Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) tibcsi0407 válasza #16820480 (#390) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Elvileg bármilyen PD szabványú töltő jó hozzá, nem? Akkor veszek egy Anker-t 20 USD körül és használom azt. [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#402) Micsurin válasza tesz-vesz123 (#383) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Miért 0-24 fikázás ha látjuk a hibát? :U
Huawei hibáit is látom, Samsungot is megszoktam savazni. Applet is... mind volt a kezemben.

Ez nem szemellenző..., ellenben azzal amit te tolsz nulla valid állítással.

Ha a twitter rángatozik akkor a telefon a szar vagy az app? Vagy az OS? :U Lásd messenger, nincs droidos készülék amit ne hülyítene meg... vagy futna rendesen. Kezdve az akár több perces installációs idővel... :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#403) #24536576 válasza tesz-vesz123 (#383) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ha iPhoneon lenne olyan tudású bill, mint droidon, lehet, hogy ott még jobban akadozna. :D

(#404) Micsurin válasza #24536576 (#403) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Gboard tényleg hetekig szar volt 1 vagy 2 hónapja de az "központi" probléma volt.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#405) #24536576 válasza Micsurin (#404) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nekem az egyik kizáró ok az iPhone-nál, hogy még a SwiftKey is le van butítva...

(#406) Kasya válasza elfelejtette (#399) üzenetére


Kasya
nagyúr

Most nagyvonalakban (mert amugy rendesen is kilehetne ezt szamolni), az I7 aksi súlyok példáján:
1960mah - 27,7g
2900mah - 41,1g
Azért 20g + a ház mérete miatti extra g már sokat számíthat szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#407) #44179968 válasza BaLee (#392) üzenetére


#44179968
törölt tag

másfél éve egy Xiaomi MI 9SE-t használok, 6"-es, és majdnem csúcs :) A húgom iPhone Xs-énél szerintem jobb, használtam azt is 1 hétig. De nem vagyok szaki :)

(#408) wutuka


wutuka
aktív tag

Elolvastam az összes írást, amit most olvasni lehet ebben a topikban. Nem vagyok Apple, IOS. Android fan sem. Egyszerű felhasználó vagyok, akinek volt már mindkét fajta telója.most egy Sima P30-am van. Nagyszerű akksival, újjlenyomatolvasóval, 3x Zoomal, 6,1 méretben, Android 10 -el 128 GB tárhellyel. Azért írtam ezt le, mert komolyan érdekelt ez a 12-es verzió a ,,régi,,7-esem után, érdemes-e visszatérni az Apple-hoz. Az ár, az olyan, amilyen. Ebben eddig is ilyen volt az Alma és eztán is ilyen lesz. Igaza van, aki azt írta, akinek nincs 700 USD-je, annak teljesen mindegy, hogy 800 USD most a 12. Akinek meg van, megveszi.A magyar árat viszont semmi sem védheti még az ÁFA sem, hiszen az EU-n belül 20-25 % ÁFA van gyakorlatilag ezeken az eszközökön mindenütt. Ezt egyértelműen nem értem, de mondom, az ár, azt tudtuk, hogy magas volt és lesz is. Ami a környezettudatosságra hivatkozással kimaradt töltőfejet illeti. Nehéz erre szalonképes kifejezést találni. Szimplán és egyszerűen hazugság.A füles is gáz, hogy nincs benne. A 90 Hz hiánya, az ujjlenomatolvasó hiánya, Zoom lehetőség,a nevetséges méretű akksi egyszerűen botrány! Nincs rá jobb szó!
Jó lehet az új shield, tetszik maga a készülék, főleg, hogy van 5,4 és 6,1 méretben.
Lehet szeretni az IOS-t, van is miért. Ne feledjük azonban,hogy csak Apple termékekre kell optimalizálni, míg az Androidhoz ezer gyártó van. Én ugyanakkor nem látom a promlémákat Android 7-8 óta... Nagyszerűen működik.
Személyszerint óriásit csalódtam. Jó lehet az új shield, tetszik maga a készülék, főleg, hogy van 5,4 és 6,1 méretben.Nagyjából viszont ennyi. Számomra az, amit itt hoztak újdonságban, az már egyszerűen kevés. Talán még az Apple fanoknak is.

Lionel Messi : The Best !

(#409) Juhaszatti válasza tesz-vesz123 (#345) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Nekem P20 Prom van és iszonyú lagos, lassú a 10-es droid (EMUI) óta... Sőt szépeket szeret szaggatni, előtte ritkábban fordult ez elő. iOS-en ilyen sosincs. Ismerősöm 6S-e a mai napig fluidabb mint akármelyik droid..."

