Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22201) csabi98 válasza Treff (#22199) üzenetére


csabi98
tag

Szia. Bocsi a késői válaszadásért,de nem néztem mostanában ezt a topikot.
Szóval igen megvettük az emelt óraszámút,ki is lett cserélve és normál használattal simán kibír a telefon kb. 1 napot de van hogy még 1.5et is! Úgy hogy 95-100% körül vesszük le a töltőről és legkésőbb 10-15%körül tesszük a töltőre!
Szerintem ez az üzemidő így nagyon baráti! :)
Ha segít valamit akkor az Xpro.hu oldalról rendeltük és nagyon korrektek voltak ők is!

[ Szerkesztve ]

(#22202) csabi98


csabi98
tag

Sziasztok. A napokban tűnt fel hogy eltünt a Beállítások/icloud részből a kulcskarika és ha olyan oldalra lépek (Safariban) ahol el volt mentve a jelszóm akkor nem dobja fel azt a lehetőséget hogy belépjek a megjegyzett jelszómmal mint eddig. Illetve már újat sem tudok elmenteni úgy mint régen ha valami új oldalra keverednék és meg akarnám jegyeztetni.
Már ios 15.7.1nél észrevettem ezt. Jelenleg a 15.7.3 van fent!
Másnak is előfordult/feltünt ez a dolog vagy csak nálam van ilyen?
Tesómnak ios 15.7.1 van fent jelenleg még,ott megnéztem és neki sem jelenik meg az icloudban a kulcskarika,mondjuk azt mondta neki nem is volt 1 mentett jelszava sem!
Ha valaki tud erre éppkézláb megoldást/magyarázatot azt megköszönném! :)

(#22203) molnarpeter válasza csabi98 (#22202) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

15.7.3, ott a Keychain, Off-on áll - ha jól emlékszem, nem is volt bekapcsolva.

(#22204) csabi98 válasza molnarpeter (#22203) üzenetére


csabi98
tag

Köszönöm a válaszodat! Kíváncsisából kipróbáltam azt,hogy kijelentkeztem az icloudból meg vissza beléptem és mostmàr jó,megjelenik az icloudban a kulcskarika és be is van kapcsolva,viszont a Safariban továbbra sem tudok új jelszót menteni!

[ Szerkesztve ]

(#22205) csabi98


csabi98
tag

Sziasztok. Elgondolkodtam rajta,hogy kb. 2-3hónapon belül lehet vásárolnék egy másik Iphone-t a 6s helyére,így az maradna munkás telefonként.
Elsődlegesként venném, kb. 80-100ezer ft a keret és a 3 közül melyiket ajánlanátok legjobban?
Iphone X vagy Xs vagy Se 2020?
Hardverapróról szeretnék majd venni,megbízható eladótól,lehetőleg minnél jobb akkuval!
a 2020-as Se-t csak azért tettem be a listába mert még nem olyan régi készülék,és így maradna a 6s után a jól megszokott mindenhol elférő,jó kis kompakt méret,viszont itt is ottvan hogy a másik 2 nagyhoz képest kisebb sajnos az akkumulátor.
Van köztünk esetleg valaki aki 6s-ről váltott a felsoroltak valamelyikére és tudna nekem véleményt mondani? A segítséget előre is köszönöm! :)

(#22206) lmno válasza csabi98 (#22205) üzenetére


lmno
őstag

iPhone 11-et ajánlom, én erre váltottam 6S-ről. X, Xs régiek, akkucserével nem lesz már jó biznisz. SE meg kicsi, gyenge akkuval.

[ Szerkesztve ]

(#22207) Remus389 válasza csabi98 (#22205) üzenetére


Remus389
veterán

Esetleg nézd meg a 12 minit is. Használtba már közel olyan áron is kapható.

Kompakt méret és jó hardver.

