Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) #40047616 válasza tesz-vesz123 (#1547) üzenetére


#40047616
törölt tag

Oké telefonba felesleges. Mindegy majd jövőre az i13 topikjába belinkelem az előző kommentem mikor mindenki el lesz ájulva tőle. :DDD

(#1552) Giovan! válasza ToniSoprano (#1546) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha nem tűnt volna fel, én a készülő EU-s szabályozásról beszéltem a hozzászólásomban, ezért is tettem off-ba :U

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1553) #40047616 válasza #86564352 (#1544) üzenetére


#40047616
törölt tag

Azt velük beszéld meg. Egyik márkáért sem rajongok és egyiket sem utálom. Nem is értem hogy egy telefongyártó cégért hogy lehet rajongani vagy utálni. Nekem a mobilok csak sima használati eszközök mint pl egy tv vagy pc.
Minimális érzelmet sem érzek egyik iránt sem :)

[ Szerkesztve ]

(#1554) Zanik válasza ToniSoprano (#1546) üzenetére


Zanik
addikt

Ha körbenézek itt a nagy multi cég irodájában, akkor a notebook-ok kb. 30%-án van Type-C csatlakozó.
Hasonló az arány a Type-C telefonokkal is kb.
Micro-USB még durván jelen van.
Hozzátéve, hogy sajnos.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1555) ToniSoprano válasza #86564352 (#1549) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Az én notebokkomban is van USB-C bemenet de csak ezért nem dobtam volna ki a szemétbe a notebookot, vagy az Apple ez várja el? Ahogy a régi USB-s telefon kábelek is mind kukába mennek előbb utóbb sajnos mindig van átmenet. De ha az újabb telefonokba már mind type-C kerülne egységesen akkor pl. android és Apple terméke van valakinek az akkor tényleg kevesebb töltő és vezeték kéne hosszabb távon párhuzamosan.

Egyébként nem értem ezt a hulladék kérdést napi szinten most is csak a 1 hét alatt súlyra 2-3szor több hulladékot termelek sajnos mint egy töltő súly pl. Lidl narancslés flakon, tejes műanyag flako csomagolópaprír stb. Egy töltőt meg kb. annyi ideig használ az kb. amíg a telefont, de pl. nem értem hogy miért jó hogy a régi 5-10 Wattos töltőt használjak egy olyan telefonhoz ami 20 Wattos gyorstöltést is tud? Pl. van egy Ipad Air 2 10 wattos töltőm azzal fele annyi idő alatt tölt fel a telefon ez nem baj ? Mit csinál az ember előbb utóbb úgyis megveszed a 20 Wattos töltőt ja és az új kábel is kell hozzá, ami miről szól a profitról!!! Ja és 2-3 év múlva ha lecseréled a telefont akkor lehet 30wattos töltést tud, akkor mit is csinálsz ha gyorsabban akarod tölteni a telefont? Megveszed az újabb töltőt külön, mit spóroltál hulladékon? Semmit. ..

[ Szerkesztve ]

(#1556) Tin válasza w333 (#1532) üzenetére


Tin
veterán

Ne már basszus, hogy az az érv a 60 Hz mellett, hogy minek a 120 Hz... Ennyire ne menjünk már egy színt alá....

Láttál már rendes 120 Hz-es AMOLED kijelzőt használatban?

(#1557) tesz-vesz123 válasza Tin (#1556) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Én igen! Remekül nézett ki rajta a szaggató Play Áruház! ;]

(#1558) Navaren válasza #40047616 (#1551) üzenetére


Navaren
aktív tag

Írtuk már sokszor fentebb: nem felesleges, nem parasztvakítás, nem hülyeség, nagyon klassz, egyszer lesz majd almában is, ha realizálni tudják egy elvárt szinten (ergo akkuteljesítmény csökkenés nélkül, mert valljuk be: nem valószínű hogy most menne kompromisszummentesen ezekben a megint feleslegesenl vékonyra vett, pici akkus modellekben).
De nem dealbreaker abban a tekintetben, hogy a user lemondjon az iOS-ről és az összes Almáékhoz kapcsolódó szolgáltatásról azért, mert most már ciki a 60Hz a spec-nerd userek szemében a droidos csúcsfonokhoz képest.
Neki az iOS fontos, Neked az abszolút naprakész kategorikus tudás és technológia integrációja.
Szerencsére mindkét típusú vásárló tud magának telefont választani.

