfolat akkor? Nem, csak egy ellenpélda. Tény, hogy emiatt hatsójára vertek az almának? Igen. Tehát direkt lassítják általában a mobilokat és rontják az üzemidőt? Igen.

(#1208) Carasc0 válasza 7Heads Drago (#1200) üzenetére


Carasc0
őstag

Apple előnyök szvsz: 6 év support, garancia, rendszerstabilitás. Igaz meg kell fizetni, de előny.

Küzdeni egy apple rendszerrel? Mit lehet azon küzdeni? Egyszerű mint a faház.

sphe : Hát nem tudom én Iphone 7-től felfele nem hallok panaszt hogy lassú lenne. De szívesen megnéznék egy ilyen összehasonlító videót, hogy tényleg lassítják. Iphone 7 és feletti készülékeken. Üzemidőbe lehet van valami, de így is 6 évet kibír egy akksi. Nem rossz azért. Ipad-nél sztem ugyanez a helyzet. Panaszt nem hallok.
Valóban volt egy eset, amiért pereltél az apple-t. De ez akkor lezárt ügy lett, azóta nem tudok ilyesmiről. Nekem most is teljesen jól megy a 6-os modellem, pedig jött ki rá pár iOS.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1209) sphe


sphe
senior tag

(#1210) syIex válasza doooo (#1206) üzenetére


syIex
veterán

Nem ez volt a lényeg a hsz-nek. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1211) icecave válasza sphe (#1209) üzenetére


icecave
nagyúr

Kb. a megjelenés napján többen beírtuk az akku méreteket :R

Pl. : [link]

(#1212) doooo válasza syIex (#1210) üzenetére


doooo
veterán

De, pont ez volt. Kis trollkodás akart lenni a vége, de akkor már csináljuk rendesen, mert ez így csak lapos bs, semmi más. Egyébként, ha annyira optimalizálatlan, laggoló valamik az Androidos mobilok 60Hz-en, akkor 120Hz-en is annak kell lenniük, nem? Úgy lenne logikus. 120Hz-en is jelentkezhet akadás... aztán valahogy mégsem jelentkezik az annyira, amiből csak az következhet, hogy 60Hz-en sem jelentkezett ilyesmi. Vagyis ismét hamis a fenti állítás.

(#1213) Noukoum válasza sphe (#1209) üzenetére


Noukoum
veterán

Ki mondta hogy olyan mini? Egy specifikációról is írunk cikket, dejó..
Amúgy pont akkora a miniben az aksi ami az SE-be kellett volna. Pont jó lesz az üzemidő, sima 1 nap.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1214) Drp81 válasza Carasc0 (#1208) üzenetére


Drp81
aktív tag

A családban is az i7plus-on 14-es rendszer van, és minden azonnal történik (Az animáció után, ami szintén fluid.)
2016-os gyártmány.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#1215) jegesib válasza sphe (#1207) üzenetére


jegesib
aktív tag

mondjuk kemény kritika ez, h a 4-5 éves apple cuccokat lassítani kell, ilyet androidon nem kell tenni, belassul az magától :D :P
1st gen SE-m köszöni szépen szépen szalad 14.0.1-el, akkut kell majd cserélnem benne, tudom tudom szarok az apple akkuk :D

[ Szerkesztve ]

(#1216) ProEvoFan válasza icecave (#1211) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ezekből kis aksi méretekből mekkora kijelző időt lehet kipréselni?
Pl az iPhone 11ből?
Nem trollkodásból kérdem, de a kis Honor 10em a 3400mAh aksival, 3.5 órás kijelző időtől agyhalott leszek lassan...ok, ebből 2.5 óra netezés, de akkor is kevés.Asszony redmi note 9 proja 7-8 órájához képest meg lepkefing.

(#1217) Tin válasza doooo (#1212) üzenetére


Tin
veterán

Engedd el. Jövőre lesz az iPhone-ban is 120 Hz (vagy csakazértis 150 Hz), csak gondolom az adaptív képfrissítés licenszet még nem kapták meg a Samsungtól, merthogy ők idén jöttek ki vele a Note20-nál. Jövőre megkapja az Apple is, jobb lesz a fogyasztása, és majd hallgathatjuk, hogy az Apple feltalálta a Super Retina Lightning displayt, ami a világ legjobbja.

