Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) bundis271 válasza buvartacsko (#8400) üzenetére


bundis271
csendes tag

Úgyis ugyanaz a kettő nem? 😁😁

Sony Xperia Z1 - Nokia Lumia 635 - iPhone 5S 32GB

(#8403) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok,

Az i6 gyári bőrtokja rámegy az i6S-re? Ugye egy kicsit vastagabb az S. Kár lenne érte elég drága volt.

Köszi

(#8404) lupus_l válasza joefasalasso (#8403) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Igen, rámegy. Az enyémen egy 6-osra való Apple bőrtok van.

[ Szerkesztve ]

(#8405) joefasalasso válasza lupus_l (#8404) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Szuper, köszi! :R

(#8406) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

mi van ebben a topicban :D
Kivagytok ezen a laggolason! Nalam nem laggol azt kesz.

(#8407) lezu20


lezu20
tag

Milyen lagról beszéltek ?? Omg

(#8408) B-L-A-C-K válasza lezu20 (#8407) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Valamibe bele kell kötni, és kattogni kell rajta hónapokig...

Amúgy 1 helyen van lag tényleg, ezt le is videóztam, de aki ezzel nem tud együtt élni, azt nem is kommentálnám.

(#8409) lezu20 válasza B-L-A-C-K (#8408) üzenetére


lezu20
tag

Omg! Mennyi okos ember van itt. Hogy kitudják vesézni a lag témát beszarás. Sok ember örül ha tud venni magának egy középkategóriás telefont. December óta nyuzom a telefont de az a szuper lag még sosem volt nálam. Mennyi idióta van a világon istenem szerintem dobjáktok ki a telefont.💪🏼🙈 rohadt jó ez a telefon mondhat rá bárki bármit, de hogy lag omg👎👏👋 nem rád értem black papa👊

[ Szerkesztve ]

(#8410) B-L-A-C-K válasza lezu20 (#8409) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ami a videóban van az nálad is van, meg mindenkinél, de ilyenek engem sem érdekelnek. Az a baj tökéletes rendszer nincs, a konkurens rendszerekbe több hiba van mint egy iOS-be, így vagy megszokod, vagy használhatsz még rosszabbat.

(#8411) KD6-3.7 válasza B-L-A-C-K (#8410) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Bocs, de en most neztem meg a videod es kiprobaltam a telomon nalam semmilyen lagg nincs a mobil data resznel!

(#8412) B-L-A-C-K válasza KD6-3.7 (#8411) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehetetlen ne legyen, ha le fel húzod annál a résznél lassan akkor szaggat kicsit.

(#8413) kali válasza B-L-A-C-K (#8408) üzenetére


kali
legenda

ejjjjj, soha ne legyen nagyobb problémám egyik későbbi telefonommal sem.

(#8414) B-L-A-C-K válasza kali (#8413) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van akinek így használhatatlan... ;]

(#8415) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Találtam egy jó kis cikket a twitteren, hogy milyen beállításokat javasol a cikkíró elvégezni ioson. Egy pár teljesen új volt és nekem bejött: [link]

(#8416) KD6-3.7 válasza B-L-A-C-K (#8412) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Megegyszer bocs, megneztem ujra es tenyleg beroccen! Elsore nem vettem eszre. Eleg jelentektelen dolog + miota megvan a telo most leptem be oda eloszor :D

(#8417) Blyan válasza lugosi (#8415) üzenetére


Blyan
félisten

Azért ez láthatóan nem iOS9-re született. :) :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8418) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni családi megosztás és icloud ügyben, mert nem igazán értem. Szóval van két 6S-ünk nekem illetve páromnak illetve egy asztali pc amit az én telómmal össze is kötöttem, icloud szépen le is tölti a képeket a pc-re viszont azt nem lehet megoldani hogy a párom telójáról is feltöltse? mert csak egy fiókkal tudok bejelentkezni egyszerre én úgy látom.
Esetleg gondoltam még a családi megosztásra, annak mi lenne a lényege? látnám az én fiókomban a párom képeit és onnan fel tudna menni a pc-re vagy hogy van ez? Köszi a válaszokat! :D

