Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) Ricsxx


Ricsxx
tag

Valami zabálja a tárhelyemet.Folyamatosan egyre kevesebb.Majd 3Gb már kevesebb mint 900Mb.M lehet az?Hogy tudom megállítani?

(#7952) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7950) üzenetére


gergotb
tag

Olyat akarok, amin aktiválástól indul garancia.
Én aktiváltam be, de úgy néz ki nem onnantól indul már garancia.
Ettől egyszerűbben már nem tudom leírni...

(#7953) csenor válasza gergotb (#7949) üzenetére


csenor
senior tag

6S 16GB 180 körül?
Ha ennyiért keresel akkor ez elmond mindent a nálad lévő újnak hit telefonról.

(#7954) RAMb0 válasza B-L-A-C-K (#7950) üzenetére


RAMb0
tag

Egy szónak is száz a vége, a németes sztorinál ordított, hogy import cuccot sóztak rá. 180-ért meg nem is csodálkozom.

(#7955) RAMb0 válasza Ricsxx (#7951) üzenetére


RAMb0
tag

Hol látszik a növekedés? Az app, a media, vagy other jellegű adatok növekedésén? Bár én megnézném, hogy mi az az utolsó pár app, amit feltettél, azok között lehet valami ludas. Vagy, update-t szed épp le a háttérben és az eszi a helyet.

(#7956) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7952) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem kell ennél egyszerűbben leírni, elég ha értelmesen megpróbálod, mivel akárhol veszel újat eleve te aktiválod be...

Amúgy én 5 új 6S-t aktiváltam már be, ebből 2 volt az enyém, és ebből 4 volt német behozott, mindegyiknél aktiválás után élt a garancia napra pontosan.

Amúgy most utána járok ennek az egésznek mert már érdekel, úgyis megyek nemsokára iPad töltőfej cserékért iStyle-ba és megkérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#7957) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7956) üzenetére


gergotb
tag

Megírnád akkor nekem is?
Mert érdekelne nagyon már hogy mi igazság.
Mert ha külföldről behozottnál is én tudnám inditani garit akkor vennék másikat, de ha valóban már akkortól megy gari ahogy ott megveszi valaki akkor nem kell.

(#7958) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7957) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Privátban add meg a készüléked imei, és sorozatszámát, annak is utána kérdezek.

(#7959) RAMb0 válasza B-L-A-C-K (#7956) üzenetére


RAMb0
tag

Szerintem csak azt látták az iCenter-ben, hogy hol volt vásárolva és mikor. Tekintve, hogy az aktiválás egybe esett a vásárlás időpontjával, az általam vázolt szitu élhet, megvették, egyből be is kapcsolták, végigmentek az aktiváláson, hogy megy-e rendben a készülék, HR, majd a dobozt visszafóliázták és hozták is át a határon...

Ezen sokat nem kell görcsölni szerintem. ;)

(#7960) Ricsxx válasza RAMb0 (#7955) üzenetére


Ricsxx
tag

ITunes-on meg nem néztem meg.Majd csak este tudom.Utoljára a Nike running+-t telepítettem,de az alig foglal valamit.Azon kívül az Angry Birds foglalja a legtöbb helyet :D

(#7961) RAMb0 válasza Ricsxx (#7960) üzenetére


RAMb0
tag

Ha még mindig fogy, nehogy beálljon miatta, inkább indítsd újra, hátha csak beragadt valami.
Illetve még egy tárhely menedzser alkalmazással megnézném, hogy mi lehet, ha épp nincs iTunes a közelben.

(#7962) Ricsxx válasza RAMb0 (#7961) üzenetére


Ricsxx
tag

Már újra indítottam vagy 3x és semmi nem vàltozott.Nekem is ez volt az első ötlet. :) ;)

(#7963) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Garancia hülyeség

WestEnd iStyle

Kérdés:

Én: Egy független, gyári bontatlan iPhone készülék esetén, bárhol legyen az vásárolva, a garancia onnantól él ahogy megvettem, vagy első aktiválástól?
iStyle: Teremészésztesen első aktiválástól.
Én: Akkor ha pl megvesz egy GSM üzlet Németországban, egy független készüléket, és nem bontja ki, nem aktiválja be, csak 3 hónap után, akkor is ugye a garancia első aktiválástól indul?
iStyle: Igen, első beaktiválástól.
Én: 100% így van, nem változott ez meg?
iSyle: Igen 100%.

gergotb: Szóval bemehetsz te is, és megkérdezheted, a telefonodnak meg nem kérdeztem utána mivel csak azt tudják ott is megnézni mikor aktiválták. A készülékedet meg akkor a GSM megvette németbe, beaktiválták, majd itthon visszacsomagolták szépen, és bontatlanul értékesítették.

