Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) tDr1v3r válasza aprokaroka87 (#976) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hány éves vagy?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1002) Sys85 válasza ToniSoprano (#998) üzenetére


Sys85
veterán

Aki BT fájküldésen,pontosabban a hiányán rugózik,az ismeri valójában a mostani okostelefonokat?Oprendszertől függetlenül?Wifin filemegosztás esetleg ismerős?Szerintem már elég rég tudják a telefonok...
Kicsit gyorsabb is mint a BT.Szerintem a Bt-t már csak külső eszközök csatlakoztatására rakják bele a telefonokba a gyártók,nem adat csere miatt.Az már más kérdés hogy maga az oprendszer(Android) támogatja ezt.

Bocs ToniSoprano,nem válasz akart lenni! :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1003) aprokaroka87 válasza tDr1v3r (#1001) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

29 leszek januárban
de ha azt akarod leírni hogy túl régimódi vagyok...akkor ne is írd le:)

egyszerre használok régi és új technologiákat,helyzettől függ

(#1004) aprokaroka87 válasza Sys85 (#1002) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

neked nincs olyan ismerösöd,akinek olyan telefonja van amiben nincs wifi?
mert wifi javarészt csak az okostelefonokban van
pár nem okost kivéve...valamelyikben még egy nyamvadt 3.6mbps hsdpa moden sincs
nekem egy csomó ismerösöm van aki még nyomogombos telefont használ
de nyilván csak én vagyok így vele

(#1005) tDr1v3r válasza aprokaroka87 (#1003) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem régimódi vagy, hanem gyerekes ezzel a mentalitással.

Attól hogy te használsz valamit, még lehetséges hogy más meg nem. Az ismerősi körömben senki se használja a BT fájlküldést, pedig nem csak iPhone van erre...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1006) aprokaroka87 válasza tDr1v3r (#1005) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

jó hát ez van
de szerintem az nem gyerekesség ha kihasználsz minden technikai lehetőséget ami adott.

(#1007) ToniSoprano válasza Sys85 (#1002) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nem tudom miért nekem válaszoltál, de szerintem is elavult technológia a BT fileküldés, én sem nagyon használtam mostanában.

Viszont a BT-n keresztüli internetmegosztás az baromi jó dolog, mert jóval kevésbé, szinte alig észrevehehetetlenül szívja az akkut és más nem látja az internetmegosztást, csak a BT-n párosított eszköz.
Én rendszeresen tabletre így a telefonról BT-n szoktam megosztani a mobilnetet pl. vonaton, vagy szabadban pl. Balatonparton. A BT 4.0-án azért elég gyors már a netmegosztás, ha jól tudom 24 Mbit/s-t és ez mobilnet megosztásra bőven elég.

Ezt a BT-n keresztüli mobilnet netmegosztást pl. tabletre, tudja az Iphone? Mert ez elég hasznos dolog?

[ Szerkesztve ]

(#1008) w333 válasza ToniSoprano (#1007) üzenetére


w333
félisten

BT wifi megosztás ... és az miért jó ? :Y

Nem lenne egyszerűbb egy Wifi hotspot -t létrehozni ami gyorsabb :F

Mert ez elég hasznos dolog?

Pont olyan hasznos mint az NFC ... kb. 1X próbáltam és köszi szépen de soha többet, kicsit elmozdítod a telefont és már meg is szakadt az átvitel :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1009) norbi2010 válasza ToniSoprano (#1007) üzenetére


norbi2010
őstag

Tudja. :K

(#1010) ^Boss válasza ToniSoprano (#998) üzenetére


^Boss
őstag

nekem az a tapasztalatom, hogy kell egy 3-4 nap az iOS-nek, mig belövi magát optimálisra, addig nekem is jobban merül. aztán szépen beáll. szóval akksitesztet nem tudom mennyire érdemes komolyan venni az egyes oldalakon ilyen téren. lehet az android is többet tud, ha már bejáratódott a rendszer, de iOS-en ez biztos.

(#1011) ToniSoprano válasza w333 (#1008) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Mert 3-ad annyit szívja az akkut, mintha simán csinálod az internetnetmegosztást a BT-n keresztül. BT-n kommunkáció sokkal kevesebbet fogyaszt, jóval optimalizáltabb, ha használtál életedben BT-vel párosított eszközt tudnád.

