Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) tylerddd válasza C4mp3r (#8498) üzenetére


tylerddd
veterán

Mi munkahelyen két kolléganőnek is ilyen TP-Link-et vettünk. Gyorsan kellett, így nem volt idő ebay-re vagy amazonra. Nagyon szeretik, az egyik i5s-t használ, állítása szerint 4x legalább fel tudja tölteni fullra, 2 év garancia van rá. 8k volt, másnapra megjött ingyen kiszállítással. Mivel nekik bevált és én is akarok már egyet, valszeg ilyen lesz nekem is.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8502) C4mp3r válasza B-L-A-C-K (#8499) üzenetére


C4mp3r
addikt

koszi szepen, varok hatha akcios lesz valamikor, csak jatek miatt kellene, 1 ora MKX es fele akksi oda... :(

(#8503) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok. Remélem nem bántok meg vele senkit. Találtam egy Ozaki tokot és szeretném megrendelni az ikiegeszitok.hu-ról. Megbízható a bolt? Eredeti termékeket forgalmaznak? Köszönöm

(#8504) tylerddd válasza tl-x (#8503) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem még korábban volt dolgom velük, rendben ment minden.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8505) gergotb


gergotb
tag

Sziasztok! Tudna valaki segíteni?
Ma kezdtem a beszéd felismerőt használni Viberen és Skype-on, amikor felmondom a szöveget és leírja üzenetként.
Délutánig jól működött, most azonban csak mozognak beszéd közben a hullámok, de nem írja le a szöveget...
Közben semmit nem állítottam, nem tudom mi lehet vele...
A másik gond, hogy iCloudból törli képet, ha telefonon törlök, de ezt pont nem akarnám.
Pár napja írtak erre tanácsot itt, de azok nem használtak.
Illetve hogyan lehetne azt beállítani, hogy OneDrive-ra mentse képeim, illetve eddig elkészülteket áttegye iCloudból?
Köszi!

(#8506) RAMb0 válasza gergotb (#8505) üzenetére


RAMb0
tag

A diktálós témánál pontosítsuk, hogy headset-tel, vagy a nélkül ment, illetve, hogy most milyen módon nem működik. Továbbá restart volt? (hátha)

iCloud-OneDrive szinkronizáció nincs. Kézzel kell megoldani.
OneDrive-ra mentést pedig a OneDrive-ban kell beállítani, ha fenn van a telefonon az app. Amikor megnyitod az appot, és be van kapcsolva, automatikusan feltölti az új képeket. És annál nem gond, ha a készülékről törlöd a képeket, a OneDrive-ban megmaradnak. Az i4S-en az összes képem így ment fel, máig megvan minden, még a videók is.

[ Szerkesztve ]

(#8507) gergotb válasza RAMb0 (#8506) üzenetére


gergotb
tag

Headset nélkül, tudod, mikor a kis mikrofon jelre kattintok.
Természetesen az alkalmazásokat is és a telefont is újra indítottam, de továbbra sem jó.
Amikor elmondom szöveget rányomok, hogy kész, de nem írja be szöveget, hanem csak körözés megy...

(#8508) RAMb0 válasza gergotb (#8507) üzenetére


RAMb0
tag

Próbáld meg a diktálás ki-be kapcsolását a beállításokban. Többet én nem tudok sajnos segíteni, mert nincs még meg a kiszemelt iPhone, a réginél meg csak egyszer próbáltam ki, a poén kedvéért, én jobban szeretem magam pötyögni, sosem bíztam a hang alapján való szövegfelismerésben.

(#8509) gergotb válasza RAMb0 (#8508) üzenetére


gergotb
tag

Nem találok ilyen menüpontot akárhogy nézem.

(#8510) gergotb válasza RAMb0 (#8508) üzenetére


gergotb
tag

Meglett a menüben: Beállítások - Általános - Billentyűzet - Diktálás engedélyezése.
Próbáltam ki. és bekapcsolni meg újra indítottam telefont, de nem jó továbbra sem.
Nem értem mi lett vele.
Ilyenkor mi van? Vigyem szervizbe?

(#8511) RAMb0 válasza gergotb (#8510) üzenetére


RAMb0
tag

A szerviz csak HR-t tud javasolni jobb esetben, ez szoftveres gond lehet, ami ha tényleg OS bug, akkor csak az Apple javít esetleg a következő verzióban. De egy kérdést az iStyle-ban megérhet.

[ Szerkesztve ]

(#8512) d@minator válasza gergotb (#8510) üzenetére


d@minator
addikt

Én is ma vettem észre, hogy Nem működik a diktálás sem a hangos google keresés. A Google Maps-ban megy. Nemsoká jön a 9.3 addig nem foglalkozok ezzel a hibával.

