Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) #86564352 válasza 7Heads Drago (#1338) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kb. iPhone 7 (2 GB RAM) és 7 Plus (3 GB RAM) óta megszokott, hogy a jobb kamerával szereltben több memória van.

(#1352) w333 válasza #86564352 (#1351) üzenetére


w333
félisten

Fényképek minősége kb. ugyan az lesz ... inkább videóban jön ki különbség illetve több kamera = több RAM és a Lidar scanner is ki tudja mennyit eszik, ezért kell oda a +2GB ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1353) Szabi® válasza Dany007 (#1344) üzenetére


Szabi®
addikt

Jaja az iPhone-ok az áruk ellenére legalább adnak valamit,valamit.
Az Apple igazi mostoha gyereke az iMac széria lett.Ott külön érdekes az , hogy a 21,5 -ös, 620 ezer forintba kerülő iMacben egy 2010-es vga-nak megfelelő gpu került (Radeon Pro 560x) i5-ös procival.
A 27"-es széria sem lett rózsásabb ott 750 ezer forintért a Radeon Pro 5300 egy Radeon Rx 470-nek felel meg,szintén i5-ös procival.
Kis érdekesség csak :)

(#1354) kozmy


kozmy
őstag

Soha nem volt almás telóm. Most ha kijön az alma mini tuti vevő leszek rá. Végre van lesz mini és nem bunkófont fogok fogni :DDD

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#1355) #16820480 válasza ToniSoprano (#1345) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ha vennék, akkor nem a MM-os árán venném, hanem valami szürkeimportos a legolcsóbb helyről. Mivel minden telefonjukra világgarancia van, ha jól tudom, így tök mindegy honnan van. A 128 GB meg jó dolog, de a mostani telefonon sem használom ki, kb 30 foglalt mindennel együtt, szóval a 64 is bőven elég lenne szerintem.
Ettől függetlenül még a 613€ is rengeteg pénz egy telefonért, szóval igazából egyiket sem veszek még :N

(#1356) madgie válasza #16820480 (#1355) üzenetére


madgie
titán

Viszont szürkére továbbra is csak 1 év gari jár majd, nem?

(#1357) Tibee86 válasza #16820480 (#1355) üzenetére


Tibee86
veterán

Hivatalos viszonteladótól 1 év jótállás + 1 év szavatosság van (amit az Apple jótállásként kezel, pont a szürkeimport visszaszorítása miatt [link] )
2021-től pedig itthon már 3 év jótállás lesz mindenre ami 250+ ezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#1358) koxx válasza madgie (#1356) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A hivatalosra is [link] Alzán láttam 24 hó garit.

(#1359) doooo válasza w333 (#1350) üzenetére


doooo
veterán

"Jövőre viszont az S30 Mini már borítéklható ! :))"

Főleg úgy, hogy S21 lesz a széria neve... meg főleg úgy, hogy S10e-t sem folytatták, holott elég egyértelmű volt akkor is, meg azóta is, hogy az apróbb iPhone-okat nagy számban veszik az emberek. Márpedig jó kis konkurens volt az S10e. Erősen kétlem, hogy ilyen vészterhes időkben újra kevésbé profitáló, és kevésbé népszerű modellek gyártásába kezdenek...

[ Szerkesztve ]

(#1360) 7Heads Drago válasza #16820480 (#1355) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én ezért vettem a Turbado-n, mert ott 2 év van rá. Viszont jóval olcsóbb mint a hivatalos helyeken. Viszont mivel szürke importosak nem itthon javítják őket, viszont ahogy hallom az itthoniak is kimennek külföldre már szervizbe.
koxx: Hol látsz te az Alzán 24 hónapot?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1361) #16820480 válasza madgie (#1356) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom, itt írták páran korábban, hogy a szolgáltatós telefonokra csak 1 évet mondott két szolgáltató is. De úgy is fel lehet fogni, hogy 30-40% plusz pénzért kapsz még egy év garanciát, ha tényleg 2 év van rá. Az egy elég húzós árú garancia kiterjesztés azért.