Én is meglepődtem a vonaton a tabletre oszottam 2 órán keresztül a netet BT-vel, szinte alig volt érezhető akkufogyásban ez a telón.

De ha Iphone is tudja az jó dolog, mert ez pl. sokszor kell, a BT fájlküldés tényleg nem fontos, nem tudom minek kell ezen lovagolni.

[ Szerkesztve ]

(#1012) aprokaroka87 válasza w333 (#1008) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nem BT wifi megosztás
hanem Mobilnet megosztása bluetooth-on keresztül

bár nem tudom hogy mennyivel fogyasztana kevesebbet mintha wifin keresztűl szórodik a mobilnet

(#1013) ToniSoprano válasza aprokaroka87 (#1012) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Jóval kevesebbet fogyaszt, alig észrevehető így a netmegosztás a telefonon akkuidőben, én ha WIFI hotspotot csinálok nagyon szívja az akkut. De érthető is ez egy zárt rendszer csak két eszköz van párostíva nem szórja a jelet, és a BT-n nagyon ráfeküdtek az üzemidő optimalizálásra főleg 4.0-nál, ha olvasol cikkeket.

Lényeg a lényeg próbáld ki és szerintem magad is megdöbbensz a különbségen.

[ Szerkesztve ]

(#1014) Sys85 válasza aprokaroka87 (#1004) üzenetére


Sys85
veterán

Az én ismeretségi köreimben kb senkinek sincs már régi telefonja,csak okostelefonok vannak.Vagyis ez ìgy nem teljesen igaz,45-50+ korosztályban többnyire régi telefonok vannak,de szerintem a 90%-uk értetlenül nézne ha azt kérném hogy BT-n küldjön át nekem egy fényképet,szóval őket hidegen hagyja a bt,nem csak az hogy korlátozott e vagy sem.
Kevés ember van manapság aki a "butatelefont" rendesen kihasználja,elenyésző azok száma akik még ma is a régi technikával próbálnak boldogulni.
A többség vesz okostelefont ha kismillió funkcióra vágyik,vagy butatelefont,de ők szinte kizárólag telefon+sms miatt.
Persze ezek csak az én tapasztalataim,máshol máshogy mehetnek dolgok! :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1015) Touch-ko válasza ToniSoprano (#998) üzenetére


Touch-ko
őstag

Erdekes a video. Fura, hogy a 6Plus gyengebben teljesitett a teszten mint a sima 6, annak ellenere, hogy joval kisebb az akksija..

(#1016) Sys85 válasza ToniSoprano (#1007) üzenetére


Sys85
veterán

Telefonról vagyok,normál nézetben és véletlenül az "új" helyett a "válasz"-ra böktem a vékonyka ujjammal! :D
Írtam is hogy "bocs,nem válasz akart lenni". :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1017) ToniSoprano válasza Touch-ko (#1015) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja ezek nem hiteles tesztek, nem tudom a nit is be volt e lőve egyformára pl. DE ha ugyanaz a rendszer van rajta valószínűleg rosszabb lesz kicsit 6S akkuideje, a kisebb akku miatt. Lehet még így is egész jó az akkuidő, csak kicsit rossz érzés akkor is. Bár majd meglátjuk ezek házitesztek csak.

Sokkal jobban szeretem azokat a teszteket, amik teljes lemerülésig mérnek, nem ilyen %-os időket mutatnak, szerintem azok a mérvadóak.

[ Szerkesztve ]

(#1018) batai15 válasza w333 (#1008) üzenetére


batai15
félisten

Az nfc nem csak erre jo... Nfc amugy is csak meg inditja az atvitelt nem azon keresztul fut igy amit irsz hogy be mozdul butasag.