(#8419) univerzita válasza EasyLife (#8418) üzenetére


univerzita
addikt

Ami a Fotók megosztása illeti. Ha te csinálsz egy Megosztott albumot és megadod hogy a feleséged is lássa akkor a képeket amiket ide teszel ő is fogja látni, fordítva is. A Megosztott - közé 5000 képet tehetsz úgy hogy a ingyenes 5GB -iCloud - ba nemszámíttódik bele. Ezeket képeket ha törlöd a telefonról a Megosztott -tak között megmaradnak,onnan csak akkor törlődik ha a Megosztott mappából törlöd.

(#8420) EasyLife válasza univerzita (#8419) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Értem akkor van értelme.
Esetleg ki milyen megoldást használ még a képek mentésében?

(#8421) Lefty


Lefty
addikt

Igenyes vekony fa tokkal van valakinek tapasztalata?

(#8422) lugosi válasza Blyan (#8417) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a reklámokra, a ne zavarjanak módra és a telefonkönyvre vonatkozó beállítást csináltam meg, ezeknek örültem meg nagyon, és ezek ott voltak 9-en is.

[ Szerkesztve ]

(#8423) Rage47 válasza EasyLife (#8420) üzenetére


Rage47
veterán

én fizetek havi 1 eurót a +50 gigáért.

(#8424) reecoba


reecoba
újonc

hello

a multkorokban vásároltam az appstore-ban, addig a mac-en is minden faszán ment...
ahogy megadtam a visa kártya paramétereimet, még az ingyenes update-k vagy akár ingyenes app-ok letöltéséhez is a kártya adatokat kéri, majd mikor megadom, azt irja ki hogy nem elérhető...

eleve nem is értem minek kellenek az ingyenes letöltésekhez a kártyám adatai??

tud valaki esetleg segíteni?
hogy lehet fizetési paraméterek nélkül letöltögetni?

köszi

(#8425) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok. Vasarlas elott allok. Eleg a 16gbos vagy inkabb 64eset vegyek? Ozaki tokot neztem ki hozza ami az aljat is vedi, a gyaritol tartok mert alul nyitott. Vagy jobb a gyari bor? Koszonom a segitseget elore is.

[ Szerkesztve ]

(#8426) B-L-A-C-K válasza tl-x (#8425) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Neked kell eldöntened mire elég a 16GB (amiből a használható 11.9GB). Ha nem ezen akarsz tárolni sok zenét, sok nagyobb programot, illetve nem akarsz 4K-s videókat csinálni úgy hogy a telefonon is hagyod akkor elég bőven a 16-os is, ha ezek nem stimmelnek akkor 64-est vegyél.

Tokokat lehet venni rengeteg jó fajtát olcsón a gyárin kívül is (ha érdekel keress rá itt a keresőben), de persze a gyáriak is jók, viszont ha bőrtök mellett döntesz annak se védi az alját.

(#8427) tl-x válasza B-L-A-C-K (#8426) üzenetére


tl-x
őstag

Köszönöm

(#8428) lugosi válasza B-L-A-C-K (#8426) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg, kapacitás kérdése.

Én régen, még a 6s+-ra váltás előtt nagyon hirdettem az igét, hogy 16-ot venni nem szabad. Végül 16-ost vettem (észérvek kontra impulzív döntések alcím alatt lehetne erről regélni).

Jó kérdés, hogy megbántam-e. Azt hiszem inkább igen, mint nem. Nem mondhatnám egyértelműen, hogy igen, mert most is van 4.4 giga szabad helyem, és teljesen rendeltetésszerűen használom a telefont, de odafigyelést és menedzselést igényel, és ezzel pont nem akarok foglalkozni. Ebből a példányból a szolgáltatóm csak 16-ost és 128-ast forgalmazott (és forgalmaz jelenleg is), a 128-ast feleslegesnek és feleslegesen drágának éreztem, a 64-es lett volna ideális.