Tibee86: Pont az lenne a célom, hogy ne kelljen 250 ezernél többet kiadni telefonra :B

doooo: Azt amúgy vágod, hogy az S10e, S10 és S10+ hármasból az "e" fogyott leggyengébben? Gondolom ezért nem siettek a folytatással. A legkisebb iphone azért fogy, mert (egészen az idei évig) az volt a legolcsóbb iphone is egyben, és ezzel a belépő az iOS világába.

(#1362) Tin válasza doooo (#1359) üzenetére


Tin
veterán

Pedig jönni fognak, mert mindenki követi az Apple-t, lásd notch, ami *szerintem* ronda. Mondjuk szerencsére azóta a legtöbb gyártó túllépett rajta, és inkább hagyták az ujjlenyomat-olvasókat. Jövőre majd az Apple is visszateszi az iPhone-ba (szerintem helyesen). De az biztos, hogy a kisebb telókra túl nagy az igény ahhoz, hogy a többi gyártó ne foglalkozzon vele, amit nem is értek.

Már régóta mondom, amit az Apple most kezdett el végre csinálni: kicsi, normál, péklapát méret, hasonló kinézet, hasonló hardver. Annak semmi értelme, ha a kis telefon buta is, mert az ember eleve mindig a "legjobbat" akarja, és ha szignifikáns a különbség, akkor a kicsi nem fogy eléggé. Oké, akku méret, felbontás, RAM különbség nem számít, az sem, ha a kicsin éppenséggel 3 helyett 2 kamera van, de ne legyen direkt lebutítva. Ezt az Apple most gyönyörűen hozza, és remélem, hogy átveszik a többiek is ezt a modellt. Bár megmondom őszintén, a Minit nyugodtan megvastagíthatták volna kicsit, hogy több akku férjen bele, a szélesség miatt úgyse tűnne nagyobbnak.

A Samsung amúgy most kidobta az S20 FE-t, ami ugyan nem kicsi, de "olcsó" telefon. El is cseszte, tele a net a kijelző hibáival, amit remélem javítanak, mert az utóbbi évek egyik legjobb Samsung telefonja, nem véletlenül lelkendezett minden tesztelő miatta.

(#1363) FіkuszKukіsz válasza #16820480 (#1361) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

És azt vágod, hogy az S10e méretben inkább az x,xs-sel egyezik?

Romanes eunt domus

(#1364) doooo válasza #16820480 (#1361) üzenetére


doooo
veterán

"Azt amúgy vágod, hogy az S10e, S10 és S10+ hármasból az "e" fogyott leggyengébben?"

Nyilvánvalóan... Szerinted a "kevésbé profitáló és kevésbé népszerű" rész mire vonatkozott?

(#1365) koxx válasza 7Heads Drago (#1360) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az mondjuk nem egyértelmű, hogy a 42e ft feláras opcióval érvényes vagy önmagában.

[ Szerkesztve ]

(#1366) doooo válasza Tin (#1362) üzenetére


doooo
veterán

"tele a net a kijelző hibáival, amit remélem javítanak"

Annyira azért nincs tele a net. Ahol írnak róla, ott is kihangsúlyozzák, hogy nem túl sok panasz érkezett eddig, nyilvánvaló a hiba, de egyáltalán nem érint minden készüléket, vagy a készülékek többségét. Ettől függetlenül jó lenne a Samsungtól valami válasz a dologra, és mivel valószínűleg szoftveres hiba, lehet javítani rajta. Ha meg valakinek hibás, bírja garanciáztatni (azzal is a Samsung tudtára adva, hogy valami gebasz van, és ideje lépni valamit).

(#1367) FіkuszKukіsz válasza doooo (#1366) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Tök jó hogy veszel egy új telefont és viheted egyből garanciáztatni.

csak itt a fórumában nem egy panaszos van.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#1368) Kamikaze75 válasza Dany007 (#1344) üzenetére


Kamikaze75
tag

Nem is akarom a droid kontra ios vonalat hasonlítgatni az tény pld a xiaomi már a legújabb mi 10T családot igencsak lejjebb árazta. Azzal egyet értek legyen ez a prémium árazás az apple privilégiuma, de szerintem mindenki elvárja hogy full árazásért full is legyen minden lásd töltő hiánya.
Szerintem a nagy többség az új telefonját az új töltőjével tölti nem a régivel mert az új korszerűbb gyorsabb nagy valószínűséggel mint a régi.