(#8513) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Kikapcsolnám a fotók feltöltését cloudba. Rákatt a képek letöltése gombra és kiìrja, 123 db-ot nem tudott letölteni. Végig lapoztam egyesével. Ugyanúgy kiírja ezt. Nem értem

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#8514) tylerddd válasza d@minator (#8512) üzenetére


tylerddd
veterán

Ezt akartam volna kérdezni, h sehol nem megy a diktálás vagy csak bizonyos appokban?! Ugye elvileg ahol lehet gépelni, ott diktálni is lehet.

Egyszer jártam talán úgy, h halvány volt a mikrofon, de az app újraindítása után magára talált.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8515) lugosi válasza tylerddd (#8514) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elvileg így kellene működnie ahogy írod, hogy ahol szövegbeviteli mező van, ott diktálási lehetőség is van.

(#8516) hefe77 válasza tylerddd (#8514) üzenetére


hefe77
tag

Igen, az app újraindítása valószinűleg segíteni fog.

(#8517) gergotb válasza hefe77 (#8516) üzenetére


gergotb
tag

Hiába indítom újra, nem megy. De kipróbáltam angol nyelven megy. Magyar akkor másnak se megy? Lehet valami szerver hiba, bár beállításokban azt írja nem kell hozzá online kapcsolat.

(#8518) tylerddd


tylerddd
veterán

Beszereztem közben egy csavarhúzót a telóhoz és finoman meghúztam a csavarokat alul. Az egyiken meglepően nagyot tudtam fordítani, 1 fordulatot biztosan, a másikon meg egy felet kb. A ropogó home gombon nem segített, így valamikor mindenképp bepróbálok egy garanciáztatást.

Ha valaki esetleg csavarhúzó beszerzésén gondolkodik és nem biztos benne, h milyen kellene, akkor 0,8mm-es Pentalobe típusút keressen.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8519) Laca1212 válasza gergotb (#8517) üzenetére


Laca1212
őstag

Messenger -nél nálam működik.
Máshol nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#8520) d@minator válasza tylerddd (#8514) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi a tippet de sem sms, sem email, sem böngészős diktálás sincs, sem a térképekben csak a GMaps-ban működik. Amúgy látszódik, hogy érzékel a mikrofon aztán csak pörög a kis karika.
(#8518) tylerddd: Bosszantó, hogy kapsz lehet egy refurbot, kivéve ha eladásra megy utána.

(#8521) kchris78


kchris78
veterán

egy apro kerdes: aki leall frissitessel mert az rossz es lassitja a telefont az:
-mit tapasztal a mostani reszponziv brutalis meretu weboldalakkal amik igencsak megnovekedett mennyisegu javascript kodot futtatnak? nemcsak az iosnek onmaganak kell a cpu meg a ram hanem ezeknek a weboldalaknak is... par evvel ezelottig meg a mobil verzio volt a trendi ma mar ugyanaz a desktop verzio fut..
-alkalmazasokat sem akar frissebbeket futtatni? fejlesztes kozben latom hogy nagyon sok uj lehetoseg jelent meg az ios8-al ha ebbol egy dolog is ki van hasznalva nem fog felmenni annal regebbi rendszerre.

(#8522) tylerddd válasza d@minator (#8520) üzenetére


tylerddd
veterán

Használtam már refurb készüléket, semmivel sem rosszabb, mint a "dobozos". Sőt. Ha belegondolsz, h a dobozos volt a rossz, a refurb meg a jó ... :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8523) gergotb válasza d@minator (#8520) üzenetére


gergotb
tag

Szia! Nekem is ugyanezt csinálja tegnap este óta. Akkor valami szoftver hiba lehet? Felesleges szervizbe mennem ha mindenkinek rossz...

(#8524) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Ez a "Hey Siri" funkcio csak nalam nem mukodik headset-tel? Hiaba beszelek neki, semmi reakcio. Hands Free mod be van kapcsolva. Bicon jo lenne ha tudnek szamot valtani siman csak beszeddel, telefonalni stb.
Nem a gyari fulest hasznalom, ami nekem van azon nincsenek gombok a mikrofonnal.

[ Szerkesztve ]

(#8525) kali válasza gergotb (#8523) üzenetére


kali
legenda

szia,

még csak nem is szoftveres, legalábbis nem a telefonok oldalán, a szerver terén nem okés valami.

(#8526) d@minator válasza gergotb (#8523) üzenetére


d@minator
addikt

Addig nem jelezem a Apple-nak amíg nem húztam újra a készüléket ne azzal megvárom a 9.3-mat amúgy sem használom a diktálást csak a google maps-ban az meg jó. Ne vidd szervizbe! :)
(#8522) tylerddd: Persze igazad van. Csak a tudat... :)

(#8527) gergotb válasza d@minator (#8526) üzenetére


gergotb
tag

Nem tudom miért nem működik. Ma megpróbáltam istyleban azokon működik. Komolytalan az egész ennyi pénzért...