Nem szeretem az ilyen általánosításokat, egyik rendszer irányába sem. Párom 6S-e már 2 éve kuka volt a rengeteg bug és fagyás miatt, amin újrahúzás és a szerviz sem segített, és az ezt váltó 8 Plus sem olyan már, mint új korában. Ennek ellenére valószínűleg 12 Pro fogja váltani, mert szereti az iOS-t, a problémái ellenére is.

(#410) elfelejtette válasza Kasya (#406) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én a 12 és a 12 Pro közötti 25gramm különbségen is meglepődtem, amire ugye a Pro Max még 40 grammot rátesz.
Nálunk a gyereknek (22 éves) van 11 Pro-ja, és annak a súlyán is csodálkoztam, nekem inkább 150 gramm körüli telefonjaim voltak.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#411) somogyib válasza #24536576 (#405) üzenetére


somogyib
őstag

Hogyhogy le van butítva? Egy fejlesztő nem ugyanazt a progit teszi ki a Play-re meg az AppStrore-ba?

[ Szerkesztve ]

(#412) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Ezek a telók finoman szólva is nagyon rendben vannak.Igazából a 12 minivel ahogy már fentebb is írták, meglépték amit már rég meg kellett volna, normális méret, kimagasló tudással.Pipa
Lehet fröcsögni azokra, akik gusztustalannak tartják a töltő és a füles elhagyását, de szerintem ezzel a lépéssel akart az Apple érzékeltetni, hogy ők még ezt is simán megtehetik, mert aki Iphone hívő, az leszar mindent. Ez is bejött.pipa
Mindazonáltal várom már az új szériát, ahol majd akksi nélkül jön az Iphone és azt is megvásárolhatod külön. :)
Szerintem ennél a lépésnél nincs lejjebb, de ez nyilván csak magán vélemény.
Richo

[ Szerkesztve ]

(#413) Petya014


Petya014
csendes tag

..és az Iphone megint feltalálta a spanyol viaszt ezzel a Minivel :D
Remélem népszerű lesz, és más gyártók is adnak ki zsebbarát telefonokat.

(#414) -secret- válasza Petya014 (#413) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Remélem népszerű lesz, és más gyártók is adnak ki zsebbarát telefonokat.

Elmúlt években sem adtak. Meglepődnék...

(#415) nevemfel válasza Richoo44 (#412) üzenetére


nevemfel
senior tag

Lehet fröcsögni azokra, akik gusztustalannak tartják a töltő és a füles elhagyását, de szerintem ezzel a lépéssel akarták érzékeltetni, hogy ők még ezt is simán megtehetik, mert aki Iphone hívő, az leszar mindent.

Úgy rémlik, hogy lesz erre EU-s szabály is. Vagy legalábbis tervezték, hogy hoznak ilyen szabályt, nem nagyon követtem az erről szóló híreket. Hogy ne legyen töltő alapból minden telefon mellé.

Ha így van, akkor sajnos ez a "jövő", és a többi gyártó is kénytelen lesz ezt csinálni. Akkor ebben az esetben az Apple inkább csak előre meglépte, amit úgy is muszáj lesz meglépnie.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#416) Ádám16 válasza -secret- (#414) üzenetére


Ádám16
addikt

Szerintem a sikerétől fog függni.

(#417) Richoo44 válasza nevemfel (#415) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Ez azért valóban szomorú jövő, csak az az érdekes, hogy ha elveszek (és most vonatkoztassunk el attól hogy EU szabály) bármit egy készülék dobozából, miért kell ugyanannyit fizetni, a kevesebbért.Ez azért érdekes. És lehet, hogy évről évre minden drágább alapanyagok stb, de itt konkrétan alap tartozékokat kukáztak ki, aminek az ára minden évben be volt kalkulálva.

(#418) -secret- válasza Ádám16 (#416) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Zsebbarátnak mondhatjuk a nagyobb Androidos telefonok "lite" verzióját? Azt a vonalat biztos folytatják.

[ Szerkesztve ]

(#419) adamssss válasza mbotnd (#389) üzenetére


adamssss
veterán

Ez a telefon miben tud többet mint bármely csúcsmobil?

Abban, hogy iOS-t futtat amit semelyik más gyártó készüléke nem tud. ;)

A 12 nagyon baba lett. De tetszik az összesnél az új design.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#420) Lazika válasza tibcsi0407 (#401) üzenetére


Lazika
senior tag

Persze töltheted vele én is azzal töltöttem a telómat, aíg nem volt gyorstöltő mellékelve.