(#1369) tesz-vesz123 válasza Kamikaze75 (#1368) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Kapsz 5 év frissítést, ha pedig hibás a készülék helyben kicserélik egy új fóliásra. Ennél fullabb mi legyen? Nem beküldöd 2 hétre, hogy összegányolják a szervizben (nekem a HTC One-t 3-szor kellett visszaküldeni, 3x jött illesztési hiábával, azóta kötök biztosítást mindig, egyszerűbb ha összetöröm), hanem újat kapsz. Ami refurbished nyilván, viszont megfelel az Apple előírásainak az összeszerelés minősége.

Már túltárgyaltuk a töltő témát, mindenki tudja, hogy az 🍎 egy utolsó zs.... cég. A pénz kell nekik, lehúznak, de azért kapsz is valamit azért, amit máshol nem. :)

(#1370) FіkuszKukіsz válasza tesz-vesz123 (#1369) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Azért ennek a helyben történő cserének nézzél utána. Mostanában már nem nagyon jellemző.

Romanes eunt domus

(#1371) tesz-vesz123 válasza FіkuszKukіsz (#1370) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Ismerősöm nemrég cseréltette a Pro Maxot és eladta. :DDD

(#1372) Dany007 válasza Kamikaze75 (#1368) üzenetére


Dany007
veterán

Egyébként annyira nem is prémium. De szerintem is legyen az. Oké.
Most random rákerestem az árukeresőn a mobilokra. A legdrágábbtól visszafele az első két oldalon teljesen vegyesen voltak Samsung, Apple, Huawei, Oppo, LG telefonok, de még egy Motorola és egy Sony is helyet kapott a 350k + kategóriában. Szóval elég vegyes a felhozatal és nyilvánvalóan az i12 a legújabb tag közülük.

Igen, elvárnánk, hogy full full legyen ennyi pénzért. Valóban. Szerintem meg pont ez az Apple "privilégiuma", hogy ilyen kis apróságokkal "szarozik".
Engem is zavar picit, hogy nem lesz hozzá töltő ennyi pénzért, de azt valóban el kell ismerni, hogy még így is van itthon 2 iPhone töltő és egy iPad töltő... Tehát a töltés nem lesz gond.
Fülesből pedig még mindig megvan az i6-hoz kapott :D, sose használtam, meg van még a régi 735-höz kapott és párom S8-asához kapott is megvan... Meg még két másik random egyéb telefonból maradt. Sose használtuk.
Szóval szerintem is nyilvánvaló pénzhajhászás az egész okés, de szerintem piszok sokan vannak úgy vele, hogy ezeket egyszer nem használták még és valóban fölös lenne egy újabb darab.
Ha már itt tartunk hasznosabb lenne, ha védőfóliát mellékelnének hozzá. :) Na mert azt biztos veszek.

(#1373) Reddevil84 válasza tesz-vesz123 (#1290) üzenetére


Reddevil84
tag

Jó lenne, ha nem csak szolgáltatónál zuhannának meg az árak :))

(#1374) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

(#1375) doooo válasza FіkuszKukіsz (#1367) üzenetére


doooo
veterán

Ja, mert ilyen nem esett meg még soha, egyetlen gyártó, egyetlen mobilja esetén sem...

(#1376) Tin válasza doooo (#1366) üzenetére


Tin
veterán

Ez tényleg gond, pont azért, mert a hiba "csak" zavaró, a Samsung meg erősen hallgat. De ez csak egy mellékszál, és ez itt ráadásul eléggé off. Lapozzunk.

(#1377) 7Heads Drago válasza doooo (#1375) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem azt mondta hogyy nem volt ilyen, hanem hogy máris több károsult van. Le kellene már hűtened magadat. Az FE-nek nincs saját topikja?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1378) zsoltiz válasza w333 (#1348) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"..inkább legyen kevesebb RAM memória mint pl. gyengébb IPS kijelző vagy gyengébb kamera, iOS -nek 3GB is bőven elég, sőt SE -ben 2GB van és semmivel sem ézem másnak mint az X -t amiben 3 van ! "

