Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) domojko válasza Horvi (#21982) üzenetére


domojko
senior tag

Szia!
Megérkezett a 2. akku is. Beépítettem, rendben teszi a dolgát.
Ezt is elfogadta a telefon, nem hisztizik. Akku kapacitás 100%.

(#22002) lugosi válasza domojko (#22001) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha %-ot ír ki rá az már jó jel.

(#22003) Horvi válasza domojko (#22001) üzenetére


Horvi
őstag

Köszönöm szépen a visszajelzést. Akkor remélem nekem sem lesz vele gond. Már úton vannak :DD

Hello darkness, my old friend...

(#22004) domojko válasza Horvi (#22003) üzenetére


domojko
senior tag

Novemberben cseréltem az én 6s-ben.
3uTools szerint ez a jelenlegi állás.

(#22005) fenyojoe


fenyojoe
csendes tag

Sziasztok! Párom 6S-e most a téli hidegben kikapcsolgat a szabadban pár percen belül, 37-40%-on is akár. A maximális aksikapacitás jelenleg 91%, de új korában, iOS 9-cel is fordult már ilyesmi elő. Akkor ezek eszerint ez normális működésnek számít szerintetek?

iPhone 8 - iOS 14.8.1 / iPad Pro 9.7 - iPad OS 14.8.1 / MacBook unibody late 2008 - OS X 10.11 / Mac mini 2014 - mac OS 10.12

(#22007) lugosi válasza fenyojoe (#22005) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy emlékszem, hogy a 6s-nél ez előfordult új korában is.

(#22009) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ne bizniszeljünk szakmai topikban. (keresés/ajánlat egyaránt)

(#22010) lmno válasza fenyojoe (#22005) üzenetére


lmno
őstag

Volt rá akksi csereprogram, gondolom már nincs, mert elég régi készülék. Esetleg egy új akku megoldhatja a problémát.

(#22011) shteer válasza fenyojoe (#22005) üzenetére


shteer
titán

Akksicsere megoldja

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#22012) Fancy-boy válasza shteer (#22011) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hogy oldaná meg?
Nekem 100%-os akksival is ezt csinálja.

(#22013) shteer válasza Fancy-boy (#22012) üzenetére


shteer
titán

Nem mindig számít, hogy 100%-ot mutat - főleg ha ne a gyári akku

..szerintem jónak tűnik

(#22014) Fancy-boy válasza shteer (#22013) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ott írta, hogy új korában is előfordult.
Ráadásul az enyém sem régi, plusz gyári.
Erről a kikapcsolásos problémáról a hidegben már a megjelenés óta hallani.
Sőt, nem ennél kezdődött, hanem a sima 6-nál.

(#22015) shteer válasza Fancy-boy (#22014) üzenetére


shteer
titán

Attól függetlenül nem tartom normális üzemszerű működésnek, nálam akkucsere megoldotta a problémát. Viszont így 5 év használat után ideje nyugdíjaznom a sajátom.

..szerintem jónak tűnik

(#22016) molnarpeter válasza molnarpeter (#21903) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Alig pár hónap után :D beszereltem az új akkut és kijelzőt is.
-Akku:
Szépen írja is, hogy 100% az állapot, árhoz mérten mindenképp pozitívum. Szettben volt ragasztó és szerszám is, eddig bevált.
-Kijelző: Home gomb helye kissé mélyebb - ezt a támasztó lemez enyhe meghajlításával kiküszöböltem -, és talán egész minimálisan tud oldalra mozogni, de a két dolog közül ez fel sem tűnik. Proximity sensor és front kamera működik jól. Hideget is bírja. Egyedül a 3DTouch app switcher megnyitása lett nehézkes, de annak gyanúsan az lesz az oka, hogy tettem rá egyből védőüveget (masszív full cover darab), még nem próbáltam ki nélküle... :F

(#22017) Remus389


Remus389
veterán

[Világító alma logó]

Le kellett szerelni hangszóró részt, és alá kellett "bekötni", ahogy 5:10-nél [link] (csak erről pont nincs fotó), bár az enyém nem teljesen olyan mint a videóban, de adta magát hogy hova kell helyezni az érintkezőt.