Próbáljunk már ezen átlépni.
Jövőre majd lesz megint más miatt morogni, mert nem lesz, mittudomén, 16K-s HDR+ Ultra videófelvétel, és hát hogy néz már az ki 2021-ben.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1559) koxx válasza tesz-vesz123 (#1557) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Flamet be is fejezheted. Aki azt mondja nem lát difit a 60Hz vs 120Hz esetén annak ajánlott >> [link]
Tin: szerintem max youtube videón látott

[ Szerkesztve ]

(#1560) S e t h válasza Tin (#1556) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem, mert akkor nem írna ilyen butaságot.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1561) #40047616 válasza Navaren (#1558) üzenetére


#40047616
törölt tag

Hát igen akkor el is jutottunk oda hogy miért nem lehet egy normális akkut belepakolni ezekbe ennyiért és a kör bezárult. :F

(#1562) #86564352 válasza #40047616 (#1553) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ahhoz képest mégis írod az oltogatós hozzászólásokat. És ha nem lesz iPhone 13-ban sem 120 Hz, akkor mi van? Semmi.

ToniSoprano: elég sok okostelefon használó nem görcsöl ezen a hány W és mennyi idő alatt tölt fel témán. Éjszakára felteszik, reggel leveszik és ennyi. Azon mit nem értesz, hogy mondjuk évi száz millió db eladott iPhone-hoz most nem kell töltőt és fülhallgatót adni, fele a doboz mérete, mert a tábor nagy részének már van vagy az eddig mellékeltnél jobbat, mást használ, akinek mégis kell az elmegy külön és vesz amilyet akar (nem muszáj Apple-nél venni), összességében kisebb a környezet terhelése. USA-ban a Samsung Galaxy Note 20 dobozában sincs fülhallgató, akinek kell Sammy ingyen küld elvileg. Nem értem a hisztit ezen, de mindenkinek erőt és egészséget kívánok, hogy túléljék a nagy 2020-as iPhone töltő apokalipszist!

[ Szerkesztve ]

(#1563) Navaren válasza #40047616 (#1561) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ebben 100% egyetértünk.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1564) ToniSoprano válasza Tin (#1556) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Itt szerintem az is kérdés, hogy megéri-e a 120 Hz-es Amolad kijelző ha érezhetően gyorsabban lemerül az akku, ergo lehet egy napot sem bír ki rendesen. Nekem nem biztos. Az egyértelmű hogy a 144Hz-es monitor jobb de ott az hálózatról megy és az akku kérdés nem jön szóba.

Szer: én pl sokat járok túrázni bicajtúrázni pl. 4 napot voltunk ausztirában és itthon is több napot hosszú hétvégéken ebben az évben. Pl. Ausztriában a hegyekben kempigben nem volt mindegy mennyi idő alatt tölt fel a telefon, (én nem szoktam éjszakára rajta hagyni nap közebn töltöm pillanatok alatt feltölt, kinek mi a szokása.) Azért ahogy az sem baj ha fejlődik a proci az is jobb ha gyorsabban feltölt ezt azért hagy én döntsem el mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#1565) #40047616 válasza #86564352 (#1562) üzenetére


#40047616
törölt tag

Azon mi az oltogatás hogy tényeket írok? :F A huawei p40 fórumba sem írom hogy hú de jó a hms a gms helyett mikor nem. :F

[ Szerkesztve ]

(#1566) Tibee86


Tibee86
veterán

Na hogy haladtok, meggyőztetek már mindenkit, hogy sz*rapple, és droidos telefont kell venni?

