Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8351) B-L-A-C-K válasza TechN7ne (#8324) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez üzlet az egész ahogy írod, direkt rákényszerít hogy frissíts majd vegyél újat. De ez nem csak Almáéknál van így hanem rengeteg más dolognál is. Én iPad 2-ön frissítettem legutóbb, mehetett itt is a kukába mert használhatatlan lett (számomra).

[ Szerkesztve ]

(#8352) kali válasza Tibee86 (#8343) üzenetére


kali
legenda

egyik verzió sem hibátlan, soha nem is lesz olyan, de még ha sok hibáról nem is tudnak a felhasználók - sokszor még arról sem, ha esetleg már ki is használták azt problémás módon -, azért csak jobb befoltozva tudni a legtöbbet, nem hagyva/adva így támadási felületet.
lehetne konkrét példákat is linkelni, hiszen sokszor híre megy, ha találtak egy komoly rést, amit akár ki is használtak már problémás célokra, de ettől függetlenül is igaz, hogy ha az újabb rendszerekben javítják a régebbi hibákat, a keletkezett újabbak felfedezéséhez és kihasználásához idő kell, így sokkal kevesebb az esélye az újabb verziós rendszeren ért visszaéléseknek, mint a régieken.

index31; az a véleményem, hogy olyan gördülékeny és folyamatos sosem lesz már az ios, mint anno az 5-ös és a 6-os főverzió, mert azok fapadosak voltak a jelenlegihez képest, de azóta rengeteg újabb és újabb funkciót és opciót kapott a rendszer, amik sok új hibalehetőséget és hibát is hoztak.
a korábbi típusú, gyengébb hardverű telefonok mellett ez lehet a másik ok, hogy a többszöröse munka nagy részét az újabb típusokba történő optimalizálásba fektetik, de így is éri meg nekik, ezzel kettőt húznak a dolgon.
persze, hogy annak örülnének a régebbi típusú telefonok tulajdonosai, ha azon is pöpecül menne minden újabb főverzió, de a gyártónak ez nem feltétlenül érdeke, bár azt nem gondolom, hogy direkt lassít azokon a gyártó, elvégzi azt alapban a gyengébb hardver és az újabb főverziók rengeteg újabb funkciója is, erő felett pedig nem fektet bele energiát a gyártó, hogy orvosolja a dolgot, mert nem éri meg neki.

(#8353) tylerddd válasza Tibee86 (#8349) üzenetére


tylerddd
veterán

"Egyszerűen meg lehetne oldani, nem kell kiadni rá újabb szoftvert."

Akkor meg az lenne a baj, h nincs már támogatva ...

@ TechN7ne Számomra az i5s is teljesen használható volt iOS9-cel, mások szerint sokat lassult. Én folyamatos használat mellett ezt nem vettem észre. Valószínűleg mások az elvárásaink.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8354) B-L-A-C-K válasza tylerddd (#8353) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most én 5S-t használok, tény hogy nem egy 6S, de még nagyon is használható készülék. Viszont ez is ember függő, mert van aki a 6S-nél is talál valami kis akadást és idegösszeomlást kap, na 5S-nél azért már tapasztalható több helyen.

[ Szerkesztve ]

(#8355) index31 válasza tylerddd (#8353) üzenetére


index31
tag

[iPhone 5s] iOS 7 vs iOS 9 Test :

https://www.youtube.com/watch?v=WmzfgvPPgfI

(#8356) tylerddd válasza index31 (#8355) üzenetére


tylerddd
veterán

Kinek és mit akarsz bebizonyítani?! :U Használtam i5s-t és számomra teljesen használható volt iOS9-cel is. Nálam nem akadt, nem laggolt, a rendszer lassulása/lomhulása pedig nem egyik pillanatról a másikra következett be, így nem érzékeltem különösebben.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8357) Scholes9 válasza kali (#8342) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Erről van szó :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8358) lugosi válasza index31 (#8355) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

(#8310) index31
- Szaggatások a menüben és az animációknál.

Nézd én ezt a videóban sem vettem észre, de mint írtam, természetes hogy a régebbi hardvereken az appok lassabbak lesznek (#8320).