(#421) nevemfel válasza Richoo44 (#417) üzenetére


nevemfel
senior tag

Jó, hát az árazásról külön fejezetet lehetne írni, mind a nemzetközi-, mind a magyarról.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#422) Balage005 válasza Petya014 (#413) üzenetére


Balage005
csendes tag

Navon Pure Micro .. 4" kijelző 9000 píz! 😊 Zseb és pénztárcabarát!

(#423) tibcsi0407 válasza Lazika (#420) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De ez is tudja a 18W-os PD-t, ha jól tudom. Szóval az Apple gyorstöltővel egyenértékű.

https://utdetailing.hu/

(#424) Serik713


Serik713
újonc

Nagyon nagyon imádkozom, hogy a jónép vegye a 12 minit, mint a cukrot. Remélem beigazolódik a teóriám és kasszasiker lesz.

Na hát akkor kedves Xiaomi, OnePlus és távolkeleti társaik. Tessék csak másolni az almát, hajrá hajrá!! Fogjátok meg a 6.5-6.9"-os gyúródeszkáitokat és helyezzétek ahova akarjátok. Volt nagyjából 2 év, amikor ha az ember normális méretű telefont akart venni, akkor ott volt a 11 Pro meg az S10e. És kész. Könyörgöm legalább ebben a trendben kövessétek! És persze úgy ahogy az Apple is tette, nem a nagyobb modell kiherélt változatát kérjük! :)

Nokia 3100 -> Sony Ericsson Z520i -> Nokia 6085 -> Sony Ericsson W610i -> HTC Wildfire S -> LG Optimus F6 -> Samsung Galaxy S6 -> OnePlus 6T -> Xiaomi MI9 SE -> Samsung Galaxy S10e -> iPhone 13 mini

(#425) ΞΔGLΞ válasza Fred23 (#374) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Itt csak egy gond van ezekkel a "kisebb" készülékekkel, hogy már kicseszettül nem elég a 4GB ram, hiába IOS. A 11 pro topikjába is sokszor leírtuk, hogy sok mindent újratölt. Amikor kiadták még oké volt, de ahogy kapták a szoftverek a frissítéseket (fejlődtek), úgy zabálták a memóriát is egyben. Röhej, hogy 2020 végén kijön 4GB xarral az apple.
Nekem napi szinten tölt újra olyan programokat, amit pont nem kellene, mert nem látom emiatt a régebbi, pl reggeli statisztikát, csak az újat. Most jegyzetelnem kellene, vagy mi...

(#426) janeszgol válasza somogyib (#411) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem mindig. Néha még a játékk is különböznek tartalmban. De a felhasználói programoknál még GUI eltérés is előfordul, funkcióbeli eltérés meg pláne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#427) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Ez, hogy kiveszik a töltőt, meg hogy még mindig Lightning csati 2020 végén...🙈

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#428) tesz-vesz123 válasza ΞΔGLΞ (#425) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Ez telefonon örök probléma lesz. Nekem 6GB RAM-os, de az EMUI 2 appot nem tud a memóriában tartani... Heartstone-oztam a múltkor, amikor bezártam a játékot az egész launchert, mindent újrarajzolt a telefon. :D Volt vagy 4 másodperc, mire el tudtam indítani a Messengert. Ennyiben azért csak jobb az iOS, ott ilyen nincs.

(#402) Micsurin : Akkor csak látod te is, mi a különbség iOS és Android között, ahogy más is. Csak muszáj kötözködni. Az appok minősége ég és föld... :)

[ Szerkesztve ]

(#429) Micsurin válasza tesz-vesz123 (#428) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az appokról nem a droid tehet...
mod.: cserébe minden kiváltható, FB+Messengerre ott a Swipe, 100x jobb app mint bármelyik az említett párosból és ötvözi őket.

Ez megint no komment ott valami user error lesz és egyéb app ami fogja az egész rendszert... HS + Spoti a P20-on nekem kényelmesen futott...

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#430) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Méret ok. Tök jó, hogy végre valaki "felismeri", hogy van élet a péklapáton túl is. Bőven lenne igény a kisebb telefonokra is. Viszont nekem ez a külső a vállalhatatlan kategória azzal a böszme noccsal és az agyonkerekített kijelzővel. De nem fenyeget a veszély, h ilyet vegyek, úgyh végülis tök mindegy. :)

(#431) Razzul válasza Serik713 (#424) üzenetére


Razzul
senior tag

Az S10e kapcsán is jósolgatták az emberek itt a fórumon,kasszasiker lesz. Nem így lett, a Samsung le is lőtte kb. egy év után a gyártást, szóval ne legyenek illúzióink. Ez nem sok jót jelent a i12 mini számára, de ne legyen igazam, hiszen jelenleg csak az Apple igyekszik betömni ezt a piaci rést a gyártók közül.