(#1567) koxx válasza #86564352 (#1562) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"összességében kisebb a környezet terhelése"

(#1568) Tin válasza koxx (#1559) üzenetére


Tin
veterán

Azért se értem, mert senki nem mondta, hogy nem jó a 60 Hz. Igen, a 120 Hz jobban merül, de bazira állatira jól néz ki, az egész kijelző olyan lesz tőle, mintha konkrétan papírt néznél. És az se érv, hogy 60 fps a tartalom, mert pont a webezésnél, olvasásnál jön ki az előnye, mert sokkal kevésbé lesz villogósabb a kép, főleg mozgatásnál.

Azt elfogadom, hogy nincs a tarsolyban nagy újítás, és jövőre az ujjlenyomat-olvasó visszahozása valamiféle beismerése a face unlock fail-nek, és kell kompenzálni egy nagyobb dobással, de ha nem raknám a torkomnak a kést, és lennék biztos abban, hogy jövőre a 120 Hz-es kijelzőjükről elmondják hogy a legjobb ever, akkor még meg is érteném.

De az nem érv, hogy "minek". Az érv, hogy az akku miatt, vagy hogy még nem elég kiforrott az Apple standardhez, vagy amit az SE2-vel csináltak, hogy újrafelhasználás a profitmaximalizálás érdekében. De nem lenne sokkal tisztább azt mondani, amit pl. Balu írt, hogy "igen, az Apple is szemét mint a többi gyártó, és pénzt akar keresni, de attól még prémium a terméke"? Mert konkrétan AZ. Egy kiváló telefon, szuper minőség, jó körítés, jó ökoszisztéma, csak sz.rrágók, na. De a Samsung is az pl. az Exynos szemétkedéssel, a Google is a Pixel is a 765-ös csúcsmodellel, de piacgazdaságban ez normális. De azért ne emeljük már a sz.rrágást piedesztálra csak azért, mert a kedvenc logónk virít rajta.

#1564ToniSoprano: persze hogy nem éri meg, ha kicsi az akku. De még az Apple is elmondta ezt, nem? De az ne legyen már érv a topikban, hogy "ha nincs, akkor nem is kell". Mellesleg rakhatna nagyobb akkut is az Apple a telefonokba, de akkor 1$-al kisebb lenne a haszna, és nagyobb a telefon. Ők több nehezéket pakolnak a telefonba, és nem fér mellé a nagyobb akku plusz súlya. A 12ProMax valami 221g?

Másik fele: kapcsolható 60 Hz. Vagy csak simán, egy energiatakarékos üzemmód, ami visszaveszi a frissítést, ahogy a többinél. Az idő 10%-ában nekem is az akku fontos, nem a csicsa, de a 90%-ban meg jó a szépség, ha tudod tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#1569) Ricardo válasza #86564352 (#1562) üzenetére


Ricardo
félisten

"Samsung Galaxy Note 20 dobozában sincs fülhallgató, akinek kell Sammy ingyen küld elvileg. "

Az zöld. Nem adnak feleslsgesen, de ha mégis kell, nem húznak le érte.

(#1570) #86564352 válasza koxx (#1567) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nagyon vicces. Ja nem. Érvvel cáfolni esetleg? Ja az se megy. Akkor csak viccelődj.

Ricardo: és erről a másik témáról szóló ontopikban háromszor leírtam többek közt neked is, hogy úgy lett volna jobb mellékelnek egy kupont, annyival olcsóbb a telefon, vagy a kiegészítőkön lévő borsos haszonból annyit engednek.

[ Szerkesztve ]

(#1571) tesz-vesz123 válasza koxx (#1559) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Feljebb írtam, hogy 144Hz monitort használok. Tudom, mi a különbség. ;) Moderátor létedre elég sokat offolsz és trollkodsz.