Szerintem nem állította senki sem, hogy az újabb ios verziókkal a tized olyan erős hardveren, negyed annyi rammal az appok ugyanolyan jól fognak működni. Remélem, nem írtam ilyet. De ismétlem, az, hogy szaggatna a rendszer, én nem tapasztalom (i4s pl). De a videóban sem látom.
Úgy érzem elbeszélünk egymás mellett.

(#8359) TechN7ne válasza lugosi (#8358) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:Y

Néha nekem beszaggat 6s-en,nem szeretnék személyeskedni de szemüveget hordassz vagy mit nézzel a telefonod kijelzője helyett,az RTL Klub-ot? :U

(#8360) Injun


Injun
aktív tag

Megtudná valaki mondani,hogy miért van az,hogy ha valaki hív akkor egyszer az a képernyő látszik ahol van 2 opció (zöld korong,piros korong),és van olyan,hogy csak egy zöld korongot tudok elhúzni oldalra?Köszi.

(#8361) kali válasza Injun (#8360) üzenetére


kali
legenda

attól függ, hogy lezárt vagy feloldott állapotban van a képernyő.

(#8362) Injun válasza kali (#8361) üzenetére


Injun
aktív tag

Ó,nagyon köszi :)

(#8363) Blyan válasza TechN7ne (#8359) üzenetére


Blyan
félisten

Pár hete még a 9.2 vajsima volt neked, ezért használod a 9.2.1 helyett. Most már beszaggat?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8364) Blyan válasza index31 (#8355) üzenetére


Blyan
félisten

Szvsz az 5snek nincs nagyon oka panaszra a 9.2.1 vs 8.4.1 összehasonlításnál sem. [link]

Amit viszon nem értek, hogy mi köze az 5snek ehhez a topikhoz.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8365) TechN7ne válasza Blyan (#8363) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

9.2.1-hez képest,persze hogy azz.

(#8366) buvartacsko válasza TechN7ne (#8365) üzenetére


buvartacsko
addikt

6s-en 9.2.1 egyáltalán nem szaggat iOS 9-en, de tudod. :) egy darab példát sem tudtál felhozni hogy szaggat, azt mondogattad hogy 9.2 az vajsima, erre most közlöd hogy laggol a 9.2 is. gyanúsan troll szagú kezd lenni ez. :) nem csodálkoznék hogy ha nálad a 9.3 is laggolna mint az állat, holott most mindenki éppen meg van elégedve vele hogy mennyire vajsima a cucc. :)

Blyan: hát nem érted ?! 4s-en lassú a legújabb iOS tehát szar az Apple direkt lassítja a telefont?! :D

(#8367) B-L-A-C-K válasza buvartacsko (#8366) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

1 helyen igen, de ettől független máshol én se tapasztaltam.

(#8368) nederlanden


nederlanden
senior tag

Ti még mindig itt tartotok,hogy ipone fórum😁szaggat,reccen,app,merűl ,karcolódik,stb.?.
Meló,család,élet,komolyabb elfoglaltságok??🤔hogy állnak?😆
Csak mert kb. havonta benézek és folyamatosan ugyanaz a tizen ember pörög itt a semmin-)-)

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#8369) buvartacsko válasza nederlanden (#8368) üzenetére


buvartacsko
addikt

Részegen trollkodni biztos jobb. :) A helyesírást gyakorold még szerintem.

(#8370) nederlanden válasza buvartacsko (#8369) üzenetére


nederlanden
senior tag

Hagyjál már a helyesírásba menekülős semmivel
Kólázok-)

Nekem tényleg fura,hogy tud vki ennyit (évek óta) okosságos semmiken lógni

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#8371) buvartacsko válasza nederlanden (#8370) üzenetére


buvartacsko
addikt

(#8372) nederlanden válasza buvartacsko (#8371) üzenetére


nederlanden
senior tag

Én nem megyek sehova mert apple-im vannak hosszú évek óta,kb mióta egy cent kortyot nem iszok(szilveszterkor sem)👍🏿
,csak egy kis komolyságot/szakmaiságot szeretne látni az ember legalább itt a "legutolsó" iphone fórumon ne folyamatosan mindig ugyanazoknak a dedós pitiáner bajait.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#8373) Treff


Treff
aktív tag

6s telón 9.1 és 9.2.1 között milyen különbség van sebességben és bármilyen más tekintetben?