Na, azért ennyire ne legyünk már elfogultak. Jóhogy nem mindjárt a kevesebb RAM a jobb. Jelenleg egy 11pro-t nyúzok, ha valami, akkor a 6-8GB RAM nagyon kéne bele. Egy csomószor újratölti az appokat, és ez elég idegesítő. Előveszem pl a messengert vagy a telegramot a háttérből és nem ott van, ahol hagytam (bent egy chat-ben) hanem a főoldal tölt be (látszik is hogy újratölti). De pl youtube is, elkezdek egy videót és a háttérbe rakom, 10-20-30 perc múlva venném elő folytatni, de újratöltődik a yt app és a főoldalon vagyok (amit lekezdtem nézni azt meg kereshetem újra). A szomorú az, hogy az előző 2 androidos telefonomon (6GB RAM) ilyen nem volt. Ott pl a telegramot sosem láttam újratöltődni, azt ha ott hagytam egy chat-ben akkor egy hét múlva ís úgy jött elő a háttérből. Yt dettó, ha reggel úgyhagytam, délután tudtam folytani a háttérben hagyott videót, ott ahol abbahagytam. itt meg megnyitok pár appot, aztán az előzőek mennek a levesbe (pedig azért nem sok appról van szó, de mondjuk egy térképet tudjak már úgy elővenni, hogy hogy a korábban megnyitott yt app ne záródjon be a háttérben).
Szóval, de, kell(ene) a 6-8GB RAM, csodákra az iOS sem képes, ha kell a RAM valaminek, akkor az bizony a háttérbe rakott többi app rovására -és így a multitasking rovására- megy. Ha valamiért, akkor a 6GB RAM miatt váltok 12pro-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1379) doooo válasza 7Heads Drago (#1377) üzenetére


doooo
veterán

Én hoztam fel a témát? Másoknak, akik említették az FE-t (előttem is, meg többször is mint én), miért nem írsz ilyesmiket? Ne viselkedj már ilyen szánalmasan állandóan... nem tetszik, ignorálod, ha meg értelmetlenül kötekedni akarsz, akkor mást találj, mert velem rossz lóra teszel, ezt pedig igazán megtanulhattad volna mostanra.

[ Szerkesztve ]

(#1380) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Kivancsi vagyok, hogy a teszt lesz hamarabb vagy az elorendelok kezeben a telefon :D De varom mar a 26.-at de tuti nem jon akkor :(((

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1381) Tin válasza doooo (#1379) üzenetére


Tin
veterán

Én hoztam fel a témát, de csak példaként arra, hogy azért próbálkoznak olcsóbb flagshippel is, de mondhattam volna a Pixel 5-öt is. A hibás kijelző mellékszál értelme pedig az volt, hogy rohadtul nem vagyok elfogult. Ha hiba, mindegy a sapka színe, vállalja a felelősséget. Remélem most már kerek. Elnézést, ha belekevertelek.

(#1382) tesz-vesz123 válasza zsoltiz (#1378) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Androidon sem jobb a helyzet, megnyugodhatsz... az enyémben 6GB van és 2 appot nem tud párhuzamosan futtatni. :DDD Sőt, múltkor Heartstone-oztam (kártyajáték lol), az egész EMIUI launchert újrarajzolta, amikor kiléptem, alig tért magához...

[ Szerkesztve ]

(#1383) doooo válasza Tin (#1381) üzenetére


doooo
veterán

Nem kell elnézést kérni, engem nem zavar. Azt zavarja valamiért, aki már 55+ hsz-t nyomott ebbe a topicba, amivel bőven túlszárnyalt minket az off-topic témákban is, szóval... Engem csak az ócska cseszegetés zavar, meg a szánalmas képmutatás.
Egyébként meg mivel alternatíváról volt szó, még az FE sem off-topic teljesen. Abszolút releváns beszélni róla.