A telefon működik összerakás után, akkor világít ha a hangszóró megy, el kell inditani valami zenét. Olyat kellett volna venni ami akkor világít ha a képernyő is világít, csak az ebay-es leírás nem volt világosan megfogalmazva. Olcsó volt egyébként.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#22019) Remus389 válasza #40993792 (#22018) üzenetére


Remus389
veterán

Árnyoldala ennek, hogy a hangszóró nem szól többé, sem videónál sem hívásnál, zenét persze lehet hallgatni fülhallgatóval, de a hangszóró nem szól többé, persze vissza lehetne csinálni. Hiszen azt az elektromos jelet amit eddig a hangszóró kapott, azt kapja most a logó, tehát zenénél vibrál. Ha leveszed a hangerőt a logó is elsötétül, hang persze nincs ugye. Raraktam ezt: [link] így a logó egyenletesen világít, kikapcsolt kijelző mellett is, VLC, van ilyenből másfél órás is, és akkor sokáig világít :)

Hát nem is tudom, úgyis a zsebembe szokott lenni és rezeg amit megérzek és úgyis fülhallgatóval hallgatok rajta zenét, ez van, a hangszóró nincs többé.

Ráadásul elég karcosan érkezett a logó, szerencsére 5 perc alatt autópolírral megoldottam

Van a másik féle ami akkor világít, ha a képernyő is világít: [link] nem tudom melyik a jobb, ettől viszont lemerül az akksi. Telefonálásnál viszont ez sem világít hiszen akkor a képernyő is kikapcsol, tehát annyira azért nem menő. Az én verziómnál azt nem tudom hogy futhat a VLC telefonálás közben, mert akkor világító logóval telefonálhatnék :)

Mindegy, nekem nem gond annyira hogy nem csörög, én olyan vagyok, akkor majd rezeg :D

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#22020) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok!

Távgyógyításra, vagy legalábbis távdiagnózisra valaki? :DDD
Fiam 6s-ében kb fél éve akksi lett cserélve.
Úgy vélem utángyártottat kaphatott, mert kb 10eFt-ot fizettem.
Most arra panaszkodik a fiú, hogy nagyon lassú lett a telefon, csak töltőn gyors.
Az akku kapacitás 100%-ot mutat.
Lehet, hogy mégis az akkumulátorral lenne a gond?
Ha igen, akkor hol érdemes cseréltetni benne?
(Budapest)

Köszönöm hogy elmondhattam!

[ Szerkesztve ]

(#22021) molnarpeter válasza TomPack (#22020) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hány százalékot ír? Nem jelent még meg a peak performance lehetőség?

(#22022) TomPack válasza molnarpeter (#22021) üzenetére


TomPack
őstag

100%-os kapacitást ír!

(#22023) shteer válasza TomPack (#22022) üzenetére


shteer
titán

Annak ellenére akksi lehet, nálam is hasonló jelenség volt

..szerintem jónak tűnik

(#22024) lugosi válasza TomPack (#22020) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valószínű az akksi. Előtte egy sima újraindítást, vagy ha az nem segít egy kényszerített újraindítást még próbáljátok meg. De ha töltőn minden oké akkor kicsi az esély hogy ez segít, csak ez kvázi “ingyen van”, érdemes megpróbálni.

(#22025) fcbarca válasza lugosi (#22024) üzenetére


fcbarca
őstag

Sziasztok. Megeri lefrissiteni ios 13rol 14 re?

(#22027) fcbarca válasza #40993792 (#22026) üzenetére


fcbarca
őstag

És nem laggosabb mint a 13?akku nem merül jobban?

(#22029) lugosi válasza #40993792 (#22028) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugyanez van nálam is csak régebbi a készülék és emiatt gyengébb az akksi, de ugyanez a tapasztalatom, teljesen jól megy rajta a 14.

[ Szerkesztve ]

(#22030) fcbarca


fcbarca
őstag

És nem lehet valahogy ki X-elni hogy ne telepuljon az ios 14? Ma éjjel telepiteni szeretné :(

(#22031) domojko válasza fcbarca (#22030) üzenetére


domojko
senior tag

Beállítás—> Általános—> Szoftverfrissítés—> Automatikus frissítések—> iOS frissítések letöltése. OFF

Illetve ha jol emlékszem, iPhone tárhely, Safari tárolja a letöltött telepítőt.
Töröld ki onnan.

[ Szerkesztve ]

(#22032) Remus389


Remus389
veterán

[link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#22034) lugosi válasza Remus389 (#22032) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ne viccelj már, ilyen közeli kép rókáról egy telefon nagylátószögű kamerájával! Nem semmi! 👍

Egyre vigyázz, ha a róka nagyon barátságos, nagyon közel jön, akkor fennáll a reális esélye, hogy veszett.