Stat crux dum volvitur orbis

(#432) Zanik


Zanik
addikt

A Mini kéne. Mert ha meg is szoktam a 11 méretét, még mindig visszasírom az 5S kompaktságát. És legalább leszoknék arról hogy telefonon nézzek otthon videókat, mikor ott a tablet meg a TV...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#433) DanielLong válasza BaLee (#392) üzenetére


DanielLong
senior tag

A Z1C szerintem nem esett szét olyan hamar, én talán 3-4 évesen váltottam róla. Az egy nagyon kellemes teló volt. Utána jött az XZ1C, szintén szuper és kompakt, két bajom volt vele: túl szögletes, nem állt kézre és a nadrágot is tényleg szétszedte, valamint nem volt dual SIM verzió. Nálam csakis a dual SIM miatt jött az S10e, ami már nem teljesen kompakt, viszont cserébe van jack csati és oldalsó ujjlenyomatszenzor, mégha túlságosan fent is, de nincs status LED. (AOD látványosan eszi az akkut).

Jelenleg várok, hogy mi lesz a következő. Az Xperia 5 II jó is lehetne, csak túl nagy, viszont egyelőre mindent tud, ami engem érdekel. Talán ha a japánok most végre jó útra kerülnek, akkor láthatunk még újra kompakt telefont tőlük.

Iphone addig nem játszik, amíg nincs dual SIM náluk. Néha nem is értem, hogy ez a márka hogyan tud az üzleti kategóriában ennyire sikeres lenni, miközben kb. mindenkinek két telót kell hordania, ha van egy céges kártyája is...

(#434) tesz-vesz123 válasza Micsurin (#429) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Mármint azokról a böngésző alapú izékről beszélsz, amik "kiválthatják" az appokat? Nem köszi.

Hogyne lenne user error! Minden IS az! :C Mondtam, szemellenző.

(#435) Bossi válasza adamssss (#419) üzenetére


Bossi
őstag

Ja ez meg nem tud Androidot futtatni :) ez kemény...

(#436) weberzolee válasza wutuka (#408) üzenetére


weberzolee
aktív tag

A magyar ár oka rém egyszerű. Az összes Apple termék a hivatalos boltban annyi egy éven keresztül, mint megjelenéskor. Nem nő és nem csökken az ára. A Magyar gazdaság meg annyira stabil mostanság, hogy előre beállították arra az árat, ahol egy év múlva tartani fog az EUR/HUF árfolyam :DDD . Persze a Valaki azt mondta, nem számít az euró árfolyam mert nincsenek devizahitelek :W

A tartozékok miatt bekaphatják, én végig reménykedtem hogy 650USD -vel nyit a 12 vonal és akkor elfogadom. Viszont ami sokkal durvább, hogy az i11 mindössze 40.000 -rel lett olcsóbb úgy, hogy ugye tavalyi modell és ha most veszed, már nem kapsz tartozékot. De lehet fokozni, ha tegnap előtt vettél 2020 -as SE -t, még kaptál tartozékot. Ha ma veszed már nem kapsz, viszont egy fillérrel nem lett olcsóbb...Ebből szerintem USA -ban még lesznek csúnya perek...

Mindent összevetve a 12 mini jó cucc, ha nem cserélek tavaly, most megvenném. Így viszont valószínűleg marad a 11. Bár tartozékokkal most jó áron lehetne eladni, mert az új kiszerelésben nincs, az enyém meg bontatlan :DD

(#437) ΞΔGLΞ válasza tesz-vesz123 (#428) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen az IOS másképp kezeli a memóriát, emiatt ahol a 8GB droid megdöglik, ott az még 4GB-vel simán elfut röhögve... Na ez volt a gyakorlat, kb ez év nyárig. Mint írtam a pro max olyan gyönyörűen újratölti azokat a programokat (is!), , amik fontosak nekem statisztika szempontjából, hogy öröm nézni... Ilyenkor tudnám nagyon falhoz b...ni.

Szóval, akik a kisebbet fogják megvenni, készüljenek fel, hogy már nem mindig elég a 4GB. És a programok folyamatosan kapják a frissítéseket és egyik sem lesz olyan, hogy kevesebbet fog zabálni.
Szerintem 1 év múlva már a 6GB is elfogja játszani néha az újra töltéseket, ahogy a szoftverek fejlődnek. Én nem értem ezt a spórolást, a macrumors fórumon is nagyon gyakran anyázták emiatt az apple-t, pedig rájuk aztán szoktak figyelni.