[ Szerkesztve ]

(#1384) zsoltiz válasza tesz-vesz123 (#1382) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Direkt nem játékokról beszéltem. Sima appokkal reprodukálható, itt van előttem a 2 telefon (i11pro, xiaomi Mi8). Most nyomkodtam. i11pro-n már a naptár app is újratöltődött némi app ide-oda kapcsolgaatás után (ilyenek futnak hogy safari, messenger, naptár, youtube, netflix, gmail). A youtube is újratöltüdőtt miután a telefon kb 5 percig le volt rakva. Az androidon meg (több megnyitott appal) még most is megnyitom és ott van a videó megnyitva, ahol hagytam - és egy óra múlva is ott lesz. A 2 telefon között van egy év, az árukban pedig 300+e Ft különbség. És a drágábbikon nem megy úgy a multitasking, ahogy az egy okostelefontól 2020-ban (sőt már sokkal régebb óta) elvárható. És ez azért van, mert ezért a pénzért nem képesek normális mennyiségű RAM-ot adni.

[ Szerkesztve ]

(#1385) Szabi® válasza zsoltiz (#1378) üzenetére


Szabi®
addikt

A 12 Pro-val még nem leszel előrébb ha csak a háttérbeli task a lényeg :)
11 Pro maxot használok és a háttérbe rakott appok nekem is újra töltenek,ugyanúgy , mint akik iPhone x-et vagy 8-at használnak.És nem is kell annyi appnak megnyitva lennie, hogy a ram szűkössége miatt keljen újra tölteni.Egyszerűen csak refresh-el.

(#1386) zsoltiz válasza Szabi® (#1385) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"A 12 Pro-val még nem leszel előrébb ha csak a háttérbeli task a lényeg"

Nyilván nem csak ez a e lényeg, csak ez a béna multitasking eléggé szembeötlő a korábbi telefonjaimhoz képest.

"És nem is kell annyi appnak megnyitva lennie, hogy a ram szűkössége miatt keljen újra tölteni.Egyszerűen csak refresh-el."

Most erre mit mondjak? Ha maga az OS ilyen béna multitasking téren, akkor az nagyobb gáz, mint az, hogy kevés RAMot adnak. Vagy így érthető a mantra, hogy ennyi RAM is elég. persze, hogy elég, ha mindig mindent kilövünk a háttérből, csak akkor ezt ne nevezzük se multitasking-nak, se a legjobb mobil OS-nek.
Legalább valami szisztéma szerint kivételt tennének, mert mondjuk hogy a naptár újratöltődik, az kevésbé zavaró, de egy videó lejátszót így kilőni 10 perc alatt a háttérből, hogy aztán nincs meg mit néztél és hol tartottál, az elég durva.

[ Szerkesztve ]

(#1387) Szabi® válasza zsoltiz (#1386) üzenetére


Szabi®
addikt

Az ios elsődleges fecsörje ami az android fölé emelte mindig is a gyorsaság/átláthatóság volt.Erre jött még a zártság+ biztonság.Cserébe kaptak az userek optimalizáltabb appokat,minőségibb store-t.
Nyílván "mindent" soha nem tud semelyik os sem. Hiányok mindig lesznek.
Az ios-en ez. Az androidon mások.....

(#1388) judas13 válasza #72042496 (#1341) üzenetére


judas13
addikt

Apropó, doboz. Simán vevő lennék arra, ha újrafelhasznált papírból nyomnának valami tökegyszerűt, ezt mindenféle termékre értve.

Ez mennyire igaz!!A karbonsemlegesség kezdődjön minden gyártónál itt. Minimum

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1389) Essentials válasza zsoltiz (#1386) üzenetére


Essentials
aktív tag

Igazából csak sejteni tudom hogy mi a problémád, átérezni nem, jó ideje használok iPhonet (is). Itt az alapvető probléma neked az, h ezek szerint eddig nem használtál ilyen típusú készüléket, és egy másik működéshez vagy szokva, ami neked fontos lenne. Én nem látom a hibát ezekkel a YT időmérésekkel h 10-20-30 percig mit kell újratölteni, és mit nem, 1-etlen évek óta hibás működésű app bosszantó nekem, az pedig a Clash Royale, mert valamiért ha 5mp-ig màst csinálok, már újratölti bármilyen eszközön. Ezen kivül nekem nincs gondom, nem érzékelem a problémádat problémaként, valószínűleg ami kell azok között kényelmesen tudok váltani számomra megfelelő időhosszig, és lehet h észre sem veszem hogy valami fél óráig van a háttérben, vagy 1-ig, mert nem érdekel. Szerintem ez a rendszer így működik alapjaiban, és ezen a 6GB RAM sem fog neked kedvezően változtatni, gyanítom h az AR kamerás fícsörök, meg a LiDAR miatt került csak bele több, nem azért mert az Apple úgy gondolta, hogy ebbe bizony kell ennyi h a YT a háttérben maradjon +XYZ időt. ( Használtam 6GB RAM-os iPadet, nekem nem tűnt fel hogy a 3GB-os Airnél többet nyújtott volna ebben. )