Én arra váltottam a 6S-ről.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#22208) csabi98


csabi98
tag

Imno és Remus389: Köszönöm nektek a segítséget! Megnézem ezeket is akkor ha aktuális lesz a vásárlás!
Sima 11-ből van is 2db a családban így azt legalább ki is tudnám próbálni hogy milyen. :)

(#22209) csabi98


csabi98
tag

Sziasztok. Mivel még most 2db 6s is van a családban ami használatban is van ezért lenne hozzátok egy kérdésem.
Most ugye hogy már az Ios 15-tel megszűnt erre a telefonra a további szoftverfrissítés pld: (Ios 16 és újabb alverziói)
Így az alkalmazások amik telepítve vannak kb. meddig lesznek használhatóak vele? Azaz a legutolsónak kiadott szoftverfrissítés kiadása után mennyi időnek kell eltelnie nagyjából hogy a legújabb verziókat mondjuk már ne kapja meg az alkalmazásokból? Akár korábbi Iphoneok tapasztalatai is érdekelnek ebből a szempontból pld az 5s mert annak már azért egy ideje lejárt a támogatása. (És az is elég népszerű telefon volt,akárcsak a 6s)
Konkurenciánál (droid) nyílván más a helyzet mert ott ami már 2-3éve nem kap főverzió frissítést is van hogy mégis megkapja még a legújabb alkalmazás verziókat és ha azt nézzük akkor ilyen szempontból már azok sem támogatottak szoftveresen, Ios-nél ez hogy működik? Hasonló lehet mint a konkurenciánál?
Nyílván hamarosan én már cserélni fogom majd újabbra csak érdekel ez a dolog. :)
Minden jellegű információt,segítséget előre is köszönök! :)

[ Szerkesztve ]

(#22210) mistvan68 válasza csabi98 (#22209) üzenetére


mistvan68
tag

Szia csabi98! Nekem is van és használom jelenleg is napi használatban az iPhon6S telefonom, 2016 óta.Akkumulátort pont 2 éve cseréltem ki benne egy Pingzen 2200mAh- ra, amit az Ali-ról vettem.Mivel már 32 bites alkalmazások nincsenek a store-ban vagy csak kevés, ezért kicsi a veszélye, hogy pár éven belül nem tudod majd használni.Nekem van mellette egy iPhon11 is, de minden ami az iPhon11 megy az megy a 6S-n is.Természetesen, ha az app írója úgy dönt, hogy úgy fejleszt majd, korábban a 6S-n még futó app-ot, hogy az már ne működjön azon,akkor ilyen lehet.De miért lenne ez a fejlesztőnek jó,pláne, ha fizetős app-ről van szó például.Én nem aggódom emiatt,mert még pár évet tervezek a 6S-el.Üdv.István

(#22211) lmno válasza csabi98 (#22209) üzenetére


lmno
őstag

Előbb-utóbb nehézségekbe ütközik az ember. Pl. most nemrég használtam 1 napig a 6S-t amíg szervizben volt a 11, és most derült ki számomra, hogy a Watchot egyáltalán nem lehet használni vele, ugyanis a legújabb iOS kell neki, ami ugye nincs már a 6S-re. Szóval ilyenekkel számolni kell.

(#22212) csabi98 válasza lmno (#22211) üzenetére


csabi98
tag

mistvan68 és Imno: Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! Ahogy fentebbi hozzászólásomban írtam korábban,lassan már cserélni fogom újabbra és csak másodlagos/munkás telefonnak fog ez megmaradni,de azért jó lenne ha még 1-2évig működne rajta pár alapabb alkalmazás. Remélem így is lesz. Pld: Messenger,Facebook,Youtube
Watch veszélye pedig nem fenyeget,mert nincs Apple Watch-om és nem is tervezek venni!
Van egy Xiaomi okoskarkötőm itthon,az amire nekem kell,bőven elég és érdekes módon az tökéletesen működik Ios-nél 6s-en! :D

(#22213) molnarpeter válasza lmno (#22211) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Melyik óra? S4 megy.

(#22214) lmno válasza molnarpeter (#22213) üzenetére


lmno
őstag

S7

(#22215) mistvan68 válasza lmno (#22211) üzenetére


mistvan68
tag

Szia! Jelenleg három Apple watch van csatlakoztatva a 6S telefonomhoz.Igaz a legújabb is csak 5-ös, de mind megy.Sőt az 5-ös watch-ot a hétvégén csatlakoztattam rá.Viszont kicsit megdöbbentem, amikor először egy üzenet fogadott,hogy csak iPhon7 vagy 8-től felfelé és 16-os IOS-től felfelé lehet órát csatlakoztatni.Mindegy, mert nekem a Series 2 a 4 és 5-ös watch az csatlakozik hozzá.Üdv.István

(#22216) lmno válasza mistvan68 (#22215) üzenetére


lmno
őstag

Gondolom régebbi watchOS van rajtuk, a 9-es már nem fog működni a 6S-el (mert iOS 16 kell neki).