Szóval témát innentől lezárom, ezért nem kell vásárolni sufni GSM boltokba.

[ Szerkesztve ]

(#7964) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7963) üzenetére


gergotb
tag

Köszi szépen, ez jó hír. Van esély teljesen újat venni...

Akkor át lettem verve...

Csak azt nem értem Allee ban miért mondanak mást, hogy náluk vegyem??

Amúgy én is úgy tudtam, hogy beaktiválástól él, csak Allee-ban bezavartak hamis tájékoztatással.

(#7965) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7964) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom iCenter miért mondta azt, én úgy kérdeztem meg ahogy leírtam, hivatkozhatsz rám nyugodtan WestEndbe hogy ma kérdezte meg ezt egy srác itt. Éppen ezért is álltam értetlenül ehhez a dologhoz mert ha így lenne már több helyről, több embertől lehetett volna hallani, és csak tőled hallottam elsőnek ezt, de már ezt említettem párszor.

(#7966) buvartacsko válasza gergotb (#7964) üzenetére


buvartacsko
addikt

de miért ne lenne esély újat venni ???? bemész istyleba vagy akármelyik apr-be. kérsz egy 6s-t es onnantól van 12 honap garanciád. nem ertem mit kínlódsz.

(#7967) gergotb válasza buvartacsko (#7966) üzenetére


gergotb
tag

Azt hogy sajnálok rá 230 at :DD
Csak átmenetileg akarom, amíg S7 edge ára lejebb megy mert igazándiból nekem az kéne...
És most 235 lenne az ajándék VR-el, szóval anniyért már akkor azt veszem,de arra is sajnálok anniyt.

(#7968) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7967) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor meg nem értem mi a problémád...Ha átmenetileg kell akkor használod ezt még 1-2 hónapig, majd ~15-20 ezer bukóval eladod. Most attól hogy 1-2 hónapos vagy 5 hónapos nem fogod tudni eladni jóval többért.

(#7969) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7968) üzenetére


gergotb
tag

De ez nagy gond.
3 hónapos 160 körül lenne, de ez meg 185 volt...
De vissza kapom árát szóval megoldódik.

(#7970) csenor válasza gergotb (#7967) üzenetére


csenor
senior tag

A Samu-n úgyis buksz 50 ezret 2 hónap alatt, akkor ez a kevés már nem számít! :DD :DD

(#7971) RAMb0 válasza gergotb (#7967) üzenetére


RAMb0
tag

Akkor minek megy a hőbörgés, ha a rendes árat sajnálod rá (Amúgy az Aqua-ban kerek 200 a 16GB-os 6S, annál olcsóbban csak gyanús oldalakon láttam.)? Meg az S7-re is? Lehet fordítva ülsz a lovon. Mert amúgy a VR meg parasztvakítás méginkább a jelenlegi formájában, amit demóznak orrvérzésig. Akkor már 3D touch, ami hasznosabb.

Ha az S7-re gyúrsz, akkor ne vegyél almát, gyűjtögess az S7-re.

Az ilyen mentalitást és hozzáállást sosem értettem.

[ Szerkesztve ]

(#7972) buvartacsko válasza RAMb0 (#7971) üzenetére


buvartacsko
addikt

#hiszti

(#7973) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Végre nem tok téma. Öröm volt olvasni :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#7974) lugosi válasza gergotb (#7946) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De hát te vagy a vevő. Te vetted meg. Attól az időponttól számít, arról ír mindenki, hogy te megvetted.

(#7975) RAMb0 válasza lugosi (#7974) üzenetére


RAMb0
tag

De előtte már valaki Németországban megvette... És még be is aktiválta sikeresen első alkalommal. ;) Majd behozták "újként" eladni.
És onnantól bukta, ha hivatalos Apple boltban volt véve és az aktiválás időpontja is a vásárlással egy napon volt. Soha nem fogja igazolni, hogy az ő vásárlása az első, ha az Apple-nél ott van a hivatalos boltjában készített eladási bizonylat és számla.

[ Szerkesztve ]

(#7976) RAMb0 válasza RAMb0 (#7975) üzenetére


RAMb0
tag

Amúgy Németországban sem olcsóbb, 230 amúgy (310-es MNB-s árfolyammal számolva) a hivatalos Apple store-ban, amiből nem is kevés van ott kinn.
Úgyhogy csúnya susmus lehetett előtte a készülék körül, ha ilyen olcsón adták.