(#8528) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Nalam mukodik a diktalas mindenhol. Kiveve itt bongeszoben nem, itt szurke a kis mikrofon ikon.

(#8529) B-L-A-C-K válasza KD6-3.7 (#8528) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem most jelenleg 5S van, mindenhol megy a diktálás, még safariban itt ph hozzászólásnál is.

gergotb: Régen Siri bekapcsolás is kellett neki, már elvileg nem, azért próbáld ki hogy bekapcsolod, illetve ha utána se megy egy home + power gombos újraindítás sem ártana.

[ Szerkesztve ]

(#8530) gergotb válasza B-L-A-C-K (#8529) üzenetére


gergotb
tag

Köszi. Nem kell hozzá siri alapból nincs bekapcsolva és tegnap még működött. Természetesen a home + power is már megvolt úgyhogy fogalmam sincs mi lett vele. Semmit nem állítottam, egyszer csak nem működött tovább. Meg mondom angolul megy csak magyarul nem. Veszi adást de csak köröz nem írja le.

[ Szerkesztve ]

(#8531) B-L-A-C-K válasza gergotb (#8530) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Írtam is hogy nem kell hozzá már, régen kellett, de azért egy próbát megér.

(#8532) lugosi válasza gergotb (#8523) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Felesleges szervizbe mennem ha mindenkinek rossz..."

Nálam is működik.

Amúgy elég bosszantóak ezek a felesleges hangulatkeltéseid. Ha nálad nem működik, akkor mindenkinek rossz. Elkezdesz általánosítani, már nem először.

Vettél egy használt telefont, és hőbörögtél, hogy mikortól indul a gari.
Valami lefagyott a telefonodon, erre mindegyik ilyen.
Elavult a hardvere (egy fél éve bejelentett telefonnak).
Valójában S7-et szeretnél, ezt csak addig vetted míg annak lemegy az ára.
Nem stimmel a gyári garancia (holott magad vallottad be, hogy a használt telódat úgy tűnik valaki beregisztrálta már).
A refurbished cseretelefont elcsúsztattad oda, hogy "vmi fos teszt teelfont adnak".
"Komolytalan az egész ennyi pénzért..."

Nézd, szerintem már kezd fárasztóvá válni ez, bármi bajod van a telefonnal, nem találsz egy menüpontot, elkezdesz ilyen féltroll, félflame gyanús hangulatkeltő dolgokat, holott ezeket tök normálisan meg lehetne kérdezni, meg lehetne beszélni. Az emberben felmegy a pumpa, mikor jössz valamilyen kérdéssel (ha jól nézem vissza a dolgokat, akkor eddig szinte mindegyik user error volt) úgy, hogy már rögtön értékítéleted is van.

(#8533) B-L-A-C-K válasza lugosi (#8532) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+1 (de inkább 2 ;) )

(#8534) irgum


irgum
addikt

Nem szoktam használni a diktálást, de most kipróbáltam volna de itt se működött. Próbáltam rájönni mi a gond, ki-be kapcsolgattam dolgokat. Arra jutottam, hogy engedélyezni kell Siri-t, mondani valamit angolul amit megért, majd kikapcsolni és lám megjavult a diktálás.

(#8535) Lall válasza B-L-A-C-K (#8531) üzenetére


Lall
veterán

Soha nem volt bekapcsolva a siri és diktálni sem diktáltam eddig. Elkezdtem a diktálást nem működött. Bekapcsoltam a sirit, vicceskedtem egyet vele és lám működik a diktálás. Hulladék szar, fos, gané telefon. Ha az S7 lemegy 10.000 alá lecserélem! Amúgy nagyon szeretem, mert jó telefon. És nem vagyok skizofrén!

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#8536) tylerddd


tylerddd
veterán

Én simán használom a diktálást, ha nem hallja senki :DDD Szerintem fa**a cucc!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8537) B-L-A-C-K válasza Lall (#8535) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

S7 ha le is megy 10 ezer alá nem most lesz... ;]

"Hulladék szar, fos, gané telefon"

Ezt nem tudom vicc akart lenni vagy komolyan gondoltad, ha komolyan mindenkinek szíve joga eldönteni mit vesz, de egyik rendszer sem tökéletes.

(#8538) Laca1212 válasza KD6-3.7 (#8528) üzenetére


Laca1212
őstag

Nálam itt is működik Chrome alatt.