U.i.: ami a frissítéseket illeti, nekem van egy Ipad mini 1-em, amin még az eredetileg rápakolt 6.1 verzió van és bár mindig akartam frissíteni újra, minden egyes üj verzió megjelenése esetén mindenhol csak azt lehetett olvasni, hogy ez meg az a gond vele és érdemes várni a kijavításukra egy újabb kiadásban. Ma már eljutottunk a 9-es rendszerhez és már eszem ágában sincs rárakni a 6-os helyett, pont azért, amit valaki írt fentebb (régi vasra összetettebb rendszer nem lesz gyors). Egy marha nagy hátránya van: sok app új(abb) verziókat kér és emiatt nem tudok újat rárakni - mondjuk eddig kb. 3-at akartam csak -, a régiek meg mennek most is. :)
Szóval mérlegelni kell a frissítéseket es nem ész nélkül tölteni mindet. Erre kiváló példa volt a 9.0 megjelenésekori lassulás, fagyás, egyéb szivások sokaknál, amíg a 9.1-re ki nem javították.

(#8374) lugosi válasza TechN7ne (#8359) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van itthon több platformhoz tartozó telefon (jellemzően flagshipek, hogy ne legyen gond a teljesítménnyel), jelenleg 3 különböző platfomé. Részben emiatt is nem érzem magam egyikhez sem elvakultan kötődőnek, azt használom amelyik szimpatikus, és látom (a magam laikus módján) a hibáit mindegyiknek. De az általad írtakat (beszaggatás) nem tapasztalom. Mivel úgy látom, hogy más se, könnyen lehet hogy valami helyi hiba lesz nálad.

Nos emellett attól még, hogy leírod, hogy nem akarsz személyeskedni, de a hsz-ben személyeskedsz, az személyeskedés ;) Szóval azt a részét hagyjuk el ha lehet. Ne egymásról beszélgessünk, hanem a topik témájáról.

(#8368) nederlanden
Ezt csak hangulatkeltésnek csináltad? Maradjunk konstruktívabbak légyszi.

[ Szerkesztve ]

(#8375) spawn21 válasza buvartacsko (#8369) üzenetére


spawn21
veterán

Miért troll az aki normális témáról szeretne beszélni. Ahelyett hogy abba kötsz bele, ki hogyan ír , tarts egy kis önelemzést. Mert normálisan nagyon ritkán beszélsz, csak ha tokoról van szó.

Sajnálom, hogy az új I-k is tudnak szaggatni. Engem különösebben nem érdekel.

iPhone 13p

(#8376) Astery válasza nederlanden (#8368) üzenetére


Astery
senior tag

Az is túl sok ha havonta nézel ide ... aztán privátban kezdesz mocskolódni. És tényleg, írni még mindig nem tanultál meg.

[ Szerkesztve ]

(#8377) Scholes9 válasza Blyan (#8364) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ezt csak alátámasztani tudom :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8378) buvartacsko válasza spawn21 (#8375) üzenetére


buvartacsko
addikt

összekeversz valakivel, én nem szoktam tokokról beszélgetni. :)

(#8379) TechN7ne válasza Blyan (#8363) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pfff, úgy látszik a i4s a vajsima az új rendszerrel és nálam van a hiba!

Ez már rég nem fórum, vicc az egész, BúvárTacskóval az élen,szívből gratulálok! :C

(#8380) buvartacsko válasza TechN7ne (#8379) üzenetére


buvartacsko
addikt

nekem innen te tűnsz viccnek :)

eddig fikáztad a 9.2.1-et hogy így laggol, úgy laggol amire példát továbbra sem tudtál mondani, hogy hol és miként laggol :) visszaraktad a 9.2-t mert az nem laggol hanem vajsima, pár héttel később már az is laggol. :) hol itt az igazság?

és eleve miért arról szól a 6s topic hogy a 2011es 4s-en miért nem olyan gyors az iOS9 mint egy 2015-ös iPhoneon ami sokkal fejlettebb? de tényleg ki a f*szomat érdekel a 4s? van 4s topic, ott lehet rinyálni.

(#8381) Blyan válasza TechN7ne (#8379) üzenetére


Blyan
félisten

Hogy a picsába kerül most elő a 4s? :F

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8382) Tibee86 válasza Blyan (#8381) üzenetére


Tibee86
veterán

Akkor legyen most a 3gs a téma. :D

(#8383) lugosi válasza TechN7ne (#8379) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Rövid időn belül ez a második személyeskedésbe hajló hsz-ed, légyszi ne így menjen tovább.