Egy kicsit kellene utána járni a dolgoknak, nem sokat és máris jobb lenne a felhasználói és ügyfél élmény. Többek között ezért nem veszek készüléket noname GSM boltokban.

[ Szerkesztve ]

(#7977) lugosi válasza Ricsxx (#7951) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jön le egy frissítés. Érdekes hogy ugyanúgy 9.2.1 lesz. Ha rádugod gépre és elindul az iTunes akkor ki is írja. Ne kérdezd miért így jön.

(#7978) gergotb válasza RAMb0 (#7976) üzenetére


gergotb
tag

Azért kell teló, mert ha ezt is vissza adom nem lesz semmi...
Amúgy lehet gázos a teló, mert lassu, akadozik, meg lefagynak alkalmazások.
Vagy mindegyik ilyen?

(#7979) RAMb0 válasza lugosi (#7977) üzenetére


RAMb0
tag

Akkor jól sejtettem. Korábban úgy volt emlékeim szerint, hogy előbb jelzett, hogy van, és ha végig mentem az EULA-n és mondtam, hogy oké, frissíts, csak utána kezdte letölteni.

(#7980) gergotb válasza RAMb0 (#7979) üzenetére


gergotb
tag

227 aqua-ban 6S, nem tudom hol láttál 200 ért.

(#7981) RAMb0 válasza gergotb (#7978) üzenetére


RAMb0
tag

Én visszakérném a pénzt már csak a háttértörténete miatt is. Ha pedig csak telefonálásra kell, míg meg lesz a pénz az S7-re, akkor vegyél egy olcsó Nokiát a szolgáltatódtól feltöltős verzióban. Túl lehet vele élni.

Vagy az összes készüléknél a legtöbb szolgáltató már biztosít részletfizetési konstrukciót is, azon is érdemes elgondolkodni, ha már nagyon S7+"VR" kell.

(#7980): a 16 GB-s verzióra gondoltam. Bocs, nem 200, hanem 212:
[link]
Amit te láttál, az sima 6 és 64 GB-s. Tessék olvasni figyelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#7982) Blyan válasza lugosi (#7977) üzenetére


Blyan
félisten

Valójában semmi nem változik, csak az Error 53 üzenet kiváltóját javítja, meg talán a 1970-es időbeállítást.
Érdekes, hogy nem változtattak verziószámon, de nyilván azért, mert ezeken kívül tényleg nem változtattak meg semmit.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7983) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#7963) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még1 kis megerősítés, reggel írtam nekik facebookon is, most válaszoltak:

(#7984) RAMb0 válasza Blyan (#7982) üzenetére


RAMb0
tag

Lehet csak a build számon változtattak, az meg a change log részben lehet eldugva, átlag user-t nem érdekel. ;)

(#7985) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7983) üzenetére


gergotb
tag

Köszi elhiszem :)

Akkor Allee iCentre hazudik, gondolom hogy beijesszenek aztán náluk vegyem...

(#7986) Blyan válasza RAMb0 (#7984) üzenetére


Blyan
félisten

A build szám az biztos változott, a release kódja is más iOS 9.2.1 mindkettő, de korábbi 13D15 az újabb meg 13D20 számozással fut.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7987) RAMb0


RAMb0
tag

Más: Az 5S-es árcsökkenéshez képest más készüléknél van valami híretek/infótok arról, hogy csökkenne azoknak is az ára? (A 6S gondolom, hogy a 7 megjelenéséig nem fog tuti, de esetleg a 6? )

(#7986) Blyan: Akkor ezért nem változott a verzió szám, mert minor bugfix és gyorsan kiadták. A 8-nál is volt ilyen úgy emlékszem.

(#7988): Köszi, akkor jól sejtettem, amit. ;) Kezd akkor véglegesedni, hogy mi lesz, a 6 és 6S között vacilálok, meg kell a párom áldása is, mert azért nem kis pénz így esküvő előtt. :) :D

Szóval vagy sima 6 64 GB-s, vagy 6S 16 GB-s. A RAM és a kevesebb probléma (elcsúszó első kamera, elváló/kattogó kijelző, "#bendgate") miatt inkább a 16 GB-s 6S lenne a befutó, azzal 3-4 éves használat is meglehet. (persze a tárhellyel ügyesen kell majd bánni. :) )

[ Szerkesztve ]

(#7988) Blyan válasza RAMb0 (#7987) üzenetére


Blyan
félisten

A 5S árcsökkenésének mértéke is csak pletyka, szóval nincs semmi kézzelfogható infó a többiről sem.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7989) B-L-A-C-K válasza RAMb0 (#7987) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem nem nagyon fognak esni az i6/6S árak i7 megjelenéséig, mivel az SE nem egy széria lesz, az i6/6S-sel így hülyék lennének i7 megjelenésééig csökkenteni az árakon.