(#1218) jegesib válasza ProEvoFan (#1216) üzenetére


jegesib
aktív tag

én sem trollkodásból kérdezem, napi 3.5 órát telózol asszonyod meg 8-at? :Y

(#1219) nokia123 válasza Tibee86 (#1204) üzenetére


nokia123
aktív tag

Ki ragadtad a lényeget gratulálók te agysebész :C

(#1220) jegesib válasza nokia123 (#1219) üzenetére


jegesib
aktív tag

őőő izé, ha az igekötő az ige előtt áll, akkor egybe, ha utána akkor külön, de még gyorsan szerkesztheted :D
nem, egyik i12 sem kapott touch id-t sajnos

(#1221) ProEvoFan válasza jegesib (#1218) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nyolc óra az a kijelző idő és nem egy napos.
Nálam igen, van hogy egy nap 2.5 óra a net.Mindent telefonról intézek.

(#1222) jegesib válasza ProEvoFan (#1221) üzenetére


jegesib
aktív tag

értem, félre ne értsd nem kötözködni akarok, de ha éjszaka felteszed töltőre akkor minek a 8 óra?

(#1223) Noukoum válasza ProEvoFan (#1216) üzenetére


Noukoum
veterán

A kijelző idő mindig felhasználás és beállításfüggő.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1224) madgie válasza Tin (#1217) üzenetére


madgie
titán

Az adaptiv képfrissítéses 120 Hz-et az Apple vezette be három és fél éve az iPad Pro-knál, de sebaj.

(#1225) icecave válasza ProEvoFan (#1216) üzenetére


icecave
nagyúr

8 óra SOT simán megvan még IOS 14 alatt is, 2 nap alatt (hétvégén vagy időm nyomkodni ennyit).

(#1226) janeszgol válasza mario1988 (#1103) üzenetére


janeszgol
félisten

[link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#1227) Szabi® válasza icecave (#1225) üzenetére


Szabi®
addikt

Ios 14 alatt on screen az iPhone 11 5 óra 25 percet tud :)

(#1228) Bossi válasza madgie (#1202) üzenetére


Bossi
őstag

Hol fizettél elő 4k felbontású Netflixre? És mennyibe kerül? :) bocs a tv 4k az ok, de nem a netflix.

(#1229) judas13 válasza Bossi (#1228) üzenetére


judas13
addikt

kb HD - ha többet fizetsz ki rá :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1230) -Mosquito- válasza tesz-vesz123 (#1141) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mond csak,tükörbe néztél már??? :U
[link] , [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#1231) moleculez válasza madgie (#1198) üzenetére


moleculez
veterán

Engem az idegesít, hogy AirDrop egy nagyobb filet igen sokáig készít elő küldés előtt. Pl akartam átrakni sok kis nyaralós videót összesen vagy 15GB, csak kíváncsiságból nekifutottam, 20 perc után eldobta a műveletet, inkább átraktam kábelen.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1232) ProEvoFan válasza Szabi® (#1227) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ez jó.Többieknek is köszi!

(#1233) syIex


syIex
veterán

Az első források szerint több mint 1 mm-rel keskenyebb a káva minden modell esetén az eddigi (11Pro/Max)-tőle és 2 mm-el a 11 és Xr-hez viszonyítva.
iPhone 11: 5,57 mm
iPhone 11 Pro/Max: 4,52 mm

iPhone 12 Mini: 3,27 mm
iPhone 12: 3,47 mm
iPhone 12 Pro/Max: 3,47 mm

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1234) hroberto válasza -Mosquito- (#1230) üzenetére


hroberto
veterán

Szép kis gyűjtemény! :C

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1235) Navaren válasza Tin (#1217) üzenetére


Navaren
aktív tag

Igazából azt kell a hozzád hasonló specifikációvadászoknak elfogadni az iPhone ellen érveléskor, hogy Almáéknak egyszerűen nem kell részt venniük a "számháborúban", mert nem az egyes területeken nyerhető pár százalékos előny adja el a konkurensekhez képest.
A droidos gyártóknál muszáj valami extra teljesítményt kipréselmi az egyik funkcióból, hisz némi túlzással az itt-ott eltérő hátlaptól, kameraszigettől, előlapi kamerluk-elhelyezéstől és picit különböző launcher-től eltekintve 4-5 gyártó is gyártja gyakorlatilag pont ugyanazt a telefont, amin nagyrészt pont az ugyanarra az operációs rendszerre írt, ugyanazokat a harmadik féltől származó appokat fogod futtatni.
Például: 2020 Q4 droid flagship specs: Snapi 865+. 8-12GB RAM, FHD+ de inkább QHD High refresh-es, AOD-re is képes AMOLED kijelző, 64-108 MP fő és 2-3 segéd kameraszenzor, 5000 mAh akku (plusz-minusz 10%), gyors wireless - és vezetékes töltés, Android 11 rendszer.
Ebből a konfigurációból kapásból lehet 4-5 modellt is választani, naná, hogy a legnagyobb előny egymáshoz képest az a kb. 5-20%-os extra teljesítmény, amit vmelyik területre összpontosítva kipréselt magából egy gyártó (fotós-videós képességek, rendszersebesség-érzet, akkumulátorkapacitás gaming, egyedi szoftverek, stb.), a vásárlóknak pedig tök jó, hogy egyéni preferenciák szerint lehetőség van választaniuk ezekből.
(A versenykényszerből nagyon korán a cuccba integrált, hosszú ideig érdemi szolgáltatás nélküli funkciókról hogy már ne is beszéljünk.)