[ Szerkesztve ]

(#1019) razzorr válasza KeFe (#983) üzenetére


razzorr
őstag

A minap át akartam küldeni egy i-phone-ra egy videót,cirka 70mb. Amire az ájfónos azt mondta, hogy küldjem el neki az i-valamin, mondom az csak i-phone-ok közt működik. Én meg mondtam, hogy akkor nyomjuk át BT-n, na az neki nem jó, akkor mondom NFC-n, az meg pláne. Erre mondta, hogy miért nem mailben küldöm el,hisz az a modern technológia :F Biztos szeretné a mobilnet :C

(#1020) w333 válasza batai15 (#1018) üzenetére


w333
félisten

Tudom ... de én csak erre használtam :)

(#1019) razzorr

Ekkora fájl nem lehet e-mailben küldeni ...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1021) Laca1212


Laca1212
őstag

Rendeltem egy ilyen kemény tokot.. Érdekes, hogy ennél külön hozza, hogy 6s-re jó. Ennél meg csak 6-ra. Mondjuk nem is egyforma a kettő(hátsó kamera körül a rés fekete keretes a 6-ra valónál), szóval nem elírás lehet.

A szilikon/puha tokoknál meg úgy írja, hogy i6/i6s-re ok.

[ Szerkesztve ]

(#1022) w333 válasza Laca1212 (#1021) üzenetére


w333
félisten

Mivel a szilikontok rugalmas ... ezért ! :)

Különben én ilyen szilikon tokot nem vennék, 1-2 hónap és nagyon besárgul !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1023) -secret- válasza w333 (#1022) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Már amelyik. Az olcsó ebayesek persze.

(#1024) joey04 válasza aprokaroka87 (#1003) üzenetére


joey04
titán

jól tartod magad, egy húszast letagadhatsz ;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1025) aprokaroka87 válasza Sys85 (#1014) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én pl csak idén 6 ismerösömnek állitottam be nyomogombos telefonra mobilinternetet
ebből 2 nyugdijjas...híreket olvas rajt,sport,időjárás ilyemi
Operaminivel megy is minden szépen
megmuttatam nekik és mostmár aktívan használlja az internet egy részét
én pl idősebbeknek inkább internetképes mobilajánlok...minthogy összefusson az okostelefonok "okos" dolgaival

(#1026) tDr1v3r válasza aprokaroka87 (#1006) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem az a gyerekes, hanem az amiket ide írogatsz. Komolytalan, éretlen vagy azok alapján.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1027) aprokaroka87 válasza tDr1v3r (#1026) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

most neked mi is a problémád?
mert szerintem te keversz valamit

(#1029) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

amúgy én annó kérdeztem kicsit komolyabbat ezzel a forcetouch megoldással kapcsolatban
máig nem kaptam rá eggyértelmű választ.

(#1030) Laca1212 válasza w333 (#1022) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez oké! Csak már megkérdeztem i6 topicban azt hiszem, hogy a KEMÉNY tok esetén is jó-e az i6-é i6s-re. Azt mondta mindenki, hogy jó. Akkor mégsem ezek szerint.:) Szilikon oké, hogy nyúlik annyit, az nem téma.

Sárgulás? Szerintem a márkás, normális, nem 500 Ft-os e-bayesek nem sárgulnak. De nem kell szilikon amúgy sem. Engem az zavar, hogy mindegyik oldalt "laza". Nyilván a szilikon mivoltából adódóan nem tud olyan merev lenni a két széle...

(#1031) w333 válasza Laca1212 (#1030) üzenetére


w333
félisten

Nyilván a szilikon mivoltából adódóan nem tud olyan merev lenni a két széle...

Dehogynem ... csak normális tokot kell venni Link :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1032) Laca1212 válasza w333 (#1031) üzenetére


Laca1212
őstag

Youtube-on néztem róla pár videót. Nekem ez is "lötyög" :)

(#1033) w333 válasza Laca1212 (#1032) üzenetére


w333
félisten

Lötyög ? :Y nekem ugyan ilyenem van, de semmi ilyesmi nincs ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1034) Laca1212


Laca1212
őstag

Berendelve 6s 64 GB, 1,5 év biztosítással íSTYLE-ból.

(#1033) w333:
2:28-nál látszik. Ez engem zavarna...

[ Szerkesztve ]

(#1035) #35104512 válasza w333 (#1033) üzenetére


#35104512
törölt tag

itt írt róla mire gondol

(#1036) w333 válasza #35104512 (#1035) üzenetére


w333
félisten

De az magától nem lifeg ... egy 0.3mm szilikon az igen "lifeg" :U

(#1034) Laca1212

Az nem Spigen Capsule tok :W én erről a tokról beszélek :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1037) #35104512 válasza w333 (#1036) üzenetére


#35104512
törölt tag

nem az a lényeg, hogy kapszula vagy nem, mivel a kapszula is szilikon az is lötyög :D

[ Szerkesztve ]

(#1038) Laca1212 válasza w333 (#1036) üzenetére


Laca1212
őstag

Ugyan az csak átlátszóban. SGP10940
0:45-nél nézd az SPG10940-et!