(#8384) Blyan válasza Tibee86 (#8382) üzenetére


Blyan
félisten

Az old school szifonokból nekem a 2g a kedvencem. :) Vajon hogy fut rajta a 9.3 béta 6? ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8385) Criton válasza buvartacsko (#8366) üzenetére


Criton
veterán

én 9.1-el vettem a 6s készüléket, mind 9.1-el és 9.3 béta 6-al vaj sima a telefon, de 9.2.1 -ről én nem mondanám, hogy menne mint a mérgezett egér :D

(#8386) tkaresz85


tkaresz85
csendes tag

Sziasztok
Androidrol nem rég váltottam nagyon tetszik az ios csak egy két dolog hiányzik pl a gyári billentyűzetben meg tudom oldani valahogyan hogy ne kelljen minden szám be írásakor váltani a szimbol ill betűk között hanem hosszan nyomva tartás eseten elő jön a számsor nem szeretnek másik billentyűzetet tetszik a gyári.

(#8387) Tibee86 válasza tkaresz85 (#8386) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak JB-vel lehetséges.

(#8388) buvartacsko válasza tkaresz85 (#8386) üzenetére


buvartacsko
addikt

Tedd az 123 gombra az ujjad (ne engedd fel) es húzd a számra amit szeretnél beírni, majd engedd fel! Szerintem ez talán meg gyorsabb is mint hosszan nyomni. :)

(#8389) tkaresz85 válasza buvartacsko (#8388) üzenetére


tkaresz85
csendes tag

Köszönöm valami ilyesmit szerettem volna nagyon jó 😄

(#8390) bundis271


bundis271
csendes tag

Sziasztok!

Ha nyár végén vennék egy 64 GB-os I6S-et, kb meddig tudnám laggolás nélkül használni?

Sony Xperia Z1 - Nokia Lumia 635 - iPhone 5S 32GB

(#8391) Tibee86 válasza bundis271 (#8390) üzenetére


Tibee86
veterán

1-2 évig biztos, de még tovább is akár. Ezt senki nem fogja tudni neked megmondani, az Apple-n múlik csak.

(#8392) B-L-A-C-K válasza bundis271 (#8390) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Semeddig, mert most is van olyan rész ahol lagggol... ;]

(#8393) TechN7ne válasza bundis271 (#8390) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

ameddig nem frissíted ;]

(#8394) buvartacsko válasza bundis271 (#8390) üzenetére


buvartacsko
addikt

Kérdezd erről TechNhétnet, neki már akkor laggol minden iPhoneja, mikor még ki sem adja az Apple, szóval inkább vegyél Droidos készüléket. Azok sosem laggolnak, és tudsz rajtuk havonta romot, hetente pedig témát, naponta ikonokat cserélni hogy ne uncsyzz a laggoló telefonod miatt.

(#8395) bundis271 válasza Tibee86 (#8391) üzenetére


bundis271
csendes tag

Szóval akkor 2018 nyarán még bőven jó lehet?

Sony Xperia Z1 - Nokia Lumia 635 - iPhone 5S 32GB

(#8396) B-L-A-C-K válasza bundis271 (#8395) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mint írtam most is van ahol laggol, szóval erre ne alapozz, ha azt akarod kérdezni meddig lehet még használni normálisan akkor 2-3 évig biztos.

(#8397) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Nincs olyan készülék akármilyen legyen a márkája ami tökéletes.Ezt értse már meg az akinek mindig van valami baja.Nem csak mobilra értve.

(#8398) TechN7ne válasza mr.tamasbiro (#8397) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pedig maga a készülék tökéletes meg nagyon sok minden,csak max. a szoftver amit ráraknak az a bibi.
Vlminek baja van megy garanciában vagy cserélem,szóval ez hülyeség.

(#8399) bundis271 válasza B-L-A-C-K (#8396) üzenetére


bundis271
csendes tag

Köszönöm szépen! 🙌

Sony Xperia Z1 - Nokia Lumia 635 - iPhone 5S 32GB

(#8400) buvartacsko válasza bundis271 (#8395) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem, már most is használhatatlan. Össze-vissza laggol! Végül pedig el kell szomorítsalak, 4s-en sem jobb a helyzet ! :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.