Tin: mert pont a webezésnél, olvasásnál jön ki az előnye, mert sokkal kevésbé lesz villogósabb a kép, főleg mozgatásnál

Az a pwm, amire te gondolsz, szerintem annak semmi köze a magasabb képfrissítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#1572) #40047616 válasza Tin (#1568) üzenetére


#40047616
törölt tag

Ez nagy +1 :R

(#1573) ToniSoprano válasza Ricardo (#1569) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Egyébként ez lenne a korrekt az Apple részéről, ha tényleg ha tényleg a környezetvédelmi szempont a fontos csak. Nem ad töltőt a dobozba, de ha kell akkor ingyen küld, vagy egy új készülékhez ha elektronikusan megigényled, akkor átveheted egy apple Store-ban. Pl. ez is egy korrekt és környezetet is óvná és a felhasználók is boldogak lennének nem?

[ Szerkesztve ]

(#1574) Tin válasza tesz-vesz123 (#1571) üzenetére


Tin
veterán

Dehogyis PWM, a pulzussszélesség-modulációt már évek óta nem használják IPS panelen, de az AMOLED máshogy fogyaszt, és emiatt kell oda. Ne keverd össze a PWM-et a refresh rate-el. Az egyik a fényerőt, a másik a képfrissítést szabályozza.

(#1575) tesz-vesz123 válasza Tin (#1574) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Hát a pwm-től vibrál az OLED kijelzők képe, de ez csak kamera alatt látszik. Sok embernek ezért fáj a feje pl. az OLED kijelzőktől.

(#1576) S e t h válasza tesz-vesz123 (#1571) üzenetére


S e t h
nagyúr

Leírta, hogy ne flamelj és még neked áll feljebb?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1577) #16820480


#16820480
törölt tag

Hogy minimálisan ON topik is legyen, ez alapján a videó alapján nagyon gagyi lett szerintem élőben a kinézet :( A Pro kicsit jobb a matt hátlapjával, de a sima 12 csillogós üveg hátlapja :O Mint valami filléres kínai replika.

(#1578) koxx válasza tesz-vesz123 (#1571) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Még jó, hogy a te szakmai postjaiddal tele van a topik. De nem kezdem el egyesével kielemezni mind a 60 postodat, elég volt az első 10-et elolvasnom. :U

(#1579) koxx válasza #16820480 (#1577) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kicsit piacos, de kap egy tokot akkor igazából mindegy. Így csupaszon biztos nem merném használni. Leejtés garantált.

(#1580) Navaren válasza Tin (#1568) üzenetére


Navaren
aktív tag

Erről van szó.
+1.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1581) madgie válasza Tin (#1574) üzenetére


madgie
titán

De, PWM és az Apple OLED telefonjai mind villognak, míg a konkurencia ezt már elég jól orvosolta, nekem pl a 2018-as Mate 20 Pro-ban is van erre kapcsoló.

(#1582) -secret- válasza koxx (#1579) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

+1

(#1583) Ricardo válasza ToniSoprano (#1573) üzenetére


Ricardo
félisten

Vagy ha nem kérsz levonja a készülék árából, esetleg meghírdet egy csere programot. Hozz be egy régi már nem használt töltőt, kapsz egy másikat, vagy ha nem is ad érte egy újat beszámítja egy jelképes összegért a régit. Ha valóban ez lenne az oka a töltő elhagyásának, lenne erre pár lehetőség.

(#1584) Ricardo válasza #16820480 (#1577) üzenetére


Ricardo
félisten

A színek viszont jók. A forma is testszik. Jó ötlet volt visszatérni a szögletesebb kialakításhoz.

(#1585) koxx válasza Ricardo (#1584) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A flat kijelzőért jár a pacsi, android vonalon is visszatérhetnének mert ez akkora tévút mint TV-k esetén az ívelt kialakítás vagy a 3D szemüveg.

(#1586) stellaz


stellaz
addikt

Esetleg egy árban kéne árulni töltővel és anélkül, és megkérni az embereket, hogy ha van otthon töltő, akkor a töltő nélküli változatot vegyék. Vagy valami.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#1587) ToniSoprano válasza #16820480 (#1577) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nekem mondjuk a szögletesebb forma sokkal jobban tetszik mint a korábbi kerekített Iphonok. Így van egy egyedi letisztult, felismerhető megjelenés mint az iphone 4-nek is volt.