(#7990) Blyan válasza RAMb0 (#7987) üzenetére


Blyan
félisten

Az SE 4" már túl kicsi? Mert hogy ha az megfelel, akkor szvsz az jobb vétel, mint egy 6 és időtállóbb is, na meg nyilván olcsóbb is, mint a 6S. A hátránya pedig sajnálatosan a várhatóan 1 gig ram lesz.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7991) B-L-A-C-K válasza Blyan (#7990) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez is csak pletyka, 6S-nél is azon ment a vita hogy csak 1GB lesz benne, végül 2 lett. Remélem ebbe is belerakják.

(#7992) RAMb0 válasza Blyan (#7990) üzenetére


RAMb0
tag

Az a gondom, hogy az SE sem teljesen kőbe vésett, tavaly is feldobták (6C, vagy mi), de nem lett belőle semmi. A 4S után jó lehet, bár az a fura, hogy megszoktam az 5" környékét, így lehet, hogy fura lenne. Bár a méretben a kezem méretét nézve jobb a 4"

Ha pedig RAM szempontból nézem, és figyelembe veszem az appok és az iOS fejlődését, azért, hosszabb távon kifizetődőbb a 2 GB, mivel sokat böngészek és van, hogy a háttérben fut pl. Spotify, index appot olvasok, a böngészőben be-benézek egy-egy oldalra és persze a Hangouts-on is megy a csevegés folyamatosan. A mostani Android-om 1 GB RAM-mal nem bírja, bár tudom, nem abból kell kiindulni, hiszen a 4S-sel ez azért elég flottul ment 512 RAM-mal is.
Ha úgy nézem, a kamera/videó képességeket is kihasználnám, mert nem mindig van nálam az Ultrazoom-os Nikonom.

Szóval amíg nincs semmi fix az SE-ről, addig hiába próbálok kalkulálni vele.

(#7993): Akkor nem olvastam utána kellően. :) :DDD Utána járok. ;)
Az a gond, hogy mivel azért komoly összeget adnék most így ki, fontos az időtállóság és azért van, hogy egyszerre 3-4 tab fut nálam is a böngészőben, ami nem baj, ha szükség esetén nem tölt újra.

[ Szerkesztve ]

(#7993) Blyan válasza RAMb0 (#7992) üzenetére


Blyan
félisten

99.9% (a maradék 0.1% a bejelentésig várós) hogy lesz SE. Vagy nem tudom mire gondolsz ezzel.

Az 1 giga az itt felsorolt felhasználás során kizárólag a böngészésnél lehet aggályos. Ott több tab esetén lehetséges, hogy újratöltögetések lesznek, a többit vígan elkezeli az 1 giga is. Igaz. hogy ez mára igaz.
De jövő ilyenkor már lehet gond lenne.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7994) #27813376


#27813376
törölt tag

Tudnatok ajanlani valami jo tokot??? :D ;]

(#7995) RAMb0 válasza Blyan (#7993) üzenetére


RAMb0
tag

Nincs messze a március 22., akkor addig simán tudok várni. ;)

(#7996) FIREBLADE78 válasza #27813376 (#7994) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ebben a topikban a tok szó tiltott. Kérem, tegyen fel más kérdést :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#7997) B-L-A-C-K válasza #27813376 (#7994) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem ma jött meg ez Kínából, nem a legjobb de ennyit megér, csak ajánlani tudom: link

(#7998) #27813376 válasza B-L-A-C-K (#7997) üzenetére


#27813376
törölt tag

Biztam benned :P

(#7999) buvartacsko válasza B-L-A-C-K (#7997) üzenetére


buvartacsko
addikt

:C :R :D

(#8000) kchris78 válasza RAMb0 (#7975) üzenetére


kchris78
veterán

megfelelő sufni GSM-ben kell vásárolni. Vagy mondok jobbat. Vásárláskor nem lehetett lekérdezni hogy meddig él a gari? Akármikor vettem adtam el az első hogy ha még garis ezt lecsekkolja az ember...
Én vettem sufni GSM-ben cuccot, és ott kapcsoltam be, stimmelt minden, első aktiválás az enyém volt. Mondjuk lehet APR-es vásárlásnál külön kérni kell hogy ne bontsák ki a dobozt... (mondjuk nálam sok értelme ennek nem volt mert aznap jelent meg a telefon :D )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.