Szóval mivel ez számodra ekkora dealbreaker, és vélhetően ugyanígy fot működni, érdemes elfelejtened ezt a sorozatot, főleg nem azért váltani rá mert az újban +2GB RAM van, ( mert ugyanaz a rendszer fogja működteti ugyanabban a szellemben ), hanem ha ennyit áldozol egy készülékre, akkor ott van pld a Note 20 Ultra!
120Hz-es dinamikus kijelzővel, nagyobb aksival, és 12GB RAM-mal, amivel úgy gazdálkodik, ahogy a te szájízednek megfelel! A RAM dupla annyi lesz benne, mint a megemelt idei szifonban, és háromszor annyi, mint a most használt kédzülékedben! Az vélhetően közelebb áll az elképzeléseidhez, pláne ha újvonalas iOS user vagy! ( Egyébként 11 Pro-ról sem igazán indokolt a váltás 12-re, nem kell bekajálji a gyártók marketing anyagait, apróbb fejlesztések történtek csak a szokásos Apple-ös módon tálalva. Fanboyság ténye mellett persze érthető ha upgrade-el az ember, de ez nálad nem áll fenn. ) Sok switcher képtelen megszokni az apple platformjár, és az androidot keresik benne, pedig ez valami egészen más ami a működést illeti! Zárt, korlátolt, hülyebiztos! Ha ez a másabb memória menedzsment kardinális probléma, érdemesebb visszakacsintani a jól bevált, megszokotthoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#1390) Essentials válasza judas13 (#1388) üzenetére


Essentials
aktív tag

Az Apple pontosan ezt csinálja. :D

(#1391) ΞΔGLΞ válasza Essentials (#1389) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pedig igaza van, csak itt a 11 pro topikba többen írtuk, nem beszélve róla, hogy a neten mennyi anyázás ment már emiatt, hogy nyártól elkezdtek a programok újra töltődni, mert kevés lett a ram, ahogy fejlődtek.
Te meg írsz kisregényt és teljesen másképp értelmezed, amit leírt. És ilyen soha nem volt, írom ezt úgy, hogy őskövület apple felhasználó vagyok és amióta iphone létezik, minden évben lecseréltem az újra, ahogy most is a 11 pro max-ot a 12 pro max-ra, de a 4gb egyre több programnak már nem elég, mert újratölt.

(#1392) Essentials válasza ΞΔGLΞ (#1391) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nem beszéltem másról, a saját tapasztalásaimról írtam, és arról hogy miként működik itt. Azt sem mondtam hogy nincs igaza, sőt azt írtam hogy ez nem fog változni több RAM-mal sem, a rendszer maga ilyen, így működik! Ha valakinek ez ilyen szinten feltűnik, sőt bosszantja is, akkor ( szerintem ) nem szabad iOS telefont választania, a tavalyinál újabb szériára a több RAM-ért pedig egyenesen butaság beruházni. Mondjuk bármilyen okból az, hiszen apró előrelépések vannak, amik nem igazán indokolják hogy eladj egy maximum 12 hónapos telefont! Ahogy írtam, egy OnePlus 12GB RAM-mal, vagy egy Samsung jó választás, ha ez a működés bosszantó! :P

[ Szerkesztve ]

(#1393) Hallosz válasza Essentials (#1389) üzenetére


Hallosz
senior tag

"Sok switcher képtelen megszokni az apple platformjár, és az androidot keresik benne, pedig ez valami egészen más ami a működést illeti! Zárt, korlátolt, hülyebiztos!"
-
Milyen igaz, magam is ezek közé tartozom. Nagyon kedvelem az almás telót, volt 4s, 7, - 8, XR. 11 készülékem. Az iOS miatt fél év múlva mind eladtam, agyf/-\szt kapok tőle.
Ettől függetlenül, ezt a hibát idén is elkövetem, veszek egy 12 minit. :D
Hátha. . . . :K

Mert lakni, muszáj.