(#8539) buvartacsko válasza gergotb (#8517) üzenetére


buvartacsko
addikt

Mar hogy a fenébe ne kellene net hozza? Sirit használ a funkció. Nalam is működik, napi szinten használom.

(#8540) B-L-A-C-K válasza buvartacsko (#8539) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt nem is figyeltem offline akarja használna, mert anélkül valóban nem megy. Viszont Siri-t ki lehet már kapcsolni, és úgy is megy, régen kellett hozzá. De mint írtam érdemes bekapcsolni még is ha behülyül, azaz csak van valami köze hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#8541) RCTiv válasza B-L-A-C-K (#8540) üzenetére


RCTiv
tag

nekem is elszállt tegnap, be kellett kapcsolni a sirit és ennyi. nekem pl. ez annyira kurta fontos, hogy dobtam volna a platformot ha elbaxxák.

(mondjuk erre magamtól sosem jöttem volna rá, régi apple haver segített, bár ok-okozat nincs mert elvileg nem kell hozzá ezért nem is kerestem ott.)

ami még fucsanekem, ha valaki meg tudja mérni, nézzen már rá mekkora adatforgalmat generál a diktálás, szerintem meglepő lesz.

Így is fosok, hogy az első almám lesz az utolsó, ha a 7-es szériáról tényleg igazak lesznek a pletykák :D

(#8542) Lacko84


Lacko84
aktív tag

Üdv. Olyan kérdésem lenne nálatok jelentkezik e még mindig az a jelenség ha kicsit hidegebb van fogja magát és kikapcsol a telefon úgy hogy pl ma is 49%-on volt és lent voltam az edző terembe. Télen még úgy ahogy elfogadtam ha a kinti 0-10° közötti hidegbe kikapcsolt, de hogy már 15-20 ° között is kikapcsoljon az már durva....😞 Persze vissza nem tudom csak ha töltőre rakom, ami gáz mert 2 óra hosszáig elérhetetlen vagyok. Szerintetek mit lehet csinálni?

 Iphone 6S - Lg 50LB650V - Lg NB300

(#8543) Lall válasza B-L-A-C-K (#8537) üzenetére


Lall
veterán

Irónia volt. gergotb után szabadon.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#8544) lugosi válasza B-L-A-C-K (#8540) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha kiderül, hogy offline akarta használni a diktálást, akkor már megint csak feleslegesen bosszantottuk magunkat a problémával.

[ Szerkesztve ]

(#8545) B-L-A-C-K válasza Lall (#8543) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gondoltam megkérdezem, mert itt már semmi sem lep meg... ;]

(#8546) gergotb válasza lugosi (#8544) üzenetére


gergotb
tag

Lugosi! Az emberek idejönnek segítséget kérni, mert előfordulhat hogy nem mindenki olyan profi mint te vagy erre tanácsi segítségadás helyett lenézel másokat gúnyos megjegyzéseket teszel. Online akartam használni te zseni!!!

(#8547) B-L-A-C-K válasza gergotb (#8546) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem kicsit vegyél visszább! :/

Itt mindenki szívesen segít a másiknak, csak te már átléptél rég egy határt, viszont látom nem tudod miért. Az esetek többségében amit felvetettél, vagy átvertek, vagy egyszerűen user error volt, és te mit csinálsz? Szarozod a telefont, okoskodsz, és próbálod bebizonyítani hogy valóban a telefon szar, te mindent jól csinálsz. Na ez már nem az első ilyen, és kezd kicsit unalmas lenni.

(#8548) lugosi válasza gergotb (#8546) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem érzem, hogy bármi gúnyos lett volna abban amit írtam. De ha konkrétan megmondod, hogy melyik volt gúnyos, beszéljünk róla, ne maradjon sértődés.

Szerintem ha pár napja már követed a fórumot, akkor látod, hogy nagyjából mi a kialakult viselkedésforma, hogyan "illik" viselkedni itt, és ha őszinte leszel magadhoz akkor te is belátod, hogy a te megnyilvánulásaid ettől elütnek. Én is voltam itt kezdő fórumozó, sőt mi mindannyian, ezért látod, hogy mindenki türelemmel próbál neked segíteni, de néha nem könnyíted meg a többiek helyzetét. Legyél egy kicsit alkalmazkodóbb.

(#8549) ede006


ede006
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok esetleg olyan Applestoreból ingyenesen elérhető zenelejátszó appot ajánlani, ami a lossless formátumokat is lejátssza?

Előre is köszönöm szépen!

(#8550) lezu20


lezu20
tag

Srácok ! Van olyan ingyenes film néző alkalmazás ami lejatsza a feliratot ? Mert idáig kb egyik sem engedte csak ha megveszem. És persze azért egy jo pár formátumot kezel. Ezer koszi !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.