Ehhez képest az iPhone-nak nem érdeke és szüksége a számokkal és specifikációkkal versenyezni, mert nem ebből származik a különbsége a droidos csúcsfonokhoz képest, hanem a saját rendszere, szolgáltatáscsomagja és ökoszisztémába integrálhatósága adja el, amit így, ebben a formában - egyelőre - csak az iPhone tud úgy, ahogy a felhasználók megszokták - mindegy, hogy miért.
Kizárt dolog, hogy 2-3 hónapon belül vmelyik gyártó hirtelen alávágna egy másik iOS-es telefonnal, amelyik 5-10%-kal felülmúlja a specifikációkat valamiben.

Ez persze nem azt jelenti, hogy az iPhone user ne tudna örülni a 120 Hz-nek, a reverse vezeték nélküli töltésnek, az AOD-nek, stb., de ezek olyan fícsörök, amik önmagukban sokaknak nem éri meg a váltást, ha csak máshonnan, az Apple szolgáltatásai helyett kaphatná meg őket, nem pedig a preferált rendszer részeként.
Éppen ezért bármilyen furcsán is hangzik, nem mindenkinél érvek az iPhone ellen. Az ugyanakkor teljesen rendben van, hogy Te nem így gondolod.

Nem kell ezzel a szemlélettel egyetérteni, nem kell megérteni sem és tök jó, hogy megannyi alternatíva közül tudsz választani olyan modellt, amelyik a Neked fontos feltételeknek is megfelel, csak fogadd/fogadjátok el, hogy nem mindenki csak paraméterenként az elérhető jelenlegi abszolút tudást akarhatja a magáénak, amikor adott pénzért telefont választ.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1236) Sgr_A válasza ProEvoFan (#1216) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nekem az i11 elmegy két napot olyan 6-7 óra kijelző idővel
ha a mai napot nézzük akkor most vagyok 5 óránál és 56% van az akku
leginkább wifi de van benne egy kis mobil net is
meg játék

(#1237) jegesib válasza Navaren (#1235) üzenetére


jegesib
aktív tag

korrekt

(#1238) Tin válasza Navaren (#1235) üzenetére


Tin
veterán

Tudom, hogy az Apple egy vallás, és persze én vagyok a hülye, hogy nekiállok érvek mentén vitázni, mert vallásban ez felesleges.

Valójában ez a véleményem a bemutatott termékekkel kapcsolatban, talán ezt el lehet fogadni sértés nélkül, hiszen ez elvileg nem fantopik.

A többi hsz-em meg teljesen felesleges volt, a fenti vallás-párhuzam miatt. Ne haragudj, értelmes srácnak tűnsz, de ha ebbe megint belemegyek, a sok lúd disznót győz alapján a kereszten fogom végezni. Az éves drágaság bemutatóján szerintem már így is túl sokat mondtam "ellene". Nem zavar a véleménybuborékotok, csak az zavar kicsit, hogy bárhogy is keresztezi az ember, csak csata lesz belőle.

(#1239) syIex válasza Navaren (#1235) üzenetére


syIex
veterán

Hatalmas +1!

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1240) syIex válasza Tin (#1238) üzenetére


syIex
veterán

Szép és nyomós ellen érv! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1241) tesz-vesz123 válasza -Mosquito- (#1230) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Csodálom, hogy erre időt fordítottál! :Y

(#1242) Tibee86 válasza Tin (#1238) üzenetére


Tibee86
veterán

Nyugi, majd a teszt topik alatt biztos sokkal többen lesztek és mehet a hittérítés tovább. :D

(#1243) Navaren válasza Tin (#1238) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ha ez a konklúziód, akkor sajnos mellé ment picit és elbeszéltünk egymás mellett.
Az ég világon semmi baj nincs azzal, hogy máshogy gondolkodsz, és egész nyugodtan lehet érvelni akár specifikációkkal is - ráadásul Te a korrektebb arcok közüli vagy a topik alapján.