(#438) mario1988 válasza ΞΔGLΞ (#437) üzenetére


mario1988
csendes tag

11 pro maxot használok lassan egy 1 éve, nekem semmi problémám sincs a memória kezeléssel. Nincsenek újra töltések :)

(#439) Navaren válasza ΞΔGLΞ (#425) üzenetére


Navaren
aktív tag

Egyébként arra is kíváncsi lennék, hogy változott-e a rendszer tavalyhoz képest.
A 11 Pro-ban elvileg 4GB operatív RAM van, illetve extra 2GB a fotózáshoz, vagy valahogy így, ugye?
A 12 Pro vajon követi a trendet és 6+2 GB RAM-ot kap, vagy tokkal-vonóval 6GB-tal üzemel, aztán iOS14 majd megoldja 'okosba?

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#440) zsoltiz válasza mario1988 (#438) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Dehogynincsenek. Nekem 11pro van, sajnos többször tölti újra az appokat mint az előző androidos telóm. Messengert otthagyom egy chat-ben, egy óra múlva előveszem és nem ott nyílik meg, hanem a főoldalon. Pl. Nagyon kéne 6GB RAM bele.

(#441) Fred23 válasza Razzul (#431) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az sincs kizárva, direkt gyártottak belőle keveset, és terelni akarják az embereket a nagyobb felé. Feleségem S10e-je Media Marktban lett véve, elsőre azt mondta az egyik dolgozó, hogy a kiállított darabon kívül nincs már több, mire -meghallva ezt- a másik dolgozó mondta, hogy a raktárban még van kettő, megnézi. Még a színeket is mondta; aztán jött kiderítve, hogy már csak egy van, kell vagy sem. Nem zöldben gondolkodott a feleségem, de meglátta, és azt mondta, kell. Azóta is imádja.

ΞΔGLΞ: Mostanában droidon nekem is néha újratölt valamit 6 GB RAM mellett; talán a Samsung böngésző legutóbbi frissülése óta. Tegnap este is 14 lap volt megnyitva, aztán mikor léptem vissza PH!-ra pont, megtörtént. (Nálam a böngészők eszik a legtöbb memóriát.)

[ Szerkesztve ]

(#442) Thor71


Thor71
tag

https://twitter.com/Xiaomi/status/1316299756260352006?s=19
:DD

[ Szerkesztve ]

(#443) Bossi válasza mario1988 (#438) üzenetére


Bossi
őstag

Ez szerintem felhasználó függő...nyilván a programtól is függ mennyi memóriát eszik.
Aki csak levelezik, chat-el, netezik annak lehet ez nem tűnik fel.

(#444) icecave válasza weberzolee (#436) üzenetére


icecave
nagyúr

30-al lett olcsóbb 290 helyett 260.

(#445) tesz-vesz123 válasza ΞΔGLΞ (#437) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Ha jól tudom az X-nél is volt már ilyesmi probléma, akkor ugye 3GB-tal. Nekem eddig a Samsungok kezelték a legjobban a memóriát. S7 Edge-nél volt, hogy 1 hét múlva kikerestem az oldalt a Chrome-ban és újratöltés nélkül bejött. :D

[ Szerkesztve ]

(#446) Wajk válasza Razzul (#431) üzenetére


Wajk
addikt

Az SE10e közel sem volt HighEnd közeli HW és kompakt méret, csak a többi telefonhoz képest ;) ne parázz. Most itt van egy igazán kompakt telefon ütős HW-el. Meglátjuk mit gurít :D

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#447) mario1988 válasza zsoltiz (#440) üzenetére


mario1988
csendes tag

Miért cáfolsz meg? Miért hazudnék? Nekem ez a tapasztalatom :!
udv :)

(#448) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Én lehet benevezek a Pro Max-ra, szolgáltatónál szerintem 350 körül kijön készülék kedvezménnyel.
Végre van egy forma ami tetszik,viszont a fizikai dual sim az hiányzik,inkább lenne az ,az 5G helyett :((( Így marad a 2 telefon a zsebben :))
A szerencse,hogy van töltőfej így legalabb azt nem kell venni :U

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#449) mario1988 válasza Gubu0101 (#448) üzenetére


mario1988
csendes tag

Kétlem annyiba megállna a 12 pro max. Én a vodanal vettem tavaly 11 pro max 64 Gb -ot 400 ezért Ft-ért

(#450) ΞΔGLΞ válasza mario1988 (#447) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

#443

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.