Végül azt mondom, hogy élhető és használható a 16-os, de a képeimet rendszeresen üríteni kell róla, a zenéim közül napi szinten csak pár albumot viszek magammal (apple music előfizetésem van, úgy értem hogy maximum 4-5 albumot töltök le offline használatra), és van pár app, ami ha 64 gigásom lenne akkor a biztonság kedvéért fent lenne, így viszont nincs (kockáztatva azt, hogy ha éppen kellene, akkor ha nem készültem fel rá, akkor nem lesz nálam).

Szóval én a 16 gigásat úgy ajánlanám, hogy sokkal tudatosabb felhasználást és odafigyelést, és nem utolsósorban kompromisszumot igényel a használata (ugyanakkor felhasználási szokástól is függő, hogy megfelel-e).

(#8429) TechN7ne válasza lugosi (#8428) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha vlki PC zik otthon rendszeresen és nem telefonozik annak elég a 16gb, de aki a telefonján éli ki magát éjjel nappal annak nagyon kevés.

(#8430) Blyan


Blyan
félisten

Nekem a 16-os kevés lenne - illetve nem, de ahogy lugosi is írja, odafigyelést igényelne. Szerencsére szaréhugyért jutottam a 64-eshez, és látszik is. 30 giga foglalt helyből kb 15 felesleges szvsz. De elférek, szóval nem kell nézegessem, hogy van-e hely vagy sem.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8431) d@minator válasza tl-x (#8425) üzenetére


d@minator
addikt

Nekem a 8GB is elég volt. Egy offline navi Magyarország térkép olyan 200MB körül van. Fényképekre meg azt mondom, hogy felelőtlenség telefonon tárolgatni főleg olyanban amiben SD kártya sincs. Bármi történhet oda az egész. De tőled függ, hogy elég e 16GB.
Ozaki tokom van ami hátul átlátszó oldalt fekete. Tényleg jó minőségű. Sokszor leszedem de nem nyúlt ki. A fogása azonban nem olyan jó.

(#8432) tylerddd válasza d@minator (#8431) üzenetére


tylerddd
veterán

Képek mehetnek felhőbe is és nem tudom, h egy microSD kártya mennyivel biztonságosabb, mint egy belső flash memória?! Sőt ...

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8433) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok!

Pár napja azt csinálja a teló, hogy mobilneten nem akarja betölteni az app store-t. Wifin egy pillanat alatt. Minden más megy mobilnettel is wifivel is, de ez nem. Ez mitől lehet?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#8434) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Onedriveot össze lehetne hozni a kamerával,hogy automatikusan feltöltse,mint epöl drájv? Állandóan a betelik hamarosan infót ugatja.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#8435) d@minator válasza tylerddd (#8432) üzenetére


d@minator
addikt

Főként a képeket szokták felhozni a memória melletti érvként. Ha mehet felhőbe akkor végképp elég a 16GB, nem?
Viszont a felhő ellen ellenérvként szokták felhozni a külföldi nyaralást, mert drága a net stb. Akkor kellhet a nagyobb háttértár. Egy jó SD-vel nincs baj gyorsabb is, mint ami az iPhonban van. Ez is óriási lehúzás a 30ezres felár a 16 és 64 GB között de ez más téma.
Ha nem felhőzik valaki és ellopják a telefont oda az összes kép. Ha beázik vagy elromlik nem tudom mennyire csinálnak adatmentést a szervizben. Ha csinálnak és nem publikasak a képek az is gáz. Ebből a szempontból jobb a SD. Kiveszed a telóból és kész. Erre gondoltam.

(#8436) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Holnap jön egy ezüst. Várom? :C

(#8437) Atikusz


Atikusz
senior tag

Az hogy állítható be, mind iPhone-nál, mind iPad-nél, hogy ujjlenyomattal védett, lezárolt képernyőnél az értesítések csak korlátozottan jelenjenek meg, pl. emailnél, üzeneteknél ne látszódjon a tartalom, csak maga az értesítés?
A jelkód beállításainál beállítottam, hogy az értesítések ne legyenek láthatóak, de ennek ellenére látszódik minden.