(#22035) Remus389 válasza lugosi (#22034) üzenetére


Remus389
veterán

Erre gondoltam én is, de nem habzott a szája és nem mozgott furán.

A kő mögé volt kiszórva ételmaradék, arra jött.

Nem félt tőlem, de hirtelen mozdulatokra azért kicsit elbizonytalanodott.

Még életemben nem láttam ezt a rókát. Biztos kiváncsi is volt.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#22036) shteer válasza Remus389 (#22035) üzenetére


shteer
titán

A habzó száj nem feltétlenül tünet - 2016 óta amúgy nem volt kimutatott fertőzés a vadállományban

..szerintem jónak tűnik

(#22037) guest666


guest666
aktív tag

Hi! Bocsi ha off.
Olyan kérdésem lenne, hogy Facebook értesítések (hanggal) érkeznek Iphone-ra)? Mert nekem ez fontos lenne, és Androiddal nem jön semmi, Laptop+Win+Chrome sem jön.
Állítólag iOS-en működik...
Tehát nem a Messenger üzenetekre gondolok, hanem értesítés (harang jel).
Köszi
Van egy jó régi cikk itt:
https://szifon.com/2013/08/13/facebook-ertesitesek-tweak-es-visszajott-a-hang/
Működik ez még? Tehát érdemes emiatt valami full olcsó használt IOS eszközt vennem?

(#22038) samir


samir
tag

Üdv.
Valaki esetleg tudna segiteni?
A fiamnak van egy iphone 6s, cukorbeteg és ehhez egy guardian nevű program fut rajta ami a cukorszintjét méri egy szenzor segitségével, de este mikor már alszunk erőteljesen a safarin youtube-ozik, és teljesen leszivja az aksit, stb
hogy tudnám letiltani a safari böngészőt, vagy korlátozni hogy napi pár mega után letiltson?

A Privát előny.

(#22039) lugosi válasza samir (#22038) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia, melyik ios van rajta? Van Beállítások / Képernyőidő menüpontod? Ha igen, ott lehet állítgatni ilyesmit.

(#22040) samir válasza lugosi (#22039) üzenetére


samir
tag

14.4 van rajta, találtam egy olyat, akkor ott probálom beállitani a korlátot
köszi szépen

A Privát előny.

(#22041) lugosi válasza samir (#22040) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, azon már van.

(#22042) mtx1111


mtx1111
csendes tag

14.5 szépen muzsikál a telón. :C

(#22043) lugosi válasza mtx1111 (#22042) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nem tudtam feltenni a 6s plusra, kéne neki 1.99 giga szabad hely, de 16 gigás modellem van és csak 1.05-öt tudok összeszedni egyelőre.

(#22044) istvankeresz válasza lugosi (#22043) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Csinálj egy icloud mentést, alapra állítod. Új telefonként befrissíted. Újra alapra állítod, majd vissza szinkronizálod at icloudból. 16 giga sajnos tényleg kevés. Ezért engedtem el én is a 6S-t.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#22045) lugosi válasza istvankeresz (#22044) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, ebben gondolkoztam én is, majd hétvégén ha lesz rá időm.

(#22046) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Láma kérdés. Hogyan lehet egy appot az adataival együtt teljesen legyalulni?

A feleségemnek van egy ilyen készüléke. Én nem vagyok járatos IOS-ben, de ma kénytelen voltam használni és belefutottam egy fura dologba. A Xiaomi mi home appot akartam nulláról újratelepíteni. Megtaláltam, hogy a beállítások/tárhely menüben lehet ezt megtenni. A törlést választottam, ami a leírás szerint az appot és minden tárolt adatot leszed.
Ehhez képest a törlés, majd az app újratelepítése után, semmit nem kellet beállítani, be sem kellet jelentkezni, már belépve indult el az app. Mintha mi sem történt volna, minden megmaradt.

(#22048) Celtis válasza #40993792 (#22047) üzenetére


Celtis
veterán

Igen én is így értelmeztem, és az alsót választottam, mégis minden visszaállt.
Közben a neten találtam leírást arról, hogy az iclodban is van mentés. Viszont ott nem találtam az apphoz tartozó adatot.

Azt hittem ez egy app törlése egy alap dolog itt. :F

(#22050) Celtis válasza #40993792 (#22049) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, persze. De akkor már épp le volt törölve az app a telefonról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.