(#22217) gyapo11


gyapo11
őstag

6s plus telót szeretném gombnyomás nélkül sleepbe küldeni. Az billentéses ébresztés ott van a beállítások között, de altatásra nem találtam módszert. Egy appot ismertető videót találtam, de a sleeksleep app nincs ott az appstore-ban. Tudtok valami trükköt vagy appot, hogy ne kelljen nyomkodni a gombot? Jó lenne a mozgásszenzor, a proximity szenzor vagy app is. Talán az app lenne a legjobb, nem kellene áramot fogyasztani a szenzorok figyelésére.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#22218) molnarpeter válasza gyapo11 (#22217) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

AssistiveTouch tud lock screent.

(#22219) gyapo11 válasza molnarpeter (#22218) üzenetére


gyapo11
őstag

Szuper, köszi! Nem kell gombot nyomogatni. :R

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#22220) Treff válasza csabi98 (#22201) üzenetére


Treff
aktív tag

köszi az infot és a visszajelzést.

(#22221) Bondix


Bondix
tag

7eves lányomnak gondoltam húsvétra egy iPhone 6s 100% új aksival

A kérdésem h mire elég ez a telefon még?
YouTube , játék még vállalható vagy 1-2 h és lemerül tőle?
Vagy max arra h tudom hívni ha nem vagyok vele és ő is elér engem de semmi extra?

(#22222) Treff válasza Bondix (#22221) üzenetére


Treff
aktív tag

Tökéletesen jó mindenre, csak eredeti jó akksi kerüljön bele es ne 16GB-os legyen, hanem nagyobb.
Amilyen játékokkal meg egy 7 éves játszik, nem is kérdés a dolog.

(#22223) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

A 2018-as gyártású telefonomba anno egy SIMPLO akksi került, ami elég jól bírja a munkát: 508 ciklust követően még 88 százalékos.

1690 mAh a tervezési kapacitása és még mindig tud 1483 mAh-t.

 iPhone 15

(#22224) molnarpeter válasza Zsolt,72 (#22223) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nálam még mindig a Pinzheng van benne, egyszer csak leugrott a százalék 68-ra, azóta is úgy van :D ciklust nem tudok, nagyjából 2,5 év intenzív használat van benne. Most gondolkodom, hogy kijelző+akku cserével megszabaduljak tőle, vagy mi legyen, tartalék telefon gyakorlatilag van másik is.
11 Pro lett az utódja.

(#22225) Zsolt,72 válasza molnarpeter (#22224) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Az én esetemben is így volt, jó rég óta nem mozdul innen, előtte pedig zuhant az érték. :)

 iPhone 15

(#22226) molnarpeter válasza Zsolt,72 (#22225) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Visszakeresve nálam 84% volt előtte, aztán talán egy frissítés jött és pont akkor esett le.

(#22227) mistvan68 válasza molnarpeter (#22226) üzenetére


mistvan68
tag

Sziasztok!

Nekem is az általad használt Pinzheng akku van benne 2021 február óta.Tavaly decemberben egyik napról a másikra 100%-ról leugrott 84%-ra az akkuállapot.Azóta is 84%
az érték.Annyi volt a változás, hogy előtte 100%-nál nem írta, hogy szerviz, de jelenleg igen.A használati tulajdonság semmit nem változott, ahogy én használom.Én vettem bele pár hónapja még egy Pinzheng-et.Néha rátöltök és elteszem.Ha év végére lejjebb eseik a százalék, akkor beleteszem az új akkut és megint mehet a 3 év.Üdv.István

[ Szerkesztve ]

(#22228) mistvan68 válasza mistvan68 (#22227) üzenetére


mistvan68
tag

Sziasztok! Eddig bírta a Pinzheng akku.Múlt héten egyik napról a másikra vége lett.2 hónap híján 3 évet ment, tulajdonképpen jobb volt, mint az eredeti, mert az is ennyit tudott, de napi használatban sokkal jobban merült, mint a Pinzheng.Tehát biztos, hogy a Pinzheng 2100mAh nem kamu az aksin.Ment bele az új ismét.Üdv.István

(#22229) Remus389


Remus389
veterán

Kijelzőcsere házilag, ha valakit érdekel: [link]

Anyám telefonja :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#22230) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok! Akksi cserére kit ajánlanátok 6shez?

Köszi :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#22231) lugosi válasza Zozzer888 (#22230) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A a réce telt ért szokták ajánlani az iPhone topikban (tapasztalatom nincs velük).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.