Egyetértünk abban is, hogy 'gáz', hogy bizonyos dolgok nincsenek benne az iPhone-ban, illetve abban is, hogy több sebből is vérzik a mai napig az iOS 'golyóálló megbízhatóság' imázsa is, szerintem ebben a topikban is megmutattam már, hogy nem vakon szeretem az iPhone-t, sőt, az Apple-t pedig mint céget aztán pláne nem - egyes húzásait, mint pl. épp most a töltő kihagyását pedig kifejezetten elítélem, marketing magyarázat ide vagy oda -, de engem továbbra is ez a rendszer szolgál ki a leginkább az alapján, amit elvárok, hogy megtegyen.
Pedig párhuzamosan mindig van körülöttem alternatíva is.

Ettől ez most vallás? iSheep lettem? :)

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1244) Sgr_A válasza Tin (#1238) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem vallás részemről
10 év droid után váltottam egy éve iphone-ra
meguntam a droid és a gyártok hülyeségeit
a beakadó gplay szolgáltatásokat a nem megérkező üzeneteket
samunál az exynost
a huaweit kilőték de ott is érdekesek a frissítések
xiaominál a miuit a közelség érzékelőt a bezárodó appokat a nem megjövő értesítések ha nem lakatolod meg még mittudom én mit kell csinálni, hogy meg kapjam a víber üziket
sonyt meg a o+-t nem próbáltam
volt még asus alcatal meizu moto
a stock droid meg nekem ronda és fapados
valahogy az összesből kéne egy jót gyúrni

iphoneon minden működik jönnek a frissítések ugyan akkor minden telóra nem kell hónapokat várni ( sem a régiókra sem a tipusokra)
az üzenetek is azonnal a gmail appban is, ami még a droidon sem mindig működik rendesen ami több mint ciki

igen papíron a számokban jobb a droid de az összkép nem mindig az igazi

[ Szerkesztve ]

(#1245) tesz-vesz123 válasza Sgr_A (#1244) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

+1 ilyen hülyeségek miatt váltok én is szifonra! Illetve megemlíteném az akadozást, és a mai napig tipikus "Android lagot" (tehát megérintesz valamit és késve reagál, mintha gondolkodna, hogy "Mit is szeretnél bocsi?"), illetve belassulást.

(#1246) viera válasza Sgr_A (#1244) üzenetére


viera
őstag

+1 :K
Én is most váltok 8 év Android után,hasonló okok miatt.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1247) Ricardo válasza Sgr_A (#1244) üzenetére


Ricardo
félisten

A kamera teljesítményére leszek nagyon kíváncsi.

(#1248) Sgr_A válasza Ricardo (#1247) üzenetére


Sgr_A
addikt

A 11 elég jó
csak az s8 volt jó kamerája az eddigi telóim közül a mate 20 is csak kültéren csinált jó képeket beltérben elég olajfestményt tudott csinálni

(#1249) madgie válasza Bossi (#1228) üzenetére


madgie
titán

Nem értem a kérdést, illetve nem írtam, hogy Apple cuccon megy 4K-ban. Sima Samu smart TV-n, épp az Attenborough dokut nézte a feleségem, 4K HDR-ben.

(#1250) 7Heads Drago válasza Parallaxis (#1205) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mondjuk az meg más kérdés, hogy mire is jó az 120Hz?
Egy jól kinéző szám a feature listán
Neked. A 120 hz kijelzőt sose fogod tudni imitálni 60 hz-en. Az más kérdés hogy mennyi az értelme. Ezt sheratan elég jól kifejtette. Viszont sok ember van akit zavar a 60 hz. Engem pl sose érintet ez.

Ja egyikről sem, mer 2 év után már nem kap új rendszerverziót...)
Samsung [link] [link] , Oneplus 5, Pixelek

Porsche Cayenne Electric
Ilyen autó nem létezik. Csak ez létezik: Cayenne E-Hybrid és ebben 14 kw az akku. [link]

Mi a baj a bekapcsológombba épített újjlenyomat olvasóval?
Az, hogy az ember ritkán használja.
Legalábbis én szinte csak akkor nyúlok oldalra, ha újra akarom indítani, vagy ki akarom kapcsolni. Bekapcsol felemeléskor, vagy a zsebből kihúzáskor
Magadnak mondasz ellent. Ha zsebbe nyúlsz megfogod a telot és azzal már jó eséllyel fel is oldod kamerába nézés nélkül is. Mit használsz ritkán? A telot hol tartod? Nem zsebben? Ha zsebből kiveszed gyorsabb a feloldás, mint hogy te kiveszed ránézel és felold 1-2 tized másodperc alatt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.