(#8438) B-L-A-C-K válasza Atikusz (#8437) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezeket az értesítéseknél kell beállítani, minden adott dolognál...

pl:

Üzenetek: -> Beállítások -> Értesítések -> Megj. a zárolási képernyőn -> ki

[ Szerkesztve ]

(#8439) Atikusz válasza B-L-A-C-K (#8438) üzenetére


Atikusz
senior tag

Én azt szeretném ha megjelenne maga az értesítés a zárolt képernyőn, csak maga a tartalom ne jelenjen meg. Pl. Viber üzenet érkezett, Email érkezett stb.

Bár ahogy nézem most a beállításokat, úgy látom erre nem lesz megoldás. :(

(#8440) B-L-A-C-K válasza Atikusz (#8439) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hülyeséget írtam az előbb, nem is azt akartam, Megj. a zárolási képernyőn -> ez maradjon bekapcsolva, és
Üzenetek: -> Beállítások -> Értesítések -> előnézetek megjelenítése -> ki, így lesz jó, viszont ezt nem lehet eljátszani mindenhol.

Gyári email appba viszont belehet állítani:

Beállítások -> Mail, Kontakt...-> Mail/előnézet -> semmi

[ Szerkesztve ]

(#8441) Atikusz válasza B-L-A-C-K (#8440) üzenetére


Atikusz
senior tag

Igen, ez kellett nekem, ugyanakkor az üzeneten kívül konkrétan egyik alkalmazásnál sem ajánlja fel ezt az opciót sajnos. Azért köszi, talán majd későbbi iOS verzióba beleteszik ezt a lehetőséget.

(#8442) lugosi válasza FIREBLADE78 (#8434) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Persze be lehet, én is úgy használom, nagyon jól működik a onedrive a fényképek mentésére (is).

(#8443) tylerddd válasza d@minator (#8435) üzenetére


tylerddd
veterán

Most néztem egy benchmark tesztet, szerintem nincs olyan gyors egy SD, mint a beépített, valami 150Mbyte/sec-ot adott írási sebességnek, egy UHS-I kártya max. 90-et tud papíron, használatban viszont nem éri el ezt sem. De majd kijavítanak, ha nincs igazam, én csak a puszta számokból indultam ki.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8444) lugosi válasza tylerddd (#8443) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem sincs ott sebességben egy sd mint a beépített, kérdés az hogy mikor számít. Szerintem esetleg videó esetén, fotónál nem annyira.
Az sd egyetlen előnye szerintem hogy olcsóbb.

(#8445) gergotb


gergotb
tag

Mivel kevés a tárhely a telefonon, néha törlök képeket, de egyúttal ilyenkor letörlni iCloud-ból is, pedig pont azt akarnám ott megmaradjon.
Hol kell ezt beállítani?

(#8446) Astery válasza gergotb (#8445) üzenetére


Astery
senior tag

Megosztottá kell tenni a Cloud-on lévő mappát.

(#8447) buvartacsko válasza tl-x (#8425) üzenetére


buvartacsko
addikt

ha már azt szeretnéd hogy mi döntsük el helyetted: vegyél 16osat!

(#8448) tl-x válasza buvartacsko (#8447) üzenetére


tl-x
őstag

Ok. :R Köszönöm a tanácsokat. Meglátjuk mennyi hitelt kapok :)

(#8449) brumi15


brumi15
csendes tag

Nem értem mi értelme van ezt a telefont "gyorsitani"!? Igaz csak egy jó bő hete használom csupán, de már teljesen be van lakva rendegeteg alkalmazással és zökkenőmentesen fut minden alkalmazás. Az ios szerintem nincs annyira agyon animálva hogy amiatt várakozni kelljen egy felhasználónak. Ezt a kommentet nem támadásnak szánom ,csupán nem értem a problémát. 😊

(#8450) Criton válasza brumi15 (#8449) üzenetére


Criton
veterán

Komplett clean installt hogyan érdemes csinálni? iTunes visszaállitás? Ezt csak azért kérdezem mert több applel foglalkozó oldal beszámolt arról , hogy az iTunes féle visszaállitás nem 100% gyalulja le a készüléket... Mert nem egyszer pár felhasználónál előfordult az, hogy visszaállitás után egy alkalmazás még is ott volt a clean install után...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.