#1586stellaz +1
#1583Ricardo +1
Mindkettő teljesen korrert megoldás lenne környezetvédelemre és a felhasználók igényeinek kielégítésére.

[ Szerkesztve ]

(#1588) Ricardo válasza koxx (#1585) üzenetére


Ricardo
félisten

Egyetértek. Mondjuk a tévénk ívelt, de sok értelmét nem látom. Pár nap alatt hozzászokik az ember, és onnantól mintha nem is lenne ívelt.

(#1589) #86564352 válasza #16820480 (#1577) üzenetére


#86564352
törölt tag

Néhány videót megnéztem én is. Régi Lumiásként (műanyag hátlap, nem csúszott, nem látszott rajta kosz) elgondolkozva, valamiért a nehezebb üveg hátlap és acélkeret lett a prémium a marketingben évek óta. Én csak azt látom, hogy ujjlenyomat és izzadtság mágnes. :D A flagship acélkereten jobban látszik az ujjlenyomat, mint az olcsóbb alu kereteseken. Súlykülönbség is. A tokok és skinek népszerűsége fel is ugrott. Én egyelőre inkább törölgetek gyakrabban, nem szeretem a tokokat.

Kék mini tesztet várok már, az nagyon tetszik! Majd egyszer talán, ha lemegy az ára.

(#1590) w333 válasza Tin (#1556) üzenetére


w333
félisten

Mobiltelefon boltban melózok ... szerinted nem nyomtam még ? :DDD

Engem mondjuk nem vonz a 120Hz és akinek ilyen telefonja van az is visszarakta 60hz mert nagyon merült tőle a telefon, biztos megvan az előnye akinek ez a fontos ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1591) tesz-vesz123 válasza w333 (#1590) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

+1!

(#1592) ToniSoprano válasza w333 (#1590) üzenetére


ToniSoprano
addikt

+1

(#1593) koxx válasza w333 (#1590) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért van hozzá 30-60W-os gyorstöltő és 4000+-os akku, hogy ez ne legyen probléma.

(#1594) w333 válasza koxx (#1593) üzenetére


w333
félisten

Persze ez is igaz :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1595) jegesib válasza #16820480 (#1577) üzenetére


jegesib
aktív tag

hát ez a kék télleg elég ratyi, marad a fekete, szigorúan tokban. Ellenben megszűntek a bőrtokok is?! Na az valódi veszteség volna a töltő ellenében...

(#1596) Tewe013 válasza #16820480 (#1577) üzenetére


Tewe013
őstag

Csak szerintem néz ki sokkal jobban a matt alu keret, mint a piacosan csillogós acél?
Itt volt ez nagyon szembetűnő: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1597) adamklark


adamklark
senior tag

játéktelefonnak néz ki inkább fényben

(#1598) S e t h válasza koxx (#1593) üzenetére


S e t h
nagyúr

Aki 60 hz-zen használja az biztosan azért vette, mert nem tud olvasni és nem tudta mit vesz és áram is csak a szomszédban van.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1599) ToniSoprano válasza koxx (#1593) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Sőt egy 10.000mAh-s powerbankot is lehet hordani magadnál akkor még a 240Hz frissítés sem gond , sőt akkor már lehet látni a PWM villódzást is ami ezen a frekvencián működik legalábbis itt ennyit mértek: [link]

Egyébként ha valami jó lett volna funkció a PWM kikapcsolhatósága, mert van akit kicsit zavar, máshol van aki írta is a Huawei megoldotta. Valamivel kicsit többet fogyaszt a kijelző de van akinek fáj a feje tőle.

(#1600) Bossi válasza jegesib (#1595) üzenetére


Bossi
őstag

Hát én kéket rendeltem elő remélem élőben azért jobb lesz....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.