(#1394) ΞΔGLΞ válasza Essentials (#1392) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Márpedig én minden évben lecserélem egyrészt a garancia miatt, másrészt, mert ilyenkor már kicseszettül unom, harmadrészt, mert a tengernyi droid telefonok közt, amik dögivel jelennek meg, itt ez csak egyszer van 1 évben. Ettől még nem fogok segget nyalni az Apple-nek, ha látom és érzékelem a hibákat, mert az ökoszisztémában létezem nagyon régóta már és nem is akarok kilépni belőle. Szóval, ne ajánlgasd már tovább , hogy melyik droid telefon lenne jó, hanem próbáld meg értelmezni a problémát.

(#1395) Hallosz válasza kozmy (#1354) üzenetére


Hallosz
senior tag

A magam esetéből kiindulva, biztosan jól meggondoltad? :Y

Mert lakni, muszáj.

(#1396) madgie válasza ΞΔGLΞ (#1391) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, 4 gigával hogy van, mert X-em volt utoljára, de ott nagyon hamar ki lehetett offolni a ramot: lősz pár fotót portré módban, aztán hipp-hopp, minden újratölt.

(#1397) Parallaxis válasza 7Heads Drago (#1250) üzenetére


Parallaxis
addikt

Viszont sok ember van akit zavar a 60 hz

Hát persze.
Az elmúlt sok évben nem zavarta őket a 60 Hz és a 10-15 fps-es Androidos animációk.
Most már zavarja őket és ez tényleg hihető :D és nem arról van szó, hogy most éppen ez a divatos gumicsont amit lehet rágni iPhone témában (főleg, hogy gyanítom, hogy az itt elégedetlenkedők zömének szintén 60 Hz-re képes mobilja van csak).

Samsung [link] [link] , Oneplus 5, Pixelek

Hurrá, már van 3 év (de csak mostantól, így ki tudja mi lesz a valóságban), de ez még mindig hol van az 5 évhez képest?

Magadnak mondasz ellent. Ha zsebbe nyúlsz megfogod a telot

Nem zsebben tartom a készüléket.
Egy ekkora batár dögöt nem rakok sem oldal, sem farzsebbe.
Övtokot használok és nem nyomkodok rajta semmit, kiveszem a tokból és bekapcsol a kijelző, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1398) ToniSoprano válasza Dany007 (#1372) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A dobozban a Xiaominál van van töltő és mindegyik telójához átlátszó tok, ami hasznos lehet sok embernek. Régen Steve Jobs idején az volt az elv hogy mindent a vásárló kegyeiért van mindenből azt kapod a amire tényleg szükséged, van kompromisszumok nélkül, de ennek ára van, ezt meg kell fizetni És ez így jó is volt.

Az Apple mostmár nem igazán újít, inkább a profitot keresi sokszort a vásárlók rovására ami kicsinyesség. Azért ezt más prémium márka nem nagyon csinálja, hogy elég drága is és szinte minden évben valami kis dologgal kompromisszumokra kényszerítenek, pl. régebben a háttértár, vagy odafricskáznak pl. a töltő, vagy USB-C hiánya egyértelműen a profit érdekében, amivel már önmagukkal sem kompatibilisek.

Ettől függetlenül pl. tablet fronton a támogatást is figyelembe véve ár értéke arányban kiemelkedő az IPAD és nem érzek kompormisszumot, fricskát szinte semmiben, bár lehet onnan is kiveszik a töltőt bár nem hiszem mert pl. az IPAD Air 4-ben USB-C csatlakozó van, ki érti ezt????

[ Szerkesztve ]

(#1399) Essentials válasza ΞΔGLΞ (#1394) üzenetére


Essentials
aktív tag

Egyrészt nem neked ajánlottam kiváló RAM menedzsmenttel bíró készülékeket, és nem is neked címeztem az első kommentemet ezzel kapcsolatban, hanem a srác felvetésére reagáltam,!
Akkor sem, és most sem akartalak téged meggyőzni, vagy a véleményedet formálni semmiről. Az hogy milyen terjedelemben írok a témákról, megint csak az én egyéni ízlésem, ha úgy tetszik 400 sorba leírom, ha úgy tetszik, akkor 3 sorba lehülyézek valakit, és rádobom a földet. ( Így soha nem teszek, ők nélkül pláne... ) És még csak nem is védtem semmilyen rendszert, "nem nyaltam az apple s*gg*t sem.