Amúgy meg mindegy is. Nem csak a "lötyögés" zavarna, hanem hogy vastag. :)

[ Szerkesztve ]

(#1039) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Jelenleg Galaxy s4em van. :)

Régen volt iPhoneom (3gs ) azóta viszont droidot használok, de most elgondolkodtam h váltanom kéne újra iOsre.

Szerintetek jobban megéri a 6s a 6 hoz képest?
Néztem a T oldalán és elég drága a 6s.
I6 bol 64 gigasat is tudnák venni, szemben a 6s azt csak 16 ba.

Nem izgat engem ez a 3d touch, viszont a kamera mennyivel jobb ?

Tudom, nekem kell majd eldontenem, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, főleg aki eddig ia iPhonet használ.
:R

(#1040) Blyan


Blyan
félisten

Trolloknak egy kis csemege...
[link]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1041) Lirion válasza tDr1v3r (#1005) üzenetére


Lirion
addikt

Vajon az nem gyerekes hozzáállás, hogy az ismerősi körödben senki nem használja, ezért fölösleges és nem kell a telefonokba? :F

Szerinted kinek lesz több oka bosszúságra, annak, aki használná, de nincs rá lehetősége vagy annak, akinek benne van a telefonban a funkció, de nem használja?

(#1042) bagkri01 válasza batai15 (#1018) üzenetére


bagkri01
őstag

Azért nem éppen, nfc-n simán megy át adat, de csak pár kilobájtos dolgokat, pl névjegyek, azonosító adatok, pl bluetooth hangszóró párosításnál.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#1043) bagkri01 válasza Blyan (#1040) üzenetére


bagkri01
őstag

Na ez már hülyeség, ezt egy készülék sem bírja ki, az amcsik tényleg elég bírkák. :)

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#1044) Laca1212 válasza Laca1212 (#1034) üzenetére


Laca1212
őstag

Ezt írta vissza íSTYLE:

"Köszönjük a megrendelést, amint megérkezett a termék ismételten értesíteni fogjuk. Előreláthatóan 2-4 héten belül érkezik meg a kiválasztott modell.

Üdvözlettel / Best regards:"

Hátőőőőőőőőőőőőőőőő... :(

Viszont 16 GB-ből minden szín lesz 10.09-től. 64 GB-ből csak arany és rosé. Francba..tudtam rosét kellett volna rendeljek... :DD

(#1045) Süvi válasza Blyan (#1040) üzenetére


Süvi
őstag

Óriási csalódás ez a videó, azt hittem eddig, hogy golyóálló.
Bár szerintem, ha lenne benne normális NFC, SD kártya, és QHD felbontású kijelző simán megfogta volna a nyílvesszőt.

[ Szerkesztve ]

(#1046) Blyan válasza Süvi (#1045) üzenetére


Blyan
félisten

Ha nyílvesszőt nem is, de a nitrongénezés kalapácsolást egészen biztosan.

Apple... :U ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1047) #35104512 válasza Laca1212 (#1044) üzenetére


#35104512
törölt tag

nem tudod módosítani? :)

(#1048) Laca1212 válasza #35104512 (#1047) üzenetére


Laca1212
őstag

Akarom? :F :D

[ Szerkesztve ]

(#1049) aprokaroka87 válasza Süvi (#1045) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát ő izé...aki csak úgy elkezdene lövöldözni a legújabb Iphone-ra,az meg is érdemli:)

amúgy vajon egy atomrobbanást kibirna?:)

(#1050) #35104512 válasza Laca1212 (#1048) üzenetére


#35104512
törölt tag

mai világban ki tudja már... meg aztán nem is illik (értelme sincs) ízlésről vitatkozni, nekem pl a telefon az fekete :) (sajnálom is nagyon ezt az aztroszürke ájfónt, hogy ettől feketébb nincs)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.