1.) Az iOS így működik RAM kezelés ügyben, és mindig is így működött. Ha több memóriát tesznek az újabb telefonokba, az a kamera extra fícsörök és lencsék, és kisebb részben az AR miatt van, nem azért, hogy a YT videó ( vagy bármi más ) tizenX perccel több/ideig bent tudjon maradjon! Ebben biztos lehet bárki, ha valaki nem hisz nekem, az elmúlt 13 év történetének hinnie kell.

2.) Az illető igényét ( ami a számára bosszantó RAM menedzsmentet illeti ) árban, és tudásban azonos telefonok bőven tudják nyújtani. Számomra evidens, hogy ha egy alap telefonszolgáltatás a saját szempontomból ennyire borzalmas mint friss felhasználnónak, akkor nem az a megoldás hogy eladom a néhány hónapos készüléket, és megveszem a friss, ugyanúgy működő ráncfelvarrt változatát, mert csöbörből vödörbe jutok. Ezért ajánlottam más típusú készülékeket.

3.) Ha évente cserélsz, akkor te egy márkahű rajongó/Apple fanboy vagy, ami nem feltételezi azt a saját SZERINTEM TÉVES elkepzeléseiddel ellentétben, hogy ne fogalmazhatnál meg kritikát a készülékekkel kapcsolatban. Aki évente cserél telefont ( tökmindegy milyen okra hivatkozva: megúnja stb ) az márkafanságból teszi, hiszen az Apple-nél bukik ki leginkább az, hogy az év/év telefonfrissítések között nüansznyi különbségek vannak belsőre, és külsőre is egyaránt. Racionális érvet nehéz is lenne felvonultatni egy 12 havonta lecserélt 400-500 ezres telefonnal kapcsolatban a markafanság mellett. Ha te így teszed, lelked rajta, ( én is minden évben cserélem! ), nincs ezzel gond szerintem, én azért teszem, mert mindig a legújabb kell -> -> Márkafan vagyok. Ezt érdemes belátni, és az eddigi xyz éves tapasztalatokra alapozva tudni, hogy ugyanaz a szoftver fog az újabb telefonon is futni, és szinte minden ugyanaz marad, picivel jobb kivitelben. ( A RAM menedzsment is. )

Az, h félreértelmezed folyamatosan amit írok, és az hogy ebben a stílusban válaszolgatsz viszont egyáltalán nincs rendben, úgyhogy szeretnélek megkérni hogy -mint ismeretlent- főleg ne holmi támadandó ellenségként azonosíts engem, és add meg azt a minimális tiszteletet, amit ezen a fórumon egymásnak vadidegen emberek témázás közben meg kell hogy adjanak! :R

[ Szerkesztve ]

(#1400) Essentials válasza ToniSoprano (#1398) üzenetére


Essentials
aktív tag

"Régen Steve Jobs idején az volt az elv hogy ez drága, de mindent a vásárló kegyeiért van mindenből azt kapod a amire tényleg szükséged van kompromisszumok nélkül és tényleg mindenben a vásárló igényei a legfontosabbak. És ez így jó is."

Steve Jobs elvei egyáltalán nem ezek voltak, az iPhone pedig sosem akart mindenki kegyeiért harcolni. Steve idejében az iPhone egy faékre butított, bugmentes rendszerfelületet kapott, kb tized ennyi felhasználóra szabva azt az évi 1 készüléket. Mindig is kompromisszumos volt, sőt, az évi 1 típus megjelenés garantálta a faékre zárt rendszerrel hogy az az 1 fajta tuti ne feljen meg mindenkinek.

A vásárlók igényeiről Steve azt nyilatkozta több alkalommal is, hogy nem kell meghallgatni őket, mert mire megadod amire vagynak, már mást akarnak majd. Éppen ezért döntötte el helyettük, hogy milyen legyen az az évi 1db telefon... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.